BURGERLIJKE STAND. DINS D A" G 12 J U E I 1938 HAA'REEM'S D'AGBE'AD 144T/ÏI EKItUMN Te veel lintjes vail liet Legioen van Eer. Fransche regeering treft beperkende bepalingen. PARIJS, 12 Juli. Met het oog op het bui tengewoon hoog getal 196.146 decoraties van het Legioen van Eer, waardoor het gevaar bestaat dat de waarde van deze decoratie zou gaan afnemen heeft de regeering besloten een streng „systeem om het uitdeelen van deze decoratie te beperken'' door te voeren. Toen deze onderscheiding door Napoleon werd inge steld waren er 5000 personen mede begiftigd. Bovendien zijn er nog twee andere decoraties der Fransche regeering die de begiftigden het recht geven een lintje in het knoopsgat te dragen. nJ. die van „verdiensten voor land bouw" en de ..Academische palm". De eerste is in het bezit van ongeveer 50.000, de laatste van meer dan een miliioen personen. Op de bureaux van de ministers stroomt nog steeds een zeer groot aantal petities voor deze decoraties binnen. Het recente decreet geeft nu de regeering het recht om zich strikt te houden aan een bepaalde regeling, welke direct in werking treedt. (United Press). Overgangsexamens H. B. S. A Bevorderd van de le naar 2e kl.: Sara J. Backer, Geertje B. Fris. Hendrika F. Heinz- berger, Nelly W. v. d. Kroon, Janke Wanders. J. P. van Balen Blanken. W. M. Breemer, W. Enthoven. W. van Gorselen, W. H. Hartman, K. den Hartog v.w.. D. S. Leeflang, J. Ph. F. Luesken. B. W. Solkamans. P. van der Wal, B. W. IJspeert. Enny Huisman. G. C. Visarius, Irene Anthonijsz. Johanna de Boer. Rina Ger- meraad, Dina A. de Jong. Winnie M. v. d. Palm Maartje Stam, H. Broekmeyer, J. C. Cramer. B Gabriel, K. Kannegieter, J. Klinkenberg, H. Sleutelberg, R. Stuker, A. Verhoeff. J. Wei- dema. H. C. Wortel, Jantje v. d. Werf, L. M. v. d. Ham. Bevorderd van le naar 2e kl.: Henriette H. Kollewijn, Son.ia Seegers. Wil- helmina Stappmans, Tine Wildeboer. Andrée Wiltons. D. Bijleveld. A. Calisch. P. Chr. Geb- hard, H. Hoekstra. A. Kerkhoff. H. J. van Laar (voorw.), I-I. Schnitger, J. Veldhuizen, W. Vermeer. Peggy v. Hout. H. Kiers. Bevorderd van de le naar de 2e kl.: Arendina Broerse, Gerritdina J. Brouwer, Martina Handgraaf. Cornelia Chr. Kroon. Alida J. H. Veenstra, Mathilda H. Wijnstok, Antoinette v. d. Zijden, G. H. Bernhard, N. G. van Dam, H. Dijkstra, J. H. Groeneveld, P. Lieth, W, E. Salverda, P. Schutte. J. W. de Vogel. P. C. J. van der Voorde. L. Winkel, B. Stollenga Bevorderd van 2e naar 3e kl.: Corrie J. J. Das. Maria ten Have (v.w.), Wenda van Pelle- com, P. C. Blokland. Th. v. d. Bos, S. C. Bruin. Ph. Deys. D. H. Dros, H. J. Heezius, C. A. Hout, H. Hulsebosch. J. L. Klip, J. Kummer, B. H. Meylis. H. F. Prins, M. Reinalda, E. A. Schultz, F. Siepel (v.w.), L. J. v. van Til, M. Veldhui zen. N. Wartena, Cornelia M. A. v. Beckum. Bevorderd van de 2e naar de 3e kl.: voorw. Jantje T. Jongert, Gusta J. Kuipers, Catha- rina Wijnands. J. D. de Bruyn, Ch. W. Dah- men, voorw, K. C. Faber, voorw. H. Goosens, A. Huges, N. A. van Kersen. F. Lindeman, A. Sas, A. Schouwenaars. J. J. Wensing, L. de Wijs. J. G. van Zon, P. Slagter. Bevorderd van 2e naar 3e kl.: Ursula van Dam, Anna Schilstra, Johanna