HONKBAL PAARDENSPORT WIELRIJDEN Bi W KCKFIAL AUTOMOBILISME M A A" KDAG 25 JUL'I 1938 HA'A'REEM'S D'AGBE'AO 7 E. D. 0. verspeelt een punt. Dat onze waarschuwing om V. V. G. A. op 't oogenblik niet te onderschatten, wel reden van bestaan had, blijkt wel duidelijk hieruit, dat E. D. O. Zaterdagmiddag tevreden moest zijn met den stand 77, terwijl eenige weken geleden de thuiswedstrijd gewonnen werd met 22—1. Voor E.D.O. wierp Van den Born den geheelen wedstrijd. Aan hem heeft het niet gelegen, dat het resultaat niet beter was. Hij wierp in negen innings slechts twee maal vier wijd en kreeg negen man uit op drie slag. Behalve dat had hij de hand in npgen andere nullen, 't zij door het benutten van een vangkans, 't zij door spelen naar de hon ken. Jammer voor hem leed hij ook eenige malen aan de kwaal waaraan meer E.D.O.'ers dezen middag leden: het maken van fouten Door toedoen van Van den Born en een schit terenden vang van Augustinus, die nu als korten stop stond opgesteld, wordt geduren de twee innings aan V.V.G.A. het scoren be let. Dan echter geeft Nottrot een driehonk- slag, waarna Bouman hem met een eenhonk- slag thuis helpt. Als Meenhorst vier wijd ge kregen heeft brengt de honkslag van Schaling beide spelers over de plaat en heeft V. V. G. A. drie punten tegelijk binnen. E. D. O. is na drie innings zoover nog niet. Van de elf spelers, die in deze beurt aan slag komen, sneuvelen er liefst acht door toedoen van Meenhorst, die dezen wedstrijd voor V. V. G. A. wierp. De negende nul valt als C. Zand- stra op het tweede honk sneuvelt. Dan heb ben alleen Van der Putten en C. van der Scha lie den bal goed geraakt en is Van der Putten ook over het thuishonk gekomen. Ondanks een paar fouten van E.D.O. in het verre veld stijgt de score van V. V. G. A. in de vierde innings niet en in de vijfde met slechts een punt. Schijvenaar had als achter- vanger eenige keeren succes met een worp naar het tweede honk. Door honkslagen van KI. Zandstra, Van der Schalie en Augustinus en nog een driehonk- slag van KI. Zandstra weet E.D.O. eenige kee ren te scoren, waardoor de stand na vijf in nings ten minste weer 4—4 is. Dan presteert E.D.O. echter langen tijd niet veel. De meeste spelers halen het eerste honk niet eens en als Kelder daar door vier wijd gekomen is, gaat hij nog uit op het derde. Van dér Schalie geeft een tweehonkslag, maar nie mand brengt hem thuis. Driemaal achtereen gaat E.D.O. voor nul aan den kant. Pas in de negende beurt gaat het er weer wat beter uit zien. Door een honkslag komt Van den Born op de honken, door vier wijd Kelder. Dan vallen er wel weer twee nullen, maar doordat de door Van der Schalie geslagen bal in het verre veld gemist wordt, komen de twee ge noemde spelers binnen. Kr. Zandstra geeft ook een honkslag, en als daarop KI. Zand stra volgt met een drie honkslag, denkt ieder E.D.O. het winnende punt te zullen zien ma ken. Kr. Zandstra gaat echter nog op de thuisplaat uit en E.D.O. brengt het niet ver der dan zeven runs. Zoover kwam V. V. G. A. ook. Niet zoozeer door eigen kracht, want het aantal honksla gen bedroeg in de tweede helft van den wed strijd slechts twee. Het was veel meer het on voldoende veldwerk van E.D.O. dat V. V. G. A. aan punten hielp. Sommige kostten een punt, maar op het tweede honk werd een fout ge maakt, die den ambtenaren twee punten in handen speelde. En alleen doordat Van der Bom in de laatste beurt nog twee spelers op de thuisplaat deed sneuvelen werd het pun- tenaantal van V. V. G. A. niet grooter. Toen de derde nul viel stonden nog twee spelers op de honken en had dus niet veel meer moeten gebeuren of 't was voor E.D.O. een verloren