Sport in Indië. WOENSDAG 29 TUN I 1938 HAAELE M'S DAGBLAD 9 CRICKET IN ENGELAND. De tweede testmatch Engeland— Australië WEDEROM EEN DRAW. Engeland 494 en 2428 (gesloten). Australië 422 en 2046. Bradman 102 not out bracht een nieuw record op zijn naam. Ook de tweede testmatch EngelandAustra lië, een strijd waarin beide partijen afwisse lend een gunstige positie innamen, is in een draw geëindigd. Maandagmorgen toen Australië 7 wickets voor 308 runs verloren had, had Engeland de beste kansen: Dinsdag waren de rollen omge keerd, toen Engeland 5 wickets kwijt was, waaronder dat van Hammond, voor slechts 76 runs. Edrich en Verity bleven op den morgen van den vierden en laatsten dag (met 39 runs op het bord) niet lang samen op het bowlen van Mc Cormick en O' Reilly. Edrich hoekte Mc. Cormick allerfraaist voor 4. doch een herha ling op den volgenden bal mislukte en Mc Cabe miste de kans op square leg niet (433). Verity en Paynter brachten het totaal tot 66, waarna Verity 11 door Mc Cormick gebowld wordt. De wickets blijven onverwacht snel vallen op een goed wicket, want 10 runs later wordt Hammond aan leg door Waite op Mc Cabe's bowlen gevangen. Hammond speelde met zijn rechter arm in verband; Verity runde voor hem. Hammond sloeg den hoog opkomenden bal van Mc Cabe met één hand hoog naar leg (76—5). Paynter en Compton komen dan; dit tweetal weet door voortreffelijk spel verbetering te brengen. Te 12.50 uur komen de 100 runs op het bord. Als er 128 runs zijn, gaat Paynter voor een perfecte 43 onnoodig run out door snel fielden van Fleetwood Smith bij het loopen van een gewaagde tweede run. Compton weet tot de lunchpauze met Ames verder wicketverlies te voorkomen. Hij deed op een critiek oogenblik uitstekend werk. Hij is een geboren test cricketer met temperament, die zijn weg wel zal vinden. Na Hammond is het Ames, die door Mc Cormick geraakt werd en wel op zijn linker hand. Ames speelt verder, doch later blijkt dat hij een zijner vingers gebroken heeft., Bij de lunchpauze is de stand 1426. On middellijk na de hervatting wordt Ames door Mc Cabe in de slips op een bal van O'Reilly voor 6 gevangen. Wellard verleent aan Comp ton goeden steun; de tijd voor een Australische zege verdween, want in H uur werden er 74 runs aan het totaal toegevoegd. Wellard sloeg Mc Cabe voor zes en met zijn totaal op 38 miste hij een bal van Mc Cabe. Met Wright (10*) samen komen er wederom runs. Te 3.30 uur sluit Hammond de innings op 242—8, Compton een buitengewoon goede 76 not out. Australië moet in 2Vz uur 315 runs maken, een onmogelijke taak. Mc Cormick nam in 9 overs 2 wickets voor 18 runs, in totaal 372 O'Reilly 29—10—53—2. Mc Cabe 13—1—58—2. Fleetwood Smith 71300. Fingleton en Brown, het openingspaar van Australië, is thans op 8 reeds gescheiden. Fingleton speelt een outswinger van Wellard in handen van Hammond, Brown met Brad man samen is zeer onzeker op Verity. Voor het 2de wicket worden 63 runs gescoord waarvan Bradman. er 49 heeft. Met Br adman's 19de run bracht hij zijn aantal runs in testcricket tus-. schen Engeland en Australië gemaakt op 3637,' daarmede Jack Hobbs' record verbeterend. Op 71 werd Brown voor 10 door Verity gebowld. Bradman brengt de 100 op en ook Mc Cabe scoort snel. Wanneer er 111 runs zijn, vangt Hutton Mc Cabe op second slip op Verity's bowlen voor 21. Paynter, die Ames' plaats achter het wicket innam, deed