deltaiwmU&ssi .Tour de Frante wint de zesde étappe VACANTIE 1938 SCHAAKRUBRIEK Nieuwe Uitgaven T> T N S D A G 12 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Leducq verovert de gele trui 4 N* Uit BayonneDe zesde étappe van den Tour' de France, welke Maandag van Bordeaux naar Bayonne werd verreden, was weer geen geheel, maar in twee stukken verdeeld. Het eerste ge deelte liep van Bordeaux naar Arcachon over een afstand van 52.5 K.M. Van hieruit ging het tweede en laatste stuk naar Bayonne, dat 161 KIM. verder lag. De Italiaan Rossi werd winnaar van het eerste gedeelte; op het tweede stuk achter zijn landgenoot Servadei werd hij tweede. Er werd over de geheele étappe slechts één klassement opgemaakt; hierin bezette Rossi de eerste plaats met bijna 2 minuten voorsprong. Reeds te half tien 's morgens vertrokken de renners voor het eerste gedeelte naar Arca chon. Onmiddellijk werd er een stevig tempo ingezet, maar het duurde niet lang, of de jonge Franschman Gianello sprong weg uit het peloton en had spoedig een 4 a 500 M. voorsprong genomen. Toen echter kreeg hij gezelschap. De Italianen Cottur en Rossi en spoedig daarna nog drie renners voegden zich bij Gianello; te zamen namen zij hun kans waar. Hun voorsprong wisten zij te vergroo- ten tot 1 min. 35 sec. Wel deed Sylver Maes en kele pogingen om de vluchtelingen achterna te gaan, of trachtte hij het peloton door zijn voorbeeld tot een achtervolging aan te zetten, maar. steeds waren de andere Italianen erbij om deze' tactiek te beletten. In het kopgroepje zaten immers eenige Italianen. Cottur kwam het eerst op de wielerbaan te Arcachon aan, maar Rossi was vlak achter hem en bleek in den eindsprint de sterkste te zijn. De andere renners kwamen in een vrijwel ge sloten peloton door; ook de Nederlandsche renner^ waren daarbij. Na drie kwartier rust vertrokken de renners voor lj.et tweede en grootste gedeelte van de étappe. Eerst .bleven de renners bij elkaar, maar plotseling "schoot ue Duitscher Wengler weg en nam een voorsprong van ongeveer 45 seconden. Toen achtten Leducq, Lesueur, Mar- tano, Servadei en Rossi den tijd gekomen om eens te zien, waar Wengler bleef. Spoedig had den zij hem te pakken. In een tempo, dat soms de 45 K.M. overschreed, ging het voor waarts. Zóó snel reden de zes leiders, dat zij hun voorsprong konden vergrooten, ondanks het- feit, dat het peloton een felle jacht had ingezet. Met geruimen voorsprong kwam het kop groepje te Bayonne aan; thans was het Ser vadei, die in de eindsprint de beste was; Rossi werd tweede, Wengler bezette de derde plaats. Het groote peloton, waarin ook onze land- genooten waren, had een flinken achterstand opgeloopen. In dit peloton reed ook Majerus mee, maar hij mocht nog maar voor zeer kor ten tijd de gele trui dragen. In het algemeen klassement had thans Leducq de eerste plaats veroverd; Majerus werd derde achter Wengler. In het algemeen klassement bezet Middel kamp thans de dertigste plaats, met nog geen negen minuten achterstand op den nieuwen drager van de gele trui. Leducq. Ook van Schendel schoof een plaats achteruit; hij staat thans 3Sste. Van Nek daarentegen kwam een plaats vooruit en is thans 64ste, Schulte bleef 73ste, Dominicus kwam een plaats vooruit en is thans 79ste, onmiddellijk gevolgd door Helle- mons, die drie plaatsen opschoof en die dus als 80ste staat genoteerd. De uitslag van de zesde étappe luidt: 1. Rossi (Italië) 6 uur 22 min. 54 sec. 2. Cot tur (Italië) 6 uur 24 min. 34 sec. 3. Naisse (Frankrijk) 4. Le Guevel (Frankrijk) 5. Tan- neveau (Frankrijk). 