de VietdaapstUe AfstaudsntatseUeu Morgenochtend wordt begonnen de laut de haute de vijftiende étappe De Belg Kint wint Te vijf uur in Nijmegen OM DEN DAVIS-CUP. Nederland-Free Foresters (~k5-?ains -albertvil^le .\8Ty»S\!ï,fm j y"'" isvig?* 4X*\C,OL DE mou tiers ^iflsem BONNEVALM LANSLEBOJRGJi0~ st michel?"®^_ VALLOIRE COL DU&2645. GAL I BIER'S^-. mo [Jane LE MONET IE! bf?iangon De uitslagen van de beide laatste partijen van den Davisbekerwedstrijd BelgiëZuid- Slavië luiden: Palada (Zuid-Slavië) sloeg Van den Eynde (België) 6—3, 6—3, 6—1. Puncec (Zuid-Slavië) sloeg Lacroix (België) 64, 6—1, 6—2. Eindstand 50 van Zuid-Slavië. Duitschlan tl—Frankrijk (3—0) het vijfde bergtraject hautes savoie 23JULI 311KM 15e ETAPPE CONTROLEPLAATSEN nog steeds ongeveer twintig minuten achter op Bartali. De situatie va nde Nederlandsche renners is bijkans hopeloos geworden. Anton van Schendel werd 53ste en kwam met bijna een uur achterstand op den winnaar der étappe, Marcel Kint, te Aix les Bains aan. Tegelijk met hem arriveerden Hellemons en Middel- België—Zuid-Slavië (0—5) Fff f Ongeveer elke stad in ons land heeft haar karakteristieke attracties, die in den regel veel vreemdelingen en landgenooten trekken, maar het is alleen Nijmegen, waar de wandelsport, hoezeer die ook overal steeds weer beoefend wordt, hoogtij viert. Daar zijn, dank zij het initiatief van den Ned. Bond voor Lichame lijke Opvoeding en dank zij ook den steun van kapitein J. N. Breunese, den algemeen leider, de zoo populair geworden Internationale Vier- daagsche Afstandsmarschen begonnen. In den beginne stond men er nog een weinig pessimistisch tegenover. Wie dacht er nu aan wandelen in een land, waar bijna ieder een een fiets had! Maar gaandeweg ging men er heel anders over denken. Wie de enthousiaste verslagen in de dagbladen las en de opgewekt marchee- rende groepen op de rolprent in de bioscopen zag, werd er steeds meer toe aangetrokken, zoodat het aantal deelnemers van lieverlede den vorm van een legertje aannam. Elk jaar kwamen er steeds meer liefhebbers, die zich niet door vermoeidheid of pijnlijke voeten laten afschrikken, maar die het vol gend jaar weer terugkomen en vrienden (of vriendinnen) meenemen. Zoodoende groeit het aantal deelnemers gestadig. Dinsdagmorgen vijf uur vertrekken van het bekende Molenveld te Nijmegen niet minder dan 4700 wandelaars; dat Is weer ongeveer 400 meer dan verleden jaar. De meesten besteden er een gedeelte van hun vacantie aan. En daar hebben ze nooit spijt van. Van velen is het streven, dat evene ment minstens tien maal mee te maken, opdat ze in het bezit van het veel begeerde gouden -kruisje kunnen komen. Men moet respect hebben voor de wilskracht van de wandelaars, want zij moeten eiken dag marschen van 30, 40, 50 en 55 K.M. maken en wel binnen elf uur. Hoeveel lezers zullen er tegenwoordig zijn, die van Haarlem naar Zandvoort loopen (een afstand van acht K.M.) en die dan nog den moed hebben, terug te wandelen? Intussehen zorgen de leiders van de Vier- daagsche er voor, dat alleen gezonde men- sohen worden toegelaten. Aan de deelnemers wordt uitdrukkelijk aanbevolen, zich vooraf aan een geneeskundig onderzoek te onderwer pen. Zoowel op marsch als in de kazerne wordt zooveel mogelijk voor geneeskundige hulp gezorgd. Het masseeren