KYRIAZI CRICKET HONKBAL DAMMEN 3-e nieuwe. lange ronde FERIK is uitstekend! Cricket in Engeland SCHAKEN AUTOMOBILISME MAANDAG 4 JUL'I 1938 HAARLE M'S DAGBLAD HET HAARLEMSCH NEGENTAL WINT DEN STEDENWEDSTRIJD Amsterdam gaat het eerst aan slag en wer per De Mon krijgt in de eerste beurt al zeven man tegenover zich. Hij weet alleen den eer sten drie slag te geven. De tweede man, Wil- ders, had ook uit kunnen zijn, maar toen liet Van der Putten den bal vallen. Nu zorgden goede vangen van Hartog en Hunik voor de twee andere nullen, maar dank zij honksla- gen van Van Heeswijk en Rotgans kwamen twee punten binnen. Haarlem begon ongelukkig. Van der Scha lie werd al meteen in het verre veld gevangen, Hunik haalde het eerste niet en Zandstra on derging hetzelfde lot als Van der Schalie, zelfs door dezelfde handen, Op dezelfde wijze verliep de tweede beurt der Amsterdammers. De Mon gaf Kolijn en Ten Siethof drie slag en Van der Schalie ving Boscher uit. Dat was voor Haarlem een goede gelegen heid om gelijk te komen. Van der Putten raakte den bal, Schijvenaar bofte doordat Ten Siethof misgreep en de tweehonkslag van Hartog bracht beiden over de plaat. Ook Vrugt sloeg nog raak, maar Hinze, De Mon en van der Schalie haalden elk een nul. De derde beurt was voor Amsterdam de meest productieve. Alle drie honken raakten bezet eer De Mon voor twee nullen zorgde. Daarna kwam Altink aan slag. Vrugt kreeg den bal en wierp hem naar het tweede honk om Beumer uit te maken, maar zoo dat de bal eerst sprong, waardoor Schijvenaar hem niet hebben kon. Bij den volgenden man wierp Schijvenaar ver naast het eerste honk, waar door twee spelers binnen konden loopen. Zoo bracht deze beurt den Amsterdammers vier runs op. Haarlem stelde er geen enkele run tegen over. Hunik en Zandstra werden beiden ge vangen. Van der Putten kreeg vier wijd. maar werd even later door den scheidsrechter op het eerste honk uit verklaard. Nu stond Haarlem dus met 6—2 achter. De voorsprong der Amsterdammers werd in de vierde beurt nog twee punten grooter. Vrugt had voor de tweede nul kunnen zorgen door Wilders uit te vangen, maar miste dezen vang.En Van der Schalie werpt den bal zóó, dat hij voor het eerste honk stuit, waardoor Schijvenaar hem niet hebben kan. Ook De Mon gooit nog een keer meters naast het tweede honk en zoo komt Amsterdam, zonder honkslag, toch aan twee punten. Haarlem eindigt ook nu weer met nul. Schijvenaar slaat vlak langs het eerste honk, Hartog plaatst zijn slag beter, maar als Vrugt door Ten Siethof wordt uitgevangen, is Har tog al onderweg naar het tweede honk, waar door Amsterdam een dubbelspel noteert. Dan verandert echter het aspect van den strijd. Amsterdam slaat nog vijf innings. Drie daarvan eindigen met nul en twee met een run. De Mon gooit in die beurten maar drie keer drie slag. Veel geslagen wordt nij echter ook niet, want alleen Wilders en Rotgans ge ven een geldigen eenhonkslag. Vangen van Hartog, Zandstra (2), Van der Schalie (2) en goede aangooien van Hinze, Van der Schalie en De Mon naar een van de honken doen slachtoffers vallen. Blomvliet en Van Hees- wijk, die beide met vier wijd op de honken ge komen zijn, komen door allerlei meevailertjes thuis en zijn de eenigen die nog een punt aan de score toevoegen. Haarlem komt dan echter pas goed los. In de vijfde beurt vallen honkslagen van Hinze en Van der Putten. Er raken drie honken be zet. Toch komt alleen Hinze