TEINT DIRJEUGD De uitbreiding van Heemstede bij Aerdenhou KRUSCHEN SALTS H.D.-V ertellmi Victoria-Water v KodakJ „VERICHROME" film VRIJDAG 29 JUKI 1938 HXXEEEM'S DA'GBKSÖ 8 Raad Heemstede. Uitvoering openbare werken, op terrein door werkloozen. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdagavond, onder leiding van wethou der jhr. A. van de Poll. (De burgemeester is met verlof). Afwezig de heer De Tello. Tapverbod gewaagd. Ingekomen ls een adres van de Loge Nuttig voor Allen no. 132, deel uitmakende van de Ned. Groot-Loge der Intern. Orde yan Goede Tempelieren, inhoudende het verzoek, tijdens de feesten ter gelegenheid van de viering van het Regeeringsjubileum der Koningin zoo mo gelijk een geheel tapverbod uit te vaardigen, minstens: een verbod voor die dagen te maken voor het tappen en schenken van sterken drank. De behandeling van dit adres wordt verder aan B. en W. overgelaten. Waarom geen Heemsteedsche instelling? B. en w. stellen voor, als instelling voor het beleggen van kasgelden aan te wijzen de Ned. Handel Mij. N.V., agentschap Haarlem. De heer R ij k e s (V.B.) vraagt of eerst over leg is gepleegd met de te Heemstede gevestig de instelling. De voorzitter antwoordt dat dit overleg inderdaad is gepleegd; de condidties der Heemsteedsche instelling waren echter minder gunstig dan die van de Ned. Handel Mij. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen. Uitbreiding van Heemstede bij Aerdenhout. B. en W. stellen voor over te gaan tot den aanleg en overneming van wegen ten N. van de Zandvoortschelaan en ten W. van de spoor baan HaarlemRotterdam op een terrein van de N.V. Grond- en Bouwbedrijf. (De totale kosten der uit te voeren werken zullen f 35.223 zijn waarin begrepen f 9000 aan arbeidsloon bij normale uitvoering. B. en W. stellen echter voor. de werkzaam heden te doen geschieden door werkloozen, wat f 5000 méér aan arbeidsloon zal kosten). De heer Disselkoen (S.DJLP.) toont Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten inKruschen Salts sporen Uw ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER DAG {Adv. Ingez. Med.) zich verheugd over de werkverruiming die dit plan biedt, Hij vraagt echter nadere toelich ting op het genoemde bedrag van f 5000. De heer Jonckbloedt (R.-K.) zegt, dat het hier gaat om de wijze van werken. Er zal f 5000 méér besteed moeten worden, om de menschen wat méér aan het werk te houden. Uit die overweging heeft de Commissie van O. W. zich bij het voorstel van B. en W. neer gelegd. Wethouder dr. D r o o g (R.-K.) sluit zich bij de woorden van den heer Jonckbloedt aan. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) gaat na de toelichting met het voorstel accoord, dat z.h.st. wordt aangenomen. Ruiling van grond aan de Glip. B. en W. stellen voor, met den heer B. Silvis Jr. te Heemstede een ruiling van grond aan de Glip aan te gaan. Na tot standkoming van die ruiling kan de Glipperweg ter plaatse wor den verbreed en kan een dienstgebouw ge sticht worden. De heer Meeuwen oord (R.-K.) maakt de opmerking, dat de heer Silvis f 6 per M2. zal betalen voor het verschil in oppervlakte. Maar bij aankoop van den grond in kwestie is indertijd f 10 per M2. betaald. De heer Jonckbloedt (R.-K.) betoogt, dat het hier maar een klein stukje betreft. Het verschil in prijs is dus voor dit stukje zeer gering en beide partijen zullen bij de regeling gebaat zijn. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aan genomen- Subsidie tentoonstelling „Maak zelf". B. en W. stellen voor, hen te machtigen aan de commissie van huishoudelijke voorlichting te Heemstede een bijdrage te verleenen van hoogstens f 400 in de kosten van de in deze gemeente in den loop van 1938 te houden ten toonstelling ..Maak zelf". De heer Disselkoen (SXLA.P.) vraagt, hoe de Heemsteedsche middenstand over het streven der commissie denkt Zal de midden stand door dit streven niet worden bena deeld? De heer Van Lent (R.-K.) zegt dat de Heemsteedsche middenstand geen nadeel van de tentoonstelling vreest. De heer V o o r s (C.H.) heeft zich hetzelfde afgevraagd als de heer Disselkoen. De heer Rijk es (V.B.) deelt mede dat in de Commissie tot Ontwikkeling en Ontspan ning voor Werkloozen deze quaestle is bespro ken, De voorzitster der commissie voor huis houdelijke voorlichting heeft toen medege deeld, dat de tentoonstelling op verschillende plaatsen is gehouden en dat nergens bezwa ren voor den middenstand ziin gerezen. De heer Jonckbloedt (R-K.) zet uiteen, dat op de tentoonstelling maar zeer kleine meubeltles te zien zijn. bovendien zijn de men schen die deze dingen maken niet. kapitaal krachtig genoeg om tot vervaardiging op groote schaal over te gaan. Het betreft hier grootendeels huisvlijt. De voorzitter zeet ni" huisvrou wen op de tentoonstelling kunnen leeren. met verstand van betrekkeliik waardelooze dingen iets bruikbaars te maken. Het subsidie wordt verleend. De nie'Uverstrekkinr op scholen. Bij de rondvraag informeert de heer Krom hout (C.D.U.) hoe het staat met de melk- yerstrekking op de scholen. De voorzitter antwoordt, dat er gewoon mee doorgegaan wordt. Weer een plan voor een ,T Vcreenigingsgebouw. Voorts vraagt de heer Kromhout (C.D.U.) hoe het staat met de onderhandelingen met den Volksbond over een te stichten vereni gingsgebouw. De voorzitter zegt dat deze onderhan delingen op het doode punt zijn gekomen. Het lukt niet erg. Maar binnenkort komt er weer een nieuw plan. Hierna sluiting. Zij nog vermeld dat in den loop der zitting z.h.s. en zonder discussie werden aangenomen de voorstellen van B. en W. betreffende: aflos sing van geldleeningen; aanvragen van gel den voor leermiddelen St. Hendricusschool. Het regeeringsjubileum van de Koningin. Plannen voor een etalagewedstrijd. Gisteravond belegde de Middenstands Centrale voor Haarlem en omliggende ge meenten een vergadering in café Brinkmanu aan de Groote Markt. De bedoeling was om tot de vorming van een commissie te komen voor een étalagewedstrijd, te houden tijdens de feestweek van het regeerings jubileum van de Koningin. De voorzitter van de Middenstandscentrale, de heer Th. S. J. Hooy, deelde de aanwezigen mede dat het de bedoeling van dezen étalage wedstrijd is om het nationale product naar voren te brengen. Wanneer het nationale product gepropageerd wordt, wordt de na tionale welvaart gediend. De vereeniging „Ne- derlandsch fabrikaat" heeft haar medewer- wing toegezegd en zal gratis propagandama teriaal beschikbaar stellen. De vereeniging Koninginnedag zal eveneens medewerken en medailles uitloven. Uit een rondvraag inzake de plannen voor straatversiering, gericht tot de aanwezige vertegenwoordigers van de ver- eenigingen der Barteljorisstraat, Kruisweg Amsterdamstraat, Stuyvesantstraat. Oude gracht, Cronjéstraat en Jansstraat bleek, dat in dit opzicht nog plannen in voorbereiding zijn, waarover nog niets definitiefs te zeggen is. Er zal getracht worden medewerking te verkrijgen van het gemeentelijke electrici- teitsbedrijf inzake de stroomlevering voor electrische-Iampen-straatversieringen. Tot de vorming van een commissie voor den étalagewedstrijd werd nog niet overge gaan. Wel dienden de vertegenwoordigers van de straatvereenigingen de Middenstandscen trale in het algemeen van advies. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 30 JULI 1938. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Hilversum I. Progr. III Keulen 8.00, 8.20, 8.30. 8 50. 9.35. 10.05. Parijs Radio 10.20. 11.05, 11.20. Radio P. T T. Nord 12.05. Keulen 12.20. Ned. Brussel 12.55, 1.20, 1.30. Fransch Brussel 2.20. 2.50. 3.05. 3.20, 3.35, 4.05. Ned. Brussel 4.20, 5 00, 5.05, 5,20. Fransch Brussel 5.35 Ned. Brussel 6.20, 6.50. Fransch Brussel 7.05. Parijs Radio-uit zending 7.20. Fransch Brussel 10.55. Parijs Radio 11.20. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00, 8.20, 8.30, 8.40. 8.45, 9.00. Diversen. 9.20—10.35. London Re gional 10.35, 10,50. 11.05. Droltwich 11.20 12.05, 12.50, 1.20, 2.20, 2.50, 3,20, 3.50, 4.30. London Regional 5.00. Droitwich 5.20, 6.20 7.05. 7.20. 7.50. London Regional 8.20, 8.50. Droitwich 10.20, 10.45, 11.05, 11.20. 11.35. Progr. V. 8.00—.7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoekprogramma. 8.0012.00 Diversen. Ketting van motorrijwiel geloopen. Berijden ernstig gewond. Donderdagavond half acht is te Vries (Dr.) de 30-jarige motorrijder T. Gelissen, wonende te Vries ten val gekomen doordat de ketting van zijn motorrijwiel liep. Gelissen, die op het moment, dat de ketting losliep, een groote vaart had, werd meer dan vijf en twintig me ter met zijn motorfiets meegesleurd. Hij liep een hersenschudding en ernstige hoofdwon den op. terwijl hij tevens een knieschijf brak. In zorgwekkenden toestand is de man. die on gehuwd is, naar het R.K. Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. Motorpech THEO VAN KEMPEN was pas eenigeda gen uit Indie terug en na een gezellig dinertje bij de De Waards, zat hij nu tegenover zijn gastheer in diens studeervertrek. Joyce, zijn gastvrouw had zich na het eten verontschuldigd, zoodat de beide vrienden dus ruimschoots de gelegen heid hadden om weer eens te praten en herin neringen op te halen ,Hoe heb je Joyce toch leeren kennen?" kon Theo niet nalaten te vragen. „Toen ik, voordat ik naar Indië ging, Joyce geregeld ontmoette, behoorde zij tot dat soort van meisjes, die fei telijk alleen maar leven voor de pret: bood schappen doen, tea's, cocktail-parties en dansen. Ze is nu zoo heel anders, veel ernstiger geworden. Misschien heeft ze, dat altijd wel in haar gehad, maar zij liet het in elk geval nooit blijken". „Tja, oude jongen, dat is een merkwaardige geschiedenis" antwoordde Bob. „Het is puur en alleen aan het toeval te danken, dat ik Joyce ontmoette. Het is nu drie Jaar geleden. Joyce ging in dien tijd veel uit met een stel nogal lucht hartige vrienden. Op een zekeren Zondag dan waren ze er ook op uitgetrokken Ik kwam te rug van een zakenreis in België in mijn oude Fordje en zat juist wat te gebruiken in een eenvoudig logement in de buurt van Breda toen er twee Jongedames bij den waard in lichtingen kwamen vragen, hoe ze aan hulp konden komen om hun auto te repareeren. Ik hoorde een gedeelte van dit gesprek en kon niet nalaten direct mijn hulp aan te bieden.Zjj Het regeeriugsjubileum van de Koningin. De huldigingscommissie 1938 maakt be kend, dat op Zaterdag 10 September a.s., als besluit van de feestelijkheden ter gelegen heid van