BURGERLIJKE STAND. DONDERDAG 7 JU EI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 HAT/TEHHHItN ARROND RECHTBANK. Mede-cafégasten vrijgehouden. Eri als dank berfcofd. Hedenmorgen stond voor de Arrondisse- ments Rechtbank terecht S. verdacht van be- r'ooving. Het slachtoffer van de beroorving, een koopman, legde het eerst als getuige een ver klaring af. Op 19 April was hij van Zwanenburg, waar hij woont, nar Haarlem gekomen om daar geld bij zijn bank op te nemen. Twee bankbiljetten van f 100 en eenige briefjes van f 10 stopte hij in zijn portefeuille, en deze op haar beurt in zijn binnenzak. Daarop was hij naar een cfé gegaan. Pres.: „U was er geen vaste klant?" Get.: „Neen, ik kom nooit in cafés". Pres.: „Totdat deze ongeluksdag voor u aan brak waarop u dit café binnentrad". De koopman was blijkbar in een goede stemming wnt hen hiel eenige menschen, die in het café zaten vrij en moest daardoor uiteraard een paar keer met zijn dikke por- en de verd. terug kwam en de taxi, welke draaide, gelastte te stoppen had hij gezien dat verd. een portefeuille met geld had. Hij had echter niets hiervan aangenomen. Verd had wel aan de in de auto zittende dame een bankje van f 100 aangeboden. Dit wilde ze niet hebben want ze kon het niet wisselen. Wel accepteerde ze twee briefjes van tien. Pres. tot verd.: „Heeft u niets van het geld meer over?" Verd. „Neen". Hij was ervan naar Brussel gereisd en ver klaarde het grootendeels an reiskosten ge spendeerd te hebben. De officier merkte weliswaar op dat verd. die vroeger nog wel eens met het gerecht in aanraking was gekomen, de laatste jaren als getrouwd man goed hd opgepst, doch hij achtte het begane misdrijf zeer ernstig en eischte een straf van 1 jaar gevangenis met aftrek van preventief. De verdediger wees er op dat verd. de 4 laatste jaren achtereen werkloos was ge weest. Hoewel het feit op zichzelf niet goed te praten is blijkt ook hier de groobe rol, die de werkloosheid speelt. De verdediger toonde een brief van den vroegeren werk gever van verdachte, die zeer tevreden over hem was. Omstreeks October zou deze werk gever den verd. weer aan nieuw werk kun- tefeuille voor den dag komen om eenige tientjes te betalen. Intusschen begon de alcohol de koopman dronk natuurlijk zelf flink mee zijn invloed uit te oefenen. De koopman herinnerde zich nog dat zijn mede caf égasten, die hij vrij gehouden had, zoo vriendelijk waren een taxi te bestellen. En ze waren zoo welwillend hem even thuis te brengen ook. Pres.: „Hoeveel menschen gingen er met u mee in de taxi?" Get.: „Drie of vier". In dezen tijd heeft de koopman kennelijk zich geheel moeten onderwerpen aan den in vloed van de drank. Den volgenden morgen bemerkte hij pas dat de portefeuille hem oni- funtseld was. De chauffeur van de taxi verscheen ook als egtuige. Pres.: „Was de koopman een heel eind weg, toen hij in de taxi werd geholpen?" „Get.: „Ja". De chauffeur zei niets van deberooving af geweten te hebben. Pres.: Heeft u niets van het geld gehad?" Get.: „Neen". Pres. „Het is een gevaarlijk vak, dat u heeft en ik hoop dat u sterk in uw schoenen zult blijven staan". De verd. verklaarde dat de chauffeur wel van de beraamde berooving had afgeweten. Ze hadden dat in het café al afgesproken. De chauffeur ontkende dit. Pas nadat de koopman thuisgebracht was nen helpen. De raadsman vroeg in verband met deze mogelijke werkgelegenheid cle mentie voor den verd. Uitspraak over 14 dagen. De vrouw, die in de taxi twee briefjes van f 10 van dezen verd. had aangenomen, verscheen vervolgens in het verdachten bankje. Aanvankelijk ontkende zij tevoren van de berooving afgeweten te hebben. Pres.: „Maar er zou toch aanvankelijk een andere vrouw ook in de taxi meegaan, en het feit dt zij zich terugtrok, wijst er toch op dat zij bang werd. Er moet dus over de berooving gesproken zijn". Verd. bekende dat zij wist dat het aan genomen geld vn de berooving afkomstig was. Bewogen hoorde de verd. de eisch van den officier aan: 1 maand gevngenisstraf. Pres.: „Ja, het is geen kleinigheid waaran u zich heeft schuldig gemaakt. Uitspr. over 14 dagen. EEN ZEILJACHT GESTOLEN. ONHERKENBAAR GEMAAKT OM ER ZELF MEE TE VAREN. Hedenmorgen verscheen voor de arrondisse- ments-rechtbank een 18-jarige jongeman, die er van verdacht werd een zeilboot te hebben gestolen en deze onherkenbaar toegetakeld te hebben om er zelf mee te gaan varen. Als getuige verscheen de rechtmatige eige naar van de boot. In dezen voorzomer had hij een nieuw zeil- jaoht gekregen. Als ligplaats werd een jacht haven in de gemeente Aalsmeer gekozen. Met Pinksteren was de zeiler nog uitgevaren Nadat hij een tijd lang geen gebruik van zijn schip had gemaakt waarin hij uiter aard de bijbehoorende inventaris had achter gelaten zag hij zijn eigendom op zekeren dag plotseling terug op een andere werf. Zijn eigendom was erg beschadigd. Hij had er voor de somma van f 150 aan moeten laten opknappen. Pres. tot veid.: Dus je hebt de boot 's avonds laat weggehaald. Je hebt nog geprobeerd op een eilandje te landen, maar toen dat niet gelukte ben je naar de bewuste werf gegaan. „Je hebt het schip onherkenbaar wllen ma- keii om er zelf mee te gaan varen". De verd. bekende. Pres.: Maar het is schandalig wat je gedaan hebt jongen. Je wilt graag groot doen, maar als dat je niet gelukt uit eigen prestaties moet het maar ten koste van anderen gaan. De officier wees er op dat de vader van verd. ook niet meer wist wat hij met zijn jon gen aan moest. Verd. was ook herhaaldelijk in aanraking geweest met den kinderrechter. De officier eischte dan ook dat een indertijd door den kinderrechter voorwaardelijk uitge sproken vonnis, nl. 6 maanden gevangenis, thans in een onvoorwaardelijke straf wordt omgezet. Uitspraak over 14 dagen. De moeilijkheden bij den ijsverkoop. Wat een ijsventer ons vertelde. (Zie ook i g. 2.) Van de zijde der IJscoventers vernamen we hedenmorgen, dat zij aan de ijsfabrikanten een garantieloon van f 10 per week willen vragen. ..Kijk eens hier", zei onze zegsman, „we willen liever op een eerlijke wijze ons brood verdienen, dan bij Maatschappelijk Hulpbetoon om steun aan te kloppen. Het is al erg genoeg, jdat de meesten van ons in de wintermaanden bij den steun moeten komen. Zooals het nu gaat, kan het toch niet langer. De ijsverkoop in dezen zomer is toch al zoo teleurstellend. In de drie dagen, die nu ach ter ons liggen, heb ik precies maar één gul den verdiend en de vorige week in totaal slechts f 1,50. Hoe moeten we daar nu van leven? Zondag j.l., toen het een beetje beter weer was, verdiende ik f 5, maar daarvoor heb ik met mijn vrouw samen gevent. We hadden toen een werkdag van 's morgens negen tot 's avonds elf uur, het afrekenen meegerekend. Als het leelijk weer wordt, moeten wij dat al tijd dadelijk tot onze schade ondervinden. En daarom willen wij nu een garantieloon, opdat we eenige vastheid krijgen. Een vast loon van f 10 per week is toch niet onbillijk te noemen? En we willen heusch niet het onderste uit de kan hebben. We zijn bereid, voor dit garantie loon tot een bedrag van f 30 te verkoopen. Voor wat we boven dit bedrag zullen ver koopen, willen we provisie ontvangen." Naar onze zegsman mededeelde, ligt het in de bedoeling van de ijsco-venters, de volgende week Woénsdag weer een vergadering te