Jan Klaassen H Matrassenfabr. „Java" VOLONTAIR Regenjassen 2.95 Het Amerikaansche Huis BOUW „HAARLEM'S TUIN" Studiebeurzen DAMES!! Tandheelk. Inrichting Kunstgebitten DINSDAG 5 JU tl 19,18 HAARLEM'S DAGBLAD 11' MUZIEK CONCERT DER H. O. V. Ons orkest heeft de hervatting zijner open bare werkzaamheden wel op zeer gelukkige wijze ingezet. Een met vakbekwaamheid en toewijding spelend orkest, een trits van uit stekende vocale solisten en een dirigent, wiens artistieke groei en meerdere beheersching van het handwerk zich met de intrede van elk nieuw seizoen duidelijker doen kennen: ziehier alle gegevens voor een verblijdende weder komst. Voor de wederkomst was een zeer bijzonder programma ogesteld: de eerste helft van den avond werd geheel ingenomen door de uit voering in concertvorm van het 2de bedrijf van St. Saëns' opera ..Samson et Dalila''. Het is wellicht niet algemeen bekend dat St. Saëns zijn arbeid aan dit werk met de compositie van het 2de bedrijf begon; pas jaren latei- werd de opera voltooid. In 1867 St. Saëns was toen 32 jaar oud voerde hij op een hui selijke soiree dat 2de bedrijf voor 't eerst uit. niet met orkest natuurlijk, maar terwijl hij zelf de orkestpartij, die nog niet eens op pa pier stond, aan den vleugel improviseerend vertolkte. Het succes van zijn arbeid was slechts middelmatig. ..Samson et Dalila" werd eenigszins een smartekind van den compo nist.. Da leiding der Parijsche Opera had er geen ooren naar. en tot het laatst van 1877 zou het duren eer deze opera in haar geheel werd op gevoerd. en dan nog wel in een Duitsche ver taling. 2 Dec. van dat jaar had de première te Weimar plaats, in tegenwoordigheid van den Groothertog, met overweldigend succes Het gerucht daarvan drong tot Parijs door, maar de pers nam er weinig notitie van; al leen de Gazette musicale nam een artikel over, waarin echter hoofdzakelijk geprezen werd. dat St. Saëns er in geslaagd was de principes van Wagner te begrijpen, zonder hem na te volgen. Ook Hans v. Bülow. de vu rige Wagner-propagandist, had zich in dien geest uitgelaten. De muziek van dat 2de bedrijf is vol drama tisch leven en rijk aan prachtige instrumen tale kleuren. Marinus Adam, die zelf als com ponist meermalen bewezen heeft gevoel voor dramatische spanningen te hebben, toonde volkomen begrip voor St. Saëns' partituur: het orkest speelde op enkele minder goed geslaag de momenten na voortreffelijk. De hoogst be langrijke Dalila-partij had men moeilijk aan een betere kunnen toevertrouwen dan aan Ans Stroink. In haar vertolking ging groote vocale schoonheid gepaard met een intuïtief aanvoelen van de meest tegengestelde drama tische schakeeringen; de nu eens fleemende. dan weer toornende, later liefde huichelende Dalila stond als levend voor ons. Het was groot, geweldig, beangstigend. Jac. van Kem pen zong de Samson-partij en verbaasde ons weer door de kracht zijner tenorstem, waarop de jaren nauwelijks nadeeligen invloed schij nen te hebben. Hoe duidelijk werd hier de ef ficiency. de economie zijner methode van zin gen gedemonstreerd! Ook de bas Herman Hiilsmann gaf in de partij van den Hooge- priester veel moois te hooren; een lichte ver sluiering van zijn geluid mag misschien aan toevallige omstandigheden toegeschreven v/or den. De ovaties en bloemen na deze audities wa ren ten volle verdiend. Jac. van Kempen