Berlijn: De beslissing moet in Praag zelf vallen Londen: Britsche regeering zal haar goede diensten blijven bewijzen. Kioekiang in vlammen gehuld. Aspirin Ernstig treinongeluk in België. Samenwerking met den Volkenbonc zal worden voortgezet Oom Mopperniet en de onwillige fiets. PROGRAMMA MAAND A G 25 J U L' I 1938 HASREEM'S DSGBEAD Het Tsjechische vraagstuk. TALRIJKE geruchten hebben in het afgeloopen weekeinde de ronde gedaan over de Tsjechische minderheden- kwestie die op het oogenblik voor een groot deel de Europeesche poli tiek behcerscht. Hoewel met groote hardnekkigheid werd beweerd dat Duitschland over dit vraagstuk met Engeland, Frankrijk en Italië een conferentie wilde beleggen, wordt deze mededeeling thans uit Berlijn ten sterkste tegengesproken. In officieele Duitsche kringen acht men het on juist dat de nationale Tsjechische kwestie op deze manier zou moeten worden opgelost. Alleen te Praag zelf kan de beslissing vallen meent men te Berlijn. De stemming te Londen is na het bezoek van Hitler's adjudant, kapitein Wiedemann, die Duitsch- land's wensch tot een vredelievende oplossing van het conflict overbracht, melke mededeeling later nog eens door v. Dirksen, den Duitschen gezant werd onderstreept, tamelijk optimis tisch. Men verheelt zich niet dat de oplossing nog zeer veel zorgen zal ba ren doch er kan niet ontkend worden dat een merkbare ontspanning is in getreden. Anderzijds is men in de Duitsche hoofdstad van oordeel dat door Frankrijk. Engeland en Tsjecho-Slo- wakije nog niet voldoende is gegaran deerd dat men rekening zal houden met het Duitsche standpunt. Algemeen is men echter van mee ning dat uit de woorden die Chamber lain tot Von Dirksen gesproken heeft opgemaakt kan worden dat Engeland bij de Tsjechische regeering aandrang zal uitoefenen om zoo spoedig moge lijk tot een definitieve regeling van de minderhedenkwestie te komen Zoo meldt Reuter uit Londen: np EN aanzien van de misleidende berichten in de pers over het onderhoud van den Duitschen ambassadeur von Dirksen met den Britschen minister-president deelt de diplo matieke correspondent van Reuter mede dat tijdens een vriendschappelijk onderhoud voor zijn vertrek naar Duitschland, waar hij zijn verlof zal doorbrengen de Duitsche ambassa deur opnieuw de verzekering heeft gegeven, dat Duitschland vredelievende bedoelingen heeft en de Sudeten-Duitsche kwestie langs vreedzamen weg wil zien opgelost. De Britsche minister-president van zijn kant heeft den ambassadeur de verzekering gegeven, dat de Britsche regeering haar goede diensten in Praag zal blijven bewijzen. Van geen van beide zijden zijn evenwel omschreven voorstellen ge daan. evenmin is gesproken over nieu we denkbeelden. Ceen vier-mogendheden conferentie. Van semi-officieele zijde aldus het D.N.B wordt gemeld, dat in de buitenlandsche pers, in verband met het afscheidsbezoek van den Duitschen ambassadeur te Londen, Von Dirk sen. talrijke vermoedens zijn uitgesproken. Zoo is bijv., gesproken van een Duitsch voor stel tot een conferentie van vier mogendhe den tot bespreking van het Tsjechische vraag stuk alsmede van een Duitsch-Tsjechisch niet aanvalsverdrag. Volgens Duitsch inzicht, zoo meenen de bladen, zou een dergelijke confe rentie kunnen leiden tot een stilstand in de bewapening. Zelfs meent men te weten, dat overwogen wordt een beperking van de be wapening in de lucht in te voeren. In welingelichte kringen wordt ten aanzien van deze vermoedens gezegd, dat hier slechts sprake is van combinaties, welke hun oor sprong vinden in praatjes, of wel in de we reld worden gestuurd om verwarring te stich ten in het Tsjechische vraagstuk. Tegenover dergelijke bedoelingen