België houdt zich nog aan de oude spelling. THIJS, REDDER IN DEN NOOD! Hoofdpijn-Kiespijn-Gevatte koude WOENSDAG 29 T U N T 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Echter wel contact met de Nederlandsche Spellingscommissie. BRUSSEL. Juni. van een correspondent). IEDERE regeeringswisseling In België, waarbij het ministerie van onderwijs betrokken is. beteekent onder de huidige omstandigheden kans op koerswijziging in de spelling. Wij hebben hier sinds Juli 1936 een Vlaming, den heer Hoste als minister van onderwijs gehad, die persoonlijk voor dit vraagstuk groote belangstelling aan den dag legde en op grond van eigen oordeel tegen elke vereenvoudiging was. Sinds half Mei, 1938 heeft de verfranschte Antwerpenaar, de heer Dierckx zijn taak overgenomen, die al licht minder ingewijde op dit gebied is dan zijn voorganger. Weliswaar zijn er op het mi nisterie van onderwijs medewerkers van den heer Hoste achtergebleven, die diens stand punt inzake de spelling deelen, maar zou de heer Dierckx bij hen te rade gaan? Of zouden de voorstanders buiten het kabinet een kans krijgen? De toestand van onzekerheid veroorzaakte een zekere onrust in de kringen van het on derwijs, maar vooral in die der uitgevers Had niet de heer Hoste juist even voor zijn vertrek verklaard, dat er sprake van kon zijn het gebruik van Nederlandsche boeken op de scholen toe te laten, waarvan de spelling van die van 1864 afwijkt? De uitgevers, die be grijpelijkerwijze geen te groot risico willen loopen, moesten dus weten of zijn opvolger dit standpunt handhaafde. Om nu den knoop door te hakken en een stagnatie in de uit gave van schoolboeken te voorkomen, heeft het Kamerlid Uytroever den minister een aan tal vragen gesteld, die deze thans beant woord heeft. Uit dit antwoord blijkt, dat de nieuwe minister zich in alle opzichten aan de verklaringen van zijn voorganger houdt. Een spellingwijziging zou slechts uit kracht van een wet verplicht gesteld kunnen worden voor de scholen en openbare besturen, maar de minister gelooft, dat er aan een dergelijke wet geen behoefte bestaat en er integendeel afdoende redenen zijn om de spelling de Vries en te Winkel te handhaven. Bovendien voegt hij er ter meerdere geruststelling van heeren uitgevers nog aan toe dat, mocht er langs officieelen weg een spellingwijziging tot stand komen, een overgangsperiode van minstens vijf jaar billijk is. Uitdrukkelijk wordt verder vastgesteld, dat de Belgische Commissie, welke evenals de Nederlandsche zekere bijzondere vraagstukken in behande ling gaat nemen (de schrijfwijze van de bastaardwoorden, van moeilijke woorden, het geslacht van zekere woorden) niet is opge dragen een voorbereidende studie tot de ver eenvoudiging van de spelling te leveren. De Nederlandsche commissie zal met de Belgi sche besprekingen voeren, haar op de hoogte houden van haar werkzaamheden, ook wat betreft de technische moeilijkheden van de spelling Marchant en de daaraan te geven oplossing. „Hierdoor krijgt de Belgische com missie de gelegenheid om, zoo de omstandig heden dit meebrengen, de kwestie in haar geheel te beschouwen", aldus de minister. Die Belgische commissie, samengesteld uit de heeren dr. J. Grauls, J. Mennekens, G. Op- debeek, H. Tierlinck, dr. J. van Mierlo en dr. R. Verdeyen, zal overigens slechts haar werk zaamheden beginnen na aanstelling van de Nederlandsche commissie. Voorloopig is er dus hier nog geen sprake van koerswijziging en waarschijnlijk zal men door deze verklaring in Nederland nog weer eens gesterkt worden in de meening, dat Bel gië op het gebied van de spelling van geen vernieuwing weten wil. Herhaaldelijk wordt dit als argument door de Nederlandsche te genstanders der vereenvoudiging gebezigd. Heeft, men zelfs niet tijdens de jongste de batten in de Eerste Kamer hierover, ver klaard, dat herstel van de eenheid met het conservatieve Zuid-Nederland best een offer van een paar zniliioen