V Steradent v-v-v- DIT IS DE MANIER Heele reeks verkeersongelukken. 10 CENT in Scheveningen MAANDAG 25 JULI 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Onvoorzichtigheid speelde weer een hoofdrol. Motorrijder zonder rijbewijs. ELE ernstige verkeersongeluk ken zijn Zaterdag en Zondag gebeurd, waaronder verschil lende met doodelijken afloop. Op den Rijksstraatweg bij Loenersloot is Zondagochtend om half elf in een der vele bochten een uit de richting Amsterdam ko mende personenauto in botsing gekomen met een van den anderen kant komende motor fiets. De berijder hiervan, de heer B. J. F. Franssen uit Tilburg werd tegen den grond ge slingerd en bleef bewusteloos .liggen, Een dok ter, die achter de auto, waarmede de botsing was geschied, aanreed, constateerde een vrij ernstige hoofdwonde en een hersenschudding. Volgens ooggetuigen zou het ongeluk zijn toe te schrijven aan het feit, dat de automobilist met te groote snelheid had gereden en bo vendien een voor hem rijdende auto in de bocht had gesneden. Ook de motorrijder schijnt op hetzelfde oogenblik een auto te hebben willen voorbijrijden. De gemeentepoli tie heeft tegen den autobestuurder procesver baal opgemaakt. Te hard in de bocht gereden. Toen Zondagmiddag omstreeks half drie de 21 jarige motorrijder H. Z. met groote snel heid te Linde (gemeente Zuidwolde) den hoofdweg HoogeveenBalkbrug inzwenkte, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Hij kwam met zijn motorfiets op het linker ge deelte van den weg terecht, waar vier jongelui op de fiets reden. Een botsing kon niet meer worden voorkomen. De wielrijders, de motor rijder en de duo-passagiere sloegen tegen den grond. De 23-jarige wielrijdster, mej. Davids uit Zuidwolde, kreeg ernstige verwondingen De overige wielrijders en de motorfietsrijder, lie pen, evenals de duo-passagiere, lichte ver wondingen op. Later is gebleken, dat de motorrijder niet in het bezit van een rijbewijs was. Oversteken mislukte. Bij het gevaarlijke oversteekpunt op den Muiderstraatweg te Diemen verkeerde Zater- dagmidag een wielrijder, die het rijwielpad langs de vaart had verlaten, blijkbaar in de veronderstelling, dat hij nog vóór een uit de richting Gooi naderende personenauto kon oversteken. Dit bleek echter niet meer mogelijk te zijn, want ondanks het feit, dat de bestuur der van den wagen krachtig remde, werd de wielrijder aangereden. Hij slingerde tegen den grond en bleef bewusteloos op de straat liggen. Het slachtoffer, zekere V. uit de van Swinden- buurt te Amsterdam, kreeg een zware hersen schudding. Wielrijder overreden en gedood. Op den Friesohestraatweg tusschen Zuid- hom en Noordhorn is Zaterdagmiddag een wielrijder door een personenauto gegrepen en zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later aan de gevolgen is overleden. Ter plaatse wor den naast den grooten-en drukken verkeers weg fietspaden aangelegd. Om de arbeiders, die hierbij aan het werk zijn, te ontwijken, reed de wielrijder, de 60-jarige H. de Vries uit Niezijl, tusschen de langs den weg staande boomen door op den straatweg. Van de an dere zijde kwam op dit moment juist een per sonenauto, bestuurd door den plaatsvervan gend geneesheer te Zuidhorn, den heer H. J. Kolk te Groningen., De wielrijder werd over reden en in zorgwekkenden toestand bij om wonenden binnengedragen. Zijn borstkas bleek ingedrukt te zijn. Het slachtoffer is korten tijd later overleden. Eén doode en één gewonde. Zaterdagmiddag werd de heer C. Kaempf, hoofd der school te Uffelte, die op zijn motor den rijksweg langs de Drentsche Hoofdvaart overstak, door een auto, bestuurd