agenda DONDERDAG 7 JULI 193S HAARU M'S DAGBLAD 2 Geslaagd examen? Als belooning het mooiste geschenk tot belooning! 'n VULPEN of -POTLOOD van DANTUMA Nuttig gereedschap en steeds prima! OSfi-Sarttuiita ZIJLSTRAAT »0, HAARLEM, TELEF. 11141 (Adv. Ingez. Med.j Directeur van het Zuiderbad vrijgesproken. De eisch luidde 40.— of 20 dagen. Den directeur van het Zuiderbad te Zand- voort was valschheid in geschrifte ten laste gelegd, omdat hij in November 1936 in het ta bellarisch kasboek van het Zuiderbad valsche- lijk '.wee uitgaven zou hebben geboekt ten be drage van f 13.59 en f 21.29 en verder om streeks Februari 1937 in het kasboek van de Zandvoortsche hockeyclub ongeveer gelijke bedragen zou hebben ingeschreven voor leve ranties van materiaal van goalpalen. De sub. officier eischte f 40 of 20 dagen. De verdediger wees er, zooals de sub. officier ook in zijn requisitoir deed, op dat de achtergrond van deze zaak, politiek is. Aan een werktuig kundige werd een taak opgedragen, die hem administratief niet lag. Reeds in den aanvang van zijn functie had de directeur hinder ge had van verdachtmakingen. De verdediger be streed op juridische gronden de ten laste ge legde 2 feiten, die van een aantal van 30 be schuldigingen waren overgebleven. Heden heeft de rechtbank uitspraak ge daan: de verd. is vrijgesproken. MARKTBERIC HTEN. Groentemarkt Haarlem. 'j muiten 1220 ct. per KG. Spcrcieboonen 3042 ct. per KG. Snijboonen 2836 ct. per KG. Sla 2040 ct. per 'kist. Andijvie 4560 per kist. Spinazie 1535 ct. per kist. Postelein 1535 ct. per kist. Tuinboon en 3260 ct. per kist. Peulen 6080 ct. per kist. Doperwten 11.25 per kist. Zuring 1525 ct. per kist. Bloemkool 310 ct. per stuk. Komkommers 37 ct. per stuk. Selderie 58 ct. per bos. Peterselie 58 ct. per bos Kervel 57 ct. per bos. Boonenkruid 3-45 ct. per bos. Rabarber 510 ct. per bos. Wortelen 612 ct. per bos. Asperges 25—45 ct. per bos. Uien 2.503 per zak. HET ONGELUK IN DE ORTHELIUSSTRAAT IN AMSTERDAM-WEST. Discussie in den Raad. GEEN NALATIGHEID DER OVERHEIDS DIENSTEN. In de gisteren gehouden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad is o.a. aan de orde gekomen de voortzetting van de inter pellaties van den heer Wijnkoop over de ramp in de Ortheliusstraat in Amsterdam-West, waanbij twee kleine kinderen door het uit den gevel vallen van een hardsteenen pui stuk zijn gedood. Verscheidene leden voerden ook ditmaal het woord. De heer Kits verklaarde te weten dat de eigenaar van het perceel, die tevens bouwer van het geheele huizenblok is, met onvol doende middelen heeft gebouwd en dat drie jaar geleden ook reeds een steen uit den gevel is gevallen zonder dat daartegen iets is ge daan. Daartegenover stelde de heer Boissevaln de mogelijkheid dat inderdaad de lichte aard beving. die een weken geleden ons land heeft opgeschrikt, het loslaten van den steen had bewerkstelligd. Ook van andere zijdenn werden klachten geuit over den slechten bouw in de bedoelde wijk en werd gevraagd in hoeverre de bouw- politie "en de dienst voor bouw- en woningtoe zicht alle maatregelen hadden genomen om soortgelijke ongevallen te voorkomen. In dit verband wees de heer Woudenberg erop. dat de voornaamste verantwoordelijkheid op de bouwers en de eigenaars blijft rusten omdat B. en W. niet voor alles kunnen wa ken. Daarom verklaarde hij zich tegen de beide moties van den heer Wijnkoop, zoowel die om een onderzoek in te stellen naar de fouten in of