H: Van jeugdherinneringen tot Wimbiedon-overpeinzingen. Een luchtbeschermingsfonds in oprichting. ZATERDAG 25 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De verlokkingen van den gouden achtergrond. (Van een bijzondere medewerker). erinnert u zich nog den tijd dat u aLs jongen of lief meisje met een of andere oom mee mooht naar een koekebakker of zoo'n gezellige snoep winkel met too verballen en laddertjes d'r op? Natuurlijk, want dat zijn onuitwischbare kinderherinneringen. Je had amar aan te wij zen wat je graag hebben wilde en het re sultaat was, dat je beteuterd bleef kijken, honderd dingen overwoog, een kleur kreeg en.niets wist te kiezen! Zoo gaat het nu met de nieüweling op Wimbledon ook. Je raadpleegt je programma, maar op weg naar het veld van je keuze, wordt je links en rechts geboeid, door prachtig tennis. Je be sluit nog even te blijven kijken, want zoo goed zag je nog nooit een dame serveeren, of zulk snel ingrijpen in een heerendubbel is een openbaring voor je. En als dat dan allemaai zich zoo afspeelt, dan zijn er twee mogelijkheden. Of je komt net bij je uitge kozen partij als de laatste raily aan den gang is, óf een vriend tikt je op de schouder en zegt medelijdend: Waarom sta je hier bij die prutsers te kijken. Kom ga mee'-'. En dan concentreer je jezelf op partijen met Wills, Jacobs Marble, Budge of Henkei. En dan komt onvermijdelijk de desillusie, tenminste als men van de sport houdt, om de sport. Ik kan het niet helpen, maar ik kan niet onverdeeld genieten als ik Helen Jacobs met een ernstig gezioh met vastberaden trekken de baan zie betreden, bleek en vermoeid na de break-down van den vorigen dag, weten de dat zij coüte que coüte winnen moet. Zeker zij speelt prachtig tennis, zij heeft een mannelijke service, zij is zeer snelvoetig maar ik mis de vreugde in het spel, ik mis de glimlach bij een onverwachte aardige situatie, het is alles beheersching, ernst om te komen tot de hoogste controle van de tot het uiterste gespannen zenuwen. Een tragische figuur. Bij het volgen van de andere Helen, die nog altijd door de scheidsrechters Mrs. Moody genoemd wordt, zijn het weer andere com plicaties die mij van een deel van de sportie ve vreugde berooven, 1-Iet is wonderlijk, maar de figuur van een Wills zooals zij tegenwoor dig, ik zou haast schrijven „bedachtzaam", over de baan loopt, doet tragisch aan. Zij gaat gebukt onder de haast bovenmensche- lijke taak haar tweede „come back" met een overwinning te bekronen. En mag men de in siders gelooven, dan zijn ook hier de pecu niaire perspectieven die zich openen, bij het behalen van haar achtsten Wimbledontitel.de voornaaamste drijfveer. Ieder die haar boek „Fifteen-'.hirty gelezen heeft weet dat de groote Helen een tragische figuur is die ge bukt gaat onder haar groote tenniscapaci- teiten, die als jong meisje al meegesleept is, door haar successen, die zich niet heeft kun nen verzetten tegen de eischen van den mach tigen Amerikaanschen LawnTennis Bond, die haar noodig had voor de eer van haar land en de roem van het Amerikaansche lawnten- nis. Als rijpere vrouw, toen geen ontsnappen meer mogelijk was, is zij dat juk zwaar gaan voelen, en heeft zij alles geprobeerd om nog zooveel mogelijk zichzelf te zijn, een moderne vrouw met verschillende andere interessen dan alleen tennis. En nu, na een paar jaar van indispositie, ten gevolge van een kwetsuur in den rug, na een mislukt huwelijk, nu moet zij weer tennissen, nu móet zij winnen. Is het dan zoo onbegrijpelijk dat men onmogelijk bij het volgen van haar tennisverrichtingep, hoe prachtig die ook mogen zijn, onverdeeld kan genieten. Van miss Marble kan ik een gelijkluiaende historie opdisschen. Ook zij wil haar talenten in klinkende munt