Het nieuwe bedrijf van v. Leer. WOENSDAG 20 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD SLACHTOFFERS VAN HET VLIEGONGELUK TER AARDE BESTELD. Op de algemeene begraafplaats te Ooster beek is Dinsdag onder zeer groote belang stelling het stoffelijk overschot van den adsp. reserve-officier-vlieger J. d. Overbeeke. die Vrijdag j.l. bij het vliegongeluk Gilze-Rijen om het leven kwam, ter aarde besteld Zoowel bij de ouderlijke woning als langs den weg, welke de stoet volgde, stonden vele belang stellenden opgesteld. Op de begraafplaats hadden zich enkele honderden rond de groeve geschaard. Namens den minister van defensie was aanwezig luit.-kolonel C. D. Viehoff. com mandant van het achtste regiment infanterie te Arnhem, voorts een deputatie namens den inspecteur der militaire luchtvaart, mede na mens den commandant der luchtvaartafdee ling en den commandant van de derde afdee- lingsschool der luchtvaartafdeeling en ver schillende andere vertegenwoordigers en de putaties. Nadat de kist in de groeve was gedaald trad overste C. D. Viehoff naar voren om na mens den minister van defensie een woord van deelneming te richten tot de familie met het plotselinge einde van dit jonge leven. Spr. wenschte de familie sterkte toe om in dit verscheiden te kunnen berusten. Namens de luchtvaartafdeeling sprak ver volgens kapitein-vlieger W. van Gemeren woorden van deelneming. Ook bij de teraardebestelling te Bilthoven van het stoffelijk overschot van den adspi- rant-reserve-officier-vlieger W. van Offeren, was de belangstelling groot. In de kapel sprak overste van Heyst, de commandant der luchtvaartafdeeling een ge voelvol afscheidswoord, daarbij wijzend oo den grooten slag, welke de L. V. A. trof door het verliezen van vier jeugdige manschappen. Aan de groeve werd niet gesproken. Ds. Van de Waal uit Soestdijk bad het Onze Vader. Op de algemeene begraafplaats Crooswijk te Rotterdam bij de begrafenis van den om gekomen leerling-vlieger J. Streur, was even eens veel belangstelling. Luitenant Van der Boogaart sprak namens de luchtvaartafdeeling een kort woord, waar in hij de verdiensten van den overleden vlie ger memoreerde. Zijn naam zoo zeide spre ker is thans geplaatst in het monument voor gevallen kameraden te Soesterberg. Moge God de diep bedroefde ouders in deze uren bijstaan. Tenslotte bracht spreker den militairen groet. De heer J. de Man bracht namens de man schappen en onderofficieren met groot ver lof een laatsten groet. Ds. M. J. C. Visser, Ned. Hervormd predi kant. sprak een kort woord van troost naar aanleiding van Johannes 10. Hij eindigde met het Onze Vader. Zwendelaar goochelde met duizenden guldens. Bij zijn arrestatie had hij echter slechts 14 cent op zak. In den loop van het vorige jaar en het begin van dit jaar waren op het bureau Raampoort te Amsterdam herhaaldelijk klachten binnen gekomen over een 47-jarigen inwoner van de hoofdstad, die onder valsche voorspiegelingen van een tweetal personen geld had weten los te krijgen tot een bedrag van tweeduizend gulden. Van een zakenrelatie in de Hectorstraat had hij het vertrouwen weten te winnen, door zich als eigenaar van verschillende huizen voor te doen. Hij liet dezen man een schïjn-contract van een zoogenaamd door hem gekocht huis zien en kreeg hierop duizend gulden als voor schot uitbetaald, waarvan de man nimmer meer iets terug zag. Voor een familie in de John Franklinstraat speelde hij den rechtskundigen adviseur. Hij zou voor deze familie in een erfeniszaak een spaarbankboekje, waarop f 965 waren ingelegd, hebben opgedoken. Hij kon hun dit spaargeld van den erflater echter niet ter hand stellen, want er zou op dit boekje dat in handen was van een vrouw beslag zijn gelegd door ..den officier van justitie", zooals hij de familie had wijs gemaakt. Men neemt echter aan. dat hij zelf die „officier van justitie" is. Voorts leende hij van een goedgeloovig lid van deze familie op een ander fraai verhaal nog een kleinere som