EOUPONS GERZ0N AD VERTEERT IN DIT BLAD ZANGCONCOURS Nieuwe Driewielers HEEMSTEDE PE NIEUWE SPORTZEEP Opklapbedden f 7.90 Geslaagd De Zonnehoek voor f 5600.- KAPOKMATRASSEN! KROO N'S UujTïlodehui?l UW VACANTIE-REIS... 'N TOURINGCAR-REIS! MAANDAG 4 J Ut I 1938 HAARLEM'S DAGBLAD van Haarlem 's Zanggenot 3 Juli Zondagnamiddagwedstrijd. De jury bestond uit de H.H. L. C. Keereweer, Jos. de Klerk en Van der Bijl. Evenals vorige week ving deze namiddag wedstrijd met een onder leiding van H. v. d. Heide Wijma staand Amsterdamsch kinder- k. „Het Noorden" aan. En weer hoorden we de wonderbaarlijke stemcultuur, die de vorige week bij den zang van „Apolio" ons verraste; daarbij een in de meest verscheiden nuances zich openbarende uitdrukkingskracht in Aver- kamp's geestig „De Wilgen" en een regelrecht „bel canto" in het Italiaansche „Guarda che bianca luna". Hierin kwam ook een uit stekend door een der jongensstemmen ver tolkte solo voor. De zuiverheid van den koor zang was niet zóó absoluut als die van „Apollo": er was af en toe een lichte neiging tot te laag zingen te bemerken. Toch waren de voortreffelijke kwaliteiten nog groot genoeg om ook in de Eere-Afdeeling uitzonderlijk te heeten en weer volgde een staande ovatie van het publiek, waarvoor het reeds rijk met eere- teekenen behangen vaandel salueerde. In de 3de Afd. Gemengde Koren traden achtereenvolgens op: „Morgenrood" uit Hille- gersberg, „Zang en Vriendschap" uit Knollen dam. „Beverwijk's Gem. Koor" en „Zang en Vriendschap" uit Sloten. Het verplichte werk, „Morgenzang" van Hendr. Andriessen moet voor „Morgenrood", dir. A. W. Sevenhuyzen wel zeer geschikt ge schenen hebben, maar het koor kwam niet bo ven het gemiddelde peil uit en zong vrij scherp. „Zang en Vriendschap" kwam me voor in vele opzichten hooger te staan: het zong zeer beschaafd en mooi van toon, vooral ook in het vrije werk „O quam suavis est" van Jos. de Klerk. De dirigent van ,3everwijk's Gem. Koor", onze stadgenoot Jan Booda, nam het tempo van het verpl. werk iets levendiger dan de vorige leiders gedaan hadden; de zuiverheid bleef echter niet ongerept. Opgewekt en rijk genuanceerd klonk het vrije werk „Lente zang" van Roeske. Buiten de gestelde volgorde kwam daarna in de Uitm. Afd. der Dubbel Gem. Kwartetten „Ons Genoegen" uit Zaandam, dat evenals het Knollendamsche Z. en V. onder leiding van J. Mienes in 't programma stond deze naam op 3 verschillende wijzen gespeld, maar het is wel plm. zooals ik het hierboven heb geschreven! en dat het verpl. werk „De Molen" van D. Appeldoorn m.i. wat traag zong en tegen de moeilijkheden van Diepen- brock's „Den Uil" niet geheel opgewassen bleek. Dat klonk terstond te week, te weinig robuust en ook niet altijd zuiver. Het Schotensche „Z. en V.", dir. W. Wiesen- hahn, zette het verpl. werk te langzaam in; het tempo werd gaandeweg beter; de klank was wat scherp, maar de zuiverheid veel beter dan bij een der vorige mededingers. In „O quam suavis" waren de middenstemmen oor zaak van minder goede zuiverheid; toch bleef het toonpeil gehandhaafd. Nu kwam de 2e Afd. Gem. Koren aan de ibeurt. „Palestrina", een