wedstrijd geworden. De cijfers der innings zijn: 003011020 totaal 7 01 0 1 2 0 0 0 3 totaal 7 Haarlem—A jax (12—5) Deze op Zondagmorgen gespeelde wedstrijd heeft niet gebracht wat er van verwacht werd: een duel tusschen den werper en den reserve-werper van het volgende week spe lende Nederlandsche negental. Daarvoor wa ren beiden niet voldoende in vorm. Wel was De Mon een beetje beter dan z'n collega, en voor een klein gedeelte Veenhof, doch hij hij toch ook veertig man tegenover zich noodig om aan de vereischte 9 x drie nul len te komen. Blomvliet behoefde er echter in acht innings acht en veertig. In totaal gaf De Mon tienmaal een vrijen loop wegens vier wijd, maar Blomvliet bracht het tot veertien keer. In de achtste innings alleen al kregen vier spelers een vrijen loop. Wel raakte Bloem nog uit op het derde honk, maar toen Dekeling op het honk kwam door dat Wulfhorst een vangkans miste, kwam de zelfde speler ook nog thuis, daar De Mon toen drie maal achter elkaar vier wijd wierp. En dat nadat er al twee nullen gevallen waren! Na dat automatische punt trad Veenhof als werper op. Hij maakte een eind aan het ge vaar door Van 't Huil drie slag te geven. Met drie spelers op de honken bleef de score dus toch nog beperkt tot die eene run. Elf maal bracht De Mon het tot drie slag, al kwamen daar veel wijdballen door heen. Veenhof voeg de er in ruim één innings nog tweemaal bij Blomvliet bracht het tot slechts zes keer, eveneens gemengd met vele wijdballen. Ge slagen is er door Ajax al zeer weinig. In aan merking moet echter worden genomen dat de roodwitten nogal wat invallers telden. On danks dat is een totaal van vier honkslagen. alle niet meer waard dan een honk, niet veel. Slechts éénmaal is de bal buiten het binnen veld geweest en toen was 't nog een vangkans die door Hunik benut werd. Haarlem heeft het gebracht tot tien honk slagen, waarbij alleen een tik van Veenhof twee honken waard was. Erg gelukkig waren de Haarlemmers over 't algemeen echter niet met slaan. Twaalf keer gaven zij een vang kans, waarvan er door de Ajaxieden negen benut werden. Ad Hinze, Wulfhorst en De Mon kropen elk .een keer door het oog van de naald. Soms liep het echter ook weer mee, want al in de eerste beurt bracht de tik van Vrugt twee spelers over de plaat, terwijl de twee honkslag van Veenhof in de tweede beurt viel toen er drie honken bezet waren, waar door drie man thuis konden komen. In de zesde beurt miste Van 't Huil op het tweede honk de door De Mon gegeven vang kans, welke fout Haarlem twee punten op bracht. Maar in de achtste innings deed de zelfde speler een keurigen vang, met de hand vrijwel op het gras. Hunik was daarvan het slachtoffer en daar Langereis dit niet voor een vangkans had aangezien was hij gaan loo- pen, waardoor Van 't Huil zonder veel moeite nog een tweede nul veroorzaakte. Drie van de vier honkslagen van Ajax vielen in de eerste drie innings. Daardoor kwam Ajax in het be zit van vier runs en leek de partij nog wel gelijk op te zullen gaan. Die verwachting kwam echter niet uit. In de nog resteerende zes innings voegde Ajax nog maar één run aan de vier toe, en dat was nog een automa tisch punt. Ondanks het zwakkere werpen van De Mon won Haarlem dan ook nog zonder al te veel inspanning. De kans op de eerste plaats is dus voor Haarlem nog gebleven, V. V. G. A.: E. D. O.: maar't wachten is op wat Blauw Wit in de resteerende wedstrijden zal doen. De cijfers der innings zijn: Ajax: 202 0 00 010totaal 5 Haarlem: 3 4 1 10 2 l 0 x totaal 12 H. H. C.