deed zich na de pauze nog hooren in de heerlijke aria van Tamino pit Mozart's „Zauberflöte"; verschillende leden van ons orkest blonken solistisch uit in Rossini's ,.Tell"-ouverture- een weinig gespeeld doch welklinkend Intermezzo uit Mascagni's ..l'Amico Fritz" gaf vooral aan de strijkers gelegenheid tot ontplooiing hun ner kundigheden en het ,.Meistersinger"-Vor- spiel mochten we beschouwen als een schit terende hulde aan onzen Haarlemschen mees terzanger, die door zijn stemcultuur reeds zoo- velen in de goede richting geleid heeft. En dezen avond getuigde de zang van Ans Stroink opnieuw, dat Jac. van Kempen niet alleen „zanger" maar ook „meester" is. K. DE JONG. HET TOONEEL of Om de dooje dood niet. Lustrumspel voor de viering van het negentigjarig be staan van het Delftsch Studenten Corps. et begin was al dadelijk feestelijk; Delft in lustrumtooi. Waaiende vlac- gen, senaatsrijtuigen met bepluim- de paarden, rijen meisjes die het al oude „Gaudeamus igitur" poogden te popu- lariseeren langs de smalle grachten met de hooge bruggetjes, aapjeskoetsiers, studenten in rok met hunne dames en een zich verga pende menigte. Op de markt de hooge tribune. Wij die aanstonds het kostbare lijf aan dit gevaarte zullen toevertrouwen, prijzen ons ge lukkig dat aanstaande ingenieurs een wakend oog op deze bouwerij gehouden hebben. De regen is opgehouden. Een late zon ver licht nog den ouden toren, den „achtergrond" van het fantastische spel dat aanstonds zal beginnen. Tien uur. De zoeklichten spelen in de sche mering over de gigantische poppenkast die daar voor ons is opgesteld. De senaten en andere officieele personen nemen hun plaat sen in. Het Io vivat klinkt over het oude Marktplein. Jan Engelman heeft in zijn „Jan Klaassen" ons echt oud-vaderlandschen kost voorgezet. In de volledige entourage, met Katrijn, den diender, den dominee en den Dood van Pot lood treedt hij op. De onzichtbare spullebaas heeft ons al over hem ingelicht 't Zijn weer streken en niets dan streken die Jan uithaalt. Maar de Dood verschijnt, luguber en van ontzaglijke afmetingen en Jan's laat ste uurtje schijnt geslagen. De onvermurwbare laat zich echter vermurwen en stuurt Jan de poppenkast uit, het werkelijke leven in. Hij wordt een gewoon mensch; dat wil zeggen: hij leeft als een gewoon mensch, maar inten siever en bedrijft in een korte spanne tijds de zeven hoofdzonden in optima forma Ten slotte keert hij in zijn wereldje van karton en lappen terug, door als een bom midden in de bruiloft van zijn vrouw Katrijn en den kroegbaas te komen vallen en ook den Dood van Potlood nog leelijk bij den neus te nemen. Wat zich tijdens Jan's verblijf in dc wereld afspeelt is de hoofdzaak en de schrijver is er in geslaagd zonder ergens bitter te v. reden, luchtig en spelenderwijs, het menschdom over den hekel te halen. Daar hadden ook de re gisseur en ehoreografe hun groot-e kans en noch Paul Storm noch Chaja Goldstein hebben die voorbij laten gaan. Voortreffelijk was al dadelijk de inzet: de stramme militairen die. meegesleept door Jan's toovertrompet, met den sergeant aan het hoofd zich wiegen in ijdelen dans, waaraan zelfs het paard van den commandant meedoet. En daarna de dolle charge aan de Beurs, waar Philips, Deterding en rubber kelderen en stijgen of 't. zoo maar niets is. Na de hebzucht den wellust in een