De landbouwcrisismaatregelen zullen van langen duur zijn. Nederland doet stappen te Mexico. Instantine De drijvende dagnijverheidsschool „Koningin Wilhelmina". DINSDAG 5 JULI 1938 HAASLE M'S DAGBLAD 3 In de naaste toekomst moeten wellicht nieuwe offers gebracht worden. Overweging om de maatregelen aan' den landbouw zelf over te dragen. (Van een onzer redacteuren). Het college van regeeringscommis sarissen onder voorzitterschap van Dr. A. A. van Rhijn heeft dezer dagen in zake de Landbouwcrisiswet 1933 eenï- ge mededeelingen ten behoeve van hel Nederlandsche publiek verstrekt, waar uit als hoofdmomenten naar voren treden. Ie dat het Nederlandsche volk zich er rekenschap van moet geven dat in de naaste toekomst wellicht nieuwe offers voor de instandhouding van het Nederlandsche landbouwbe drijf moeten worden gebracht en 2de dat het Nederlandsche volk zich moet voorbereiden op een langen duur van de landbouwcrisismaatregelen. Met nadruk zij er op gewezen dat het de bedoeling van de landbouwcrisismaatregelen is alleen abnormaal lage prijzen van land bouwproducten te corrigeeren en het den be drijven daardoor mogelijk te maken het hoofd boven water te houden. Fr blijft derhalve in de bedrijven genoeg initiatief over om het er niet bij te laten maar hun uiterste best te doen om te intensiveeren en er meer uit te halen dan reeds het geval is. In verband met den voorzienen langen duur van de landbouwcrisismaatregelen meent de reegering dat deze maatregelen beter zelf door den landbouw ter hand kunnen worden ge nomen. De bezwaren der huidige regeling zijn op den duur, dat zij vooreerst te ambtelijk is, vervolgens te centralistisch en tenslotte te verstarrend voor het bedrijf. Het overnemen der landbouwcrislsmaatregelen door de be langhebbenden zal hierin verbetering bren gen. Er is dus geen sprake van, dat de Re geering de verantwoordelijkheid voor de huidige regeling ontvlucht. De overname wordt geacht te zijn in het waarachtig be lang van de toekomst van het geheele Ne derlandsche landbouwbedrij f Dit is de eenige drijfveer. Intusschen kan niet worden ontkend, dat èn de Regeering èn de landbouworganisaties bij de overname een groot aantal vraagstukken moeten bezien o.a. of de landbouw op bepaalde richtprij zen moet kunnen blijven rekenen en zoo ja, hoe hoog deze moeten zijn; in welken vorm financieele steun moet worden toegekend zoolang deze noodig is; hoe het zal gaan met de teeltbeperkingen; welke de samenstelling en de bevoegdheid der nieuwe organisatie zal zijn enz. Voorts zal er op cnoeten worden gelet, dat de belangen van handel en in dustrie voldoende tot hun recht komen. Op verzoek van den minister voeren het College van Regeeringscommissarissen en de Land bouworganisaties omtrent de overname over leg, ten einde hun meening in een rapport aan den minister toe te lichten. T.a.v. de bescherming van de belangen van de consumenten stelt men zich voor dat deze door een vetorecht van de regeering met be trekking tot' de invoering van crisismaatre gelen door den landbouw zelf, voldoende ge diend is. De hoopvolle periode 1936/37. De periode 1936—1937, kenmerkte zich door een betere conjunctuur in den landbouw. Waar de wereldprijzen stegen, konden allerlei steunmaatregelen worden ingekrompen of zelfs afgeschaft. In den akkerbouw vervielen de steunmaat regelen voor schokkererwten, bruine boonen en vlas. De denaturatietoeslag respectievelijk dorschtoeslag ad f 3.50 op rogge en gerst kon eveneens worden opgeheven. De monopolie heffing op de granen werd van f 2.op f 1. teruggebracht. De V.I.T.A.