kan men zeggen, dat de eischen van de Sudeten-Duitschers duide lijk te verstaan zijn gegeven. Een officieus woordvoerder heeft aan een vertegenwoordiger van Havas gezegd, dat uit deze combinaties evenwel blijkt, dat men over tuigd is van den goeden wil. de vraagstukken langs vreedzamen weg op te lossen. Wat be treft het vraagstuk der Sudeten is men even wel ongelukkigerwijze nog niet zoover. Noch Tsjecho-Slowakije. noch Engeland, noch Frankrijk hebben Duitschland tot op he den voldoende garantie gegeven, dat rekening zal worden gehouden met het Duitsche stand punt. Over het algemeen heeft men evenwel den indruk, dat Duitschland met voldoening ieder initiatief zou aanvaarden om het con tact tusschen de mogendheden te herstellen, waarbij rekening moet worden gehouden met de Duitsche rechten. Naar aanleiding' van het bericht van een Engelsch blad, als zou in Mlinchen na terug keer van kapitein Wiedemann uit Londen, een bespreking gehouden zijn, waaraan de voornaamste' leden der rijksregeering zouden hebben deelgenomen, wordt van semi-offi cieele zijde verklaard, dat een dergelijke be spreking niet; gehouden is. Noch generaal Goe- ring, noch minister Von Ribbentrop hebben deze week Noord-Duitschland verlaten. Het bericht over een .Duitsch-Tsjecho-Slo- waakschen wapenstilstand" waarover in Mlin chen gesproken zou zijn, is dus een zuivere fantasie. Van Duitsche zijde, zoo deelt men verder mede. acht men het overigens een weinig gelukkige methode, om met uitdrukkingen als „eén wapenstil stand tusschen Duitschland en Tsje cho-Slowakije" het nationaliteiten conflict op onjuiste wijze op interna tionaal terrein te brengen. De beslis singen moeten in Praag zelf vallen, en wel onder volledige verantwoording der Tsjechische regeering. Voorbereiding van het nationaliteiten- statuut te Praag. Intusschen worden de voorbereidingen voor het nationaliteitenbesluit te Praag voortgezet. De ministerraad heeft vorige week het regee- ringsontwerp betreffende de bestuurshervor- ming echter nog niet kunnen voltooien. De kwestie der organisatie van districten en ge meenten moet nog geregeld worden. Heden gal de ministerraad het probleem der be- stuurshervorming weer ter hand nemen. In den loop van de week zullen de politieke mi nisters dan tevens de wijzigingen besfcudee- ren die de commissie van zes leden der re- geeringscoalitie heeft aangebracht in de wet op de talen en in het nationaliteitenstatuut. In regeeringskringen wijst men er op dat de manier, waarop de ontwerpen betreffende de nationaliteitenproblemen voorbereid wor den met het oog op de volgende parlements- zitting wel bewijst, dat de regeering het voor nemen heeft geen enkele nationale groep voor een voldongen feit te stellen en dat zij geens zins het standpunt verlaten heeft, dat het memorandum van de Sudeten-Duitsche partij een grondslag vormend element der bespre kingen is.' De strijd in het Verre Oosten. Stad door de Chineezen zelf in brand gestoken. Inneming van Hankau niet voor eind September te verwachten. Tsjang Kai Sjek. Kioekiang staat op het oogenblik in het middelpunt der militaire ver richtingen. Groote stadsdeelen zijn in vlammen gehuld. Men vermoedt, dat de branden door de Chineezen zelf zijn gesticht. De Japanners hebben de mij nen op de Jangtse reeds zoover opge ruimd, dat hun schepen Kioekiang weer kunnen bereiken. Volgens Ja- pansche frontberichten zou de Chi- neesche tegenstand ten oosten der stad practise!) gebroken zijn. De Chi neezen verwachten elk oogenblik een gecombineerden Japanschen aanval van leger en marine, waardoor niet slechts de weg naar Hankau, doch ook die naar Nantsjang geopend zou wor den. Na de inneming van Kioekiang wordt