1 P BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 23 JU EI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 13 ROEIEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Naar wij vernemen zijn de volgende in schrijvingen binnengekomen voor de nationale roeikampioenschappen, welke Zondag 31 Juli a.s. op de Boschbaan te Amsterdam worden gehouden Vier met stuurman: Amstel en Nereus. Skiff: Die Leythe (Velds), Poseidon (Mos cow) en Het Spaarne (Steenhuysen). Twee met stuurman: WillemIII.de Amstel, Triton a en Triton b. Vier zonder stuurman: Laga en Nereus. Achten: Laga en Nereus. Double scull: Willem III. ZWEMMEN. Het zesde Volkszwemfeest. We herinneren nog eens aan de zwemwed strijden, die a.s. Zondag des middags half twee, voor de zesde maal door de Commissie Volkszwemfeest in de gemeentelijke inrich ting aan de Houtvaart worden georganiseerd. Het programma is als volgt: Hardloopen ondiep bassin 79 jaar. 3 x 50 M. wisselslag estafette voor vereeni- gingen aangesloten bij de Kring Haarlem der K.N.Z.B. Hardloopen ondiep bassin 1012 jaar. 15 M. schoolslag tusschen-bassin 911 jaar. 15 M. schoolslag tusschen-bassin 1214 jaar 30 M. schoolslag tusschen-bassin 1517 jaar Demonstratie Haarl. Reddings Brigade. 50 M. schoolslag voor leden van de Haarl. Politie Sportvereeniging. 25 M. schoolslag diepe bassin 8—io jaar. 25 M. schoolslag diepe bassin 1113 jaar. 25 M. vrije slag diepe bassin 14416 jaar. 25 M. vrije slag deipe bassin 31 jaar en ouder 50 M. vrije slag diepe bassin 1625 jaar. 25 M. Rugz wemmen diep basin 1215 jaar, 50 M. schoolslag diepe bassin 1625 jaar. 25. M. hinderniszwemmen diepe bassin voor alle leeftijden. Schoonspringen. Voor de vrije nummers hebben ruim 400 deelnemers en deelneemsters ingeschreven. Voor de 3 x 50 M. wisselslagestafette om den wisselbeker is Ingeschreven door H.V.G.B.. D.W.R., „Haarlem", V.Z.V. en „Velserend" Het zal weer een spannende strijd worden om dezen fraaien beker, die het vorige jaar werd gewonnen door „Haarlem". Het zal voor deze vereeniging geen gemakkelijke taak zijn, voor dit jaar den beker te behouden. De Haarlemsche Reddingsbrigade geeft een demonstratie en pantomime, tevens is er voor leden van deze brigade een wedstrijd in popduiken. Voor het nummer schoonspringen zijn de besten op dit gebied uitgenoodigd. Reeds werd toezegging ontvangen van mej. L. Tholen, die j.l. Zondag aan de Kleverlaan het kam pioenschap behaalde en van C. Have van D.W.R. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Vrijdag heeft de Haarlemsche Federatie van Wielerclubs haar wekelijkschéri wedstrijdavond gehouden. Begonnen werd. met een sprint der nieuwe lingen: lste serie: 1. J. Peters, 2. Sipma n.g. W. Vonk. 2de serie: 1. C. Bijster, 2. Veen. n.g Stet 3e serie: 1. P. Duim, 2. H. Veerman, n.g. Laan. *4de serie: 1. P. Bakker, 2. J. Roorda. n.g. Koppen. 5e sexüe: 1. G. Peters, 2. A. Veen. 6e serie: 1. P. Duim, 2. J. Rooda. 7e serie: 1. C. Bijster, 2. H. Veerman. 