T. IJff, E. J. Akkerboom, H. Boeree, J. M. Cassé, F. Dekker, C. Fris, H. Jonkers, J. N. Koegler, K. Chr, KosLman. v.w. D. J. Krijgsman. B. A. Meyer, G. M. R. H. Mijnlieff, K A, Ploeg, v.w. P. J van Tiggelen, v.w. H. J. Velthuysen, D. van dei- Want, v.w. L. D. de Leeuw. Bevorderd van 3e naar 4e klasse: v.w. Maria van Coesant, Wilhelmina Greebe, Johanna C. Meyer, Annie Sevensma, Willy Vermeer. Nancy E. Vermeulen, Maria C. Vige, v.w. Gerda W. Wesselink, Tine H. Wortel, Th. B. Bergman, v.w. R. Braaksma, J. Du- mans, B. Enthoven, v.w. A. Fibbe, R. van den Haak. D. J. de Haan, T. van den Heuvel, A. C. F. Smit, B. E. Sternfeld, H. J. van Tijn, v.w. P. H. de Vries. E. Vrugt, A. G. v. Waaden- oyen Kernekamp, M. Westerhof f, J. Wolff, A. C van Norden. J. G. Petersen. Bevorderd van 3e naar 4e kl.: v.w. Elisa beth Brauckmann, Catharina M. van Dam, Elisabeth Ch. J. Kemper, Mathea Luikinga, Ingetje M. Vollaard, H. Beyer, W. Boon, J. van der Burg J. van Dam, B. van Donselaar, G. C. Ebeli, A. van Eden, v.w. J. Elsinger, J. M. W. Hos. P. Kluit. H. Kolk, H. P. Lasschuit, J. A. Martin. M Th. Mauritz, M. I. Meyer. J. Uiter- wijk, P. Vijlbrief, H. Zuurendonk. G. Kuiper. Bevorderd van 3e naar 4e kl.: Aletta Ger- meraad, Leonie M. Hendriks. Sonja Oliemans, Hetty Stekelenburg (v.w.). Regina E. Veldheer, Jannetje Wanders. H. J. Augustijn. W. L. Brugsma, H. J. van Gulik, W. C. Hartmann (v.w.), H. Heierman. W. A. N. Kruyt, F. Lib- benga, G. J. Pierlot (v.w.), A. Polak, H. Rei nalda, G. Rol. R. J. Seegers. C. H. Vogelzang, A. F. Wickel. G. W. Sabelis. C. J. Hirsch. Bevorderd van 4e naar 5e kl.: Maria C. Meu- lenberg. Magdalena Phenning, Maria G. Chr. v. d. Putten, Annie C. Smit, P. Bakker, H. Boon, W. F. Breitenstein, E. J. Brian. A. R. van Eldik. N. J. van Garderen, O. van Heuven, G Jongert, J. J. van Kampen, G. R. Klumper. F. W. Koster. J. A. C. Kruyt. G. de Lange. J. Lohmann. A. Löwensteyn, J. Plooyer, A. Vas Dias, C. H. R. Veldhuisen, S. Visser, H. Vos, B. van der Weele. Bevorderd van4e naar 5e kl.; Janna M. L. W. Bercht, Agatha P. M. Bouwes, Rie Groene veld, Lucia A. Hendriks Elisabeth C. Kloots, Elfriede I. v. d. Palm. Lini Rosenberg. Thea Verbeek. C. Bouma, H. J. Cassé, A. da Costa Sr.; v.w. F. v. Erpers Rooyaards, C. van Hoe- wijk, J. Lageman. R. L. Lieve, T. Lohmann. J. D. Meyjes, J Rozeboom. R C. Snel. H. S. Stern. H. H. J. van der Vlis. L. de Vries. Z. van Waart, Benny Fiege Kitty Meeuwig. Antoinette Oos- terheert. Maria M. v. Ravensberg. Maria W. E. Troll. Anna Zanen, E. Daemen, J. W. Engelsma. J. J. Hogeland; v.w. C. de Jong, A de Jongh, W. A. Klimbie. A. J. Kruyt. J. W. Lantzendörf- fer. J. G. Quee, P. K. F. Schuhmacher, J. W. Schutte. P. H Sprokkreef. E. Vogel. J. de Vries, P. de Wolf. KENNEMER LYCEUM Aan het Kennemer Lyceum is voor het exa men voor het getuigschrift A geslaagd mej. M. Briët en voor het getuigschrift B mej. M. Mees en E. An holt. DE BLOEMBOLLENTEELT IN ENGELAND Naar wij vernemen is thans binnenkort de publicatie te verwachten van de conclusie van het rapport van de commissie die in opdracht van het bestuur der Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur naar den stand der Engelsche bloembollenteelt een onderzoek heeft ingesteld Deze conclusies zullen zoo spoedig mogelijk aan den Minister van Economische Zaken b°kend worden gemaakt. LOOS ALARM. Hedenmiddag te ongeveer kwart voor een werd de brandweer gealarmeerd met de mede- deeling dat er nabij de Elswoutslaan een schuur in brand stond. Onmiddellijk werd uit gerukt. doch in de omgeving van de Elswouts laan viel geen spoor van eenigen brand te be kennen zoodat onverrichter zake teruggekeerd kon worden. CHINEESCHE KINDEREN BIJ BRAND TE BENKOELEN OM HET LEVEN GEKOMEN. BENKOELEN. 