F E B BOEKHOUDEN De Nederlandsche Spaarbankdag te Beverwijk Het voorbereidend onderwijs. S T O O M E N Bescherm Uw voedsel Dr. H. Wamsteker Dr. R. G. Posthumus Tandarts W. F. VOS Mercurius- en Praktijkdipl. Boekhouden ZATERDAG 25 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 15 Sparen is bevordering van de volkskracht Vrijdag hebben de afgevaardigden van de Nederlandsche particuliere spaarbanken, centraal vereenigd in den Nederlandschen Spaarbankbond, die Beverwijk had uitver koren voor het houden van den j aarlijkschen Spaarbankdag, zich bezig gehouden met de behartiging van de huishoudelijke zaken hunner landelijke organisatie. Blijkens de presentielijst waren 347 afge vaardigden, vertegenwoordigend 102 Spaar banken, in de bovenzaal van het veilingge bouw der Vereenigde Veilingen aan de Bree- straat vereenigd. Ook Burgemeester Schol- tens gaf wederom van zijn belangstelling blijk door de algemeene vergadering, even als Mr. J. Oomkens, adjunct-directeur van de Rijkspostspaarbank, bij te wonen. Openingsrede van den voorzitter. De voorzitter van het hoofdbestuur Mr. J. Duthil hield een begroetingsrede, die in verband met de in den laatsten tijd versche nen publicaties omtrent het spaarwezen en zijn invloed op de wereld-economie, in me nig opzicht1 belangwekkend kon worden ge noemd. In 1937, aldus de voorzitter, is het inleg- saldo bij de particuliere spaarbanken geste gen met 40'/. millioen, een accrès. dat hooger is. dan ooit te voren. Dit verschijnsel viel ook waar te nemen bij de Rijkspostspaarbank met een toeneming van 42(/. millioen. In de eerste maanden van dit jaar bleef de toe neming van inlegkapitaal gelijken tred hou den. Daarna vertoont zich plotseling een af wijking. Bij de Rijkspostspaarbank is de toename 36 millioen, bij de particuliere spaarbanken 8 millioen. Spr. noemde dit een merkwaardig verschijnsel, omdat de gra fische lijn sedert 1934 vrijwel parallel liep. De oorzaken van dit verschijnsel zijn niet gemakkelijk na te gaan. Spr. gelooft niet, dat de rentevoet daarop invloed heeft gehad. De voorzitter constateerde een groote be langstelling in het spaarwezen, waarbij o.a. theorieën worden verkondigd, dat sparen niet wenschelijk zou zijn. De voorzitter ging daarop uitvoerig in en nam tegen de gelan ceerde conclusies krachtig stelling. Het spaar wezen, zooals de spaarbankbond dat bevor dert beteekent het behartigen van de belan gen van kleine spaarders, wier saldo tegoed in doorsnee niet hooger is dan f 500, bestemd voor ongunstige tijden, den ouden dag of voor een ander bepaald doel. Dit sparen, al dus spr., getuigt niet van gierigheid, maar van afkeer van verspilling en van een voor- uitzienden geest voor komende moeilijkhe den. De particuliere spaarbanken moeten voor alles zorgen voor veilige belegging bo ven een hoog rendement. Alleen met sparen, aldus spr., kunt gij de welvaart bevorderen. Wat de belegging betreft komen deze vraag stukken naar voren: a. Het stellen van zekere grenzen aan be legging in overheidsmiddelen: b. Het beperken van de jaarlijks terug- keerende kosten en in hoofdzaak het onder de oogen blijven zien van de rentevergoe ding aan spaarders. Spr. merkt op, dat de rente in overeenstem ming moet zijn met. den,rentevoet van de ka pitaalmarkt. Het bondsbestuur verheugt zich er over, dat de afdeelingen deze