Wereldhandel begin 1938 afgenomen REEDS VERLAAGDE PRIJZEN bij WIM WORM Heeren Modemagazijn - ANEGANG 27 Heemstede in vroeger eeuwen. .Examen-vrees DINSDAG 28 JUNI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 7, Ook daling der prijzen. Het eerste kwartaal van 1938. Dank zij het Mei-nummer van het Volken bondsbulletin is het mogelijk zich een oor deel te vormen over den wereldhandel in het eerste kwartaal van 1938. Uit deze publicatie blijkt aanstonds, dat in de goudprijzen een daling is ingetreden, doch dat deze veel klei ner is dan de daling in de goudwaarde van den wereldhandel. Uit dit bulletin volgt o.m.. dat de goud prijzen der koopwaren, op 100 in 1929 gesteld, in het laatste kwartaal van 1937 van 48.5 tot 48 gezonken zijn en daarna in het eerste kwartaal van 1938 nogmaals een daling tot 47.5 hebben ondergaan. Hieruit volgt, dat de werkelijke uitbreiding van den wereldhan del in het laatste kwartaal van het vorige jaar nog sterker is geweest dan de stijging der goudwaarde der in- en uitvoeren deed vermoeden. Ondanks een daling der goud prijzen was immers de goudwaarde nog ver meerderd. Inderdaad blijkt dan ook nog uit de cijfers, dat de omvang van den wereld handel in het laatste kwartaal 1937 met niet minder dan 4 pet. was toegenomen en voor 't eerst sinds 1929 weder juist het peil van dat jaar van internationalen voorspoed had be reikt. Anderzijds volgt uit het bovengeschet ste verloop der goudprijzen in het eerste kwartaal van dit jaar. dat de daling der goudwaarde der in- en uitvoeren iets min der sterk is geweest dan uit een vergelijking der goud waarden zou kunnen worden afge leid. De daling is tot 12 pet. beperkt geble ven. zoodat de omvang van den wereldhan del in het eerste kwartaal van 1938 het cijfer van 88 heeft gehad tegenover 100 in 1929 en ln het laatste kwartaal 1937. De desniettemin ernstige daling van den wereldhandel is grootendeels aan de dalin gen in Januari en Februari te wijten. In de maand Maart was er weder een klein her stel. ofschoon de goudwaarde van de in- en uitvoeren in de geheele wereld dn de maand Maart, namelijk 2337 millioen oude gouddol lars, "toch nog ruim 200 millioen beneden het cijfer van Maart 1937 gebleven is. In ver gelijking tot Februari 1.38 is de goudwaarde van den wereldhandel in de maand* Maart echter met ruim 130 millioen oude goud- dollars toegenomen. Positie afzonderlijke landen. Voor zoover de Maart-cijfers ter beschik king staan, kon worden vastgesteld, dat de in- en uitvoeren in die maand grooter wa ren dan in Januari en Februari, doch daar dit het gebruikelijke seizoenverschijnsel is, kan men hieruit geen al te vergaande ge volgtrekkingen voor de kansen op een duur zaam herstel van den wereldhandel na den terugslag van het begin van dit jaar maken. Voor Japan is het bedrag der in- en uit voeren in Maart nog niet bekend. Doch het thans bekend gemaakte cijfer der Japansche uitvoeren in Februari schijnt te bevestigen, wat het bedrag van Januari reeds deed ver moeden. dat de door sommige organisaties toegepaste boycot van Japansche goederen coch niet zonder uitwerking is gebleven. Wel iswaar waren de Japansche uitvoeren met een goudwaarde van 30.84 millioen oude goud (Adv. Iiigez. Med.) dollars in Februari ruim drie millioen hoo- ger dan in Januari, doch zij zijn ook in Fe bruari toch bijna 20 pet. beneden het peil van Februari 1937 gebleven, terwijl de goud waarde der werelduitvoeren in Februari slechts heel