-R. C. H. (19-17) Dit is langen tijd een wedstrijd zonder eeni ge spanning geweest. Door toedoen van wer per Van Dijk en een paar goede aangooien van vanger Baas naar het tweede en defrde honk kan R. C. H. moeilijk tot scoren komen Pas in de vierde beurt komen de punten wat ruimer binnen, maar 't is meer de schuld van H. H. C. dan van R. C. H. Alders mist de door Van Eek gegeven vangkans, Oosterveld gooit naast het eerste honk en beide fouten leveren R. C. H. een punt. De honkslag van Roosen zorgt voor het derde. Bij H. H. C. gaat het begin wat vlotter. Har tog sneuvelt wel driemaal achtereen op het derde honk, maar andere spelers komen wat verder. In de eerste innings helpt de tik van Oosterveld twee man binnen, in de derde in nings hebben de tikken van Baas en Mulder hetzelfde resultaat. In deze beurt krijgt Van Thiel vijf honkslagen achter elkaar te innen en daarbij geeft hij ook nog tweemaal vier wijd. Daarom gaat in de volgende beurt Van Eek werpen. Hij begint schitterend en heeft maar drie man noodig om aan drie nullen te komen. Na vier innings is de stand 10—4 voor H H. C. Van Eek weet zijn vorm echter niet te be waren. In de vijfde innings vallen wel twee nullen door zijn hand maar ze liggen ver uit een. Als eindelijk Oosterveld als derde nul fungeert zijn er net negen man aan slag ge weest, waarvan er vijf zijn binnengekomen. Een paar fouten van Van Thiel als korten stop en van Kort als achter vanger waren daar ook debet aan. Ook in de volgende beurt wor den weer fouten in het veldwerk gemaakt, al hebben zij nu minder gevolg. Zonder die fou ten zou II. H. C. minder succes gehad hebben want de honkslagen op Van Eek waren zeer schaarsch. Hartog helpt met zijn honkslag H. H. C. aan een punt, Panman komt door een honkslag op het eerste, maar sneuvelt op het derde en dan komt Hartog nog eens op een honk, maar tot thuis brengt hij het niet meer, Dat was alles wat er in de tweede helft door H. H. C. geslagen werd. In de zesde innings is Van Dijk als werper vervangen door Pijnakker. R. C. H. vindt dit geen verslechtering, er wordt ineens aardig raak geslagen. Meyer geeft een driehonkslag als er twee punten bezet zijn en door slecht veldwerk kan hij een homerun loopen, zoodat deze tik drie punten opbrengt. Het blijft niet bij deze fout en vooral in de laatste innings zijn ze aan H.H.C.-zijde dik gezaaid. Pijnakker mist een vangkans, Hartog idem. Bovendien gooit Pijnakker een keer onbesuisd langs het eerste honk. Door honkslagen van Kors en Van Thiel en een keer vier wijd raken drie honken bezet. Dan gaat Baas werpen. Roosen ontvangt hem met een honkslag, maar dan is R. C. H. aan het eind. Wel gooit ook Baas nog eens ver naast het eerste honk, maar hij heeft ook tweemaal succes en daarmee is R. C. H uitgespeeld. Het werd trouwens tijd want de beurt bracht de Racing liefst zeven runs op. De stand na acht innings 19-10 was daarmede veranderd in 19-17. Dank zij dit kleine ver schil behoefde H.H.C. den negenden keer niet te slaan en wonnen de roodwitten den wed strijd, de onderste plaats op de ranglijst aan R. C. H. overlatende. De cijfers der innings zijn: R. C. H.: H. H. C.: 100303307 totaal 17 2'3 5 0 5 3 1 0 x totaal 19 Overige uitslagen. Ajax II: Schoten I: Quick: Haarlem II: R. C. H. II: H. H. C. II: H. H. C. III: E. D. O. III: Schoten III: E. H. S.: E. D. O. II: Zeeburgia: E. D. O. V: Kinheim: T. H. B. II: Haarlem ÏH: 1 2 1 0 5 0 10 totaal 10 42027185 totaal 29 1 0 6 2 6 0 0 0 totaal 15 2 1 10 0 2 1 13 totaal 20 010465020 totaal 18 020123065 totaal 19 0 6 1 3 1 1 0 3 totaal 15 3 15 013 10 totaal 14 3 3 0 2 0 1 totaal 9 1 6 5 6 15 0 totaal 33 1 1 7 2 4 2 totaal 17 3 4 13 0 4 totaal 15 4 1 5 1 4 2 21 totaal 20 3 10 16 3 14 totaal 19 3 0 4 2 1 5 0 2 totaal 17 4 0 1 0 0 1 2 5 totaal 13 Verder won