verwaarloozing van bestaande bebouwing, als tegen die om van uitvoering van bouwplannen scherper toezicht te oefe nen. om ondeugdelijke uitvoering van goed gekeurde constructies tegen te gaan. In zijn beantwoording gaf wethouder De Miranda een overzicht van wat er reeds op bedoeld gebied door bouw- en woningtoezicht wordt gedaan. Hij meende dat het scherpst mogelijke toezicht thans reeds wordt uitge oefend. Ook de raad zag in dat het ongeval in geen geval aan nalatigheid van een der overheidsdiensten kan worden gerekènd en de heer Wijnkoop nam genoegen met de toe zegging van den wethouder om ook in de toe komst de scherpste maatregelen te nemen en trok zijn beide moties in. Heden: DONDERDAG 7 JULI Gemeentelijke Concertzaal: Volksconcert H. O. V., 8 15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Kleine Houtstraat 106 rood: Feestelijke bij eenkomst „Caecelia", 8.30 uur. Frans Hals Theater: „Hotel de la Poste", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De zangvogel van Broadway", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: ..Mrs. Cheyney's verdwijning" en „Giovanni de veroveraar". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Dertig dagen corvée" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De stad der verlorenen" en ..Vingerafdrukken". Palestina Diorama's. Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behaive 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 8 JULI Groote Kerk: Kerkconceri Kon Liederta- üel „Zang.en Vriendschap". 3.15 *0:". Bioscoopvoorstellingen '3 middags en des avonds. DE MULO-EXAMENS. Woensdag slaagden te Haarlem voor diplo ma a: J. E. Nijsten. K. A. Brons, A. J. Koppen, W. de Lange. W. F. H. Pardoen. C. Visser, A. D. Mooyman en M. van Lunteren, allen te Haarlem; N. Voerman te Heemstede: A. A. Hage. G. H. M. Roetman en J. Steneker. allen te Bloemendaal: M. v. d. Heil te Santpoort; K. C. van der Mije te Zandvoort; C. J. M. Schilder te Velsij: A. J. van der Waa en T. H. Meijram. beiden te Beverwijk. Voor het b-diploma: J. G. Strenger, J. J. Berggren, J. jonkmans, H. Blauw, L. van Deursen. D. A. Spaan, A. Keus, J. H. Rijn- hart, allen te Haarlem; B. L. Bangma te Santpoort; H. M. Morren en L. Bink, beiden teIJmuiden; A. G. Beyne en W. J. Tam, beiden te Zandvoort; J. Wanmellnk te Bloemendaal; M. H. Gehem te Beverwijk. WOONSCHEEPJE GEZONKEN. In den afgeloopen nacht bemerkten de vijf kinderen van een woonschuitbewoner in de Woonschepenhaven, dat er water in het ruim kwam. Hun aandacht werd getrokken door dat de hond op tafel sprong. Zij begonnen di rect te hoozen. wat de aandacht van een voor bijganger trok. Deze waarschuwde dadelijk de politie in het posthuis aan de Amsterdam- sche Vaart, die op haar beurt de brandweer onderrichtte. De schuit behoorde toe aan den 50-jarigen koopman E. E„ die echter in een eveneens aan hem toebehoorende tweede schuit er vlak naast sliep. Men mocht er niet in slagen, het scheepje voor zinken te behoe den. De kinderen werden in andere schuiten ondergebracht. De Haarlemsche Ijsverkoopers. Demonstreerden en stelden eischen. In ons blad van Zaterdag hebben wij reeds medegedeeld, dat er moeilijkheden zijn ge rezen in den ijsverkoop te Haarlem. De firma Jamin heeft een ijsfabriek hier ter stede overgenomen en stuurt thans ook ïjsverkoo- pers uit om tegen zeer concurreerenden prijs de koele lafenis voor de zomerdagen te ver- koopen. De andere ijsverkoopers zien zich daardoor In hun bestaan bedreigd. Zij hebben Woens dag vergaderd in welke bijeenkomst een serie eischen zijn gesteld. Van hun werkgevers ver langen zij een vast loon van f 10.a f 15.