Twee Britsche schepen in de haven van Valencia gebombardeerd. Japanners rukken op naar Tehan. Oom Mopperniet en de onwillige fiets. VRIJDAG 29 JUEI 1938 HAXREEM'S DXGBEXD Deensche waarnemer door bom getroffen en gedood. GISTERMIDDAG hebben vijf vlieg tuigen, komende van Majorca, de havenzóne en de wijken Grao, Ca- banal en Nazaret te Valencia gebom bardeerd. Een Deensch waarnemer van de con trole ter zee, A. Moyell, is hierbij ge dood. Moyell bevond zich aan boord van het Engelsche schip „Kellwyn", dat levensmiddelen gelost had. Ook een Chineesche kok werd ge dood, terwijl vier leden der beman ning gewond werden. Een tweede Engelsch schip, de „Stanleigh" werd eveneens tijdens het bombardement door een granaatkartets getroffen. Hier werden volgens United Press twee leden der bemanning niet ernstig gewond. In Valencia werden omstreeks twin tig personen gedood en twintig ge wond. Voorts zijn een kerk en vijf tien andere gebouwen vernield. Omtrent het bombardement zelve wordt het volgende gemeld: Twaalf vliegtuigen in twee groepen van zes hebben om halt drie de haven en de omgeving gebombardeerd. Zij wierpen 115 bommen neer. De aanvallende toestellen hadden hun motoren afgezet, toen zij nog op groote hoogte vlogen. Zij daalden toen neer in de richting van hec Engelsche schip Kellwyn, dat in de haven bezig was met het lossen van koffie en suiker, de geheele lading van het schip was goedgekeurd door de controle. Op het oogenblik van den aanval was de geheele bemanning aan boord. De bommen vielen om het schip neer, terwijl de beman ning een goed heenkomen zocht. De eerste personen, die van boord gingen, waren de waarnemer der controle, de Deen Moyell, en een scheepsjongen van Chineesche nationa liteit. Terwijl zij de brug passeerden, werden zij door een bom getroffen. Voorts werden de tweede stuurman en drie zeelieden getroffen. De Kellwyn kwam uit Marseille en zou pulp laden voor Londen. De in de havenwijk neergekomen bommen hebben 20 dooden geëcht Dp meeste gewon den verkeeren in ernstigen toestand. De strijd aan de verschillende fronten. Welingelichte militaire kringen te Barce lona wijzen er op, dat de door de regeerings- troepen ten uitvoer gelegde operatie aan het front van de Ebro de resultaten neeft gehad, die men er van verwachtte. De betrekkelijke kalmte, die zich reeds deed gevoelen aan de fronten van den t P"ont en Estremadura, is gisteren nog duidelijker geworden. Dezelfde kringen stellen het feit in het licht, dat de overtocht van de Ebro ten uitvoer werd gelegd op het oogenblik, waarop aan beide fronten het regeeringsleger doeltreffend weerstand bood aan de krachtigste aanvallen, die nog op dit leger gericht werden. Het hoofdkwartier van Franco meldt, dat de nationalisten de zuivering van den rech teroever der rivier de Ebro gistermorgen heb ben voortgezet. In de zóne der monding is de operatie ten einde, maar zij wordt voortgezet In de sectoren van Fayon en Mora de Ebro. Aan het front van Valencia hebben de re- geeringstroepen in den loop van den nacht een tegenaanval ondernomen. Zij werden te ruggeslagen en leden zware verliezen. De energieke weerstand der regeeringstroe- pen rondom Viver, zoo meldt Havas uit Va lencia, houdt het offensief der Italiaansche troepen in de richting van Segorbe tegen. De regeéringstroepen die het noordelijke deel van de Sierra de Espadan verdedigen beletten de nationalisten het bergmassief over te ste ken en door te dringen tusschen Segorbe en Sagunto. De troepen van Franco hebben nieuwe aan vallen ondernomen op de Sierra de Espadan bij het gehucht Almenaria, teneinde een doorgang te forc.eeren Zij stuitten echter op de regeeringsstellingen. Op vijf kilometer ten noorden van Viver hebben zij zonder succes Trezuela ten zuid oosten van Caudiel aangevallen. In Estremadura hebben de regeeringstroe- pen een verdedigingsstelling betrokken ach ter Castuera Camoanario en Monterrubio. de nationalistische troepen hebben opnieuw