Jaarlijksche wegwedstrijd door Frankrijk begint vandaag Bs De Zout de Haute De kansen der Nederlandsche deelnemers VAN WIMBLEDON DINSDAG 5 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD „Dwangarbeiders van den weg" PARIJS, Juli. (Van onzen correspondent) INSDAG 5 Juli zal het startschot ge- llost worden van een sportgebeurtenis, die bijna vier weken lang niet alleen honderdduizenden liefhebbers van wielersport, doch ook andere honderdduizen den, die zich nooit om de „fietserij" bekomme ren, maar voor deze eene gebeurtenis een uit zondering maken, in spanning zal houden: de „Tour de France". In dit geval mag het oude Europa er prat op gaan het vooruitstre vende Amerika voorbijgestreefd te zijn en in werkelijkheid den allergrootsten wegwed strijd op de wereld te organiseeren. De „Tour de France", dat is iets, dat èn door zijn strijd tusschen landenploegen èn door zijn geweldig lastig parcours over de hoogste toppen van Alpen en Pyrèneeën tot de verbeelding spreektt. Dat is iets, waarin door de verras singen, die elke nieuwe dag kan opleveren, steeds het element spanning levendig blijft, dat is iets, waarin elk land belang stelt door de deelneming van een min of meer uitge breide ploeg landgenooten. Dezen Dinsdag zal in een klein voorstadje van Parijs, een villastadje, waar ook Joséphine Baker haar buitenhuis heeft staan en die daarom steeds elk jaar trouw de vertrekken de deelnemers een bloem uit eigen tuin op de bonte shirts komt steken, het startschot ge lost worden van dien monsterrit van 4.684 ki lometer over 21 étappes verdeeld. In een wij den boog zullen de 96 renners, vergezeld door een bijna onafzienbaren stoet volgauto's, pers en reclamewagens, naar Normandië en Bre- tagne rijden, vandaar uit zullen zij langs de kust van den Atlantischen Oceaan afzakken naar het Zuiden tot Bordeaux toe, dan zullen zij de richting inslaan der Pyreneeën om er de geweldige bergtoppen te bestormen. Een onnoemelijk zwaar werk, dat soms in ver zengende hitte aan den voet van den berg wordt begonnen, dat voortgezet wordt langs de kronkelende wegen, waar dikwijls mist en regen en sneeuw den opgang nog zwaarder maken, terwijl men aan den anderen kant van den top in dolle snelheid omlaag stormt, zoo zelfs, dat de volgauto's de fietsers op die nauwe bergwegen niet kunnen volgen. Het zijn roekelooze afdalingen. Verschrikkelijke dagen zijn het daar in die bijna steeds met sneeuw bedekte Pyreneeën, waarvan de hoog ste bergpassen de „vrederechters" zijn bijge naamd. omdat zij in hun eeuwige onverstoór- baarheid en met wit gekroond oordeelen over de capaciteiten der renners en onverbiddelijk de minderwaardigen achteruit stooten. Na de Pyreneeën volgen enkele étappes dooi de dorre vlakte, droog en met geen spoortje schaduw, die zich tot bijna aan de grens van Marseille uitstrekt, dan klimt de weg weer en nog voordat Nice bereikt is, vinden de ren ners op hun weg de eerste voorloopers der Alpen, die verder op dreigend en vervaarlijk hun toppen opsteken. Hier zullen de renners den hoogsten bergpas van Europa, den pas verleden jaar in gebruik genomen bergpas van den Iseran bestijgen, een smalle bergweg met keien en kuilen, die kronkelend omhoo; stijgt tot bijna 3.000 M. hoogte. Maar nog is het zware werk niet volbracht, nog moet ge klommen worden over het hoogland van den Elzas en eindelijk zullen de laatste ritten gaan over de harde en hobbelige keiwegen van Noord-Frankrijk, die reeds zoovele slachtof fers hebben geëischt en zoo dicht bij het eind doel favorieten van hun eereplaatsen hebben doen tuimelen. Dien weg, dien verschrikke- lijken weg zullen de renners af moeten leggen in allerlei weersomstandigheden, ze zullen rij den in brandende zonneschijn, maar ook in killen regen, ze zullen lijden van dorst en stof, ze zijn in werkelijkheid, wat eenigszins dichterlijk wordt beweerd, maar wat werke lijk toch zoo waar is: de dwangarbeiders van den weg. Maar dan