gem. klein koor uit onze stad, onder leiding van J. van 't Vlie opende de rij. Het verpl. koor, „Beati Mortui" van Th. v. d. Bijl is vrij lastig en toont evenals diens „Mei-Symphonie", meer oratorium- dan lieder tafel-schrijfwijze. „Palestrina" zong beschaafd en voldoend zuiver. Het was geen wonder dat een koor met dezen naam zich ook in zijn vrij nummer bij het Latijn hield: „In monte Oliveti" van Ingegneri. Mooi van klank en expressie en voor deze Afd. zeker zéér goed. Heemstede's Gem. K. „Houdt onderling Vriendschap", dir. H. J. Arisz, bleek van de eerste tonen af mooi materiaal te bezitten. De. klank was uitstekend, de zuiverheid ins gelijks. Roeske's „Lentezang", voor de Afd. zeker niet moeilijk, klonk frisch en krachtig. Niet zoo geheel zuiver zong het Amster- damsche „Tavenu", dir. Frits Uijttenbogaard het verpl. werk. „Maskerdans" van Altink klonk weinig humoristisch. Trouwens veel hu mor sprankelt niet uit deze muziek. Na de pauze werd eerst de uitslag betref fende het kinderkoor en de 3de Afd. Gem. Koren bekend gemaakt. De mededeeling dat de jury aan „Het Noorden" 407 (d.i. gemiddeld 9 2/3) met felicitatie had toegekend bezorgde den dirigent een nieuwe spontane ovatie. Bo vendien krijgt dit koor nog een bijzonderen eereprijs wegens het behalen van het hoogste aantal punten. Bij de voortzetting der 2de Afd. Gem. K. zong eerst „Tuindorp Buiksloot", dir. J. van Hees. krachtig en wat het vrije nr. „Masker- dans" betreft, frisch, maar nogal ruw van klank. „Con Brio", Amsterdam, dir. G. Aletrino ontwikkelde in het verpl. nr. veel mooier klank, maar zong nogal eens tegen den toon aan, te hoog n.l., zoodat het 1/2 toon te hoog ein digde. Bijzonder fijn van klank was het vrije nr. „De 3 Princessen" van Jan Nieland. „Streven naar Kunst", Amsterdam, dir. Leo Stapper, ging den tegenovergestelden kant uit en zakte in het verpl. werk; bovendien was de klank ongecultiveerd. Gounod's „Prés du fleuve étranger" kreeg een vertolking, die aan dezelfde euvelen leed. Het in de Super Afd. mededingende „Con cordia" uit West-Zaan, dir. J. Mienes, zong de in de Afd. Uitm. verplichte Mei-Symphonie van v. d. Bijl als vrij nummer. Eigenlijk lijkt me dit moeilijker ook door zijn lengte dan „Tot de Zonne" van Jac. Zwaan, dat voor de Super Afd. verplicht is. De prestaties van ..Concordia" waren voor deze Afd. niet uitzonderlijk. Het Dubb. Gem. Kw. „Euphonia" uit Haar lem kon door plotselinge ongesteldheid van een der leden niet optreden. „Santpoort's Gem. Dubb. Kwartet", dir. H. J.Arisz, dat over zeer goed materiaal beschikt voldeed in het verpl. nr. „In 't Woud" van Bonset beter dan in „Ave Verum" van Or lando di Lasso, waarin de vereischte klaar heid ontbrak en de sopraan teveel domineerde. Tot slot kwam het Haarlemsche „J. S. Bach", dir. P. M. Germes, als laatste in de Super Afd. der Dubb. Gem. Kwartetten. Het verpl. nr. klonk goed; in Ph. Loots „Lentedauw" ont brak wel eens de noodige doorzichtigheid en soms ook de zuiverheid en over 't geheel klonk het me wat geaffecteerd. Uitslag Kinderkoor, Eerc Afd.: Noorder Speeltuin, 407 p., 1ste pr. Gem. K. 3de Afd.: Morgenrood. 