weinig beneden het cijfer van het vorige jaar gebleven was. Industrïeele wereld-voort- brenging. Nadat de industrieele voortbrenging in Februari in de meeste landen eenig herstel had getoond is in Maart in verschillende sta ten weder een terugslag ingetreden. Dit was o a. het geval in België. Frankrijk en Noor wegen, waarin Maart noch het peil van Fe bruari 1938, noch dat van Maart 1937 werd bereikt. In de Vereenigde Staten van Ame rika, waar het peil sinds Augustus 1937 sterk omlaag was gevallen tot het cijfer van 66 4 in vergelijking tot 100 in 1929, was thans voor het eerst sinds Augustus geen nieuwe daling ingetreden. De industrieele voort brenging had zich op het zeer lage peil van Februari weten te handhaven. Ook in Zweden, waar de industrieele pro ductie echter reeds het hooge index-cijfer van 149 had bereikt, is deze in de maand Maart onveranderd gebleven. Een stijging der industrieele voortbrenging vond plaats in Canada. Denemarken. Estland. Finland, Polen. In Estland en Finland is het peil van 1929 reeds met meer dan 50 pet. overschre den Voor de andere staten waren nog geen cijfers over de maand Maart beschikbaar. De Groothandelsprijzen. Voor het eerst sedert 1936 zijn in het meer genoemde bulletin grafische voorstellingen te vinden over het verloop der groothandels- prijzen in circa veertig landen. Deze prijzen zijn in goud berekend vrijwel overal, of na 19S3. of na 1934. gestegen, waarna in den zomer van het vorige jaar in vele lan den een ommekeer intrad. Terwijl in Frankrijk, België. Engeland. Zweden, Indo China, Nederlandsch-Indië. de Vereenigde Staten van Amerika. .Canada, Britsch-Indië. Australië. Polen. Tsjecho-Slo- wakije, Turkije. Nederland. Chili. Brazilië en Peru reeds in den zomer van 1937 de groot handelsprijzen in goud berekend min of meer sterk begonnen te dalen, waarbij deze daling in de Vereenigde Staten van Ame rika zelfs een omvang van 9 pet., in België van 8 pet. en in Engeland en Tsjecho-Slo- wakije een van 7 pet. aannam, is daarente gen de daling in China, Italië. Estland, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland, Finland, Albanië, Bulgarije en Zuid-Slavië eerst bij het begin van 1938 be gonnen, terwijl in een derde groep van sta ten de prijzen zijn blijven stijgen. Portugal, Zuid-Afrika. Venezuela en Japan behooren tot deze groep. Eindelijk is er nog een groep landen, waarin de groothandelsprijzen, in goud berekend, vrijwel gelijk zijn gebleven. Dit was het geval in Duitschland, Grieken land, Hongarije, Roemenië, Letland, en Ar gentinië. Voor enkele landen gaan de ge gevens nog niet verder dan tot den zomer 1937. zoodat deze hier niet zijn vermeld. Aangezien de nationale munten het vorige jaar haar waarde tegenover het goud in de groote meerderheid der landen niet gewij zigd hebben, is ook het verloop der groothan delsprijzen in de nationale munt van het land berekend bijna overal hetzelfde ge weest als boven ten aanzien van het verloop der groothandelsprijzen in goud is aangege ven. Slechts hebben de verschillende waarde verminderingen van den Franschen franc ten gevolge gehad, dat de groothandelsprij zen in Frankrijk, in Franse he francs uitge drukt, voortdurend zijn blijven stijgen, even als in Indo-China, ondanks de daling van de groothandelsprijzen in die landen, in goud uitgedrukt. Obligaties en industrieele aandeelen. De statistische publicaties van den Volken bond hadden in de laatste maanden geen gegevens vermeld