-prijs der tarwe werd verlaagd van f 15.70 tot f 14.70. In de veehouderij konden de teeltbeperkingen wor den verruimd: die van de kalveren met 7 pet., die van de biggen met 6'/. pet. en die van de kippen met 10 pet. De verbeterde clearingpo- sitie met Duitschland wekte de verwachting, dat de steun aan den tuinbouw met f 2 mil- lioen zou kunnen worden verminderd. Daal de uitgaven van het Landbouw-Crisisfonds inkrompen, konden tal van heffingen wor den afgeschaft of verlaagd. Het gezamenlijke bedrag daarvan bedroeg in 1936'37 niet min der dan bijna f 50 millioen. .Het aantal crisis ambtenaren verminderde in den loop der ja ren eveneens geleidelijk. Van een maximum van ongeveer 6500 personen liep dit getal te rug tot ongeveer 3700 personen. Het scheen alsof de liquidatie der crisismaatregelen krachtig zou kunnen worden voortgezet. Het volgend jaar bracht een ommekeer. In deze verwachting heeft het jaar 1937 1938 een belangrijken keer gebracht. De prijs stijgingen kwamen tot staan en maakten zelfs plaats voor aanzienlijke prijsdalingen. De we- reldprijs van tarwe daalde van f 10.32 tot f 6.97. die van rogge van f 9.65 tot f 5.60, die van suiker van f 6.50 tot f 4.75 en die van vlas van 77 ets. tot 61 ets. Ook in de prijzen van de producten der veehouderij was een wijzi ging ten ongunste waar te nemen. De boter- prijs daaldp van f 1.13 op pl. 80 ets., de prijs der vette varkens van 64 ets. tot 40 ets. Alleen de prijzen van eieren en rundvee hielden zich redelijk goed. De tuinbouw kreeg het weer buitengewoon moeilijk, mede door de verslech terde clearingspositie met Duitschland. Ver schillende heffingen moesten weer worden verhoogd. De monopolieheffing op granen werd van f 1.op f 1.50 gebracht, eVenwel zonder dat de roggeprijs er voldoende door werd gesteund.. De zetmeelheffing werd met f l.— verhoogd. Als voorzorgsmaatregel werd weer tot inventarisatie van het vlas overge gaan De crisismaatregelen als werkverschaffing. Het college van regeeringscommissarissen heeft voorts nog diverse andere gegevens ver strekt met betrekking tot de landbouwcrisis maatregelen. Het zal het publiek ongetwijfeld interesseeren hoeveel menschen geheel of ge deeltelijk werk vinden bij de uitvoering van de crisismaatregelen. Hier volgt een opgave. Op 1 Juni 1938 waren voor de landbouw crisismaatregelen in dienst: I. Personeel in volledigen dienst: a. aangesteld op de voorwaarden van het Crisis-Arbeidsreglement 2487 personen. b. aangesteld op de voorwaarden van het Burgerlijk Wetboek, Arbeidsovereenkomsten- besluit of bijzondere voorwaarden 238 per sonen. c. tijdelijk personeel aangesteld op week of dagloon (in verband met de vrij omvang rijke voorjaarswerkzaamheden en de verwer king van de gegevens van de algemeene in ventarisatie voor land- en tuinbouw in Mei, is dit cijfer thans hooger dan in de andere maanden des jaars) 268 personen. n. Personen, wier arbeidstijd grootendeels door werkzaamheden voor den Landbouw- Crisisdienst in beslag wordt genomen 775 per sonen. Voor 1939 kunnen de aan de uitvoering der crisismaatregelen voor den landbouw verbon den kosten als volgt worden begroot: Personeele uitgaven pl.m. f 5.500.000. Materieele en overige uitgaven f 4.300.000. Een liandige oplichtster. Vijf gulden van pensionhouder „geleend". Dezer dagen is bij de politie te Rotterdam aangifte gedaan van een geraffineerde oplich ting waarvan een pensionhouder, wonende aan den Stationsweg te Rotterdam het slachtoffer is geworden. Een naar schatting 22-jarige jongedame, ver voegde zich de vorige week bij den pension houder en wenschte onder het vertellen van zeer fantastische verhalen over haar rijkdom een paar kamers te huren. Nadat dit overeengekomen was, kwam zij Dinsdagavond j.l. nog eens terug om, zooals zij zei, nog eens te praten over het plaatsen