fantastische omgeving van dans en drank, met wervelende figuren. Maar ook hier weten dominee en diender, die Jan naar het aard- sche leven zijn gevolgd, hem uit den poel des verderfs te sleuren. Een terugval vormde toen het tafereel der reizende tooneelspelers, maar prachtig was de scène waarin Jan, op aan raden van den predikant, geregeld werk gaat verrichten aan den loopenden band. Plastisch vormde dit deel wel het hoogtepunt. Die dooie groepen arbeiders, in het bruin, in het grijs en in het blauw in voortreffelijke regelmaat de eentonige en toch telkens wisselende be wegingen te zien uitvoeren, was werkelijk een genot. Maar ook deze periode komt snel tot zijn eind: Jan's traagheid en zijn feilloos in stinct dat hem steeds drijft naar de plaats waar „100 pCt. alcohol" is te bemachtigen, veroorzaken een ontploffing in de fabriek en dat beteekent het einde van zijn aardsche carrière. Dan blijft natuurlijk de groote ver rassing hoe Jan aan den greep van den Dood van Potlood zal ontkomen, .want hij, de held van de poppenkast, kan en mag niet sterven. Hij is het leven zelf. En zoo zien we dan ten slotte ook de lange bleeke schim van zijn grootsten vijand omhoog zweven langs den toren aan het touw, voor Jan Klaassen be stemd. Grotesk is het spel van Engelman, maar levend. En boeiend in hooge mate. Ik stel mij de scènes in de poppenkast nog caricatu- raler voor dan zij werden uitgebeeld, de figu ren meer als poppen en minder als menschen, maar overigens heb ik alleen lof voor de heele voorstelling. Paul Storm en onmiddel lijk naast hem Chaja Goldstein hebben ge streefd naar een voortdurend bewegend ge heel; nooit ontaardde de verwarring in een warboel. En de studenten hebben zich niet alleen met plezier, maar ook met toewijding van hun groote of kleine taak gekweten. Per sonen noemen is onmogelijk, maar Jan Klaas sen zelf verdient een groote pluim op zijn zotskap. En uitstekend in den toon was ook de „spullebaas", die wij uit den aard der zaak niet te zien kregen. Behalve aan de costumeering stelt een derge lijke voorstelling hooge eischen aan de ge- luids- en de lichtinstallatie. Nu, dat klopte allemaal als een bus en het is de moeite wel waard even te vertellen dat het den electri- cien-belichter van onzen Haarlemschen Schouwburg is, onder wiens leiding dat inge wikkelde samenstel van lampen en zoeklich ten stond. Alle hulde! Van „Jan Klaassen" worden Dinsdag- en Woensdagavond nog voorstellingen gegeven. Ik kan een bezoek van ganscher harte aan bevelen. P. H. SCHRÖDER. HAARLEMMERMEER DE HOOP VAN DEN LANDMAN. STORM RICHTTE SCHADE AAN. Aanvankelijk scheen het stormachtige we der de vorige week aan de landbouwgewassen in Haarlemmermeer in 't geheel geen schade te hebben 'toegebracht en vooral aan den prachtigen stand van het koren dat een zware proef had te doorstaan geen afbreuk te hebben gedaan. Volgens ons van betrouwbare zijde verstrek te gegevens is het echter bij onderzoek geble ken, dat op sommige plaatsen de stormschade toch nog wel van eenige beteekenis is geweest en we.l in hoofdzaak waar het geldt de reeds rijp geworden wintergerst. Van dit gewas zijn groote stukken zoodanig uitgewaaid, dat de aren vrijwel geheel van de kon-els zijn ontdaan en met 't ook daarop zal de opbrengst over 't algemeen wel erg tegenvallen. De andere halm- gewassen, 'vooral de tarwe