La Seran aangevallen om door te dringen in de richting van Cabeza Del Buey en Puebla de Alcocer. Tegenstrijdige mededeelingen. Aan de Fransch-Spaansche grens, 29 Juli. Hoewel de berichten van beide partijen nog steeds met elkaar in flagranten strijd zijn, schijnt nu toch wel duidelijk te zijn, dat het offensief aan het Ebro-front den regeerïngs- troepen meer voordeel heeft gebracht, dan aanvankelijk leek. Vooral in den sector Vil- laalba-Gandesa wordt met groote verbittering gestreden. De troepen van Barcelona, aldus berichten van die zijde, zijn reeds binnenge trokken in de buitenwijken van Villalba de Los Arcos. De nationalisten bieden heftig tegen stand, doch de weg van Villalba naar Gandesa zou reeds door de regeeringstroepen zijn af gesneden. Gandesa wordt belegerd van het noorden en oosten in het zuidoosten dreigen de republikeinsche afdeelingen eveneens, nu zij Pinell bezet hebben. In dezen laatsten sector hebben de nationalisten zeer groote versterkingen geconcentreerd, om te verhin deren, dat Gandesa ook van het zuiden wordt aangevallen. Saragossa deelt mede, dat de republikeinen uit het westelijk deel van den sector van Am- josta verdreven zijn, zij het dan ook, dat ook blijkens deze berichten de gevechten zeer he vig en bloedig geweest zijn.Voorts geeft men aan deze zijde als verklaring van 't feit. dat de op- marsch der republikeinen tot staan gekomen Ls, dat de aanvallers zich verrekend hebben in den tegenstand van de slechts zwak bezette nationalistische voorposten, die ondanks de ongunstige omstandigheden zich zeer moe dig hebben verdedigd. Twee Chineesche forten bezet. Naar het Chineesche telegraaf agentschap meldt, schrijft de Central China Post o.m.: „Met den val van Kioekiang werden aller oogen gericht op het kleine spoorwegstation Tehan, halverwege tusschen Kioekiang en Nantsjang, dat naar men verwacht, het vol gende doel der Japanners zal worden. Chineesche berichten melden, dat de Japan sc'ne troepe:. zuidwestelijk zijn opgerukt, uit Koetang en zich thans in zuidelijke richting naar Nanking begaven ten westen van het Pojangmeer, klaarblijkelijk met de bedoeling van Nankang naar Tehan op te rukken. Nan- kang, dat eens een bevolking van 90.000 zielen had, is thans practisch leeg. daar bijna de ge heele bevolking is gevlucht voor de hei-haalde luchtbombardementen. Het Chineesche hoofdkwartier meldt, dat zware versterkingen naar Tehan worden ge dirigeerd om een mogelijken opmarsch der Japanners langs den spoorweg naar Nant sjang tegen te houden. Nu Chineesche ver sterkingen westelijk van Kioekiang zijn aan gekomen. is men in militaire kringen van mee ning, dat een westelijke opmarsch langs den zuidenlijken Jantseoever voor de Japanners moeilijk zal zijn. In een officieel Japansch communiqué wordt medegedeeld, at de Chineesche stellingen op den zuidelijken oever van de Yangtse tusschen Hoekoe en Kioekiang vernield zijn door de Japansche troepen, die de forten van Setze- sjan en Hoeisjan hebben bezet. Vierhonderd Chineezen werden tijdens de aanvallen op de forten gevangen genomen. Kan Duitschland van de Vereen. Staten helium krijgen WASHINGTON, 29 Juli. Er schijnt een mogelijkheid te bestaan, dat er een wijziging komt in de houding der Vereenigde Staten in zake de leverantie van helium aan Duitsch land. Ickes heeft namelijk in een persconferentie laten doorschemeren, dat hij wel geneigd zou zijn, zijn standpunt te verlaten, als Duitsch land de verzekering geeft dat het helium niet voor oorlogsdoeleinden wordt gebruikt en voorts indien de onderhandelingen door Duitschland heropend worden. (United Press). Pater Jacquinot terecht. TOKIO. 