Z. A. C. met 23—22 van The Cat chers, D. W. S. met 20—11 van V. V. G. A. II en op Donderdagavond E.D.O. V met 30—26 van T. H. B. II. Competitiestanden. gesp.ge w.gel.verl .pn t. 8 6 1 1 13 E. D. O. 9 5 1 3 11 Haarlem 9 5 1 3 11 Ajax 9 4 1 4 9 V. V. G. A. 9 3 1 5 7 H. H. C. 8 3 0 5 6 R. C. H. 10 2 1 7 5 KLASSE HA: A. F. C. 10 10 0 0 20 E. D. O. 2 9 7 0 2 14 H. H. C. 2 10 7 0 3 14 R. C. H. 2 10 4 0 6 8 Zeeburgia 9 3 0 6 6 Blauw Wit 2 9 1 1 7 3 D. E. C. 9 0 1 8 1 KLASSE IIB: Schoten 11 9 0 2 18 Haarlem 2 11 8 0 3 16 Quick 10 5 1 4 11 V. V. G. A. 2 10 5 0 5 10 Ajax 2 9 4 1 4 9 Catchers 11 4 0 7 8 Z. R. C. 11 3 0 8 6 D. W. S. 9 2 0 7 4 KLASSE HIA: H. H. C. Hl 9 7 1 1 15 E. D. O. 3 9 6 1 2 13 E. D. O. 4 8 4 0 4 8 R. C. H. 3 8 3 0 5 6 Schoten 2 8 2 0 6 4 T. H. B. 1 8 2 0 6 4 KLASSE HIB: T. H. B. 2 9 7 0 2 14 Kinheim 10 6 2 2 14 R. C. H. 4 9 4 2 3 10 E. D. O. 5 9 3 3 3 9 E. H. S. 10 5 0 5 10 Haarlem 3 9 2 1 6 5 Schoten 3 8 1 0 7 2 Concours-hippicjue te hage. s-Graven- Zaterdag is in Den Haag het 36ste concours- hippique van de Vereeniging tot bevorde ring der Paardenfokkerij in Nederland begon nen. In de morgenuren werd een lichte dressuur- proef gehouden, waarvan één voor paarden, welke bij een officieel concours-hippique nog niet in een dressuurproef geplaatst zijn en één voor alle andere paarden. Des middags half twee werd het programma voortgezet met het eerste gedeelte van het springconcours M.. te rijden door amateurs en professionals. Het parcours was 580 M. lang, dat in 100 sec. afgelegd moest worden. De 16 hindernissen hadden een maximum-hoogte van 1.35 M. In het begin werden er vrij veel fouten gemaakt, totdat het eindelijk aan P. Leeuwenburg, met Feldblume. van D. H. Pas man, gelukte, zonder fouten rond te komen, even nadat luit. baron van Heeckeren van Brandsenburg met Szargarossan, na een tac tisch gereden parcours, slechts met vier fou ten geëindigd was. De tweede foutlooze com binatie was in deze afdeeling, waaraan 16 paarden deelnamen, Giovinezza, onder ritm. G. P. de Kruyff. Het concours eenspannen voor in Nederland geboren paarden, niet afstammende van een hackney-hengst, was matig bezet, daar de besten ontbraken. Prospect maakte met zijn eigenaar H. G. van Straaten te Utrecht een goede show, sterk bedreigd door den twee den prijswinner Viking, toebehoorende aan G. J. Poerink te Enschedé. Den derden prijs won Johan van dr. Groenhart te Dirkshom en eervol werd vermeld Belle et Bonne van H. F. Bultman, Heemstede. Na dit nummer verschenen de deelnemers in den ring, welke zich des morgens aan de dressuurproef hadden onderworpen en waar voor prinses Juliana een medaille had be schikbaar gesteld, welke beschikbaar was ge steld voor het hoogst geplaatste paard in af deeling B. De uitslag was; Afdeeling A. (20 deelne mers): 1. Flying Dutchman, eig. The Balfour Farm, Hillegersberg, gereden door mevr. Siem 2. Birbaut, eig. mevr. J. A. de Vries, Den Haag (eig.)3. Paprika, eig. E. Ph. Elias, Den Haag (eig.). Afdeeling B. (13 deelnemers)1. I'm Alone, eig. Stal Duinhoeve, Den Haag (mevr, v. Hobo ken; 2. Rosine, eig. The Balfour Farm. Hille gersberg (D. Siem Jr.,)3. Flying Dutchman eig. dezelfde (mevr. Siem). In het conucours eenspannen, open klasse, gelukte het eindelijk aan Haddon Philippine van E. J. Speelman te Sassenheim weer eens een eersten prijs te behalen, uitstekend partij gegeven door Bingley Victor met zijn eige naar H. F. Bultman, Heemstede (2e prijs) Wetron van G. J. Poerink te Enschedé werd derde. De strijd in het concours tweespannen open klasse bepaalde zich tusschen de verte genwoordigers van G. .J Poerink en H. F. Bult man. Wetron en Nubertus van G. J. Poerink te