houden. VARA-BOOTTOCHT NAAR DE VECHT. Zondag 24 Juli organiseert de afdeeling Heemstede van de Vereeniging van Arbeiders- Radio-Amateurs (V.A.R.A.) een pleiziervaart naar Loenen aan de Vecht. Behalve de Vara- leden en hun gezinnen kunnen ook anderen aan dezen boottocht door een van de schilder achtigste streken van het land deelnemen. WATERPOLO. D. W. R. II—R. Z. C. II (1—1). De eerste aanvallen zijn voor de R. Z. C.; v. d. Booren kan niet verhinderen dat de middenvoor der Rotterdammers zijn club de leiding geeft (01). Ook na de rust wordt er steeds een druk op het Haarlemsche doel uit geoefend, maar v. d. Booren is in goeden vorm. Wanneer de Haarlemmers het spel we ten te verplaatsen, schiet v. d. Bogaerde goed in en wanneer de keeper den bal niet vol doende weg kan werken, is het S. de Vries, die gelijk maakt 11. D. W. R.—H. P. C. (6—2). Ook den tweeden wedstrijd tegen H. P. C. hebben de Waterratten gewonnen. Wanneer scheidsrechter Blitz beginnen laat, zijn de eerste aanvallen voor H. P. C„ maar al spoe dig zet de achterhoede der Waterratten haar voorhoede aan het werk. Wanneer Van Ko- ningsbrugge een vrijen worp naar De Vries plaatst, opent deze met een ver schot de score (10). Onmiddellijk liggen de H. P. C.'ers na het uitzwemmen voor het Water ratten-doel; na een worsteling weet Leloux gelijk te maken (11). Het spel gaat vlug op en neer. Wanneer Kollerie een bal van Van Viersen goed aangegeven krijgt, geeft hij aan de Waterratten opnieuw de leiding (21). Even later is het opnieuw Kollerie. die scoort (31). H. P. C. komt nu gevaarlijk in den aanval: het Waterratten-doel wordt hevig bedreigt, als Eldering, Braam en Leloux het onder schot nemen, waarbij keeper Kollerie keurig redt. Na de rust heeft H. P. C. het eerst succes door Eldering (32), maar dan komen de Waterratten weer in den aanval. Wanneer Seubring ntiar Kollerie plaatst, vergroot deze den voorsprong (4—2). Nadat Eldering naast heeft geschoten weet De Vries te scoren (52). Opnieuw komen de Haarlemmers voor het Heemsteedsche doel, waarna Schalkwijk voor een goed schot van De Vries moet zwich ten (62). Kort hierop wordt het einde ge floten. H. P. C. 2—DOLFIJN 2 (3—4). Aanvankelijk stond H. P. C. met I0 voor door toedoen van Stammes, doch kort daarop zette Dolfijn dezen achterstand om in een 21 voorsprong. De stand werd zelfs 31 voor Dolfijn, toen Kolderie zich door zijn vleugel speler liet passeeren. Hierop werd een straf- worp" toegekend aan Dolfijn, waarbij Van de Toorn en een Dolfijnspeler het water moes ten verlaten. H. P. C. bracht kort hierop den stand op 24 door een schot van Ten Hacken. Goed samenspel bracht den stand door Mau- ritz op 34. Een mooie kans ging daarop ver loren om gelijk te maken, toen Kolderie te kort plaatste naar den geheel vrij liggenden Van Zadel. MARKT EEKICMTIN BARNEVELD, Donderdag. Pluimveemarkt. Oude kippen 0,300.90. Oude kippen per K G. 0,30—0,38. Oude hanen 0,40—0,65. Jonge hanen 0,150,65. Jongen hanen per K.G. 0.31—0,41. N.H. Blauwen per K.G. 0,58—0,68. Jonge hennen 0,701,45. Duiven, per paar 0,250,30. Tamme eenden 0.200,50. Ganzen 1.001,40. Kalkoenen per K.G. 0.400,55 Tamme konijnen 0,701,25. Wilde konijnen 1,251.30. Piepkuikens 0.050,12. Aanvoer 49.000. Handel kalm. Eiermarkt. Witte eieren 3,904,10. Gemengde eieren 4,10—4,20. Bruine eieren 4.10—4,40. Eenden eieren 2,803.00. Aanvoer 2.046.000. Handel vlug. Veemarkt. Zeugen f 55f 70. Dr. Zeugen f 75f 90. Schrammen f 24f 34. Biggen f 20f 24. Zwa re varkens 2426 ets per pond. Zouters 28—30 ets per. pond. Vette kalveren 23, 28 en 39 ets per pond. Mestkalveren 12—20 ets per pond. Nuchtere kalveren f 6—f 8. