De Vierdaagsche afstandsmarschen. ZATERDAG 30- JUL' I 1938 HONKBAL. HET PROGRAMMA. Hedenmiddag is aller belangstelling gericht op den wedstrijd E.D.O.Blauw Wit in het Noorder Sportpark,. Deze wedstrijd is van het grootste belang voor de bezetting van de bovenste plaats. Slaagt E.D.O. er in. aan Blauw-Wit een ne derlaag toe te brengen, dan behoudt E.D.O., evenals Haarlem, haar kans op het kampioen schap. Mocht Blauw-Wit er in slagen om te winnen dan kan haar den kampioenstitel haast niet meer ontgaan. Toch houden wij het op een overwinning van de Rood-Zwarten. J. v. d. Born was vo rige week uitstekend op dreef en zal zich Za terdagmiddag natuurlijk geheel geven om de Blauw-Witters aan slag te bedwingen; daar bij heeft E.D.O. een uitstekend slagteam. Het maken van fouten in het veld, waaraan het E.D.O.-team nog al eens mank gaat, kan in dezen wedstrijd echter wel eens den doorslag geven. De wedstrijd wordt gespeeld op het E.D.O.-terreln en begint te 4 uur. Zondagmorgen vertrekt het Nederlandsch negental, waarvan wij de samenstelling reeds publiceerden, naar Antwerpen om daar den strijd aan te binden tegen de Belgen. Het is mogelijk, dat Van Oostram eerst op de werpplaat zal beginnen en Caluwé zal gaan achtervangen, doch daar het Belgische negental een goede achtervanger aan Gillet heeft, zal naar onze meening Caluwé wel in het verre veld opgesteld worden en wee de Hollander, die Caluwé een kleine vangkans geeft, want hij zal onherroepelijk uitgaan. Wij wenschen het nationale team (wij zou den haast schrijven „het versterkte Haarlem- sche negental", daar niet minder dan zeven Haarlemmers deel uitmaken van dit team) veel succes. De wedstrijd wordt gespeeld in het Ant- werp-stadion in Deurne en vangt aan om 3 uur. Haarlem 2 ontvangt Zondagmorgen half tien Catchers en H. H. C. 2 om 2.15 uur A.F.C. op het Noorder Sportpark. Zal Haarlem 2 een gemakkelijken wedstrijd hebben, waar bij haar de overwinning haast niet kan ont gaan, en ook niet „mag" ontgaan met het oog- op haar kampioenskans, de H.H.C.-reserves zullen alle krachten moeten inspannen om de nederlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Verder ontvangt E.D.O. 2 Zondagmorgen op haar terrein de Blauw-Wit-reserves, van wie zij kunnen winnen. WIJZIGING PROGRAMMA. De wedstrijden Schoten 3—Haarlem 3 en T.H.B. 1—E.D.O. 4 worden niet gespeeld op 3:1 Juli, doch resp. op 30 Juli en 7 Augustus. rATÏILETIEK. NIEUW WERELDRECORD VAN MALMOTT. Uit Gothenburg: Tijdens de Vrijdag voort gezette athletiekwedstr ij den verbeterde de Amerikaansche hardlooper Malmott het wereldrecord 500 Meter, door dezen afstand af te leggen in 1 min. 1/5 sec. Het oude record stond met 1 min. 2/8 sec. op naam van den Amerikaan Eastman, op 6 Augustus 1934 te Oslo gevestigd. ZWEMMEN. VAARDIGHEIDSDIPLOMA A. Woensdagavond had in Stoop's bad het zwemmen plaats voor het „vaardigheidsdiplo ma A" van den K.N.Z.B. Het programma bestond uit; lo. 15 minuten onafgebroken te zwemmen en hierin minstens af te leggen 100 Meter schoolslag, 50 Meter samengestelde rugslag of rug-crawl en 50 Meter vrije slag. 2o. Een ongekleede drenkeling 10 Meter te vervoeren in kopgreep. 3o. In één duik van de bassinrand minstens 5 van de 10 bordjes op te duiken. (De mooiste prestaties van ri:+ -"immer wa ren: 9 bordjes door mevrouw Hout en den heer Kok en 10 bordjes door de heeren Oos terhof en Tollenaar). 4o. 25 Meter schoolborstslag te demonstree- ren. 5o. van de 1 Meter soringolank zonder aan loop een duiksprong en een sluitsprong met aangesloten armen te maken. Alle deelneemsters en deelnemers zijn ge slaagd. Het waren de dames: J. Hout-van Loon D. M. van der Jagt, L. van der Zon en Ja M. de Vries. Verder de heeren G. Kok, G. J. van Abs, W. Oosterhof, H. Tollenaar en J. Ph. Mok. Het examen werd afgenomen door den K. N.Z.B.