Enschedé ontvingen het oranjelint en voor den tweeden prijs kwamen in aanmerking Bingley Victor en Capenor Victor van H. F. Bultman. Heemstede. Met Viking en Wedon legde G. J. Poerink nog beslag op den derden en Tudor Emperor en Orslt van H. F. Bultman kregen den vierden prijs. Aan de tweede afdeeling van het spring concours hebben 22 paarden deelgenomen. Ook nu gelukte het slechts aan twee deelnemers een foutloos parcours te maken, zijnde The Parson onder K. Heusen en Carina met luit. J. J. Greter. In den eindstrijd kwamen dus deze twee combinaties met Feldblume van P. Leeuwenburg en Giovinezza van ritm. de Kruyff. Het ging thans over 9 hindernissen met een max. hoogte van 1.45 M. Feldblume en Giovi nezza toonden precies dezelfde verrichting; beiden maakten 8 f in 41 sec. The Parson ein digde met 12 f. in 42 sec., doch voor Carina behoefden slechts 4 fouten in 42 sec. genoteerd te worden, zoodat luit. Greter winner werd van de medaille, uitgeloofd door luit.-gen. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, den wisselbeker van het Centraal-Comité en den Tim-Tun wisselbeker. De uitslag was: 1. Carina, eig. luit. J. J. Greter, 9 fouten 4 fouten in 42 sec.; 2. P. Leeuwenburg met Feldblume van D. H. Pas man en Giovinezza, eig. ritm. G. P. de Kruyff. beiden 0 -f 8 in 41 sec.; 4. The Parson, eig. J. H. v. d. Eynden (Kittensen) 0 12 in 42 sec.; 5. Gigolo, eig. luit. baron v. Heekeren van Brandsenburg 72 sec. Zondagmiddag één uur begon het behen- digheidssprïngconcours. Dit was bestemd voor amateurs, die van 1 Januari 1933 af nog geen vier eerste prijzen bij springconcoursen gewonnen hebben. De uitslag werd: 1. Bragola van A. C. Jans- sens, Baarle Nassau (eig.) 0 ft. 76 sec., 2. Clou de Fer van L. J. Uytendaal, Ryen (eig.) 0 ft. 79 sec., 3. Rosine van The Balfour Farm, Rot terdam (D. Siem) 0 ft. 80 sec., Na het springconcours, dat circa twee uur in beslag had genomen, volgde een concours tweespannen Shetlandponnies, met als uit slag: 1. White Rose en White Lily, van Stal Doorwerth, Heelsum. 2. Nora en Mary van de zelfde. 3. Momo en Lily van Stal Duinhoeve, Den Haag. 4. Hans en Tin van de Amsterdam- sche Rijtuig Mij. Hierna kwamen de deelnemers aan het concours schoonste rijpaard, waarvan des morgens de voorkeuring had plaats gehad, in den ring. De uitslag werd hier: Lichte klasse: 1. Ino van W. Luyten, Rot terdam (Zauerzapf). 2. Joujou d' Amour, van kolonel baron Van Voorst tot Voorst, 3. Gi- dran Bibor van H. Modderman, Ede (mevr. Louman), Zwaar gewicht: 1. Alone van Stal Duin hoeve, Den Haag (mevr. van Hoboken van Hoedekenskerke), 2. Blarney Boy van dr. H. M. E. Schurmann, Den Haag. 3. Microb van G. J. Riem, Den Haag. Het slot van den middag was een concours barrière-springen, voor amateurs en profes sionals. In totaal waren 27 paarden ingeschreven. In de eerste ronde kwamen er niet minder den 14 zonder fouten over de hindernissen, die moesten overspringen over met 10 c.M. verhoogde hindernissen. Ditmaal kwamen er 9 zonder fouten over, die opnieuw over ver hoogde hindernissen moesten springen; daar van gingen er opnieuw 7 foutloos over de hindernissen, die daarna opnieuw verhoogd werden tot een maximum-hoogte van 1.60 M. De uitslag luidde: 1. en 2. Present van Ritm. Van der Voort van Zijp (eig.) 0 ft. en Szargarossan van luit. Baron van Heeckeren van Brandenburg (eig.) 0 ft. 3, 4, 5 en 6 The Parson van J. v. d. Eyn den (K. Hensen), Konigshusar van D. Modder man (eig.), Prince Igor van D. H. Pasman (C. Dietrich) en Dunenbank van denzelfden eigenaar (Leeuwenburg), alle 4 fouten in de 4de ronde JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN „ACHILLES". Club