richtlijnen reeds volgen. Tot de kleine spaarders kunt u, aldus ein digde de voorzitter, met gerustheid blijven zeggen het woord van Adam Smith: ..Hij, die spaart is een weldoener der menschheid en bevordert de volkskracht". (Applaus). Hierna werden de huishoudelijke zaken afgehandeld. Besloten werd gevolg te geven aan de uit- noodiging van de Spaarbank te Maastricht om den Spaarbankdag in 1939 in de Limburg- sche hoofdstad te houden. Jaarverslagen, rekening en verantwoor ding en balans over 1937 werden goedgekeurd. Eén der mede-oprichters van den Spaar bankbond, de heer F. Walkate te Kampen, die wegens hoogen leeftijd zijn bestuurs functie neerlegde, werd onder daverende in stemming benoemd tot eerelid. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen in de vacature Jhr. Mr. C. de Ranitz, de heer J. D. D. Pruissen, voorzitter van de Nuts- spaarbank te Haarlem; in de vacature P. Dumon Tak de heer C. J. Roos, voorzitter van de Nutsspaarbank te Lekkerkerk en in de vacature H. Eisma de heer A. J. Ockenburg, penningmeester van de Nutsspaarbank te Vlissingen. In de plaats van den heer F. Walkate werd tot lid van de Commissie van Toezicht ge kozen de heer C. Varkevisser, voorzitter van de Spaarbank te Nijmegen. Hierna werd gepauzeerd om den afge vaardigden gelegenheid te geven in de nieu we zaal van het Kennemer-Theater den ge- meenschappelijken koffiemaaltijd te gebrui ken. In de middagvergadering werden do uit voerige prae-adviezen behandeld, uitgebracht door de heeren Prof Dr. A. O. Holwerda, di recteur van de Nationale Levensverzekering- Bank N.V. te Rotterdam en Mr. E. Land, di recteur van de Spaarbank voor de Stad Am sterdam te Amsterdam over het onderwerp „Spaarbank en Levensverzekering: is samen werking mogelijk en gewenscht". Over deze prae-adviezen werden uitvoerige besprekingen gevoerd, waarna besloten werd over deze prae adviezen een rapport te doen samenstellen door een commissie. Aan het einde der vergadering heeft de voorzitter van de Spaarbank te Beverwijk, Mr. A. Moens, den heer Duthill dank gebracht voor diens voortreffelijke leiding, met welke woorden de vergadering met applaus haar in stemming betuigde. De vergadering werd hierna gesloten. Verscheidene afgevaardigden maakten van den nog resteerenden vrijen tijd gebruik cm in en om Beverwijk een kijkje te nemen. Een aantal congressisten vertoefde eenigen tijd in de buitenplaats „Scheybeeck", weer een andere groep trok naar Wijk aan Zee. Een twintigtal afgevaardigden bracht onder lei ding van een der leden van het dagelijksch bestuur der V. V. V. per autobus een bezoek aan „Assumburg" en „Marquette". Deze tocht was door de V.V.V. aangeboden. Des avonds te 7 uur namen de congres gangers deel aan het gemeenschappelijk diner in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater. Na afloop van den maaltijd werd een korte bioscoopvoorstelling gegeven. Daarna hebben Tholen en Van Lier den congressisten eenige zeer prettige uren bezorgd. Met hun afwisse lend repertoir wist het bekende duo al spoedig een gezellige sfeer te scheppen. De artisten oogstten een groot succes Heden maken de congressisten tot besluit van hun verblijf in Beverwijk een excursie naar de Koninklijke Hoogovens en Staalfa brieken, gevolgd door een boottocht ter be zichtiging van de havens en sluiswerken te