binnen, want als Zandstra uitgevangen is en Van der Schalie het slachtoffer wordt van een gedwongen loop zijn er nóg drie honken bezet. In de zesde beurt slaan Hartog en Hinze weer raak. Maar Vrugt en Den Mon slaan te kort en Van der Schalie mist drie keer. Hunik begint de zevende beurt met een ge lukje. Blomvliet en Wilders zijn beiden van plan den hooggeslagen bal te vangen, maar op een gegeven moment besluiten beiden het vangen aan den ander over te laten. In de zelfde beurt heeft Hinze hetzelfde geluk in het verre veld. Ook Van Heeswijk begaat een fout, waardoor Schijvenaar in het spel blijft en met alleen een honkslag van Van der Putten komt Haarlem toch aan vier runs. Dan is de stand dus 9—8 voor Amsterdam. Hoewel Blomvliet, die tot nu toe voor Am sterdam geworpen had. in deze beurt nog drie maal drie slag noteerde, stond in de achtste beurt Wilders op de werpplaat. Van der Scha lie ontving hem met een honkslag, maar door een goede worp van Wilders sneuvelde hij toch nog op het tweede honk. Hunik kreeg vier wijd en door den honkslag van Van der Putten scoorde de aanvoerder den gelijkma ker. Schijvenaar hielp met zijn honkslag twee spelers over de plaat en toen Hinze weer door Beumer gemist werd, kon ook Hartog nog over de plaat komen. Zoo bracht deze beurt Haar lem weer vier runs op en was na acht innings de stand dus 12—9. Daar Amsterdam in de negende beurt nog eenmaal scoorde en Haar lem de negende beurt niet sloeg, was de eind stand 12-10 voor Haarlem. Amsterdam: 20 4 2001 0 1 totaal 10 Haarlem: 02 0 0 1 144 x totaal 12 De verhouding: Amsterdam vijf maal ge wonnen en Haarlem twee maal gewonnen is nu dus geworden: vijf maal en drie maal. HET TOURNOOI VAN BLAUW WIT. Haarlem verliest den eindstrijd. Het Zondag gehouden tournooi van Blauw Wit, waaraan o.a. vier Haarlemsche eerste klasse negentallen deelnamen, had een vlot verloop. Het talrijke publiek heeft van eenige uitstekende partijen genoten. De eerste partij was Blauw Wit—H.H.C. Ook nu weer was het werpen bij H.H.C. het zwakke punt. In vier innings was drie slag een bui tengewone uitzondering, ondanks alle pogen van Van Dijk, Panman en Baas. Vier wijd kwam echter vele malen voor, evenals honk slagen van de Zebra's. Alleen al in de derde innings viel: een homerun van Wilders en driehonkslag van Altink en een dito van Damman. Wilders boekte ook niet vaak drie slag, maar H. H. C. gaf meerdere vangkar.sen die gaarne benut werden. Alders en Van Dijk gaven ook driehonkslagen, maar die vielen niet op het meest geschikte moment. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 1210 0 totaal 4 Blauw Wit: 3 4 6 0 x totaal 13 De tweede klasser A. F. C. had tegen Ajax, ook al wierp Blomvliet niet. weinig in te brengen. Dank zij een fout in het veldwerk benaaide A. F. C. één run. maar dat was alles. De cijfers der innings zijn: A. F. C.: 0 0 10 totaal 1 Ajax: 10 10 x totaal 11 In de derde ontmoeting. R. C. H.—Haarlem was R. C. H.. evenals altijd tegen' stadgenoo- ten. geheel van streek. In de eerste twee innines gaf de Racing uitstekend partij. Zij maakte Haarlem het scoren zeer moeilijk, al slaagde zij er zelf niet in ook maar één run te maken. Zelfs de drie honkslag van Meyer in de eerste beurt bracht nog geen punt op. De Mon hield de Racing ook verder in bedwang en na vier innings was de R. C. H. score nog nul. De Haarlem-score echter steeg snel. In de derde innings dank zij vele fouten in het veldwerk van R. C. H. en in de vierde innings door een serie honk slagen op het werpen van Van Eek. Er waren tien man aan slag geweest en nog was er maar één nul gevallen. De tijd was echter verstreken en daarom werd de wedstrijd ge staakt. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: 000 0totaal 0 Haarlem: 20 6 8 totaal 16 E. D. O. hield V. V. G. A. drie innings uitste kend in bedwang, maar de zwartrooden kwa men zelf ook niet gemakkelijk aan de punten Daarna sloegen de ambtenaren er aardig op los. In twee innings drie eenhonkslagen. twee van twee honken en een van drie is een heele prestatie. Bij E. D. O. waren de honkslagen minder talrijk, maar zij brachten voldoende punten op om den voorsprong te handhaven Al in de eerste beurt sloeg KI. Zandstra een homerun, waarmede hij ook Van der Schalie over de plaat hielp. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: 0 00 2 2totaal4 E. D. O.: 3 10 2x totaal 6 Aan de tweede ronde'namen dus deel Blauw Wit. Ajax, Haarlem en E. D. O. Eerst kwamen E.D.O. en Blauw Wit tegen over elkaar. Vooral door het benutten van vangkansen wist E.D.O. de Blauw Wit-score drie innings lang tegen te houden. Eenmaal kwam een speler op het honk door vier wijd en eenmaal door een fout van Van der Putten. Tot een punt brachten zij het echter ook nog niet. Zelfs wist E.D.O. eerst ook niet te sco ren, maar in de derde beurt kwamen drie man thuis. Viermaal vier wijd had daar groot aan deel in, met de honkslagen van Van der Scha lie en KI. Zandstra; Na die drie kwam er ech ter geen E. D. O .'er meer thuis, terwijl Blauw Wit juist een productieve beurt maakte. Van der Born zette drie honken vol door vier wijd Toen ging Schijvenaar werpen en Altink ver welkomde hem met een drie honkslag, waar na Bosscher weer Altink thuis bracht. Ook Wilders en Kolijn gaven goede slagen en Blauw Wit maakte een beurt van zes runs, waarmee zij ook E. D. O. deed afvallen. De cijfers der innings zijn: E. D. O.: 00300totaal3 Biauw Wit: 0 0 0 6 x totaal 6 In den wedstrijd Ajax—Haarlem begon De Mon, ondanks zijn werpen van Zaterdag en tegen R. C. H. met drie maal drie slag. Ook in de volgende beurt gaf hij het driemaal maar ondertusschen hadden Bremer en Koenen hem geraakt. Ook later werd De Mon nog wel eens geslagen en Ajax behaalde dan ook wel wat punten. Daar Haarlem voor het werpen van Blom vliet echter heelemaal geen ontzag had, ho merun van Hunik, drie honkslag van De Mon, twee honkslagen van Vrugt, Veenhof en A. Hinze, plus nog vijf eenhonkslagen, kwamen de runs bij Haarlem nog beter binnen. Het gevolg was dat Haarlem niet eens de vierde beurt behoefde te slaan, met ÏO7 van Ajax won en zich daardoor tegenover Blauw Wit in de finale plaatste. De cijfers der innings zijn: Ajax* 0133 totaal 7 Haarlem6 2 2 x totaal 10 De eindstrijd Blauw Wit—Haarlem bleek de zwarten echter te zwaar. Na in de eerste beurt al voor nul uit te zijn gegaan, hielp in de tweede beurt een driehonkslag van Veen- hof Beets aan een punt. Hierna had Ten Siet hof weer vele malen succes, terwijl het veld werk van Blauw Wit prima was. Vier beurten van Haarlem eindigden met nul, In de laatste beurt gaf Hinze een.drie honkslag, maar hij was de eerste slagman. Langereis hielp hem over de thuisplaat. Dat bleef de heele oogst want nu ging Wilders werpen en Hunik ei* Kloos verdwenen op drie slag. Aan den anderen kant had De Mon ook nog al vaak succes met drie slag, al werd