29 Juli. (Havas). De Fransche mis sionaris in China, pater Jacquinot. die sedert enkele dagen verdwenen was, nadat hij in de Vereenigde Staten geld bijeen had gebracht voor de Chineesche vluchtelingen, is terugge vonden. Hij bevond zich in goede gezondheid ten huize van een Japanner aan het strand van Taruml nabij Kobe. Hij zal vanavond met de Felix Roussel" naar Sjanghai ver trekken. De „zuivering" in het Verre Oosten. Drie Russische generaals terechtgesteld. Het gerucht gaat, dat twee generaals van het roode leger in het Verre Oosten zijn terechtgesteld, n.l. generaal Levandowski, ondercommandant van het roode leger in de kustprovincie en generaal Gailit, commandant van het Siberische legerdistrlct. Generaal Ra bin, ondercommandant van de luchtvloot, zou de hand aan zichzelf hebben geslagen uit vrees eveneens bij de zuivering te worden be trokken. De geheime Russische zender werkt weer. Oproep tot het Roode Leger. Naar de „Rigasche Rundschau'' meldt, is gisternacht de geheime zender te Rusland weer begonnen te werken. Volgens dit blad werkte de zender thans op twee andere golf lengten. De storingszenders waren na den aanvang der uitzending met volle kracht aan het werk gegaan, om ontvangst onmogelijk te maken. Het zou hun echter niet gelukt zijn in de eerste minuten precies af te stemmen op de golflengten van den nieuwen zender, zoo dat men eenige zinnen van de spreekster heeft kunnen verstaan. Zij wendde zich tot de sol daten en de officieren van het roode leger en riep ze op zich te verzetten tegen de huidige machthebbers en zich noch naar Spanje, noch naar China te laten zenden. Voorts zou de spreekster er op gewezen hebben, dat de „or ganisatie der bevrijders" voortdurenden toe loop trekt. Zelfs eenvoudige soldaten zouden ijverige aanhangers der organisatie zijn. Na ongeveer twintig minuten is de uit zending plotseling afgebroken, zonder dat een slotwoord te hooren is geweest. (D.N.B.) De Oslostaten en de Volkenbond. In een klaarblijkelijk van officieuse zijde geïnspireerd artikel in de social-demokraten wordt de houding uiteengezet welke de Oslo staten op de komende vergadering van den Volkenbond te Genève zullen aannemen. In plaats van te verzoeken hun het recht toe te kennen sancties facultatief toe te pas sen, zullen de zeven mogendheden zich ertoe beperken hun standpunt uiteen te zetten en er op te wijzen, dat het in het belang is van de organisatie van Genève den feitelijken stand van zaken te erkennen (Havas.) Het Nationaliteitenstatuut SIR HUBERT WILKINS NAAR DE ZUIDPOOL. Sir Hubert Wilkins heeft bekend gemaakt, dat hij zich aansluit zij de expeditie van Lincoln Ellsworth naar de Zuidpoolgebieden, die in de herst vertrekt. (Reuter). Praag meent dat het definitieve oordeel dient te worden opgeschort Gepubliceerde uittreksels gaven geen volledig beeld "H" ET Tsjecho-Slowaaksche Telegraaf Agent schap Ceteka publiceert een communiqué van den volgenden inhoud: „Buitenlandsche en Tsjecho Slowaaksche dagbladen hebben artikelen gepubliceerd, waarin commentaar geleverd is op zekere dee- len van het in voorbereiding zijnde nationa liteitenstatuut. Bevoegde officieele kringen vestigen er de aandacht van het agentschap Ceteka op, dat uittreksels geen nauwkeurig beeld noch overzicht kunnen geven, omdat het niet gaat om teksten, welker redactie geheel voltooid is. Zooals men weet zet het z.g. comi té der politieke ministers zijn werkzaamheden ten aanzien van de kwestie der hervorming van het openbare bestuur voort. Zoolang men geen zekerheid heeft omtrent de bevoegdheid der nieuwe bestuursorganen in de provincie, zal men geen definitief oordeel kunnen uit spreken over de hervorming. Hetzelfde geld' voor de wet op het gebruik der talen. Het beperkte comité der politieke ministers even min als de commissie der zes hebben hun werkzaamheden nog beëindigd. De onderhan delingen met de vertegenwoordigers der na tionaliteiten zijn nog niet ten einde. Bijge volg kan nog geen definitieve beslissing ge nomen zijn ten opzichte van den vorm, waar in de ontwerpen in het parlement zullen wor den ingediend. De teksten, die door de pers zijn gepubliceerd, kunnen dus niet beschouwd worden als een juiste informatiebron voor het nationaliteitenontwerp, dat de regeering bezig is