— per week, plus provisie van den verkoop. Als die eisch niet wordt ingewilligd hebben zij het voornemen te gaan staken. Verder zijn zij Woensdagmiddag met onge veer 50 a 60 man naar het kantoor van Maat schappelijk Hulpbetoon op het Proveniers huis getrokken. Dit nam den vorm aan van een demonstratie. In den stoet werd een ijs- karretje meegevoerd, waarop stond „Weg met Jamin's ijsverkoop". Vele ijsverkoopers waren op de fiets en belden luid om de aandacht te trekken. Zoo kwamen zij op het Proveniershuis in de Groote Houtstraat. Een deputatie werd door den directeur, den heer S. C. de Haas van Dorsser, ontvangen. De afgevaardigden drongen er op aan geen vent vergunningen voor ijsverkoop aan de firma Jamin te geven. De directeur deelde mede. dat hij in deze geen beslissing kon nemen, maar hij verklaar de de overtuiging te hebben, dat het gemeen tebestuur meent dat er te Haarlem geen nieuwe ventvergunningen voor ijsverkoop ge geven moeten worden omdat er reeds vol doende zijn. (Dit hebben wij ook reeds Zater dag medegedeeld.) Ook hebben zij gevraagd oen 's avonds te mogen bellen of luiden om de burgerij er op attent te maken, dat er nog ijs gekocht kan worden. Natuurlijk is dit geen aangelegenheid voor Maatschappelijk Hulpbetoon, maar voor de politie. Na het onderhoud met den directeur vertel den de afgevaardigden het resultaat aan de demonstranten, waarna zij aftrokken. Onze aandacht wordt er op gevestigd, dat het met den ijsverkoop een eigenaardige quaestie is. Er zijn geen ventvergunningen aan de ondernemingen gegeven, maar aan de verkoopers. Het gevolg is, dat personen die zoo'n ventvergunning hebben, in dienst kun nen treden bij de firma Jamin. Dit is dan ook reeds door verschillende gedaan. De ijsverkoopers hadden in hun vergadering het voornemen uitgesproken om hun ventver gunning bij Maatschappelijk Hulpbetoon in te leveren. Dit is Woensdagmiddag nog niet ge daan, maar nu vernamen wij, dat er nog over gedacht wordt het vandaag alsnog te doen. Naar wij van werkgeverszijde ver nemen zijn hier te Haarlem ongeveer 120 venters met ijs. Het is zoo werd ons medegedeeld te Haarlem een eigenaardige toestand. Niet de ondernemingen maar de venters krijgen vergunning van het gemeentebestuur om op straat te verkoopen. Als iemand zich bij een ijsfabrikant aanmeldt om te venten en hij heeft geen vergunning, dan vraagt de werk gever voor hem een vergunning aan. Als die verleend wordt komt zij te staan op naam van den man, zoodat hij later naar een andere werkgever kan gaan. De vroegere ijsfabrikant moet dan weer een nieuwen looper met een ventvergunning zoeken. Het kan niet ontkend worden aldus deze werkgever dat de ijsventers het dezen zomer nog slecht gehad hebben. Zij werken op pro visie, zoodat zij afhankelijk zijn van den ver koop. Het weer is dezen zomer nog slecht ge weest, te koud om veel op te eten. Er wordt wel ijs gebruikt door kinderen, maar wil men veel verkoopen, dan moet het zoo warm zijn dat ook de volwassenen naar ijs verlangen. Dzen zomer is er slechts een week geweest, dat de ijsventers alle dagen konden uitgaan. Meestal waren het slechts 3 of 3'/2 dag in de week. In zoo'n korten tijd kunnen zij aan geen behoorlijk weekgeld komen. Maar aan den anderen kant is de tijd voor de ijsfabrikanten ook slecht. Als