hij ook nog acht maal geslagen. Het veldwerk van Haarlem was echter niet best en dat heeft Blauw Wit eenige punten gescheeld. Het slot was dan ook dat de strijd eindigde met een alleszins verdiende overwinning van Blauw Wit. De cijfers der innings zijn: Haarlem0 1 0 0 0 0 1 totaal 2 Blauw Wit: 0 2 0 2 0 2 x totaal 6 Uitslagen tweede en derde klasse. R. C. H. II: E. D. O. II: H. H. C. II: D. E. C.: Schoten: D. W. S.: Haarlem II: Z, R. C.: Schoten II H. H. C. III: E. H. S.: R. C. H. IV: Haarlem III: Kinheim: T. H. B. II: Schoten III: E. D. O. IV: E. D. O. III: R. C. H. III: T. H. B. I: Haarlem III: R. C. H. IV: 0 0 1000 0 0 totaal 1 01804916 totaal 29 4 21 0 41 1 1 totaal 14 2 4 1 14 0 0 1 totaal 13 1 3 1 5 11 4 5 x totaal 21 301200120totaal 9 14 7 1002 7 totaal 31 0 013 310 totaal 8 0 2 21 0 2204 totaal 13 020120461 totaal 16 1 6 6 5 5 0 totaal 23 3 3 2 3 3 7 totaal 26 10026310 totaal 13 03026203 totaal 16 2 4 5 3 10 1totaal 25 2001 0 2 totaal 5 7 3 2 0 5 13 totaal 21 3 5 1 1 1 2 9 totaal 22 4264324x totaal 25 1 0 0 1 110 9 totaal 13 1 5 13 2 x totaal 21 4 3 4 1 1 totaal 13 In Amsterdam won A. F. C. met 25—3 van Blauw Wit n en The Catchers met 20—10 van V. V. G. A. II. Sinuiltaan-tonrnée J. W. van Dartelen. Door den heer J. W. van Dartelen, voorzit ter der Haarlemsche Damclub, zal van 14 tot en met 28 Augustus a.s. weer een simultaan- tournée door ons land worden gehouden. Clubkampioenscliappen D. O. S. In het clublokaal van ..D.O.S." aan de Jansstraat werden de volgende wedstrijden voortgezet: Clubkampioenschappen 19371938. Eerste klasse: H. J. Oudhoff Jr. wint van P. C. K. Heid- weiler, G. A. Ottolini wint van C. Vrolijk. Tweede klasse: T. B. Dinkla wint van E. F. W. Borger. Medaillewedstrijd: H. J. van Berk wint van H. J. Oudhoff Sr., P. Graaman remise met W. Dljfchof. NEDERL. CRICKETBOND. V. R. A.—ROOD EN WIT. Een wolkbreuk boven Laren is oorzaak van een onbeslisten wedstrijd. Nadat Rood en Wit de innings te Laren had geopend, en op 39 de wickets van Van Bueren A. v. Baasbank en A. v. d. Togt heeft verloren maakt noodweer verder spelen voorloopig on mogelijk. Dank zij de gunstige gesteldheid van het veld. is het reeds even over drieën moge lijk, de innings voort te zetten. P. Hagenaar verleent aan J. v. Baasbank. die uitsluitend verdedigend speelt, den noodigen steun, zoodat er 41 runs voor het volgende wicket aan het totaal worden toegevoegd. J. v. Baasbank verdwijnt dan voor een nuttige 25 door Klink gebowld, die hiermede zijn derde wicket verovert. Inglis Arkell weet zijn tweede succes te boeken, als hij Hagenaar's stumps raakt. Hagenaar had wederom voor een goede score gezorgd en 39 punten bijgedragen. De wickets vallen dan regelmatig, van 593, wordt het 797, doch Ligtenstein en Menalda van Schouwenburg overschrijden dan de 100 en brengen het zelfs tot 125. alvorens v. Schou wenburg voor 14 door Peters wordt gebowld Ligtenstein wordt voor een eveneens nuttige 17 het slachtoffer van Klink, die onmiddellijk daarna ook Klein de Groot gevangen krijgt. De innings sluit zoodoende op 130. Klink met 5 voor 46 en Inglis Arkell met 3 voor 15 waren de menschen in den Amster- damschen aanval. V.R.A. brengt er dan heel weinig van terecht; dit zeer zwakke battingteam wordt van een bijna zekere nederlaag door de klok gered: als er zes wickets neer zijn voor 53 runs is het tijd Slechts Wittebol met 16 en Ingelse met. 10 runs bereiken de dubbele