en de haver, ble ken nog bestand te zijn tegen den hevigen wind en zijn prachtig overeind gebleven. Met betrekking tot de karwij met het snij den en op hokken zetten waarvan men druk bezig is werd de vrees gekoesterd dat door het stormachtige weder wel veel van het zoo gauw uitvallende zaad verloren zou gaan. Het hieromtrent ingesteld onderzoek heeft tot he den echter gelukkig bevredigende resultaten opgeleverd, zoodat het er nog wel zoo voor staat, dat 1938 als een goed karwij-jaar zal kunnen worden aangemerkt. De erwten, die uit den aard der zaak, zoo lang ze nog niet op hokken staan van stormachtig weer weinig of niets te lijden hebben, doen, vooral waar het betreft de vale erwten, in haar prachtigen, veelbelovenden stand sommige verbouwers onwillekeurig te rug verlangen naar een teelt van dit gewas op groote schaal. De zeer slechte erwten-op brengst in 1937 heeft ertoe geleid, dat het aan tal in Haarlemmermeer met dit gewas beteelde hektaren dit jaar ongeveer 1000 minder be draagt. De aardappelen doen het best en hebben nog zoo goed als niet te lijden gehad van de .aardappelziekte". Het is een verblijdend tee- ken, dat vele verbouwers tot besproeiing zijn overgegaan, omdat deze behandeling het ge was in ruime mate ten goede komt. De Maandag overvloedig gevallen regen was voor de vele landerijen cn tuingronden in Haarlemmermeer eèn ware uitkomst. Keuring van merriën le Hoofddorp. De toegekende premiën. De thans bekend geworden uitslagen van de te Hoofddorp op de keuringsbanen van het ge meentelijk sportterrein gehouden premie keuring van merriën van 1 tot 6 jaar en van merrieveulens van het type tuigpaard zijn als volgt: Veulens: Een premie van f 15 werd toege kend aan: Creatie, eig. R. W. Winter Hoofd dorp; Coba, eig. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep: Veulen, eig. J. Parlevliet, Nieuw-Vennep: een >remie van f 10 aan; Corona, eig. R. W. Win er; Clivia, eig. P. K. Kistemaker. Hoofddorp; Veulen eig. A. C. Pruissen Wzn., Nieuw-Ven nep; Veulen, eig. J. Parlevliet, Nieuw-Vennep; Veulen, eig. D. v. Wieringen, Abbenes; en veu lens van D. v. Wieringen en M. W. v. d. Schans te Bovenkerk. 46 jarige Merriën met veulen. Een prijs ad f 30 aan: Urda. eig. D. van Wieringen; een premie ad f 25 aan Wellata eig. M. W v. d. Schans. Wehona. eig. W. C. v. Arendonk, Rijk eer. premie ad f 20 aan: Vomdijka I. eig. A "en:ter, Nieuw-Vennep: Uci. -rig. A. Buurman Heemstede; Ukuria, eig. P. K. Kistemaker; Vira; eig. J. Barendregt, Gr. IJpolder; Unica, eig. ft. W. Winter; Ucabarta eig. A. Knibbe, Dzn., Badhoevedorp; Vondeling, eig. M. W. d. Schans. 1-jai'ige Merriën: Een premie ad f 35 aan Brio, eig. O. de Kok. Nieuw-Vennep; een pre mie ad f 30 aan: Beliaatje, eig. A. Buurman Bramora, eig. O. de Kok; een premie van f 25 aan: Banca eig. W. C. v. Arendonk; Bestekind, eig. M. W. v. d. Schans; een premie ad f 20 aan; Baria, eig. M. Roos, Sloterdijk; een premie ad f 15 aan: Bantje, eig. J. Barendregt; Bheatrijs, eig. A. Buurman; Baronel, eig. J "de Zeeuw. Nieuw-Vennep. 