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN DE KONINGIN. NATIONALE HULDIGING OP DEN DAM TE AMSTERDAM. Op 6 September zal op den Dam te Amster dam een huldiging plaats hebben van de Ko ningin door het geheele Nederlandsche volk. Een grootsch gebeuren, dat in opzet en orga nisatie zal uitgaan boven de machtige huldi ging aldaar in 1923 bij het 25-jarig regee- ringsjubileum. Elke gemeente zal vertegenwoordigd zijn naar het zielental. Er wordt naar gestreefd de opstelling en het défilé zoo fleurig moge lijk te maken en te voorkomen, dat het een geheel van hooge hoeden en zwarte jassen wordt. Elke gemeente zal desgewenscht gecom bineerd met andere een groep vormen wel ke de gemeente of de landstreek karakteri seert. Zoo hebben de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek zich aangesloten bij Haarlem om tezamen de bollenstreek Zuid-Kennemerland uit te beelden. De ver tegenwoordiging dezer 4 gemeenten zal daar om geheel bestaan uit jonge meisjes (de bloem van Haarlem en omstreken). De burgemeester heeft het dagelijkse!) be stuur der Vereeniging „Koninginnedag" ver zocht, de organisatie van Haarlem op zich te nemen. Dit vond den heer Van Moerkerk be reid, de leiding daarvan op zich te nemen in deze groep en de daarvoor noodige costuums zijn door hem ontworpen. Zooals wij reeds mededeelden zal ook te Haarlem op 6 September een (eveneens door den heer Van Moerkerk ontworpen) allegori sche bloemenoptocht gehouden worden. De groep van Amsterdam moet daarvan echter geheel gescheiden blijven, hoewel uiterlijk hetzelfde wordt voorgesteld. Het dagelijksch bestuur der Vereeniging Koninginnedag roept jonge dames, niet jon geer dan 17 jaar. voor deelneming op. (Uit sluitend uit Haarlem, daar elke gemeente haar eigen vertegenwoordigster kiest). In een bijeenkomst op Vrijdag 15 dezer in de muziekzaal van Brinkmann, Groote Markt, zal de heer Van Moerkerk de ontwerpen van de groep en costuums toonen en wordt na dere uitlegging gegeven. De kosten van costuums en reis worden tezamen op ten hoogste f 5 geschat. Het aantal deelneemsters is beperkt tot 80. Wie in de onmogelijkheid is op de bedoelde bijeenkomst te komen melde zich schrifte lijk aan bij den secretaris der Vereeniging Koninginnedag, Jansstraat 19, tel. 11484 met opgave van costuummaat. Haarlem moet goed voor onze Vorstin ver schijnen! CRICKET. QUICK (N.)—FLAMINGO'S. Op den tweeden dag van hun Oostelijken toer speelden de Flamingo's Woensdag te Nij megen tegen Quick. De Flamingo's wonnen met 102 runs op de eerste innings. Zij scoorden 185 voor 7 (ge sloten. waarvan L. J. Sodderland 11, Mr. J. J. Koeleman 66, A. Stroink 32, A. M. Nolet 34 not out en H. van Booven 30 n.o. Bowlingcijfers Quick: W Fiege 2—56, Smit- huyzen 2—27, F. Veugelers 297. Quick scoorde in de eerste innings 83 runs, waarvan W. Fiege 26, F. Veugelers 12 en A. Noehren 12. Bowlingcijfers Flamingo's: J H. van Milli- gen 410, Mr. F. A. Davidson 25, L. J. Sod derland 28. In de tweede innings scoorde Quick 38 voor 8 (tijd), waarvan Smithuyzen 12 n.o. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De geruchten, als zou met het zeer binnen kort te onderteekenen handelsverdrag tus- schen Engeland en de Vereenigde Staten de oude pariteit tusschen het pond sterling en den dollar hersteld worden,, drukten heden morgen hun stempel op de Amsterdamsche wisselmarkt. Overeenkomstig de tendens in -Londen, waar de dollar hedenmorgen vast gestemd was op 4.93 5 8, terwijl de koers gisteren zich op circa 4.94 bewoog, legde ook hier het Amerikaansche devies een oploopende neiging aan den dag. Mocht het tot een stablisatie van den pond-dollarkoers komen, zoo zou de oude pariteit van 4.86 