geld. Vannacht heeft de politie den man van zijn bed gelicht en op het bureau Raampoort in gesloten. Ofschoon hij met. groote geldsbe dragen goochelde, had hij zijn aanhouding niet meer dan veertien cent op zak. DE AARDBEVING IN GRIEKENLAND. ATI-IENE, 20 Juli. Bij de aardbe ving in de omstreken van de Griek- sche hoofdstad zijn tien personen ge dood. Dertig slachtoffers werden zwaar en 50 licht gewond. (United Press). AGENDA WOENSDAG 20 JULI Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- en Reclamcschool, 24 en 810 uur. Frans Hals Theater: Tlno Rossi in „Het ge beurde in Napels", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Proces met geslo ten deuren" met Olga Tsjechowa en „San Quentin" 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Son ja Henie in „Happy landing" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Avontuur In Barcelo na" met Loretta Young. 2 30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De' kassier vergist zich" en „Juanita". Palestina Diorama's. Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags i van 3—5 en 7—9 uur Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan dags Toegang vrij DONDERDAG 21 JULI Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- en Reclameschool. 24 en 810 uur Groote Kerk- Orgelbespeling 3—4 uur. B:o r-oopvoorstellingen 5 middags en 1es avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3 5 en 79 uur. Voorloopig geen gemeentelijke reglementeering? Naar aanleiding van het voorstel-F. S. Noordhoff c.s., waarin de Raad als zijn oor deel uitspreekt, dat opneming van vertegen woordigers der in aanmerking komende orga nisaties in de ambtelijke commissie inzake verleening van ventvergunningen en behan deling van daarmede verband houdende kwes ties gewenscht is en B. en W. uitnoodigt daar toe wel te willen besluiten, hebben B. en W. thans het volgend prae-advies gegeven. Bij de behandeling der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 verklaarde de minis ter van Economische Zaken, dat een wettelijke regeling ten aanzien van den markt- en straathandel noodzakelijk is, nu als gevolg van de uitvoering van de Vestigingswet Klein bedrijf 1937 het gevaar niet denkbeeldig is. dat een ongekend groote toeloop naar den markt- en straathandel zal ontstaan van hen, die geen vergunning tot het vestigen van een inrichting kunnen verkrijgen. Wij hebben ons tot den minister gewend met de vraag, of binnen afzienbaren tijd een wettelijke regeling, nopens het venten met waren op of aan den openbaren weg of aan de huizen, was te verwachten. Uit het inmid dels ontvangen antwoord van den minister blijkt, dat inderdaad binnenkort een ontwerp van wet tot vaststelling van regelen, betref fende het venten en het drijven van markt- handel kan worden verwacht, zij het. dat uiteraard de juiste datum nog niet valt te voorzien. Waar onzes inziens niet op het voornemen der Regeering moet worden vooruitgeloopen, ten aanzien waarvan allerminst bekend is op welke wijze en in welke richting zij de op lossing van het ventvraagstuk zoekt, achten wij het raadzaam om de totstandkoming der in uitzicht gestelde wettelijke regeling af te wachten, alvorens een gemeentelijke regle menteering, als door de voorstellers gewenscht, in het leven te roepen. De nieuwe regeling voor liet taxibedrijf. Zullen chauffeurs ontslagen worden? In de nieuwe voorwaarden welke aan het vergunningstelsel voor het taxibedrijf verbon den zijn werd o.a. bepaald dat de taxi's op de verschillende standplaatsen moesten rou- leeren en niet meer enkele ondernemers vaste standplaatsen op het Stationsplein en andere weder vaste plaatsen in de stad konden be zetten. Een algemeen rouleersysteem brengt vanzelf gelijke rechten bij gelijke lasten en zoowel van ondernemers- als van werkne merszijde zou deze maatregel algemeene in stemming hebben verkregen als hier ter stede ook een telefoon-centrale bestond evenals dit in Amsterdam het geval is. Aangezien evenwel een telefoon-centrale voorloopig hier niet tot stand zal komen en het gemeentebestuur een langer uitstel van de rouleerregeling niet wenschelijk acht, zal de nieuwe regeling binnen enkele dagen wor den ingevoerd. Deze afkondiging heeft reeds tot gevolg ge had dat een taxi-ondernemer zijn chauf feurs ontslag heeft aangezegd, terwijl ge vreesd wordt dat dit aantal grooter zal wor den. Teneinde de gevolgen van de nieuwe re geling onder het oog te zien en voorts te trachten een goede oplossing te verkrijgen heb'ben de samenwerkende organisaties nl. de Centrale Bond, R.