2-jarige merriën: Een premie ad f 40 aan Augusta, eig. J. M. Knoop; Azalia, eig. J M. Knoop; Andente, B. Biesheuvel, Spaarndam; een premie ad f 30 aan: Atlanta, eig. P. K. Kistemaker; Adorette, eig. A. Buunnan; Adeida. eig. J. Parlevliet: Azierma, eig. D. v. Wieringen; Apranel, eig. Gebr. Bruynis,~Nieuw Vennep; een premie ad f 20 aan: Ajowa, eig J. Staal, Diemen; en eig. J. Barendregt; een premie ad f 15 aan: Ajansa, eig. Jac. de Zeeuw; Veltdame eig. O. de Kok. 3-jarige Merriën: Een premie ad f 40 aan Zorka, eig. W. C. v. Arendonk: een premie ad f 35 aan: Zida, eig. A. Buurman; Zendria, eig O. de Kok; een premie van f 25 aan: eig. v. Haaster, Hoofddorp; een premie ad f 20.— aan Zita. eig. W. L. Nanninga. Vijfhuizen; Zense, eig. J. Colijn, Rijk; Zolita. eig. A. Knibbe Dzn. 4-6 jarige meiTiën: Een premie ad f 30 aan: Wenova, eig. O. de Kok; Wumora. eig. C. Bulk Nieuw-Vennep; Wunder, eig. D. v. Wieringen; Veternella, eig. M. W. v. d. Shans; een premie ad f 25 aan: Ultra, eig. J. Parlevliet: Vuurtje II. eig. Gebr. Bruynis; een premie ad f 20 aan: Vheronika, eig. A. Buurman; Vijntje eig. A. Monster; een premie ad f 15 aan: Weef je. eig. B. Biesheuvel Anz.; Uitje, eig. A. Buurman; Urmane, eig. A. Buurman; Werlinde eig. J. M. Knoop; en Verena. eig. Gebr. Bruynis. PUBLIEKE VERKOOPING. Te Nieuwvennep werden ten overstaan van Notaris Heinsius eenige hektaren bouwland van wijlen mevr. de wed. D. Versluijs pu bliek geveild en wel: 2.30.90 H.A.. gelegen aan den Venneperweg (kooper de heer J. H. de Hoog, te Hoofddorp voor f 6569), 3.68.00 H.A. gelegen aan den Venneperweg bij den Sloter- weg (kooper de heer M. J. Schoen te Bloe mendaal voor f 10.000)en 4.35.60 H.A. gele gen aan den nieuwen Rijksweg bij den Sloter- weg en den Lisserweg (kooper de heer A. C. v. d. Beek alhier, voor f 13.000). TWEE VACATURES ALS HOOFDINGELAND, In het college van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder zijn twee vacatures ontstaan, wegens benoeming tot Heemraad van de heeren O. de Kok te Nieuw Vennep en Mr. S. Naeyen te Rotterdam. SPAARNDAM Het jubileum van de Koningin. Een gevarieerd programma wordt voorbereid, Ook in Haarlem's uiterste Noorden zal de Jubileumdag niet ongemerkt voorbij gaan. De commissie tot het houden van een kinderfeest op Koninginnedag hield met de besturen van alle plaatselijke vereenigingen een bespre king dienaangaand,. Het resultaat hiervan is geweest dat twaalf vereenigingen hebben toe gezegd, met eigen krathten en eigen midde len aan het programma der feestelijkheden te zullen deelnemen. Dit proramma dat zeker rijk gevarieerd belooft te worden, zal nog nader worden vast gesteld. Wij vernemen tevens, dat het kinderfeest op 31 Augustus evengoed in den gewonen vorm zal doorgaan. ONTEVREDENHEID OVER DEN NIEUWEN RIJWEG. Herhaaldelijk blijkt het, dat de „Nieuwe Rij weg", voor vele automobilisten een ergernis is. Nadat de weg over de Pol voor één richting gesloten werd, is het verkeer langs den Nieu- ken Rijweg nog toegenomen. Hij is hier voor niet alleen te smal, doch zit bovendien vol gaten en kuilen. Menig automobilist is dan ook blij, als hij het er zonder gebroken •eren of iets dergelijks afbrengt. Het ware te wenschen, dat hierin spoedig eenige verbe tering kwam. HILLECOM ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zonnestraal-collecte heeft 1 deze ge meente opgebracht f 102,89, teger. f 85 in het vorig jaar. VOGELENZANG JAARFEEST VISCHCOLLEGE „NOOIT GEDACHT". Deze vereeniging vierde Zondag feest ter gelegenheid van haar éénjarig bestaan. Des morgens 5 uur verzamelden ruim 50 leden zich aan de Leidsche Vaart te Vogelen zang voor het houden van den