omzetten. Daarop is alles gericht, met den Wimbledon-titel in haar zak, zullen de contracten voor het grijpen liggen, het zwoegen jaren lang zal „beloond" wor den. En om nu even bij de dames te blijven, dan zie ik honderdmaal liever een frisch partijtje van de schattige onbedorven miss Lumb, die nog pleizier in het spel heeft, die een mislukte daverende smash met een vroo- lijke snuit kan accepteeren, dan geniet ik van het spel van de jonge miss Bundy, die gilletjes van pleizier geeft als ze met twee handen een kogelende service van Van Swol terugwerkt, die haast slap van het lachen is, als even daarna een nog hardere service van onzen blonden topspeler, haar letterlijk op de knieen dwingt. Wat een genot is het om dan te kij ken naar de vlugvoetige miss Hardwick dat is een sportief genoegen dat ik niet graag wil ruilen voor een match van senorita Liza- na. die na afloop van een verloren wedstrijd, de rood behuilde oogen achter een donkere bril moet verschuilen. En bij de heeren der schepping, ja daar is het al eigenlijk net zoo. De concurrentiie is dit jaar niet zoo groot. De gevechten zullen niet zoo grimmig zijn als bij de dames. Maar ook hier is de achtergrond niet alleen de sporteer. Toch wordt dit, althans door mij, niet zoo zwaar gevoeld, daar het spel speciaal van Budge zoo machtig is, zoo impo neert, door een volkomen beheersching van alle slagen, zoo huizenhoog uitsteekt boven alles wat er op Wimbledon te zien is, dat ieder een er vrede mee heeft, dat ook hier de ach tergrond niet vrij van smetten is. Budge, de sympathieke. Het is echter ook niet alleen het spel waar door men zich met veel verzoent, het is ook de uiterst sympathieke eenvoudige jongen zelf, die daar een steentje toe bijdraagt. Zijn optreden is in een woord voorbeeldig. Eenvou dig. rustig, bescheiden, alle deugden die een groot sportsman kunnen sieren, zijn vereenigd in dezen roodharigen Amerikaan. En zijn spel. Nog nooit, zelfs bij de allergrootsten niet, heb ik zoo doorloopend het gevoel gehad: Ja jon gen, je weet precies wat je doet, eiken slag dien je tennisbrein je in gegeven,omstandigheden ingeeft, wordt perfect uitgevoerd. Het is een genot, ondanks alles wat met sport weinig te maken heeft. Tot nog toe is elke sensatie uitgebleven. Een oogenblik spande het op baan no. 1, waar B'udge tegen den Engelschman Billington speelde. Budge kwam 52, 300, achter. Niet door missers van zijn kant, door lauwheid, maar omdat Billington een „va-banque" spel letje speelde, dat lukte. Service-aces, voor Budge onbereikbare crossforehands, daverende smashes en wat dies meer zij. Op bovenge- noen-.den stand vond Budge 't welletjes. Heer Billington haalde nog 5 punten en de set was voor Budge. In de twee volgende sets kreeg de Engelschman nog 2 games. 1 Donderdag heerschte er een oogenblik spanning op het centrecourt waar Men zei legen Clioy zwoegde. Een Chinees die het spel 3 jaar geleden pas leerde. Choy had 2 sets tegen 1 voorgestaan, had die voorsprong weer verloren en kwam in de vijfde set met 42 achter. Toen speelde hij zijn mooiste spel waarbij een slag gedemonstreerd werd, die ik „de mooiste slag van den dag" wil noemen. Choy moest van de baseline een meter of vier schuin links naar voren, om een korte crossba! in zijn backhand te verwerken. Met 4 luchtige snelle passen was hij zoo vroeg ter plaatste, dat de bal als halfvolley speelde, daarbij dus een halfvolley-crossbackhand de monstreerde. waarbij zijn lenig en slank lichaam als van een schaatsenrijder-in-de bocht, een scherpe hoek maakte van niet minder dan 30 gr. met het grasveld. Na deze slag, bleef het een oogenblik doodstil op het centrecourt, waarna een gejuich losbarstte dat elke beschrijving tart. Het mocht hem niet baten. Wel haalde