ontmoeting te Heemstede. De viering van het vijfjarig bestaan van „Achilles" werd Zondag op waardige wijze ingezet met een clubontmoeting te Heemste de, waaraan acht vereenigingen deelnamen. Deze clubontmoetingen bestonden uit een sprint, tijdrace en een ploegachtervolging. In den sprint wisten zich te plaatesn J. van Rossum (kampioen van Nederland onafhan- kelijken voor de Spartaan, Den Haag), K. Kusch (Victrix), Alkmaar), R. de Lange (de Kampioen, Haarlem) en G. Peters (De Jonge Kampioen, Haarlem). In de eerste demifinale sloeg Peters, De Lange in den fraaien tijd voor een nieuweling van 12 4'5 sec., terwijl van Rossum in de tweede demifinale met Kusch afrekende. Om de 3e en 4e plaats won De Lange voor Kusch. In de finale ontbrandde reeds direct de strijd, doordat zoowel Peters als van Ros sum den kop wilde nemen. Twee ronden lang waren de renners naast elkaar. Bij het ingaan van de laatste bocht moest Peters pas in van Rossum zijn meerdere erkennen. In de tijdrace kreeg Peters echter gelegen heid om revanche te nemen op van Rossum. Over de 200 Meter vliegenden start deed hij 13 sec. terwijl van Rossum en De Lange er 13 1/5 sec over deden. Kusch werd 4e in 13 2/5 seconde. De ploegachtervolging bracht de drie Haar- lemsche clubs De Kampioen, Achilles, De Jonge Kampioen en de Rotterdamsche club „De Rotterdamsche Leeuw" in de finale. In den eersten rit haalde de Kampioen, De Jonge Kampioen na 12 ronden in. In den tweeden rit haalde Achilles De Rotterdamsche Leeuw in na 10 ronden. In den rit om de 3e en 4e plaats haalde De Jonge Kampioen het stoute stukje uit om de Rotterdamsche Leeuw met 20 Meter verschil te slaan. De groote finale werd door De Kampioen geewonnen doordat zij na 14 ronden Achilles reeds in wisten te halen. De H. S. V. De Kampioen bezette dus de eerste plaats met IOV2 punt en wist zich zoo doende voor een jaar in het bezit te stellen van den van Duinen's Wisselbeker. Op de tweede plaats eindigde de H. R. C. „De Jonge Kampioen" met 10 pnt. Terecht bracht de jury hulde aan het fraaie en moedige rijden van deze jongens, vooral als men bedenkt dat de meesten dezer nau welijks den 16-jarigen leeftijd bereikt heb ben. Derde werd de H. W. V. De Spartaan met 6V2 punt-. Buiten deze club wedstrijden om vonden er nog wedstrijden voor nieuwelingen plaats welke werden gewonnen door C. Portegies, P. Bakker werd tweede, terwijl P. Duins als derde eindigde. Een wedstrijd voor junioren werd gewonnen door H. Rusman. Het slot van het programma was een uurs wedstrijd voor amateurs en onafhankelij-ken. Direct na den strat wisten Buijs en daarna Siebeling een ronde uit te loopen. Even later werd het peloton in tweeën gesplitst, zoodat de helft een ronde achterstand kreeg. Siebe ling wist tegen het einde nog een ronde te nemen zoodat deze als eerste eindigde. Op een ronde volgde Buijs terwijl D. Fabel op fraaie wijze de twee klassementen wist te winnen, zoodat hij derde werd met twee ron den achterstand op den winnaar. Tijdens de pauze bood de heer Joh. ten Hove namens de Federatie en de directie der Heemsteedsche Wielerbaan aan den heer Van Duynen, voorzitter van „Achilles", een fraaie bloemenmand aan. De geestelijke adviseur van Achilles, Kapelaan Kuiper, bood namens de donateurs een fraai uitgevoerde clubvlag aan. De uitslagen luidden als volgt: lste rit sprint 1. K. Kusch (Victrix), 2. P Korthals (Achilles) tijd 13 2/5 sec. 2e rit: 1. J. van Rossum (Spartaan), 2. Schuller (Nw. Swift) 14 1/5 sec. 3e rit: 1. R. de Lange (Kampioen), 2. A, Roos (Rott. Leeuw) 13 2/5 sec. 4e rit: 1. G. Peters (Jonge Kampioen), 2. J. Artmani' (Gazelle) 12 4/5 sec. lste Demifinale: 1. G. Peters, 2. R. de Lange 12 4/5 sec. 2e Demifinale: 1. J. van Rossum, 2. K. Kusch 13 3/5 sec. Om de 3e en 4e plaats. 