het 40-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin, een grootsch schouwspel zal plaats vinden in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het heeft H. M. de Koningin behaagd te besluiten deze feestelijkheden met Hare Hooge tegenwoordigheid te vereeren. Het programma zal bestaan uit een instru mentaal concert door een combinatie van muziekgezelschappen, ongeveer 500 personen, onder leiding van den dirigent B. D. Peters een a capella zanguitvoering door 1500 zan gers en zangeressen, onder leiding van Th. van der Bijl. en een groot ballet gedacht als een hommage aan H. M. de Koningin, onder leiding van Yvonne Georgi. Verder zal een groote historische optocht worden gehouden, gevolgd door een indruk wekkende slotapotheose. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, v. d. Gevel, Stuvesantplein 12rood. 3 boorden, Bouman, Steenbokstraat 35. Kinderbadpak en handdoek, De Moed, Kleverlaan 153, 1 dubbeltje 0.10): Politie bureau Smedestraat. Hond (HÓ11. herder) Kor- tenhof, Schoterweg 200. Dames armbandhor loge. Stammers. Tugelastraat 47. Hondenhals band met penning no. 3218, politiebureau Smedestraat. Mondharmonica, Butot, Popu lierstraat 11. Zakmas, Cliteur, Jansstraat 44. Donkerblauwe mantel: Kostelijk, de Clercq- straat 155. Portemonnaie met inhoud, Dorre- paal, Nassaulaan 72 zwart. Portemonnaie met inhoud: Wesseling, Duvenvoordestraat 49 rd. Pakje inh. kleurpotlooden en ansichtkaar ten: Carels, Barteljorisstraat 35. Portemon naie inh. sleutels: Biechelaar, Korte Wijn gaardstraat 12 rood. Pakje inh. blauw laken Hoppenbx-ouwer, Hoogerwoerdstraat 60. Por temonnaie met inhoud: Haan, Karei v. Man- derstraat 52. Rijwielplaatje: Politiebureau Smedestraat. Zwarte heerenschoen: Veen, Pijlslaan 47. Sigarenkoker inh. loterijbriefje en foto's: van Galen. Adrichemstraat 56. Be verwijk. Damestasch: Broes. Wilgenstraat 13. Fietsriem (snelbinder). Nelisse, Spaarne 2. Zweep: Loerakker. Gasthuislaan 172. EXAMENS. Staatsexamen, Geslaagd voor staatsexamen diploma A: de dames G. A. Meijer en G. E. Popping en de heeren J. A. Pennock, A. H. Th. J. Freeriks, M. M. Jessen. J. L. van Muiken, G. J. Oltheten, A. C. van Rijen, P. D. van Gurp, V. J. F. M. Hoffmans, J. J. M. Knaapen, C. H. Zaal. Af gewezen 8 cand. Geslaagd voor diploma B: de dames P. M. Burger en M. Windhorst en de heeren J. J. Spahr v. d. Hoek, G. G. J. Bange, A. J. Reijnders, J. J. P. de Mul en A. W Bak ker. Afgewezen 8 cand. Het examen wordt voortgezet met 10 can- didaten voor A en een voor B. Na voortgezet examen slaagde nog voor diploma A: M. E M. v. d. Vegt. In smaak en kwaliteit onovertroffen. (Adv. Ingez Med.) Illllllllillilililllllilllllllllilllllllillillllillililliliilllliliililillillil'illllllillillllllllillllllllllillillllllllllllillilllllllllillllllllllllllllllll Dat is een leuk moment om even te kieken. Vooral als U vooruit al weet. dat het goed wordt, daar U de betrouwbare, snelwerkende nieuwe ,,Veri- chrome" film gebruikt. De film, waar duizenden fotoliefhebbers in de heele wereld dagelijks op vertrouwen. Verkrijgbaar bij alle Kodakhandelaren (Adv. Ingez. Med.) lieten zich dat geen tweemaal zeggen en zoo gingen wij dadelijk op weg. Jack de Klark, Joyce's vriend, aan wien de wagen toebehoor de, deed alsof hij verstand had van motoren maar hij, noch zijn vriend Boy scheen er weg mee te weten. Zij stonden dan ook beteuterd te kijken, toen ik al heel gauw het euvel ont dekt had en spoedig liep de wagen weer als gesmeerd. Joyce