6. Gianello (Frankrijk) allen in denzelfden tijd 7. Servadei (Italië.) 6 uur 26 min. 3 sec. 8. Wengler (Duitschland) 9 Lesueur (Frankrijk). 10. Leducq (Frankrijk) 11. Martano (Italië) allen in denzelfden tijd 12. Gallien (Frankrijk) 6 uur 26 min. 36 sec. 17. Langhof (Duitschland) 6 uur 28 min. 12 sec. 18. Een groep van 62 renners, onder wie de Nederlanders Middelkamp, Van Schendel, Van Nek, Schulte, Dominicus en Hellemons. Haarlem's Dagblad GR A T 1 S naar Uw vacantieverblijjf in Nederland. Ten gerieve van onze abonnés zullen wij „Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar hun vacantieadres zenden Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts V/2 cent voor pottikosten boven den gewonen abonnementsprij s. De voordeelen hiervan zijn le. U blijft óók in Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. 2e Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Een en ander geldt alléén voor vacantie- adressen in Nederland. DIRECTIE „HAARLEM'S DAGBLAD?' Algemeen klassement: 1. Leducq (Frankrijk) 40 uur 9 min. 20 sec. 2. Wengler (Duitschland) 40 u. 9 min. 46 sec. 3. Majerus (Luxemburg) 40 u. 10 min. 8 sec. 4. Rossi (Italië) 40 uur 10 min. 20 sec. 5. Magne (Frankrijk) 40 uur 11 mni. 8 sec. 6. M. Clemens (Luxemburg) met denzelf den tijd. 30. Middelkamp (Nederland) 40 uur 18 min. 12 sec. 38. Anton van Schendel (Nederland) 40 uur 20 min. 10 sec. 64. Van Nek (Nederland) 40 u. 34 min, 44 s. 73. Schulte (Nederland) 40 u. 43 min. 10 sec. 79. Dominicus (Nederl.) 40 uur 55 min. 15 s. 80. Hellemons (Nederland)' 40 u. 57 m. 3 sec. Het Iandenklassement. Het iandenklassement is na de zesde étappe als volgt: 1. Frankrijk 120 uur 34 min. 16 sec. 2. Frankrijk b 120 uur 37 min. 39 sec. 3. Luxemburg en Zwitserland 120 uur 37 min. 54 sec. 4. België 120 uur 38 min. 57 sec. 5. Italië 120 uur 40 min. 6 sec. 6. Duitschland 120 uur 42 min. 11 sec. 7. Frankrijk c 120 uur 52 min. 55 sec. 8. Spanje en Nederland 120 uur 55 min. 0 s. GYMNASTIEK. BATO. Zooals reeds eerder werd gemeld, zal boven genoemde vereeniging op Maandag 18 en Dinsdag 19 Juli a.s. haar medewerking aan de Sportweek verleenen door op resp. het Leidsche plein en het Schouwtjesplem een uitvoering te geven, bestaande uit zeven num mers. Voor begeleiding der massale nummers heeft Bato zich van de medewerking van „Harmonie Crescendo" verzekerd. Deze mu ziekvereniging zal eveneens Bato van haar clubhuis aan de Badhuisstraat af begeleiden naar de pleinen.. ZWEMMEN. VOLKSZWEMFEEST Voor het groote volkszwemfeest dat op Zon dag 24 Juli a.s. in de Gemeentelijke Zwemin richting aan de Houtvaart zal worden gehou den, begint hedenavond de inschrijving in bo vengenoemde inrichting Tot en met Donderdag 21 Juli zal er worden ingeschreven iederen avond van 79 uur en 's Woensdagsmiddags van 35 uur. 