van haar bezittingen in de appartementen. Daar haar auto, volgens haar zeggen, in Delft gerepareerd moest worden, verzocht zij den pensionhouder haar 5 te willen leenen, om naar huis terug te kunnen keeren. Sindsdien is de jongedame, die een be schaafden indruk maakte en haar pension- kaart teekende met den naam G. M. M., niet meer teruggekeerd. De politie vermoedt, dat meer personen op deze manier zijn opgelicht. Nader weet de „Tel." nog te melden dat de „oplichster" reeds gevonden is. Het was een Rotterdamsche dienstbode die graag eens deftig had willen doen. Dat ze vijf gulden van den pensionhouder geleend heeft ontkent ze echter hardnekkig. Na verhoord te zijn is het meisje weer op vrije voeten gesteld. KOERSEN NEDERLANDSCHE CLEARING- INSTITUUT. Koersen voor stortingen op 5 Juli 1938 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72.80, Lires 9.50, Peseta's 10.50, Turksche ponden 1.44. - PROF. G. J. W. KOOLEMANS BEYNEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 63 jaar is te zijnen huize in Den Haag overleden prof. G. J. W. Koolemans Beynen, bijzonder Hoogleeraar vanwege de Vereen. Instituut voor Tropische Geneeskunde te Rotterdam, gevestigd te Lei den. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal Donderdag a.s. om half drie op Oud Eik en Duinen geschieden. Prof. G. J. W. Koolemans Beynen is 12 Oc tober 1874 te Kampen geboren. Zijn gymna siale opleiding genoot hij in Den Haag. In 1893 werd hij ingeschreven als student in de médische wetenschap aan de Leidsc'ne uni versiteit. Na voltooiing zijner academische studie vertrok hij als officier van gezondheid naar Ned.-Indië, waar hij al spoedig als do cent aan de Stofia belast werd met de oplei ding van Indische artsen. Al spoedig onder scheidde hij zich door zijn onderzoekingen op het gebied der nialaria. Tijdens de Balkan oorlogen was hij als ambulance-arts werk zaam en zijn verdiensten werden toen erkend door hem de regeeringsmedaille van het Roo- de Kruis met gesp te verleenen. In 1919 werd hij belast met het geven van onderwijs in de tropische geneeskunde aan de Leidsche universiteit. Dit bijzonder hoogleer- aarschap, ingesteld door het Leidsch Univer siteitsfonds, heeft prof. Beynen tot voor zes jaar uitgeoefend. Bij Kon. besluit van 1 Juni 1920 werd hij benoemd tot lid van het dage- lijksch bestuur van het Ned. Roode Kruis. Als zoodanig bij herhaling benoemd, werd hem op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend bij Kon. besluit van 20 October 1936. Even te voren en wel bij Kon. besluit van 10 October 1936 was prof. Koolemans Beynen benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. BELGISCHE ONDERSCHEIDING VOOR LOUIS DE VRIES. Naar wij vernemen heeft de koning dei- Belgen het grootkruis der orde van Leopold 2 verleend aan den Nederlandschen acteur Louis de Vries. TWEE OUDE DAMES ONDER TRAM GERAAKT. Vanochtend is ter hoogte van de tramhalte in de Vijzelstraat hoek Keizersgracht te Am sterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Twee oude dames, zusters van respectievelijk 74 en 78 jaar, waren op dat punt van het achterbal- con van den motorwagen van lijn 25 gestapt. Op het moment, dat de wagen zich weer in beweging zette bemerkte een van haar, dat zij was blijven haken of dit was door een kleedingstuk of voorwerp moet het onderzoek nog uitmaken aan den steunstang. Zij greep zich aan den rijdenden wagen vast. evenals haar zuster, die haar wilde helpen „den wa gen tegen te houden". Beiden struikelden bij deze fatale poging en kwamen onder den baanschuiver van den bijwagen terecht. De G. D. vervoerde de zusters naar het Bin nengasthuis waar de eene met een hoofd wonde en een breuk van