een algemeenen aanval op Han kau uit drie richtingen verwacht. Het tempo der krijgsverrichtingen wordt echter vertraagd oor de vochtige zo merwarmte, die hier en daar 40 gr. bedraagt. De inneming van Hankau kan dan ook niet eerder verwacht worden dan op zijn vroegst eind September. Het Chineesche opperbevel heeft inmidels, naar Reuter verneemt, twintig goed uitgeruste divisies in den sector Haukau geconcentreerd. De Japanners hebben een nieuw offensief ge opend op Hankau, hoewel hun eerste doelwit thans, zooals gemeld, Kioekiang is. Tsjang Kai Sjek: Wij voeren oorlog op ridderlijke wijze. „Hooit zijn de gewone regels der mensche- lijkheid zoo miskend als thans", aldus ver klaarde maarschalk Tsjang Kai Sjek, de Chi neesche generalissimus, in een te Hankau ge houden redevoering. De openlijke veroordeeling van hun daden door de wereldopine heeft niet den minsten indruk op de Japansche bevelhebbers ge maakt." zoo vervolgde de maarschalk. „De Chineesche militaire vliegtuigen zouden ge makkelijk hun weg kunnen vinden naar de volkrijke Japansche steden, maar in plaats van dood te zaaien onder de Japansche be volking, hebben wij als repressaille geprefe reerd een waarschuwing in den vorm van pamfletten. Wij zullen de code eener ridder lijke oorlogvoering blijven volgen. Bandeloos heid en vandalisme zijn onze gezworen vijan den". De Chineesche bladen eischen de bijeenroe ping eener internationale conferentie om het lijden van het Chineesche volk te verzachten Sinds verleden jaar Juli hebben 16.710 Japan sche vliegtuigen 2472 aanvallen op Chineesche steden verrichten, over 16 provincies verdeeld. Hierbij zijn 16.532 burgers gedood en 21.752 gewond. Ongelukken tijdens luclitoefe- ningen in Tsjecho-Slowakije. Bij Medonice zijn drie jachtvliegtuigen tij dens luchtoefeningen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De bestuurders van twee toestellen zijn omgekomen. Alle drie machines werden vernield. Ook bij Borek is een militair vliegtuig neergestort en met de bemanning verbrand (D.N.B.) TABLETTEN helpen dadelijk. Het »Sfl</c4«-kruis waarborgt de uitstekende werking (BAYER) en onschadelijkheid. (Adv. Ingez. Med.J Vijf personen bij ontsporing van rijtuig bij St. Truiden gedood. Zondagmorgen is bij den ingang van het station te Sint Truiden een ern stig spoorwegongeluk gebeurd. Door nog niet opgehelderde oorzaak ont spoorde het eerste rijtuig van een personentrein en werd geheel verplet terd. Waarschijnlijk zijn vijf personen gedood en talrijke anderen gewond. Volgens hetgeen men reeds heeft kunnen vaststellen, heeft het ongeluk zich als volgt afgespeeld: De trein van kwart voor negen, die uit Londen kwam. zou het station van Sint Trui den binnenrijden en daartoe het derde spoor nemen, om aan het perron te stoppen. De lo comotief, de tender en de beide eerste derde klasse rijtuigen volgden den wisselstand. Plot seling gleed het derde rijtuig van de rails, raakte een seinpaal, die omviel en die het rij tuig letterlijk verpletterde. De plaats van het ongeluk bevond zich op slechts 100 M. afstand van het station, zoo dat spoedig hulpverleening was georgani seerd. Om half elf had men reeds vijf lijken uit de puinen geborgen even als enkele ge wonden. Het verluidt dat zich nog vijf rei zigers onder de brokstukken van het rijtuig bevinden. Een speciale kraanwagen met talrijke in genieurs is uit Brussel aangekomen. Een nader bericht meldt, dat het trein ongeluk bij St. Truiden in totaal vijf dooden en tien gewonden heeft geëischt. De terugtrekking der vrijwilligers uit Spanje. Plan door regeering te Barcelona aanvaard. LONDEN, 24 Juli (Havas-A.N.P.) Van ge zaghebbende zijde wordt vernomen, dat de Spaansche