's Zater dags niet. Aan de wedstrijden kan worden deelgeno men door hen die geen lid zijn van een zwem- sportvereeniging. Het programma bevat zulk een verscheidenheid van nummers, dat een ieder, onverschillig van welken leeftijd, kan deelnemen. SCHAAK- EN DAMRUBRIEK. DRIE MAANDEN STOPGEZET. Evenals vorige jaren zullen de Schaak- en Damrubriek in de maanden Juli, Augustus en September niet in ons blad worden opgenomen. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zen den aan den Schaakredacteur van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem. OPLOSSING PROBLEEM No. 958. (No. 11 van den wedstrijd, 48e ladder). Stand der stukken: Wit: Kei. Dc6, Le5, Pd7, Pg4. Zwart: Kf5. (M. Havel, te Weinbergen). De naam Havel is een pseudoniem voor Kostal. 1. Dc6h6, Kf5e4; 2. Pgl—e3, enz. Kf5xg4; 2. Pd7c5, enz. Goed opgelost door: H. J. S. Beck, H. S. Bogaardt en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; E. J. Akkerboom, B. Amelung, A. v. Baren, J. J. H. Bauer, A. F. Blokker, H. en J. Blokker, J. Buma, C. v. Dort, H. W. v. Dort, A. G. v. Eis, J. Hlllebrand, R. Hommers, F. W. Hoogerbeets, J. ten Hove, C. Hovingh Jr., G. Huizing Jr., H. Jonkers, B Koedijker, C. Koster, A. C. Krijn, Mart. J. Lürsen, J. H. Meilink, A. J. Mooy, P. J. F. v. Oeffel, Joh. B. Pennock. J. J. Piers, P. Rotte veel, A. Veerman, C. Warlé, J. v. d. Water, C. F. Weber en J. P. Wever, allen te Haarlem; F, D. Kat, te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad. K. Siegerist en H. F. Zeylstra, al len te Santpoort (allen drie punten). CORRESPONDENTIE. Drouwen (Dr.) B. v. R. Na 1. Pg4h6+, Kf5g5; 2. Le2f6f speelt Zwart Kg5—f4. waarna mat niet volgt. Haarlem. Jöh. K. Jr. In no. 958 staat de witte Koning niet op fl maar op el, zoodat de door u opgegeven sleutelzet Kflg2 niet kan worden uitgevoerd. J. S. Ook uw oplossin? berust jp een vergis sing in den opgezetten stand, want noch 1. Dd3, noch het antwoord Kf7, kan worden ge speeld. HONKBAL. T. H. B. IN UTRECHT. De Ned. Honkbalbond organiseerde Zondag 10 Juli in Utrecht een tournooi voor uitge- noodigde derde klasse negentallen, waaraan ook T.H.B. deelnam. De overige deelnemende negentallen waren: De Spartaan (Amsterdam), R. C. Eindho ven en Lorentz Lyceum (beide Eindhoven), D.O.S. I en De Stichtsche (beide Utrecht), Hilversum (Hilversum) en H. C. 1938 (Bus- sum). Als eerste tegenpartij kreeg T. H. B. Oe Stichtsche te bekampen. Vooral door de vele fouten in het Utrechtsche veldwerk had T. H.B. weinig moeite om te winnen. Twee honk slagen van Van Ee en één van Zwanenburg was alles wat T.H.B. te leveren had. De rest kwam vrijwel geheel van de tegenpartij. De cijfers der innings waren: De Stichtsche: 2102 is 5 T.H.B.: 7—6—2—* is 15. Daar Hilversum ondertusschen met 63 van het Lorentz Lyceum gewonnen had, moest T.H.B. in de tweede ronde tegen Hilversum spelen, Hier heeft T.H.B. wat meer moeite moeten doen om te kunnen winnen. Van Loenen, de werper, had weinig succes en aan het eind van de tweede en het begin van de derde in