dwangarbeiders, die na goed ge daan werk een aardige duit op kunnen ste ken, niet minder dan ruim 900.000 franks aan prijzen en premiën zullen zij onderling verdeelen, waaronder een hoofdprijs voor den winnaar van 100.000 franken. En nu spreken we niet eens van de tallooze contracten, die de beste renners na afloop van den Tour de France van alle kanten worden aangebo den, die nieuwe Tour. nu niet alleen van Frankrijk, maar van alle Europeesche wieler banen. die hun verdiensten meer dan ver dubbelen. Zoodat de heoi-en op slot van zaken nog zoo heel erg niet te beklagen zijn en een klein fortuin kunnen verdienen! Nederlandsche deelneming. A \N die Tour de France wordt .dit jaar ^deelgenomen door acht ploegen van twaalf man elk. België. Italië. Duitschland en Frankrijk leveren elk een volledige equipe, terwijl zes Hollandsche jongens gekoppeld zijn aan zes Spanjaarden, zes Zwitsers aan zes Luxemburgers en met 24 andere Franschen nog twee andere ploegen gevormd zijn. die geheel op zich zelf staan en in geen geval hulp mogen verleenen aan de officieele Fransche ploeg. Heeft Nederland een kans die Tour de France te winnen? Eerlijk gezegd gelooven we, dat dit volkomen uitgesloten is en dat we zeer tevreden mogen zijn, wanneer onze ploeg niet al te gehavend uit den strijd te voor schijn komt en enkelen onzer jongens een eervolle plaats in het eindklassement zullen innemen. We hebben hiervoor verschillende redenen. En wel in de allereerste plaa:.s. dat we slechts met zes man den strijd ingaan, terwijl de grootc officieele ploegen er twaalf tellen. Maar ze zijn toch gekoppeld aan de Spanjaarden! Zeer zeker, maar we vreezen dat er van al te groote samenwerking tus schen hen niet veel zal komen, omdat op slot van zaken een Spanjaard heel wat liever een eigen landgenoot zal helpen, ook al staat deze er niet zoo heel goed voor dan een beter ge plaatsten Hollander. En natuurlijk ook vice- versa. Tenslotte is dit zeer menschelijk, of schoon dit eigenlijk tegen hun belang ingaat. Met hun zessen kunnen natuurlijk onze jongens niet op togen de sterke officieele ploegen en dit is des te betreurenswaardiger, waar individueel verschillenden onzer ren ners over groote kwaliteiten beschikken. Een Antoon van Schendel, een Piet van Nek zijn volkomen aangepast aan de Fransche weg wedstrijden en hebben onlangs nog in den achtdaagschen étappenwedstrijd in Zuid- West-Frankrijk bewezen met de allerbeste Fransche en Belgische wegrenners zoowel op het vlakke land als in de bergen te kunnen wedijveren. Middelkamp heeft van zijn kant bewezen gedurende het Nederlandsche weg- kampioenschap in grootsche conditie te zijn en heeft reeds twee jaar geleden met goed gevolg zijn examen op de bergen afgelegd, toen hij tot algemeene verrassing de toen zwaarste bergetappe, die over den Galibier leidt, wist te winnen. Van Schulte weten we, dat hij enorm sterk is en met zijn krachten geen raad weet, doch de groote kwestie is, of hij in een étappenwedstrijd zijn dadendrang zal weten te bedwingen en niet in eens al zijn kruit zal verschieten. En tenslotte Dominicus en Hellemons, twee jonge kerels, die eerzuch tig zijn en met daden zullen trachten zich in eens op den voorgrond te dringen. Al achten we onze jongens in staat zich behoorlijk te verweren we gelooven toch, dat we den winnaar bij een der groote groepen zullen moeten zoeken en met name bij de Bel gen of de Italianen, die op papier over de sterkste ploegen beschikken. Vooral de Ita lianen hebben er alles op gezet den Tour de France te winnen, hun renners zijn evenals dit het geval was met de voetballers, voor het wereldkampioenschap reeds maanden geleden aangewezen, ze zijn gesteld onder de hoede van hun grooten „campionissimo" Girardengo en voor het eerst zijn ze naar Frankrijk uit gezonden als officieele vertegenwoordigers van het wielrijdend Italië, zoodat ze dan ook rijden in de azuur-blauwe shirt, die slechts de officieele