12 Juli (Aneta/A.N.P.) Gis ternacht zijn drie huizen tot den grond toe afgebrand. Hierbij zijn twee Chineesche kin deren, resp. vier en vijf jaar oud, om het leven gekomen. De verkoolde lijkjes zijn gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. VLIEGONGELUK IN AFRIKA. BENGHASI, 12 Juli (Stefani). Bij het vliegveld van Benghasi is een vliegtuig door nog onbekende oorzaak neergestort. De piloot kwam om het leven. ARBEIDSTERS DOOR GAS BEDWELMD. LONDEN, 12 Juli. Vierhonderd arbeid sters zijn vanmorgen in een fabriek te Black- friars door gas bedwelmd, doordat een breuk was ontstaan in een ammoniakleiding. Dertig arbeidsters moesten naar een ziekenhuis wor den overgebracht. De toestand van sommige harer is ernstig. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Op 18 Juli a.s. zal de heer W. Hansen, mees terknecht in de bakkerij to Bloemendaal van H. Franken Jr., Electr. Luxe Broodfabriek N.V. den dag herdenken, waarop hij 40 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. VENEZUELA UIT DEN VOLKENBOND. GENèVE 12 Juli, Havas. Venezuela is uit den Volkenbond getreden. LUCHTDIENST AUSTRALIëENGELAND GEOPEND. SYDNEY 12 Juli (Reuter/A. N. P.) De vliegboot „Coolangatta" van de Quantas Em pire Airways is alhier hedenmorgen om 7 uur voor de eerste rechtstreeksche post- en passagiersvlucht van Australië naar Engeland vertrokken. IR. VAN DER LAAKEN VEROORDEELD. BATAVIA, 12 Juli (Aneta)-A.N.P.) De raad van Justitie heeft heden den oud-leider der N.S.B. in Indië, Ir. A. L. van der Laaken tot honderd gulden boete, subsidiair één maand hechtenis veroordeeld, wegens het be kende spreek-delict. SCHAKEN. EUWE KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De partij EuweLandau in de laatste ron de van het tournooi om het schaakkampioen schap van Nederland is door Euwe na 41 zet ten gewonnen, zoodat Euwe den kampioens titel heeft veroverd. Concert in Velserbeek. Voorwaarts speelt a.s. Woensdag. Woensdag a.s. geeft de Arbeidersmuziekver- eeniging „Voortwaarts" een concert in de mu ziektent in Velserbeek van 7.45—9.45 uur n.m. Het programma, dat uitgevoerd zal worden luidt als volgt: Groot Rotterdam, marsch, Willy Schootemeyer. „Olga", polonaise F. Bicknëse. Pastorale suite Ph. S. Vlessing. Pauze. Officer of the day, marsch L. B. Hall. Suite Oriëntale Francis Popy. Zigeunerliebe, wals Franz Léhar. Abschied der Gladiatoren, marsch Blankenburg. Het geheel staat onder leiding van den directeur Philip S. Vlessing. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 12 Juli 1938.. Spinazie per kist 0.520.60. Postelein per kist f 0.40—0.60. Andijvie per kist f 0.40—0.80. Zuring per kistje f 0.08. Wortelen per bos f 0.09—0.12. Komkommers per 100 24. Augurken per K.G. f 0.040.09. Aardappelen klei, per K.G. f 0.05—0.08. Peulen per K.G. f 0.180.26. Doppers per K.G. f 0.080.12. Capucijners per K.G. 0.120.16. Raspers per K.G. 0.120.16. Tuinboonen per K.G. 0.06. Snijboonen per K.G. f 0.40. Heerenboonen per K.G. f 0.40. Bloemkool per 100 28. Uien per K.G. 0.13. Sla per 100 krop 1.20—3.50. Rabarber per 100 bos 3V»5. Pieterselie per kistje 0.20. Selderie per kistje 0.30. Aardbeien per slof f 0.35—0.80 11 Juli 1938. Prijsnoteering: Spinazie per kist 3050. Sla (100 stuks) 1.00—3.00. Postelein per kist 1635. Andijvie per K.G. 24. Wortelen per bos 611 Rabarber per bos 36. Peterselie per bos 12. Selderie per bos 23. Tomaten per K.G. 1015. Aardappelen, Eigenh. per H.L. 5.907.50. Aardappelen, muizen per H.L. 44.20. Doppers per K.G. 1017. Br. cap. per K.G. 1214. Witte cap. per K.G. 10—15. Waschpeen per K.G. 67'/». Raspers per K.G. 1419. Peulen per K.G. 16—26. Snijboonen per K.G. 3438. Dikke boonen per K.G. 3640. Tuinboonen per K.G. 47>/2. Asperges, le wit, per bos 4043. Asperges, le bl.. per bos 1618. Komkommers per stuk 24. Sloemkool le per stuk 710. Bloemkool 2e per stuk 34. Aardbeien per slof 45—72. Frambozen per doosje 1018. Kruisbessen per slof 5574. Zwarte bessen per slof 90—95. Mussolini maakt een oef en vlucht. Vanmorgen met driemotorig bombardements- loestel van het vliegveld Guidonia opgestegen. ROME, 12 Juli (Stefani). Vanmorgen om 7 uur 25 is Mussolini van het vliegveld Guidonia opgestegen met een driemotorig bombardementsvliegtuig voor een oefenvlucht langs de Tyrrheensche kust en over den Pon- tynschen archipel. De vlucht duurde bijna twee uur. N.V. VERZEKERINGSBANK VICTORIA. Aan het verslag ontleenen wij: Het afgeloopen jaar is voor ons zeer gun stig geweest. De opleving in het zakenleven en de daling van den rentestandaard zijn factoren geweest, die het sluiten van nieuwe verzekeringen krachtig bevorderd hebben. Het bedrag aan nieuwe verzekeringen en de netto-toename onzer portefeuille hebben een omvang aangenomen als wij nimmer te voren hebben gekend. Vooruitloopend op 1938, verheugt het ons te kunnen constateeren, dat, hoewel de eco nomische opleving zich niet voortgezet heeft, de toename van het verzekerd kapitaal in de afgeloopen maanden niet onderdoet voor die van 1937. Nog kunnen wij u melden, dat wij ons ar beidsterrein vergroot hebben door het vesti gen van een bijkantoor voor Ned.-Indië te Batavia. In 1937 werd aan kapitaalsverzekringen f 13.643.094.50 en aan renteverzekeringen f 90.812 afgesloten, terwijl bovendien in dit boekjaar de portefeuille werd overgenomen van Het Utrechtsch Begrafenis Fonds ter grootte van f 205.450. Het verzekerd bedrag steeg dit jaar van f 86.042.767 tot f 94.043.956. De premiereserve bedraagt f 18.541.138.32 (v.jf 16.838.781.58). De financieele resultaten waren ook dit jaar bevredigend. De netto-winst bedraagt f 391.738.17V2 (v.j. f 404.641.08). Dit is als volgt verdeeld: Gereserveerd voor dividend- en tantième belasting f 9500, Storting in de extra reserve f 150.928.17V2. Storting in de reserve geldbeleggins f 92.775. Extra storting pensioenfonds personeel f 10.000. Gratificatiën aan beambten f 50.000. Dividend en Tantièmes f 78.535. VEEMARKT. Rotterdam. 