-K. en Chr.-Bond van Trans portarbeiders een spoed-nachtvergadering uitgeschreven voor hun leden, welke verga dering plaats zal vinden in het vergaderlo kaal van den Centralen Bond, hedennacht te één uur. CRICKET. M. C. C. AAN DF SPANJAARDS LAAN. Hedenmorgen elf uur de twee- daagsclie strijd tegen het N. C. B. XI begonnen. Te half twaalf is hedenmorgen op het ter rein aan de Spanjaardslaan de tweedaagsche cricketwedstrijd tusschen het N.C.C.-elftal en M C.C. begonnen. De belangstelling van het publiek was heel gering. De Engelschen trekken na het winnen van den toss voor het eerst het veld in. De aanval is toevertrouwd aan den fastbowler Davies en Ford. Vooral laatstgenoemde levert aan het Nederlandsche openingspaar Stolk en La- bouchère nogal moeilijkheden op De eerste over van Davies levert vier punten op: 4 not bals. Als er 22 runs zijn, speelt Stolk een zeer hoogen bal van dezen bowler ver boven zijn hoofd naar square leg, waar hij na een zeer mooie running-catch wordt gevangen voor vijf. Labouchère wordt eenige malen gevoelig door Ford op het lichaam geraakt. Roodenburg, die Stolk vervangt, staat uit stekend te spelen en scoort een drietal fraaie boundaries. Peebles neemt den bal over Davies en brengt den batsman met zijn spinners In moeilijkheden. Tenslotte slaat Labouchère hem resoluut recht vooruit voor zes. Op 75 valt het tweede wicket als de oud-testbowler. Roodenburg. die eenmaal in de slips is gemist, voor een waardevolle 23 achter het wicket gevangen zijn. Van der Togt komt in en met hem op de mat slaat Labouchère Peebles twee maal ach tereen voor vier. Cartwrigh wordt aangezet voor Ford en Labouchère brengt met een single de honderd op zonder verder wicketverlies. Van der Togt speelt eveneens uitstekend cricket en slaat o.a. Cartwright twee maal langs coverpoint. Op 119 neemt deze bowler hel wicket van Vander Togt voor 15. Lunch komt met den stand 125 voor 3. Labouchère not out 49. De Bilt voorspelt Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen, nevelig tot betrokken met weinig of geen neerslag tijdens den nacht en in aen ochtend, overdag ge deeltelijk bewolkt, droog vrij warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 765.6 m.M te Le Havre en Scilly. Laagste 746.7 m.M. te Akureyri. Een lang gerekte rug van hoogen luchtdruk strekt zich van Centraal-Europa via Midden- Frankrijk naar den Oceaan uit. Sinds gisteren is de druk in dit gebied een weinig gedaald. Over bijna geheel West-Europa is het rustig weer, in West-Duitschland regent het. Rond de Noordzee en het Kanaal komt nogal wat mist voor bij betrokken lucht. In Zuid- en Midden-Frankrijk is het onbewolkt en warm. De depressie bij IJsland heeft zich in Noord oostelijke richting bewogen en is een weinig in diepte toegenomen. Kleine storingen brach ten eenigen neerslag over Schotland. Het lage drukgebied rond de Oostzee is een weinig op gevuld. Over Zweden en Finland is het warm. Voor ons land mag tijdens den nacht en in den vroegen ochtend opnieuw mis tig en betrokken weer, met weinig of geen neerslag, worden verwacht. Over dag klaart het wat op, waardoor het vrij warm en droog weer zal worden. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 9.28 uur; n.m. 21.56 uur. Strand berijdbaar van 14.30—20.