nings kwamen nogal wat fouten in het veld werk voor. Later ging dat echter weer beter. C. Roose b.v. deed een paar keurige vangen. Van 't Huil en Rebel ieder ook een en Van Loenen smaakte het genoegen de laatste twee man uit te krijgen door een goeden aangooi naar het eerste honk. Door T.H.B. werd ook nu weinig geslagen. De paar punten, die binnen kwamen, ont stonden voornamelijk uit vier wijd. Pas in de vierde beurt ging het wat beter. Toen gaven Van Hage en Roose eenhonkslagen en Van Loenen een tweehonkslag. Daardoor leverde deze beurt zooveel runs op dat T.H.B. de vijfde beurt niet meer hoefde te slaan en toch nog met 127 won. De cijfers der innings zijn: Hilversum: 11311 is 7. TH.B.: 1 3 2 6 is 12 Hierdoor was T.H.B. tot de finale gevorderd. Door overwinningen op Spartaan en R. C. Eindhoven bezetten D.O.S. de andere plaats. Nu had T.H.B. echter weinig in te brengen. In vijf innings produceerden de Haarlemmers slechts twee honkslagen, Van Loenen en Lin deman elk een. Vijf spelers kregen drie slag en vier waren het slachtoffer van een goeden vang. Verder was het veldwerk van D.O.S, zoo goed dat liefst zes man van T.H.B. op het eerste honk sneuvelden. En twee van de drie behaalde punten waren aan een fout van den achtervanger van D.O.S. te danken. De Utrechtenaren daarentegen sloegen den bal naar alle kanten. In de eerste innings sloeg Van der Muur al een homerun, in de tweede innings vielen twee één honkslagen, in de derde zes van een honk en twee van twee honken en in de vierde waren het nog drie van een honk en twee van twee honken. In vier innings zestien honkslagen. Tegen een dergelijke „slag" regen was T. H.B. niet opgewassen en zoo won D.O.S. de finale met flink verschil. De cijfers der innings zijn: T.H.B.1—1—0—O—l is 3. D.O.S.: 1—1—8—7—* is 17 T.H.B. moest zich dus tevreden stellen met den tweeden prijs. HAARLEM—SALT LAKE CITY. Woensdagavond speelt Haarlem in het Nqor- der Sportpark een wedstrijd tegen een negen tal Amerikanen, in Amsterdam studeerende leden van de secte der Mormonen, die uit komen onder den naam Salt Lake City ne gental. In Amsterdam heeft dit team al eenige wed strijden gespeeld en o.a. van V.V.G.A. en Ajax gewonnen. De verwachting is dat een goede wedstrijd te aanschouwen zal zijn. De tijd van aanvang is bepaald op zeven uur. HAARLEM I—GEN. MOTOR BASEBALL CLUB. Zondagmiddag ontvangt Haarlem het jaar- lijksche bezoek van de Gen. Motor Baseball Club uit Antwerpen. Naar verluidt komen de Belgen met een club van zeventig a tachtig man, genoeg dus om hun team met Zuidelijk vuur aan te moe digen. De Commissie voor Ontvangst ontvangt de Belgen om pl.m. half twaalf in restaurant Brinkman op het Houtplein, waar tevens ge luncht wordt. Na afloop van den wedstrijd wordt ter zelfde plaatse gemeenschappelijk gedineerd. Zoodra het Belgische negental bekend is, komen wij op dézen wedstrijd terug. SNELWANDELEN. H.A.Y. „DE KAMPIOEN". De tweede wedstrijd om den beker heeft Zondag j.l. onder veel belangstelling plaats gehad. Te 10 uur verschenen aan den start op het Plein de volgende loopers: D. Overdam, A. Herben, G. A. Ramaker, H. Medenblik, J. v. Looij. In deze volgorde startten zij met een tusschenpoos van een minuut. Het keer punt was bij de klok te Bennebroek, het eindpunt wederom het Plein. De uitslag was: 1. A. Herben, 5 p., 2. D. Overdam 4 p. 3. H. Me denblik 3 p.. 4. J. v. Looy 2 p. 5. G. A. Ramaker 1 p., Uitslag stijlloopen. 