IJmuiden. Aan boord van een der schepen van Alkmaar Packet wordt de lunch gebruikt. Des middags te half drie bracht de boot de con gressisten weer in onze plaats terug. Hiermede behoorde de 33ste Spaarbankdag weer tot het verleden. Het waren voor Beverwijk belangrijke da gen, waarin gebleken is. dat een congres van dezen omvang zeer goed in onze gemeente kan worden gehouden. De commissie, die dit congres te Beverwijk voorbereidde en in het bijzonder Mr. A. Moens, die zoo lang voor de totstandkoming ijverde, kunnen met voldoe ning op deze dagen terugzien. SPAARNEBANK WORDT OVER- GEDRAGEN. OVERDRACHT AAN DE NED. HANDEL MAATSCHAPPIJ. Het bedrijf van de Spaarnebank N.V. zal aan de Ned. Handel Maatschappij worden overge dragen in verband met een meerderheids belang, dat laatstgenoemde instelling in de Spaarnebank heeft verworven. De daartoe strekkende voorstellen zullen in de op 8 Juli te houden aandeelhoudersvergade ring van de Spaarnebank N.V. aan de orde komen. In het bijkantoor van de Spaarnebank dat reeds gedurende vele jaren in de Breestraat gevestigd is. zal nu gevestigd worden een cor respondentschap van de Ned. Handel Mij. Correspondent wordt de heer J. M. Kloes. DE WERKLOOSHEID BLIJFT DALEN. 65 INGESCHREVENEN MINDER. Bij den Gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling stonden aan het einde van deze week in totaal 300 werk zoekenden ingeschreven tegen 865 aan het einde der vorige week. In Beverwijk waren 733 (vorige week 777) en in Heemskerk 67 (vo rige week 88) ingeschrevenen woon achtig. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. DE PRIJZEN BLIJVEN STIJGEN. Ook op de aardbeienveiling van Vrijdag bleef de markt neiging tot stug behouden. De prijzen waren weer hooger dan Don derdag. Aan de Vereenigde Veilingen was de gemiddelde prijs f 29.10 per 100 K.G. (Don derdag f 28.66) bij een aanvoer van 43000 Kilogram. Aan de B.E.T.-veilingen werd besteed f 30.26 per 100 K.G. tegen f 29.48 op de vei ling van Donderdag. Aan de laatste veiling werden 26.500 K.G. aangevoerd. Intusschen wordt de opbrengst van den oogst zeer nadeelig beïnvloed door de vrij langdurige droogte. De meeste aardbeienvel den hebben zeer dringend water noodig. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. F. Vasen en A. de Bie; J. Stad en E. C. Goor, toek. adres: Hofl. weg 43; Th. Tromp en A. J. Smit, toek. adres: Meerstraat 76; W. J. Vessies en J. C. Nan, toek. adres: Alk. weg 171; H. J. Kabel en G. G. de Vries, toek. adres: Lindenlaan 23; J. S. Ap pel en A. M. Peperkamp, toek. adres: Toren straat 6. Getrouwd: E. Butter en E. de Vries; A. P. J. Waterdrinker en C. M. Beentjes; C. Kok en A. M. Bakker; C. Niesten en M. A. Hollebrand; W. Brandjes en H. Heiloo. Bevallen: B. M. RekveldVisser, z.; C. M. NiestenSpanjaard, d.; A. H. M. Korsvan Kampen, d.; A. ZoetVeenendaal, z.; C. Wijnkoop—Steenvoorden, z.; F. Visser Meijering, z.: A. A. M. SchuttelaarHuisman, d.; Overleden: 17. Dekker, 63 j., vr., Jan van Kuikweg 35; P. F. Langenberg, 46 j., geh. met P. Muusse, Begijnestraat; M. L. J. Heidebuurt, 61 j., wed. van J. van Wageningen, Groene- laan 63; A. M. S. Falentijn, 17 j„ vr., Peper straat 41. IJMUIDEN HEIN1 DE WIT 45 JAAR GETROUWD. Het echtpaar DE WIT-BETLEM. Op 5 Juli aanstaande is het echtpaar H. de Wit-Betlem 45 jaar getrouwd en dat is voor Velsen een