door een taxi-chauffeur uit Utrecht gegrepen. De heer K. en zijn vrouw, die op de duo zat, sloegen drie maal over den kop. De heer K. werd zwaar gewond. In het diaconessen-huis te Meppel, waarheen hij ijlings werd overge bracht, overleed hij dadelijk na aankomst. Mevrouw L. liep een ernstige schouderfrac tuur op en werd in het diaconessenhuis te Meppel ter verpleging opgenomen. De motor werd geheel vernield. De rijkspolitie en de rijksverkeerspolitie uit Assen stelden een onderzoek in. Den chauf feur van de auto, die op een voorrangsweg reed, treft geen schuld. Noodlottige botsing tusschen fietsers. Op den rijksstraatweg tusschen Amersfoort en Bilthoven is Zaterdagavond een wielrijd ster bij een botsing met eenige fietsende mi litairen ernstig gewond. Bij onderzoek bleek zij een zware hersenschudding te hebben ge kregen, terwijl het niet uitgesloten wordt ge acht, dat zij ook een schedelbasisfractuur heeft opgeloopen. Doodelijke aanrijding. De 54-jarige mej. J. R. uit Maastricht is bij Wemelen door een auto aangereden en zoo ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis te Maastricht is overleden. Beroep op de Koningin. Om een derde Vredesconferentie uit te schrijven. Het bestuur van het Nederlandsch comité van de internationale vredescampagne heeft een adres gezonden aan H.M. de Koningin, houdende het verzoek te willen overgaan op korten termijn tot bijeenroeping van een vol keren-conferentie, in aansluiting op de beide in Den Haag gehouden vredes-conferenties, met het doel het zoogenaamde oorlogsrecht aan te passen aan de moderne strijdmiddelen, waarbij als het verst strekkend resultaat is gedacht aan afschaffing van den luchtoorlog; als een cninder verstrekkend resultaat: beper king van deze wijze van oorlogsvoering binnen zoodanige grenzen, dat aanvallen op burger bevolkingen worden uitgesloten. Verzoeken om adhaesie aan het adres zijn geidcht tot een dertigtal gemeenteraden, tot de voornaamste organisaties in ons land en tot de groot-ere industriëele en commerciëele ondernemingen. Extra-toewijzing van kalveren wegens mond- en klauwzeer. ZELFWERKEND WASlhMIDDEL OVERAL VERKRIJGBAAR! N V. HET KLAVERBLAD HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Leg Uw vuil en aange slagen kunstgebit ge durende den nacht in 'n glas warm (geen heet) water, waardoor wal STERADENT - poeder is geroerd en den vol genden morgen, is het WEER ALS NIEUW! Absoluut onschadelijk, reuk- en smakeloos. Volg den raad van meer dan 10 000 TANDARTSEN en gebruik voor het dagelvjksch reinigen van Uw kunstgebit het ideale middel n 50 en 90 et. bij apoth. en drog (Adv. Ingez- Med.) Jeugdig jager door schot hagel getroffen. Hoewel ernstig gewond zelf nog naar huis gereden. Zaterdag was de 16-jarige zoon van den landbouwer Booy uit Wepserveen met zijn buurman Soer op hertenjacht. Bij het stap pen over een prikkeldraad afrastering ging het geweer, dat Soer in de hand droeg, plot seling af. De jonge Booy kreeg de volle lading zware hagel in het onderlichaam. Hij bleef evenwel geheel bij kennis. Zelf het paard mennend ging hij met den wagen van den landbouwer Kolk naar huis. waar dr. Miede- ma uit Havelte de eerste hulp verleende. De jongen werd direct daarop naar het Diaco nessenhuis te Meppel vervoerd, waar opera tief werd ingegrepen. Zijn toestand is zeer ernstig. Indische marine in 1941 op volle sterkte DIRECTEUR CENTRALE AALSMEERSCHE VEILING BENOEMD. Met ingang van 15 Augustus a.s. is tot di recteur van de Centrale Aalsmeersche Veiling benoemd de heer C. M. Schilt, thans direc teur van de N.V. Gebroeders van*der Vreugt's kaasexporthandel te