goed werk. Bradman bespeelt den aanval met gemak en ook Haissett maakt weer runs. In'vijf minuten vallen er dan twee wickets.'Hassett wordt voor 42 door Wright ge bowld en vijf runs later faalt Badcock weder om als hij een bal van Edrich half raakt en op second slip door Wright voor 0 gevangen wordt. Bradman scoort dan zijn 9de century van het seizoen. Op 2046 (Bradman 102 not out) komt het einde als Paynter in de laatste over Barnett voor 14 achter het wicket vangt. De match eindigt in eën draw. De bowlingcijfers waren: K Fames 133 510. Wellard 91301. Veritv 135292. Wright 8—0—56—1. Edrich 5—27—2. De stand na deze 141ste tusschen Engeland en Australië gespeelde testmatch is thans: gew. d. Eng. gew. d. Austr. draw In Australië 34 41 2 In Engeland 20 15 29 54 56 31 COUNTY-CRICKET. Te Bath won Somerset 249 (Buse 95) en 771 met 9 wickets van Middlesex 84 en 241. Andrews nam in de eerste innings 753. Middlesex werd van de eerste plaats verdron gen door Yorkshire, dat te Bradford uit een verregenden wedstrijd tegen Notts 4 punten, voor de leiding op de eerste innings, wist te halen. Yorkshire 133 tegen Notts 87 en 955. Een zeer spannende wedstrijd werd te Llanel- ly tusschen Worcester (71 en 192) en Glamor gan (103 en 157) gespeeld. Glamorgan dat de leiding op de eerste innings had met 32 runs. moest 161 maken om te winnen. E. Davies die 519 en 555 gebowld had. scheen de match van Glamorgan te zullen winnen door een uitstekende innings. Met zijn score op 61 en Glamorgan nog 4 runs te maken viel Davies' wicket. Worcester won met 3 runs en Glamor gan kreeg 4 punten voor de leiding op de eerste innings. De uitslagen van de overige wedstrijden waren Essex 338 wint met innings van Hamsphire 194 en 122. Warwickshire 305 en 340 wint van Gloucestershire 148 en 190. In een draw ein digden: Derbyshire 230 en 73—6 tegen Northants 98 en 672. Kent 446 tegen Sussex 157 en 1253. Lancashire 291 tegen Surrey 125 en 102—6 (regen). De stand is thans: 1. York shire, 2. Middlesex. 3. Lancashire, 4. Leicester. 5 Somerset, 6. Derbyshire 7. Surrey. HONKBAL. STEDENWEDSTRIJD AMSTERDAM HAARLEM Konden wij gisteren reeds de samenstelling van het Amsterdamsche negental melden, thans is ook de samenstelling van het Haar- lemsche negental bekend. Deze is als volgt: Werper R. de Mon (Haarlem) Vanger KI Zandstra (EDO> eerste honk Th. v. d. Putter. (EDO» tweede honk A. Hinze (Haarlem», kortc stop H. Schijvenaar (EDO» derde honk C. v. d Schalie (EDO) verre velders C. Hunik (Haar lem). J. Hartog (HHC) en J. Veenhof (Haarl Als reserves zijn aangewezen- J. v. d, Borr (EDO) H. Vrugt (Haarlem) G. Metten 'RCH» en C. Kloos (Haarlem). De wedstrijd vindt plaats op het terrein van Ajax te Amsterdam. SCHAKEN. HAARLEMSCHE SCHAAKCLUB. Zomerwedstrijd om de gouden medaille. Maandagavond had de tweede ronde van den zomerwedstrijd plaats. In het clublokaal der HB.C. werd door de dames en heeren weder met animo gekampt. De resultaten waren als volgt: Groep A: Bakkerde Waal 10 De Lange—Mantz uitgesteld Van DijkiBert uitgesteld Groep B: MobachJolink 10 Kroeze—Hoeben 10 De GeerGeuzenbroek uitagesteld Groep C: Nürnberger—Schippers 10 F. A. FortgensBauer 10 Van Es, Guldemond uitgesteld Groep D: Van Drielde Wit afgebroken J. KruytZoon 01 Van LingenJ. Fortgens afgebroken Groep E: Hamakervan de Water 01 Van Drielenmevr. Verlooy uitgesteld Mevr. OnvleeMaaskant 01 Groep F: KleinMevr. Kersten 10 Hoeben Sr.