grooten kas- edstrijd. Des middags 12 uur werden door den voor zitter, den heer P. J. Verhoeven, de prijzen uitgereikt. Te 2 uur had een gecostumeerde hengel- wedstrijd plaats. Onder groote hilariteit der belangstellenden waren er hengelaars bij die zich maar gekleed te water begaven om te probeeren de visch te vangen! Tot slot was een feestavond georganiseerd in de zaal van den heer G. Blokker aan de Leidschevaart. ZANDVOORT HET WEER OPNIEUW SPELBREKER. GEEN VUURWERK AFGESTOKEN. Ondanks het ongunstige weer in den voor middag hoopte het bestuur van V.V.V. toch, dat het vuurwerk Maandagavond door zou kunnen gaan. Inplaats van beter, werd het eer in den namiddag steeds slechter, zoodat het onmogelijk was de noodige voorbereidin gen te treffen en het vuurwerk op het laatste moment moest worden afgelast. BLOEMENDAAL DE H. O. V. IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. PROGRAMMA VOOR HET CONCERT VAN WOENSDAGAVOND. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft een concert, onder leiding van Marinus Adam, op Woensdag 6 Juli as. des avonds te 8 uur, in het Bloemendaalsche Bosch. Het programma luidt: 1. Huldigings Marsch. Ed. Grieg. 2. Ouverture „Le Barbier de Seville". G. Rossini 3. Perpetuum Mobile (Muzikale grap) Joh. Strauss. 4. Slavische Tanz Ant. Dvorak. 5. Fantasie de Ballet Terpsichoré". L. Gannc. Pauze. 6. Ouverture „Si j'étais Roi". A. Adam. 7. Albumblat. R. Wagner. 8. Blumenwalzer P. Tchaikowsky. 9. Ballet Sylvia. L. Delibes. OPDRINGENDE TOESCHOUWERS. In ons blad van Donderdag vestigden wij. op verzoek, in het verslag van de begrafenis van den zoon van Ds. J. C. Brussaai'd te Bloe- mendeei, er de aandacht op, dat geen vol doende maatregelen genomen waren om te zorgen, dat de groote schare belangstellen den op eenigen afstand van de groeve gehou den werd. wat oorzaak was. dat eenige fami lieleden zich niet om het graf konden scha ren. maar weggedrongen werden. De familie deelt ons mede, dat zij vol lof is over de orde maatregelen die door de poiitie getroffen wa ren. De critiek gold alleen de houding van een deel van het publiek, dat te veel opdrong. Noch de politie, noch de opzichter der be graafplaats, noch de begrafenisondernemer treffen hier schuld. HEEMSTEDE HET INTERNATIONAAL ZWEMFEEST VAN H. P. C. Hoewel nog niet alle inschrijvingen binnen zijn voor het internationale zwemfeest van H.P.C., dat op Zaterdag 9 Juli a.s. zal plaats hebben in de zwemvijvers van Groenendaal te Heemstede kan thans reeds gemeld worden, dat ingeschreven hebben de dames Senff en Van Feggelen, de beide wereldi^ecordhoud- sters resp. 100 en 400 meter rugslag. Verder zal op de 100 meter schoolslag star ten K. Smitshuizen, de Hollandsche kampioen en recordhouder. Op den vrijen slag zullen o.a. starten J. C. Schéffer en A. H. Sipkema. Scheffer en Van Schouwen, de beste Ne- derlandsche rugslagzwemmers, zullen tegen elkaar uitkomen op de 100 M. rugslag hee ren. De ploeg der Southern Counties Waterpolo Association verleent aan deze wedstrijden haar medewerking; er zal gespeeld worden te gen het dameszevental van H P.C.. Het schoon- springen zal internationaal zijn door de deel neming van twee Engelsche springsters. Tot slot volgen de estafettes o.a. een 5 x 50 borstcrawl estafette dames waaraan zullen deelnemen de ploegen van Nercus, de O.D.Z de Waterratten. Haarlem. Inter Nos en H. P. C. Voor de heeren vermeldt het program ma de 10 x 50 meter borstcrawi estafette met deelneming van H.V.G.B., Haarlem, de Water ratten en de H.P.C. in één serie. Dit belooft een spannend nummer te worden. Het avondfeest zal eerst te kwart voor tien in restaurant Groenendaal beginnen. NED. R.K. DAM BOND. De wedstrijden om hot landskampioen schap hadden het volgende resultaat: St. Bavo—Gezellig Samenzijn 12—8 Gezellig SamenzijnR.K. U. D. V. 911 RH. U. D. V.