geschiedt na be komen schriftelijke verklaring van den chef van den geneeskundigen dienst. Tegen voet verzorging door ondeskundigen wordt ernstig gewaarschuwd Zoo ziet men, dat alles tot in de kleinste de tails goed geregeld is. En hoewel we allemaal van meening zijn, dat we de laatste maand te weinig de koesterende warmte van de zon hebben gevoeld en dankbaar zijn, als zij eens een heelen dag schijnt, hopen we toch voor de wandelaars, dat het in de eerstvolgende vier dagen niet al te warm zal worden. Hierboven ziet men een afbeelding van een groepje leden der Wandelsportvereenigng ,,Jan Passtoors" uit Haarlem, die ook nu weer heb ben ingeschreven. Hierbij zijn er twee, die voor den vijfden keer meewandelen en Vijf voor de vierde maal. We wenschen hun en ook de andere deelnemers uit Haarlem en om streken veel succes toe. kamp. De achterstand van Hellemons in de alge- meene rangschikking is thans bijna vijf uur geworden. Prijzenswaardig is het volhouden van de drie Nederlanders. Zij willen in ieder geval den Tour uitrijden. Maar de Pyre neeën brachten den eersten klap aan de Hol- landsche ploeg toe waardoor drie renners moesten opgeven. De Alpen gaven onzen renners den genadestoot. Zij slaagden er niet n hun positie te verbeteren ondanks moedig •ijden, maar schoven steeds meer naar achte ren in het klassement. De eenige troost is, dat de ploegen van Zwitserland en Duitsch- land het er niet veel beter hebben afgebracht. Reeds te zeven uur werd er gestart voor de langste étappe. Het begon direct met de be klimming van den Galibier, welke 2650 M. hoog is. Lang bleven de renners bijeen ,tot voorbij den Lautaret, doch op 300 Meter van den top ging Vicini er tusschen uit, gevolgd door Bartali. Vicini bereikte 't eerst de pas hoogte, gevolgd door Bartali, Jaminet, vervol gens Cosson op 10 seconden, dan weer een Italiaan Martano. verder nog Magne, Berren- dero en Vervaecke. De laatste passeerde den top 27 seconden na Vicini. In de afdaling, welke uiterst gevaarlijk was kwamen verscheidene renners weer bijeen Tot St. Michel de Maurienne gebeurde er niets bijzonders meer, maar bij Bonneval begon de beklimming van de Iseran, de pas hoogte, welke voor de eerste maal in het par cours werd opgenomen. Tot bijna 2800 Meter moesten de renners stijgen. Hier gingen de Belgen gezamenlijk tot den aanval over, hun laatste kans. En zoo waar, Vervaecke bereikte het eerst de pashoogte, gevolgd door Vissers, daarna kwamen Fontenay, Sylver Maes, ver der Goasmat en als negende verscheen Bar tali, die toen 2 minuten 45 sec. achter op Vervaecke was. Maar in de afdaling wist de Italiaan weer bij te komen, alleen, zonder steun van zijn teamgenooten. Op weg naar Aix les Bains wisten acht renners te ontsnappen, maar Bartali was er bij, zoodat verrassingen uitbleven. Kint wist op het laatst alleen w,eg te komen en won met verscheidene seconden voor sprong op de groep, waarvan Lowie tweede werd en Bartali derde'. De renners hebben de groote bergen, welke voor het klassement tellen, thans achter den rug en Bartali eindigde onbetwist als eerste in deze rangschikking. De uitslag van de vijftiende étappe luidt: 1. Kint (België) 10 uur 52 min. 24 sec.; 2. Lowie (België) 10 uur 52 min. 36 sec.; 3. Bar tali (Italië) zelfden tijd; 4. Cosson (Frank rijk) zelfden