312 p„ 1ste pr. Zang en Vriendsch. (Knollendam), 305 p„ Tste pr. Beverwijk's Gem. K., 319 p.. 1ste pr. Z. en Vr. (Sloten). 297 p., 2de pr. Gem. K. 2de Afd.: KI. K. Palestrina, 348 p., 1ste pr. Tuindorp, 355 p., lste pr. Tavenu. 346 p.. lste pr. Con Brio, 326 p„ lste pr. Streven naar Kunst, 296 p., 2de pr. Houdt onderl. Vriendsch. 365 p., lste pr Gem. K. Super Afd.: Concordia, 329 p.. lste pr. Dubb. Gem. Kwart. Uitm. Afd.: Ons Genoegen. 305 p., lste pr. Dubb. Gem. Kwart. Super Afd.: Santpoort's, 377 p„ lste pr. J. S. Bach, 388 p., lste pr. met fel. Zondagavondwedstrijd. De laatste wedstrijd van het concours van H.'s Zanggenot; de zaal is reeds vóór den aan vang nagenoeg geheel bezet. Zes gemengde en zes mannenkoren zullen alle in de Afd. der Uitnemendheid den strijd aanbinden. Dit kan interessant worden, maar omdat er slechts één Haarlemsch koor, Polyhymnia, onder is en omdat in de voorafgegane zittingen ook hoogere en zelfs allerhoogste afdeelingen ver tegenwoordigd waren, kunnen we de buiten gewoon groote belangstelling voor dezen avond ook ten deele toeschrijven aan de omstandig heid dat aan het einde van het concours de eereprijzen voor het hoogst aantal behaalde punten, zoowel in de verschillende categorieën als in totaal, zullen toegekend worden. Het Kinderkoor „Het Noorden" is al van een ver zekerd; wie zullen de andere.krijgen? Jury de heeren Th. v. d. Bijl, Jos. de Klerk, L. C. Keereweer. Gemengde Koren, Afd. Uitn. KI. gem. Koor „Ons Genoegen", Delft, dir. A. W. Sevenhuysen. Niet mooi van klank. Verpl. werk verre van zuiver, 1 toon gezakt; het tamelijk langdradige ,/Exaudi Deus" van J. v. Nieuwenhoven niet beter. RJK. Gem. Zangver. „St. Caecilia", Wormer- veer, dir. F. J. Sicking, zöng het verpl. werk, dat vele meer symphonisch dan a-capella ge dachte effecten bevat en weinig samenhang vertoont, wel naar mijn meening nog lang niet volmaakt, maar toch met begrip voor de be doelingen van den componist, die met deze uitvoering zeer ingenomen bleek. „De Winter" van Loots klonk frisch; als compositie is het ook heel wat beter dan 't vorige en dan een heele verzameling Lente-gedoe van allerlei anderen. „IJmuiden's A-Capella Koor", dir. P. Grin Jr. Minder dan't vorige; zoowel in't verpl. als in het vrije werk („Exaudi Deus") goede en minder goede momenten; klank wat schril. „Kunst na Arbeid", Uitgeest, dir. J. Mienes. Dat verplichte werk schijnt wel nagenoeg on zingbaar te zijn; werkelijk mooi heb ik 't nog geen enkele maal gehoord. Ook K. n. A. strui kelt over vele moeilijkheden. In „Sirenen" van Flipse produceert het een goeden klank. Veler verwachting is nu gespannen op „Po lyhymnia" het bekende Haarlemsche koor, dat niet, onder zijn gewonen dirigent Willem Hespe 'die door ongesteldheid verhinderd is) maar waarvan Nico Hoogerwerf tijdelijk de leiding heeft. De heer Hoogerwerf wil beginnen met het publiek toe te spreken, maar dit wordt hem spoedig belet, als zijnde tegen 't regle ment. De Mei-Symphonie blijkt toch wél zingbaar te zijn. Geweldig klinkt het met uitnemende krachten aangevulde koor en een ovatie van leider en componist volgt op deze uitvoering. Ook „De Winter" van Loots klonk als een klok. „Zanglust" uit Zaandam, dir. C. Boon had na 't vorige geen dankbare taak. Het verpl. werk klonk nu aanmerkelijk vlakker en on zekerder, en Loots' „Als in Glans" had glans noch reliëf. Precies om kwart voor tien begon de pauze. 