de verkoopers niet verdienen, maken de fabrikanten ook geen behoorlijke zaken. Daarom zal het heel moei lijk zijn om te voldoen aan de eischen die de venters blijkbaar willen stellen om hen een vast loon te geven. Vroeger ontvingen de ijsventers bijsteun van Maatschappelijk Hulpbetoon. Verleden jaar is daaraan evenwel een eind gemaakt. Toen is gezegd „met ijs venten of steun trek ken". Het gevolg was, dat menschen met een gezin aan de werkgevers dc vraag stelden: „Kunt u mij garandeeren dat ik ten minste evenveel verdien als mijn steun?" Dat konden de patroons niet. Dit verklaart dat er veel jongelieden onder de ijsventers zijn, omdat die slechts 7 gulden steun krij gen en het moet nu toch al heel slecht met den ijsverkoop gaan als een venter niet boven die 7 gulden komt. Onze zegsman had vernomen, dat de direc teur van Maatschappelijk Hulpbetoon thans weer in overweging genomen heeft, om aan De Bilt voorspelt Krachtigen tot matigen Zuidoostelijken tot Zuidwcstclijken. later wellicht ver der ruimenden wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later met opklaringen, waar schijnlijk regen, des nachts iets wanner, iets kouder overdag in het Noorden, in het Zuiden zelfde temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.0 m.M. te Breslau. Laagste 748,3 m.M. te Scilly. De nieuwe depressie welke gisteren nabij Ierland lag. bevindt zich thans voor den in gang van het Kanaal. Zij bracht zware regen in het Zuidwesten van de Britsche eilanden en Bretagne (Scilly had 28 m.M.), voorts veroor zaakt de depressie krachtigen tot stormachti- gen zuidelijken wind over Bretagne en Zuid- West Engeland. Over den Oceaan strekt zich thans van Groenland tot de Azoren een rug van hooge drukking uit. Bij Noordelijken wind heerscht derhalve over IJsland en het Noorde lijke gedeelte van Groot Brittannië nog koel weer. Een belangrijke hooge druk ontwikkelde zich over Duitschland. Centraal Europa en Oost-Frankrijk. Het werd hier en ook over Frankrijk belangrijk warmer. Over Scandina vië vult de rest van de aldaar gelegen de pressie op. Het weer ten onzent zal beheerscht wor den door de Noordoostwaarts trekkende Kanaaldepressie, die toenemenden wind. toenemende bewolking en kans op regen mede zal brengen. BAROMETERSTAND: Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 1.21 uur; n.m. 13.55 uur. Strand berijdbaar van 6.3011.45 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer; 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. ijsventers met een groot, gezin als zij weinig verdiend hebben, bijsteun te geven. Op het kantoor van Maatschappelijk Hulp betoon hoorden wij. dat die regeling al eeni- ge weken in werking is. Als er bijzondere redenen zijn wordt aan ijsventers die een groot gezin hebben een kleine bijsteun gege ven. Dit bepaalt zich tot heden evenwel tot enkele tientallen. De vraag of bijsteun gege ven wordt bekijkt men bij Maatschappe lijk Hulpbetoon van week tot week. Van verschillende ijsfabrikanten vernamen wij. dat er vandaag normaal gewerkt is. Eeni- ge anderen verklaarden uns evenwel, dat een deel van hun ijsventers in den morgen niet was opgekomen, of weer weggegaan, omdat het doel was te demonstreeren bij de ijsfabriek der firma Jamin in de Berckheydestraat. De politie hield bij deze demonstratie toezicht. Na kalme aanmaning gingen de demonstran ten dan ook weer weg. Aan hun patroons hadden zij gezegd: „Wij komen straks wel terug". Vrachtauto rijdt