—U. D. I. 9—11 U. D. I.—St. Bavo 7—13 Gezellig Samenzijn— U. D. I. 11—9 St. Bavo—R.K U. D. V. 8—12 De eindstand is thans als volgt: gesp. gcw. rem. verl. pt. v.-t. St. Bavo 3 2 0 1 4 33—27 R.K. U. D. V. 3 2 0 1 4 32—28 Gezellig Samenzijn 3 1 0 2 2 28—32 U D. 3 1 0 2 2 27—33 Daar St. Bavo (Heemstede) en R.K. U.D.V. (Utrecht) een gelijk aantal punten hebben, zal een beslissingswedstrijd noodig zijn, die a.s. Zondagmiddag gespeeld zal worden in het R.K. Vereenigingsgebouw. Indien niet door een der clubs wordt ge wonnen, dan zal de club, die het hoogste aantal bordenpunten heeft, den titel van landskampioen verwerven. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; Engel, Garage Bennebroek. autoband met wiel; Bureau van politie, bronzen bel en mo lentje: Rembrandtlaan 8. hondje (zwart met wit); J. v. d. Eem. Drieheerenlaan 14. enve loppe met inhoud foto's; v. Duijn. Bleekers- vaartweg 23. groen vilt. groot 35 bij 35 c.M.; bureau van politie,-kinderdirectoir; Remise N. Z.H.T. Soendaplein te Haarlem, Duitsch leer boekje; A. Treffers, Drieheerenlaan 3, rijwiel- belastingmerk in étui; Admiraal, Zandvoort- schelaan 57. zilveren vulpotlood: bureau van politie, zwarte fietstasschen; Westhof. Heem- steedsche Dreef 147, hond (Belg. herder); De Wagt, Berkenlaan 19. rijwielbelastingmerk in étui; H. v. d„ Horst, Camphuijsenlaan 9, foto toestel; Adriaanse. Raadhuisstraat 99. snel binder; J. Boom. Kastanjelaan 14, ceintuur; Badhuis. Heemstede, portemonnaie met in houd: Meier, Pieter de Hooghstraat 17. dames handschoen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze in nig geliefde Moeder, Me vrouw Gezina Johanna Catharina Warnier-Gaillard In den ouderdom van bij na 52 jaar. H. L. WARNIER Jr. THEO WARNIER Haarlem, 3 Juli 1938 Heussensstraat 66 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 6 Juli a.s. op de Be- jraafplaats Westerveld, na aankomst van trein 14.14. Een VERTROUWENSZAAK is 't een 2de li. rijwiel kopen. Wend u daarom tot een reeds meer dan 25 jaren gev. adres. Wij hebben bijna alle merken in alle maten en uitvoeringen, zowel D. als H. en Kinderrijwielen. Solide gar. Lage prijzen. Rijw. vanaf 13.50 Zie de étalage. A. Koelemeijer, Brcestraat 3. Verruilen, Email leren, verhuren. Gevraagd NET MEISJE van 8.30—5 uur. Mevr. v. d. Beek, Van Dalenlaan 52, Santpoort St. FLINK MEISJE gevr, per 1 Aug. Goed kunn. ko ken, om met hulp van juffr. en werkster zelfst. te werken. Niet ouder dan 30 jaar. Loon 40.