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. ELKE ROOKER is propagandist voor ..DE OUDE TI3D" SIGAAR. Speciale Vacantieverpakking (10 stuks). (Adv. Ingez. Med.) Stroomdraad der spoorwegen gebroken. Leiden was niet goed bereikbaar. Vrij nlijke treinvertraging. Dinsdagavond om vijf minuten vóór half zeven ontdekte spoorweg personeel van het emplacement Leiden dat de stroomdraden boven het op komend en boven het afgaand spoor halverwege „De Vink" en station Leiden waren gebroken. De oorzaak hiervan was niet bekend. Aangezien de gebroken draden naar beneden hingen en daardoor dreigden de treinen onder stroom te zetten, werd het verkeer gestaakt en kwam aan deze zijde geen enkele trein het station Leiden binnen, evenmin als er een vertrok. Onmiddellijk ging men er toe over het ge troffen baanvak stroomloos te maken. De opgehouden treinen werden daarna met be hulp van een op het emplacement Leiden aanwezige stoomlocomotief over het stroom- looze gedeelte gebracht en zoodra de baan vrij was ving men met het herstellingswerk aan. In zeer korten tijd was de rijdraad van het hoofdspoor Amsterdam'Rotterdam zoo verre in orde gebracht, dat de treinen op eigen kracht het station Leiden konden uitreiden en met gestreken beugel het stroomlooze ge deelte, dat tot 200 a 300 meter was ingekort konden passeeren. Van het hoofdspoor RotterdamAmster dam nam de draadreparatie belangrijk meet tijd in beslag. Verschillende treinen moesten hier met stoomkracht over het stroomlooze gedeelte worden gebracht. Eerst om kwart over acht konden ook hier de treinen, met gestreken beugel over enkele honderden me ters. op eigen kracht de plaats van het defect voorbijkomen. Trein 1138, die om 1840 uit Leiden naar Amsterdam moet vertrekken, kwam met veertig minuten vertraging in de hoofdstad aan. Ook stoptrein 3848 naar Haarlem, die drie minuten later vertrekt had groote vertraging De overige treinen naar Amsterdam hadden een vertraging van hoogstens tien minuten. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10.15 uur. Londen 8.95 1/16 Berlijn 73 05 Parijs 5 02 3 8 Brussel 30.77 Zwitserland 41 63 New-York 1.82 3.16 Londen 8.95 Berlijn 73 05 Parijs 5.02 3 8 Brussel 30.78J4 Zwitserland 41.67 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46.15 Oslo 44 95 New-York 1.82 18 Praag 6.29^ Italië a) vrije Ure 9.60 b) relsllre 8.60 c) bankpapier 7.90 Amsterdam 12 uur IJMUIDEN De expeditiehal: afspiegeling der toepassing van plaatijzer. Boven: De 20 M. groote maquette van het bedrijf, op den achtergrond de „echte" walsmachine oj) ware grootte. Onder: Een overzicht van de terreinen, rechts het expositiegebouw. De groote hal van het tentoonstellingscom plex, dat het Van Leer concern te Velsen op de terreinen van zijn Walsbedrijven deed ver rijzen, wil een beeïd geven van wat dat con cern omvat. Tegenover den ingang is de stand opge bouwd. die voor het eerst op de Utrechtsche Voorjaarsbeurs van dit jaar was te zien. Deze stand meet 20 meter breed en 7 meter diep. de hoogte is 10.5. Het middenstuk be staat uit een levensgroote triowals, draaiend en wel, zooals deze machtige machinerieën in de walsbedrijven zijn opgesteld. Links en rechts daarvan zijn verschillende van Leer's vaten- fabrieken. die in Nederland. Engeland. Frank rijk. Duitschland, België, Zuid-Afrika en Tri nidad zijn gevestigd, uitgebeeld. Daarover heen zijn figuren, die fabricatie-fasen uit de vaten- industrie verbeelden, aangebracht. De onderbouw van den stand, met groote diapositieven, is geheel uit aluminiumplaat vervaardigd, de vloeren zijn bedekt met rub ber. Een zachte, grijsblauwe neonverlichting accentueert het kleurengamma van het ge heel. Een geheele batterij van de modernste verlichtingsapparaten zet deze opstelling in een volmaakt licht. Het gebouw is als het ware voor dezen stand opgetrokken: hij is een onafscheidelijk geheel daarvan. Links en rechts van het monumentale mid dengedeelte zijn de zijvleugels van het gebouw lager van dakniveau. In de nissen rondom ziet men alle vaten die de N.V. van Leer's Ver- eenigde Fabrieken in haar 19 fabrieken fabri ceert. Het is een kleurige