Bloedige onlusten te Rangoon. Japanners naderen Koeling. BURGERLIJKE STAND. VOLLAERTS SCHOENENMAGAZIJNEN VRIJDAG 29 TUL I 1938 HXKKEEM'S D'AGBtSC 9 tAAT/IC BtBICUTCN Beleediging van het Boeddhisme in Mohammedaansch boek de aanleiding. Meer dan veertig dooden en 300 gewonden. RANGOON 29 Juli. Door de pu blicatie van een Mohammedaansch boek waarin het Boeddhisme zou wor den beleedigd zijn tusschen Moham medanen en Boeddhisten bloedige onlusten uitgebroken. Volgens Reu ter zouden hierbij 43 personen zijn gedood en 300 gewond. De spanning duurt nog onverminderd voort. Gisteren tegen middernacht werd nog ver woed gevochten in sommige Indische en Bir- maansche wijken. Vele lijken zouden zich nog in vernielde huizen bevinden. Vijf Indische vrouwen en een Indische zuigeling bevinden zich onder de dooden. Negentig procent dei- gewonden zijn Indiërs. Toegevoegde militaire detachementen patrouilleeren door de stra ten. Er is een bevel uitgevaardigd, dat sa menscholingen van meer dan vijf personen verboden zijn. Twee Burmanen zijn heden buiten het kan toor van een courant met messen gestoken; een van hen is reeds aan de gevolgen over leden. Niettegenstaande de buitengewone voor zorgsmaatregelen die door de politie en de troepen getroffen zijn, wordt er sporadisch nog hevig gevochten, waarbij de vechtenden elkaar met messen, knuppels en stokken be werken, voornamelijk in de oostelijke en wes telijke voorsteden kan met dergelijke toonee- len zien. Intusschen blijven de gepantserde auto's ac tief en vervolgen zij de plunderaars, waarop, indien noodig, geschoten wordt. Winkelruiten, vensters en automobielen die aan Engelschen behooren, werden stuk ge- maakt. Twee Burmaansche couranten hebben hun Vrijdagedities moeten staken, daar zij daarin protesteerden tegen het verbod om nieuws en foto's van de onlusten te publiceeren. Momenteel doen de politie en de troepen wat zij kunnen teneinde de Burmeesche be volking uit de Indische wijken te evacueeren en omgekeerd. Een paniekstemming blijft nog de overhand behouden. De versterkingen der Britsche troepen worden hier vandaag laat verwacht. (United Press) Bomaanslag in de Arabische wijk van Haifa. Twee Arabieren gewond.. JERUZALEM 29 Juli. In de Arabische wijk van Haifa is een bom ontploft waardoor twee Arabieren werden gewond. De militairen ondersteund door de Royal Airforce hebben het geheele Toelkarem district grondig doorzocht en daarbij wape nen, munitie, bommen gevonden en in be slag. genomen. Ook werden 31 dorpsbewoners gearresteerd. Verder wordt gemeld dat de Egypte- Palestina-trein in de nabijheid van Raselain ontspoorde waardoor de machinst en -zijn assistent werden gewond. (United Press). De „Hawai Clipper" vermist. SAN FRANCISCO 29 Juli (Reuter). De vliegboot van de Pan American Airways „Hawai Clipper", welke met zes passagiers en een bemanning van negen personen op weg was van Guam eiland in den Stillen Oceaan naar Manilla, een afstand van 1600 mijl, is verscheidene uren over tijd. Het laatste bericht van de vliegboot heeft men ontvangen, toen zij op 565 mijl van Ma nilla was. Woningbouw te Haarlem. Naar wij vernemen zullen binnenkort de voorbereidingen worden getroffen voor den bouw van 16 woningen bestemd voor oude van dagen, welke gebouwd zullen worden aan de Zomervaart, nabij den speeltuin van „Het Oosterkwartier". Zooals men weet lag het eerst in het voornemen om deze woningen door Jeugdige werkloozen te doen bouwen, waartegen evenwel onoverkomenlijke bezwaren bleken te bestaan. In de Commissie van Openbare Werken is het plan voor den