hij op tot 55. nam zelfs de leiding met 65, maar toen wijzigde hij op onbegrijpelijke manier zijn tactiek. Hij ging oploopen, deponeerde alle volleys in het net en verloor met 8—6, de laatste game was een service game van Menzel, waarbij deze 3 serviceaces uit de hoogte van zijn ongenaak baarheid in het Chineesche servicevakje deed neerdalen. De Woensdag gaf twee Hollandsche successen, waarbij vooral de mixed van Van Swol met miss Patter son geroemd moet worden. Dit was eigenlijk de eerste Hollandsche partij die op hoog peil stond. Miss Patterson bleek na verleden jaar veel vooruitgegaan te zijn. Met mooie hardgeslagen volleys, met een prach tige duikende laagblijvendeback hand, ondersteunde zij uitstekend, het krachtige spel van Van Swol, die in Daviscupvorm (en dan van de eerste twee dagen) was. Mis Bundy werd onvoldoende onder steund door Musgrove, die slecht volleerde. Het tweede succes van dien dag werd be haald door mej. Couquerque die haar single tegen miss Rid de 11 won. Na een gemiste matchpoint bij de stand 63. 53, keerde voor langen tijd de kans, maar in drie sets wist zij de Engelsche, die niet van base line af te krijgen was, door listige dropshots en kapballetjes te verslaan. Donderdag werd er maar één Hollandsche partij gespeeld, een damesdubbel. Mej. Couquerque en miss Wheeler speelden tegen de winnaressen van verleden jaar Mme. M a t h i e u en mis Y o r k e; 'n paar dat veel te sterk bleek. Daarbij had mej. Couquerque lichtelijk een off-day. zoodat zij het voor treffelijke spel van miss Wheeler niet vol doende kon ondersteunen. BILJARTEN. DE „MOLLERUS-SCHAAL". De wedstrijden om bovengenoemden wissel- prijs werden Vrijdagavond in het clublokaal van de „B.C. Haarlem", café Metz, in de Bar- teljorisstraat, voortgezet met de volgende partijen: pnt. brfc. h.s. gem. P. de Leeuw (H.E.T.E.IJ) 500 17 127 29.41 G.W. Metz (B.C Haarlem) 350 17 67 20.58 150 Okker 69 26 18 2.65 Kost 75 26 16 2.88 v. d. Loo 50 32 5 1.56 v. d. Hoek 46 32 6 1.43 V. d. Loo 33 33 5 1.— Holthaus 40 33 8 1.23 „H.E.T. E.IJ." behaalde 661 en „B.C. Haar- lem" 651 punten. De eindstand in Haarlem gespeeld is nu: „H.E.T. E.IJ." 1034 en ..B.C. Haarlem" 1117 caramboles. De ontmoeting in Amsterdam de volgende week zal de beslissing brengen. Daarna prijsuitreiking. KORFBAL CHRISTELIJKE KORFBALBOND. H. C. K. V. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris C. van Huis, Van Raep- horststraat 35, Overveen. Heden spelen de Onder Ons-adspiranten een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Animo-adspiranten. Woensdagavond 7 uur speelt Onder Ons I vriendschappelijk tegen Animo I. Zaterdag's trainen onder leiding van den heer Landweer. LAWNTENNIS. Een goede dag voor de Neder landers. Dubbelspelen te Wimbledon gewonnen. Het is Vrijdag, bij de Voortzetting van de tenniskampioenschappen van Wimbledon, een succesvolle dag voor Nederland geweest. Niet alleen wonnen onze beide landgenooten Hughan en Van Swol hun partijen in het ge mengd dubbelspel met hun buitenlandsche partners, respectievelijk de jeugdige Chinee sche speelster Hoahing en de Engelsche, me juffrouw Patterson, maar ook in het heeren dubbelspel wonnen zij van de Britsch-Indische Davisbekerdubbel Ghaus Mohammed en Sawhney. Onder uiterst gunstige weersomstan digheden werd deze ontmoeting op baan 10 begonnen. De Nederlanders wisten de eerste twee sets te winnen beide met 63. doch de Britsch-Indische spelers bleken nog een en ander in hun mars te hebben en ondanks ver woede pogingen van Hughan en van Swol om het tot een beslissing te brengen, slaagden hun tegenstanders erin de twee volgende sets te winnen, respectievelijk met 6—4, 6—3. De vijfde en laatste set moest dus de beslissing brengen, en deed dit ook. ten