2& uur was voor deze zes koren noodig ge weest om hun bekwaamheden te toonen. Dit kwam ook door de lengte van 't verplichte werk. Het moest door politiéteglement („poli tioneel" noemen onze journalistieke woord kunstenaars dat tegenwoordig) verboden zijn, verplichte of vrije werken te kiezen, die meer dan 5 minuten duren. Mannenkoren, Afd. Uitn. Het verpl. werk „De Gypten" van N. H. An driessen is voor de in 1908' gehouden zangwed strijd van H.'s Z. geschreven, en wel als verpl. nr. voor den Eersten (sic!) Afd,. Mannenkoren. Het lïeèft het voordeel, niet te lang te zijn. Orpheus, Botterdam, dir. D. v. Leeuwen zingt sonoor en pittig, de dirigent toont tempera ment. In „Vexilla Regis" van Neumann, hoo- ren we eindelijk eens een fugato. Groote bijval! „Nieuw Amsterdam", dir. G. P. Boer, zingt heel wat minder: vlak en onzuiver; geen klank staat en men zakt bijna V/2 toon in 't verplichte werk. Het banale en geestlooze pro duct van W. F. Kools dat als vrij werk gezon gen werd, was reeds op zich zelf de moeite van 't luisteren nauwelijks waard. „Onderlinge Oefening", A'dam, dir. M. Smeer: niet slecht, maar ook niet boeiend. „Psalm 137" van Roeske onbelangrijk, maar vrij goed gezongen. „Zanglust" Beverwijk, dir. H. v. Dijk, geeft wat meer kleur aan 't verplichte werk en zingt verdienstelijk „De Dorschers" van G. H. Boe- dij n. „Zaanland's Mannenkoor", Koog a. d. Zaan, dir. Jan Boodav krachtig en vaak welluidend, maakte een goeden indruk. Het vrije werk,, Met kloeken arme" van H. Andriessen toonde meer oorspronkelijkheid van schrijfwijze dan het meerendeel van het dezen avond gehoorde, maar schijnt vrij stroef van harmonischen bouw en gaf den zangers bezwaren, die ze niet alle wisten te ontwijken. Postale Matinenzang, Utrecht, dir. J. F. Bran ten aar: stemmenmateriaal niet zeer mooi. Zingt als vrij werk „Vlaamsche Ker mis", dat voor de Super Afd. voorgeschreven was. We hooren dus na het vele zwaar-op-de- handsche gedoe als slot tenminste een vroo- lijk stuk. 't Is bij twaalven! Uitslag: Gem. K. Uitm. Afd.: Ons Genoegen. 302 p.. lste pr. St. Caecilia, 401 p.. lste pr. met felic. IJmuiden's a Cap. K., 295 p., 2de pr. Kunst na Arbeid, 296 p., 2de pr. Polyhymnia, 400 p., lste pr. met felic. Zanglust, 315 p., lste pr. Mannenkoren Uitm. Afd.: Orpheus, 356 p., lste pr. Nw. Amsterdam. 283 p„ 2de pr. Onderl. Oefening. 284 p., 2de pr. Mk. Zanglust, 339 p.. lste pr. Zaanl. Mannenk., 346 p„ lste pr. Postale Mannenzang, 282 p., 2de pr. De Eereprijzen zullen later bekend gemaakt worden. K. DE JONG HET JUBILEUM VAN DE KONINGIN. Een historisch-allegorische optocht EN EEN BLIJVEND GESCHENK AAN HET GEMEENTEBESTUUR? Heemstede zal in de feestviering ter ge legenheid van het veertigjarig regeerings- jubileum der Koningin niet achterblijven, hetgeen ons duidelijk werd in een onderhoud met