uit te werken". De onderhandelingen met de Sudeten Duitschers Naar de persafdeeling van de Sudeten Duit sche Partij mededeelt, is gisteren in opdracht der regeering aan de Sudeten Duitsche partij het ontwerp van een wet op de grondslagen- der organisatie van het territoriaal bestuur overhandigd. Van den kant der Sudeten Duitsche partij is het ontwerp, waarbij ook mondelinge juridische toelichtingen gegeven worden, zonder het bepalen van een stand punt in ontvangst genomen. ONZE DACELIJKSCHE KINDER-VERTELLINC Maar eindelijk, na veel moeite, was oom Mopperniet toch in staat, om zich uit het kleverige deeg te bevrijden. Onder hevig gemopper stond hij dan voor juffrouw Druppelneus. die hem met groote oogen aanstaarde. Maar. meneer, U heeft mijn heele deeg bedorven! kermde ze, toen ze bemerkte, dat oom geen inbreker was. Nou, dan maakt U nieuw deeg! schetterde oom, die danig uit zijn humeur was. Jawel, maar meneer. Ik bèn geen meneer, ik ben oom Mopperniet! raasde oom, niet beseffend wat een onzin hij zei. Tjonge, wat een rommel is dat deeg! Ik krijg dat bocht er nooit meer af! Meneer, dat is geen rommel! Dat is heerlijk deeg!! Och och, wat zal mijn man wel zeggen, nu hij geen pannekoeken krijgt' Wat kan mij Uw man schelen' ketterde oom. laat hij dan maar vodden eten of zooiets! Kan ik water krijgen, ja of nee??!! Tjonge, wat was die oom kwaad!!, Het bombardeeren van open steden. Britsche enquête-commissie vertrekt over een week. Nu de Spaansche regeering het voorstel aanvaard heeft, is definitief besloten een Brit sche commissie uit te zenden voor het instel len van een onderzoek naar de bombardemen ten op open steden in Spanje. Er zal waar schijnlijk een week verloopen voor de com missie van twee personen naar haar hoofd kwartier, vermoedelijk Toulouse, vertrekt. (Reuter.) Geen nieuwe reis van Wiedemann. Verschillende passagiers licht gewond. Op den Helderschenweg tusschen Alkmaar en Koedijk zijn Donderdagmiddag een tram uit Bergen en een motorwagen uit Alkmaar op elkaar gebotst. De botsing was zóó he vig, dat het voorbalcon van den motorwagen geheel werd vernield evenals het voorbalcon van den eersten wagen van de tram achter de locomotief. De passagiers van beide trams, ongeveer dertig personen, werden door den schok van hun zitplaatsen geslingerd. Verschillenden van hen bekwamen snijwonden door glasscher ven en drie personen moesten door den ge neeskundigen dienst naar het ziekenhuis te Alkmaar worden vervoerd. Te Berlijn en Londen niets bekend. Naar van semi-officieele zijde wordt mede gedeeld. bestaan geen plannen voor een nieu we reis van kapitein Wiedemann, den adju dant van Hitier, naar Londen. Ook te Londen is naar Reuter verneemt, niets van een dergelijk bezoek bekend. FABRIEKSVLOER INGESTORT. In een fabriek van radio-onderdeelen in een der voorsteden van Kopenhagen is een ponsmachine door de vloer van de eerste verdieping gezakt en tusschen de beneden werkende arbeiders terecht gekomen. Een aantal arbeiders en arbeidsters werd meege sleurd. Ongeveer dertig personen werden ge wond. De fabriek is wegens gevaar voor in storten gesloten. (D.N.B.) Weer een sjeik vermoord in Palestina. Isman van de groote moskee te St. Jean d'Acre doodgeschoten. Uit St. Jean d'Acre wordt, volgens Havas, gemeld, dat sjeik Hoessi Asdoe Rahim, de Irnan van de groote moskee te St. Jean d'Acre, gisteravond door schoten om het leven is ge bracht. Dit is de tweede aanslag op een lei der van de Mohammedaansche geestelijkheid in Palestina. Naar men zich herinneren zal. heeft de Imam van de Omarmoskee te Jeru zalem onlangs onder dezelfde omstandigheden den dood gevonden. Kortsluiting veroorzaakt ont ploffing in Tsjechische fabriek. Schade van veertig millioen kronen. In een fabriek in Banska Bistrce in Slowa kije is door een ontploffing, die waarschijn lijk door kortsluiting is ontstaan, een schade aangericht van veertig millioen Tsjechische kronen. 