gunste van het Nederlandsche dubbel, hetwelk zich door deze zege in de derde ronde geplaatst ziet tegen over de Engelschen Hoveil en Sherwood, die na enormen strijd in de eerste twee sets de Engelsch-Japansche combinatie Gandardo- werAbe overwonnen. De cijfers van deze partij waren: 108, 2119 6—0. Op baan 8 moest van Swol voorts met zijn Engelsche partner, mejuffrouw Patterson, in het gemengd dubbelspel uitkomen tegen de Hongaarsche combinatie, mevrouw Paksy en Szigeti. Vooral in dc tweede set was de strijd tusschen de beide dubbels zeer heftig, doch deze set eindigde tenslotte in een 11—9 over winning voor de Nederlandsch-Engelsche com binatie, die tevoren reeds de eerste set op regelmatige wijze met 6—3 had weten te win nen. Ook ditmaal bleek weer, welk een goede partner van Swol heeft. Hughan wist zijn gemengd dubbelspel met het Chineesche meisje Hoahing te winnen tegen de Engelsche combinatie lady Rowallan Collins. De cijfers waren hier 6^-2 7—5. De dag van heden is niet geheel zonder verrassingen voorbij gegaan. Eén der ge plaatste spelers werd namelijk in het heeren- enkelspel gewipt. Het betreft hier den Zuid- slaviër Mitic. die zich van verdere deelneming uitgeschakeld zag door den uitstekend spelen den Zwitser Ellmer. In vijf sets, 3—6. 62, 7—5. 1—6. 62, kwam hier een einde aan de Wimbledon-aspiraties van Mitic. In het heeren-dubbelspel is vooral opmer kelijk de executie van het Hongaarsch-Duit- sche dubbel Csikos en Kleinschroth door de befaamde Amerikaansche dubbel Budge Mako. De titelhouders wonnen maar liefst met 6—0. 6—1. 6—0. Ook in het gemengd dubbelspel werd een geplaatst paar uitgeschakeld. Mevr. Mathieu. die met Mitic speelde, verloor op regelmatige wijze van het Engelsch-Argentijnsche dubbel mej. James en Russel met 6—4 64. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Puncec (Zuid Slavië) slaat Olliff (Engeland 6—3. 6—3. 6—0. Kukuljevic (Zuid Slavië) slaat Nakano (Japan) 63, 75. 68 63. Austin (Engeland) slaat Comery (Engeland) 6—1. 6—1. 63. Menzel (Tsjecho Slowakije' slaat Jones (Engeland) 6—3, 6—4. 46. 810. 75. Ellmer (Zwitserland) slaat Mitic' (Zuid Slavië) 3—6. 6—2 7—5 1—6, 6—2. Damesenkelspel- Mevr. Sperling 'Denemar ken) si. mej. Coyne (Australië) 64. 6—2. Mevr. Fabyan (V.S.t si. mej. Southwell (Engeland) 61, 60. Mej. Jedrzejowska (Polen) sl. mevr. Durlac (Engeland) 61. 63. Mej. Helen Wills (V.S.) si. mevr. Glover (Engeland) 64. 75. Mej. Bundy (v.S.) sl. mej. Saunders (Enge land) 64, 6—2. Heerendubbelspel: Budge en Mako (V.S.) sl. Csikos en Kleinschroth (Hongarije—Duitsch- land) 6—0. 6—1. 6-0. Bolelli en Boussus (Frankrijk) sl. Hare en Lister (Engeland) 62, 8—6. 61. Hughan en van Swol (Nederland) sl. Ghaus Mohammed en Sawhney (Br.-Indië) 63. 63, 4—6. 3—6. 6—4. Borotra en Brugnon (Frankrijk) sl. Kho Sin Kie en Rogers (China—Ierland) 6—2. 16—14. 26. 36, 6—2. Hovell en Sherwood (Enge land) sl. Abe en Gandardower (JapanBr. Indië' 10—8. 21—19 6-0. Gemengd dubbelspel: Mej. Gem Hoahing en Hughan (ChinaNederland) sl. lady Rowallan en Collins (Engeland) 62, 75. Mej Patter son en van Swol (EngelandNederland) sl. mevr. Paksy en Szigeti (Hongarije) 6—3, 11—9. HENGELEN. VISCHCLUB „B.A.C.A." Bovengenoemde vereeniging hield haar 4den wedstrijd op maatvisch. Er werd 2 x 1V2 uur gevischt. De prijzen werden gewonnen door de heeren: 1. J. Helmer. 2. L. Logman. 3. P. Eik hof, 4. J. Pezy. 5. J. van de Gevel. 6. M. H. Govers, 7. H. Vermeulen. 