den onderarm, de andere met een gebroken been is opgenomen. Mail verwondt zijn vrouw niet een hamer. Daarna het raam uitgesprongen. In den vroegen ochtend omstreeks 6 uur werden de bewoners van de Utrechtsche- dwarsstraat te Amsterdam opgeschrikt door een hevig tumult op de eerste etage van per ceel 132. Enkele oogenblikken later zagen zij den be woner van dit perceel, een 31-jarifjen man, eenige huizen verder van het dak springen, een hoogte van ongeveer 15 Meter. In bewus- teloozen toestand werd hij opgenomen. De in middels gewaarschuwde G.G. en G.D. consta teerde zware inwendige kneuzingen en een gebroken heup. De man werd vervoerd naar het Binnengasthuis. De politie, die in de woning van den man een onderzoek instelde, vond in de slaapka mer de 23-jarige echtgenoote van den man hevig bloedend op den grond liggen. Het bleek dat de man, die zenuwpatiënt is, zijn vrouw tijdens een twist met een hamer te lijf gegaan was. Vervolgens was hij op het dak geklommen en op straat gesprongen. Ook de vrouw, wier toestand levensgevaarlijk is. werd naar het Binnengasthuis overgebracht en aldaar opge nomen. De twee ginderen. resp. 5 en 3 jaar oud, zijn ondergebracht bij familie. LEGERDAG TE AMSTERDAM. Op 20 Juli a.s. zal te Amsterdam een leger- dag worden gehouden. In den voormiddag een marsch door de stad. gevolgd door een défilé en 's middags een demonstratie in het Olympisch Stadion. Aan het défilé zullen deelnemen: de Kon. Militaire Kapel; Ie Bataljon Regiment Gre nadiers; muziekkorps 5 R. I.; I 7 R. I. en I 20 R. I.; vrijwillig muziekkorps Regiment wiel rijders; 2 compagnieën wielrijders en één sectie motormitrailleurs; een eskadron huza ren; een batterij van 7 veld; 2 pelotons pant serwagens; een batterij motorartillerie en een sectie van het korps Motordienst. Het defileeren voor den Commandant van het veldleger en andere autoriteiten zal plaats vinden voor het Rijksmuseum. De troepen stellen zich op nabij het IJsclub- terrein om ongeveer 9.45. Een ideaal-schip. (Van onzen specialen verslaggever.) In Sliedrecht weet men wat baggeren is. Er zijn bijna geen werelddeelen en -steden waar Sliedrechters niet gebaggerd hebben of nog baggeren. Maar men weet in dit 14.000 inwo ners tellend dorp ook wat scheepsbouw is. De „Koningin Wilhelmina"', de eerste drijvende dagnijverheidsschool voor schippersjongens. welke op 't casco van een oude stoompont van den dienst Enkhuizen-Stavoren is gebouwd, is daaiwan een uistekend bewijs. Dit casco is eerst vernieuwd op de scheepswerf van de ge broeders Van Rees, onder toezicht van de Scheepvaart-Inspectie, daarna kon de firma Van Andel en Veth met den bovenbouw aan vangen. Het resultaat? Een schip dat een aanwinst is, een internaat, waar de schipperskinderen stellig met het grootste genoegen den twee-jarigen opleidingscursus zullen volgen. Sta len ramen zorgen dat licht en lucht overal kunnen toetreden. Moderne vloerbekleeding voorkomt stofvor ming. Er mag inderdaad gezegd wor den dat de „Koningin Wilhelmina" een ideaal schip is geworden. Men behoeft niet te vragen of er reden was om tot den bouw van dit schip over te gaan. De twee-jarige cursus is reeds in September van het vorig jaar begonnen en toen voorloopig ondergebracht in de Binnen- vaartschool van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, terwijl de leerlingen tijdelijk ge huisvest werden aan boord van het daartoe beschikbare Instructievaartuig „Prins Hen drik". Zoodra dit echter in de vaart was moest op andere wijze in de huisvesting voor zien worden en toen bleek, dat de Dagnijver heidsschool feitelijk een ambachtsschool voor schippersjongens in een behoefte voorzag, moest men maatregelen nemen voor