Gouda. Aan afbouw van het vlootplan wordt niet voortvarendheid gewerkt. In de zoojuist verschenen memorie van antwoord inzake de begrooting voor marine wordt medegedeeld, dat de regeering krachtig naar streeft in 1941 een sterkte van drie kruisers, twee flottüleleiders, twaalf ja gers, achttien onderzeebooten en (voorloopig) 72 groote zee-vliegtuigen te bereiken. Aan den afbouw van dit vlootplan wordt met voortvarendheid gewerkt. Het opperbestuur overweegt de aanschaf fing van een tankschip, voorts van zeer snel le en grootere torpedo-motor-booten en ge vechtsvliegtuigen. Een bewapening van den Indische koop vaardijschepen vormt nog een punt van over weging. De regeering verwacht, dat de uitvoering van de in het jaar 1936 vastgestelde perso- neels-organisatie einde 1940 zoover gevorderd zal zijn, dat het personeel van de bemanning van de tegelijkertijd vastgestelde vlootsterkte voltallig zal zijn. Reeds zijn maatregelen ge nomen. en nog andere maatregelen overwo gen, om in het tekort aan zeeofficieren te voorzien. EXAMENS. HOOFDACTE. Haarlem, 23 Juli. Geëxamineerd 6 mnl. en 2 vrl. candidaten. Geslaagd de heeren C. J. Overtoom (Spierdijk), 9. Hulsbos (Aals meer), P. J. Kockxhoven (Nieuw-Vennep) en de dames C. J. A. Jonk (Hoorn) en mej, G. Hamer (Amstelveen). De Kurhaus-sterrenwacht seinde: Filmhemel zwaar bewolkt. Film-astronomie is niet gemakkelijk! Maatregel zal weldra worden gepubliceerd. Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld zullen de extra-toewijzingen van kal veren wegens het in het najaar 1937 en voor jaar 1938 geheerscht hebbende mond- klauwzeer binnenkort zijn vastgesteld en ter kennis van de veehouders worden gebracht. De grondslag, waarop deze toewijzing rust, is de schade toegebracht aan den melkvee stapel. Het begrip schade dient daarbij echter niet in financieelen zin te worden opgevat. De bedoeling van deze toewijzing is immers zooveel mogelijk te voorkomen, dat de teelt regeling belemmerend zou werken ten aanzien van het herstellen der verliezen, welke de melkveestapel door de mond- en klauwzeer- epizootië heeft geleden. Uiteraard zijn hier de directe verliezen bedoeld, dus de gestorven dieren en de wrakken, welke geenerlei waarde meer voor de fokkerij, melkerij of mesterij hebben en om die reden direct moesten wor den opgeruimd. Daar het in dezen uitsluitend de bedoeling is, in verliezen bij den melkveestapel tege moet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toewijzing van vaarskalveren en niet geregistreerde stierkalveren is verleend) zijn voor de slacht bestemde dieren buiten be schouwing gebleven. Tevens zijn geen dieren beneden 1' jaar in aanmerking genomen aangezien de indenti- teitsbewijzen van deze dieren in het alge meen tegen andere ingewisseld konden worden. Er zullen dus alleen kalveren worden toe gewezen voor de gevallen, waarin tot den melkveestapel behoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond- en klauwzeer gestorven of in nood geslacht zijn. dan wel tot den melk veestape] behoorende dieren hoven 1 jaar ten gevolge van mond- en klauwzeer zoodanig wrak zijn geworden, dat zij noch voor de fok kerij noch voor melkerij of mesterij meer eenige waarde vertegenwoordigen. Het is misschien een speling van het nood lot, dat nu het buiten in de natuur van ons gewone aardsche stervelingen eindelijk mooi zomerweer begint te worden, in filmland blijk baar het stormsein geheschen moest worden. Want 23 Juli, den dag waarop volgens de voorspelling van den filmastronoom Dick Schiferli, m.a.w. de voorzitter van het wereld- filmbalcomité, in Scheveningen aan den film- hemel