—(Brander uitgesteld Boumeester—Wessel uitgesteld Groep G: Mevr. BrinkmanJac. Haan 0—1 KoornSival 10 Mevr. van MoerkerkenKeizer afgebr. Groep H: H. Kruytmevr. Hammink 10 Timmermanmevr. Bakker 01 J. Brinukmanvan Rosmalen 01 Groep I: De Haan—Langeraar 10 Wij doogen—Hoegen uitgesteld Mevr. Jonkersvan der Kloet afgebr. Groep J: Van de Berg—Canning uitgesteld Mevr. Fylstra—Uittenbogaard 10 De Jong—Koreman uitgesteld Groep K: De KoekSouverein 1—0 Tak—Akkerboom 10 Jonkers—Voerman 1—0 De resultaten van de afgebroken partijen uit de eerste ronde waren als volgt; Bertde Lange VzVz Van Dijk—Bakker 1—0 JolinkHoeben VzVz TakVoerman VzVz AkkerboomSoeverein 10 (Van een bijzonderen medewerker). ER wordt in Indië zeer druk aan sport gedaan, doch over het algemeen is zij daar meer een zuivere ontspan ning, een middel om fit te blijven. Er zijn natuurlijk ook in Indië sportbeoefenaars, die trachten hun prestaties op te voeren en derhalve geregeld oefenen, doch in de eerste plaats heeft men over het algemeen weinig vrijen tijd en voorts is het klimaat niet be paald geschikt om het in sommige sporten tot topprestaties te brengen. Men went zich wel aan alles, zoodat ook Hollandsche jongelui in Indië voetballen in een temperatuur, waar bij ze in Holland niet aan voetbal zouden hebben gedacht. Maar tot degelijke voetbal training zoo als in Nederland, zal men in Indië wel nooit komen. Het klimaat is b.v. reeds oorzaak, dat men voetbalwedstrijden beperkt tot tweemaal 35 minuten. De volle speeltijd van 90 minuten zou in Indië van het goede te veel zijn! Toch zijn de prestaties in sommige sporten vrij goed, zoo goed zelfs, dat er aan gedacht wordt deel te gaan nemen aan de Olympische Spelen in Japan. Zoover is men intusschen nog niet. Op het oogenblik is alleen nog maar bekend, dat door het Olympisch Comité te Tokio aan het Internationaal Olympisch Comité verzocht is om toestemming voor het uitnoodigen van vijf landen uit het Verre Oosten tot deelne ming aan de spelen te Tokio. Dat zouden dan zijn: Mandsjoekwo, Siam, Fransch Ido-China, Straits setlements en Nederlandsch Indië. Dat is niet in overeenstemming met de voor schriften, daar koloniën wel kunnen deelne men, doch alleen onder den naam van het moederland. Zoo hebben b.v. de Indische zwemmers Piet Stam en Haasman aan de Olympische Spelen te Berlijn deelgenomen, naar men zich zal herinneren. Blijkbaar vreest met echter te Tokio, dat het aantal deelnemers niet groot zal zijn zoo dat men versterking zoekt versterking althans in kwantiteit door een beroep op de genoemde vijf landen. Het I. O. C. zal hier over nader dienen te beslissen doch ook het N. O. C. zal wel een woordje hebben mee te spreken. Wat Indië betreft, zijn in de zwemsport en de ruitersport goede krachten aanwezig. Bo vendien is er groote kans op uitzending van een zesmeterjacht naar de zeilwedstrijden, daar men in Indië verschillende goede zes- meterjachten met bekwame bemanning heeft. Ook zou men een Indisch hockey-elftal kunnen sturen. Er is op Java een elftal, dat sterk genoeg is om een behoorlijk figuur te slaan. Een bezwaar is, dat hockey in Indië eigen lijk nog niet in een behoorlijken bond is ge organiseerd. Uit Nederland is dan ook reeds een verzoek gekomen om te trachten wat eenheid in de Indische hockey-beoefening te brengen, daar het aan een goede leiding ont breekt. Daarvoor