regeering te Barcelona het plan tot terugtrekking der vrijwilligers heeft aan vaard. Zij zou echter zekere reserves hebben gemaakt ten aanzien van detailkwesties. Met levendige voldoening heeft men te Lon den deze- mededeeling vernomen. Men hoopt, dat Burgos niet zal talmen tot 'n gelijk be sluit te komen, maar tot dusverre is te Lon den nog geen enkele aanwijzing ontvangen, die een spoedige aanvaarding door Burgos zou doen verwachten. Internationale conferentie tegen het bombardeeren van open steden Zaterdag is te Parijs onder voorzitterschap van Lord Robert Cecil een internationale conferentie tegen het 'bombardeeren van open steden geopend, welke is georganiseerd door den wereldvredebond. Ruim 1000 afgevaar digden uit 30 landen woonden de vergadering bij, onder wie wei-den opgemerkt Paul Bon cour. Pierre Cot, Debrouckere, Jouhaux. Noel Baker, Cachin. Grumbach e.a. Als essentieele taak der conferentie noemde Jouhaux: het bombardeeren van open steden tegengaan, de volkeren helpen, die hun vrijheid verdedigen en den vrede door een collectieve veiligheid waarborgen. Pierre Cot bracht hulde aan pre sident Roosevelt, en wees op diens vertrouwen in de samenwerking der Vereenigde Staten met Engeland en Frankrijk. (Havas). Conferentie der Oslo-Staten Voornaamste zorg: Buiten conflicten blijven. In een redevoering aan een maaltijd, ter gelegenheid van de bijeenkomst der ministers van BuitenlandsGhe Zaken der Oslo-staten, heeft de minister van Buitenlandsche Zaken van Denemarken, Munch, erop gewezen, dat de convenentie van Oslo geen economische eenheid vormt. De deelnemende landen heb ben dus belang bij een verlaging der douane tarieven, welke het goederenverkeer belem meren. Een wijziging in den toestand is niet in zicht. De staten kunnen den toestand slechts door speciale overeenkomsten ver lichten. Uit politiek oogpunt vormen de deelnemen de staten noch een alliantie, noch een entente, hoewel zij door een gelijke vredesgezindheid voldoende vereenigd zijn. Munch voegde hieraan nog het volgende toe: „De Oslo-staten zijn besloten zich buiten eventueele conflicten te houden. Wij weige ren het denkbeeld van oorlog te aanvaarden, maar mocht een oorlog uitbreken, dan zullen wij trachten er buiten te blijven." Voorts deelde hij mede, dat de samenwerking met den Volkenbond zal worden voortgezet. Namens de andere landen heeft de Belgi sche minister van Buitenlandsche Zaken, Spaak hierop geantwoord en gezegd, dat de Oslo-staten een gemeenschap vormen, welke gebaseerd is op democratie, verdraagzaam heid en vredesgezindheid. „Wij hebben ver trouwen in den Volkenbond, maar de gebeur tenissen hebben aangetoond, dat het stelsel van collectieve veiligheid niet deugt, indien het gegrondvest is op een wereldorganisatie. Wij werden dus genoodzaakt rekening te houden met de werkelijkheid. Wij blijven echter hopen, dat allen de regels van het in ternationale recht weer zullen gaan eerbiedi gen". (Havas). Aan bewapeningswedloop moet een einde komen. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Kopenhagen deelt mede: De ministers van Buitenlandsche Zaken van België, Denemarken, Finland, Luxemburg, Noorwegen, Nederland en Zweden erken nen, dat de toestand eenige reden tot onge rustheid geeft, doch zij blijven vol vertrouwen in de hoop, dat de volken en staatslieden het noodige zullen doen om voor de ernstige pro blemen van het oogenblik een oplo'ssing te vinden. De te Kopenhagen vertegenwoordigde landen zijn bereid, actief mede te werken aan ieder internationaal streven naar verzoening in een geest van onpartijdigheid en onafhan kelijkheid ten opzichte van de verschillende mogendhedengroepen. Zich bewust van de ge