vele sterren zouden schitteren, waren de wolken niet van de lucht! Zij joegen storm achtig door het filmluchtruim en verduister den vele sterren, die volgens de oorspronke lijke astronomische waarnemingen op 23 Juli zichtbaar zouden zijn. En zelfs de melkweg van den filmhemel, die voornamelijk zicht baar zou zijn, was bedenkelijk achter wolken verscholen. Vele menschen, die het aangekondigde aan het filmhalfrond van ons landje onge kende sterrenbeeld wilden bewonderen, waren in de groote zaal van het Schevening- sche Kurhaus die voor deze gelegenheid tot filmsterrenwacht was ingericht samen gekomen, doch hoe zij ook keken en tuurden zij zagen geen sterren. Hun geduld werd lang op de proef gesteld, want pas omstreeks elf uur in den avond scheen een klein stukje van den zwaar bewolkten filmhemel op te klaren, en beloofden een paar sterren zichtbaar te worden. Vol verwachting klopte ieders hart. En toen kwam er eigenlijk niet eens een ster. Eerst was het de maan, die achter de wolken vandaan kwam; het maantje n.l. van den goedmoedigen Nederlandschen cineast Jan Teunissen, was het eerste filmhemellichaam, dat ons oog trof, maai- daarna kwamen ook een paar sterren: Marika Rökk, Francoise Rosary, Heli Finkenzeller, John Loder. Het waren wel niet van die echte groote sten-en van het formaat Zarah Leander, die ons beloofd waren, maar evenals een kinder hand is blijkbaar ook de hand van filmfans gauw gevuldEn dan kwamen later nog Victor Staal en Maria Andergast. Maar toen was 't ook uit met den sterren regen. Ja, van den melkweg van den filmhemel kregen we ook nog wat te zien', Loogey Whithers, een Engelsche ster. wier glans blijkbaar ons land nog nooit bereikt heeft. Micheline Cheirell, een Francaise, Johan de Meester, Louis Borel en Hannes Stelzer. Ver der verschenen nog eenige filmhemellichamen ten onrechte op dezen avond als „sterren", want gewoonlijk plegen ze zich in het duistere blauw van den filmhemel te verschuilen: de regisseurs Jaques Feyder, Gréville, Jean Be- noit—Levy, Jacoby en de scenarioschrijver Ben van Eysselstein. Jan Feith belastte zich met de wetenschap pelijke toelichting van de astronomische waar nemingen. Hij was zoo'n beetje de directeur van de sterrenwacht: Het Kurhaus. Nou, druk had hij 't niet, maar hij maakte 't zich wel. En kennelijk wist hij geen raad met een verdwaal de ster. n.l. Marianne Oswald, de realistische Fransche cabaretière, wier schroeiende stem door het zoetelijke filmluchtruim kliefde als een vlammende meteoor, die er niet thuis hoorde. De sterren dansten een rondje op den dans vloer en het publiek, rondom den vloer ge zeten en boven in de balcons, keek naar dit filmnatuurverschijnsel belangstellend. De camera's klikten, de filmtoestellen draai den. De sterren draaiden ook. Tot het lied uit was, en toen gingen ze op het tooneel zitten aan tafeltjes. Het publiek mocht daarop den zelfden dansvloer beschuifelen, die nog kort tevoren door de sterren betreden, of beter be- gleden, was. En zij verdrongen zich voor het tooneel om een glimp van de sterren op te vangen, en om te constateeren dat ze werkelijk van vleesch en bloed waren. De sterren bleven op het tooneel, koutend, drinkend, lachend net een tooneelstuk zonder stuk. Een Javaansche danser bracht de myste- rieus-orientale noot in het geval, en een boe- •innetje danste ook; voor de locale kleur. En de directeur van de filmsterrenwacht zei dat er in den loop van den avond nog meer (met nadruk op dat „meer") sterren zouden verschijnen, maar of hij dacht aan den winkelier, die voor zijn winkel steeds het bordje „Morgen krijgt u alles