een definitieve oplossing. Deze heeft men thans gevonden en het is niet te veel ge zegd wanneer men daaraan toevoegt dat het Onderwijsfonds op gelukkige en economi sche wijze is geslaagd. De bouw van het nieuwe schip is zoover gevorderd, dat men heden uit Sliedrecht vertrekt, om na een korte reis door de binnenwateren tegen het einde der week aan de Overzijde van het IJ nabij de Willemsluizen te arriveeren, daar de permanente ligplaats zal zijn. Wat het schip zelf betreft, het is 65.50 me ter lang. 12 meter breed en 3 meter diep. ter wijl de opbouw 52 meter lang, 10 meter breed en 4.50 meter hoog is. Twee masten elk van 11 meter hoog en een schoorsteen in stroomlijn vorm, welke 4 meter hoog is, steken daar nog boven uit. Voor alles- eenvoud. Ondanks de toepassing van de modernste hulpmiddelen hebben de bouwers steeds ge streefd naar den grootst mogelijken eenvoud, DE BOUW VAN HET HAAGSCHE STADHUIS. NA UITVOERIGE DISCUSSIE NEEMT DE RAAD HET PLAN-LUTHMANN AAN. De Haagsche Gemeenteraad heeft zich gis teren langdurig bezig gehouden met de kwes tie van den stadhuisbouw. Verschillende spre kers bleken met het plan-Luthmann niet erg ingenomen te zijn. Deze ontevredenheid vond tenslotte uiting in een motie van den heer Van den Oever om aan architect Krofholler alsnog gelegenheid te geven zijn plan nader uit te werken. Deze motie werd met 30 tegen 11 stemmen verworpen waarna het voorstel van B. en W. om het stadhuis te laten bou wen volgens het ontwerp van architect Luth- mann met 29 tegen 12 stemmen werd aange nomen. MAN MISHANDELDE ZIJN VROUW. DOCHTER KWAM TE HULP EN SLOEG HAAR VADER MET EEN HAMER. Maandagmorgen heelt in het gezin van den 46-jarigen F. in de Fr. Hendriklaan 52 te Leid- schendam, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, een twist met ernstige gevolgen plaats gehad. Reeds sinds eenigen tijd boterde het niet meer tusschen de echtelieden en kwam het herhaaldelijk tot min of meer hevige botsin gen tusschen hen. Ook vanmorgen groeide een klein geschil tot een hevige twist uit, waarbij de man in niet te toornen drift zijn vrouw ernstig mishandelde, haar trapte en sloeg. De twintigjarige dochter wilde haar moeder te hulp komen en niet wetende hoe haar te ont zetten, greep zij in nood naar een hamer en bracht haar vader daarmede een slag op het hoofd toe. De man zakte bewusteloos in eer,. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen en ook de politie was spoedig ter plaatse. F. bleek er ernstig aan toe te zijn en moest met een zware hoofdwonde naar St. Antonius hove te Voorburg worden vervoerd. een streven waarin zij op gelukkige wijze ge slaagd zijn. Zelfs de hal, de hoofdentree van het schip, ontkomt hier niet aan. In deze hal komen alle verbindingen met schoollokalen en verblijven bovendeks samen. Een ruime steenen trap geeft toegang tot de ruimten, welke onderdeks zijn aangebracht. Ook is hier een trap naar boven, leidende naar de brug. waar de wacht geloopen moet worden. Rechts van de hal bevindt zich de groote gymnastiek- en recreatiezaal, welke met twee dubbele deuren naar het groote voordek leidt. Aan de andere zijde van de hal bevinden zich de toegangen tot de bestuurs- en leeraars kamer. Daarnaast voert een vrij breede gang naar twee ruime en frissche leslokalen, elk 8 bij 8 meter groot. Achter de leslokalen ligt de woning van den commandant, welke twee kamers en suite, een slaapkamer, een hal met toegang tot het achterdek en een keuken omvat. Onderdeks loopt over het geheele schip een doorgang, welke eerst naar twee linnenka mers leidt. Daar weer achter ligt de eerste slaapzaal voor 44 leerlingen, met 44 stalen kooien. Elke leerling beschikt over een sta len