schadevergoeding aan de uitgevers waard zou zijn? Men wordt in Nederland vooral in die mee ning gestut door de houding der Vlaamsche pers en het is inderdaad waar, dat bijv. de grootste Vlaamsche bladen, het liberale „Laatste Nieuws" en de Katholieke „Stand aard" steeds ten opzichte van dit vraagstuk een zeer conservatief standpunt hebben in genomen. Daarbij kwam dan nog de onver murwbare houding van oud-minister Hoste. Men verliest daarbij veelal uit het oog, dat toen in 1934 de spelling Marchant erdoor kwam, tusschen minister Marchant en den toenmaligen Belgischen minister van Onder wijs, de heer Lippens, hieromtrent overeen stemming heerschte. ■^AAT ik er overigens direct aan toevoe gen, dat er voor het geheele spellingprobleem bij de groote massa der bevolking veel min der belangstelling bestaat dan in Nederland. Men moet in het Vlaamsche land nog te hard vechten voor het recht van de taal „an sich" dan dat men voldoende aandacht heeft voor dat wat men wel eens „het eenvoudig gebruik der zesentwintig letters van het al phabet" heeft genoemd. Maar daartegenover staat dat de Vlaamsche leiders zij die zich de cultureele verheffing van hun volk tot ideaal hebben gesteld er een veel grootere belangstelling dan de Nederlandsche intel- lectueelen voor aan den dag leggen. Van deze Vlamingen is een groot deel voor de spelling-vereenvoudiging gewonnen. De Zuid Nederlandsche Vereeniging tot Vereenvoudi ging van onze spelling heeft als inzet van een nieuwe propaganda-campagne voor de vereenvoudiging kort geleden een kleine bro chure uitgegeven, waarin zij o.a. schrijft: „Onze hoogleeraren in de Neder landsche letteren staan allen (be houdens wijlen prof. J. Mansion) bij name als aanhangers van de vereen voudiging bekend. De onderwijzende wereld is er, kan men zeggen, in meerderheid voor. zooals o.a. blijken moge uit het referendum van den Vlaamsehen Leeraarsbond van 't Offi cieel Middelbaar Onderwijs '311 voor, 93 tegen en 108 onthoudingen), uit de raadpleging van de Zuid-Nederland - sche Vereeniging tot Vereenvoudi ging van onze Spelling, die meer dan 500 instemmingen uit het Lager On derwijs uitgelokt heeft, uit de glo bale aansluiting van een organisme als het Syndikaat van het Ant- werpsch Onderwijzend Personeel en de instemming van de Vlaamsche Opvoedkundige Vereeniging. Boven bedoelde raadpleging van de Zuid- Nederlandsche Vereeniging. evenals het referendum van de Zuid-Neder- landsche Maatschappij van Taal- en Letterkunde en Geschiedenis (48 voor en 44 tegen) wijzen uit, dat er ook in andere kringen letterkundigen, journalisten, zakenmenschen tal rijke voorstanders zijn." Volgens deze brochure kan men hiertegen over van de andere zijde geen enkele ernstig op te nemen en controleerbare collectieve uiting stellen tenzij dan wellicht de oppor tunistische en dus voorwaardelijke van de uitgevers. De vereenvoudiging heeft voor Vlaanderen overigens nog een bijzonder as pect. De Vlaamsche leiders willen allereerst liefde voor de taal en haar juiste uitspraak kweeken en aangezien het Vlaamsche kind nog maar al te vaak uit een omgeving komt, waarin een woordarm dialect gesproken wordt, moet het op de schoolbanken tegelij kertijd leeren spreken en schrijven. Hoe een voudiger dus de spelling, hoe meer tijd voor de spreektaal. Overigens is men er hier in de kringen der voorstanders van vereenvoudiging van over tuigd. dat, indien de Nederlandsche regee ring in 1934 doortastender zou zijn opgetre den en de nieuwe spelling niet alleen in de scholen doch eveneens in haar eigen admi nistratieve diensten had ingevoerd, de ver eenvoudiging ook in België reeds een afge dane zaak ware. Want reed» voor het prestige van de taal uit internationaal standpunt, voor het be houd van de cultureele eenheid met Neder land, waarvan men de taaleenheid het spre kendste teeken acht, zullen zelfs de tegen standers van vereenvoudiging, zij het ook tegenstribbelend, volgen, als