varen van een bewapeningswedloop zijn de ministers het er over eens, dat alle mogelijk heden bestudeerd moeten worden om te ko men tot een internationaal accoord dat een einde zal maken aan den bewapeningswedloop. Zij zijn o.a. vastbesloten elk initiatief te steu nen, dat de totstandkoming van een conventie inzake luchtbombardementen beoogt. De ministers zijn er van overtuigd, dat hun landen de deelneming aan het werk van den Volkenbond moeten voortzetten. Zij stellen vast, dat hun onderscheidene regeeringen vastbesloten zijn, de uitgestippelde gedrags lijn te blijven volgen, en dat zij van meening zijn, dat het sanctiestelsel onder de tegen woordige omstandigheden en na de practijk der laatste jaren, een niet-verplichtend karak ter heeft gekregen. De ministers kwamen verder overeen, de tusschen hen gesloten accoorden inzake be studeering van kwesties van gemeenschappe lijk belang te handhaven. Zij zullen ter ge legenheid van de volgende Volkenbondsverga dering te Génève bijeenkomen. (Havas). ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Mismoedig stonden Thijs en Sim oom Mopperniet na te kijken. Het vervelendste was, dat ze niets konden doen, om oom uit zijn uiterst benarde positie te bevrijden. Want, zooals ik al eens gezegd heb, zij kunnen oom natuurlijk niet inhalen. Het beste zou eieenliik zijn, als hij zich maar vallen liet, boem, zonder meer. merkte Sim op. Tja, maar dat zal hij niet durven. Je moet rekenen, oom wordt al een daggie ouder! antwoordde Thijs. Als hij met de vaart, die hij heeft, een smak maakt, kan hij wel eens leelijk terecht komen en zou hij best een been kunnen breken. Maar hoe het af moet loopen. hee. pas op. oom, pas opPAS OP, OOM!!! Met bevenden vinger wees Thijs naar de figuur van oom, die nu heelemaal in doodsangst verkeerde, want een huis rees voor hem op en hij stormde er recht op af. O wee, schreeuwde Sim, als hij tegen dat huis aanbotst, is het heelemaal mis! Vooruit, Thijs, laten we zien wat we doen kunnen. Loop wat je loopen kunt!En Thijs en Sim renden zoo hard als konden naar oom Mopperniet toe.... Duitschland denkt er niet aan vreemde volken met geweld in te lijven. Redevoering van Rudolf Hess. Rudolf Hess. De plaatsvervanger van Hitler, Rudolf Hess, heeft te Klagenfurt een redevoering uitgespro ken ter gelegenheid van de herdenking van terechtgestelde nationaal-socialisten. Volgens het niet-officieele verslag van het Duitsche Nieuwsbureau heeft Hess o.m. de bewering van de hand gewezen, volgens welke materieele overwegingen de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland veroorzaakt hadden. Ook heeft Duitschland Oostenrijk niet overwonnen. De in de Oostmark gevallenen zijn gevallen voor hun volk. Dit volk eischt van de wereld niets anders dan het recht op zijn bestaan. Ook thans denkt het Duitsche rijk er niet aan met geweld vreemde volken in te lijven bij het Duitsche. Het wil echter geen Duitschers meer uit zijn grenzen verliezen. Steeds weer, aldus Hess verder, wordt op misdadige wijze de gedachte aan een nieuwen oorlog onder de vredelievende volkeren ge bracht. Hoe meer Duitschland rustig opbouwt en werken des vredes volbrengt, hoe minder het zelf aan een oorlog denkt, des te cneer voorwendsels ze verzinnen om over een drei genden oorlog te schreeuwen. Het is een geluk voor de menschheid, dat de verantwoordelijken der volkeren meer verantwoordelij kheidsbe- wustzijn en verstand schijnen te hebben dan die landen. Het is vooral een geluk voor de volkeren, dat Hitier zich niet laat provoceeren. (D.N.B.) Het Russisch-Japanscli grens incident weinig verontrustend. In een persconferentie heeft minister Huil o.a. verklaard, dat hij weinig verontrust was over de spanning tusschen Rusland en Japan wegens grensincidenten. Hij zeide zijn oordeel te baseeren op inlichtingen van het depar tement van buitenlandsche zaken en voegde eraan toe, dat er niets van voldoende belang gemeld was om daarover lang te praten. (Reuter) DINSDAG 26 JULI 1938. HILVERSUM 1 1875 M cn 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuzick (Om 8.30 Berichten); 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoon- muziek. 