8e serie 1. P. Bakker, 2. Sipma. Halve finale: 1. C. Bijster, 2. P. Duim. Idem 1. G. Peters, 2. P. Bakker. Om 3e4e plaats 1. P. Bakker, 2. P. Duim. Finale 1. G. Peters 2. C. Bijster. Tien ronden Junioren op wegfietsen: 1. de Roode, 2. G. Gerritsen, 3. K. Nèeft, 4. de Groot, 5. Petten. Koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over 150 ronden, na een zeer spannende wedstrijd werd de uitslag: 1. C. de Best.Fabel 10 p., 2. BosStet 1 p.. op 1 ronde: C. SiebelingP. v. Halst 1 p., 4. Scheidier— Jansen 3 p„ 5. Th. DrostTrogtrop 1 p. 6. ValkmanSchenk.. Tot slot een 50 ronden-wedstrijd voor nieuwelingen, die op zeer fraaie wijze werd gewonnen door G. Peters, J. Laan was een zeer goede tweede. 3. C. Bijster, 4. D. Veen, 5. J. Roorda. 6. P. Duim Woensdagavond 27 Juli groote wielerwed strijden te Heemstede SANTPOORT SYMPHONIE-ORKEST „EUTERPE" Maandag a.s. om 8 uur biedt „Santpoort's Bloei" een symphonie-concert aan in de mu- zieknis, te geven door het symphonie-orkest „Euterpe" uit Haarlem, directeur de heer J. A. Meng. Het programma luidt: 1. Entrée des Hellebardiers (marsch) H. L. Blankeirewm 2. Vasco di Gama .Ouverture) Ciro Urblm. 3. Aphrodite (Valse) Edm. Filippuni. 4. De Troubadour (11 Trovatore) G. Verdi. Pauze. 5. Florentiner Marsch Fucik. 6. Ouverture Italienne Zerio. 7. Miralda-Valse. 8. Die Puppenfee, Bos. Bayer. VELSEN De nieuwe prise d'eau der Waterleiding. Uitvoering van het werk geraamd op 85.000. Het college van burgemeester en wethouders van Velsen schrijft aan den gemeenteraad: Bij het besluit van 4 Februari 1936, no. 8, werd een crediet van f 10.000 toegestaan voor het doen verrichten van oriëntatieboringen en het laten maken van een pompput met enkele waarnemingsputten, teneinde een onderzoek te doen instellen naar de geschiktheid van den bodem langs de spoorlijn Haarlem-Velsen, tusschen de halte Driehuis-Westerveld en den Kruidbergerweg. als waterwinplaats. Onder voorlichting en in samenwerking met het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening is een geo-hydx-ologisch onderzoek ingesteld. Hieromtrent is door den directeur van dit bureau een rappox't uitgebracht, dat v<por de leden van den Raad bij de stukken ter inzage zal worden gelegd. De conclusie van dit rap port luidt, dat met gerustheid tot het inrich ten van den nieuwen watervang kan worden geadviseeerd. Inmiddels is, naar aanleiding van een daax-- toe door ons gedaan verzoek, door Gedeputeer de Staten de ingevolge de Hinderwet vereischte vergunning, onder voorwaarden verleend voor een proeftijd van vier jaren. Wij achten dit, evenals de gestelde voox-waarden, geen be zwaar om de vergunning te aanvaarden. De kosten van uitbreiding der bestaande prise d'eau met 10 pompputten, voorzien van diepwelpompen, elk met een capaciteit van 15 M3 per uur en te plaatsen op bovenvermelde strook grond, worden geraamd op f 85.000. Wij stellen U voor, ons machtiging te ver- leenen tot uitvoering van dit werk en daar voor een crediet tot laatstgemeld bedrag toe te staan. IJMUIDEN Het ongeluk van Zondag. Lijk gevonden. Een visscherman trof Vrijdagmiddag tus schen de pieren drijvende aan het lijk van den 32-jarigen inwoner van Amsterdam, J. v. B., die Zondagmiddag bij het baden zoo jammer lijk verdronken is. De visscher waarschuwde via de kustwacht de sleepboot Junior van Bureau Wijsmuller N.V., die het lijk wist te bergen en het naar den steiger vexwoerde. Door de zorgen der po litie is het daarna voorloopig naar het lijken huisje op de Algemeene Begraafplaats over gebracht ln afwachting van de te nemen maat regelen voor het transpox-t naar Amsterdam. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Geslaagd voor het diploma Opleiding Zee vaart de leerlingen: H, Kerkhoff, P. W. Blom, G. Schalk, H. Hopman, P. van der Eng, N. van Geldorp. T. Hoek, J. Kroon. T. Goed hart, P. van der Stelt en P. Langbroek. Geslaagd voor het diploma Internationale Uitwijkbepalingen de heer G. Klein. Geslaagd voor het diploma Radio-telefo nist de heer H. Dekker. BESOMMINGEN. manden Trawlers: 135 Fram IJM. 135f1160 Loggers: KW. 107 f 400. Boscliiiraiuleii woeden uog aan Amerika's Westkust. Blusschingswerk door sabotage bemoeilijkt. G VANCOUVER, 23 Juli. De reusachtige boschbranden langs de Ameriaansche West kust hebben thans ook het eiland Vancouver aangetast. Op verscheidene plaatsen ontston den tegelijk nieuwe brandhaarden die zich snel uitbreidden en reeds thans zijn groote boschoppervlakten, houtvoorraden en ver scheiden huizen een prooi der vlammen ge worden. Honderden families moesten vluch ten en hebben zich naar Vancouver begeven waar zij bijna geheel zonder middelen zijn aangekomen. Alle teekenen duiden erop dat het grootste deel der branden door misdadige hand werd veroorzaakt en het staat reeds vast dat de pogingen van de brandweer door sabotage stex'k wordt belemmerd. Dit was al heel duide lijk toen ploegen aan het werk werden gezet om het dorp Forbes-Landing te redden. Het onderzoek heeft niet alleen aan het licht ge bracht dat de watertank was stukgeboord, maar dat ook de slangen waren stukgesne den terwijl de saboteurs de benzinetanks on klaar hadden gemaakt door daarin suiker te werpen waardoor de motoren weigerden. Voordat al deze defecten verholpen waren was het dorp Forbes-iLanding geheel afge brand. (United Press). De onteigening van de petroleum- velden in Mexico. WASHINGTON, 23 Juli (Havas). Senator Pittman, de voorzitter van de commissie vair buitenlandsche zaken van den senaat, heeft den vertegenwoox-diger van Havas verklaard, dat indien Mexico de voorstellen van Huil om het vraagstuk van de onteigening te onder werpen aan arbitrage, verwerpt, Mexico de economische voordeelen, welke het in de Ver- eenigde Staten geniet, zal verliezen. Alle maatregelen, welke de Vereenigde Staten zul len nemen om hun diplomatieke actie te steu nen, zullen economische maatregelen zijn; men zal niet zijn toevlucht nehien tot geweld. Thornton tot zeven jaar dwang arbeid veroordeeld. De jury heeft, na twee uur bex-aadslaagd te hebben, Thornton, die beschuldigd wordt van het beramen van een complot tot ontvoering van Lord Nuffield, schuldig bevonden. Thorn ton is veroordeeld tot zeven jaar dwangarbeid. (Reuter) Verbitterde gevechten in den Viver-sector. Aan de Fransch-Spaansche grens, 22 Juli. De berichten van beide strijdende partijen toonen aan, hoe hartstochtelijk gestreden wordt om ieder stukje grond. Volgens berich ten uit Valencia bleven alle Italiaansche aan vallen in den Viver sector zonder succes en hebben de Italianen