den heer J. de Jong. secretaris van de hier gevesti°rr,'% Commissie tot viering Koninginnedag. Zooals reeds blijkt uit de door die Com missie verspreide circulaire onder de inwoners dezer gemeente, is het de bedoeling op 31 Augustus a.s. geen festiviteiten te organi- seeren, maar alles te zetten op de viering van het 40-jarig jubileum op 5 en 6 Septem ber. De eerste dag zal hoofdzakelijk bestemd zijn voor kinderfeesten, terwijl 6 September als de Nationale Feestdag zal worden ge vierd. De commissie heeft inderdaad grootsche plannen voor de beide dagen. Of die plannen alle verwezenlijkt zullen kunnen worden is echter nog niet definitief te zeggen, aangezien daartoe factoren noodig zijn, waarover straks méér. Zoo zullen dan op Maandag 5 September de feesten voor de kinderen worden georgani seerd, zooals die op andere jaren op Konin ginnedag plaats hebben. Natuurlijk is Groe- nendaal weer de plaats hiervoor. Er zullen onderlinge wedstrijden worden gehouden, terwijl thans ook voor andere aardige at tracties zal worden gezorgd in den vorm van kinder-variété-nummers. Misschien dat ook een buikspreker zal optreden. Het aantal kinderen dat hier vermaakt en getracteerd wordt bedraagt ongeveer 2000. De tweede dag. De plannen voor den 2den dag zijn veel omvattend en bieden inderdaad elk wat wils. Het hoogtepunt zal gevormd worden door een historisch-allegorischen optocht, die ont worpen is door den Heemsteedschen kunste naar Jan Wiegman. Het ons getoonde en door hem ontworpen schema ziet er buitengewoon aantrekkelijk uit. Tafereelen uit de Vaderlandsche geschie denis, uit Landbouw, Handel, Nijverheid, Kunst enz., zullen op geestige en oorspronke lijke wijze ons voorbij trekken. Zelfs de sprookjes van Andersen worden niet verge- tên en zullen voorzeker niet de minst aan trekkelijke groepen vormen. Alle scholen zullen aan dezen optocht mede werking verleenen en als men zich herinnert wat reeds door enkele scholen bij vorige op tochten werd gepresteerd, kan het niet an ders of alles zal onder leiding van den ont werper tot in details uiterst nauwkeurig wor den verzorgd. Voor zoover er volwassen per sonen in de groepen noodig zijn wordt na tuurlijk op de bereidwilligheid van velen ge rekend. Dat de medewerking van de verschillende Heemsteedsche muziekvereenigingen onont beerlijk is, niet alleen voor den optocht, maar voor den geheelen feestdag, spreekt vanzelf en die medewerking zal dan ook met veel dankbaarheid en waardeering worden aan vaard. Nog een hoogtepunt van het feest zal zijn een kinderaubade vóór 'het Raaduis door de kinderen der hoogste klassen van alle scho len. Gehoopt wordt dit te kunnen doen vooraf gaan door het aanbieden van een blijvend ge schenk der Heemsteedsche ingezetenen aan het Gemeentebestuur en waarvan het initia tief is uitgegaan door de Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer. Terecht legde onze zegsman den nadruk op het woord „gehoopt", want of deze hoop in een daad zal kunnen .omgezet worden, in welken vorm dan ook, zal geheel afhangen van de bijdragen, welke hiervoor zullen in komen. Gedacht is aan een fontein, gen