bouw al reeds in behande ling geweest. H. M. de Koningin Dinsdag a.s. weer in Den Haag terug. Van officieele zijde meldt men ons, dat H. M. de Koningin Dinsdag 2 Augustus a.s. in den voormiddag van haar verblijf in het buitenland in de residentie zal terugkeeren. H. M. zal haar intrek nemen in den Rui- genhoek. Opstandige beweging op Kreta. ATHENE, 29 Juli. (D.N.B.) Op het eiland Kreta is een opstand uitgebroken onder lei ding van een zekeren Mitsotakis, een neef van den overleden Venizelos. Mitsotakis heeft met 5' O man Kanea en het radiostation bezet en den gouverneur teza men met de andere autoriteiten van het eiland gevangen genomen. De regeering heeft onmiddellijk twee regimenten naar Kreta ge zonden om den opstand te dempen. DS. D. HENSTRA. Ds. D. Henstra. predikant bij de Chr. Geref. Gem. van Haarlem-Noord, ontving een be roep naar Zwaagwesteinde (Fr.) Schilderij van Rembrandt verkocht. LONDEN, 29 Juli (Reuter). Op een veiling bij Christie, de laatste van het seizoen, is een stuk van Rembrandt, voorstellende de Zege nende Christus, verkocht voor 1000 guineas. De nieuwe „Mauretania" te water gelaten. BIRKENHEAD, 29 Juli. Gisteren te 12.15 uur heeft lady Bates, de vrouw van den president van de Cunard White Star Line, in tegenwoordigheid van 45.000 menschen de nieuwe Mauretania te water gelaten. Buiten de scheepswerf hadden zich op zijn minst nog 50.000 toeschouwers opgesteld terwijl de plechtigheid over de radio aan het geheele Britsche empire werd bekend gemaakt. (United Press) Oostenrijksche bisschoppen zullen afzonderlijk te Salzburg vergaderen. Conflict met de Duitsche geestelijkheid nog niet opgelost. Berlijn, 29 Juli. Men verwacht, dat de scheuring tusschen de Duitsche en de Oosten rijksche katholieke geestelijkheid onvermin derd zal voortduren, mede tegevolge van een- brief die kardinaal Innitzer geschreven heeft aan kardinaal Betram (Breslau) waarin met nadruk verklaard wordt dat de Oostenrijksche geestelijken voort zullen gaan toenadering te zoeken tot de nationaal socialisten. Als gevolg van het conflict over Innitzers houding zullen de Oostenrijksche bisschoppen de bisschopconferentie te Fulda niet bijwonen en afzonderlijk in Salzburg vergaderen. Men verwacht, dat Innitzer nog een onder houd zal hebben met Buerckel, voor hij naar Salzburg reist en bij die gelegenheid een be langrijke verklaring zal afleggen namens de Oostenrijksche katholieken. (United Press) ACONDA DOOR EEN OVERSTROOMING GETEISTERD. ACONDA, (Montana) 29 Juli. Tengevolge van het breken van een ouden stuwdam is een geweldige watermassa door een nauwe vallei boven de stad en door de stad zelf ge stort. De schade, welke hierdoor werd veroor zaakt, wordt geraamd op 250.000 tot 1.000.000 dollar. HET RONDE-RECORD TIJDENS DE TRALNING TE ASSEN GEBROKEN. ASSEN, 29 Juli. Tijdens de hedenoch tend gehouden training heeft Serafini op zijn Gilera een zeer snelle ronde gedraaid, name lijk in den tijd van 6 min. 26 4/5 sec., het geen een gemiddel is van 154 K.M Het ronde-record van het vorige jaar in den wedstrijd van Gall, die een tijd maakte van 6 min. 29.4 sec., is hiermede gebroken. EXAMENS. Hoofdacte. Haarl&m 28 Juli.. Geëxamineerd 5 m.n.l en 1 Vx. candidaat. Geslaagd A. Lefferman, Koog a. d. Zaan, M. Baaijers, Schagerbrug en mej. M. Kaarsemaker. Alkmaar. Handenarbeid. Haarlem 28 Juli. Geslaagd de dames: A. F. Steril, Zaandam; G. v. d. Schoor, Wormer- veer: E. Willens, Wormerveer; H. G. Kapma, Oostzaan; C. A. v. Beekem, Hilversum: H. Boomsina, Hilversum; W. Braun, Amersfoort; A. de Jong, Amersfoort; L. Veenhof, Amster dam; A. Smaaling. Amsterdam; D. Geldof, Huizen; E. Lotgering, Amsterdam. Engelsche Handelscorrespondentie. Voor het leeraars-examen Engelsche Han delscorrespondentie der Vereeniging Het Ne- derlandsche Handels-Instituut- is geslaagd de heer G. J. Pool te Bloemendaal. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. SABBATH: Vrijdagavonddienst te 8 uur Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.49 uur, WERKDAGEN: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. TALMOED TORAH: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen 's avonds te 7.30 uur. Zondag 's avonds te 7.15 uur. De Ochtenddienst op de Werkdagen en de diensten op Sabbath, vinden plaats ter Syna goge, Lange Begijnestraat 11. De overige diensten, alsmede Talmoed To- rah, worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. Overgang naar de aanvullings reserve. Wat in het najaar moet worden ingeleverd. De Burgemeester der gemeente Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden: Behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvullings- reserveovergaan 1. de gewone dienstplichtigen der land macht, behoorende tot de lichting 1923, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben geëindigd; 2. de gewone dienstplichtigen der land macht van andere lichtingen, die met de lichting 1923 de eerste oefening hebben ge ëindigd. met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvuliingsreserve zijn over gegaan. De tot de aanvuliingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobili satie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of per soonlijke kennisgeving worden opgeroepen. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienst plichtigen, die op genoemden datum naar pedoelde reserve overgaan, zullen met uit zondering van schoenen en haarkam in de tweede helft van September of in October a-s. moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de in levering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in de vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aan gaat, zich o.a. aan bestraffink bloot. De ingeleverde zakboekjes worden, na wij ziging of vernieuwing bij het korps, weder aan de dienstplichtigen verstrekt. Nader zal aan belanghebbenden worder. bekend gemaakt, wanneer en waar de inleve ring moet plaats hebben. De strijd in het Verre Oosten, j SJANGHAI, 29 Juli. Volgens de laatste berichten staan de Japanners reeds 6 K.M. ten Oosten van Koeling en trekken zij lang zaam naar deze stad op. De Chineezen heb ben intusschen om de stad, die reeds een strategisch gunstige ligging heeft, een ring versterkingen aangelegd. Overal ziet men in onmiddellijke nabijheid der stad koelies be zig loopgraven aan te leggen. De Chineezen die zich uit Kioekiang naar de bergen hadden teruggetrokken, bieden aan het verder opdringen der Japanners hardnek- kigen tegenstand. Volgens Japansche berichten zijn de Japan- sche kanonneerbooten nadat zij de versper ringen in de rivier overwonnen en de mijn- velden uit den weg geruimd hebben thans tot een punt gekomen dat 25 K.M. stroom opwaarts voorbij Kioekiang gelegen is. Volgens berichten uit Hankau is de waterspiegel der Jangtsje der mate gestegen dat de deelen der hoofdstad die in nabijheid van de rivier gelegen zijn en die voorname lijk tot het bezit der buitenlanders behooren, door het water worden be dreigd. Chineesche berichten uit Hankau geven toe dat de Chineesche troepen zich uit Tai- hoe, dat op 100 K.M. ten Noorden van de Jangtsje gelegen is, hebben teruggetrokken. Men beweert dat de