2/3 waarschijnlijk als het toekomstig niveau beschouwd dienen te worden. De laatste dagen is de dollar bezig zich ge leidelijk in deze richting te bewegen, afschoon alle stabilisatiegeruchten voorshands nog met de noodige reserven worden opgenomen. Inmiddels kwam de Am. valuta hier bij opening op 1.815/161.817/16 en vervolgens op 1.81 1/2—1.81 9/16. Daartegenover was het pond sterling zwak ker op 8.96 1/168.96 3/16. De overige devie zen vertoonden geen groote wijzigingen. De Fransche franc werd vernomen op 5.04 5.041/4, de Belga op 30.7230.74, de Zwitser- sche franc op 41.4541.47 en de rijksmark eveneens onveranderd op 72.82 1/272.92 1/2. Op de termijnmarkt vertoonden Belga's en francs een vrijwel ongewijzigd disagio. De goudprijzen waren voor baren en sovereigns opnieuw een fractie hooger. De handel had een normaal verloop. In het voorbeurs-eïfectenverkeer heerschte een vrij vaste stemming, overeenkomstig het verloop van Wallstreet. De ieidende fondsen noteerden verscheidene punten boven het vorige niveau De handel was zoowel voor locale- als voor Amerikaansche waarden iets meer geani meerd. Een eskadervlucht van Soester- berg over een gedeelte van ons land. Ook boven Haarlem waargenomen. Als tegenprestatie voor de ondervonden be langstelling ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de luchtafdeeling Soesterberg is gisteren een eskader van zestig vliegtuigen over een gedeelte van ons land gevlogen. Aan vankelijk zou des morgens te tien uur worden gestart, doch door den hevigen regen was dit niet mogelijk. Des middags kon evenwel wor den opgestegen. De vlucht die over de pro vincies Utrecht Noord- en Zuidholland ging verliep vlot. Ook boven Haarlem heeft men de vliegtuigen kunnen waarnemen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur: Londen 8.96 1/16. Berlijn 72.90. Parijs 5.04 1/8. Brussel 30.72. Zwitserland 41.45 3 '4. New-York 1.81 7 10. 12.— uur: Londen 8.96 1/8. Berlijn 72.90. Parijs 5.04 1/8. Brussel 30.73. Zwitserland 41.46. Kopenhagen 40. - Stockholm 46.20. Oslo 45— New-York 45. New-York 1.811/2. Praag 6.29 1/2. Italië: vrije lire 9.57 1/2; reislire 8.60; bank papier 7.80. DE STICHTING „NATIONAAL CENTRUM". OUDE KASTEELEN ALS STEUNPUNTEN VOOR DE HERLEVING VAN HET NATIONAAL BEWUSTZIJN. Hat béstuur der Stichting .Nationaal Cen trum" heeft dezer dagen in een persconfe rentie een en ander over het doel der stich ting uiteengezet. Wij ontleenen hieraan het volgende: Reeds geruimen tijd hebben eenige voor name Nederlanders zich bezig gehouden met de vraag, wat in dezen tijd van werkloosheid gedaan kan worden, om tegenover de aan den Nederlandschen volksaard vreemde invloeden, die juist op hen, die in de tegenwoordige si tuatie weinig hoop op perspectieven voor de toekomst hebben, een zoo groote aantrek kingskracht schijnen uit te oefenen, te stel len de positieve waarden, die het huidige staatsbestel biedt en die gegrondvest zijn in het grootsche verleden van Nederland. Teneinde het nationale bewustzijn sterker in ons volk te doen leven en de nationale or ganisaties samen te brengen hebben de bo venbedoelde landgenooten een stichting „Na tionaal Centrum" gevormd, waarvan de vice- president van den Raad van State j'nr. mr. F. Beelaerts van Blokland het eere-voorzitter- schap van den Raad van Bijstand op zich heeft willen nemen. In dezen raad hebben voorts zitting R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, groot-officier van H M. de Koningin, jhr. mr. A. M. C. van Asch van Wijck, secretaris-generaal van het departe ment van Algemeene Zaken en Financiën, de oud-gouverneur van Suriname mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, en de commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. Van het dagelijksch bestuur is voorzitter de opperstalmeester van H.M. de Koningin R. F. C. baron Bentinck, vice-presidente mevrouw van Romondt Vis baronesse Quarles de Quarles. penningmeeste- resse mevrouw J. C. A. van Asch van Wijck- baronesse van Hogendorp en secretaris 1 Raams. die de geestelijke vader van het plan tot stichting van „Nationaal Centrum" is. De stichting stelt zich voor. in alle provin cies steunpunten op te richten van waar het nationaal bewustzijn moet worden uitgedra gen. In deze steunpunten zal alles worden ondergebracht wat betrekking heeft op het Huis van Oranje, onze geschiedenis, koloniën, scheepvaart, luchtvaart, leger en vloot, lucht bescherming enz. Zij zullen aan alle organisa ties en vereenigingen gelegenheid bieden hun leden gratis er heen te brengen, evenals de schooljeugd uit de omgeving, opdat deze be zoekers de nationale steunpunten zullen aan voelen als middelpunt van het nationale le ger. Voor deze steunpunten zal gebruik worden gemaakt van oude kasteelen die thans onbe woond zijn en door de eigenaren in bruikleen worden afgestaan. Voor zoover de kasiteelen restauratie behoeven zullen zij door jeugdige werkloozen hersteld worden onder goede lei ding en tucht. Het eerste steunpunt waarover de stichting zal kunnen beschikken is het kasteel „Hardenbroek" van baron van Har denbroek te Driebergen. Het zal op twaalf Augustus officieel geopend worden door den minister-president dr. H. Colijn in tegenwoor digheid van Prins Bernhard der Nederlan den. Op denzelfden dag zal tevens officieel wor den geopend het centrum van de stichtir.2. dat gevestigd is in huize ..Schoonoord" te Zeist, eigendom van mevrouw van Romondt Vis baronesse Quarles de Quarles. die daartoe het huis met het 32 H.A. omvattende park welwil lend heeft afgestaan, opdat de zetel der stich ting er gevestigd kon worden, in verband waarmee de heer Raams als secretaris er met zijn staf zijn intrek heeft kunnen nemen. (A.N.P.) Het fraaie buitengoed „Schoonoord" te Zeist, de zetel van de stichting „Nationaal Centrum". GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Politiebureau, Smedestraat. brief voor Post girokantoor (no. 156761); regenjas; acte- tasch inh. muziek; Bijster, Romolenstraat 68. boek; Kotman, Schermerstraat 20, ceintuur; Wiertsma, Rollandstraat 76, etui met inhoud: v. d. Korf, Javastraat 21, dameshorloge; v. Lster<_n, Leidschestraat 4. dames-armband- horloge; Leendertse. Gasthuislaan 98, kat; Hiep, Kleine Houtstraat 61, behangselpapier: Sannes. Leidschevaart 90. Vogelenzang, por- temonnaie; Zwarte, Rozenpriëelstraat 36 b. vetpomp Dekkers. Du ven voordestraat 38 zwar: regenpijpen: Ruigrok, Hunzestraat 17, rijwielplaatje; Verkerk, Atjhestraat 86. kin derschortje: Blomhof. Wouwermanstraat 70, damesschoen; wed. Schuit, Reitzstraat 63. taschje met inhoud; Smit, Graaf v. Wied- straat 19, actetasch mh. gereedschap. BLOEMENDAAL HALT! ALS DE BOOMEN DALEN. Woensdag-morgen kwamen de dames A. v. B. en A. A. L„ beiden uit Haarlem, per fiets bij den spoorwegovergang aan de Klever laan. De afsluitboomen waren reeds in dalende richting, maar beide dames wilden nog den overgang passeeren met het gevolg, dat zij met den afsluitboom in aanraking kwam. Mej. A. v. B. kreeg een lichte hersenschudding en mej. A. A. L een buil aan het hoofd, een bloeduitstorting aan haar linkerhand en een wond aan haar kin; ook verloor zij een paar tanden. De dames werden bij den drogist Mazurel binnengedragen en door leden van E.H.B.O. van Haarlem werd de eerste hulp verleend. Daarna werden zij per taxi naar haar wo ning