monument, een bank of iets dergelijks, maar in elk ge val iets, dat een blijvend sieraad voor de ge meente zal zijn. Een extra opwekking tot bij drage hiervoor is in de. aan de inwoners toe gezonden circulaire, gericht, Op onze opmerking, dat de tijd van uitvoe ring voor iets dergelijks vrij kort is, is te ken nen gegeven, dat men al zeer tevreden zou zijn, indien men op den bepaalden dag het blijvend ggeschenk „per enveloppe" zou kum nen aanbieden! Na afloop daarvan staat nog op het pro gramma een ballonnen jacht voor de kinderen terwijl ook nog overwogen wordt een groote ballon op te laten, bemand door een bekenden 'ballonvaarder..Maar. dit zijn alle nog slechts plannen die overwogen worden, evenals een te houden harddraverij. Zoo zullen er nog verschillende attracties geboden worden, opdat de belangstelling van het publiek wordt gaande gehouden. Bespre kingen daaromtrent worden nog gevoerd en naar we hopen tot een gunstig resultaat ge bracht (o.a. voor een gecostumeerden voet balwedstrijd). Dat de avond zal besloten worden met mu ziek op het Raadhuisplein en daarna een eentra schitterend vuurwerk, kan wel als een vaststaand feit worden beschouwd. Veel bijdragen dringend noodig. Zooals U merkt, eindigde de heer de Jong zijn mededeelingen, zijn inderdaad de plan nen tot feestviering flink opgevat. Maarof al deze plannen uitvoerbaar zijn, althans fi nancieel, dat zal thans geheel afhangen van de Heemstedenaren zelf. In andere jaren, ter viering van Koninginne dag, werd ons wel eens een verwijt gemaakt dat de Commissie voor zoo weinig variatie zorgt en zelden een programma had, dat den geheelen dag vulde. Zulks was juist voor Heemstede méér noodig dan voor een groote plaats, omdat men daar al afleiding had door de gezellige drukte in de straten, de verlich ting der winkels om een gezellige sfeer te scheppen, terwijl Heemstede dat nu eenmaal niet in die mate biedt en men dus door wat anders zulks moet trachten te compenseeren, om te voorkomen dat de bewoners naar andere plaatsen trekken en daar feest vieren. Hier ligt natuurlijk veel waars in, maar laten dan die bewoners ons in staat stellen door hun financieele bijdragen, méér te doen dan we tot nu toe konden! En laten ze daar dan nü mee beginnen! Want als er geen geld binnenkomt, kunnen we ook iets doen. Als men weet dat tot nu toe de gelden van hen die jaarlijks bijdroegen al leen maar toereikend zijn, om onze 2000 kin deren hun feest te bezorgen met de daaraan verbonden attracties en versnaperingen, dan begrijpt men wel. hoe de Commissie steeds heeft moeten woekei'en met het geld dat zij van de Gqmeente als subsidie ontvangt, om de rest der feestelijkheden te kunnen financieren. We wenschen van harte voor de ijverige Commissie dat de inwoners van Heemstede haar den zoo zeer gewenschten en noodzake lijken financieelen steun zal schenken, opdat straks met dezelfde voldoening op dit feest zal kunnen worden teruggezien, als op dat van 15 jaar geleden, bij hét 25-jarig jubileum onzer Koningin. BUITENGEWOON ONDERWIJS MEER EN BOSCH. Tot hoofd van de School voor Buitengewoon -derwijs te Meer en Bosch is