die werkelijk in Nederland doorgaat. Natuurlijk moet men daarvan hier eerst de zekerheid hebben. Britsche schepen dreven geen onwettigen handel. Londen wijst beschuldigingen van Franco af. Op grond van een onderzoek, inge steld door de Britsche regeering naar de beweringen van Franco, vervat in een nota aan de Britsche regeering d.d. 9 dezer, volgens welke twaalf Britsche schepen onwettigen handel zouden hebben gedreven, is vastge steld, dat er geen sprake is van schen ding der met-inmengingsbepalingen. De Britsche reeders zoo meldt Reuter ontkennen op de meest stellige wijze, dat de schepen goederen zouden vervoerd hebben, welke op grond van de wet op de koopvaardij van 1936 verboden zouden zijn. De Britsche agent te Burgos heeft instruc tie ontvangen Burgos op de hoogte te stellen van de resultaten van het onderzoek der Britsche regeering en de hoop uit te spreken, dat men niet in een herhaling zal treden van dergelijke ongegronde beschuldigingen. Er wordt verklaard, dat al deze schepen ambtenaren der niet-inmenging aan boord hadden. Amerikapnsch spionnagc-onder- zoek strekt zich tot Europa uit. Federale advocaat-generaal vertrekt heden met de Normandie. Havas meldt uit New York, 28 Juni: Lamar Hardy, de federale advocaat-generaal, die belast is met de behandeling van de groote spionnagezaak. heeft medegedeeld, dat hij morgen met de Normandië naar Europa zal vertrekken, „teneinde een onderzoek in te stellen naar verscheidene vertakkingen dezer affaire". Hij verklaarde, aldus Reuter, dat hij Enge land en Frankrijk zou bezoeken, doch weiger de te zeggen óf hij ook naar Duitschland zou gaan. Doodvonnis in Palestina heeft uitgebreide actie tot gevolg. Joden wenden zich met een memorandum tot den Hoogen Commissaris. Alle Joodsche organisaties doen nog tot het allerlaatste oogenblik pogingen om gratie te verkrijgen voor Selomoh ben Joseph, die we gens terroristische activiteit ter dood veroor deeld is en de eerste Jood zou zijn. die onder het Britsche bestuur in Palestina zou worden opgehangen. Opperrabijn Hertzog heeft gebeden voorge schreven, welke gezegd zullen worden in alle synagoges in geheel Palestina, zoo meldt Reuter uit Jeruzalem. Vele vrome Joden hebben Dinsdag gevast. Ieder uur worden betoogingen gehouden. De Joodsche Natio nale Raad. welke gisteren vergaderd heeft heeft besloten een verzoekschrift tot de auto riteiten te richten. Alle Joodsche burgers, die begiftigd zijn met de versierselen in de Orde van het Brit sche Rijk, hebben een memorandum gezon den aan den Hoogen Commissaris, waarin er bij dezen op wordt aangedrongen zijn invloed aan te wenden ten gunste van een clementie. Honderd leden der Weensclie S. A. gearresteerd Dc reden niet bekend. Uit gezaghebbende bron verneemt Havas te Weenen. dat in de afgeloopen weken te Weenen honderd leden der S.A. zijn gear resteerd. Deze kringen beweren, dat de arrestaties niet gemotiveerd worden door feiten van politieken aard, doch door delicten, die dooi de gearresteerden werden gepleegd, doch niet nader onthuld. De mannen zijn te Weenen op gesloten. Verklaard wordt voorts, dat deze arrestaties- aanleiding hebben gegeven tot zekere in het buitenland verspreide geruchten "over span nings, welke in den boezem der partij zou bestaan en over een beweerde revolutie in de S. A. Te Weenen is het op het oogenblik volkomen kalm. Wat Schuschnigg betreft, beweert men nog steeds, dat hij zich te Weenen „in hechtenis bevindt om hem te onttrekken aan betoogin gen van de zijde der bevolking". Een monument voor m«rr. Scliraven en zijn metgezellen. Japanners zouden de verantwoordelijkheid voor de tragedie thans toegegeven hebben. Volgens gezaghebbende bron te Peipins wordt thans toegegeven, dat Japansche sol daten verantwoordelijk zijn geweest voor den dood van den Nederlandschen bisschop, mgr. Schraven en van acht andere katholieke priesters, onder wie drie Franschen. die in October 