cijfers. Aanvoerder De Waal opende de innings met Loggere: bei den werden resp. door Hagenaar en v. d. Togt goed gebowld voor 6 en 8 runs. Wittebol bleef tenslotte niet uit. De wedstrijd eindigde vrij onbevredigend in een draw. Hagenaar en v. d. Togt deelden vier wickets voor een twintigtal runs ieder en Cleveringa kreeg door stumpen van Gobets het zesde wicket, zonder dat op hem was gescoord H. C. C. 2-HAARLEM. Ook de uitwedstrijd tegen het tweede elftal van de Haagsche is in een stevige nederlaag voor de Haarlemmers geëindgd. Captain Neuerburg had Haarlem na het winnen van de toss eerst laten batten, blijk baar met de bedoeling direct op het derde punt te gaan spelen en inderdaad scheen suc ces niet uit te zullen blijven. Voor Voogd was de eerste bal van Sodderland reeds voldoende en ook de hierna inkomende batsmen werden regelmatig het slachtoffer van het fraaie bowlen van Sodderland. Alleen J. de la Mar wist in die periode voor de runs te zorgen; hij was aanvankelijk ook de eenige Haarlemmer, die het bowlen met vertrouwen speelde en het bewijs hiervan is wel, dat toen op 48 zijn wicket viel, hij er 38 van gescoord had. Goed batten van Allart deed de hoop op een behoorlijk totaal weer herleven, doch toen hij 10 runs achter zijn naam had, werd ook die hoop de bodem ingeslagen, daar een fraaie ingooi een ontijdig einde aan zijn innings maakte. Ook voor den staart bleek Sodder land te goed; voor een totaal van 91 runs zat het Haarlem-elftal weer aan den kant. Sod derland bowlde maar liefst 7 voor 31. H. C. C. begon hierna met De Beus en K Neuerburg ook niet bepaald fraai. Wel strafte De Beus de eerste ballen van Middelink ge weldig hard af, doch op den vierden bal van denzelfden bowler gaf hij een vrij eenvoudige kans, die echter werd gemist. De Beus begon er echter al spoedig beter in te komen, doch juist toen hij gevaarlijk begon te worden, werd hij verrast door snel veldwerk van Wes- sel; hij was run out voor een harde 22. Op 44 viel ook het wicket van Neuerburg voor een gelukkige 16, toen hij een goed ge- pitchten bal van Middelink in zijn eigen wicket sloeg. Dankelman en Gallois maakten het ook niet lang. Met een stand van 4 voor 60 zag het er voor de Haarlemmers nog lang niet kansloos uit. De lefthander Sillevis en Stoetwegen dach ten er echter anders over en wisten vooral door zeer goed en snel runnen de score in een aantrekkelijk tempo op te voeren. Alle Haar lemsche bowlers kwamen er aan te pas, doch geen van allen slaagden er in, een schei ding teweeg te brengen. Zelfs slaagden ge noemde batsmen er in het totaal van Haar- iem zonder verder wicketverlies te passeeren en even later ook de 100 op te brengen. Met de thee, toen het totaal reeds 118 was, waren beiden nog steeds not out. Onmiddellijk na de thee werd -het scherpe runnen Sillevis noodlottig; bij een zuiveren ingooi was hij meters uit, Sillevis had een goede 37 gemaakt. Spoedig hierna slaagde Abendanon er in, Stoetwegen met een goe den bal te bowlen, nadat deze batsman een zeer fraaie innings had gespeeld, die 40 runs opleverde. Drie runs later viel het zevende wicket; het was captain E. Neuerburg, die met Laboyrie er voor zorgde dat het totaal nog 173 werd, waarna werd gesloten voor het ver lies van 8 wickets. Haarlem had hierna tot taak 82 runs te maken in 2 uur en 5 minuten. Weliswaar viel het wicket van Fortgens zonder dat hij ge scoord had, doch De la Mar Jr. had wederom geen moeite met de Haagsche bowlers en daar ook Kleefstra en later Allart en Abendanon voor de runs zorgden, zag H. C. C. met een stand van 66 voor het verlies van 3 wickets van verder spelen af, zoodoende Allart met 17 en Abendanon met 8 not out latend. H. C. C. II won dezen wedstrijd dus met 82 runs op de eerste innings. De scores De scores van de wedstrijden V.R.A.Rood en Wit en H.C.C. 2Haarlem zullen we in ons volgend nummer publiceeren. Hermes-D. V. S.