benoemd de heer E. Fijn van Draat. thans le onderwijzer aan de P. C. Brandwijkschool te Scheve- ningen EEN ZEEP VOOR RIJK EN ARM EEN ZEEP VOOR SPORTLUI EN SUPPORTERS Dit zijn de mensen, die Rexona nodig hebben. Actieve mensen, werkzame mensen. Welk tijdverdrijf U de voorkeur geeft, voetbal of kegelen, wandelen of tuinieren, Rexona geeft U alle verbruikte energie weer terug. Want Rexona is veel meer. dan een gewone toiletzeep, omdat het speciale bestanddelen bevat, die een verfrissende en verkwik kende werking uitoefenen. Als U in een Rexona-bad Uw vermoeid heid voelt verdwijnen, dan is Rexona aan het werk. Het overvloedige schuim dringt tot diep in Uw poriën door en wast alle stof en vuil van de hele dag weg. Rexona beschermt Uw huid tegen gevaarlijke in vloeden. Geen wonder, dat U zich zo op gewekt voelt. U is weer een ander mens. 2 pers. 11.25. Ombouwen 3.90 Grootste sorteering, alles voor radig. 40 mod. ombouwen met boven en zij kasten. Spotprijzen. Eerste klas, 15 jaar gar. Prima onvermengde Javakapok bedstellen, zware vulling 10.50 2 pers. 19.50. T OPKLAPBEDDENPALEIS Monsterkamers Orionweg 8, H.N. Gesloten huis Telef. 23932 ii Als belooning een VULPEN van ANEGANG14 TEL.11965 HAARLEM Pracht Heerenhuis, prima stand, eigen gr,, nabij kerk en sch„ te Haarlem, direct van bouwer te koop. Gezond en mooi wonen, heerl. omgeving, lage lasten. Desgew. 3800 hypoth. be schikbaar. Voor belegging. Nog een pracht blokje van 5 percee- len te koop met slechte 7000 eigen kapitaal. Hoog en veilig rendement verzekerd. Gelegen heidskoop. Br. onder W 53 Rou- ma en Co., Amsterdam. Bad en Geijser te koop, in prima staat -35, Haard f 30. Keukengeyser f 10. Brandkast f 20. Kampersingel 42, Tel. 16009. Gevraagd lichte, zuinige 4 PERS. AUTO Coach, niet ouder dan '35. Br. no. 9509 bur. van dit blad voor eik bedrijf naar teekening 1.50 p. week. Wordt eigendom. KRAMER Bakenessergracht 57. FE ODEN MAGAZIJN Gierstraat 73 Tel. 1.5.7.7.7 Alles eigen fabrikaat HYPOTHEEK BESCHIKBAAR tót elk bedrag. Voor goede posten vanaf 3y2% rente. Voorl. inlicht, kosteloos. F. A. GROEN PARKLAAN 23 HAARLEM. NAAR DE T. T. RACES TE ASSEN op ZATERDAG 30 JULI A.S. Maar natuurlijk met een luxe reiswagen van de Fa. JAC. HEEMSKERKS AUTOREISBUREAU, PLEIN 34 - TELEFOON 16448 - HAARLEM. Kaarten en plaatsen voor de touringcar uitsluitend verkrijg baar bij de Firma G. A. DE RIDDER, Smedestraat 54, Telefoon 15750 Haarlem. MORGEN WOLLEN-, ZIJDEN-, KUNSTZIJDEN- EN WASSTOFFEN Van éénen dag of groote reizen, U zult steeds de verzorging prijzen. 't Doet er niet toe, waarheen het gaat. Als J. TER WAL daarvoor borg staat. 11 JULI a.s. 6 dagen RIJN en MOEZEL 42.50 per persoon 4 dagen RIJN en EIFEL ƒ28.00 per persoon 4 dagen BELGISCHE ARDENNEN 26.50 per persoon Deze reizen gaan beslist door. EENDAAGSCHE TOCHTEN: WOENSDAG 6 JULI a.s.: OISTERWIJK en BRAB. VENNEN 2.50 per persoon DONDERDAG 7 JULI a.s.: Naar den HOLTERBERG (Holl. Schwarzwald) /2.50 per persoon ZONDAG 10 JULI a.s.: Naar MONTFERLAND 2.50 per persoon REISBUREAU J. TER WAL ROZENSTRAAT 24 26 TELEFOON 12205.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7