zware verliezen geleden. De regeeringstroepen hebben de heuvels bij Cerrocruz en een gi'oot gedeelte van den straatweg van Baxracas naar Viver bezet. Nog steeds wordt er bij Viver heftig gesti'eden. De Italianen vallen steeds weer de regeerings troepen in Ragudo en ten Noorden van Benafer aan. Volgens de nationalistische berichten is een hevige stxujd ontbrandt tusschen zes regee- ringsbrigades. die Sierra Espadan verdedigen en nationalistische af deelingen, die Westelijk en Oostelijk voortmarcheeren. De infanterie heeft, gesteund door hevig artillerievuur, de stellingen bij Vertice Salada veroverd en na een strijd van man tegen man. De tegenaan vallen bereikten ondanks het zware afweerge schut de nationalistische linies', hier werden de troepen van Valencia echter met handgra naten teruggedreven. Argelita in den sector Sanjara werd veroverd. (United Press). Von Dirksen bezoekt Chamberlain. De Duitsche ambassadeur te Londen, Von Dirksen, heeft een bezoek gebracht aan mi nisterpresident Chamberlain, die hem op de hoogte bracht met zijn inzichten in de inter nationale politiek, in het bijzonder wat betreft Tsjecho-Slowakije, waar de toestand binnen een of twee weken een hoogtepunt zal berei ken en hetgeen 't voornaamste onderwerp van de besprekingen tusschen Halifax en Bonnet heeft uitgemaakt. (Reuter). HAARLEM, 23 Juli 1938 Bevallen: 19 Juli: G. P. E. Smit-Nagtegaal, d. 21 Juli: H. E. Verhees—van Heukelom, z. L. A. M. Smolenaars—Warnars, d. J. J. Jansen- van Rietschoten, z. 22 Juli: P. R. G. van Eck- Wouda, z. J. Mulder-de Graaf, d. P. A. Herm- sen-Bluekens, z. 23 Juli E. J. F. Barends—Ra- velli, z. VELSEN Ondertrouwd: J. H. van Leeuwen en A. M. P. Dik, Ladderstraat 22, D. Hartoghdw.str. 20, Geelvickstraat 73; A. Spruit en E. J. C. Vergouw, Engelmundusweg 80, Eendracht- straat 13; H. A. Geldermans en C. A. Post, Boeweg 42, Beverwijk, Stationsweg 174, Be verwijk, Populierenlaan 17; A. Vrugt en J. Blom, Keizerstraat 39, Den Helder, Pels straat 85; W. Leegwater en C. Stam, Kouden- horn 2, Haarlem, Edisonstraat 42, Zaandam; G. Rijkers en R. v. Berghe, Gerritsland 19, Hoorn, Pelsstraat 40; G. M. A. Perquin en M. D. Fleer, Hagelingerweg 106, Rooswijkerlaan 91, J. LUijkenstraat, Haarlem; Th. J, Loker man en J. Böhm, Bloemend.str.weg 118, Voor plaats 35, Bloemendastr.weg 118, Santpoort. Gehuwd: C. J. Rijkeboer en H. de Vries, Zaandam, Fr. Halsstraat 68; J. J. Suijk en T. Sint, Wijkerstraatweg 259; D. Kiekens en M. Rozendal, Acaciastraat 21; K. Mastemaker en A. Majoor, Den Helder, Ruijgweg 15; G. van den Born en E. Wisman, Balistraat 20 II, Amsterdam: J. Smit en J. C. A. Giltaij, Am sterdam, Celebesstïaat 102; J. de Wilde en T. IJzerdraat, Houtmanstraat 16. Bevallen: D. BlinkhofGravemaker, d. Kompasstraat 10; J. W. Zwiep—van Zwoll, z.. Marconistraat 5; C. Blomde Wilde, d„ Mei doornstraat 10; E. B. van der Vliet—Olthuijs. z., Duinvlietstraat 144; A. Bekker—Gravema ker, z., Kon. Wilhelminakade 46 rd.D Bak ker—Sikkink. z„ Burg. Weertsstraat 56; L. Groen—de Boer, z., Beverwijk. Overléden: M. M. Fijth, 2 d., zoon van M. Fijth, Hagelingerweg 1. Leider der Hongaarsche minder heid niet voldaan over Hodza's