seinpaal op het Plein omver. Chauffeur was door slaap overmand. Hedenmorgen ongeveer half vijf reed op het Plein een 37-jarige expediteur uit Groote broek met een vrachtauto (een negen meter lange truck met oplegger)geladen met 7000 K.G. aardappelen, op het Plein den vlucht heuvel tegenover de Tempeliersstraat op en verbrijzelde een seinpaal. De wagen werd aan den voorkant zóó ernstig beschadigd, dat hij weggesleept moest worden. De bestuurder ver klaarde door slaap overmand te zijn geweest- Van de lading kwam een gedeelte op straat terecht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Tegen den chauffeur werd proces verbaal opgemaakt. NIEUWE BEPALINGEN VOOR DE GEMEENTEREINIGING. Nu in verschillende gedeelten der gemeente het nieuwe systeem-van vuilnis-ophalen reeds in toepassing is gebracht, is het noodzakelijk, dat de bestaande „Bepalingen vóór den dienst der gemeente-reiniging" worden herzien. In verband daarmede hebben B. en W. nieuwe bepalingen voor genoemden dienst ontworpen. Volgens een voorgestelde overgangsbepaling blijven voor het deel der gemeente, dat thans nog niet door uniforme emmers wordt bediend, de oude bepalingen nog van kracht tot het tijd stip. dat de uniforme emmers ook in dat ge deelte der gemeente worden ingevoerd. ENGELSCH CRICKET. AMATEURS TEGEN PROFESSIONALS. Deze wedstrijd zal op 13, 14 en 15 Juli op Lord's Cricket Ground te Londen worden ge speeld. Frank Woolley (Kent), die nu in zijn 52ste jaar is en zijn laatste seizoen in eerste klasse cricket beleeft (waarin hij al weer een massa runs, waaronder ook een paar centu ries, op zijn naam heeft) zal als aanvoerder van de Players (beroepsspelers) optreden. De captain van Engeland, W. R. Hammond, die verleden jaar de Players in dezen wedstrijd leidde, treedt nu, amateur geworden, als aan voerder van de Gentlemen op. De samenstelling van de elftallen is: Gentlemen: W. R. Hammond (captain), P. A. Gibb, B. O. Allen. R. E. S. Wyatt, N. W. D. Yardley, B. H. Valentine, H. T. Bartlett, F. R. Brown, R. W. V. Robins, J. W. A. Stephenson en K. Farnes. Players-. Woolley (captain), Hutton, Edrich, Hardstaff, Paynter, Compton, Nichols, Smailes, Smith (P.). Price en Pollard. CRICKET IN ENGELAND. POLLARD'S 100STE WICKET. In de Woensdag begonnen nieuwe serie county-matches was het weer de regen, die den speeltijd verkortte. Essex scoorde te Chesterfield 176 tegen Derbyshire 313. Gla morgan 307—9 tegen Kent. Hampshire 265 tegen Middlesex 5—0. Sussex 327 (H. Parks 114) tegen Warwickshire 252. Notts 4279 (Gunn 184. Harris 94) tegen Leicestershire. Worcestershire 227 tegen Yorkshire 934. Pollard, de Lancashire-bowler, nam te Northampton 6 wickets voor 42, waardoor Pollard de eerste is die dit seizoen 100 wickets veroverde. Lancashire verloor daarna 7 wickets voor slechts 99 runs. De 51-jarige Frank Woolley (Kent) die aan het einde van het seizoen zich uit lste klasse cricket terugtrekt, is tot aanvoerder gekozen van de Players voor den wedstrijd te gen de Gentlemen, welke 13 Juli op Lord's begint. LAWNTENNIS. SUZANNE LENGLEN TER AARDE BESTELD. AANGRIJPENDE PLECHTIGHEID. Onder zeer groote belangstelling is Woens dagmorgen het stoffelijk overschot van Suzanne Lenglen, de groote Fransche Ten nisspeelster te Parijs ter aarde besteld. Na een plechtigen dienst in de Notre Dame de 1' Assomption ging de rouwstoet naar het kerkhof van Saint Ouen, waar de beminde speelster in het familiegraf werd bijgezet. Talrijke