12 Juli 1938. Totaal aanvoer: 197 paarden, 610 magere runderen, 782 vette runderen, 40 vette kalve ren, 187 graskalveren, 507 nuchtere kalveren, 299 schapen en lammeren, 1 varken, 62 bok ken en geiten. Prijzen per K.G. 74 vette koeien, le kw. 74, 2e kw. 64, 3e kw. 4652; vette ossen le kw. 69, 2e kW. 63. 3e kw. 50—53 64 stieren le kw. 59, 2e kw. 55, 1000 vette kalveren, le kw. 85, 2e kw. 6070 50 schapen le kw. 40. 2e kw. 35: 55 lammeren, le kw. 45, 2e kw. 40; gras- kalveren le kw. 64. 2e kw. 54; 52 nuchtere kalveren le kw. 47, 2e kw. 42; 53 slachtpaar- den le kwa 45, 2e kw. 35; 28 zeugen. Prijzen per stuk 26 schapen le kw. 22. 2e kw. 16; 16 lammeren le kw. 13; 2e kw. 8; 15 nuchtere slachtkalveren, le kw. 11. 2e kw. 7; 28 nuchtere fokkalveren le kw. 26. 2e kw. 22. 3e kw. 18; 215 slachtpaarden le kw. 180, 2e kw. 110; 365 werkpaarden le kw. 305, 2e kw. 200: 245 hitten le kw. 195, 2e kw, 100- 310 stieren le kw. 250. 2e kw. 200; 310 kalf koeien le fcw. 260, 2e kw. 190; 305 melkkoeien le kw. 260, 2e kw. 180; 200 varekoeien, le kw. 155, 2e kw. 120; 220 vaarzen, le kw. 170, 2e kw. 120 180 pinken le kw. 140, 2e kw. 110; 14 bokken en geiten le w. 10, 2e kw. 5 Vette koeien en ossen, aanvoer: ruimer, handel: matig, prijzen: laag pr. koeien tot 78 ct., pr. ossen tot 72 ct. Stieren, aanvoer: groot, handel: flauw, prij zen; lager. Vette kalveren, aanvoer: klein, handel: kalm, prijzen: als gisteren. Schapen en lammeren, aanvoer: iets min der. handel: vlot, prijzen: goed prijshoudend. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer: korter, handel: willig, prijzen: hoog. Paarden, aanvoer: iets hooger, handel: kalm. prijzen: prijshoudend. Kalf- en melkkoeien, aanvoer: grooter, han del: tamelijk, prijzen: hooger. Varekoeien, aanvoer: gering, handel: sle pend. prijzen: onveranderd. Vaarzen en pinken, aanvoer: klein, handel- kalm, prijzen: stabiel. Graskalveren, aanvoer: iets grooter, handel- redelijk, prijzen: hooger.. Bokken en geiten, aanvoer: gel. vor. week, handel: vlug, prijzen: hooger. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De verklaring van den Amerikaanschen mi nister van buitenlandsche zaken Cordell Huil dat tegelijk met de besprekingen over een handelsovereenkomst tevens de monetaire kwesties worden aangeroerd, heeft de geruch ten, dat pogingen in het werk worden ge steld te geraken tot een vaste verhouding tusschen Britsche ponden en Amerikaansche dollars, voedsel gegeven. Hoewel de tendens van het Britsche ruilmiddel op een verdere inzinking wees, was de koers in werkelijkheid niet veel veranderd en werd voornamelijk ge handeld omstreeks 8.95 5/8. De Amerikaan sche dollars trokken echter iets verder aan en bewogen zich tusschen 1.817/8 en 1.82. Indien het in de bedoeling zou liggen om te komen tot een pond-dollar verhouding vol gens de voormalige goudpariteit, die zooals bekend 4.86 bedroeg dan is er in ieder geval nog ruimte voor speling. Fransche francs waren 5.01 a 5.02. Het disagio voor termijn francs was wederom iets grooter en bedroeg hedenmorgen 3 cents voor 1 maand en 10 cents voor 3 maanden. Klaarblijkelijk worden op het oogenblik weer speculatieve trans acties tegen het Fransche devies op touw gezet, die in de hand worden gewerkt door leeningsgeruchten. Het grooter worden voor het disagio voor termijnfrancs vormt hiervan de beste