1. Herben 5 punten Ramaker, Medenblik en Overdam ieder 4 punten en van Looij 3 punten. De stand van den beker is thans: 1. Herben 10 p., 2. Medenblik 8 p., 3. Overdam 7 p.. 4. v. Looij 6 p., 5. Ramaker 4 p., Stijlprijs: 1. Her ben 10 p.. 2, Medenblik 9 p.. Ramaker, v. Looij en Overdam ieder 7 p.. Snelheidsprijs: 1. Her ben, 2. Medenblik, 3. Overdam, 4. v. Looij, 5. Ramaker. CRICKET IN ENGELAND. NOG STEEDS GEEN BEGIN VAN DE DERDE TESTMATCH Ook Maandag kon er wegens onbespeelbaar heid van het veld op Old Trafford nog steeds geen begin met de derde testmatchgemaakt worden. De vierde dag is van geen belang meer. Een derde draw wordt het resultaat. In de zeven county-matches kon gespeeld worden. De resultaten van den tweeden dag 'uiden: Surrey 190 en 46-1 wint van Kent 135 en 100 Watt nam in Surrey's 1ste innings 6-80 pn Par ker in Kent's 2de 5-23, Hampshire 125 en 48-5 wint van Somerset 116 en 156 Derby •hire 158 tegen Yorkshire 1.98 en 26-0 Leices •rshire 191 tegen Lancashire 283-7, Njtts 235 en 14-0 tegen Middlesex 394-9 (gesl.) Sussex 282 tegen Essex 186 en 140-4. Worcestershire 113 tegen Gloucestershire 237 en 22-1. OLYMPISCHE SPELEN. Geeft Japan de Spelen van 1940 op „Organisatie in een ander land nog zeer goed mogelijk", zegt baron Schimmelpenninck van der Oye. Uit Tokio: Japan is ernstig van plan, van de organisatie der Olympische Spelen in 1940 te Tokio af te zien en aan het Interna tionaal Olympisch Comité te adviseeren, aan een ander land de organisatie toe te vertrou wen. Tegelijkertijd zou Japan dan zijn candi- datuur stellen voor de Olympische Spelen van 1944. Het ligt voorts in de bedoeling, de interna tionale tentoonstelling, welke in 1940 vóór de Olympische Spelen te Tokio zou worden ge houden, niet te laten doorgaan. De beslissing hieromtrent, welke waar schijnlijk heden zal worden genomen, zal on getwijfeld haar terugslag hebben op die, welke inzake het doorgaan van de spelen zal vallen, In zekere kringen oefent men druk op de re geering uit, haar beslissing tot den herfst uit te stellen. Een overwinning in China, waarop in deze kringen tegen dat tijdstip gerekend wordt, zou aanleiding kunnen zijn, van de Spelen geen afstand te doen, integendeel juist dan zou een goede demonstratie kunnen worden gegeven van de macht en den voor spoed van Japan. In verband met dit gericht uit Tokio heeft het A.N.P. zich gewond tot den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, die mededeelde, dat, mocht Japan htlerdaad van de organisatie der spelen afstan# doen, het nog zeer goed mogelijk is de Spelen in een ander land te houden. In het begin van deze eeuw heeft zich een dergelijk geval voorgedaan met Italië en ook toen zijn de Spelen nog in een ander land ge organiseerd. Indien Japan de Spelen dus te ruggeeft, zal het Internationaal Olympisch Comité op korten termijn een besluit moeten nemen en eventueel een ander land uitnoodi- gen de organisatie over te nemen. Indien dit land. de noodige voorbereidingen in den res- teerenden tijd kan treffen, is er volgens het protocol niet het minste bezwaar tegen om in 1940 de Olympische Spelen alsnog in een andere stad te houden", zoo was de meening van den N.O.C.