teams van Italië dragen mogen. Men mag dan ook verwachten, dat de „squa- dra azurra" het onmogelijke zal doen om de zege te veroveren, wat de Belgen niet zal be letten eveneens een greep naar de overwin ning te doen. Die botsing tusschen de teams van twee der sterkste wegren-landen zal de groote attractie van de Tour de France zijn, waarin de uitvallen der zwakkeren sensatio- neele en onvenvachto wendingen kunnen ge ven. (Nadruk verboden). J. W. KOLKMAN. VANDAAG BEGINT DE GROOTE STRIJD. De groote monsterrit van bijna 4600 K.M. in Frankrijk gaat vandaag beginnen. Ook in ons land bestaat daarvoor altijd een heel groote belangstelling, die nu echter nog groo- ter is omdat eenige Nederlandsche deelnemers er aan zullen deelnemen. Zooals men weet zijn ook onze wegrenners niet voor een klein ge ruchtje vervaard: maar toch zijn we nieuws gierig, hoe ze zich in de berg- en heuvel achtige streken van Frankrijk zullen houden, vooral wanneer men weet dat ook „keien" als Archambaud, Sylvaer Maes en Leducq (om er maar enkelen te noemen) er vaak veel moeite mee hebben. In ieder geval wenschen we onzen landgenooten veel succes toe. Het zware parcours is als volgt vastgesteld: Dinsdag 5 Juli: Parijs-Caen 238 KM. Woensdag 6 Juli: Caen-Saint-Brieuc 235 KM. Donderdag 7 Juli: Saint-Brieuc-Nantes 239 KM. Vrijdag 8 Juli: Nantes-Royan 220 KM. Zaterdag 9 Juli: Rust in Royan. Zondag 10 Juli: Royan-Bordeaux 205 KM. Maandag 11 Juli: Bordeaux-Arcachon-Ba- yonne 223 KM. Dinsdag 12 Juli: Bayonne-Pau 105 KM. Woensdag 13 Juli: Rust in Pau. Donderdag 14 Juli: Pau-Luchon 194 KM. Vrijdag 15 Juli: Rust in Luchon. Zaterdag 16 Juli: Luchon-Perpignan 259 KM. Zondag 17 Juli: Perpignan-Montpellier 166 KM. Maandag 18 Juli: Montpellier-Marseille 163 KM. Dinsdag 19 Juli: Marseille-Cannes 202 KM. Woensdag 20 Juli: Rust in Cannes. Donderdag 21 Juli: Cannes-(Nice) Digne 283 KM. Vrijdag 22 Juli: Digne-Briangon 220 KM. Zaterdag 23 Juli:. Briangon-Aix-les-Bains 206 KM. Zondag 24 Juli: Rust in Aix. Maandag 25 Juli: Aix-les-Bains-Besangon 187 KM. Dinsdag 26 Juli: Besancon-Straatsburg 312 KM. Woensdag 27 Juli: Straatsburg-Metz 170 KM. Donderdag 28 Juli: Metz-Reims 181 KM. Vrijdag 29 Juli: Rust in Reims. Zaterdag 30 Juli: ReimsRijssel 200 KM. Zondag 31 Juli: Rijssel—Parijs 270 KM. De Nederlandsche deelnemers. Uit Parijs: De leden van het hoofdbestuur der Ned. Wielren Unie B. Swaab de Beer en J. J. Stol zouden heden aanwezig zijn bij het vertrek van de Nederlandsche ploeg voor de eerste étappe van de Tour de France. Maandag hebben beide officials en de ren ners Middelkamp, Schulte, v. Nek, Hellemans, Anton van Schendel en Dominicus bloemen gelegd op het graf van den onbekenden sol daat te Parijs. In een korte rede brachten onze landgenooten hulde aan Frankrijk. De Belgische soigneur Oscar Damers zal tijdens den Tour de verzorging van de Neder landsche renners op zich nemen. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond een sprintwedstrijd voor alle klassen, als training voor de sprintkampioenschappen der vereeniging die gehouden worden op Zon dag 31 Juli. Vertrek te half zeven. Zus is „geslaagd" Tof aal geen last gehad van d'r „zenuwljes". Pa's raad: neem 'n "AKKERTJE" was loch maar best geweesf! (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De Zondag afgebroken partij tusschen Lan dau en Van den Bosch uit de tweede ronde van het persoonlijk kampioenschap van Ne derland is hedenmorgen remise gegeven. De stand luidt dus nu: 1, 2. en 3. Euwe, Prins en Cortlever, ieder 2 punten; 4. en 5. Landau en Van den Bosch ieder V/2 punt. 6. Van Scheltinga 1 punt; 7 8, 9. en 10. Fontein, Muilwijk, Mulder en De Groot, ieder V2 punt; 11. en 12. Van Mindeno en Van Doesburgh, ieder 0 punten. ZWEMMEN. COMMISSIE VOLKSZWEMFEEST. Bovengenoemde commissie heeft ook voor dit zomerseizoen weer de beschikking gekre gen over de Gemeentelijke ZweminrichtinL aan de Houtvaart (afd. Volksbad) nl. evenals