1. R. de Lange, 2. K, Kusch 13 1/5 sec. Om de le en 2e plaats: 1. J. van Rossum, 2. G. Peters 13 sec. Tijdrace over 200 Meter met vliegende start. 1. G. Peters 13 sec., 2. en 3. J. van Ros sum en R, de Lange 13 1/5 sec., 4. K. Kusch 13 2/5 sec. lste rit der ploegachtervolging over max 20 ronden. Achilles haalt Victrix in na 6 ron den in 1 min. 18 sec. 2e rit. De Jonge Kampioen haalt Spartaan in na 16 ronden in 4 min. 5 sec. 3e rit. De Rotterd. Leeuw haalt na 11 ron den Gazelle in, in 2 min. 48 sec. 4e rit De Kampioen haalt Nieuw-Swift na 7 ronden in, tijd 1 min. 45 sec. le rit. Demifinale. De Kampioen haalt De Jonge Kampioen in, na 12 ronden, tijd 2 min 55 sec. 2e rit. Demifinale. Achilles wint van de Rot terdamsche Leeuw na 10 ronden in 2 min, sec. Om den 3en en 4en prijs. De Jonge Kampioen wint van de Rott. Leeuw met 20 Meter ver schil in 5 min. 14 sec. Om den len en 2en prijs. De Kampioen .haalt Achilles na 14 ronden in, in 3 min. 30 sec. Totaal uitslag clubontmoeting: 1. De Kampioen (Haarlem) 10Vz punt; 2. De Jonge Kampioen (Haarlem) 10 pnt.; 3. De Spartaan (Den Haag) 6'/2 pnt.; 4. Achilles (Haarlem) 4 pnt.; 5. Victrix (Alkmaar) 2 pt. 6. Rotterd. Leeuw (Rotterdam) 1 pnt. 7. en 8 De Gazelle (Amsterdam) en Nieuw Swift (Leiden) 0 pnt. le rit der Nieuwelingen (15 ronden): 1. P, Duins; 2. J. Laan; 3. J. Veen; 4. W. Vonk; 5. K. Koppen. 2e rit. 1. C. Portegies; 2. P. Bakker; 3. J. Roorda; 4. J. Looper; 5. J. Nierop. Finale over 25 ronden: 1. C. Portegies; 2. P. Bakker; 3. P. Duins; 4. J. Veen. Wedstrijd voor Junioren over 15 ronden; 1. H. Dusman; 2. K. Neeft; 3. A. van Rooden 1 Unrswedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken: 1. C. Siebeling; op 1 ronde 2. A. Buys; op 2 ronden 3. De Stabel 8 pnt.; 4. J. Ottenbros 4 pnt.; 5. J. van Vliet 3 pnt. De Jonge Kampioen. Bij den juniorenwedstrijd in de Beemster uitgeschreven door de Amsterdamsche ren nersclub „Ulusses" wist Jan Keijsers beslag te leggen op de tweede plaats van pl.m. 35 deelnemers. M. Neeft werd no. 6. Zondagochtend 25 K.M.: 1. J. Munk; 2 r v. d. Heijde; 3. Hofmans; 4. H. Koops; 5 Coele. Hedenavond vergadering voor de junioren te 8 uur. De overige leden te 8.45 uur in het clubhuis. Schiilte wint een wegwedstrijd in Frankrijk. Uit Parijs: Onze landgenoot Schulte heeft Zaterdagmiddag op het bekende parcours rond de renbaan van Longchamp een weg wedstrijd van 100 K.M. gewonen in 2 uur 24 min. 19.6 sec. Hij had een gemiddelde snel heid van bijna 42 K.M. per uur. No. 2 was de Franschman De Genne, met 300 M. achter stand. No. 3 de Italiaan Moretti. Scliulte te Tilburg geslagen. Uit TILBURG: Bij de ronde van Hasselt heeft de wielrenner Van Amsterdam Zondag kans gezien om Schulte met één lengte te kloppen. Eerstgenoemde legde de 100 K.M. af in 2 uur 37 min. H. S. V. „De Kampioen". Onverwacht moesten vier leden van de H.S.V. „De Kampioen" starten op de baan te Wieringen. Het waren Th. Drost, P. v. d. Heyden, J. Rijneveld en Dorus Drost, die weer voor het eerst ging rijden na zijn sleutelbeen breuk. Als hoofdnummer stond op het programma een ploegachtervolging tusschen Klink en B. v. d. Voort tegen de twee Kampioen-leden P. v. d. Heyden en J. Rijneveld. Na een paar ronden moesten zoowel v. d. Voort als Rijne veld stoppen, zoodat we kregen Klink—v. d. Heyden. De plaatselijke favoriet werd in eigen home door het Kampioen-lid verslagen. In den koppelwedstrijd startten de gebr. Drost samen; het bleek dat de oude snelheid en wilskracht er weer waren. Th. en Dorus werden 3 en v. d. Heyden—Rijneveld twee. Zondagmorgen reden