vooraanstaande figuren gaven blijk van hun deelneming. Voor het gemeentebe stuur van Parijs was de vice-voorzitter, de heer Massard, aanwezig. Talrijke vrienden en vriendinnen en familieleden volgden de baar. o.a. Borotra, Brugnon, Destremau e. a. Aan de groeve spraken de heer Gillou na mens den Franschen Tennisbond en Jean Bo rotra namens de vrienden. Het was een aan grijpende plechtigheid, die velen te machtig was. De Int. Kampioenschappen van Nederland te Noordwijk. Op den tweeden dag der internationale kam pioenschappen te Noordwijk kon het pro gramma, dank zij het prachtige zomerweer, op vlotte wijze worden afgewerkt, zóó vlot zelfs, dat de laatste acht in het damesenkel en damesdubbelspel reeds bekend zijn. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Damesenkelspel: Eerste ronde; Mej. S. Pier cey iZ.A.) sloeg mevr. L. Goossens 63, 6—0. Tweede ronde: Mej. Rollin Couquerque sloeg mej. Piercey 63. 911, 63. Mej. Morphew sloeg mevr. Jonquière 6—4, 97. Mevr. Hop man (Australië) sloeg mevr. De Borman 61, 61. Mevr. HeineMiller (Z.A.) sloeg mevr. Boutmy 60. 60. Mej. Wheeler (V.S.) sloeg mej. Kerckhoff 61. 6—4. Mej. Coyne (Austra lië) sloeg mej. Yorke (Engeland) 6—2, 6—2. Mej. Wynne (Australië) sloeg mej. Sole (Bel gië) 6—2, 61. Heerenenkelspel voorronde: Bosschaart sl. v. Henriquez 63. 75. Eerste ronde: Van Swol sl. Jacobson 86. 62, 62. Heynen sl. Enthoven 62, 64. 75, Teschmacher sl. Landau (Monaco) 64. 36. 61, 60. Geel- hand (België) sl. Bosschaart 62. 61. 62. Tweede ronde: Kukuljevik (Zuid Slavië) sl. Heynen 62. 63, 62. Leyenaar sl. Moreau (B.) 2—6, 6—4. 6—3, 3—6, 6—0. Van Swol sl. Laaftman (Zweden) 61. 6—1, 6—4. Weston (Australië) Sl. De Borman (België) 6—3, 46. 6—3, 6—2. Heerendubbelspel: Eerste ronde: Rheidt ,n Marinkelle sl, Wiegers en Wiener 6—3, 2—6, 64. 62. Tweede ronde: King en Nicolaides sl. Hoeke en Henriquez 64, 8—6, 62. Feret en Abdessalem sl. Bartelds en Leyenaar 46, 64, 62, 06, 64. Hughan en Van Swol sl. Landau en Fabius 63. 62, 62. Geelhand en de Borman sl. De Brauw en Van der Graaf 6—4, 11—9, 6—2. Damesdubbelspel: eerste ronde: Mevr. Isaacs en mej. Cootes sl. mevr. Marinkelle en mevr. Goossens 61, 62. Mej. O'Craze en mej. Piercey sl. mevr. Jonquière en mej. Sole 62, 86. Mej. Wheeler en mej. De Borman sl. mej. Kerckhoff en mevr. Van Berkel 75. 9—7. Mevr. HeineMiller en mej. Morphew sl. mej. Mechel en mevr. Boutmy 6—1, 61. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: Mej. Stevenson en Landau sloegen mej. Van Len- nep en Leeksma 61. 7—5. Mej. Sluis en Lij - sen sl. mevr. Van Haagen en Wiegers 61. 11—9. WIEIRITDEN. „EXCELSIOR" Bovengenoemde vereeniging hield een trai ningswedstrijd over 25 km. en een sprint over 1 km. Totaal uitslag der sprint: 1 Jan v. Maris 2 Hagen, 3 H. Jansen. 4 B. Schell Jr., 5 C. de Gier, 6 J. Walgien. Uitslag sprint Juniores: 1 B. Groeneveld, 2 Zekveld, 3 C. Nodelijk. Een wedstrijd over 25 km. met 2 klassemen ten bracht den volgenden uitslag: lste klas sement 1 J. Schell Jr. 5 pt. 2 J. v. Maris 4 pt. 3 J. Smit 3 pt. 4 J. Banken 2 pt. 5 C. de Gier 1 pt. 2e klassement 1 J. v. Maris 5 pt., 2 J. Smit 4 pt. 3 B. Schell 3 pt. 4 J. Banken 2 pt. 5 C. de Gier 1 pt. Totaal uitslag: 1 J. v. Maris 9 pt. 2 J. Smit en B. Schell 7 pt. 4 J. Banken 4 pt. 5 C. de Gier. „HAARLEM"—HA ARLEMSCH ELFTAL. 