zijn reeds besprekingen ge voerd. doch tot de oprichting van een hockey- bond heeft men het nog niet gebracht. Gedurende de Pinksterdagen is op Java druk aan allerlei sport gedaan. Zeer belangrijk waren de roeiwedstrijden te Soerabaja. Daar heeft men n.l. de z.g. Inter stedelijke roeiwedstrijden gehouden, ze vie len samen met het 30-jarig bestaan van de groote roeivereeniging Brantas te Soerabaja. de oudste Indische vereeniging. Deze heeft ook het roeien voor de dames populair ge maakt. Reeds in 1918 werden dames als lid toegelaten en in 1919 kreeg men de eerste wedstrijden. Men begon natuurlijk, precies zooals in Nederland, met stijlroeien, doch het werd al spoedig, stijl-snelroeien. waarbij het snelroeien voor de dames eigenlijk de hoofd zaak was. In 1932 werd te Batavia opgericht de roei vereeniging Hollandia. Spoedig kwam het tot een wedstrijd tusschen ploegen van Hollan dia en Brantas. die zoo in der. smaak viel, dat men er een jaarlijkschen in tersteden wed strijd van maakt, waarvoor verschillende fraaie wisselprijzer beschikbaar gesteld wer den. In 1936 werd tf- Semarang opgericht de roeivereeniging Kal; Baroe, die al spoedig eveneens deelname aan de interstedenwed- strijden. Met de Pinksterdagen werden de wedstrij- DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NOORD-HOLLAND. In het clublokaal der Damclub „Ooster kwartier" werden de wedstrijden om de per soonlijke kampioenschappen van Noord-Hol land voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Finale hoofdklasse: M. Spanjaard wint van A. de Jong; A. de Jong wint van P. H. Meure; H. Laros wint van A. de Jong. Finale eerste klasse: K. de Jong wint van J. H. Meure; Y. de Jong wint van.K. de Jong; J. H. Meure wint van Y. de Jong. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „OOSTERKWARTIER". Tevens werden de wedstrijden om de club kampioenschappen 19371938 der Damclub ..Oosterkwartier" voortgezet. De uitslagen zijn als volgt: C. van Vloten wint van G. Hekelaar; C. Berkhout wint van H. van Duin; Th. Schij - venaar wint van H. van Wanrooy; J. P. van van Eijk remise met Th. Schijvenaar; W. van Pelt wint van C. M. Beek: Svrijvenaar wint van Ch. Bottelier; R. de Jong remise met H. van Poeteren; J. P. van Eijk wint van H Wals; J. Neele wint van H. Beek. CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 19371938 der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoof dklasse P. J. van Dartelen wint van P. H. Meure: Joh. Fabel remise met J. J. van Kesteren; J. B. Sluiter Jr.—H. Berghuis afgebroken Tweede klasse: J. Merts remise met J. H. Spoor; J J. Koren wint van J. H. Spoor; W. Jonkhof wint van R. Kuipers. Derde klasse: A. J. Verwoerdt remise met J. Piek. O. T. GLaSER DERDE KLASSE KAMPIOEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. De herkamp om den titel van derde klasse kampioen van Haarlem en Omstreken is thans geëindigd met een overwinning van O. T. Glaser (lid der Haarlemsche Dam club). De eindstand van dezen herkamp luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. O. T. Glaser 3 12 0 4 C. B. de Laat 3 0 3 0 3 A. de Vos 3 0 3 0 3 W. van Leuffen 3 0 2 1 2 De tweede prijs werd gewonnen door C. B. de Laat na een herkamp met A. de Vos. HULDIGING HAARLEMSCHE KAMPIOENEN. Maandagavond had in het clublokaal der Haarlemsche Damclub een voorloopige huldi ging plaats van de leden der Haarlemsche Damclub, die in de