35 arbeiders werden gewond. (D.NB. ONRUSST TE RANGOON WEER OPGELAAID. RANGOON. 28 Juli. (Reuter). De godsdien stige onrust is opnieuw grooter geworden. Mi litairen moesten de orde herstellen. Op het oogenblik staat het geheele zakenleven stil en bevindt zich niemand meer op straat. Drie personen zijn gedood en dertig gewond. Geen conferentie te Berlijn. BERLIJN, 28 Juli Van semi-officieele zijde wordt medegedeeld, dat in het buitenland het gerucht de ronde heeft gedaan, dat de Fiihrer zich in den loop van den dag van Bayreuth naar Berlijn zou begeven, waar hij een ge wichtige conferentie zou hebben. Van welingelichte zijde wordt dienaangaan de medegedeeld .dat dit geheel onjuist is. Er zal heden te Berlijn geen gewichtige confe rentie worden gehouden. Ook is de Führer niet voornemens een rede uit te spreken op het Duitsche turn- en sportfeest in Breslau. De Fiihrer zal slechts een dag het sportfeest be zoeken. (A.N.P.) BRïTSCH SCHIP GEZONKEN Het Britsche stoomschip ..Triton" dat ten gevolge van het slechte weer een toevlucht had gezocht in de baai van Portlock in Somerset is op een klip geloopen en gezonken De beman r.ing was in staat zwemmende de kust te be- reikén (Havas) Jongen doet belan^nike praehistorische vondst. Urntje van de allervroegste bewoners der Veluwe. Dezer dagen heeft de 14-jarige W. Sou tendijk uit Apeldoorn een interessante vondst gedaan, toen hij met een vriendje in het bij archeologen en natuurvrienden welbekende Kootwijkerzand ronddwaalde, op zoek naar restanten uit praehistorische perioden, welke in deze stuifzanden veel gevonden worden Hij had het geluk een urntje te ontdekken waarvan de gebrekkige techniek en het ont breken van eenig ornament de veronderstel ling wettigen dat het urntje tijdens de primi tieve cultuur van de allervroegste bewoners der Veluwe ontstaan en begraven ls. De kleur is donker grijsbruin, bij zwart af. vlak bij het urntje werden nog enkele resten van verbrande beenderen gevonden. Jeugdig arbeider stort in de Maas. Door kameraden gered. Bij de montagewerkzaamheden aan de nieu we spoorbrug te Ravenstein viel Donderdag middag de zestienjarige arbeider Peperkamp uit Ravenstein van een hoogte van vijftien meter in de rivier de Maas en zonk onmid dellijk in de diepte. Een paar kameraden do ken direct den drenkeling na. Een van hen, Blom genaamd mocht het genoegen smaken den jongen te grijpen en aan den wal te bren gen. Deze was bewusteloos, doch toepassing van kunstmatige ademhaling bracht hem weer spoedis bij kennis. Zeer waarschijnlijk zal P geen nadeelige gevolge van het ongeluk.on dervinden, Twee tramtreinen op elkaar gebotst. Avonturen van een Nederland- schen kanovaarder in België. Met een pleziervaartuig zijn kano achterna. In den nacht van Woensdag op Donderdag was een pleiziervaartuig, behoorende aan een inwoner van de Panne (België) verdwenen. Hedenavond kwam te Oostende bericht bin nen. van een der loodsvaartuigen, dat het bootje in de buurt van het vuurschip Wande- laer was aangetroffen, en dat zich een man aan boord bevond. Van Oostende is daarop een sleepboot uitgevaren, die het vaartuig heeft binnengebracht. De man aan boord bleek te zijn de Nederlander A. T., woonachtig te Den Helder, die het volgende verhaal deed, Hij was uit Duinkerken te de Panne aange komen met een kano. die hij op het strand trok. De kano geraakte echter .weer vlot en dreef naar de open zee. Hij was toen op het denkbeeld gekomen om met het pleiziervaar tuig te trachten, zijn kano weder op te pikken. Dit gelukte hem, doch toen het er om ging, naar de Panne terug te keeren. slaagde hij hierin niet. Integendeel, het vaartuig dreef hoe langer hoe verder naar de open zee, tot het oogenblik waarop het nabij de Wandelaer door het loodsvaartuig werd waargenomen. Ondanks deze verklaringen is T. naar Nieuw- poort overgebracht, waar thans een onderzoek wordt ingesteld. PRC6RAMMA ZATERDAG 30 JULI 193& HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending 10.00—10.30 v.ra. en ..30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.16 Be richten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Ar beiders in de Continubedrijven 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. (Om ca. 12.15 Berichten). 