10.30 Het Kovacs-Lajos-orkest. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgel en cello. 12.15 Berichten, hierna: „The Romancers". I.Gramofoonmuziek. 1.30 Vervolg concert. 2.15 Declamatie. 2.40 Gevarieerd concert. 4.— Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5. Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Gra mofoonmuziek. 7.AVRO-Dansorkest. 7.40 Sportreportage. 8.— Berichten A.N.P., Mede- deelingen. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.25 Reportage. 9.50 Omroeporkest. 10.30 Ti- roolse muziek. 11.Berichten A.N.P., hierna: Karolyi Arpad's Zigeunerorkest. 11.3012.00 Orgelspel. HILVERSUM n. 301.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.Beirchten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 2.— Voor de vrouw. 3.Gra mofoonmuziek. 3.15 Zang en piano. 3.55 Gra mofoonmuziek. (Om 4.— Berichten). 4.30 K.R.O.-orkest. 5.Zang en piano. 5.15 Ver volg concert. 5.45 Felicitaties. 6.05 De KRO- Melodisten en solist. 7.00 Berichten. 7.15 „Biedt Indië ons een levenskans??", causerie. 7.36 Sportpraatje. 8.Berichte 11A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maas tricht. 9.15 Carillon-bespeling. 9.30 De Staf- muziek van het 5e R. I. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Hans Feit en zijn orkest. 11.15 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.05 Actueel programma. 12.35 Liedjes aan de oiano. 12.50 Sportrepor tage. 1.— Gramofoonmuziek. 1.401.55 Sport reportage. 2.Declamatie. 2.20 Gramofoon muziek. 2.35 Sportreportage. 6.20 Berichten 6.45 Sportreportage. 7.— Berihcten. 7.05 Het Willie Walker octet. 7.50 Gevarieerd pro gramma. 8.20 BBC-Harmonie-orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Berichten 10.45 BBC-Midland-orkest. II.35 Billy Cotton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl. RADIO PARIS 1648 M. 8.10—9.20 10.10 en 12.40 Gramofoonmuziek. I.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek.. 3 05 Piano- voordracht. 3.20 Solistenconcert. 5.20 Grax»«- foonmuziek. 8.35 Het Hewitt-kwartet en so listen. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7,30 Tompetter- korps. 8.50 Amusementssextet. 12.20 Popu lair concert. 4.20 Omroeporkest en solist. 6.40 en 7.50 Gramofoonmuziek. 8 50 Orkest van de Rijksarbeidsdienst en Tentoonstellings- orkst Essen en solisten. 12.203.20 Gevarieerd nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Ed. Loiseau's orkst. 1.502.20, 5.20 6.50 en Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogram ma. 9.20 José Schnijders' orkest en solistó- 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 448 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 José Schnijders* orkest. 1.50. 2.20. 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Hoornvoordracht. 8.20 Gramfoonmuziek. 9.20 Orkest en viool. 11.00 II.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. '.2D Gevarieerd programma. 8.20 Berichten 8.30 Omroep-Amusementsorkest en solist. 9.209.35 Politiek dagbladoverzicht)10.20 Berichten. 10.35 Sportoverzicht. 11.05 Berich ten. 11.20 Blaasorkest. 12.20 Weensch Kamer orkest. 1.15 Tijdsein. 1.25—2.20 H. Tzanoskar'a volksmuziekensemble-

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6