en haar vriendin Tilly waren echter hongerig en dorstig geworden. Ze hadden namelijk ook al een heelen tocht achter den rug. Wij gingen dus eerst gezamenlijk nog wat jebruiken en Jack informeerde al dadelijk of er geen sterken drank te krijgen was. Enfin. Je begrijpt me. Hij dronk meer dan goed voor hem was en ik begon mij ernstig ongerust te maken over het lot van de beide meisjes, die straks met dezen man als chauffeur naar huis zouden moeten rijden. Om kort te gaan, ik HEB IK DE BEHOUDEN IK BEN NU 58JAAR EN MIJN OUDSTE IS AL OP DE H BS. MAAR MIJN HUID IS IS NOG ZACHT EN MIJN TEINT FRiSCH/ MIJN MAN ZEGT ALTIJD. JE LIJKT ZELF NOG WEL EEN SCHOOLMEISJE/ DAT HEB IK AAN PA LM O LIVE TE DANKEN/ i e um in IK masseer mijn gezicht, hals en schouders 's morgens en 's avonds, gedurende twee minu ten, met hei overvloedig schuim van Palmolive, de olijfolie-zeep. Daarna spoel ik mij eerst met lauw, daarna met koud water af. Probeer dit ook eensHet is een eenvoudig schoonheids- recept voor het behoud van de teint der jeugd. NIETS EVENAART PALMOLIVE DE OLIJFOLIE-ZEEP (Adv. Ingez. Med.) Brandweer te Nunspeet had het druk. Landhuisje en twee boerderijen afgebrand. In een landhuisje onder Hulshorst is Don derdagmorgen brand ontstaan bij het aan sluiten van een nieuwe Butagascylinder. In het huisje, toebehoorende aan mevrouw wed. Dr. De Haan uit Amsterdam logeerden, be halve de eigenaresse, mevr. Holdert uit Am sterdam, met haar moeder, schoonmoeder en dienstmeisje. Gistermorgen vroeg wilde de jonge mevrouw Holdert met haar dienstmeis je den nieuwen gascylinder aansteken. Het meisje draaide den stop los, terwijl mevrouw Holdert een brandend petroleumstel wilde uitdraaien. Het schijnt, dat het stel nog niet goed uit is geweest, toen de cylinder losge draaid werd. Er volgde nl. een hevige ont ploffing, waardoor de keuken in een oogen blik in vlammen was gehuld. Mevrouw Hol dert werd aan armen, beenen en hoofd ge wond. het meisje aan beide armen. Ondanks de hevige pijnen hielden zij zich kalm. Zij waarschuwden de atidere huisgenooten, die nog te bed lagen. Deze konden zich in veilig heid stellen. Eenig huisraad werd nog gered Een nieuwe auto verbrandde eveneens. In boedel en auto waren niet verzekerd. Het huis gedeeltelijk. Terwijl de brandweer nog met het blus- schingswerk bezig was, ontstond brand in de boerderij van den landbouw E. Pap. te Nun speet. In een oogenblik tijds stond het ge- heele huis in lichter laaie. Een boerderij die er vlak naast was gelegen, bewoond dooi de weduwe Raayen. eveneens eigendom van den heer Pap. vatte ook vlam en brandde ge heel uit. Twee kalveren kwamen in de vlam- CREMATIE L. SCHOORL SR. De crematie van het stoffelijk overschot van den heer L. Schoorl Sr., directeur van de Ned. Raffinaderij van Petroleumproducten en voorzitter van „Die Spaerne-Sanghers, die Woensdagmiddag plotseling is overleden, zal plaats hebben a.s. Zaterdag op Wester- veld na aankomst van trein 15.15. STRANDFEEST KAMPEERVERFÏENJGING „HYGEA". Deze vereeniging houdt haar jaarlijksche strandfeest op het kampeerterrein, ten noor den van het Noorderbad te Zandvoort, op Za terdag 30 en Zondag 31 Juli. Dit feest wordt geopend met een groote de monstratie, te geven door de Zandvoortsche Reddingsbrigade op Zaterdag 30 Juli, des middags te vijf uur. Voor Zondag vermeldt het programma o.m van 9 tot 11 uur poppenkast vertooning op vijf plaatsen van het terrein. Zee-zwemwed strijden, welke in den ochtend worden gehou