1.1. gedood werden in Tsjengtingfoe in Hopei. Deze erkenning is geschied bij de uitwisse ling van nota's tusschen de Japansche en dc Fransche autoriteiten te Peiping Naar verluidt omvat de regeling, die ten aanzien van het gebeurde tot stand is gekomen, o.a. dat een monument zal worden opgericht door het Ja pansche leger nabij het tooneel der tragedie Op dit monument zal de spijt van het Ja pansche leger over het gebeurde in Chi- neesche letters worden aangebracht. Tsjechische luchtpolitie dwingt Duitsch toestel tot dalen. Militaire bestuurder verklaart op ocfenvluchl verdwaald te zijn. Een Duitsch vliegtuig heeft boven Tsjecho- Slowaaksch gebied gevlogen onder verdachte omstandigheden. De luchtpolitie dwong het toestel te landen te Cheske Budezovitsi in Zuid-Bohemen. Het was een toestel met twee zitplaatsen van het tvpe lesvliegtuie. Het droe civiele kenteekenen De b^huirder was een onderofficier van de militaire vlïeg- school te Ulm Dorenstadt. Hi' verklaarde een oefenvlucht te hebben ondernomen en ver dwaald te zijn. Dit is de tweede maal in den loop van een maand, dat een Duitsch vlieg tuig boven Tsjecho-Slowaaksch land vliegt met helder weer. In beide gevallen was het een civiel vliegtuig met een militairen piloot Den bestuurder is verlof gegeven naar Duitschland terug te vliegen. Ontwerp voor de terugtrekking dei- vrijwilligers uit Spanje. OTTO VAN HABSBURG NAAR ARGENTINIë? OOSTENRIJKSCHE TROONPRETENDENT ZOU ZICH AAN HET CÜLTIVEEREN VAN EEN NIEUWE BEZITTING GAAN WIJDEN. GEHEIMEN VAN DE BRITSCHE LUCHTVERDEDIGING ONTHULD. MINISTERIE VAN OORLOG I.AAT EEN ONDERZOEK INSTELLEN. Het Britsch ministerie van oorlog deelt mede, dat bevel is gegeven direct een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waaronder een zeer geheime inlichting inzake de ver dediging tegen aanvallen uit de lucht door het Lagerhuislid Sandys is onthuld. Volgens den politieken redacteur van de Evening Standard was hetgeen Sandys heeft medegedeeld slechts aan vijf of zes personen bekend. Het betreffende document bevatte zeer ge heime bijzonderheden over de vervaardiging van luchtafweergeschut en verdedigingsplan nen, die van het grootste belang zouden zijn voor een eventueelen vijand. Hoe de Sovjet-Unie zich de verdeeling der onkosten denkt. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft de vertegenwoordiger van Sovjet Rusland in de bijeenkomst der sub-commissie van de niet- inmengingscommissie de volgende voorstellen gedaan: 1. De kosten van de organisatie der evacua tie van vrijwilligers en van de telling der vrij willigers moeten door elk der vijf groote mo gendheden voor een zesde worden bestre den. Alle overige leden der commissie moe ten tezamen het overblijvende zesde deel be talen. 2. De uitgaven, verbonden aan de aanwe zigheid van vrijwilligers in de te ontruimen ge bieden, in afwachting van hun repatriate, moeten gedragen worden door de Spaansche regeering en de regeering van Franco in even redigheid van de aantallen vrijwilligers, die voor de evacutatie worden ontslagen. 3. De kosten voor vervoer uit Spanje moeten door alle regeeringen worden gedragen in evenredigheid van de aantallen vrijwilligers van iedere nationaliteit. Indien leden der commissie, met uitzonde ring van de vijf groote mogendheden, wei geren eenige uitgave te dragen, is de Sovjet- regeering bereid een vijfde dezer kosten te dragen, doch alleen ingeval alle vrijwilligers binnen de eerstkomende vier maanden wor den geëvacueerd. Otto van Habsburg. PARIJS, 29 Juni. Volgens het week blad „Europe Nouvelle" zou aarts hertog Otto van Habsburg, troon pretendent naar den Oostenrijkschen troon voornemens zijn Europa defini tief te verlaten en een groote bezitting te koopen in Argentinië in de nabij heid van Chabas, die hij zelf wenscht te cultiveeren. Het feit, zoo schrijft „Europe Nouvelle" dat Otto van plan is actief deel te nemen aan de exploitatie van die bezitting is van