omtrent de opbrengst der obligaties en de waarde der industrieele aan deelen. Het Mei-bulletin geeft thans weder het noodige cijfermateriaal, teneinde zich omtrent dezen gang van zaken te kunnen orienteeren. Het blijkt, dat in 13 van de 23 landen in deze publicatie opgenomen, een daling in de opbrengst der staatsfondsen is ingetreden. Deze daling was het sterkst in de Vereenigde Staten van Amerika en in Polen. Met betrekking tot de opbrengst der in dustrieele obligaties kan worden vastgesteld, dat sedert den zomer van 1937 in verschil lende landen een vermindering is opgetre den. Alleen in de Vereenigde Staten van Amerika was deze opbrengst een weinig ge stegen, terwijl deze in Duitschland vrijwel gelijk was gebleven. De koersen der industrieele aandeelen zijn sinds het begin van 1938 gedaald in België, Canada, Engeland (met eenig herstel echter in April), de Vereenigde Staten van Ame rika. Frankrijk (met eveneens een herstel in April). Noorwegen en Tsjecho-Slowakije. De koersen der industrieele aandeelen zijn daar entegen in de eerste maanden van het jaar 1938 hooger geweest dan aan het einde van 1937 in Duitschland. Colombië, Denemarken, Griekenland, Italië (met een terugslag ech ter in Maart!Japan, Nederland (met een terugslag in Maart en April). Polen (even eens in Maart weder een daling). Zweden, (ten aanzien van Januari en Februari) en Zwitserland. MOLLERUS. (Adv. Ingez. Med.) NED. HERV. GEMEENTE. DE HEER F. E. NIX JUBILEERT. Vrijdag 1 Juli a.s. zal door het Provinciaal College van Toezicht op het Beheer der Ker kelijke Goederen en Fondsen der Hervormde Gemeente in Noord-Holland en gevestigd te Haarlem een buitengewone vergadering wor den belegd. Deze vergadering wordt gehouden ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum van den secretrasi van het college, den heer F. E. Nix. De heer Nix heeft deze functie met groote toewijding en liefde 25 jaar vervuld. In den loop der jaren zijn de werkzaamheden be langrijk uitgebreid, mede door de moeilijk heden in verband met de stoffelijke zaken der Ned. Herv. Kerk. Met veel zorg is de controle op het financieel beleid der Kerkvoorgden in Noord-Holland welke daarbij zijn aangesloten, op voortreffelijke wijze verricht en menig ad vies in financieele aangelegenheid is door haren secretaris aan Kerkvoogden verstrekt. Het nazien der jaarlijksche begrootingen en de rekeningen, benevens de goedkeuring voor den aankoop van Fondsen en het ver vreemden daarvan, controle op pachten enz. behoord tot den taak van genoemd college: een voornaam aandeel van deze werkzaam heden is voor rekening van den heer Nix ge weest. Jarenlang was de heer Nix hoofdcommies ter Provinciale Griffie bij de afdeeling Fi nanciën en zijn kennis op financieel gebied kwam bij het Prov. College uitstekend te pas. Vrijdag na afloop der buitengewone verga dering wordt te 4.30 uur een receptie gehou den in het gebouw van de Provinciale Griffie Dreef 3, waar het secretariaat gevestigd is. MARGUERITE COUPERUS IN ENGELAND. De Nederlandsche voordrachtkunstenares mevr. Marguerite Couperus, die met groot succes gedurende dit zomerseizoen een reeks opvoeringen in Londen gaf, is wederom uit- genoodigd ook in het a.s. winterseizoen onder patronaat van de Britsche Koninklijke Fa milie op te treden. Eveneens zal zij dan gedurende 8 dagen in een der groote Londensche theaters de hoofd rol met Sir Charles Blackmore als tegenspe ler vervullen in een historisch spel, uit vier