den, evenals een voetbalwedstrijd voor vete ranen. Te één uur beginnen de kinderspelen op een afgezet strandgedeelte. Het geheel, wordt opgeluisterd door muziek van den Zandvoort- schen Zeemansbond. Bij ongunstig weer vervalt het programma; dan zal het bestuur zich er toe bepalen de kinderen bezig te houden in de ruime loods der rijwielstalling bij het kampeerterrein. bood aan de dames mee naar den Haag terug te nemen. Een en ander deed Jack in woede ontsteken, hij wilde zijn rechten laten gel den, maar Joyce lachte hem uit en ik dreef mijn zin door. Tilly weigerde echter pertinent om mee te gaan, ze wilde haar Boy niet in den steek laten. Nu verder, kan ik kort zijn, Later toen wij op weg waren, was het gerulmen tijd stil in den wagen. Ik voelde wel, dat Joyce me zoo af en toe van terzijde gadesloeg, alsof ze dacht: Wat zal hij nu wel van mij en van mijn vrienden denken? Maar ik had al mijn aandacht op het stuur geconcentreerd en ik deed alsof ik mij van haar aanwezigheid nau welijks bewust was. Later heeft zij mij bekend, dat deze tocht een vreemde gewaarwording voor haar was geweest. Ze was niet gewend, dat er zoo weinig notitie van haar werd geno men. Bij thuiskomst in Leiden, ik had haar eerst naar Den Haag gebracht, vond ik een zakdoekje in mijn wagen. Wat dit toeval of had zij dit opzettelijk achtergelaten? Ik geloofde het laatste en in dien geest schreef ik haar dan ook een paar dagen later een kort briefje, waarin ik haar meteen uitnoo- digde met mij ln Noordwijk te gaan dineeren. Toen ik haar vertelde, dat ik haar list had doorzien, kreeg ze een kleur, van schaamte, maar ze kon het natuurlijk niet ontkennen Nu, ik verzekerde haar. dat ik tóch teruggeko men zou zijn. omdat ik ook de ware Joyce wel eens wilde leeren kennen! En zie hier het resultaat!" eindigde Bob zijn verhaal, want de persoon in kwestie was juist de kamer binnengekomen. En Bob vroeg haar lachend: „Is het wel Joyce heb je ooit spijt gehad van onze ontmoeting? Ik heb Theo Juist het heele erhaal ln kleuren en geuren verteld". Maar Joyce's vroolijke lach zei meer dan woorden. BEP ANDREAS. Liefdesroman met een oplichters- tintje. Familie een bedrag van 1500.afhandig gemaakt. Op den tweeden Kerstdag 1936 maakte op een zanguitvoering te 's Gravenhage een der tigjarige vrijgezel kennis met een meisje en aangezien hij op haar een prettigen en be trouwbaren indruk had weten te maken, leid de dit contact al spoedig tot introductie bij haar familie. Deze scheen met den candidaat wel ingenomen, temeer, daar hij zeide, een goede betrekking te hebben verkregen, als rechercheur bij de Haagsche zedenpolitie, met vooruitzicht op mooie promotie. Een vast adres had de man in den Haag nog niet en dat vond de familie wel wat vreemd, maar daaraan wist hij wel een mouw te passen: hij verwachtte n.l. binnenkort te worden overgeplaatst naar Amsterdam. Inderdaad vertrok hij kort daarop naar de hoofdstad en bleef daar eenigen tijd, doch niet lang daarna keerde hij terug met de me- dedeeling, dat hij weder bij de Haagsche po litie werkzaam was gesteld en dat hij bevor derd was in een hoogeren post bij de recher che te dezer stede. Toen moest hij dus in den Haag een woning zoeken, huurde een huis in de Bloemenbuurt en bestelde meubelen bij een Rotterdamsche firma tot een bedrag van f 1400. De betreffende huiseigenaar zag echter geen betaling van de huursom welke bij het contract zou moeten zijn gestort en ging tot dagvaarding van den huurder over, die in