belangrijke gebeurtenis. Want De Wit. die zoovele paartjes naar het altaar heeft gereden, jubileert nu eens zelf en zoo doende is het nu de beurt aan hem. die een rol vervulde in heel veel huwelijksgeluk, om op zijn beurt gehuldigd te worden met zijn echtgenoote, die hem die 45 lange jaren ter zijde stond. Belden zijn „van huis uit" volbloed Zaan- kanters en men moet Hein maar eens hooren praten en niemand zal daaraan meer twijfe len. Tot voor 32 jaar was De Wit koetsier bij Wessanen en Laan te Wormerveer en toen vestigde het echtpaar zich in de Hoofdbuurt straat op no. 10, waar ze nu nog wonen Hein werd toen koetsier bij den stalhouder Van Gameren en 28 jaar !?ng heeft hij deze func tie met eere vervuld. Hoeveel paartjes zou hij in deze jaren wel niet naar stadhuis en de kerk hebben gereden? Er. als de nood aan den man komt, zit hij ook nu nog op zijn hooge zitplaats. De laatste jaren was het echtpaar een trouwe klant van de Commissie voor het hou den van autotochten voor ouden van dagen. En als men dan hier of daar was „uitgespan nen", spande H. de Wit zich in, om dokter De Weerdt en zijn mede-commissieleden te bedanken voor den heerlijken dag. 's Avonds, als men na afloop van den tocht in „De Pont" bijeenkwam, was het weer Hein de Wit, dit het woord nam. niet alleen om te bedan ken, maar ook voor het houden van een voor dracht uit de oude doos, hetgeen hem steeds veel applaus bezorgde. Want voordragen dat hij kan Het zal 5 Juli een drukke dag voor het echtpaar worden. En de tocht naar Artis valt juist in de bruidsdagen. Lang zullen ze leven! VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Utrecht IJM 73. Vangst: 100 m. schelvisch 180 m. braadschelvisch, 50 m. radio, 35 m. platvisch, 40 m. gul en kabeljauw, 210 m. ma kreel, 10 m. varia, totaal 625 m. Clasina Luther IJM 59. Vangst: 115 m. schelvisch,-195 m. braadschelvisch, 15 m. gul, 10 m. platvisch, 40 m. makreel, 5 m. varia, totaal 380 m., benevens 50 stuks stijve kabel jauw. Jacqueline Clasine IJM 10. Vangst: 55 m. schelvisch, 100 m. braadschelvisch, 40 m. gul en kabeljauw, 25 m. groote schol en tarbot, 15 m. kleine schol, 40 m. makreel, 5 m. varia, totaal 280 m. Erin IJM 12. Vangst: 1250 m., hoofdzakelijk makreel. Maria van Hattem IJM 1. Vangst: 150 m. schelvisch, 250 m. braadschelvisch, 50 m. ra dio, 40 m. gul, 10 m. platvisch. 150 m. makreel, totaal 650 m., benevens 40 stuks stijve kabel jauw. Walrus IJM 24. Vangst: 1100 m. makreel, 150 m. diversen, totaal 1250 m. Protin us IJM 85. Vangst: 65 m. schelvisch, 45 m. braadschelvisch, 50 m. gul, 20 m. plat visch, 25 m. varia, 15 m. diversen, totaal 220 m„ benevens 450 stuks ijskabeljauw en 30 stuks stijve kabeljauw. Adelante IJM 19. Vangst: 120 m. schel visch, 30 m. dichte stijve schelvisch, 210 m. braadschelvisch, 200 m. makreel, 40 m. gul, 20 m. platvisch, 10 m. varia, totaal 630 m., be nevens 70 stuks stijve kabeljauw. Vermoedelijk: Knikker IJM 4. Vangst 65 m. schelvisch, 110 m. braadschelvisch, 35 m. gul, 35 m. platvisch, 15 m. varia, 15 m. poon, totaal 275 m.. benevens 100 stuks ijs- kabeljauw en 200 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Loggers: KW 3 f 180, 132 f 510, 22 f 450, 40 f 500 MARKTBERICHT IJmuiden, 25 Juni 1938 (A.N.P.) Tarbot 74—55 ct. per kg. Tong 12090 ct. per kg. Griet f 2811 per 50 kg. Groote schol f 1814.50 