afgeloopen wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en omstreken de titels behaalden. Door den voorzitter den heer J. W. van Dartelen, werden de nieuwe kampioenen: Hoofdklasse J. B. Sluiter Jr., Tweede klasse: A. Miedema en Derde klasse: O. T. Glaser gehuldigd voor de kranige wijze, waarop zij den naam der vereeniging in deze wedstrijden hebben hoog gehouden. Van de vier te behalen titels kwamen er drie in handen van leden der Haarlemsche Damclub. Bij deze hulde betrok spreker tevens nog P. J. van Dartelen en J. J. van Kesteren, die in de hoofdklasse resp. den tweeden en der den prijs behaalden, waardoor alle prijzen in de hoofdklasse door leden der Haarlemsche Damclub werden behaald. Tenslotte richtte spreker hartelijke woor den tot den heer A. de Jong (lid van „Oos terkwartier"),, die deze huldiging bijwoonde, voor diens fraaie prestatie in de Haarlemsche kampioenswedstrijden en die slechts na een herkamp met Van Kesteren juist naast de prijzen viel. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trainingsrit over 50 K M. met vier klassemen ten. Er stond een straffe wind: er vielen vele renners uit. Het le klassement luidt als volgt: 1. B. Schell Jr. 5 pt.: 2. J. Banken 4 p.; 3. J. Lasschuit 3 pnt.; 4. J. Walgien 2 pnt.; 5. J. Jonker 1 pnt.: 6. K. Verbeek; 7. Kleinhout; 8 W. Kleef: 9. H. v. Es. 2e kl.: 1. B. Schell 5 pnt.: 2. J. Banken 4 pnt.; 3. J. Jonker; 4. Lasschuit 2 pnt.; 5. K. Verbeek lpnt. 3e kl.: 1 J. Banken 5 pnt.: 2. B. Schell Jr. 4 pnt.; 3. J. Lasschuit 3 pnt.; 4. J. Jonker 2 pnt.; 5. K. Verbeek 1 pnt. 4e kl.: 1. B. Schell Jr. 5 pnt.: 2. J. Banken 4 pnt.; 3. J. Lasschuit 3 pnt.: 4. Verbeek 2 pnt. Totaal uitslag: 1. B. Schell Jr. 19 pnt.: 2. J. Banken 17 pnt.; 3. J. Lasschuit 11 pnt.; 4. Verbeek 4 pnt. De overige renners gaven op. De juniores reden een rit over 37''2 KM. Ook hier vielen renners uit. De uitslag werd: 1. E. Zekveld; 2. B. Groenveld; 3. Nodelijk. HENGELEN. HET WESTERKWARTIER. Bovengenoemd college hield een onderlingen wedstrijd op witvisch. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. J. Bos, 2e pr. J. Roest, 3e pr. L. Roest. 4e pr. G. v. Dijk, 5e pr. B. Jansen, 6e pr. J. Span jaard, 7e pr. C. Jansen. 8e pr. J. Teunebroek, 9e pr Fr. Moerkerk, 10e pr. G. Heibrink, 11e pr. J. Pel, 12e pr. K. Houweling, 13e pr. B. Hil- brink. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM K. N. Z. B. Thans is eindelijk de zomercompetitie voor waterpolo op volle toeren gaan draaien. Er behoefden geen wedstrijden meer te worden uitgesteld. De afgeloopen week gaf vele span nende wedstrijden te zien, maar daartegen over stonden ook ontmoetingen met een zeer hooge score. Zoo werden b.v. in den dames wedstrijd H. P. C. 2D. W. R. 2 door de Haar lemsche dames niet minder dan acht doel punten gescoord. De uitslagen zijn: (DAMES) Klasse A. H. P. C. 2—D. W. R. 2 1—8 Klasse B. ZandvoortVelserend 54 Haarlem 2—Velserend 0—4 In afdeeling B is de stand thans: gesp. gew. gel.'verl. pt. v.