verschillende tijdperken. JUBILEUM BIJ DE HAARLEMSCHE HULPBANK. Op 1 Juli a.s zullen de heer en mevr. Serné- van Bilderbeek, Saenredamstraat 110, 121/» jaar verbonden zijn aan de Haarlemsche Hulpbank. De heer Serné is admnistrateur van de instelling. De vader en grootvader van mevr. Serné wa ren vele jaren in dezelfde functie werkzaam, zoodat deze reeds langer dan 50 jaar in de zelfde familie is. OECUMENISCHE JONGERENSAMENKOMST. Georganiseerd door het onlangs opgerichte Oecumenisch Jeugd Comité te Haarlem, is Zaterdag 1.1. een jongerensamenkomst gehou den voor de leden van de aangesloten orga nisaties in het Gebouw voor Chr. Belangen te Heemstede. De bedoeling hiervan was een aantal Haar lemsche jongeren van verschillende vereeni- gingen van uiteenloopende kerkgenootschap pen in oecumenisch verband bijeen te bren gen en zoodoende de band onderling hechter te maken. Na gezang en inleidend woord van den voor- loopigen voorzitter van het O. J. C., den heer J. de Smalen, werd het woord gegeven aan Ds. G. H. Moll van Charante, voorganger van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden te Haar lem, die een referaat hield over „De verant woordelijkheid van de Christelijke jeugd te genover de niet-Christelijke jeugd". Het bezielende referaat van Ds. Moll van Charante veroorzaakte een levendige nabe spreking. Hierna volgde een wandeling door „Groenendaal" en een gezamenlijke brood maaltijd. Vervolgens behandelde Ds. P. van der Vloed, predikant van de Geref. Kerk in Hersteld Verband te Zandvoort, het onderwerp: „De verantwoordelijkheid van de Christelijke jeugd tegenover elkaar". Spreker begon er op te wijzen, dat deze verantwoordelijkheid geheel dezelfde is als die ten opzichte van de niet-Christelijke jeugd. We moeten beginnen met ons te bezinnen op eigen kerk, eerst daarna kan men de ver schillen met andere kerken onder het oog zien. Onze verantwoordelijkheid moet hierin bestaan, dat we geen houding van zelfgenoeg zaamheid gaan aannemen en andere kerken „geen pijn meer doen". Een open, eerlijk oecu menisch gesprek vol innerlijke bereidheid, waarbij de waarheidsvraag centraal is, kan veel, beteekenen. Doch hoofdzaak is: kracht te zoeken, in het gebed, opdat de beloofde eenheid in het lichaam van Christus, de Kerk, kome. Na dit eveneens uitstekende en boeiende referaat werden nog enkele vragen gesteld, waarna deze zeer geslaagde, eerste bijeen komst op verzoek van Ds. P. van der Vloed besloten werd met het gemeenschappelijk bidden van het „Onze Vader". HEEMSTEDE BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN AAN DE BANKASTRAAT. Bij het 22 Juni j.l. aangeboden voorstel tot het verleenen van medewerking voor het in exploitatie brengen van de terreinen, gelegen zuidelijk van den Cruquiusweg en oostelijk van de Javalaan, wordt tevens voorgesteld, over te gaan tot aankoop van gronden, gelegen langs de door te trekken Bankastraat. Door aankoop van dezen grond wordt gele genheid gekregen, naast de bij de woning bouwvereeniging ..De Haemstede" in beheer zijnde woningen, nog 2 blokken van 3 wonin gen te bouwen. B. en W. stellen aan den Raad voor te be sluiten tot het doen bouwen van 2 blokken van 3 woningen aan de Bankastraat en hun daarvoor het noodige crediet te verleenen. PARIJS BEREIDT ZICH VOOR. Niettegenstaande het bezoek van den Engel- schen koning aan Parijs is uitgesteld, worden in de Fransche hoofdstad alle voorbereidingen voor het hooge bezoek getroffen. Reusachtige