de leden nog 30 K.M. voor A en B-klasse. De uitslag hiervan was bij de A-klasse: 1. J. Bos; 2. v. d. Nes; 3. J. de Breij. Bij de B-klasse: 1. Fijen, 2. Schenk; 3. Laan en 4. Eldik. Ook was er nog een nieuwelingenwedstrijd. Hiervoor startten P. Bakker en J. Laan. De uit slag werd: P. Bakker 2; J. Laan 5. HAARL. KORFBALBOND. De Oosthoek. Secretaris: P. van Oosten. Har menjans straat 23. Wedstrijdsecretaris: A. Hensen, Dr. Schaep- manstraat 23. Te spelen op Dinsdagavond de vriend schappelijke wedstrijd Oosthoek (comb.) Onder Ons II op het Noordersportpark, aan- van 7.15 uur. Voor de overige leden Dinsdagavond trainen. K. K. C. „Haarlem". Secretaris: A. M. Brakel. Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 23 Juli Haarlem adsp.S.V.-adsp. 4—2. Aangenomen als lid ons oud-lid Ine Vink, Duinoordstraat 28. Voorgesteld als lid mej. G. Eekhout, Mole- naerstraat 39 en mej. W. Edam, Romeinen straat 11 door de dames E. Eekhout en A. Bra kel. Fietstocht naar de Waterleidingduinen as. Zondag 31 Juli; vertrek om 9 uur van het Kennemerplein. Oefenen: oudere leden Dinsdag en Vrijdag van 7-9 uur,adspiranten Donderdag en Za terdagmiddag. Onderlinge wedstrijden a.s. Dinsdagavond op het Noordersportpark om 7 uur: balwerpen, afstanddoelen, sneldoelen, straf worpen en verspringen. Zorgt allen op tijd aanwezig te zijn. Wie heeft nog prijsjes, beschikbaar. H.K.B. vergadering a.s. Vrijdag in de Nijver heid om 8 uur. Copij voor de clubcourant vóór 1 Augustus Mr. Cornelisstraat 12. A ni m o—R ea dy Secretaris: J, P. Kruger, Twijnderslaan 27. 22 Juli jl. heeft de fusievergadering plaats gehad van leden der H.K.C. Animo en Always Ready. De gefuseerde vereeniging draagt den naam van „Animo-Ready". Het bestuur be staat ui't de heeren J. Blauw, voorzitter; J. P. Kruger, secretaris; S. Keur. penningmees ter; W. Kuyper, vice-voorzitter; d. ter Haak, wedstrijdsecretaris; P. Eykenaar en J. Sterk, commissarissen. De kleeding is: donker groen shirt met ver ticalen oranje middenbaan, oranje kraag en manchetten, zwarte rok of broek. Het terrein blijft aan de Van Oosten de Bruynstraat. De kascommissie bestaat uit: mej. T. Knape en de heeren A Baas en R. de Braber. Plaatsvervangend lid, de heer J. Toe poel,. De twaalftalcommissie bestaak uit: de heeren P. C. v. d. Meer Sr., Th. Korremans, J. Kuntze, R. de Braber en D. ter 1-Iaak. Bestuursvergadering Woensdag 27 Juli Pijn boomstraat 120. Oefenen: Maandag- en Dinsdagavond van 79 uur, terrein v. Oosten de Bruynstraat. Donderdagavond trainen vanaf 7 uur n.m. terrein Vergierdeweg. DE GROOTE I'RIJS VAN DUITSCHLAND. Seaman wint mei Mercedes Henz. Uit Adenau: Meer dan 300.000 toeschou- oers woonden Zondag bij Adenau den strijd om den grooten prijs van Duitschland bij, die door den Engelschman Seaman met Mer cedes Benz gewonnen werd. Von Brauchitsch in brand. Ook ditmaal zou Von Brauchitsch met pech tc kampen krijgen. Tijdens het tanken schoot plotseling een helle vlam uit zijn wa gen. Van Brauchitsch was achter het stuur blijven zitten een trachtte te vergeefsch uit den wagen te klimmen. Omstanders sleurden hem uit zijn wagen en richtten ijlings de brandspuit op hem: zijn kleereh, doordrengt met benzine, begonnen te branden Dank zij dit koelbloedig optreden voorkwam men een ernstige ramp. Ook de vlammen van den wa gen konden dadelijk gebluscht worden. On danks dit alles ging Von Brauchitsch op nieuw in zijn wagen zitten. Maar zijn Mer cedes liep niet meer; hij kon te voet de tri bunes opzoeken. Seaman stond de leiding niet meer af. Lang volgde hem met aanzienlijken achterstand, Stück bezette de derde plaatg.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11