voorgaande jaren iederen Dinsdagavond van 79 uur als speciale zwemuren voor haar do nateurs. De oefenuren in het Sportfondsenbad blijven ook gedurende het zomerseizoen on veranderd iederen Donderdagavond van 6.30- 9 uur. Het jaarlijksche groote Volkszwemfeest wordt dit jaar gehouden op Zondag 24 Juli. ZEILEN. ZOMERFEEST HAARL. ZEILVEREENIGING. Onder begunstiging van goed weer hield de H.Z.V. Zondag haar jaarlijksche zomer feest aan de Haven, waar al vroeg een onge wone drukte heerschto. Met talrijke spelen werd de dag op prettige wijze gevuld. Het vliegerspel voor dames viel in den smaak. Het mastklimmen voor heeren en vooral het tournooi-spel was een groot succesnummer, waarbij onbedaarlijk gelachen is. Ook voor de talrijke kinderen stonden en kele nummers op het programma. Bij de prijs uitreiking konden allen een aardig prijsje meenemen. Voor de H.Z.V. was het weer een welge slaagde dag. 32* RONDE VAN FRANKRIJK Lawntennis. BUDGE WINT DRIE NUMMERS, MET VERLIES VAN EEN SET DE STRIJD DER BEIDE HELEN'S Zaterdagavond 7 uur. Met een daverende smash maakt Budge in de finale van het ge mengd dubbelspel het laatste punt. Game. set en match voor Budge en Marble 61 6—4. Wimbledon 1938 is niet meer! Voorbij! Voor bij de illusies, van die paar honderd tennis spelers, voorbij de hoop van wel 30 landen die deze racketzwaaiers afvaardigden; voorbij de hoop van verschillende* continenten om hun vertegenwoordigers aan de spits te zien. Slechts vijf spelers genieten het zoet der over winning. slechts één land, één continent her bergt deze kampioenen. Helen Wills, Alice Marble, Sarah Fabyan, Donald Budge en Gene Mako, alien van Ame rika, zijn de namen van deze onsterfelijken in de tonniswereld. En boven allen uit als win naar van drie nummers Donald Budge. De man die in deze 14 dagen tennis geen enkele maal verslagen werd. Die in de 19 partijen, die hij speelde slechts één set afstond. De pres tatie is te buitengewoon om haar niet even in cijfers weer te geven. Heerenenkelspel 7 partijen gespeeld. 21 sets vóór, 0 tegen, 129 games voor, 48 togen. Heerendubbelspel 6 partijen gespeeld, 18 sets vóór, 1 tegen, 120 games vóór, 66 tegen. Gemengd dubbelspel 6 partijen gespeeld, 12 sets vóór, 0 tegen, 74 games vóór, 30 tegen. Totaal 19 partijen gespeeld 51 sets vóór, 1 tegen. 323 games vóór, 144 games togen. Is het noodig om deze enorme tennisfiguur nog eens apart te belichten? Wat spreekt dui delijker dan deze cijfers. En soortgelijke cijfers kan men ook geven voor de andere kampioe nen. Helen Wills verloor in haar zes partijen ook geen enkele set en haar game-average was 81 tegen 47. Kortom, Amerika overheerscht alles, beheerscht met deze vijf excellente racketvoerders de tennisvelden over de geheele wereld. In de tweede week is het niet zulk mooi weer geweest als in de eerste. Wel bleef regen, ten minste in storende hoeveelheden uit, maar de wind, de groote belager van het tennisspel, was zeer onaangenaam. Hij joeg over de buiten banen, gierde over, langs en door de tribunes en hinderde spelers en toeschouwers. Op den Dinsdag van de tweede week bliezen de Hollandsche vertegenwoordigers definitief den aftocht. In het gemengd dubbelspel ver loren mej. Rollin Couquerque en Fisher in één van die frissche najaarsstormpjes hun partij tegen miss Wheeler en Von Metaxa. Voor mej. Couquerque bestond er maar één tegenstander, dat was de wind. Fisher die het van fijn af gestemd volleeren moet hebben, kon met die steeds wegdwarrelende ballen ook niet over weg en zoo moesten zij in twee sets hun meer derheid erkennen. Laat op den middag van denzelfden dag speelden Hughan en Van Swol hun big match tegen Budge en Mako, die te voren van Borotra en Brugnon gewonnen hadden. In dezen wedstrijd leek het net of de twee Franschen telkens over pech te klagen hadden, zoo dikwijls ging een bal net uit of juist tegen den band, maar in werkelijkheid was het 't minder snelle reageeren