Japanners gedurende de laatste gevechten rond de stad minstens 2000 man hebben verloren. Chineesche troepen die zich uit Taihoe hebben teruggetrokken zijn thans als ver sterkingen naar den Noordelijken oever der Jangtsje gezonden. Hier zal het oprukken der Japansche legers opnieuw een hardnekki- gen tegenstand worden geboden. Chineesche vliegtuigen die gisteren met succes de Japansche oorlogsschepen op de Jangtsje bombardeerden, zijn volgens Chi neesche berichten zonder verliezen naar hun bases teruggekeerd. Op hun terugtocht zou den zij nog 3 Japansche jachtvliegtuigen hebben neergeschoten. (United Press.) Gebouw „Het Blauwe Kruis". In de Donderdagavond gehouden vergade ring van de afaeeling Haarlem der Nationale Christen-Geheelonthoudersvereeniging wer den o.m. de door het bestuur ontworpen plan nen voor de geheele moderniseering van het inwendige van het gebouw „Het Blauwe Kruis" behandeld. De voorzitter zette uitvoerig de plannen uit eene die betreffen de vier zalen, alsmede verschillende andere onderdeelen. Behoudens enkele wijzigingen van ondergeschikten aard, keurde de vergadering de voorgestelde plan nen goed en machtigde het bestuur verder handelend op te treden, dat nu zal trachten met bekwamen spoed de noodige voorberei dingen te treffen om de plannen tot uitvoer te kunnen brengen. Indien eenigszins mogelijk hoopt men vóór den winter gereed te zijn. De voorzitter dankte de vergadering voor haar orettige samenwerking waardoor dit belang rijk besluit, dat ook van zeer veel belang is voor bet Haarlemsche yereenigingsleven met. algemeene stemmen werd aangenomen. WIELRIJDEN. FEDERATIE WIELERCLUBS HAARLEM De wedstrijden op de Heemsteedsche Wieler baan mochten zich weer in een goede belang stelling verheugen; de aanwezigen konden we der volop genieten van mooie sport. Het hoofdnummer was een sprint-wedstrijd, waar voor niet minder dan 24 renners aan den start kwamen. R. Groot behaalde na vele series enz. op fraaie wijze de overwinning, hiermede be wijzen steeds nog de beste sprinter der Haar lemsche clubs te zijn. Zijn concurrenten in de finale C. Bijster en G. Peters gaven hem ech ter goed partijzij werden 2e en 3de. De kleine finale werd gewonnen door Terburg met De Lange als 2en en Veerman als 3en. Bij de juniores was wederom Van Roode winnaar; P. Duyns wist den wedstrijd voor niet-geplaatsten te winnen; Peters-Bijster wonnen een koppelachtervolging van Porte- gies-Stet. Tenslotte ging een 100 ronden met 2 klasse menten, waarvoor 22 renners aan den start kwamen, dia werd door Drogtrop gewonnen. De uitslagen waren: Sprint 3 baanronden: le serie: 1 Groot, 2 Drogtrop, 3 Bakker, 2e serie: 1 Buys. 2. Scheidier. 3 D. Drost. 3e serie 1 de Lange. 2 Burger. 3 Korthals. 4e serie 1 Terburg, 2 Th. Drost-, 3 Duyns. 5e serie 1 Peters. 2 Portegies. 3 Veen, 6e serie 1 Bijster, 2 Schenk, 3 Ekel, 7e serie 1 Bos 2 v. Halst, 3 Korthals. 8e serie 1 Eldik. 2 Laan. 3 Jansen, 9e serie 1 Veerman, 2 Takel, 3 Claazen. le Demi-finale: 1 Groot. 2 Burger. 3 Bos. 2e Demi-finale 1 De Lange. 2 Drogtrop, 3 v. Halst. 3e Demi-finale 1 Peters, 2 Tabel, 3 Schenk 4e Demi-finale 1 Terburg, 2 Laan, 3. Porte gies. 5e Demi-finale l Bijter 2 Sc'^^ier. 3 Eldik. 6e Demi-finale 1 Veerman, 2 Th. Drost. 3 Buys. Finales: 1 Groot. 2 Terbürg 1 Peters, 2 Veer man. 1 Bijster, 2 de Lange. Kleine finale: 1 R. Groot, 2 Bijster, 3 Pe ters. Juniores 10 mnden: 1 v. Roode, 2 Gerritse, 3 Neeft. 4 v. Zijl. 30 ronden 1 Duyns, 2 Korthals, 3 Valkman. 4 D. Drost. 