—V. V. V. Deze wedstrijd werd buiten verwachting door V.V.V. gewonnen met vijf runs op de eerste innings (nog 3 wickets in handen). Hermes-D.V.S. 139; V.V.V. 144 voor 7 (gest.) V. O. C.-H. C. C. I. Mr. H. van Manen en J. v. d. Luur hebben gisteren te Rotterdam tegen V.O.C. een re cordstand voor het 4de wicket gemaakt van 225 runs. Mr. van Manen scoorde zijn 3de achtereenvolgende century, zijn 4de van het seizoen, evenals v. d. Luur kansloos. Slechts twee spelers hebben in Nederland eenzelfde prestatie als Mr. van Manen geleverd (3 cen turies in achtereenvolgende innings) nl. C. v. Loon (H.C.C.) en A. v. Stuyvenberg (V.V.V.) In den wedstrijd tegen V.O.C. verloor H.C.C. voor 73 runs de wickets van E. A. J. Schill. M. v. Oven en C. W. V. Bakker. Eerst op 298 werd van Manen op mid-on ge vangen. Hij scoorde thans zijn 100 in 1/ uur. H.C.C. I won met 139 runs op de eerste in nings. H.C.C. I 333 voor tm (gesl.)VJO.G. 194. AdvIngez. Med.) Ranglijst eerste klasse. - *4 a a Es a g M E c c fco bD te te c. H. C. C. 1 9 4 1 3 1 0 14 H. C. C. 2 8 5 0 1 2 0 11 V. O. C. 8 2 2 0 4 0 10 Hermes-DVS 7 4 0 0 3 0 8 V. V. V. 8 4 0 1 2 1 8 Rood en Wit 8 3 0 2 2 1 7 V. R. A. 8 2 0 1 4 1 4 Haarlem 8 1 0 0 6 1 1 C. V. H.—Excelsior. Gewonnen door Excelsior met 60 runs op de eerste innings. C. V. H. 68 (J. van der Sluis 20). Bowling- cijfers: J. Oosterholt 5 voor 36, A. Ruiterman 5 voor 16. Excelsior: 128 (J. Oosterholt 41. G. Oostenholt 16. A. Walbeek 12. F. Eikenbroek 15 n.o.) Bowlingcijfers: A. Roodt 1 voor 28, G. Zeeuwe 4 voor 42. v. d. Sluis 4 voor 24 C. V. H. tweede innings bij 6 runs voor 7 gestopt. R. I. O.—Haarlem 2. R.I.O scoorde 223 runs voor 5 wickets. J. Vos 15, J. Küster 46, J. Wolters 43 not out, B, van Gemen 101 not out. (14 maal vier en 1 maal 6). Bowlingcijfers: P. de Lugt 1—26, J. de Boer 2—51. A. v.. d. Bergh 1—64, H. Healey 0—50, P. .Kruyt 015, W. Peschar 08. Haarlem 2 eerste innings 40 runs. Geen der Haarlemmers kwamen in de dub bele cijfers. Bowlingcijfers: J. Küster 4r—11, Ch. Küster 47. Jos. Hendriks 28. B. van Gemen 08. Haarlem tweede innings 80 runs voor 3 wickets. In de dubbele cijfers kwamen: Healey 31 not out, J. van Zuylen 28 not out. Bowlingcijfers: J. Küster 214, Ch. Küster 1—19. Rood en Wit 3—R. I. O. 2. Gewonnen door Rood en Wit 3 met innings en 69 runs. Rood Ml Wit 3 220 voor 8; R. I. O. 2 61 en 90 Haarlem 3—C. V. H. 2. Gewonnen door C. V. H. 2 met 12 runs op de eerste innings. Haarlem 3 79; C. V. H. 2 91. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal—R. C. H. R.C.H. trok het eerst naar de wickets en alleen Van Musscher 37 en C. Stolwijk 14 brachten er iets van terecht en op 71 was het gebeurd. J. Beijk 4 voor 19. L. van der Meij 3 voor 27. R.C.H. heeft daarna volledig wraak genomen voor de geleden nederlaag in 1938 om het kampioenschap der H.C.B. en op het uitste kende bowlen van Zonneveld zat Bloemendaal voor 28 aan den kant. Zonneveld 7 voor 16. Van Musscher 3 voor 12. Rood en Wit 4—Rood en Wit 5. Na het winnen van den toss ging het vierde batten en scoorde 149 runs. H. Everard 23, Ir. E. F. Wackwitz 21, M. Slingenberg 31 en J. Berendsen een harde 50. Elfers veroverde 5 wickets voor 55 runs. J. H. Thiel 3 voor 35 en Sinnecker 2 voor 5. Het was jammer voor het vijfde, dat met een stand van 92 voor 1 de regen spelbreker werd, want anders had het vierde misschien wel de nederlaag ge leden. Sanders 22. M. Kruijff 32 n.o. en W. F. Kruijff 26 n.o. C. Störmann 1 voor 16. C. V. H. 3—Haarlem 5. C.V.H. 3 scoorde 95 runs. A. J. van der Sluijs 15. A. van Roon 28, G. van Langelaar 32. Elsinger 3 voor 35. Kruijt 3 voor 15 en de Lugt 3 voor 18. Ook hier werd de regen spelbreker en bij een stand van 31 voor 2 moest gestaakt wor den. Kruijt 15 n.o. G. van Langelaar 2 voor 16 Haarlem 4—C. V. H. 4. Haarlem 4 hanteerde het eerst het slag hout en scoorde 127 runs. Boeree 13, Kam- meijer 32. Hetem een snelle 22. Van Balen Blanken Sr. 20 en A. Stoete 10 n.o., Vogelsang 2 voor 49. F. Jacobs 3 voor 30. Van der Lugt 3 voor 16 en Kuenen 1 voor 0. Bij C. V. H. waren het van der Pas 32, Kuenen 31 en Hasselman 23, die door uit stekend cricket het totaal opvoerden tot 118. waarmede het einde kwam. Hetem 3 voor 34, Van der Lijke 1 voor 36. Onkenhout 1 voor 13 en Boeree 2 voor 31. Van Zutphen de wicket keeper van C. V. H. kreeg een bal in het gezicht net onder het oog en moest de strijd staken. Gelukkig was het oog niet beschadigd en kon hij als laatste man nog even batten. Stand der competitie tot en met 2 Juli. R. C. H. 5 0 4 0 0 1 8 Bloemendaal 4 0 3 0 0 1 6 Rood en Wit 4 5021025 C. V. H. 3 5 0 2 1 0 2 5 Rood en Wit 5 4021015 Haarlem 4 5020034 Haarlem 5 4012014 C. V. H. 4 6 0 0 1 0 5 1 De 100ste wedstrijd Oxford- Cambridge. Zaterdag begon op Lord's de wedstrijd OxfordCambridge, de 100ste sinds 1827 tus- schen de beide Universiteiten gespeeld. De zoo rijke cricket-historie in Engeland ver meldt tal van interessante bijzonderheden over de wedstrijden tusschen de licht en don- kerblauwen gespeeld. Een van de meest merk waardige was wel die in 1870 gespeeld. Op het eind van den 2den dag kwam men tot de conclusie dat Cambridge de match niet meer kon winnen. Er moesten nog 4 ballen gebowld worden en Oxford had met 3 wickets in han den nog 4 runs voor de overwinning te ma ken. Hill sloeg op den 3den bal van Cobden, den Cambridge-bowler, één run. Cobden nam met zijn 4den en 5den bal een wicket. De laatste batsman kwam bleek als een lijk aan wandelen. Men had hem den raad gegeven zijn bat niet te bewegen. Hij deed het ook, doch hij hoorde of zag niettemin zijn mid- stumps tuimelen en Cambridge won de match met 2 runs! J. N. Grover won Zaterdag voor Oxford den toss. E. J. H. Dixon en M. Wal ford scoorde-» 47 voor het 1ste wicket op welk totaal Wal- ford voor 34 door Lanèley op Hewan's bowlen op long-leg gevangen werd. Met J. M. Lo- mas zette Dixon een stand op van 109 runs voor het 2de wicket. Dixon (73) werd He wan's 2de slachtoffer. Met R. C. M. Kingston (25) als 4de batsman werd de 200 gepasseerd. Als Kingston op 213 door M. A. Kaye gevan gen wordt volgt een collapse J. N. Grover, J. D. Eggar en D. H. Macindoe voegen slechts 22 runs aan het totaal toe. Lomas gaat voor een fraaie 94 c. Kaye b. W. R. Rees—Da vies en dank zij P. M. Whitehouse *46) en D. E. Young (26) wordt het totaal 222. De stand van de overige matches is: Kent 200 tegen Derbyshire 77—2. Glamor