voorstellen. Nog geen datum voor het bijeenroepen van het Tsjechische parlement vastgesteld. PRAAG, 23 Juli. Verder uitstel van de rege ling van het minderhedenprobleem schijnt onvermijdelijk na de zitting van het kabinet van gisterenavond, waarop men nog geen datum voor het bijeenroepen van het parle ment heeft vastgesteld. Na de rede van dr. Geza Szullo te Bratislava is het pessimisme in de politieke kringen nog gegroeid daar velen deze rede interpreteeren als een fei telijk verwerpen van de mindex-hedenwetten der regeering. Sommige kringen zijn van meening dat Szullo, als leider van de Hongaarsche minder heid, in zijn bespreking met Hodza op Woens dag j.l. uit de eerste hand infoi'maties heeft gekregen omtrent den ixxhoud van de wet. Verder wordt medegedeeld dat het comité van de zes politieke deskundigen minstens nog een week noodig zal hebben om de resteerende verschillen wat betreft de administratieve hervormingswet te regelen. (United Press). Zweedsche kroonprins keert huiswaarts. Ongeveer een maand in de Vereenigde Staten vertoefd. De kroonprins van Zweden is met zijn echtgenoote en zoon naar Zweden terugge- keex'd, na een verblijf van 26 dagen in de Vereenigde Staten. (Reuter). Vijf en zeventig jaar getrouwd. Vxijdag vierde het echtpaar J. MullerHee- rens teDelft zijn 75-jarig huwelijksfeest.Prinses Juliana en Prins Bernbard zonden het echt paar een gelukstelegram en de burgemeester van Delft deed den echtelieden uit naam van de Koningin een brief toekomen. Van het gemeente bestuur van Delft ontvin gen zij een Delftsch blauw bord met passend opschrift. „KUNST AAN HET VOLK". HET NIEUWE PROGRAMMA. Het bestuur van de Vereeniging „Kunst aan het Volk" heeft voor het seizoen 1938-1939 heh volgende programma samengesteld. Woensdag 12 October: piano-avond Lili Kraus. Vrijdag 11 November: Tooneelgroep „Het Masker". Opvoering van „George en Marga ret". Donderdag 8 December: Het Ortambert- Kwartet. Donderdag 5 Januari: Philippe Newman, viool. Februari 1939 (dag nader vast te stellen) Ria Foche, zang- (begeleiding Fr, Foche.) Voorts bestaan er nog plannen voor een voordrachtavond en voor extra lezingen over beeldende kunst. VERBETERING VAN DE VERLICHTING IN HET GYMNASIUM De kunstvex-lichting der meeste lokalen van het Gymnasium (Prinsenhof) is volstrekt on voldoende. Onder overlegging van de ter zake uitgebrachte rapporten stellen B. en W. aan den raad voor een bedrag van 3.100.toe te staan voor het verbeteren van bedoelde verp lichting. W. L. NOLKE VERLAAT HET GYMNASIUM. Ingevolgd de „Verordening houdende bepa lingen omtrent het ontslag aan ambtenaren en werklieden in vasten dienst der gemeen te" wordt aan leeraren bij het gymnasiaal- en middelbaar onderwijs alhier die hun 65e le vensjaar hebben volbracht, ontslag verleend met het einde van den loopenden cursus. In verband met de omstandigheid, dat de heer W. L. Nolke, die sedert 1 September 1904 als leeraar aan het Gymnasium alhier werk zaam is, den 25en April jl. dezen leeftijd heeft bereikt, stellen B. en W. aan den Raad voor hem met ingang van 1 September e.k. eer vol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan de gemeente