100 ronden 1 Drogtrop 4 p 2 Duyns 4 p., 3 Th. Drost 4 p.. 4 Laan 3 punten. Zondag 14 Augustus wordt. het kampioen schap van Haarlem op de baan verreden, waarvoor de inschriivir.g sluit Maandag a.s HAARLEM, 29 Juli. Ondertrouwd 28 Juli: H. Burger en J. j. H. Meeuwsen. Ondertrouwd 29 Juli: W. J. Mink en F. J. M W Vrijer. Bevallen 26 Juli: J. van der Weijden Koster, z.: 27 Juli: J. Galeslootter Horst, d.; H. BolhuisNap. d.; C. KochTammes, z.; 28 Juli: S. de Ruiterde Lange, z.: H. M. E. van der HurkOberhessen, d.; G. M. PotLager- weij, d.; M. J. de RooijVernout, z.; J.~ de KwantBuijs, z.; 29 Juli: W. P. Divendal— Balm. d. Overleden 27 Juli: L. Schoorl. 59 j., Gast- huistvest; 28 Juli: S. Foletta, 72 j., Kamper laan. DE OPRUIMING VAN VOLLAERTS SLAAGT ENORM!!! WAAROM? OMDAT een OPRUIMING van goedkoope artikelen U weinig voordeel biedt en OMDAT een OPRUIMING van VOLLAERTS U ALLE voordeel biedtI WANT, VOLLAERTS met z'n BETERE schoenen en bekende kwaliteit, Is door GEWELDIGE PRIJSVERLAGINGEN NU voordeeliger dan wie ook en biedt eiken dag opnieuw echte KOOPJES. ANEGANG 12, Telefoon 11457. Voor Haarlem-Noord GEN. CRONJéSTRAAT 104, Telef. 14370. (Adv. ingez. Med.> BEVERWIJK DE AARDBEIENCAMPAGNE GEËINDIGD. IS De resultaten niet onbevredigend. OPBRENGST ƒ180.479— HOOGER. Donderdagmiddag zijn aan de Ver- eenigde Veilingen en aan de B.E.T.- veiling de laatste exportveilingen van aardbeien gehouden. Alle pessimisti sche verwachtingen ten spijt zijn de resultaten van den oogst bijzonder meegevallen, terwijl ook de financieele uitkomsten in vergelijking met vorige jaren lang niet onbevredigend zijn. In totaal waren de aanvoeren 772.335 K.G. meer dan in 1937. terwijl de op brengst dit jaar f 180.479 hooger was. Een feit Is dus dat dit hoogere bedrag ten slotte toch aan de tuinders in Kennemerland ten goede komt en al is daarmede de tuin bouw geenszins gered, het geeft zeker reden tot tevredenheid, dat na vele jaren de finan cieele resultaten eindelijk eens wat gunstiger zijn. De hoogere opbrengst is in hoofdzaak te danken aan de goede prijzen, die in het begin van de campagne werden besteed. Eenige weken geleden daalden de prijzen zeer belangrijk en tenslotte zou het op een débacle uitgeloopen zijn. wanneer de Ned Groenten- en Fruit Centrale niet tijdig maat regelen had genomen. Zooals men weet stelde zij den minimumprijs vast op 12 ct. per K G. De aardbeien, die dezen prijs niet konden opbrengen werden opgehouden en voor reke ning van de centrale ingepulpt. Het seizoen was toen gelukkig al ver gevorderd, zoodat de gemiddelde prijs over de geheele campagne serekend toch nog altijd boven 15 ets. per K.G. bleef. Totale aanvoeren: 1938: 3.564.365 K G. Onhr. f 603 720.—. 1937: 2.792.030 K.G. ODbr. f 423 241.—. 1936: 2.780.083 K.G. Opbr. f 339.122.—. 1935: 2.336.224 K.G. Opbr. f 465.140.—. Uit deze cijfers, ons door de veilingen ver strekt blijkt, dat dit jaar 772.335 K.G. meer werd aangevoerd, terwijl de opbrengst f 180.479 hooger was. ZANDVOORT De huur van het strand. Het Rijk heeft in 1931 het strand onder Zand voort aan de gemeente verpacht tot en met 1940 voor f3300 per jaar, onder bepaling dat de pachtprijs voor de jaren 1936 tot en met 1940 nader door den minister van finan cien zou worden vastgesteld. In 1936 heeft deze minister de pacht voor 1936 en 1937 ver hoogd tot f5000 niettegenstaande van de zijde der gemeente hiertegen op de meest klemmende wijze bezwaar is gemaakt. Voor de jaren 1938 tot en met 1940 heeft de minis ter gemeend de pachtprijs te moeten bepalen op f 7000 per jaar. B. en W. hebben omtrent dit bedrag een uitvoerige correspondentie gevoerd, waaruit