van deze twee beroemde mannen, die hen telkens iets te laat deed zijn om in de volleyduels het beslis sende punt te kunnen maken. De Hollandsche heerendubbel een ingelasch- te partij, werd gespeeld op court no. 1, dat on danks het late uur nog door een paar duizend menschen omringd was. De Hollanders hadden afgesproken om alles op alles te zetten, veel te riskeeren, en zoodoende te trachten nog een dragelijk aantal games bij elkaar te ranselen. De uitslag is 6—2, 6—3, 6—0 geworden, maar de cijfers geven het verloop van den wed strijd, wat trouwens dikwijls in tennis het geval is, niet goed weer. De Amerikanen na men den wedstrijd serieus op en gaven geen punt cadeau. De eerste set leverde 4 deuce- games op, waarvan onze landgenooten er slechts één wonnen. In de tweede set namen de Hollanders de leiding met 21 door een love-servicegame van Hughan, maar deze luxe verdween spoedig na een effect servicegame van Mako. Alle volgen de games in deze set liepen tot deuce, wel een bewijs dat onze jongens er flink opzaten, maar meer dan één game konden zij aan hun twee tal niet toevoegen (63). De 6—rO van de derde set kan als volgt geanalyseerd worden: 3 x een deucegame, 1 lovegame op Mako's service er 2 x een 40—30 game. Speciaal de laatste game was een groot ge vecht. De rol van onze landgenooten was hier mede uitgespeeld, maar zij hadden zich kranig geweerd. Tot nog toe waren groote verrassingen uit gebleven en in de heerennummers waren die ook nauwelijks te verwachten. Anders kon het in het damesenkelspel loopen, daar nu lang zamerhand de candidaten voor den eindstrijd eikaar te bestrijden kregen. Maar .ook dit nummer leverde geen big matches op. Helen Wills had niet de minste moeite met Kay Stammers; Marble en Jacobs wonnen zooals zij wilden van resp. Mathieu en Jedrzejowska. alleen Sperling was in gevaar tegen Mrs. Fabyan, kwam 64 41 achter, maar de irri- toerende, niets riskeerende vastheid van Sperling, ondermijnde het spel van de Ameri- kaansche. De twee halve eindstrijden in het dames enkelspel hebben eindelijk een paar groote wedstrijden opgeleverd, waarvan, nu Wimble don achter den rug is, de partij Marble-Jacobs wel als de beste partij, in welk nummer ook, van dit wereldtournooi gekenschetst kan wor den. Miss Marble is een wonderlijke speelster, die in elke set. ik zou haast zeggen in elke game, haar inzinking heeft waarin zij de ge makkelijkste forehandrives laag in het net deponeert. Deze kwetsbaarheid deed haar de partij net op het nippertje verliezen, elke game was een gevecht waarin zoo'n onverklaarbare misser dikwijls den doorslag gaf. Hierdoor werd een speelster uitgeschakeld, die onge twijfeld de meeste slagen op haar repertoire heeft, die het meest gevarieerd kan spelen. Helen Wills speelde een enerveerende partij togen mevrouw Sperling, een strijd waarin de tot het uiterste opgevoerde concentratie het won. ondanks verloren setpoints. In tegenstel ling met den anderen halven eindstrijd werd hier niets geriskeerd, totdat in de tweede set, toen de partij a! haast anderhalf uur aan den gang was Wills met 34 achter kwam. Toen, met dien achterstand, kwamen de groote kwa liteiten van Wills als ervaren wedstrijdspeel ster aan het licht. Ineens zette zij een ge- durfden aanval in: zij plaatste scherp in de hoeken won game na game. en den wedstrijd net 12—10 6—4. De eindstrijd van de twee Helen's beloofde het summum te worden van alles wat er ooit op Wimbledon vertoond was. Helen Wills (links) en Helen Jacobs. Hoe anders is dat geloopen! Een beschrij ving is na de uitvoerige verslagen overbodig. Ongenaakbaar was Helen Wills, toen na de lange 9de game, er iets niet in orde scheen met de andere Helen, geen oogenblik infor meerde zij wat er eigenlijk aan de hand was, integendeel van het begin der match af ont liepen zij bij het omloopen elkaar steeds. Later verklaarde Wills dat zij onmogelijk be langstelling had kunnen toonen ..want dat