2.00 Filmkwartiertje. 2.15 Orgelspel en gra mofoonmuziek. 3.00 Literview. 3.30 Graimo- foonmuziek. 4.30 Causerie „Zwitserland zooals men het niet kent". 4.50 VARA-orkest en gra mofoonmuziek. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 6.30 VARA-orkest. 7.00 Filmland. 7.30—8.00 Causerie „Wondergeloof en Wonderverhalen (V)". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Be richten A. N. P. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Voorspel en le acte van de operette „Vikto- ria und ihr Husar". 9.15 ..En nuOké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Gramofoonmu ziek 11.00 ..Sylvia''-Amusementsorkest en solist. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten). 9.15 Sportreportage. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.10 Sportreportage. 10.30 Gramofoonmu ziek. 11.05 Sportreportage. 11.25 Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 1.00 Sportreportage. 1.30 Berichten, gramofoonmuziek. 1.45 Voor de rijpere jeugd. 2.15 Sportreportage. 2.45 Kinderuurtje. 3.45 Berichten, sportreportage, 4.15 Gramofoon muziek. 4.45 Sportreportage. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Be richten. 7.15 Causerie „De Napoleontische Legende". 7 35 Actueele aether flitsen. 8.00 Be richten A. N. P.. Mededeelingen, Berichten. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.10 „Ekaterina", oiperet- te (gr. opn.) 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.05 Het Ralph-sextet. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.) 1.20 Het New Co ventry Hippodrome-orkest. 2.20 Het Cele- brity-Trio. 2.50 Orgelspel. 3.20 Frank Walker's octet. 3.50 Het orkest van „The Royal Engi neers". 4.30 S. Sandler's Weensch octet. 5.00 Reportage. 5.20 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Berichten. 6,50 Sportpraatje. 7.05 Reportage. 7.20 Het Leslie Bridgewater-kwintet. 7.50 Brian Lawrence en zijn orkest. 8.20 Radio- tooneel. 9.35 Pianovoordracht. 10.00 Decla matie. 10.20 Berichten. 10.45 Orkestconcert. 11.05 Dansmuziek, (gr.pl.) 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.35 Reportage. 12.00—12.20 •Jack Harris en zijn Band e.a. RADIO PARIJS. 1648 M. 8.10—9.20; 10.05 en 12.35 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 4.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Uitzending uit Salzbure. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Willy Schön- feld's orkest. 8.50 Danziger Landesorkest. 12.20 en 1.35 Omroep-Amusementsorkest. 2.30 Omroeporkest. H. J. Fierke-kwintet en Om roep-Amusementsorkest. 8.30 Omroeporkest. 9.20 Rijkszending: Orkestconcert. 11.35—3 20 Amusementsorkest, Mandoline-orkest en so listen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30 Ed. Loiseau's orkest. 2.20 Gra mofoonmuziek met toelichting. 3.20 Gramo foonmuziek. 3.35 Harmonicasoli. 3.50 Gramo foonmuziek. 4.05 Vervolg harmonicasoli. 4.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Viool en piano, 8.50 Cabaretprogramma. 10.30 Populair con cert. 11.3012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Viool en piano. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Vioolvoordracht. 3.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroepkleinorkest en soliste. 5.35 Jo Bouillon's orkest en „The Lanigiro's Hot Playejrs". 6.35; 7.35; 8.20 en 9.10 Gramofoon muziek. 9.20 Concert m.m.v. soliste. 11.00 Ray Ventura en Eloward met hun orkesten. 11.50 —12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Rijkszending: Sportoverzicht. 8.20 Be richten. 8.30 Omroeporkest. 9.20 Rijkszen ding: Orkestconcert. 11.20 Berichten. 11.50 2.20. Zie Keulen om 11.35 (1.15—1.26 Tlid-. sein)..

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6