per 50 .kg. Middel schol f 1915 per 50 kg. Zetschol f 16—11.50 per 50 kg, Kleinschol f 124.30 per 50 kg. Schar f 72.10 per 50 kg. Wijting f 64.10 per 50 kg. Pieterman f 17 per kist van 50 kg. SANTPOORT DE DAM-KAMPIOEN R. C. KELLER SPEELT TE SANTPOORT SIMULTAAN. Maandagavond geeft de Nederl. kampioen, de heer R. C. Keller, in het clublokaal van „Stabiel" een simultaan-séance HEEMSTEDE. Een initiatief om een openbare school te stichten. De consequentie daarvan voor het bijzonder onderwijs. Van gemeentewege wordt te Heemstede geen voorbereidend onderwijs gegeven: wel bestaat er ex subsidie-regeling voor bijzon dere "bewaarscholen, waarvan dbs ook het neutrale onderwijs zou kunnen profiteeren, maar de bestaande scholen zijn uitsluitend van Roomsch-Katholieke of Protestantsch- Christelijke richting. Eenige jaren geleden is van gemeentewege een onderzoek ingesteld naar den omvang van de behoefte aan openbaar voorbereidend on derwijs. Die behoefte bleek inderdaad te be staan; een vrij groot aantal ouders verklaar den, dat zij de oprichting van een openbare voorbereidende school op prijs zouden stellen en hun kind (eren) naar deze school zouden zenden. Dat niettemin zulk een school achter wege is gebleven, wijst er al op. dat zich vrij ernstige bezwaren hebben voorgedaan, die tot nu toe een beletsel vormden voor de ten-uit- voer-legging van de plannen. Daar was in de eerste plaats het practische bezwaar, dat in een zoo uitgebreide plaats als Heemstede, de kleuters niet uit alle deelen van de gemeente naar één school konden komen. Om aan alle wenschen te voldoen, zouden er al terstond drie of vier openbare voorbereidende scholen moeten komen en maatregelen op zóó ruime schaal zouden vanzelfsprekend wel heel groote financieele offers vragen. Het was echter mo gelijk geweest met eén school te beginnen in dat deel van de gemeente, waar de meeste belanghebbenden bleken te wonen: de om geving van het Wilhelmina plein en de In dische buurt. Bij de verdere voorbereiding van de plannen trad evenwel aan het licht, dat als gevolg van de plaatselijke verhoudingen de oprichting van zelfs één openbare voorbereidende school tot consequentie zou hebben, dat ook de kos ten van de bijzondere voorbereidende scholen in veel zwaardere mate dan voorheen op de gemeentekas zouden komen te drukken. Of schoon de onderwijs-wetgeving dit voor het voorbereidend onderwijs niet voorschrijft zou toch ook op dit terrein de gelijkstelling --an het openbaar en bijzonder onderwijs moeten worden doorgevoerd. Het gevolg hiervan zou. volgens een berekening van het gemeentebe stuur, geweest zijn, dat de stichting van éér openbare voorbereidende school een meerdere uitgave van bijna twintigduizend gulden per jaar zou veroorzaken. Een uitgave, waaraan op dat oogenblik, er was juist een belas ting-verhooging aanstaande eenvoudig niet te denken viel. Sedert dien is de bevolking van Heemstede weer heel wat in zielental gegroeid, maar wat het voorbereidend onderwijs betreft, is alles bij 't oude gebleven. Dat wil zeggen, dat er in de Zuidelijke helft van Heemstele alleen voor bereidende scholen op confessioneele basis zijn, en dat er ten noorden van de Koediefs- laan geen enkele dergelijke inrichting is. (Eén of twee strikt-particuliere z.g. fröbelklasjes laten wij buiten beschouwing; ook deze zijn er