-voorzitter. ATHLETIEK. ADSPIRANTEN-WEDSTRIJDEN KENN. TURNKRING. A.s. Zaterdagmiddag worden onder leiding van den heer J. M, Duijff, atletiekwedstrij den gehouden voor adspiranten uit den Ken- nemer Turnkring. Voor deze wedstrijden gaven zich 126 jon gens en meisjes op, voornamelijk van O. S. S., Turnlust B. en Concordia, en voorts enkele van Turnlust H. en de B. G. V. De inschrijving is van dien aard, dat alle nummers kunnen doorgaan, behalve dé esta- fettes. Het aanvangsuur is op 3 uur bepaald, ook voor de Haarlemsche vereenigingen. BILJARTEN. JAARVERGADERING INT. BILJARTBOND. Voor de biljartsport in het algemeen is de- eerstvolgende jaarvergadering van den Int. Biljartbond (U.I.F.A.B.), welke op 12 eh 13 Augustus e.k. te Keulen gehouden zal wor den, van het grootste belang. In deze bijeen komst van afgevaardigden der aangesloten nationale biljartbonden wordt de lijst van de internationale wedstrijden (Calendrien Spor- tif genoemd) voor het seizoen 1938-1939 vast gesteld. Daar het echter wegens de groote kos ten steeds moeilijker wordt, de Wereld- en Europeesche kampioenschappen onder te brengen, zal de afgevaardigde van den Ned. Biljartbond jhr. dr. J. C. Mollerus, namens deze organisatie een voorstel doen, om de Wereldkampioenschappen tot 4 te beperken, nl. 45/2, 71/2, driebanden en dat in ploegen met 3 spelsoorten. Dan zouden vervallen: 45/1, libre, bandstooten en fantaisie classique. waar steeds minder interesse voor is WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. Zondag werd door „Jan Passtoors" met een groep van 22 personen deelgenomen aan den aardbeienmarsch te Beverwijk. Allen hebben den tocht volbracht. Door de vereeni ging werd niet meegedongen naar de extra- prijzen. In verband met de training voor de vier- daagsche afstandsmars^hen, waar „Jan Pas stoors" met 19 leden aah zal deelnemen, liepen de dames ook nog naar Beverwijk; de heeren liepen heen en terug. Zoo werd de afstand van 40 en 55 K.M. gewandeld. Donderdag a.s. zal „Jan Passtoors" deel nemen aan den optocht bedoeld als opening van de sportweek. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland. TIENDE RONDE De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tiende ronde van het tournooi om het per soonlijk kampioenschap van Nederland luiden: Van den BoschPrins 10. Van MindenoMuilwijk 10 Van Scheltinga—Euwe VzVz LandauCortlever 01 Fontein-Mulder 01. Van Doesburghde Groot 01 De stand luidt thans: l. Euwe 8 punten; 2 en 3 Van den Bosch en Cortlever, ieder 7V2pnt.; 4 en 5 Landau en De Groot, ieder 6 pnt.: 6. Van Scheltinga 5 pnt.; 7 en 8 Mulder en Prins, ieder 4V2 pnt.; 9. Van Doesburgh 3J/2 pnt.; 10. Muilwijk 3 pnt.; 11. Fontein 2V2 pnt. en 12. Van Mindeno 2 pnt. WATERPOLO. D. W. R. 1—HET IJ 1 Woensdagavond half negen speelt het eerste - vental van de Waterratten tegen het sterk0 \msterdamsche IJ-team. Daar In Amsterdam door D W. R slechts met 4—3 werd verloren T'ordt z°er 7°ker een sr>annenri° strijd ver vacht Te acht uur speelt het eerste dameszevental tegen H. D. Z. uit Amsterdam. De wedstrijden worden gespeeld aan de Houtvaart. KANOSPORT. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë TE ROTTERDAM. Op Zondag 17 Juli as. zal te Rotterdam (Kralingsche Plas) de eerste officieele lan- denwedstrljd tusschen de vertegenwoordi gende ploegen kano-wedstrijdvaarders van België en Nederland worden gehouden. In de bekende schoolseries van J. M. Meu- lenhoff, Amsterdam zijn verschenen; Petites Poésies, a dire et a chanter, verza meld door M. E. A. Tromp (2e druk). Petit vocabulaire fransais. door F. J. Schmit. Fransche werkwoorden, door J. R. S. Cau- berghe (3e druk). Au revoir, soleil! door Jeanne de Coulomb, uitgegeven door C. J. Uiterwaal. Verder verscheen bij Meulenhoff een her druk van Goethe's Egmon-t, met inleiding en aanteekeningen van dr. D. van Eek. Bij de Uitgeversmij. J. Philip Kruseman te Den Haag zijn verschenen: „Wie wierp de lasso?" van Stuart Palmer. „De onbezonnen Kus" van Denise Robins. „In voortdurend gevaar" van Frank C. Robertson. „Fatale schoonheid" van Lola Stein. Bij de uitgeversmij. W. J. Thieme en Cie te Zutphen verscheen van J. H. van Wieringen „De voorhistorische mensch". Bij de N.V. van Loghum en Slaterus Uitge versmij. te Arnhem is verschenen „De boom des levens" door Tore Hav, uit het Noorsch vertaald door Dra. N. BoelenRanneft. Bij de uitgeversmpij. Scheltens en Giltay te Amsterdam is de door de Kon. Vereen. „Ko loniaal Instituut" te Amsterdam bekroonde roman „Waar het bamboe ruischt" versche nen, geschreven door Augusta van Slooten. Bij de N.V. N. Samson te Alphen a. d. Rijn is verschenen; „De steunverleening aan werk- looze arbeiders", door G. W. F. van Hoeven, referendaris b-h. departement van Sociale Za ken. hoofdinspecteur v. d. Steunverleening, hoofd van den Rijksdienst der levensmidde lendistributie, met medewerking van mr, J. H. J. Schouten, hoofdcommies b. h. Departe ment van Sociale Zaken. De minister van Sociale Zaken, prof. mr. dr. C. P. M. Romme, schreef een voorwoord. /CUEEP/ TJUNCFNl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk. Vanc. n. Rott. 10 te Londen. Delftdijk, Rott. n. Vanc. p. 9 Dungeness. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 10 te Huil. piommersdijk n. Rott. 10 te Londen. HALCYON LIJN. Rozenburg, 11 v. Oxelosund n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam 10 v. Lulea te Vlaard. Stad Zaandam 11 v. Bilbao te Vlaardihges. Stad Zwolle 9 v. Bilbao n. Rott.-Vlaard. Stad Maassluis 12 (n.m.) te Rott. verw. Stad Vlaardingen 12 (n.m.) te Rott. verw. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 10 v. Hamburg te Altist. Boschfontein (thuisr.) 9 v. Mombassa. Heemskerk (uitr.j 10 te Port Natal. Nijkerk 10 v. Hamburg te Amsterdam. Randfontein (uitr.) 10 v. Marseille. Meliskerk (uitr.) 10, 30 mijl ZW v. Niton. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 v. Monrovia. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 11 van Hongkong. Serooskerk (uitr.) 9 van Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 9 van Genua. KON HOLL LLOYD. Amstelland 11 v. Hamburg te Amsterdam. Eemland (thuisr.) 10 v. Bahla. Orestes 11 v. Amsterdam n. Bremen. Salland (uitr.) 8 van Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Stella, Lissabon n. Amst. p. 11 Finisterre. Ariadne, Stamboul n. Amst. p. 11 Lydd. Venus. 10 v. Setubal n. Genua. Pluto 10 v. Amsterdam te Gdynia. Ajax 11 v, Kopenhagen n. Stettin. Orpheus 11 v. Aarhuus te Amsterdam. Achilles, Triest n. Amst. p. 9 Gibraltar. Alkmaar 11 v. Antwerpen te Hamburg. Aurora, 9 van Marseille n. Amsterdam. Baarn, 10 v, Amsterdam te Hamburg. Barneveld, Chili n. Amst. 8 te Valparaiso. Berenice, 9 v. Piraeus n. Thessaloniki. Crijnssen, 10 v. Amsterd. te Hamburg. Deucalion, 10 v. Catania n. Venetië. Douro, 7 v. Curacao n. Puerto Cortez. Fauna, 10 v. Lipari te Amsterdam. Flora, 7 van Curacao n. Maracaibo. Hebe 9 van Catacolo n. Algiers. Hercules, Bourgas n. Amsterd. p. 9 Gibr. Iris 10 v. Kopenhagen te Amsterdam. Juno 10 van Stafhboul te Bourgas. Mars 9 v. Beyrouth n. Izmir. Merope, 10 v. Amsterdam te Hamburg. Nereus 10 v. Bilbao te Oporto.. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Perseus, Amst. n. Kopenh. p. 11 Holtenau. Saturnus, Rott. n. Pasajes p. 9 Prawle Point Socrates 11 v. Hamburg te Antwerpen. Strabo, 5 v. Curasao n. Maracaibo. Stuyvesant n. Paramaribo p. 9 Beachy H. Theseus, Danzig n. Amst. p. 10 Brunsbuttel. Trajanus 9 v. Tunis n. Lissabon. v. Rensselaer. 10 v. Curasao n.Puerto Cabello Venus, 9 v. Lissabon n. Setubal. Vesta, Rotterd. n. Tanger p. 10 Dungeness. Vulcanus, 11 v. Hamb. te Amsterdam. Simon Bolivar, Amst. n. Barbad. p. 100 Ouess Agamemnon, 11 v. Tunis n. Alexandriëë. Euterpe, Bordeaux n. Amsterd. p. 11 Lydd. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MIJ. Ajax, Japan n. Rott. 10 v, Shanghai. Achilles, Japan n. Rott. 11 te Dairen. Prometheus, 8 v. Liverpool n. Batavia. Gleniffer, 10 v. Dairen te Rotterdam. Titan, Rott. n. Japan 9 te Singapore. Rheseus, Batavia n. Amst. p. 11 Gibraltar. Adrastus, Batavia n. Amst. 10 v. P. Said. Patroclus, n. Rott. via Londen p. 11 Dungen. Radnorshire, Japan n. Rott. 8 v. Colombo. City of Derby, Taku Bar n. Rot. 8 v.Shanghai ROTTERD LLOYD Slamat (thuisr.) 10 van Sabang Buitenzorg, (uitr.) p. 10 Gibraltar. Kota Gede (thuisr.) p. 10 Sagres. Soekaboemi (uitr.) 10 te Londen. Siantar, 9 van Batavia n. Rotterdam. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (thuisr.) 10 van Santos. Alphacca (uitr.) p. 9 Fernando Noronha. Aludra (uitr.) p. 9 Dungeness. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tabian (uitr.) 10 te Samarang. Poelau Roebiah (uitr.) p. 10 Ouessant. Bengkalis 11 v. Amsterd. te Rotterdam Moena. l] v. Amsterd. te Hamburg. Salabangka (thuisr.) 9 v, Port Sudan. Johan de Witt (thuisr.) 9 v, Algiers. WIJK LIJN Naaldwijk, 9 v. Koivisto naar Zaandam. Zonnewij-k 9 v. Rott. te N.-York v. Rott. Stolwijk 9 v. Rott. te Bilbao v. Rotterdam. Randwijk 10 van On ton naar Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7