Engelsche vlaggen versieren de gevels van de Parijsche straten. De informatievan 1494. Ofschoon er in de vijftiende en zestiende eeuw nog geen rijksinkomstenbelasting be stond in den vorm, waarin wij die tegen woordig kennen, moesten toch in dien tijd de inwoners van het land evengoed bijdragen in de geldheffingen, „die door de gemeene landszaken vereischt werden Deze bijdragen werden door den vorst van de steden en dor pen geheven, die op hun beurt moesten zorg dragen, dat de ingezetenen de vereischte som men bijeenbrachten. Toen in 1494 Philips de Schoone het lands bestuur aanvaardde, besloot hij de .settinge" te herzien, dat wil zeggen, dat opnieuw zou worden vastgesteld, wat elke stad en ieder dorp billijkheidshalve had te betalen op grond van de vermogens hunner ingezetenen. De laatste .setting" dateert van 1477 bij den dood van Karei de Stoute. Het was nu voor de gemeenten dus maar zaak om aannemelijk te maken, dat hun burgerij er minder goed voor stond dan in 1477 het geval was. Dan immers hadden zij kans, dat de .setting" op een lager bedrag werd vastgesteld. De gelegenheid daartoe hadden zij ten overstaan van „Com missarissen", die door Philips waren aange steld om in elke stad en elk dorp persoonlijk de „informatie" naar den vermogenstoestand der inwoners te nemen. Op 22 Mei 1494 had de „informatie" ir„ Heemstede plaats. Voor de Commissarissen, die daartoe zitting hielden „binnen die stede van Haeriem", verschenen zes „buyriayden van Heemstede", n.l. Dirrick Jan. schoudt, oudt 68 jaer, Huych Jacobsz, oud'c 52 jaer, ende Dirrick Ghïjsbrechtsz, oudt 33 jaer, Florïs Woutersz, oudt 44 jaer, Symon Claesz. oudt 40 jaer, Jan Jansz, oudt 40 jaer off daeromtrent. In wat wij nu zouden noemen het proces verbaal van de zitting is over hun verklarin gen opgeteekend: „Eerst angaende die haert- steden zeggen, by heuren eede, hemluyden hoochlycken gestaeft, dat zij by tijden van den overlijden van Hertoge Karei hadden 65 haertsteden, ende alsnu van ghelijcken, daeroff dat 7 haersteden leech staen ende met hemluyden niet en gelden". Met andere woor den sedert 1477 had het aantal huizen geen is tegenwoordig onge grond! Neem'n "Akkertje" en U zuil dan géén lasl hebben van „zenuwen", (Adv. Ingez. Med.) vermeerdering ondergaan en bovendien waren nu zeven huizen onbewoond. Deze grondslag voor de heffing, zoo was dus het betoog, was geringer geworden. „Item angaende die neringhe zeggen, dat zij hem generen met lantwinninghe, met coeyen ende met wagen en paerden te voeren om vrachte, zonder hooger off meerder neringhe te hebben; ende dat diezelve neringhe niet erger en es dan die was by den overlijden van Hertoge Karei". Landbouw, veeteelt en vracht- rijderij waren in die dagen dus de voornaam ste bestaansbronnen voor de Heemsteders, maar ook deze bronnen waren in de vijftien jaar na het overlijden van Karei de Stoute niet „erger" wij zouden nu zeggen: niet beter geworden. Een tweede argument dus om de „setting" vooral niet hooger te maken. Maar nu de algemeene toestand! Of zooals het toen heette: „den staet van heuren facul- teyt int generael". Daarvan verklaarden de Heemsteders „dat zij up een dryedeel niet zoe rijck zijn als zij waren by den overlijden van Hertoge Karei", niet voor één derde zoo rijk als voorheen dus! Daar wilden de commissa rissen van Philips natuurlijk meer van weten: „Gevraecht hoe die verminderinghe van heure neringhe ende rijekdom toegecomen es, zeg gen, dat