niet ten noorden van de Koediefslaan). Nadat de stichting van een openbare voor bereidende school naar een onbestemde toe komst was verschoven, is er nog een oogenblik sprake geweest van een z.g. Nuts-bewaarschool in het noordelijke gedeelte van Heemstede. Zulk een schooltje zou onder de bestaande subsidie-regeling kunnen vallen en de meer dere kosten voor de gemeentekas zouden dan ook niet zoo hoog behoeven te zijn. Ook deze plannen zijn echter op niets uitgeloopen en bovendien zou met dit wel neutrale, maar niettemin bijzondere onderwijs ook niet tege moet zijn gekomen aan het verlangen van dat deel der bevolking, dat aan openbaar onder wijs de voorkeur geeft. In deze kringen is het plan gerijpt om. nu de financieele om standigheden voor de gemeente gunstiger zijn geworden dan enkele jaren geleden, opnieuw te trachten een openbare voorbereidende school te verkrijgen. Uitgaande van de opvat ting, dat dit inderdaad tot gelijkstelling van de bestaande bijzondere bewaarscholen zal moeten leiden,zou dit dan ook voor laatstge noemde scholen het einde beteekenen van de groote financieele moeilijkheden, waarmede hun besturen thans te kampen hebben. Zomerpostzegels 1938. Hoeveel er aan het Postkantoor verkocht zijn. In de stand V>or dit doel ten postkantore te Heemstede ingericht zijn gedurende het tijdvak dat de zomerpostzegels 1938 voor cul- tureele en sociale doeleinden beschikbaar werden gesteld door het Heemsteedsche Comité verkocht: 1417 postzegels a 3 cent f42,51 winst f21.951/>: 956 postzegels a 5 cent f47,80 winst f 19.12; 964 postzegels a 6 cent f 57,84 winst f 19,28; 2275 postzegels a 8 cent f 182 winst f 68.25; 834 postzegels a 16 cent f 133,44 winst f29,19 Totaal dus f463,59 winst fl57,09>2. 11 pakjes briefkaarten a 20 cent f2,20; 40 pakjes briefkaarten a 25 cent f 10; 17 brief kaarten a 5 cent f0.85; 8 briefkaarten a 7 cent f 0,56. Totaal f 13,61. HILLEGOM WEGENCONGRESSISTEN OP BEZOEK. DE RIJKSSTRAATWEG IN VOLLE VERLICHTING. De deelnemers aan het Internationale We gencongres te s-Gravenhage komen Dinsdag avond hier op bezoek om onze openbare ver lichting van den Rijksstraatweg in oogen- schouw te nemen. Op dien avond wordt de ge- heele avond- en nachtverlichting, zooals deze vóór de bezuiniging was. ontstoken. De na- triumlampen branden dus aan beide zijden van den weg. ONGELUKKEN OP DEN WEG. EEN GEVAL VAN LICHTE HERSEN SCHUDDING. Door onoplettendheid reed op de Weerestein- straat een jeugdige wielrijder tegen een kee- rende auto. Het resultaat was schaafwonden aan armen en beenen en een vernielde fiets. Op denzelfden straatweg werd een inwoner uit Heemstede eveneens per fiets door een achterop rijdende auto aangereden, doordat zijn over den arm gedragen regenjas aan een der portierknoppen bleef haken. Het kleeding- stuk was geheel vernield, terwijl de man door den val ernstig klaagde over pijn in den rech terschouder. De auto reed zonder te stoppen door. Op de Leidschestraat lette een van de Vee- nenburgerlaan komende wielrijder niet vol doende op het verkeer langs dezen voorrangs- weg met het gevolg dat hij pardoes tegen een passeerende auto opreed. Hij kreeg een bloed uitstorting boven een der oogen en een lichte hersenschudding en werd per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. In alle gevallen waren leden der E.H.B.O. aanwezig voor hulpverlee ning. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Chr. Burger UX.O. school alhier is benoemd de heer J. M. Jonker te Coevorden. Te Bergen is onze plaatsgenoote, mej. C. Janssen, leerlinge der R.-K. Kweekschool aldaar, geslaagd voor het examen als onder wijzeres. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze bes te Vader Lijnst Zwikker in den ouderdom van 76 jaar. CATHa. G. ZWIKKER J. J. L. ZWIKKER Haarlem, 25 Juni 1938 Pieter Kiesstraat 68. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag 23 Juni ten 12 uur op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem aan de Kle verlaan. Tot ons groot leedwezen berichten wij U, dat onze getrouwe en kundige be drijfsleider, de Heer T. Kok, gisteren is overleden. Zijn nagedachtenis zal steeds in dankbare herin nering blijven. Directie en Personeel N.V. Blikdrukkerij en Vernisinrichting „Haarlem". Heden overleed na een korte ongesteldheid, on verwacht, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader Mels Jurriaan Meijers in den ouderdom van 64 jaar. H. MEIJERS-KOESLAG RIE NOORLANDER— MEIJERS C. M. J. NOORLANDER M. J. MEIJERS Jr. Haarlem, 24 Juni 1938 Santpoorterplein 11 De crematie zal plaats hebben Dinsdag 28 Juni te Driehuis-Westerveld, na aankomst van den trein te 14.14 uur aldaar. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van den Heer P. F. ADRIAANSE in den ouderdom van ruim 70 jaar. H. M. J. KROES ex. test Heemstede, 24 Juni 1938 Huize St. Bavo De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in de Pa rochie Kerk „St. Bavo" te Heemstede, Dinsdag a.s. té 8.30 uur, waarna de begrafenis. VACANTIE- SPORTKLEEDING bescherm Uw gezin Voor elke huisvrouw heeft het warme zomerseizoen óók een schaduwzijde Hoe weert zij het bederf van haar etenswaren en dranken? Van deze zorg wordt zij volledig bevrijd door de aanschaffing van een electr. koelkast Vraagt demonstratie en inlichtingen omtrent prijzen en huurkoop bij hel i H A A RLE M Harmenjansweg 131 Telefoon 11946 - Toestel J Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst is het faillissement van J. J. KO- FOED, zonder beroep, wonende te Haarlem, geëindigd. Haarlem, 23 Juni 1938 Jansweg 52. De Curatrice: Mr. L.M.IJL,. VAN TAALINGEN- DOLS Chirurg Uroloog VAN EEDENSTRAAT 12 is vanaf Maandag 27 Juni weer TE CONSULTEEREN. Oogarts weder te consulteeren. is tot 6 Juli AFWEZIG. Spoedgevallen Tandartsen Can- crinus, Knetemann en Lamp. WUha A. ARPAD Tandarts wegens sterfgeval GEEN PRAK TIJK op Woensdag 29 Juni. STATEN BOLWERK 8 Grondig opleid., privaatles 6. 2 pers. 4, 3 pers. 3.30 p. m DAG- EN AVONDLESSEN N. J. TH. SCHMIDT Leer. M.O. Boekh., Accountant Wilhelmina laan 4 Hrl. tel. 14506 VORMING KLASJE Opleiding door onderwijzeres voor 2de klas L.O. Leeftijdsgrens bijna 6 jaar op 1 Oct. 1938. Br. no. 9479 bur. van dit blad H. JONKERS, Leer. M.O. Snelle opl. pract.examens 7 Ripperdastr. Ilaarl. teL 12498 DUITS ENGELS Conv. en Berlitz Meth. in zeer korten tijd correct spr., lezen en schr. Privaatles ƒ4.50 p.m. Twee pers. ƒ3. Mej.N.GROOTENBOER RIVIER VISCHMARKT 11 rd. ADVERTEERDERS! ^rVOOR UW PUBLICITEIT IN HET GOOI :p DEGOOIENEEMLANDER i HET EENIGE ALDAAR 4 VERSCHIJNENDE DAGBLAD ,U LApiOligil. HEERENGR. 226 AMSTERDAM-C. p TEIIFOON 42359-44750^

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3