tijd; 5. Vissers (België); 6. S. Maes (België)7. Vervaecke (België)8. Fon tenay (Frankrijk) allen zelfde tijd; 9. A. Magne (Frankrijk) 11 uur 8 min. 7 sec.; 10. Neuville (België) zelfden tijd; 53e. Van Schendel 11 uur 49 min. 44 sec. 54e Mid delkamp en Hellemons, beiden 11 uur 49 min. 44 sec. Algemeene rangschikking: 1. Bartali totaal- tijd 104 uur 48 min. 58 sec.; 2. Vervaecke 105 uur 9 min.; 3. Cosson 105 uur 17 min.. 54 sec.; 4. Vissers 105 uur 24 min. 20 sec., 5. Mathias Clemens 105 uur 31 min, 37 sec. 6. Vicini 105 uur 36 min. 39 sec.; 7. Lowie 105 uur 41 min. 22 sec.; 8. Magne 105 u-uh 45 min. 36 sec.; 42e. Middelkamp 107 uur 23 min 29 sec. 47e Van Schendel 10T uur 53 min. 42 sec.; 56e Hellemons 109 uur 34 min. 50 sec. I Een groep deelneemstertjes aan het zesde groote Volkszwemfeest, dat Zondag in de Gemeentelijke Zwem inrichting aan de Houtvaart plaats had. Dat er ook in Velsen veel belang stelling voor zwemmen bestaat, be wijst deze afbeelding. Ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan hield de Velsensche Zwemvereeniging natio nale zwemwedstrijden in de inrichting „De Put" nabij de sluizen te IJmuiden. De finalisten van het Tennistourna- ment op de banen van „Brederode" poseeren voor onzen fotograaf. H. de la Mar. de eenige Haarlemsehe cricketer, die in het Nederlandsch elftal tegen de Free Foresters gekozen is. Het Nederlandsch elftal, dat op het terrein van Rood en Wit op Zaterdag 6 en Zondag 7 Augustus a.s. tegen de Free Foresters speelt, is als volgt samengesteld: mr. H. van Manen, aanvoerder, (H.C.C. 1), A, M. J. de Beus, wicket keeper (H.C.C. 2), A. Terwiel (V.O.C.i, dr. M. Jansen (P.W.), L. W. Sillevis (H.C 2), L. J. Sodderland (H.C.C. 2), H. Stolk D.V.S.), H. de la Mar (Haarlem), W. H. G; - lois, H.C.C. 2), P. C. G. Labouchère (S.C.H.C,) en J. J. van der Luur (H.C.C. 1). Het dubbelspel werd door Duitschland ge wonnen, zoodat dit land met 30 de leiding heeft en de ontmoeting tegen Frankrijk reeds gewonnen heeft. Het resultaat luidt: Henkei en Von Metaxa (Duitschland) sloe gen Petra en Lesueur (Frankrijk) 46, 6—4, 2—6, 10—8, 6—4. Duitschland en Zuid-Slavië in den eindstrijd. De finale der Europeesche zone tusschen Duitschland en Zuid-Slavië zal Vrijdag 29, Zaterdag 30 an Zondag 31 Juli te Berlijn worden gespeeld. Duitschland—Frankrijk (3—2) Uit Berlijn: De uitslagen van de beide laat ste enkelspelen van den wedstrijd Duitsch landFrankrijk luiden Petra (Frankrijk) sloeg von Metaxa ('Duitsch land) 9—7. 8—6. 6-4. Destremau (Frankrijk) sloeg Redl (Duitsch land) 68, 64, 64, 6>2. Henkei liet verstek gaan in verband met een tennisarm. Eindstand 3—2 voor Duitschland. Uit Briaoon: In de derde Alpen-étappe, welke Zaterdag van Briancon naar Aix les Bains leidde over een afstand van 311 K.M. slaagde de drager van de gele trui. Bartali er in een feilen tegenaanval der Belgen vol komen te weerstaan. Wel speelden de Belgen de hoofdrol, hetgeen duidelijk blijkt uit het resultaat der étappe, maar Bartali nam de derde plaats in bij aankomst te Aix les Bains. zonder noemenswaardigen achterstand op den winnaar Marcel Kint. Vervaecke wist door in de kopgroep te ein digen, de tweede plaats in de algemeene rang schikking te bemachtigen, maar hij blijft

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9