1193SI Op Woensdag 20 Juli, des avonds negen uur, zal op het terrein aan den Schoterweg in het kader van de Sportweek 1938 een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen „Haarlem" en een Haarlemsch elftal. De sa menstelling van laatstgenoemde ploeg zal spoedig bekend worden gemaakt. Dat belooft een fraaie en spannende wedstrijd te worden. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland. Vijfde ronde. De uitslagen van de Woensdag gespeelde partijen in de vijfde ronde voor het kampioen schap van Nederland luiden: Landau—Prins afgebroken in betere stelling voor Landau. Fonteinvan Scheltinga V2Vz Van Doesburgh—Van Mindeno 1—0 De Grootvan den Bosch afgebroken. MulderMuilwijk afgebroken in betere telling voor Muilwijk. Cortlever—Euwe 01. De stand luidt: 1. Euwe 41/2 pnt. 2. Van den Bosch 3''2 pnt. plus 1 afgebr. partij. 3. Landau 3 pnt. plus 1 afgebroken partij. 4 en 5 Cortlever en Van Scheltinga ieder 3 pnt. 6 en 7 Mulder en Prins ieder 2 pnt. plus l ^fgebr. partij. 8. van Does- burgh 2 pnt. 9. De Groot IV2 pnt. plus 1 afgebr. partij. 10. Fontein IV2 punt. 11. Muilwijk pnt. plus 1 afgebroken partij. 12. Van Mindeno V2 pnt. OM DEN SPAARNE-BEKER. UITSTEKEND BEZET TOURNOOI. Wij vernemen, dat Zondag 4 September op het terrein aan den Schoterweg weder het Spaarnebeker-tournooi zal worden georgani seerd. De volgende vereenigingen zullen er aan deelnemen: Stormvogels (bekerhoudster), Go ahead, Ajax en Haarlem. Er kan dus van een uitstekend bezet tournooi worden ge- NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN „STORMVOGELS". Naar we vernemen, ligt het in de bedoeling van het Stormvogels-bestuur, nog vóór het begin van het nieuwe seizoen nederlaagwed strijden voor het eerste elftal te organlseeren. Voor de vereeniging, welke aan „Stormvo gels" de grootste nederlaag toebrengt, heeft de heer L. Menist een beker beschikbaar ge steld. KENNEMFRS-COMBINATIE STORMVOGELS-COMBINATIE. De ontmoeting tusschen een Kennemers- combinatie en een Stormvogels-combinatie, welke heden in het Beverwijksche Sportpark zou worden gehouden, gaat niet door. Waar schijnlijk wordt zij nu de volgende week ge speeld. DAGBLADEN COMPETITIE. In Lelden werd Woensdagavond gespeeld tusschen Leidsch Dagblad en Haagsche Crt. Beide elftallen hadden vier invallers. Voor de rust scoorden de Hagenaars een maal. Na rust maakte het Leidsch Dagblad uit een pe nalty gelijk, maar even voor het einde wist de Haagsche Crt. er 12 van te maken. Zij leg den hiermede voor een jaar beslag op den wisselbeker. HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Woensdagmiddag zouden in het Noorder Sportpark de demifinales en de finale der wedstrijden voor schoolnegentallen gespeeld worden. Overgebleven uit de eerste en tweede ronde waren: le H.B.S. B I, 2e H.B.S. B. I, H.B.S. A en Kennemer Lyceum I. Wegens eindexamen miste de le H.B.S. I B de beschikking over een paar prominente spelers, waarom zij dezen middag niet mee kon doen. Toen werd besloten dat de drie overgebleven negentallen een halve compe titie zouden spelen. Deze begon met 2e H. B. S. B I—H. B. S. A. Dank zij een tweehonkslag van Roozeboom wist de H.B.S. A in de eerste innings twee runs te maken. Hierna had zij echter tegenover het wer pen van D. Oosterveld niet veel meer in te brengen. De tweede en derde innings be stonden uit niet anders dan drie maal drie slag. Door honkslagen van Klipp en Kruyt kwam er in de vierde innings nog één man binnen. De 2e H.B.S. B kwam echter in de derde en vierde innings pas goed op dreef. In de derde beurt viel een home run van D. Ooster veld toen twee