nog meer beteekenis dan het feit, dat hij afstand doet van zijn hopelooze pogingen tot restau ratie. Immers de kleine hofhouding op het kasteel te België werd totnutoe beheerscht door de strenge etiketten van het voormalige hof te Weenen. Otto werd nooit toegestaan zelf iets te doen, hem werd zelfs niet toe gestaan een winkel binnen te stappen om si garetten of lucifers te koopen. Doch nu zijn ex-keizerin Zita, haar raadgevers, maar ook Otto zelf van meening, dat het geen zin meer heeft de strenge etiketten van het Weensch hof verder te volgen, maar dat de oudste zoon van den laatsten Oostenrijkschen keizer thans de voetstappen van de meer democratische Europeesche vorsten kan volgen. „Europe Nouvelle" herinnert er aan, dat het schip van Otto's oud-oom in het begin van de 20ste eeuw aan de Avgentijnsche kust schipbreuk heeft geleden. Volgens de legendes zou hij niet verdronken zijn, doch zich ergens in de binnenlanden gevestigd hebben onder 'n anderen naam en daar „haciendero" (hee- reboer) zijn geworden hetgeen hij verkozen zou hebben boven een terugkeer naar het strenge leven aan het Oostenrijksche hof. (United Press) HET PROCES TE LUIK. In de Dinsdag gehouden zitting van het proces te Luik is besloten als getuige te hoo- ren prof. Heger Gilbert, een medicus, die te Brussel als deskundige in rechtszaken op treedt, benevens dr. Heymans, professor in de pharmacologic aan de Gentsche universiteit. Overigens is het Hof niet van meening, dat er aanleiding bestaat de andere door de verdedi ging genoemde deskundigen op te roepen. Daarna werden eenige getuigen gehoord. Voor Donderdagmorgen zal het hof geen zitting meer houden. Moskou—Wladiwostok zonder tusschenlanding. Sovjetvliegcrs deden er 24 uur over. De Sovjet-vliegers Kokkinaki en Brindia dinsky zijn gisteren te Wladiwostock geland na een vliegtocht zonder tusschenlanding uit Moskou. Zij hebben over hun vlucht 24 uur gedaan. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50 ct. Proefdoos 10 ct. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING En ja, hoor, inderdaad, daar stond de kroon! En het leed geen twijfel, of het was de kroon, waar prinses Yolanda zoo verlangend naar uitkeek Het is een heel mooie kroon, graaf Donderbus. Hoe bent U er aan gekomen? Dat was een gevaarlijke vraag van Thijs en Denderbus keek hem dan ook scherp aan. Hoe.... ehhoe ik er aan gekomen ben? hervroeg Dender bus. Welehik heb die kroon gekregen van een vriend van me. koning Aasgier! Zoo, zoo, zei Thijs langzaam, terwijl hij snel nadacht. Gejokt wordt er hier of het gedrukt staat! bromde hij bij zichzelf. Nou vooruit, eerst verder met de zaken! Graaf Denderbus, als U er niet' op tegen hebt zou ik nu graag overgaan tot de verschillende handelingen die noodig zijn. om U tot ridder te slaan. Als U even met me mee wilt komen! Natuurlijk, wil ik dat! Natuurlijk! En hij liep achter Thijs aan naar de andere kamer, waar Thijs zijn glas met een slaapmiddeltje had neergezet.... NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. DIJKEN VAN HET TSJAU KAN HA-KANAAli DOORGESTOKEN. Uit NANKING wordt aan het Ja pansche persbureau gemeld, dat de Chineezen «de dijken van het groote kanaal Tsjau Kan Ha op een honderd tal K.M. ten noordoosten van Nanking hebben doorgestoken, waardoor een groote uitgestrektheid vruchtbaai' land is overstroomd. Aangezien het kanaal in een gebied ligt, dat reeds maanden door de Japansche troepen bezet is, veronderstelt men, dat het vernielen van de dijken is geschied door Chineesche guerrilla-troepen, die achter de Japansche linies optreden. INCIDENTEN IN LITAUSCHE STAD. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BETOOGING BIJ AANKOMST VAN DUITSCH SCHIP. KAUNAS 29 Juni. Bij de aankomst van het Duitsche schip „Danzig" te Klaipeda hebben zich incidenten voorgedaan. Bij de haven hadden zich ongeveer 7000 Duitschers verzameld, die met het zingen van nationaal-socialistische liederen en het uit roepen van „Heil Hitier" het schip be groetten. Uit protest hiertegen wierp de bemanning van het Litausche schip „Perkunas", dat in de nabijheid gemeerd lag, vuurpijlen onder de menigte. RADS®. PROGRAMMA DONDERDAG 30 JUNI. HILVERSUM 1. 