die verminderinghe van heure neringhe toegecomen es mits dat zij by tijden van Hertoge Karei heur broot plagen te win nen met turf te delven uyt hemluyder ender anderluyder veenen, dewelcke veenen alsnu te nyete zijn". Na 1477 was dus de turfgraverij onmogelijk geworden door het uitgeput raken van het veen binnen de gemeente. Maar bovendien: „dat vele van den rijexten, die aldaar plagen te woonen elders metter woone getogen en gestorven zijn". Zoo bracht ook toen reeds het vertrek van groote belasting betalers een gemeente zorgen. Maar nog waren de ooizaken van Heemstede's achteruit gang hiermede niet uitgeput: „Seggen voort, dat zij" verarmt zijn midts den dieren (duren) tijd die geweest es ende die schattinghe van den oorlogen die zij hebben moeten geven. Jammer genoeg schijnt nergens een opgave bewaard gebleven te zijn, waaruit het juiste bedrag van de set-tin ge" voor Heemstede Ln 1477 en 1492 valt af te leiden, zoodat ook niet is na te gaan of het klaaglijk betoog van de „buyrluyden" op de commissarissen veel in druk heeft gemaakt. VOOR- EN NAZORG VAN GEESTESZIEKEN IN NOORDHOLLAND. De afdeeling Noordholland van de Vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten heeft een commissie ingesteld om de mogelijkheid te onderzoeken van de stichting in Noordholland an één of meer consultatiebureaux voor voor- en nazorg van geesteszieken. Deze commissie is blijkens haar rapport tot de slotsom gekomen, dat het wenschelijk is de provincie Noordholland te verdeelen in 4 districten en 'n elk district te vestigen een consultatiebureau met 2 psychiaters, die met de uitoefening van de voor- er nazorg zuilen zijn belast. B. en W. van Heemstede zijn van meening dat de voor- en nazorg van groot belang is. zoowel voor de patiënten als voor de financiën der gemeente. Zij stellen daarom voor, tot den voor- en nazorgdienst toe te treden en daaraan te ver goeden de vastgestelde bijdrage van 2>/2 cent per inwoner per jaar. (Adv. Ingez. Med.) Aanleg van wegen en verbetering Molen werf slaan. Uitvoering door werkloozen? B. en W. deelen den Raad mede. dat de heer H. Brouwer, alhier, wenscht over te gaan tot het in exploitatie brengen van den de terreinen, gelegen ten zuiden van Cruquiusweg en ten oosten van de Javalaan. De heer Brouwer heeft verzocht de vereischte werkzaamheden verbonden aan den aanleg der wegen op bedoelde terreinen door de ge meente voor zijne rekening te doen uitvoeren. Dr. heer Brouwer zal dan kosteloos aan de gemeente overdragen den voor den wegen aanleg benoodigden grond. De kosten van aanleg der wegen worden, met inbegrip van de kosten voor eerste on derhoud en van de bijdragen voor de zuive ringsinrichting voor rioolwater en de hoofd- rioleering. geraamd op f 8900.—. tot betaling waarvan de heer Brouwer zich bereid heeft verklaard. Het is noodzakelijk gelijktijdig met de uit voering van deze werken over te gaan :ot verbetering van het bestaande gedeelte Mo- lenwerfslaan. gelegen oostelijk van de Java laan. De kosten van deze verbetering, welke uiteraard ten laste van de gemeente komen, worden geraamd op f 2500. Ook is het gewenscht. teneinde de Molen- werfslaan, voor zoover gelegen op de terrei nen van den heer Brouwer, op volledige breedte te kunnen brengen, dat wordt aan gekocht de aan de Provincie behoorende, langs den Cruquiusweg gelegen berm De kosten aan dezen aankoop verbonden zullen, volgens verkregen inlichtingen, een bedrag van f 400.