kastje, terwijl er eveneens een hut voor den toezicht houdenden leeraar is ingericht. Achter deze slaapzaal bevindt zich een tweede, plaats biedend aan 48 leerlingen, ook weer met een hut voor een leeraar. Uit deze slaapzaal komt men in het trap penhuis onder de groote hal. Via dit trappen huis kan men in den ziekenboeg en in het ke telhuis van de centrale verwarming komen. Meer naar voren liggen de beide eetzalen voor de jongens, Men beschikt over het geheele schip over centrale verwarming. Voorts zijn er zeven douchecellen. Een aardig detail is ook dat alle vloeren van deze drijvende school van houtcement zijn vervaardigd. De vloeren slui ten met ronde kanten op de muren aan, zoo dat stofvorming zooveel mogelijk vermeden wordt. H.M. de Koningin heeft toestemming gege ven het schip naar Haar te noemen. Dat deze onderscheiding op hoogen prijs gesteld wordt, blijkt uit het feit, dat besloten is in de gymnastiekzaal een levensgroot portret van H.M. de Koningin te plaatsen. In de eerst volgende vergadering van den gemeenteraad van Sliedrecht zullen B. en W. voorstellen dit portret op kosten der gemeente ten geschenke aan te bieden. Onder leiding van den directeur van het Onderwijsfonds, den heer G. de Jongh. heb ben dezer dagen een groot aantal vertegen woordigers van de Nederlandsche pers het schip bezocht, bij welk bezoek ook de bur gemeester van Sliedrecht. ir. H. Popping, van zijn belangstelling blijk gaf. Tijdens dit bezoek formuleerde de heer De Jongh zijn meening over het schip aldus, dat hij vol bewondering was voor 't resultaat dat de bouwers met de oude stoompont hadden verkregen. Stellig is dit niet overdreven. Er is. in betrekkelijk korten tijd. een drijvende school geschapen, welke den toets der critiek volkomen kan doorstaan en waarop men alge meen trotsch mag zijni (Nadruk verboden) Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1888. 5 Juli: Op de Kruisstraat, hoek Parklaan, is een gebouw verrezen, dat zeer de aan dacht trekt van de voorbijgangers. Het is het nieuwe piano-magazijn van den heer P. van Ooy, die zijn zaak uit de Barteljorisstraat daarheen heeft ver plaatst. Het doelmatig ingerichte gebouw heeft een zeer smaakvollen gevel. Door twee groote spiegelruiten ziet men in het ruime magazijn, terwijl zich daarachter de werkplaats bevindt. Een eigenaardig heid van dit gebouw (een navolgens waardige eigenaardigheid o.i.) is dat het geheel is gesteld en geleverd door stad- genooten. Inzake de onteigening der olie-terreinen. De regeeringspersdienst maakt bekend dat door den tijdelijk zaakgelastigde te Mexico, in opdracht van de Nederlandsche regeering. op 29 Juni j.l. aan den Mexicaanschen minister van buiten la ndsche zaken 'n nota is overhan digd. waarin er aan wordt herinnerd, dat de Nederlandsche regeering zich in een op 4 April j.l. overhandigde nota alle rechten had voorbehouden ten aanzien van de processen nopens de onteigening der olie terreinen ir. Mexico en de arbeidsgeschillen in de olie industrie daar te lande. In aansluiting daarop wordt er verder op gewezen, dat de uitspraak in eersten aanleg in het onteigeningsproces, welke voor Neder landsche belanghebbenden bij de betrokken maatschappijen ongunstig was, de Neder landsche regeering met ernstige zorg vervult, temeer, wijl reeds door de Mexicaansche re geering tot een uitvoer van petroleum werd overgegaan, voordat in deze zaak uiteindelijk een beslissing werd getroffen. Zulks heeft de Nederlandsche re geering aanleiding gegeven om in het huidige stadium der zaak, alvorens dus nog de uiteindelijke uitspraak is gevallen, de Mexicaansche regeering dringend te verzoeken alle aandacht te schenken aan de argumenten der