bewezen. MISLUKTE KANAALTOCHT Uit Londen: De 42-jarige Exxgelschman Fcarnley heeft een vergeefsche poging ge daan om het Kanaal over te zwemmen. Hij startte Vrijdag te 9.30 te Kaap Gris Nez (Frankrijk), doch moest, na acht uur in het water te hebben gelegen, 13 mijlen voor de Engelsche kust opgeven wegens sterken te genwind en hoogen zeegang. HAARLEMSCHE JEU GD VEREENIGING „TEMPO". Bovengenoemde vereeniging houdt een pro- pagandafeestavond in de zaal Fabel Pretoria- plein, op 23 Juli. HeHt programma vermeldt o.a. optreden van het Tempo-tooneel, het bekende accor deon-duo Sieval-Staphorst, de jazz-pianist Van Os, tapdanser en de Haarlemsche Shirley Temple, bekend van de radio. Verder bal tot 2 uur. VOETBAL IN ENGELAND. Uit Londen: Arsenal Is voornemens van Wolverhampton Wanderers den bekenden international Bryn Jones te koopen. Men be weert, dat de Londensche club een transfer van meer dan 13.000 pond sterling, d.w.z. een bedrag van bijna 120.000 gulden, voor dezen speler zal neerleggen..Dit beteekent een re cord. Het grootste bedrag, door een club ooit voor 'n speler betaalt, was 11.000 pond sterling voor Davis Jack, die in 1928 van de Bolton Wanderers naar Arsenal overging. WIELRIJDEN. VIJFJARIG BESTAAN VAN ACHILLES. Zondag 24 Juli herdenkt Achilles haar vijf jarig bestaan. Zij werd 13 November 1933 op gericht. Aan alle groote club-ontmoetingen, zoowel op de baan als op dexx weg, nam zij deel, waar door zij een goeden naam onder haar zuster organisaties kreeg. Ook successen bleven niet uit; de goed gevulde medaillekast der veree- nigixxg bewijst het beste, hoeveel lauweren de leden voor hun club veroverden. Het vorige jaar nam zij voor het eex-st deel aan de club- baan-kampioenschappen van Nederland en wist hierbij de vijfde plaats te bezetten. De vereeniging heeft verscheidene goede renners, o.a. G. van Wees, B. v. d. Aart, N. Kemp, A. Buijs, J. Klinkenberg, C. Siebeling, P. Duins, H. Koelemij en anderen. Het bestuur bestaat uit de heeren H. van Duijnen, voorzittex", P. Claa§sen, le secretaris, J. H. van Kipshagen le penningmeester, J. Key, 2e secretaris, J. van Rooden, 2e penning meester Th. Stiphout, commissaris. Het kan met voldoening terugzien op de eerste vijf jaren van zijn werk. Ter herdexxking van dit eerste lustrum heeft Achilles een gx-oote clubontmoeting georgani seerd op de HeemsteecLsche Wielerbaan, waar aan de volgende vereenigingen zullen deel nemen: De Spartaan (Den Haag). De Rotter- damsche Leeuw (Rotterdam), Nieuw Swift (Leiden), Victrix (Alkmaar), De Gazelle (Am sterdam), De Kampioen (Haarlem), De Jonge Kampioen (Haarlem) en Achilles. Al deze vereenigingen zenden hun vier beste renners naar deze ontmoeting. Een rënner van elke club rijdt een spx-int- en een tijdrace over 200 M.; de andere drie de ploegachtervolging. Voor dezen wedstrijd heeft de heer Van Duynen een fraaien wisselbeker beschikbaar gesneld, die, om eigexidom te worden twee maal achtereen of driemaal in totaal moet worden gewonnen. Ook worden er nog wed strijden voor nieuwelingen gehouden en tot slot heeft er dan nog een uux-wedstrijd plaats, waarin de beste renners der deelnemeixde ver eenigingen elkaar nog eens om een persoon lijken prijs kunnen bekampen EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zon dag retoux-wedstrijden De A. en B.