gratis" liet staan, of dat zijn filmastronomische kennis te kort schoot weet ik niet maar in ieder ge val, er verschenen geen sterren meer, voor zoover ze er al war*en. Misschien is die filmastronomie niet zoo ge makkelijk! In ieder geval zouden de organisa toren van het Wereldfilmbal nog eens danig in deze faculteit moeten studeeren alvorens het publiek dergelijke wereldschokkende ster renbeelden te voorspellen als zij nu gedaan hebben. Een ware sterrenregen zou er in Schevenin gen te zien zijn. Nou, het is hoogstens een motregen ge worden. v. H. OUDE HEER AANGEREDEN Zaterdagmidag maakte de 83-jarige J. P. W. alhier, zijn dagelijksche wandeling langs de Heerenweg. Zonder voldoende op het verkeer te letten wilde hij nabij de Ritsema Boskade de Heerenweg oversteken in de richting van het Grotstuk. Uit de richting Haarlem naderde een luxe auto, bestuurd door N. J. v. d. L. wonende te Voorhout. De bestuurder, het gevaar ziende, deed moeite een aanrijding te voorkomen door nog te trachten de Ritsema Boskade in te draaien, doch kon niet voorkomen dat de oude heer nog in aanraking kwam met het achterdeel der auto. W. werd tegen den grond geslagen en kreeg daardoor ernstige verwon dingen aan zijn gezicht Dr. v. Santen uit Heemstede verleende de eerste hulp, en op diens advies werd de oude heer per ziekenauto van Mathot voor nader onderzoek naar het Diaconessenhuis te Haar lem vervoerd Een halve eeuw geleden Uit Haarlem s Dagblad van 1888. Twee Nederlanders bij auto- ongeluk in Frankrijk gedood. Te Beaufort is een auto, bestuurd door den heer Johan de Roos uit 's Gravenhage door het springen van een band aan hét slingeren geraakt en vervolgens tegen een heg gereden. Zoowel de 58-jarige heer de Roos, als de hem vergezellende heer Lambinon, werden op slag gedood. Mevrouw de Roos en mevrouw Lam binon, die achter in de auto zaten, bleven volkomen ongedeerd. Met het hoofd op een schuit gestooten. Zondagmorgen omstreeks 12 uur namen eenige jongelui, die voor een dagje van de watersport wilden genieten een bad in de „Mooie Hel". Ondanks het bordje „gevaarlijk zwemmen" waagde men het toch op die plek te water te gaan. De heer S. S. uit Utrecht, na-m een flinke duik en stiet met zijn hoofd op een oude schuit die aldaar vroeger tot zinken is gebracht. Met een gapende hoofdwonde kwam hij aan de oppervlakte. In allerijl roeide men naar „de Rietpol", waar de heer J. V. een noodverband legde. Dr. Deggelen alhier, hechtte de wonde en de patiënt" kon daarna huiswaarts keeren. „Arbeid voor ons volk". W. Steinraetz spreekt op een bijeenkomst van het R.-K. Werkliedenverbond. Zaterdagmiddag hield het R.K. Werklieden verbond in Nederland een bijeenkomst in het St. Bavogebouw alhier. De opkomst was niet groot en derhalve wei'd besloten om de ver gadering niet zooals oorspronkelijk in de bedoeling lag in de groote doch in de kleine zaal te houden. Nadat de heer Angenent, secretaris van het centraal bestuur van den Volksbond de aanwezigen welkom had ge- heeten, nam de heer W. Steinmetz, lid van het hoofdbestuur van den Volksbond en lid van de 2e Kamer het woord om een rede te houden over het adres, dat de Volksbond onder het motto „Arbeid voor ons volk" aan den ministerraad heeft gezonden. Het manifest van het Verbond zegt terecht aldus spr. dat wij van de ramp van de werk loosheid af moeten, omdat deze onnatuurlijk is. Arbeid is een plicht, die ons persoonlijk veredelt, en ten goede komt aan de gemeen schap. Omdat de arbeid voortkomt uit den rijkdom der aarde is zij niet alleen een recht maar ook een plicht. Maar hoe is de toestand om ons heen? Duizenden