-official, mevrouw S. E. Knuyt-Van Laai en door den directeur van Stoop's bad den heer G. Vogel. De heer Kuit had er voor gezorgd, dat alle deelneemsters en deelnemers goed geoefend vers-' enen. VOETBAL. De overschrijvingen. Ook nu weer bevat de ..Sportkr." een lange lijst met namen van spelers, die per 1 Augus tus voor een andere vereeniging mogen spe len, o.a. uit Haarlem en Omstreken: Corn. Koek, van Vijfhuizen naar Ripperda. Joh. Stoffels van Velocitas naar R. C. H. A. F. van der Wal van Haarlem naar H.F.C. R. Fr. Twiss van H. F. C. naar Terneuzen. Joh. E. Wijdoogen van V. V. A. naar H. F C. M. Menist van V S. V. naar Stormvogels. J. Dijkshoorn, van H R. C, naar Stormvogels Jac. Bakker van H. R. C. naar Stormvogels. N. Groen van Swastika naar Haarlem. CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het gaat met cricket precies als met voetbal ook bij deze zomersport kan het competitie- programma niet vlot afgewerkt worden. Voor morgen Ls er evenmin een volledig programma, wat voor een gedeelte wel te wijten zal zijn aan het feest, dat door H.C.C. ter gelegenheid van haar zestigjarig bestaan gevierd wordt. Morgen en Maandag spelen de Hagenaars op hun terrein een tweedaagschen wedstrijd te gen de Free Foresters Intusschen heeft Haarlem jl. Zondag prompt gedaan, wat we van haar verwacht hadden: ze heeft kans gezien, op eigen terrein tegen V-V.V. de tweede overwinning van het seizoen te'behalen. Daarom is het wel heel jammer, dat dit voor de Haarlemmers zoo goed als niets beteekent, want V.R.A. behaalde een niet verwachte drie-punts-overwlnning tegen V.O.C. Van de acht eerste-klassers zijn er nu al vijf, die een innings-nederlaag hebben moeten boeken. Dat is wel wat te veel. Alleen de twee teams van H.C.C. en van Hermes-DV.S. zijn er verschoond van gebleven. Rood en Wit kan blijkbaar niet meer win nen, De laatste vier wedstrijden leverden haar slechts één punt op. Dat werd behaald op 3 Juli tegen V.R.A. Op de drie daarna volgende Zondagen werd verloren tegen V.O.C. H.C.C. n en Hermes-D.V.S. Voor morgen zijn slechts twee eerste klas wedstrijden vastgesteld, maar daar is er één bij, die wel veel belangstelling zal genieten. Dat is de tweede ontmoeting tusschen Rood en Wit en Haarlem, die op het terrein aan de Spanjaardslaan gespeeld wordt. De eerste had plaats op 19 Juni op het terrein aan den Scho- terweg en die werd door Rood en Wit gewon nen. Voor morgen staan de kansen vrijwel ge lijk, we zouden ons tenminste niet gaarne aan een voorspelling van den uitslag willen wagen. De andere wedstrijd wordt gespeeld tusschen V.V.V. en V.O.C. op het terrein van eerstge noemde. Als V.O.C. in de kopgroep gehand haafd wil blijven, dan dient ze te winnen, zoo als ze ook op 22 Mei bij de eerste ontmoeting ge daan heeft. We vermoeden, dat het hierop zal uitloopen. C.V.H., die jl. Zondag tegen Excelsior haar vierde innings-nederlaag leed. speelt morgen een thuiswedstrijd tegen A.C.C. Ook nu dur ven we geen overwinning voor Roodt ca. te voorspellen, ook al zal ze gaarne revanche willen nemen voor de drie-puntsnederlaag in den eersten wedstrijd tegen deze Amsterdam mers op 22 Mei. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: V.V.V.—'V.O.C. Rood en WitHaarlem. Overgangsklasse ExcelsiorH.B.S. P. W.—Quick (N.) C.V.H.—A.C.C. Tweede klasse A: A.CC. 2—V.R.A. 2 Haarlem 2Ajax (A.) HerculesV.V.V. 2 U.V.V.—Rood en Wit 2 Derde klasse A: Olympia—V.R.A. 3 b A.C.C. 3aHercules 2 V.R.A. 3a—V.V.V. 3a. Haarlem 3Rood en Wit 3 FLAMINGO S—FREE FORESTERS. Het elftal der Flamingo's, dat op Woens dag en Donderdag 3 en 4 Augustus a.s. te Laren tegen de Free-Foresters speelt, is als volgt samengesteld: Mr. G. Hamburger, aan voerder, D. Ingelse, wicket-keeper, A. Stroink, dr. M. Jansen, A. M. Nolet, A. v. d. Togt, C. W. V. Bakker, H. Klink, R. B. J. de Waal, W. O. F. Wittebol. mr. P. C. G. Labouchère. (Tel.) DE ZEVENDE OEHOE-TOER. P. W.Oehoe's. Na de overwinning op U. D. hebben de Oehoe's in den tweeden wedstrijd tegen bo vengenoemde club de nederlaag moeten lijden, zij het ook met gering verschil, namelijk met slechts 9 runs. De Oehoe's batten eerst en scoorden 139 runs. Op een