illustratie, daar aan den koers voor contante francs nog al de hand wordt ge houden. Belga's waren 30.76 a 30.80 Het disagio voor termijnbelga's bedroeg 13 cents voor 1 maand en 45 cents voor 3 maanden Zwitsersche francs waren 41.52 a 41.57 Duit- sche marken golden 72.95 a 73. Het aan trekken van den officieelen koers van den Duitschen mark houdt verband met de bp- weglng van den dollar. Voor goud openbaarde zich hedenmorge' wederom vraag. Op de niet-officieele vroegbeurs was weinig te doen. De reactie in Wallstréet bleef niet zonder uitwerking op de koersen van Amerikaansche fondsen, die over de geheele linie lager wer den afgedaan. De locale waarden legden ech ter een goed weerstandsvermogen aan den dag en waren goed priishoudend. HALFWEG TWEE VERKEERSONGELUKKEN OP DEN RIJKSWEG. In Halfweg zijn op den Rijksweg twee ver keersongelukken gebeurd. Beiden vonden ter hoogte van de suiker fabriek „Holland'- plaats. Het eerste ongeluk overkwam een motor rijder uit Rotterdam, die in de richting van Haarlem reed. Aangezien het wegdek door den regen zeer glad was slipte de motorrijder. Hij en zijn duopassagiere kwamen ten val. De dame werd ernstig gewond. Later werd zij naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Het tweede ongeluk gebeurde als volgt; een landbouwer kwam met zijn vrachtauto uit den Houtrakpolder den Rijksweg oprijden. Juist toen hij den weg wilde oversteken naderde uit de richting Haarlem een personenauto, die tegen den vrachtwagen botste. De wagens werden flink beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. SANTPOORT ,,'t Hofje van Rijke" wordt gesloopt. Daarmee verdwijnt een stukje oud- Santpoort. Men behoefde geen oudheidkenner te zijn, om tot de conclusie te komen, dat de huisjes tegenover den Slaperdijk, gelegen tusschen huize „Vlugthoven" en de Middendorpsstraat, en die bij de oudere Santpoorters bekend wa ren als .,'t Hofje van Rijke" heel oud waren. In verband met het feit. dat ze nu afgebro ken worden, hebben wij den heer J. S. Visser, die zich voor de geschiedenis onzer plaats zoo sterk interesseert, en van wiens hand daarover eenige artikelen in ons blad verschenen, ge vraagd, hoe oud volgens hem deze huisjes waren. De heer Visser vertelde ons, dat hij in het bezit was van een paar tegeltjes, welke op 't Hofje" gevonden waren en die dateeren uit 1600. Verder toonde hij ons nog een kogel uit den Spaanschen tijd, welke ook daar ge vonden was. De steen, waarvan de huisjes ge bouwd zijn, wees er echter op, dat ze dateeren uit pl.m. 1700. In „Zegepralent Kennemerland" van 1729, aldus de heer Visser, komen de huis jes al voor. Zooals reeds gezegd, worden de huisjes nu afgebroken. „Dat zal opruimen, zal menig een denken. En inderdaad het was er de laat ste jaren een flinke chaos zoodat de vreemde ling, die van deze zijde ons dorp binnenreed, er geen al te besten indruk van ontving. Maar wie ,,'t Hofje" bekeek, zooals de heer Visser dat deed en zooals deze het anderen door zijn mooie lantaarnplaatjes liet doen zal het mèt hem betreuren, dat dit stukje oud-Santpoort gaat verdwijnen. Concert van „De Eendracht". Een muzikale gebeurtenis. Zooals wij reeds mededeelden, geeft het in muziekkringen zoo bekende harmonie-gezel schap van de Kon. Papierfabrieken Van Gel der Zonen „De Eendracht". Donderdag a.s. een concert in de muzieknis. Het is dan ook te verwachten, dat het be zoek. dat anders al weinig te wenschen over laat, thans wel bijzonder groot zal zijn. Het volgende programma wordt uitgevoerd: 1. The great little Army. Kenneth J. Alford. 