8. H. Lenaarts. WATERPOLO. NEREUS IHAARLEM I (2—2) Haarlem 1 verspeelde Vrijdagavond in Zaan dijk na een zwaren wedstrijd een kostbaar punt. Direct na den aanvang pakt Nereus de zaken goed aan en scoort hun midvoor (1—0) na de rust voert Nereus, die zeer zwaar speel de zelfs den stand op tot 2—0. Hierna trekt Haarlem ten aanval, en het lukt Zeeman van dichtbij te scoren (2—1), waarna Jan v. Hems- bergen na verschillende vergeefsche pogingen gelijk maakt. Kort hierop kondigt de heer Sa bel het einde aan. Een afbeelding van den „In memoriam D. E. van Leersum wisselprijs", welke ontworpen is door den heer G. Voogd en uitgevoerd door den heer Hoeksema. Bet opschrift luidt „Opgedragen aan de nagedachtenis van D. E. van Leersum, voorzitter H. Z. en P. C. „De Waterrat ten", overleden 22 Oct. 1936 door trai ner en spelers le zeventalJ. H. v. d. Booren, J. R. Seu- oring. D. v. Viersen. Ch.v.Koningsbrugge. EI. J. Kollerie, F R. v'eenstra, N. de Vries, G. Voogd, trainer. HET PROGRAMMA VOOR DEN OLYMPISCHEN DAG. Het programma voor den Olympischen dag die morgen ln het Stadion plaats vindt, luidt als volgt: 1.30 uur: 3.15 uur: 3.30 uur: 3.35 uur: 4.20 uur: 4.25 uur: 4.30 uur: 4.40 uur: 4.45 uur: 4.50 uur: 5 uur: 5.05 uur: 5.10—5.30 Massale gymnastiek uitvoering door 1600 turnsters. Twee series 100 M. hardloopen voor dames en heeren. Vier series sprint voor ama teur wielrenners Eerste helft NederlandNed. Indië. Pauze. Eindstrijd Dameshordenloop. Tweede helft NederlandNed. Indië. Eindstrijd 100 M. dames. Eindstrijd 100 M. heeren. Halve finale sprint amateur wielrenners. 800 M. hardloopen heeren 1500 M. hardloopen heeren. Finale sprint amateurwiel renners. 4 x 100 M. estafette dames. 4 x 100 M. estafette heeren. uur: Springconcours voor Ned. ruiters. HET TOERNOOI VAN D. W. R. Tweede klassers hebben een voorsprong. Zondagmiddag o mhalf twee zal in de Zweminrichting nabij de Kleverlaan het aan gekondigde waterpolotournooi van de Haar- lemsche Zwem- en Poloclub ,X>e Waterrat ten" worden gehouden om den „In Memoriam D. E. van Leersum-wisselprijs" Besloten is, dat de tweede klasse clubs H.V.G.B., Haar lem en V.Z.V. twee punten voorsprong zullen verkrijgen op de eerste klasse clubs H.P.C. en D.W.R. Hierdoor zal de spanning aanzienlijk stijgen en het is moeilijk te zeggen, welke club voor het eerst in het bezit zal komen van den fraaien wisselprijs. We vermelden tenslotte nog het program ma: HPC—DWR en Haarlem—HVGB. HVGBVZV en DWR^-Haarlem HPC—Haarlem en DWRVZV. Haarlem—VZV en HPC—HVGB Als er twee wedstrijden gespeeld zijn. volgt een gedeelte van DWRHPC, adspiranten en DWR-dames..Rest van Haarlem". De volgende heeren zullen als scheidsrech ter optreden: A. J. Braam. P. H. J. Dogger. C. Janus, G. Voogd. A. van Huyssteden. A. H. de Bruyn Jr. en C. Zeeman. VOETBAL. Wijzigingen in liet Nederlandsch elftal voor den Olympisclien Dag. Daar gebleken is, dat Smit en Van der Veen nog niet geheel genezen zijn van hun te Le Havre opgeloopen blessures en de Har der een dezer dagen door een ongeval werd gewond zal het Nederlandse!) elftal, dat Zon dag 26 Juni op den Olympischen dag te Am sterdam teger. het Nederlandsch-Indische elftal uitkomt, als volgt zijn samengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.G.O.V V.) en Caldenhove (D.W.S.) Midden: B. Paauwe (Feijenoord). Ande- ri ssen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Drager (D.W.S.)Van Spaendonck (Neptunus). Dumortier (D.O.S.), De Vroet (Feijenoord) en Linssen (Feijenoord). WTELRIJDEN. .