-t. D. W. R. 3 2 2 0 0 4 5—2 Haarlem 2 3 2 0 1 4 81 Zandvoort 3 1113 8—9 Velserend 4 0 13 1 5—14 De tennisser Malsuda. den voor de zesde maal gehouden. Men onder vond daarbij veel medewerking van de auto riteiten. Zoo werd met medewerking van de Marine een flinke baan op de Kalimas uit gezet. De Staatsspoor heeft op aardige wijze voor het publiek gezorgd. Er reed n.l. een trein langs een der oevers, waarin de liefheb bers de wedstrijden konden volgen. Een groote loods aan de haven was inge richt tot bootenhuis. Daarin waren ook kleed- en badkamers aangebracht. Door een groot bord, waarop de resultaten werden me degedeeld, werd het publiek van het verloop der wedstrijden op de hoogte gehouden. Bij de finish was een gedeelte gereserveerd voor de toeschouwers. Zoowel op dat gedeelte als in den langs den kaht rijdenden trein, kon men ververschingen krijgen. Er was dus voor alles gezorgd. De wedstrijden waren daardoor een groot succes. Het meeste succes had Hol landia uit Batavia. Van de 5 nummers voor heeren won ze er drie en wel het hoofdnum mer de oude vier, verder de oude twee en de jonge vier. Bovendien won Hollandia twee damesnummers: oude twee en jonge vier. De Hollandiaploeg die het hoofdnummer won, bestond uit: Mr. L. ter Braake. boeg, Mr H. F. W. Luiking, T. P. Lambe, Mr. H. Kamp- meinert slag en Mr. J. Cohen Stuart stuur man. Te Batavia werden belangrijke iawntennis- wedstrijden gehouden. Zooals te verwachter, was werd het heeren enkelspel gewonnen door Matsuda. die in den ?indstrijd Lim Keng Lim met 63. 52 sloeg. Matsuda is een voortreffelijke speler, die ook vel internatio nals successen heeft behaald. In het gemengd dubbelspel won mevr. de Bruyn Kops met Gobee van mevr. Wcnsel en Sonneville met 75, 6—4. Bij het dames dubbelspel was vooral be langwekkend de partij tusschen de dames Barkey en Lang en de dames Wensel en Huf- fenreuter, die duim 2 uur duurde. Het eerst genoemde dubbel won en legde ook beslag op den eersten prijs. Ook golf wordt hier druk beoefend. Te Bandoeng werden onder ideale weersom standigheden de kampioenschappen van West Java gehouden. Men heeft daarvoor te Bandoeng een schitterende baan. Er was groote belangstelling. Het kampioenschap voor dames werd ge wonnen door mevr. Sturm uit Bandoeng en dat voor heeren door den heer Whiting. De Bandoengsche club, die de wedstrijden organiseerde, heeft er een aardig sportfeest van gemaakt. Een geheel andere sport is het biljarten, doch ook deze sport wordt hier druk be oefend. Te Bandoeng werden de kampioen schappen van Java gehouden, ditmaal georganiseerd door de Biljart-vereenlging Bandoeng, die hiermede haar 20-jarig bestaan vierde. De zaal was, in verband daarmede, feestelijk in de bloemen gezet De beste bil jarter van Java is ongetwijfeld Tjoa Sie Lian, die inderdaad een zeer bijzondei speler is. Hij vormt eigenlijk een klasse op zichzelf. Hij won dan ook voor de achtste maal in succes sie het kampioenschap van Java. waardoor -en door den Java Biljart Bond litgeloofde visselbeker thans zijn eigendom is geworden. Hij won zijn 4 partijen in 35 beurten met een algemeen gemiddelde van 34,28 en een hoogste serie van 212, Volwaardig c aaiActAi levertraan-product SANOSTOL w f'™1*" 1 sinaasappelsmaak FL 1.40 PER FLACON IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN (Adv. Ingez. Med.) (HEEREN) lste klasse. H. P. C. 4Zandvoort 2de klasse. Velserend—H. Z. V. 1 H. Z. V. 1—H. V. G. B. 5 K. Z. 1—D. W. R. 4 V. Z. V. 3—Velserend D. W. R. 4—V. Z. V. 3 3—1 3—1 1—0 8—2 0—1 K. Z. 1 V. Z. V. 3 H. P. C. 5 H. Z. V. 1 D. W. R. 4 Velserend H. V. G. B. 5 gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. 3 3 0 3de klasse. H. Z. V. 2—Velserend 2 Zandvoort 2K. Z. 2 V. Z. V. 4—D. W. R. 5 Adsp. A. HaarlemD. W. R. H. P. C.