zou haar concentratie gebroken hebben". Mevrouw Wightman verzocht aan Helen Jacobs in de tweede set, waarin zij in totaal nog drie pun ten scoorde, den strijd te staken, daar deze manier van spelen geen zin meer had. Maar daaraan dacht zij niet. Zij wilde niet hetzelfde doen, onder geen omstandigheden, wat jaren terug Helen Wills in Amerika gedaan had, toen zij voor de eerste maal last van haar rug kreeg, en zij zich tijdens den wedstrijd terugtrok en dus zonder verderen strijd het veld ruimde. Helen Jacobs gunde dus. ondanks de groote rivaliteit aan haar tegenstandster een nor male zege. en geen overwinning door haar terugtrekken. Deze geste sierde haar. Dat ik tot nog toe geen woord repte over het heeren enkelspel, heeft zijn reden. In dit nummer zou men telkens weer kunnen schrij ven over den geweldigen Budge, zijn super- tennis, die eiken tegenstander als een onbe langrijk „tennismannetje" doet schijnen. Geen oogenblik werd hij bedreigd; zijn eindstrijd was zijn grootste overwinning, slechts 4 games tegen, en dat terwijl Austin uitstekend speelde, meermalen op game point kwam en toch nooit de game kon winnen. En alles bij Budge ge beurt met een eenvoud, die onbegrijpelijk is. Geen oogenblik gedurende het geheele tour- nooi heb ik hem zien zwoegen, hem buiten adem gezien, zelfs niet eens warm en afgemat. Het was een wandeling. Dat Austin zijn tegen stander in de finale was, was voor insiders een verrassing, daar Henkei zekér in staat moest worden geacht om Austin to slaan. Maar in dezen wedstrijd was hij een schaduw van de vorige dagen. Niets lukte, moedeloos schudde hij het hoofd: hij liet het fatum van een off day langs zich heen gaan. De andere nummers geven geen aanleiding tot nadere beschouwing. De mooiste party in de damesdubbel was die tusschen Marble— Fabyan en HeineMiller-Morphew, een uit stekende imitatie van een goede heerendubbel met goed smashen, volleeren en serveeren. In het heerendubbelspel was de finale tevens de bekroning van het meest spectaculaire num mer van het tournooi. Budge en Mako hadden al hun talenten noodig om zich Henkei en Von Metaxa van het lijf te houden. Slechts met uiterste krachtsinspanning wisten de Amerikanen de overwinning in 4 sets te be halen. En toen gebeurde er iets wat op het centrecourt op Wimbledon nog nooit vertoond was, de heeren Budge en Henkei bleven op de baan, en wachtten daar op hun dames, Marble en Fabyan. om den eindstrijd gemengd dubbel spel te spelen. Henkei had zich hiertoe bereid verklaard op verzoek van Budge, die te half negen den boottrein naar Harwich moest halen, om tijdig Zondag in Noordwijk te kun nen zijn. Gelukkig werd de partij vlot met 61 64 door Budge en Marble gewonnen. Vier minuten voor het vertrek van den trein, (de laatste gelegenheid, want Budge vliegt nooit!) kwamen de Amerikanen het perron opstormen. Ook de tijd was overwonnen! VOETBAL. TOURNOOI VOOR SCHEIDSRECHTERS Haarlem I wint den 2den, Haarlem II den 3den prijs. Zondag werd bovengenoemd tournooi, dit maal georganiseerd door de j ubileerende af- deeling „District Amsterdam" in het „Ajax"- stadion, gehouden. Door niet minder dan 21 afdeelingen met 34 elftallen werd aan dit tournooi deelgeno men. In de demi-finales plaatsten zich de num mers 1 van de afdeeling A, B, C en D., resp. Haarlem, Deventer, Venlo en Amsterdam B. Haarlem speelde in de demi-finale tegen Venlo en wist zich door een 10 overwinning in de finale te plaatsen togen Deventer, dat met 10 over Amsterdam B zegevierde. De finale werd gewonnen door Deventer met :i0, zoodat Haarlem den 2en prijs won; Venlo won in de verliezers-ronde van Amster dam B. en verkreeg den 3den prijs. Dr. J. F. van Moorsel leidde de finale. Haarlem II wist in haar afdeeling den 3en prijs te bemachtigen. Voor de Haarlemmers was het dus een suc cesvolle dag. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds Getaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12