Nederlandsche belanghebbenden en dezen vol recht te doen wedervaren. Tot deze demarche is de regeering overge gaan, uitsluitend geleid door de belangen van de Nederlandsche geïnteresseerden. JAARVERGADERING VAN ,,'S ZOMERS BUITEN". Gisteren werd te Rotterdam dc vijf en twin tigste algemeene Jaarvergadering van 's Zomers Bulten gehouden. Uit het jaarver slag der directie bleek, dat in 1937 een opmer kelijke verbetering was ingetreden voor enkele der vacantieoorden met haast 50 pCt. Maar zonder steun van goedgezinde patroons en hypotheekhouders zou de balans toch nog met een belangrijk verlies hebben moeten eindigen. Vastgesteld werd, dat na Juni ver leden jaar de verbetering inzette, waardoor de begrootingscijfers, wat de ontvangsten be treft, werden overtroffen. Vooral van Oud- Leusden werd een veel drukker gebruik ge maakt; ook voor Zandvoort kon een toene ming van huurders worden geconstateerd, ter wijl de resultaten voor Scheveningen belang rijk mogen worden geacht. In den loop der jaren zouden bijna 60.000 personen, aldus me moreerde de directie, een week, veertien dagen, of langer in de heel gemeubelde vacantie- verblijven van de instelling hebben doorge bracht. Een der aanwezigen maakte zich tot tolk van de huurdesu, door met waardeering te gewagen van de zeer vele verbeteringen, welke ondanks de slechte tijden toch nog tot stand gekomen waren. Hierna werd de Balans met Verlies- en Winstrekening over 1937 met algemeene stem men goedgekeurd, directie en commissarissen door de vergadering gedechargeerd. De Presi dent-Commissaris, de heer G. L. M. van Es, die als zoodanig herkozen werd, bracht aan het slot der vergadering den directeur dank, voor het vele werk dat hij had verricht. In de Commissie, bedoeld bij artikel 25 der Statuten werden gekozen de heeren J. W. v. Duyn, H. W. v. Duyl en J. Lagerwaai. ECHTELIJKE ONEENÏGHEID TE ROTTERDAM. MAN VERWONDT ZIJN VROUW ERNSTIG MET EEN STRIJKIJZER. In hun woning aan de Korte Hillestraat te Rotterdam heeft gisteren de echtgenoot van de 48-jarige M. SeegersRotier, tijdens een twist, zijn vrouw met een electrisch strijk ijzer tal van verwondingen toegebracht, die van zoo ernstigen aard waren, dat de vrouw in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver pleging moest worden opgenomen. De man is gearresteerd. De ruzie er schijnt wel eens meer ernstig verschil van meening tusschen de beide echt- genooten te bestaan liep zoo hoog. dat de twist in een handgemeen overging. Daarbij schijnt de man zich zoo driftig te hebben ge maakt, dat hij op een gegeven oogenblik een electrisch strijkijzer, dat juist binnen zijn be reik stond, greep en er zijn vrouw mee te lijf ging. Hij sloeg met het zware voorwerp in den blinde weg, waarbij hij de vrouw tal van malen op het hoofd raakte. Op haar hulpgeroep was spoedig assistentie aanwezig. De vrouw had toen echter reeds een groote wond boven het rechteroog en een onder het linkeroog, terwijl bij het slaan ook haar linker oorschelp was gespleten. Aangezien het slachtoffer hevig bloedde, is zij met den auto van den geneeskundigen dienst, die spoedig aanwezig was. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. De verwondingen zijn niet van levensgevaar lijken aard De inmiddels gewaarschuwde politie heeft den man aangehouden en naar het politie bureau aan het Sandellngenplein overge bracht, waar hij voorloopig is opgesloten Instantine £Als je wakker wordt! en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Dus onthoudt stilt en voorkomt pijnen Doosjes d 12 tabletten 70 ct.. zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. Ingez. Med.) Aanwinst voor het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5