middels de woning nog niet had betrokken. De man wist intus-schen de dagvaarding voor het meisje en haar familie geheim te hou den en vertelde, dat de hoofdcommissaris be zwaar had gemaakt tegen het wonen van een rechercheur der zedenpolitie in die buurt, om dat daar vele verdachte vrouwen zouden wo nen. Derhalve moest naar een andere woning worden omgezien. Met financieele medewer king van de familie lukte dit wel, de hoofd commissaris was nl. met vacantie en de be heerder van de kas bij de betreffende politie afdeling was toevallig eveneens afwezig en had vergeten den sleutel achter te laten, zoo dat de familie hem even een som moest voor schieten, in verband met vooruitbetaling van huur, enz. Hij zou nu immers een aardige wo ning krijgen en wel in de Vreeswijkstraat en de rest zou ook wel vlotten. Inmidels had hij het razend druk met het schrijven van processen vei-baal, waarmee hij zich des avonds in de woning van het meisje urenlang bezighield. (Later bleek, dat hij die processen-verbaal overschreef uit een politie- leerboek). Door het verlof van den hoofdcommissaris en andere omstandigheden zou evenwel zijn tegoed bij de politie aan salaris al tot pl.m. f 2000 zijn opgeloopen. Op zekeren dag kwam hij met de mededee- ling, dat er iets verschrikkelijks was gebeurd: een hevige vechtpartij n.l. bij de aanhouding van een man in de Wateringschestraat, die hem met een mes ernstige verwondingen aan zijn hand had toegebracht, waardoor zijn wijs vinger was gebroken en eenige andere vingers waren gekneusd. Slechts één man in Neder land zou hem hierbij kunnen helpen, een pro fessor in Groningen, maar dan moest er geld zijn, en, U weet, de hoofdcommissaris was er niet enz. Het slot was, dat de man geld kreeg. Een andere keer kon hij een wagon anthra- ciet koopen voor f 250. of hij moest eerx reis naar Antwerpen maken, of nog f 40 belasting betalen. En in alle gevallen hielp de familie hem. De belastinggelden werden hem echter noodlottig, want hij kreeg bij die gelegenheid tevens f 110 mee om voor zijn a.s. schoonmoe der belasting te voldoen. Dit geld heeft hij zelf gebruikt en toen ef ter zake een dwang bevel kwam, heeft de familie eens bij de po litie geïnformeerd, met het gevolg, dat de man in den val liep en alles bekende, Hij had zijn a.s. schoonouders voor f 1500 opgelicht. Hij werd door de politie ingesloten doch si muleerde ziekte en werd daarom overgebracht naar het Gemeentelijk ziekenhuis. Daaruit heeft hij thans kans gezien te ontvluchten. AGENDA VRIJDAG 29 JULI Luxor Sound Theater: „Marine-pronkstuk- ken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" Rembrandt Theater: „I'll Take Romance" en variétéprogramma van Schaefers Lilliputter Troupe. 2.30. 7 en.9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Z'n groote kame raad" en „Zijn tweede moeder", 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Echo der bergen" en .Clipper Eiland". Moviac Uurfilmtheater. Groote Markt 25: Openingsvoorstelling. Doorloopende voorstel- 'ineen van 2.30 tot 11.30 uur. Gebouw Kinderhuissingel 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Etalage- ■•n Reclameschool. 24 en 8—10 uxxr. ZATERDAG 30 JULI Gebouw Kinderhuissingei 6: Tentoonstelling van werk der leerlingen Kennemer Et.alage- m Reclameschool. 24 en 8—10 uur Bioscoopvoorstellingen 's middags en des 'onds Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve .Vrijdags): van 35 en 79 m»

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10