verzameling van ijzeren vaten voor verschillende producten o.a. voor benzine, olie, teer, asfalt, sproeifalt, bier, zeep, poeder, vet en chemische producten. Af zonderlijke stands zijn gewijd aan stamp- en persproducten aan de gepatenteerde sluitin gen, die respectievelijk dienen voor afsluiting van ijzeren vaten en blikken bussen. Twee op haar punt staande platen van 4 meter lengte, die in ronddraaiende beweging zijn, geven een indrukwekkend beeld van de afmetingen tot waar de productie van het platen wals bed rijf kan gaan. Arbeid en kunst. Deze hal heeft overigens volmaakt het ka rakter van een instructieve tentoonstelling. Schilders van naam hebben hun kunst in dienst der industrie gesteld en schilderden een twintigtal muurschilderingen, die nauw ver band houden met de industrieele bedrijven. De vier hoeken van de groote hal worden ingenomen door vier monumentale figuren, die respectievelijk door de schilders prof. Huib Luns, Prof. J. H. Jurres. G. Westerman en J. J. Roovers op het berkentriplex zijn geschilderd. Deze figuren stellen voor: Hercules, de kracht; Vulcanus, het vuur; Mercurius. de handel; en Prometheus, het vernuft. De tusschenliggende tableaux geven de ge schiedenis van het ijzererts tot toegepast pro duct uitgebeeld door verschillende Nederland sche kunstenaars. Boven iedere wandschildering is een korte verklaring aangebracht, waardoor het geheel aan instructieve waarde heeft gewonnen. Het tentoonstellingslaboratorium. Op weg naar de laboratoriumafdeeling van deze tentoonstelling passeeren wij een „wal- senstand", waar een 7 tons wals met daar nevens een gebroken exemplaar zijn tentoon gesteld. Het is bij walsbedrijven namelijk een veel voorkomend geval, dat een der machtige walsen, die zooals gezegd 7000 K.G. weegt en een diameter heeft van 75 centimeter, plotse ling middendoor breekt. In de geheel wit gehouden laboratorium ruimte met een grondoppervlak van honderd vierkante meters zijn een achttal micros copen en verschillende apparaten voor het beproeven van ijzer tentoongesteld. Een micro foto-apparaat is het middelpunt van deze uit stalling. In de laboratoria van het Van Leer's concern wordt allereerst en intensief aan het onderzoek van materiaal gearbeid. Het weten schappelijk onderzoek gaat in iedere industrie aan het practische werken vooraf en het is waarborg van productie van hooge kwaliteit. In deze laboratoriumtentoonstelling wordt daadwerkelijk een beeld gegeven op welke grondige wijze dat onderzoek geschiedt. De praktijk wordt in deze afdeeling nog aan gevuld door een illustratief gedeelte, dat op een reeks groote tableaux door middel van foto-montages van respectabele afmetingen en verklarende teksten is aangebracht. Tentoonstelling van toegepast plaatijzer. Van de groote tentoonstellingshal komen wij in een tweede hal, die in langwerpigen vorm is gebouwd. Hier staat een verzameling opgesteld van vele artikelen, die geheel van plaatijzer zijn vervaardigd of waarbij plaatijzer is toege past, beperkt in de maten van 0.3 tot 3 milli meter, zooals dit door Van Leer's Walsbedrij ven wordt vervaardigd. Dit is een bonte ver zameling. die menigeen tot den uitroep zal brengen: ,,ik wist niet. dat ook dit van plaat ijzer gemaakt kon worden". Van het eenvoudige zeepbakje tot de blank geschuurde carrosserie van een Ford-auto toe vindt men hier. Een opsomming van alle artikelen te geven zou niet mogelijk zijn; laten wij enkele afdeelingen noemen: huis houdelijke artikelen; artikelen gebruikt bij het boerenbedrijf; artikelen gebruikt bij het bouwbedrijf; verlichtingsartikelen, kantoor meubelen; artikelen gebruikt bij de industrie; speelgoed; artikelen gebruikt in het winkel bedrijf. Wat de hoofddirecteur ons mede deelde Na een rondgang door de expositieruimte deelde de hoofddirecteur van het concern, de heer B. van Leer ons o.m. nog mede: Een walswerk en speciaal een platenwals- werk is geen novum in de metallurgische bedrijven in deze wereld. Er bestaan