gan 113 tegen Gloucestershire 183. Hamp shire 195 tegen Essex 137. Lancashire 4457 iPaynter 177" tegen Notts Somerset 344 iBuse 132, Lee 118) tegen Northants 441. Surrey 3866 (Squires 137) tegen Sussex. War wickshire 248 (R. E. S. Wyatt 107) tegen Lei cestershire 520. Worchestershire 2368 te gen Middlesex. Yorkshire 743 tegen de Australiërs 222. De derde testniatcli Engeland— Vustralië. Vrijdag a.s. begint op Old Trafford te Man chester de derde testmatch. Uit de volgende 13 spelers zal het Engelsche XI Vrijdagmor gen gekozen worden. W. R. Hammond iGlou cester) captain. P. A. Gibb (Yorkshire. Cam bridge). Verity (Yorkshire), Hutton (Yorkshire), Smalies (Yorkshire), Compton (Middlesex), Edrich (Middlesex). Paynter (Lancashire), Hardstaff (Notts). Nichols (Es sex), Goddard (Gloucestershire), Barnett (Gloucestershire), Wright (Kent). OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Eerste ronde. Zaterdagmiddag en -avond werd in Het Schaakhuis te Amsterdam de eerste ronde ge speeld van het tournooi om het kampioen schap van Nederland. De belangstelling was voor een dergelijken wedstrijd ongekend groot. De favorieten Euwe en Landau wonnen hun eerste partij zeer spoedig, al moet gezegd worden, dat hun te genstanders niet tot de sterksten behooren. Prins won met zwart van Mindeno door goed positiespel. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Van MindenoPrins 0l Scheltingavan den Bosch 01 LandauMuilwijk l0 Fontein—Euwe ji Van DoesburghCortlever 01 De Groot—Mulder SA—A De tweede ronde. De strijd om het kampioenschap werd Zon dagmiddag voortgezet. De uitslagen luiden: Mulder—Prins 0—1; Cortlever—de Groot 1—0; Euwe—van Does burgh 1—0; Muilwijk—Fontein V2— V2. Van den Bosch—Landau afgebroken; Van Mindeno van Scheltinga 01. De stand luidt: 1. 2 en 3 Euwe, Prins en Cortlever ieder 2 punten; 4 en 5 Landau en Van den Bosch ieder 1 punt en l afgebroken partij; 6. Van Scheltinga 1 pnt.; 7, 8. 9 en 10 Fontein, Muilwijk, Mulder en De Groot ieder Vz pnt.; 11 en 12. Van Mindeno en Van Does burgh ieder 0 punten. Pirc wint het tournooi te Bad Harzburg. De eindstand van het internationaal schaaktournooi ie Bad Harzburg luidt: 1. Pirc (Zuid-Slavië) 6"s punt, 2. Bogoljubow (Duitschland6 punten; 3. Kieninger (Duitschland) 5Vt punt; 4 en 5 ElLskases^en Heinicke (beiden Duitschland) 5 punten: 6 en 7. Lokvenz en Petrov (resp.) Duitschland en Letland) ieder 41punt: 8. Saemisch (Duitschlandi 4 punten; 9 Richter iDuitsch- land 3'punt; 10. Preusse (Duitschland) J/2 punt. VEERTIG JAAR K. N. A. C. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan der Kon. Ned. Automobiel Club is een feestnummer van het orgaan „De Auto" ver schenen. dat er typografisch keurig ver zorgd uitziet. In een uitvoerig en rijk ge ïllustreerd artikel (o.a. met faaie foto's van leden van het Koninklijk Huis) wordt ge schetst. hoe de K.NA.C. in deze veertig jaren gegroeid is. De beteekenis van de K.N.A.C. In de auto mobielbeweging van onzen tijd kan 't beste worden neergelegd in de hiervolgende simpele vergelijkende cijfers: in 1898 waren er in ons land 68 personenautomobielen en in 1938 be droeg dit aantal 96.000. Het budget der KNAC. oj 1 Januari 1899 beliep een bedrag van f 375. dat od 1 Januari 1938 niet minder dan f 190.000. Verder staan er tal van artikelen in, op dit jubileum betrekking hebbende. Het 13 e«n bijzonder mooi nummer.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11