-klasse rijden 120 KjM. voor den Haarlembeker. C-kl. 60 K.M. Junioren 50 K.M. Vetei'anen 37 1/2 K.M. Gezamenlijk vertrek te 8 uur. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. ZUID-SLAVIë IN DEN EINDSTRIJD DER EUROPEESCHE ZONE. Uit Brussel: Het dubbelspel werd Vrijdag door de Zuid-Slavische spelers gewonnen. Zij leiden thans met 3—0 en hebben zich dus reeds voor den eixxdstrijd der Europeesche zone geklasseerd. De uitslag luidt: Kukuljevic en Mitic (Zuid-Slavië) sloegen De Borman en Geelhand (België) 63, 63. 3—6, 10—8. Stand 30 voor Zuid-Slavië. ATHLETIEK. KARL BAUMGARTEN VERBETERT HET RECORD 300 M. Uit Stockholm: Op den laatsten avond van de internationale athletiekwedstrijden te Stockholm slaagde Karl Baumgarten er in. het Nederlandsch record over 300 meter, dat sedert 6 September 1936 op naam staat van Osendarp met een tijd van 33.9 sec., gevestigd te Amsterdam met 0.1 sec. te verbeteren. De belangrijkste uitslagen uiden: 300 meter: 1. Mallot (V.S.) 33.4 sec. 2. Karl Baumgarten 33.8 sec., nieuw Nederlandsch record; 3. Edfeldt (Zweden) 34.7 sec. 300 meter klasse b: 1. Heinz Baumgarten 34.5 sec. 800 meter: 1. Axidersson (Zweden) 1 min. 52.8 sec. 2. Borck (V.S.) 1 min. 53.3 sec.. 3. Wennberg (Zweden) 1 min. 54.3 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Varoff (V,S.) 4.10 meter. UIT DE OMSTREKEN H1LLECOM Flinke daling der werkloosheid. In een week met 27 gedaald. In de afgeloopen week daalde het werk loosheidscijfer met niet minder dan 50 van :87 op 137. Ook heeft het beeld zich in verge lijking met 1937 gunstig gewijzigd toen het namelijk nog 166 bedroeg. Onder de 137 per sonen zijn nog 65 bloemistarbeiders. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Adelante IJM 19 vangst 680 kisten versche haring, 18 kantjes steurharing en 10 kisten varia. Maria IJM 95, vangst: 50 manden schel - visch, 93 manden braadschelvlsch, 13 manden groote schol, 20 manden kleine schol, 55 man den gul, 42 manden wijting, 50 manden ma kreel. Totale vangst 323 manden, benevens 100 stuks ijskabeljauw. Mary IJM 189, vangst: 35 manden schel- visch, 85 manden bi'aadschelvisch, 80 man den gul, 80 manden kl. schol. 25 manden wij ting, 5 manden varia, totaal 310 manden, be nevens 15 stuks stijve kabeljauw. Gerberdina Johanna IJM 38, vangst: 55 manden schelvisch, 80 manden braadschel- visch, 80 manden platvisch, 50 manden wij ting, 80 manden makreel, 200 manden kabel jauw en gul, totaal 545 manden, benevens 1100 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM 73. vangst: 500 manden haring, 150 manden diversen, totaal 650 manden, be nevens 44 kantjes steurharing. MARKTBERICHT. (VeiAfihc visch). IJmuiden, 23 Juli. Tarbot 106—90 ct. per K.G. Tong 200—117 ct. per K.G. Griet f 30—f 10 per 50 K G. Groöte schol f 19—f 17.50 per 50 K.G. Middel schol f 17—f 15.50 per 50 K.G. Zetschol f 15.50—f 10.50 per 50 K G. Kleinschol f 12.50—f 5 per 50 K.G. Bot f 8 per 50 K.G. Schar f 9—f 5 per 50 K.G. Poontjes f 3 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 12 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 11.50—f 8.20 per 50 K.G. Groote gul f 8 per 50 K.G. Kleine gul f 6.20—f 3.70 per 50 K.G. Wijting f 3.50—f 2.20 per 50 K.G. Pieterman-'f 15—f 10 per 50 K.G. Kabeljauw t 21 per 125 K.G. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare leeszaal en bibliotheek). AANWINSTEN. Zede- en Zielkunde. Graaf, De. Het monogame huwelijk. Kauffmann ana Kruse. The brain-workers' handbook. Praag, Van. Sexualiteit en huwelijk bij de volkeren der aarde. 1. Indonesië. Ritter Jr., De drang der zinnen in onzen tijd. Letterkunde. Benedikt. Erkenntnis und Einfalt; Gedichte Duinkerken, van. Blioemlezing uit zijn ge dichten. Huebner. Nichts ist ganz wahr. Ritter Jr. De zwerver met de tooverfluit; de levensroman van Hans ChrLstiaan An dersen. Vondel, Van den. Vondel voor allen door Zey. 1. Jezus' lijden. 2. Gebeden. 3. Oranjeklanten. Toonkunst. Paap. Toscani. Tschaikowsky. Erinnerungen eines Musi- kers. Steinitzer. Tschaikowsky. Nederl. en in het Nederl. vert. romans. Cauwelaert, Van. Harry. Koliontay. De man-kameraad. Pirandello. Uit het levexx van Serafino Gubbio, filmoperateur. Ranucci—«Beekman. Tienduizend kaarsen. SoewarnoVan der Kaaden. De oogen van Roosje Radena. uitsche Romans. Hauser. Notre Dame von den Wogen. Landgrebe. Adam geht durch die Stadt Vegesack, Von. Meerfeuer; ein Sommer au< Ronnö. Wirz. Rebellion der Liebe, DUITSCHLAND—FRANKRIJK (2—0) Uit Berlijn: Te Bei-lijn is de halve eindstrijd der Europeesche zone tusschen Duitschland en Frankrijk begonnen. De uitslagen van den eersten dag luiden: Henkei (Duitschland) sloeg Petra (Frank rijk) 4—6, 6—1, 11—9, 6—2. Von Metaxa (Duitschland) sloeg Destremau (Frankrijk) 64, 75, 57. 5—7, 63. Stand na den eersten dag 20 voor Duitsch land. HONKBAL. Als de drie wedstrijden in de eerste klasse deze week normaal doorgaan, hebben de meeste negentallen negen wedstrijden ach ter den rug en dus nog drie voor den boeg. H-H.C. heeft er nog één meer te spelen en R.C.H. één minder. Voor E.D.O. staan nog op het programma' Blauw Wit tbsii, R.C.H. thuis en Ajax uit. Voor Haarlem: Blauw Wit thuis, H.H.C. uit en V.V.G.A. uit. Voor H.H.C.: Haarlem thuis, V.V.G.A. thuis. Ajax uit en Blauw Wit uit. Voor R.C.H.: Ajax thuis en E.D.O. uit. Op 't oogenblik bezit E.D.O. tien punten Met Zondag a.s. kan dus al maximum be haald worden een totaal van 18 punt. Blauw Wit heeft bij een gelijk aantal wedstrijden drie punten meer en kan dus komen tot een totaal van 21 punten. Van de vier nog door Blauw Wit te spelen wedstrijden zijn er ech ter minstens twee riskant voor de Zebra's. Zij moeten n.l. nog op bezoek bij E.D.O. en bij Haarlem en ontmoeten H.H.C. en V.V.G.A. nog thuis. En pas als zij tweemaal verliezen en E.D.O. wint alles wat nog gespeeld moet wor den. is E.D.O. tot de eerste plaats gestegen. Gezien het door E.D.O. nog te verwerken programma is die kans echter maar zeer klein. Voor het geval Blauw Wit inderdaad twee .r ial verliest, kunnen Haarlem en Ajax loc verder alles te .winnen hoogstens met Blauw Wit gelijk "komen. En meer dan twee maal verliezen doet Blauw Wit stellig niet!

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7