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 6.20 her.) 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Graimofoonpdaten 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orlcest en gra- mofoonplaten. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Hobo en piano, en gramofoonplaten. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoon platen. 6.00 Orgelspel. 7.00 Ber. 7.15 Journa listiek weekoverzicht. 7.458.00 Reportage. 8.05 Bericthen ANP, herhaling SOS berichten. 8.15 Het Wognum's Zangkoor en gramofoon muziek. 9.00 Causerie: Brengt de machine werkloosheid? 9.30 Kamermandoline-ensem ble. «9.55—10.00 Ber. ANP) 10.30 Gramofoon muziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramo foonplaten. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten (Om 8.30 Ber.) 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het "Omroeporkest en soliste (om 12.15 Be richten). 12.30 „All-Round Sextet". In de pauze: Gramofoonplaten. 2.00 Declamatie. 2.30 Kovacs Lajos' orkest en de „Hollandia Three". 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordracht. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest en solist. 6.30 Sportpraatje 7.00 Vaudeville Radio-orkest. 7.40 Interview. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10_ Om roeporkest en solist. 9.15 Reportage. 9.45 Ko vacs Lajos' orkest en Bram Kwist's Tokkel- orkest. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Renova-kwintet. DROmVICII 1500 M. 11.2511.45 Pianovoordracht. 12.05 Orgel spel. 12.50 Voordracht. 1.20 Sopraan en bas- bariton. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 3.10-3.30 Causerie: Off duty. 3.35 Stedelijk orkest v. Bournemouth. 5.05 Causerie Tea-time talk. 5.20 Sportreportage. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.20 Ber.. 6.40 Causerie: Forgotten anniver saries. 7.00 Pianovoordraoht. 7.20 BBC-Har monie-orkest. 8.05 Eddie Carroll en zijn orkest en solisten. 8.50 Causerie: Transport. 9.20 Ber. 9.40 Variété-prograonma. 10.20 Korte Kerk dienst. 10.40 Sportreportage. 11.00 Het Kutcher-strijkkwartet. 11.40 Joe Loss en zijn Band .11.50—12.20 Dansmuziek, (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. —8.10, 8.55—9.05, 10.10 en 11.20 Gramofoon muziek. 11.35 Pianovoordracht. 11.50 Zang. 12.40 Het Bailly-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Zang. 3.20 Concert. 4.20 Zang. 5.20 Radiotoo- neel. 8.35 Pianovoordracht. 8.50 Symphonie- orkest, het Raugelkoor en soliste. 10.50—11.05 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 6.507.15 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Erich Bórschell's orkest en koor. 10.20 Volks liederen. 12.20 Kurhessisch Landesorkest. 2.30 Populaire muziek. 4.20 Het Omroeporkest en solist. 6,50 Cembalo-voordracht. 7.30 Het om roeporkest, pianotrio en solisten. 8.50 Stedelijk orkest Münster en soliste. 10.35 Gram. muziek. 10.50 Nedersaksen-orkest. 12.20—3.20 Omroep- kleinorkest. BRUSSEL 322 M. 12.202.20 Gr. muziek. 5.20 Qmroepsalon- orkest en Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoon muziek. 8.20 Omroeporkest. 10.10 en 10.30 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gr. muziek. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gr. muziek. 5.20 Gr. pl. 6.35 Omroep dansorkest. 7.35 Gr. muziek. 8.20 .Bin Walzer- traum". operette. 10.3011.20 Gram. muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gevarieerd concert. 8.20 Declamatie. 8.30 ..Die lustige Witwe" operette. 10.20 Berich ten. 10.50 Cembalo-voordracht. 11.05 Berich ten. 11.20 Ausburger dansorkest en soliste. 12.202.20 Omroepkleinorkest (1.151.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6