moeten leven van de vrucht van arbeid van anderen. Wij zitten reeds jaren achtereen met honderdduizenden werkloozen. De werkloosheid is niet alleen een gevaar voor de werkloozen, maar voor de geheele ge meenschap. Daarom schreeuwen wij het uit in dezen tijd dat wij moeten hebben: „Arbeid voor ons volk". De overheid moet ingrijpen op het moment dat het economisch stelsel niet meer iedereen werk kan geven. Om een vrij en onafhankelijk Nederland te behouden moeten wij niet alleen onze defensie versterken, maar ook onze volkskracht. Het R.K. Werkliedenverbond heeft zich in de afgeloopen jaren ingesteld op de ver zorging van de slachtoffers der werkloosheid en het verkrijgen van arbeid. In de voorafgaande jaren is de politiek van de regeering eene geweest van „brandjes blusschen". In de huidige regeering heeft het R.K. Werkliedenverbond groot vertrouwen. Het Verbond verwacht dat in September a.s., die maatregelen zullen aangekondigd worden, die een complex zullen vormen voor een aanval op de werkloosheid. Wij wenschen in ons Nederland echter de werkloosheid niet op buitenlandsche wijze opgelost te zien. Volgens onze inzichten is de openbare werken-politiek niet het alleen zaligmakende middel om de werkloosheid te bestrijden. De steun aan het bedrijfsleven is ook zeer nuttig. Door een meer juiste verdeeling van de arbeid, die voorhanden is, kan ook veel be reikt worden. Spr. wilde niet zeggen dat er in de afge loopen jaren niets door de regeering is gedaan. Doch ondanks datgene, wat reeds is ge schied, is er nog een massaal leed onder de bevolking. De overheid moet derhalve een meer massalen aanval op de werkloosheid doen. De ramp van het oogenblik is de per manente werkloosheid. Vele menschen ziji niet alleen weken en maanden, maar zelfs jaren achtereen werkloos. In het adres, dat het R.K. Werkliedenver bond aan den ministerraad heeft gezonden, worden middelen genoemd, waardoor de werk loosheid kan worden bestreden in de over bruggingsperiode, welke doorgemaakt zal moeten worden, alvorens het bedrijfsleven weer de een of andere normale richting in slaat. Als zulke middelen worden opgesomd: Verhooging van den leerplichtigen leeftijd en den minimum leeftijd om in het bedrijfs leven te kunnen treden. Verbod van loonarbeid voor 60-jarigen en een financieele regeling voor dezulken. Verbod van vrouwenarbeid. Bevordering van de emigratie. Verkorting van den arbeidsduur. De regeering heeft beloofd alle genoemde middelen onder oogen te zien. Spr. kwam tot de conclusie dat de regeering in deze tijden inziet, dat werkloosheidsbestrij ding staatsmansplicht en Christenplicht is. Na de rede van den heer Steinmetz was er gelegenheid voor een gedachtenwisseling. 25 Juli: Sedert eenigen tijd hebben de con certen, die een gezelschap uit het Park te Amsterdam in de Kurzaal te Zand- voort gaf .opgehouden, daar de belang stelling te gering was. Zoo was Zandvoort zonder muziek, tot niet geringen spijt van de badgasten en neringdoenden te gader. Thans hebben dé laatsten, voor zoover zij in de Pas sage hun zaken drijven, de handen ineengeslagen en voor gezamenlijke reke ning een klein muziekcorps geëngageerd dat driemaal 's weeks in de Passage zelf, concerten a la Strauss geeft. De badgasten zijn hiermede zeer in genomen en ook de andere bezoekers vinden thans in de Passage een gezellig zitje, te meer nog wijl men door doel matig schutten den tocht die er vroeger heerschte, heeft weggenomen. Een duik in de „Mooie Hel" KINDERFEEST VAN DE VOLKSTUINVEREEN. „ONS BUITEN." Onder begunstiging van prachtig zomerweer werd Zondag door de Volkstuinvereeniging „Ons