vervoerd. DANKBETUIGING VAN PRINS BERNHARD. De leidsters der St. Laurentiushorde te Bloe mendaal, mochten een brief ontvangen van jhr. C. Dedel. particulier secretaris van Prins Bernhard. waarin deze de erkentelijkheid uit drukte. waarmede Prins Bemhard. het door de horde aangeboden verjaarsgeschenk, nl. een album met eenige foto's der welpen, heeft willen aanvaarden. De brief, voorzien van 't Prinselijk wapen, zal in 't hordehol zeker een eereplaats krij gen en zal als bewijs kunnen dienen van de liefde der welpen voor hun Koninklijken Com missaris en de welwillende waardeering zij nerzijds. van het medeleven der Bloemendaal- sche „wolfjes". SPREEKUUR WETHOUDER A. J. PRINSENBERG. De heer A. J. Prinsenberg, wethouder van Publieke Werken te Bloemendaal, is Maandag 11 Juli verhinderd zijn spreekuur te houden. EEN PISTOOLBAAN IN HET POLITIE BUREAU. B. en W. van Bloemendaal hebben bekend gemaakt, dat Ged. Staten van Noordholland hebben ingewilligd het verzoek van het Col lege van B. en W. van Bloemendaal, in het perceel, kadastraal bekend in Sectie A. No. 7708, een pistoolbaan op te richten. (Naar wij vernemen betreft het hier een pistoolbaan in het Politiebureau te Bloemen daal waar de agenten zullen geoefend worden in het revolverschieten.) IJMUIDEN DE VANGSTEN. Scheveningen. 7 Juli. Volgens radio-telegrafische berichten uit zee waren de vangsten der haringloggers heden ochtend als volgt: IJM 266 3 kantjes; IJM 490 45 kantjes (moest nog 30 netten halen) SCH 198 2 kant jes. KW 4 1 k.: KW 9 10 k.; KW 45 7 k.: KW 176 5 k.: 'KW 135 2 k.; KW 31 14 k KW 96 25 k.; KW 95 7 k.: KW 167 2 k.; KW 160 7 k; KW 110 7 k.; KW 123 1 k. BESOMMINGEN. manden. Trawlers. 670 Gerberdina Johanna IJM. 38 f 2430 280 Protinus IJM. 85 2190 980 Carolina IJM. 262260 350 Clasina Luther IJM. 591950 630 Erin IJM. 122050 Loggers: SCH. 118 f 1490; SCH. 130 f 1630; SCH. 15 t 1370; KW 91 f 260; KW 177 f 330. IJMUIDEN, 7 Juli 1938. Tarbot 10080 ct. per K.G. Tong 180—130 ct. per K.G. Heilbot 116—105 ct. per K.G. Groote schol f 38—28 per 50 K.G. Middel schol f 26—22 per 50 K.G. Zetschol f 2514 per K.G. Kleinschol f 207.50 per 50 K.G. Bot f 12 per 50 K.G. Schar f 12,50—3.50 per 50 K.G. Poontjes f 5—0.80 per 50 K.G. Kïeinnnddel schelvisch f 23—17 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 157 per 50 K.G. Groote gul f 8—5.50 per 50 K.G. Kleine gul f 6.50—2.70 per 50 K.G. Wijting f 5.804 per 50 K.G. Makreel f 4.602 per 50 K.G. Versche haring f 6 GO2.45 per 50 K.G Kleinmidae] heek f 14 per 50 K.G. Kleine heek f 86 per 50 K.G. Kabeljauw f 5020 per 125 K.G. Leng f 1.15 per stuk. Koolvisch f 0.500.35. SCHEVENINGEN 7 Juli 1938. Tarbot 80100 cent per K.G. Griet 60—75 cent per K.G. Tong 100175 cent per K.G. Middel schol f 16—f 22 per 40 K.G. Klein schol f 6f 13 per 40 K.G. DE HARINGVISSCHERIJ. Aangevoerd door de Erin IJM 12 460 kisten versche haring en 15 kantjes steurharing. De prijs van de steurharing bedroeg 16.50 15.00 per kantje. Vlaardingen, 7 Juli. Binnen van de haringvisscherij KW 36 met 676 kantjes van 14 schepen. HAARLEM, 7 Juli. Getrouwd 7 Juli: C. J. Vink en C. A. J. El- fering; P A. Bouman en M. Peetoom, H. G. van Brinkom en J. L. Steenbakker; E. G. Ehbets en A. C. Nijenhuis; J. W. van Waarde en E. W. van der Linde; A. D. A. Scholten en M. Th. Jansen Hendriks. Bevallen 2 Juli: J. C. B. M. de Gruijter— Mollmann, z.: 4 Juli: E. A. de Vries—Sandi- fort. d.: 6 Juli: S. C. E. van Gelderde Veij, z.; G. L. den Hollandervan Huissteden, 2.; J. G. Wens/een--Jonker, d.; C H. M. Storm— Bongenaar, d.; M. Krawinkel—de Zwart, z.; 7 Juli: M. M. C. Nunnink—Vissers, d.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7