2. Carnaval Norvégien, Joh. Svendsen. 3. Scènes Pitoresques, Jules Massenet arr. L. Millet. Deelen: Marche, Air de Ballet, Angélus, Fête Bohème. 4. Le Roi d'Ys, Ed. Lola, arr. Kriens. 5. Kaiser Walzer, Joh. Strauss. 6. Sigurd Jorsalvar Grieg. Deelen: Prélude. Intermezzo, Marche So- lennelle. 7. Ouverture Tannhauser Wagner. 8. Marche Gammatique Ger. H. Boedijn. VELSEN VERDERE TERUGGANG DER WERKLOOSHEID. SINDS 1936 MET 38 PCT. VERMINDERD. 9 Juli 1938 10 Juli 1937 Bouwvakarbeiders 226 342 Metaalbewerkers 139 187 Houtbewerkers 23 25 Landarbeiders 20 21 Havenarbeiders 100 108 Visschers 280 322 Kantoorbedienden 27 45 Losse arbeiders 545 540 Overige beroepen 254 277 Mannen boven de 18 jaar 1614 1867 Mannen onder de 18 jaar 28 27 Vrouwen boven de 18 jaar 11 16 Vrouwen onder de 18 jaar 3 9 Totaal werkloosheid 1656 1919 Totaal werkloosheid over de overeenkomstige weken van 1936: 2670; 1935: 2284; 1934: 2120. Vergeleken met 1936 is in deze periode het werkloosheidscijfer teruggeloopen met 38%. Sinds vorige week is het aantal werkloozen met 79 verminderd tegen 55 in de overeenkom stige van het vorig jaar. IJMUIDEN NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN MAANDAG. Loggers: SCH. 250 f 770; IJM. 201 f 410; IJM. 204 f 440; KW. 89 f 330; KW. 169 f 370; KW. 166 f 400; KW. 60 f 350; KW. 155 f 470; KW 107 heeft niet gelost; KW. 24 f 180; KW. 59 f 600; KW. 62 f 470; KW. 28 f 300; KW. 35 f 560; KW. 105 f 460, KW. 132 f 200; KW. 46 f 410: KW. 22 f 460; KW. 104 f 610; KW. 124 f 310; KW. 42 f 470; KW 108 heeft niet gelost; KW 91 f 110; KW. 178 f 400; KW. 138 f 650; KW. 23 f 400; KW. 51 f 570; KW. 114 heeft niet gelost. KW. 39 f 1020. NAAR ZEE VERTROKKEN. 'e volgende trawlers zijn hedenmorge' >r zee vertrokken: Libra IJm. 98, Petten IJm. 49, Schoorl IJm. 39, Knikker IJm. 4, Eendracht IJm. 117, Bloe mendaal IJm. 71, Hercules IJm. 196. LOGGERS IN DE VAART. Maandag zijn van Vlaardingen 13 en van Scheveningen 8 haringloggers in de vaart ge bracht. Nadat het bericht van de oplossing van het conflict ontvangen was, is men Zon dagnacht reeds onmiddellijk met het klaar maken begonnen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Haarlem LJm. 9. Vangst: 240 manden gul, 700 m. koolvisch, 10 m. braadschelvisch, 70 m. wijting en varia. Totaal 1020 manden, benevens 1400 stuks stijve, groote en kleine kabeljauw. DE IJMUIDENSCHE VISSCHERLIEDEN IN DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zijn de ploegen werk- iooze visschers verdeeld over de visschersvlo- ten van Wesermünde en Altona VISCHDIEFSTAL. Maandagmorgen deed de Amsterdamsche vischhandelaar A. W. tijdens de drukke af slaguren aangifte van de vermissing van een kist (50 K.G.) schol ter waarde van f 16. De halpolitie stelde een onderzoek in en ar resteerde 2 personen V. en C.. die verdacht werden zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt. Nadat de vermoedelijke da ders bekend hadden en de politie