— niet te boven gaan. Voorts deelen B. en W. den Raad mede, dat zij onderhandelingen hebben gevoerd over aankoop van 2 perceelen grond, gelegen aan de door te trekken Bankastraat en grenzen de aan de terreinen van de gemeente. De heer Brouwer is bereid dien grond ter opper vlakte van pint. 470 M2., af te staan tegen den prijs van f 6.50 per M2. Het is de bedoeling van B. en w., de ver schillende werkzaamheden te doen geschie den door werkloozen, die daarvoor, indien mogelijk, gedurende vier achtereenvolgende weken zullen worden in dienst genomen. Deze wijze van werken zal een extra uitgave vorderen van f 1500. B en W. stellen den Raad voor, te besluiten, tot een en ander, als boven omschreven, over te gaan. JUBILEUM IN HUIZE „ST. BAVO". Woensdag 29 Juni zal de Eerw. Zuster Ma ria Thimathea, (in de wereld Jacoba Maas geboren te Dordrecht den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar tot zuster werd ge wijd. Zij heeft zich meer speciaal gewijd aan de ziekenverpleging, waarvoor zij het diploma verwierf en werkte o.a. in de-plaatsen Roo sendaal, Oudenbosch, Oostburg, Steenbergen, Dordrecht, Venraaij en nu het laatste jaar in huize St. Bavo te Heemstede. Hier heeft zij ook als speciale taak de zorg voor zieken, terwijl zij ook bij kerkelijke ge legenheden het orgel bespeelt. Om kwart over negen, zal er Woensdagmor gen een plechtige H. Mis te harer intentie in de Kapel worden opgedragen, waarna er re ceptie is voor de bewoners van het huis, ter wijl er om 11 uur gelegenheid is voor anderen, om de jubilarisse te komen felici- teeren. COLLECTE VOOR DE ST. MARTHA- VEREENIGING. Zondagmorgen werd in de R.K. kerk aan het Valkenburgerplein een liefdadigheidspredi katie gehouden door Pater Bonsel. De daarna gehouden collecte ten bate van de St. Martha- vereeniging tot bescherming van meisjes in den vreemde en het bekende' stationswerk bracht f 320.16 op. INDISCHE BUURTVEREENIGING. Autotocht voor de kinderen der leden. Donderdagavond 8 uur vergadert de Indi sche buurtvereeniging in hotel Wapen van Heemstede, meer speciaal ter bespreking van een te houden autotocht voor de kinderen der leden en de vaststelling van den datum voor dien tocht. NIEUWE DIRECTEUR VAN „EXCELSIOR". Als directeur van het fanfarecorps „Excel sior" is definitief benoemd de heer F. van Torenbeek, vroeger tijdelijk directeur van dit corps. BOOMEN DIE MOETEN VERDWIJNEN. B. en W. stellen den Raad voor, te. besluiten tot het doen rooien van: den boom, staande in de oostelijke bermbestrating van den Hee- renweg. onmiddellijk ten zuiden van de Adriaan Pauwlaan en twee lindeboomen, staande voor de perceelen Bleekersvaartweg nrs. 27b en 27c. DE RAAD VERGADERT. AANLEG VAN NIEUWE WEGEN. Er wordt een vergadering gehouden van een Raad der Gemeente Heemstede op Don derdag 30 Juni 1938 des namiddags om half vier. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergade ring van 7 Juni 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanleg wegen ten Zuiden van de Cru quiusweg en ten Oosten van de Javalaan. 4. Bouw arbeiderswoningen aan de Banka straat. 5. Aanleg parallelweg bij den Cruquiusweg en ruiling grond aan en nabij den Clooster- weg. 6. Rooien van boomen. 7. Voor- en nazorg van geesteszieken in Noordholland. 8 Bijdrage kasten restauratie N.H. Kerk, Wilhelminaplein. 9. Verkoop grond van terrein Valkenburg. 10. Verkoop grond van terrein Meer en Berg 11 Begrootingswilzlgineen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11