er meer en zij bestaan reeds jaren, ik zou zeggen, op meer of minder primitieve wijze bestaan zij sinds eeuwen. Behoort dus een platenwalswerk niet tot iets bijzonders, een platenwalswerk, geëxploi teerd binnen de grenzen van Nederland, is daarentegen inderdaad een noviteit. Wij wen- schen ons er niet op te beroemen, dat wij hiermede een buitengewone daad verrichten, doch hetgeen wij wenschen is, onze gezamen lijke bedrijven een grootere mogelijkheid van vrije beweging te geven bij de voorziening van materialen voor eigen gebruik en tevens de mogelijkheid te scheppen, dat onze Holland- sche ondernemingen, die hun behoefte aan ruw-materialen, tot heden steeds in landen, gelegen buiten onze grenzen dekten, in de toekomst hun materialen uit onze eigen be drijven in Nederland kunnen betrekken. Aangenaam is het mij U te kunnen mededeelen, dat de opbouw van ons bedrijf zonder ernstige ongelukken verloopen is. Voorgekomen zijn: Ver wondingen, die voorkomen in ieder bedrijf, zooals: iemand die zich op de vingers slaat, iemand die in een spij ker trapt. enz. In bijna al deze geval len kon de getroffene even door den verbandmeester geholpen worden en daarna zijn werk weer voortzetten. Sedert de in bedrijfstelling van de walserij zijn voorgekomen snijwonden, welke vooral te wijten zijn aan het feit dat de menschen die pas in dienst zijn, nog niet met plaatijzer kunnen om gaan, doch ook in deze gevallen kon den de getroffenen bijna altijd direct weer aan het werk gaan, nadat zij even door de Eerste Hulp geholpen waren. Er zijn slechts 2 ongevallen voorge komen van iets ernstiger aard en wel in één geval, waar een arbeider een lager op den linkervoet heeft gekre gen terwijl In een ander geval bij het neerlaten van een stapel platen de betreffende arbeider met den ringvin ger en pink tusschen deze stapel pla ten en den grond bekneld is geraakt. Op een personeel van ca. 330 arbei ders dat wij gewoonlijk in dienst heb ben (en tijdens den opbouw vele hon derden meer) loopen op het oogenblik in ongeval 8 man, waaronder begre pen zijn de beide gevallen, die wij hierboven als iets ernstiger geken merkt hebben. De overige zes zjjn ook voornamelijk snijwonden, terwijl in één ander geval de arbeider gestrui keld is en daardoor de linkerknie ge kneusd heeft. Werkt veilig In verband hiermede veroorloof ik mij een gedeelte te citeeren van het artikel betreffen de onze Walsbedrijven. gepubliceerd in het Personeel Maandblad van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoogovens „Samen" van Juni 1938, hetgeen luidt, als volgt: „Wat kan het hart van een veiligheidsinge nieur meer bevredigen als de woorden van den heer Van Leer bij de inbedrijfstelling van de wanovens der walserijen, toen hij zei: „Ik wil dat al mijn werk zonder ongelukken voor rnensch en materiaal geschiedt en: Ik wil dat alles gedaan wordt om dit doel te bereiken. En hij voegde bij die woorden de daad. Toen wij hoogovensmenschen ter assistentie werden ge roepen toen het hoogovengas op de leidingen der fabriek gezet werd, mochten wij beleven, dat de maatregelen ter bescherming van lijf en leden der arbeiders werden genomen, die bewezen dat hier hard gewerkt wordt, maar vooral ook veilig gewerkt wordt." Prins Nicolaas te Boekarest. Prins Nicolaas, de broeder des konings is per vliegtuig te Boekarest aangekomen om tegenwoordig te zijn bij de begrafenis van zijn moeder. Hij begaf zich onmiddellijk naar Si- naia, waar hij zijn intrek nam in het ridder huis, een bijgebouw van het koninklijk pa leis, dat in den regel den gasten van den ko ning tot woning dient. De prins heeft het diner gebruikt bij den koning. De twee broers, die elkaar sedert October, toen prins Nicolaas werd verbannen, niet. hadden gezien, hebben den avond tezamen doorgebracht. Men wijst er op, dat prins Nicolaas bij zijn aankomst werd ontvangen met de eerbewijzen verschul digd aan een prins van het Koninklijk Huis.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2