de visch in beslag genomen had, zijn ze weer op vrije voeten geseteld. MARKTBERICHT. (Versche visch) Tarbot 0.95—0.78 per KG. Tong 2.051.40 per KG. Heilbot 1.02—0.70 per KG. Groote schol 21—17 per 50 KG. Middel schol 1915 idem. Middelschol 1915 idem. Zetschol 18—14.50 idem. Klein schol 146.50 idem. Schar 125 idem. Tongschar 2319 idem. Middel schelvisch 15 idem. Kleinmiddel schelvisch 14.5011 idem. Kleine schelvisch 116.30 idem. Groote gul 7.606.50 idem. Kleine gul 5.20—2.30 idem. Wijting 6.004.10 idem. Makreel 3.202.20 idem. Kleinmiddel heek 17.5016 idem. Kabeljauw 5426 per 125 KG. Vleet 0.55 per stuk. Leng 1.500.60 per stuk. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Versche visch. Middelschol 11—12.80 per 40 KG. Schelvisch 8.3015 per 40 KG. Makreel 44.50 per 40 KG. Kabeljauw 2.50 per stuk. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 1410 Delft IJM 17 f 3370 250 Neptunus IJM 87 f 1880 190 Elie Cnenevière IJM 161 f 1370 240 SCH 61 f 1900 Loggers: RO f 650, KW 76 f 1690, KW 107 f 170; KW 114 f 440. VISSCHERIJ. Vlaardingen, 12 Juli. Gisteren is nog binnengekomen de KW 101, P. Varkevisser met 560 kantjes van 5 schepen. Vertrokken ter haringvisscherijVI. 83, 200, 204, 16, 97. 197, 130. Scheveningen, 12 Juli. Hedenochtend was er geen aanvoer van versche visch uit zee. Van IJmuiden werden verzonden eenige par tijtjes schelvisch, schol, kabeljauw, makreel, enz. HAARLEMMERMEER KONIJNEN- EN KIPPENDIEFSTALLEN. Maandag werd door de politie in Haarlem mermeer aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht: K. een van de vermoedelijke daders van de in deze gemeente gepleegde ko nijnen- en kippendiefstallen. MACHT OVER HET STUUR VERLOREN. Op den Sloterweg verloor Maandag de be stuurder van een motorrijwiel, de heer H. uit Amsterdam, bij het passeeren van een met een paard bespannen wagen, de macht over 't stuur, met het gevolg dat hij den grasberm opreed en het motorrijwiel ondersteboven sloeg. H. kwam er onder terecht en werd met een ge broken been opgenomen en na door een dokter voorloopig verbonden te zijn, per auto naar een ziekenhuis gebracht. BLOEMENDAAL SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Bloemendaal Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, zal op Vrijdag 15 Juli spreek uur houden van 10 tot 11 uur. ZANDVOORT INTERNATIONALE BOKSWEDSTRIJDEN. De bokswedstrijden, die Maandag, 18 Juli, worden georganiseerd in het Casino te Zand- voort, beloven interessant te worden. Behalve eenige zoogenaamde bijpartijen vermeldt het programma een keur van namen van de beste Nederlandsche en Engelsche boksers. De wedstrijden beginnen te acht uur en zul len ongeveer 12 uur eindigen. HAARLEM, 12 Juli. Ondertrouwd 12 Juli: F. J. p. Schoolmees ter en B. G. Bus. Getrouwd 12 Juli: O. Kamstra en M. J. J. Ha genouw. Bevallen 8 Juli: K. JakKeus, d.; E. M. Sondorp—Roeland, d.; 9 Juli: S. M. Weijers— kulk, d.; E. J. Nieuwenhuis-de Jong, z.; 10 Juli: J. L. Klein—Uitermark, d.; A. F. Bosman- Godschalk, d.; J. M. Smoorenburg—Makker, 2d.; 11 Juli: H. S. de VrindStootman, d.; A. J. L. Hendriks—Lange, z.; 12 Juli: L. Slij- boomZevenbergen, z. Overleden 10 Juli: J. Hoogeduin, 90 j.. Kenaupark.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8