—V. Z. V. Adsp. B. Velserend—V. Z. V. B 8— 0 14— 2 6— 2 5— 8 3— 6 5—19 1— 5 3—1 0—6 0—1 7—1 6—1 STANDEN DER ZOMERCOMPETITIE Eerste klasse heeren: gesp.gew.gel.verl.pnt. Het IJ 4 4 0 0 8 D. W. R. 4 3 0 1 6 Dolfijn 3 10 2 2 Star 2 0 0 2 0 H. P. C. 3 0 0 3 0 Tweede klasse dames: H. P. C. 2 2 0 0 4 D. W. R. 2 110 3 H. D. Z. 2 0 111 Nereus 10 0 10 Haarlem 10 0 10 Tweede klasse heeren: Haarlem 4 3 10 7 Velzen 3 2 0 1 4 A. Z. 3 2 0 1 4 Nereus 3 0 12 1 H. V. G. B. 3 0 0 3 0 Reserve eerste klasse heeren: Het IJ 2 3 3 0 0 6 H. P. C. 2 3 2 0 1 4 U. Z. C. 3 2 10 12 Dolfijn 2 2 0 0 2 0 Star 2 2 0 0 2 0 Reserve tweede klasse heeren: H. V. G. B. 2 2 2 0 0 4 H. P. C. 3 2 10 12 Haarlem 2 4 2 0 2 4 Nereus 2 110 0 2 D. J. K. 3 110 0 2 A. Z. 2 2 0 0 2 0 v.-t. 18—6 14—9 7—9 2—9 5—13 5—0 2—1 1—2 0—1 0—4 13—3 10—9 10—10 7—11 8—15 22—3 10—10 4-4 2—16 2—7 6—2 2—7 6—4 3—2 7—0 2—7 VOETBAL. HAAGSCH ELFTAL—NED -INDIë (2—0) Het Ned.-Indisch elftal heeft Dinsdagmid dag ook tegen een Haagsche ploeg geen succes kunnen boeken. Het moest met een 20 nederlaag genoegen nemen. LAWNTENNIS. De int. kampioenschappen van Wimbledon. Nederlandsche spelers hebben geen succes. Uit Londen: De laatste vier in het daanes- enkelspel zijn bekend. Drie Amerikaansche speelsters en één Deensche. In de halve eindstrijden zullen tegen elkaar uitkomen Alice Marble en Helen Jacobs, in de andere helft Hilde Sperling tegen Helen MoodyWills. De uitslagen luiden: Damesenkelspel kwart-eindstrijden: Mevr. Sperling (Denemarken) sloeg mevr. Fabyan (V.S.) 4—6, 64, 6—4 Hele Jacobs (V.S.) sloeg mej. Jedrzejowska (Polen) 62, 63. Helen Moody—Wills (V.S.) sloeg Kay Stam mers (Engeland) 6—2, 6—1. Alice Marble (VB.) sloeg mevr. Mathieu (Frankrijk) 62, 63. Heeren dubbelspel, tweede ronde: Hecht en Menzel (Tsjecho-Slowakije) sloe gen Collins en Mc. Phail (Engeland-Schot- land) 9—7, 6—1, 6—3. Cejnar en Malfroy (Tsjecho-Slowakije— Nieuw Zeeland) sloegen Kuramitsu en Nakano (Japan) 6—2, 6—2, 3—6, 6—3. Derde ronde: Budge en Mako (VB.) sloegen Borotra en Brugnon (Frankrijk) 6—3, 64, 7—5. Henkei en Me taxa (Duitschland) sloegen Filby en Shayes (Engeland) 6—3, 6—2, 5—7, 62. Cejnar en Malfroy (Tsjecho-Slowakije— Nieuw Zeeland) sloegen Olliff en Tinkler (Engeland) 6—1, 7—5, 6—2. Da hos en Szigeti (Griekenland-Hongarije) sloegen Bolelli en Boussus (Frankrijk) 16 10—8. 6—3. 6—1. Kwa rt-eindstrijd Budge en Mako (VB.) sloegen Hughan en Van Swol 6—2, 6—3, 6—0. Damesdubbelspel, kwart-eindstrijd: Mrs. Fabyan en Alice Marble (VB.) sloe gen de dames Coyne en Wynne (Australië) 46. 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel: Miss Coyne en Brugnon sloegen mis Hard- wick en Austin 60, 6—3. Mrs. Whibmarsh en Wilde sloegen mej. Kraus en Goepfert 7—5, 4—6, 6—2. Mej. Wheeler en Metaxa sloegen mej. Rollin Couquerque en Fisher 6—2, 8—0. Vierde ronde: Helen Moody—Wills en Boro tra sloegen miss Yorke en Lysaght 6—2, 2—6. 60. TENNISPARK „DUINWUCK" In het Tennispark „Duinwijck" te Bloemen- daal zal een open tournament plaats hebben van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juli. Gespeeld wordt in drie afdeelingcn: Afdee- ing 1. pl.m 3de klas competitiesterkte. Afdee ling 2 eenigszins geoefenden. Afd. 3 beginners De loting zal geschieden op Zaterdag 2 Juli s morgen^ 11 uur. De prijsuitreiking zal plaats hebben tijdens een leest- en dansavond op Zaterdag 16 Juli.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7