honken bezet waren en een driehonkslag van Figee. Ook de home run van Metzelaar in de vierde beurt viel toen twee loopers op de honken waren. Die beurten brachten dan ook de 2e H.B.S. B respectieve lijk zes en zeven runs op. De cijfers der innings zijn: H. B. S. A: 2 0 0 1 0 3 2e H. B. S. B: 1 1 6 7 0 15 Hierop volgde Kennemer Lyceum *1— H. B. S. A. Voor het Kennemer Lyceum wierp De Roos. Twee keeren drie slag vielen onmiddellijk, maar de derde nul liet nog lang op zich wachten. Ondertusschen leverde Van Garde ren een driehonkslag en vlak na hem Kruyt een homerun. Deze beurt bracht de H.B.S. A dan ook vijf runs op. In de tweede en derde beurt steeg de score niet veel, maar in de vierde wel. Er kwamen een paar fouten voor en Tjaden, die nu voor het Lyceum wierp gaf ook eenige keeren een vrijen loop. Met een tweehonkslag van Visser en een éénhonkslag van Wartena kreeg de H.B.S. A zes spelers over de plaat. De H.B.S.-werper Klipp gaf in de eerste twee innings het Lyceum weinig kans en iedereen zag dan ook de H.B.S. voor den winnaar aan. Het liep echter anders. Al in de derde beurt wierp Klipp onzuiver. Er kwa men fouten in het veldwerk voor en nu en dan werd de bal zoo maar een beetje doel loos heen en weer gegooid. Dat heeft de H. B. S. A. haar plaats in de finale gekost. De Lyceïsten makten van elke fout gebruik door een honk op te schieten en zelfs thuis te komen. Bovendien gaven Van der Thoolen, Tjaden en Reinalda eenhonkslagen en lever de Visser in 4één beurt zelfs twee tweehonk- slagen. Door een fout van den achtervanger kreeg het Lyceum den dertienden man bin nen. Hierna kreeg De Roos vier wijd, waarna den tweehonkslag van Visser hem over de plaat bracht. Daarmee was 't veertiende punt gescoord en de wedstrijd door het Lyceum gewonnen. De cijfers der innings zijn: H. B. S. A: 5 0 2 6 13 Kenn. Lyceum: 0 1 5 8 14 De laatste wedstijd ging dus tusschen 2e H.B.S. B I en Kennemer Lyceum I. Lit is 'n werkelijk keurige wedstrijd geworden, waarin de punten zeer duur waren. Voor de 2e H. B. S. B wierp ook D. Oosterveld en voor het Lyceum weef De Roos. Deze laatste begon met een maal vier wijd, zoodat er meteen al een loopen was. Bosnia sloeg hem voor vier honken, waardoor de H.B.S. in het bezit van twee punten kwam. Pas in de vierde beurt kwam daar nog één punt bij, dank zij een keurig stootslagje van Verwey en een fout. van Tjaden als korte stop van het Lyceum. Aan de anderen zijde waren de punten echter nog kostbaarder. Wel begonnen De Wit en Van Reekum met honkslagen maar een goede aangooi van vanger A. Oosterveld deed De Wit op het tweede sneuvelen en Van Reekum was nog niet rond toen Van der Thoolen en Panhuizen ook al uit waren. Het eerste, en naar later bleek het eenige punt, viel in de derde beurt, door een home run van De Roos. Toen waren er echter geen loopers. Er zijn trouwens van het Lyceum slechts 3 man op de honken geweest en 2 ervan sneuvelden op het tweede honk door een aangooi van A. Oosterveld. Het gevolg was dat de 2e H.B.S. B ook dezen wedstrijd won. De cijfers der innings zijn: Kennemer Lyceum: 0 0 1 0 0 1 2e H. B. S. B I: 2 0 0 1 x 3 Het lid van Jeugdcommissie, de heer K. Wulfhorst reikte hierna den wisselprijs, eati groote zilveren medaille van den Minister van Onderwijs, aan de aanvoerder van het H.B.S.- negental over. Bovendien ontving de school als blijvend bezit een medaille van den Ned, Honkbalbond.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2