„ACHILLES" NAAR DE RONDE VAN 'S-HERTOGENBOSCH. A.s. Zondag wordt de Ronde van 's-Herto- genbosch verreden, waaraan 17 renners van Achilles deelnemen. Daarom heeft de vereeniging gemeend een autobustocht naar Den Bosch te moe ten organiseeren waaraan 100 donateurs en supporters deelnemen. Donderdag jl. werd de laatste trainingsrit voor deze ronde gereden. A- en B-klasse 34 K.M. C-klasse en junio ren 32 K.M. Uitslag A- en B-klasse 1 W. Hobbelen 55 min.. 2 C. Koppen, 3 J. Stct, Uitslag C-klasse en juniores: 1 Jouby 57 min., 2 Donkersloot, 3 van Eyk. Hilterman-Koppen Jr. en Jaspers gaven in de laatste ronde op door pech, De premies aan dezen rit verbonden, wer den gewonnen door: Van Rooden 2, Jouby en Jaspers ieder 1. CITY JEEGDBIOSCOOP. Eenigen tijd geleden berichtten wij uitvoe rig overeen jeugdbioscoop, die in een lokaliteit aan de Zuiderstraat 13—15 ingericht is. Thans deelt de directie van dit Kinderthea ter ons mede dat van Woensdag 29 Juni af elke Zaterdag-. Zondag- en Woensdag middag om half 3 en half 5 kindervoorstel lingen gegeven zullen worden. Charley Chaplin, Oliver Hardy, Stan Laurel en Harold Lloyd zlllen op de première (Woensdag 29 Juni) in verschillende films verschijnen. Men schrijft ons: Luchtaanvallen op Canton, op Soetsjau. op Barcelona,.op ja, vult u zelf maar in. Op tientallen plaatsen, die in oorlogsge bieden liggen, waarvan men leest, zestien honderd dooden, duizend dooden, acht honderd. Alsof een menschenleven geen waarde meer heeft! Ondanks protesten tegen aanvallen op een weerlooze bevolking, ondanks pogingen om deze aanvallen slechts op militaire doelein den te doen geschieden, ondanks de beste bedoelingen en plannen, blijft het dreigende zwaard boven ons hoofd hangen. Ook boven het hoofd van ons Nederlanders, die betrok ken kunnen worden in een strijd in ons we relddeel. in een catastrophe, welke wij zelt niet uitlokten, doch die weinig meer dan de ondergang van Europa zou beteekenen, van cultuur, beschaving enz. Die slachtoffers zal eischen van weergalooze luchtbombardemen ten met brand- en gifgasbommen, die overal dood en verderf zullen strooien Men moet er niet aan denken, en toch ook weer men moet er wél aan denken. Om de eenvoudige reden, dat men ook hier te lande rekening heeft te houden met dergelij ke toestanden, die niemand wenscht, waarvan ieder beschaafd mensch met ontzetting en afgrijzen vervuld is. Voor een teweerstelling is m ons land een ongekende mobilisatie noodig. een vreedzame, algeheele, nauwe samenwerking van alle la gen der bevolking, die z:ch gezamenlijk wa penen tegen noodlottige gebeurtenissen, van een geheel volk, dat voorbereid en klaar wil wezen, als ooit de hel der verschrikking in den meest ongebreidelden. ondenkbaren en gru- welijksten vorm zou losbarsten. Van de noodzakelijkheid van luchtbescher ming is thans vrijwel iedere Nederlander doordrongen. Voor de passieve luchtbescher ming wordt de laatste maanden veel. zelfs zeer veel gedaan. De eenige door de Regee ring op dit gebied erkende instantie, de Ne derlandsche Vereeniging voor Luchtbescher ming 'Nassau Ouwerkerkstraat 3, Den Haag), kon dezer dagen zijn 50.000ste lid inschrijven; in September 1936 waren het er nog maar driehonderd. De Vereeniging geeft voorlich ting en wil zij dit kunnen blijven doen, dan in naar haar meening de vorming van een Luchtbeschermingsfonds,waaruit gelden voor de propaganda, die op dit geibed noodig is, ge put kunnen worden, eerste eisch. Van vele zijden werd daartoe reeds medewerking on dervonden, doch deze medewerking is nog ontoereikend. Eén van de middelen, om dit Fonds te ver stevigen, werd gevonden in twee groote lote rijen (de grootste, welke in ons land ooit ge houden zijn, d.w.z. wat de prijzen betreft) Voor deze loterijen heeft Dr. Louis Raemae- kers een plaat geteekend, die aantoont, wat de gevolgen zijn, als men niet tijdig maatre gelen neemt, om met luchtbescherming op de hoogte te komen. Loten in deze loterijen kan men betrekken* van Diepenburchstraat 154, Den Haag. (Or ganisatie Loterijen van de Ned. Ver voor Luchtbescherming). Bovendien is aan de plaat van Dr. Raemae- kers een prijsvraag met groote prijzen ver bonden waarvan de voorwaarden eveneens aan dit adres te vernemen zijn.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11