Buiten" aan den Zomervaartweg, een kinderfeest gehouden. Uit haar leden was een feestcommissie benoemd, bestaande uit de heer C. A. Roelfs, voorzitter, L. Luikel, secreta ris, Cor de Leeuw, penningmeester. A. Antonis- se en A. van Hamersveld, commissarissen, welke zich de medewerking haden verzekerd van de Muziekvereeniging „Voorwaarts", onder lei ding van den heer Reinier van 't Hof; mr. Lawoe, de goochelaar en nog andere attrac ties, waaronder een draaimolen. Precies te twee uur verzamelden zich de kinderen aan den ingang om onder geleide der feestcommissie een ommegang met muziek te maken door het tuincomplex, dat'ter gelegen heid van dit feest met vlaggen was getooid, Bij het clubgebouw werd plaats genomen en daar opende de voorzitter der feestcommissie met een hartelijk welkomst-woord het feest. De voorzitter van „Ons Buiten", de heer A. L. B. Verkooy, wees op het mooie feest, hetwelk was gehouden ter gelegenheid van het 5-jarig be staan. Toen reeds was het plan bij het bestuur gerijpt, een zomerfeest te geven. Spreker bracht hulde aan de feestcommissie, die alles in het werk had gesteld om het feest prettig voor de kinderen te doen zijn. Intusschen waren heel wat kijklustigen ge arriveerd, toen mr. Lawoe zijn publiek ver baasde met zijn goocheltoeren. Aan het glun deren der gezichten van de kinderen kon men bemerken, hoe zij genoten. Te 7 uur werd het feest voor volwassenen oortgezet. Het muziekkorps werd vervangen door een Jaz-z-band. Het was allergezelligst. Er was voor verschillende attracties zorg gedra gen. De prijzen bestonden uit tuinbenoodigd- heden. Om 10 uur werd 't feest door den voor zitter gesloten. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 26 JULI 1938. Progr. I Hilversum II. Pgr. n Hilversum II. Progr. III Keulen 8.Parijs Radio 10 20, Keulen 10.50, Parijs Radio 11.20. Radio P.T.T. Ndro 12.05, Parijs Radio 12.20, Ned, Brussel 1.20 Droitwich 2.20, Keulen 2,35, Parijs Radio 3.05, London Regional 4.50, Ned. Brussel 5.20 Fransch Brussel 7,05, Ned. Brussel 7.20. Keulen 7.50 Fransch Brussel 8.20. Keulen 9.05 Fransch Brussel 9.20, Keulen 10.50. Progr. IV: Ned. Brussel 8.— Diversen 9.20 10.35. London Fegional 10.35 Keulen 4.20 Fransch Brussel 5.20 Keulen 5.50. Droitwich 6.20 London Regional 6.45 Droitwich 7.—. Progr. V. 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Orkestwerken. 1. La Traviata, Symphonieorkest. 2. Alceste Ouverture, Willem Mengelberg met het Concertgebouworkest. 3. Balletmusik zu Rosamunde, Symphonie orkest. 4. Bagatelle Ouverture. Ilja Livschakoff. 5. Ouverture Egmont, Staatsopera-orkest v. Dresden. 6. Martha Ouverture, Staatsoperaorkest v. Berlijn. 7. Ouverture Orpheus in der Unterwelt, Berl. Philharmonisch Orkest. 8.0012.00 Diversen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Oonderdag moeten atrekenen. DE ADMINISTRATIE. Alle betalende abonnés van Haarlem's Dagblad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd De uitkeeringen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000; overlijden 400; verlies van een hand, voet of oog 200; beide leden van een duim 100; één lid van een duim 50; alle leden van een wijsvinger ƒ60; één of twee leden van een wijsvinger f 25; alle leden van een anderen vinger f 15; één of twee leden van een anderen vinger ƒ5; arm- of beenbreuk ƒ30; enkel- öreuk ƒ15; polsbreuk ƒ15 Alles indien het gevolg van een ongeval Voor de abonnés op het Geïllustreerd Zondags- olad bestaat nog een afzonderlijke ver rekering De voorwaarden daarvan zijn eveneens bii de administratie verkrijgbaar

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 5