—. Br. no. 9515 bur. van dit blad Net meisje gevr., v. d. en n., in kl. gezin, p. 15 Aug., zelfst. werken en ko ken. Br. no. 9517 bur. v. d. blad Voor direct gevraagd FLINKE JONGEN voor meerijden en bezorgen op vrachtwagen. Aanmelden LEO MEYER's SANITAIR, Korte Veerstraat 3. Reisgezelschap Echtpaar (winkelier) 40 jaar, in bezit van Ford 8V zoekt echt paar voor autotocht langs Rijn, Zwitserland. Fransche Alpen en over Parijs terug. Reis nader te bepalen, liefst half Juli. Auto gez kosten. Br. no. 9521 bur. van dit blad H. J. v. d. MEER, Gen. Cronjé- straat 1, vraagt ter opleiding in den winkel NET JONGMENSCH Leeftijd 16 jaar. Aanm. Schoter- weg 56. SLAGERSBEDIENDE GEVR. in st. zijnde wijk uit te breiden, lug en netjes werken, voorz. voldoende witte jassen, 7 w. Ook jongen gevr. v. oplei ding. Br. no. 9519 bur. van dit blad NIEUW MALTHUSIAANSE BOND Dr. 1 RUTGERSHUIS. PARKLAAN 53 HAARLEM. Spreekuur Arts WOENSDAGAVOND 7—9 uur. Voor inlichtingen geopend DINSDAG en VRIDDAG 25 uur en van 79 uur. Wilhelminastr. 39, Telef. 17059 Kapokmatrassen, Dekens. Opklapbedden, Ledikanten. Ombouwen en Gros en Detail In Instituut voor voetverzor ging, massage etc. wordt gezocht voor acquisitie etc, daai-naast opleiding in het vak, waarna vaste aanstelling volgt. Leeftijd pl.nx. 23 jaar. 3 j. H.B.S. Br. no. 9514 bur. van dit blad TE HUUR Gevraagd tegen 15 Augustus gem. zitka mer, 2 slaapkamers, keuken ei bad of gebruik van bad) met stroomend water en liefst cen trale verwarming. Br. no. 9520 bur. van dit blad Echtpaar vraagt eenvoudig DEGELIJK PENSION in Haarlem. Chr. gezin, aparte bediening. Tijdvak 31 Juli tot 13 Aug. a.s. Brieven onder no. 825 Adv.Bur. „FRISIA", Spoorstraat 120, LEEUWARDEN. ETAGE te huur, ïnod., vrij uitz., 2 kam., badk., ged. zolder enz. Haarl. Z. Huurpr. 20 p. mnd. Uitsl. men schen z. kind. Bevr. J. G. BOE REE. Makelaar, Gierstraat 61. AUTO TE KOOP GEVR. in prima staat verkeerende 4- pers. B.M.W. of Skoda of Wol- seley of Fiat of Morris of Hansa. Br. no. 9516 met opg. prijs en jaartal bur. van dit blad DAMES en HEEREN Licht en Dicht 24 BARTELJORISSTRAAT 24 Jack Morris Telel. 15439 INWONING aangeb. bij besch. echtpaar z.k. op z g. stand, tegen l Aug.. vr. gest. étage 'gr suite, erker, balev. wascht., kabinet, keu ken) aan 1 of 2 dames, heer of echtp., m. 1. 35 p. m. Br. no. 9513 bur. van dit blad Bad en Geijser te koop, in prima staat 35, Haard 30. Keukengeyser 10. Brandkast f 20. Kampersingel 42, Tel. 160Ó9. Prima Geldbelegging. Prachtig wonen. Ter verkrijging van de met den aanvang van het nieuwe studie jaar vrijkomende BEURS voor studie aan een UNIVERSITEIT kunnen verzoeken (op zegel van 30 cent) worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Haarlem vóór of op 15 Juli 1938. Aanvragen na dien datum ko men NIET meer In aanmerking. Nadere inlichtingen verkrijg baar ter gemeente-secretarie 5e Afdeeling. Geen grijs haar meer! Laat U ze behandelen door Specialiste Voll behandeling f 5.50 Bijwerken vanaf f 1.50 Gezichtsharen worden door ons blijvend ver wijderd. Mevr. J. v. d. WERFF Kenaupark 25, Tel 14084 K. ACKEMA Bekende lage tarieven Spreekuren 2—3 dag. Maandags i Dinsdags Donderdags Zaterdags Dinsdags Vrijdags 7—8 IORDENSSTRAAT 60 bü den Wagenweg 's morgens 9—10 's avonds sterke divan, geheel opnieuw ge stoffeerd. In 't huis m. d. oranje gevel b. d. Gr. Kerk. Riviervisch- m. 5, tel. 14911. Uw adres voor in- en verkoop voor van alles en nog wat. TE KOOP Gevraagd meubelen en net gedragen kleeding. OVERBEEK, Jansweg 59, Telefoon 13256, MEVROUW. BEL OP! voor uw gebruikte meubelen geheele inboedels en zolder opruimingen te verkoopen. Adr. J. VELLEMAN, ZljUtr. 62, HrL TeL 14637. Overal te ontbieden.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3