blijkt, dat de minister zich beroept op de winsten, welke de gemeente met de strand' exploitatie behaalt. In verband met de mogelijkheid, dat het Rijk er toe zou kunnen overgaan het strand af te sluiten en het plaatsen van voorwer pen als tenten e.d. te verbieden en mede in verband met het belang, dat een groot aan tal gezinnen heeft in deze gemeente bij de strandexploitatle, maakt het onmogelijk voor het gemeentebestuur te dezer zake eenig risico te aanvaarden. Voor het jaar 1938 le vert de pachtverhooging echter moeilijkhe den op ten aanzien van de gemeentebegroo- ting, waarop uiteraard op een pachtsom van f 5000 is gerekend. Daar geen dekkingsmid delen aanwezig zijn, zou het aanvaarden van de verhoogde pachtsom tengevolge hebben, dat de begrooting niet meer sluitend zou zijn. B. en W. vertrouwen, dat de minister van financiën dit motief zal billijken en er niet toe zal medewerken het evenwicht van de ge- meentebegrooting te verstoren. B. en W. stel len dan ook voor, den burgemeester te mach tigen een overeenkomst aan te gaan. waarbij de huurprijs van het strand, aan het Rijk te voldoen, wordt gesteld op f5000 voor 1938 en op f7000 voor 1939 en 1940. Vergadering van den Raad. De raad dezer gemeente is ter openbare zitting bijeengeroepen tegen Dinsdag 2 Augustus a.s. des avonds te half acht ten raaahuize. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Voorstel tot wijziging van de „Ver ordening gemeentepolitie". 3. Voorstel tot- ver lenging van den geldigheidsduur der beheers- verordeningen van de gemeentebedrijven. 4. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den technïsch-aesthetisch adviseur. 5. Voorstel tot ruiling van grond. 6. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Zandvoortsche Schaakclub. 7. Voorstel tot aankoop van een zand-auto. 8. Voorstel tot het opzeggen van de huur var, de bovenver dieping van het perceel Groote Krocht no. 10. 9. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de beschikbaarstelling van premies voor de verbetering van arbeiderswoningen. 10. Ontslag en benoeming van een plaatsvervan gend lid van het scheidsgerecht. 11. Voorstel tot wijziging van de instructie van den ge meente-ontvanger. 12. Voorstel tot het ver leenen van eervol ontslag aan den directeur an de gemeentelijke zee- en zonnebadinrich ting „Zulderbad". 13. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot verhuur van het sportveld gelegen aan de Nicolaas Beets- straat. 14. Prae-advies op een verzoek betref fende de huur van de kiosk op het Badhuis- jlein. 15. Voorstel betreffende de pacht van iet strand van het Rijk. 16. Behandeüna van belastingreclames. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Manden 800Aneta IJM 82 f 2400 520 Claesje RO 46 f 1730 Loggers: KW 112 f 320 MARKTBERICHT. IJmuiden, 29 Juli 1935. Tarbot 9890 ct. per K.G. Tong 200114 ct. per K.G. Heilbot 110 ct. per K.G. Griet f 30—f 15 per 50 K.G. Groote schol f 18 per 50 K.G. Middel schol f 16.50 per 50 K.G. Zetschol f 15.50—f 14 per 50 K G. Kleinschol f 16f 7 per 50 K.G. Bot f 8.50 per 50 K G. Schar f 7.50—f 3.70 per 50 K.G. Poontjes f 1.50 per 50 K.G, Groote gul f 5.40 per 50 K,G. Kleine gul f 4.50 per 50 K.G. Versche haring f 3.50—f 2.50 per 50 K.G. Kabeljauw f 44—f 16.50 per 125 K.G. Koolvisch f 0.25—f 0.07 per stuk. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 29 Juli 1938 (A.N.P.) (Haring.) Steurharing f 8.20 per kantje.. (Versche visch). Tarbot 80100 ct. per K.G. Griet 50—80 ct. per K.G. Tong 120—160 ct. per K.G. Middelschol f 11.60—15.90 per 40 K.G. Kleinschol f 4.50—9 per 40 K G. Schar f 1.90—2.80 per 40 K.G. Met versche visch kwamen hedenochtend aan de markt de trawllogger SCH. 266. G. de Ruiter, met f 233.90. De trawlkotter SCH. 12, G. den Heijer. met f 73 en de Snurrevoorder UK 4, R. de Vries, met f 370.40 besomming. HEEMSTEDE Het regeeringsjubileum van de Koningin. Het programma is gereed. Door de Vereeniging „Koninginnedag" zijn thans plannen ontworpen om ook te Heem stede het regeeringsjubileum van de Ko ningin feestelijk te vieren. Als data der fees ten zijn vastgesteld 5 en 6 September a.s. Maandag 5 September zijn er kinderfees ten. Des n.m. van 2—5 uur zullen kinder feesten georganiseerd worden in Groenendaal, waaraan weer alle schoolkinderen zullen deelnemen. Als bijzondere attractie zullen door het Amusementsbureau Theo Bouw meester uit Haarlem tusschen de gebruike lijke spelen voorstellingen gegeven worden, waarvoor getracht zal worden de beschikking te krijgen over den speeltuin in Groenendaal, welke dan door eenige scholen gelijk bezocht kan worden. Dinsdag 6 September zal meer de algemee ne feestdag zijn. Het plan bestaat, reeds des morgens tusschen 7 en 8 uur muzikale rond wandelingen te doen plaats hebben door de plaatselijke muziekcorpsen; des morgens zul len de klokken luiden. Aubade voor het Raadhuis. Tusschen 9 uur en 9.30 uur v.m. heeft er een aubade plaats voor het Raadhuis, uit te voeren door de schoolkinderen, onder leiding van den heer D. v. d. Stam. Hiervoor zullen vijf liederen ingestudeerd worden. Na afloop hiervan zal een sub-commissie bestaande uit de heeren J. v. d. Putten. J. Schelling. A. J. J. Verspoor, Jan Wiegman en de voorzitter van Koninginnedag, de heer E. Lefebvre, namens de ingezetenen aan het ge meentebestuur aanbieden een ontwerp voor een blijvend aandenken. Het is de bedoeling, daarna een krans te leggen aan den Wilhel- minaboom op het Wilhelminaplein die 40 jaar geleden daar geplant is. Volksspelen. Van 11 uur v.m. tot 12.30 zullen volksspelen georganiseerd worden in de omgeving van het Raadhuis, vermoedelijk aan de Vrijheids- dreef. Een optocht. Het plan bestaat, in den middag een his torische allegorische optocht te houden, naar een ontwerp van den heer Jan Wiegman. Tusschen 2 en 3 uur zal op een nader te be palen terrein de opstelling plaats hebben. Van 35 uur zal de stoet door de gemeente trekken. Een ballon de lucht in. Na dezen optocht zal getracht worden een ballon op te later», als terrein daarvoor is aangewezen het Gemeentelijk Sportpark omdat een ieder daar gelegenheid heeft de voorbereidingen voor den tocht te volgen. Avondfeest en vuurwerk. Des avonds zal er zang en muziek zijn voor het Raadhuis, terwijl het plan bestaat ook een openluchtfilm te vertoonen, eveneens in het centrum van Heemstede. Tenslotte zullen de feesten besloten worden met een groot vuurwerk, dat wel weer zal plaats hebben op het weiland langs de Vrlj- heidsdreef. Onnoodig te zeggen dat de geza menlijke I-Ieemsteedsche muziekcorpsen bij alle feestleijkheden hun medewerking zullen verleenen. Een kermis. Evenals andere jaren met Koninginnedag zal er ook nu een kermis komen op het oude terreintje aan de Torenlaan en op het open terrein tusschen Valkenburgerlaan en Mo lenlaan, zoodat er nu meer gelegenheden tot vermaak geplaatst kunnen worden. Tenslotte doet de penningmeester een be roep op allen, die misschien verhinderd wa ren iets voor deze feesten bij te dragen, dit alsnog te doen op 't Postgironummer van den penningmeester „Twensche Bank Postgiro L10001.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7