totaal van 10 runs ging van het openingspaar H. Hackenitz en P. Kuijt eerst genoemde door een misverstand run out, na dat hij alle runs gescoord had. P. de Lugt, die hierna in kwam, scoorde in vlot tempo 20 runs, alvorens door J. Visser gebowled te worden. Kort hierna vielen ook de wickets van P. Kuijt (11) en A. Hartog (15), eveneens dooi den P. W.'er Visser gecleaned. B. Kleefstra als vijfde man ingaande hield echter, goed ge steund door Hub. Boerée, stand. Eerst op 115 kwam de scheiding, toen eerstgenoemde voor een goede 40 op het bowlen van A. Stroink gevangen werd. Kort hierna viel ook het wicket van Boeree voor 21 runs. Het totaal vas de Oehoe's werd tenslotte 139, waarvan W Peschar met 7 wederom not out bleef. Voor P. W. bowlden: N. Leef tink 1-18, A. Stroink 1-36. J. Visser 6-32. Met een stand van 5 voor 136 zag het er naar uit dat de Oehoe's een groote nederlaag zouden lijden. Het totaal werd tenslotte slechts 148, doordat kort na elkaar door uit stekende vangen van Boeree en Hartog de wickets van Visser en Stroink. die resp. 44 en 42 runs scoorden, vielen. Visser was dus ook dit jaar wederom top scorer en legde hiermede voor de tweede maal beslag op het voor die prestatie uitgeloofde bat. Voor de Oehoe's bowlden: P. de Lugt 1-36, A. Hartog 1-48, J. Elsinger 3-40, P. Kuijt 2-18, P. Kluit 1—1, Hub. Boeree 1—1. HAARLEM'S DAGBLAD CRICKET IN ENGELAND. BRADMAN SCOORT WEDEROM EEN DUBBELE CENTURY Te Taunton scoorde Bradman tegen Somer set zijn derde dubbele century van het seizoen en de dertiende honderd van den toer. n.l. 202 uit een totaal van 464-6 (Badcook 110) Somer set 110 en 60-3. Sir Jul. Cahn's XI 215 tegen Glamorgan 210 (Dyson 110x). Walsh nam 9 wickets voor 101. Hampshire 374-6 (Mc. Cor- kell 136) tegen Warwickshire 238-9 (gesl.) R. E. S. Wyatt 66. Lancashire kwam na de 300 van Essex op een moeilijk wicket slechts tot 178. Nichols 6-65 en Peter Smith 4-59 namen de wickets, Sussex 384 tegen Leicestershire 267-4 (Berry 152), Notts 332 en 52-1 tegen Gloucestershire 227. Hammond scoorde zijn 12de century (110) van het seizoen. Surrey 149 en 123-5 gaat op den Oval een nederlaag tegemoet tegen Worcestershire 406-9 (gesl.) Yorkshire passeerde te Scarborough het totaal van Northants 283 met 28 runs. Zaterdag. Perks met 7—58 en 5—87 had een belang- ijk aandeel in de overwinning, welke Wor cestershire 406—9 en 7—0 tegen Surrey 149 en 261 behaalde. Yorkshire 311 en 1284 kreeg tegen Northants 283 en 155, dank zij Verity met 5—52 in de tweede innings, toch nog tijd genoeg om de 12 punten binnen te halen in tegenstelling met Lancashire. Op Old Trafford kon evenmin als te Not tingham Vrijdag een bal gebowld worden. Essex (300) kreeg tegen Lancashire (178) vier punten voor de leiding op de eerste in nings, evenals Notts (332) tegen Glouces tershire (327). Hampshire 423—7 (gesl.) won met innings van Warwickshire 2389 en 123. Herman nam 6—63. De Australiërs 464—6 wonnen met innings van Somerset 110 cn 136. Fleetwood Smith 5—30. Glamorgan 210 en 754 won van Sir Jul. Cahn's XI 215 en 69. Sussex 384 tegen Leicestershire 403—8 werd ook al wegens regen vroegtijdig gestaakt. Een draw was het resultaat. 11 KAATSEN. WEDSTRIJD VAN FRISIA Zondag houdt de kaatsclub „Frisia" voor haar leden op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan een onderlingen competitie wedstrijd. Het begint te halftien. De prijzen bestaan uit luxe voorwerpen. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 193771938 der Haarlemsche Damclub wer den voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: Joh. Fael wint van J. van Looij. Tweede klasse: J. Helmer wint van C. van Wageningen: O. T. Glaser wint van C. van Wageningen; A. M. Reedijk wint van J. Merts. Derde klasse: C. Bouwens wint van G. de la Rie; G. J. Steenklst wint van H. J. Lensen. WATERPOLO. A.Z. 1870—H.V.G.B. (4—2). Nauwelijks is begonnen of Ratting geeft met een doorslagbal aan zijn club de leiding (1—0). Hierop wordt een Amsterdammer wegens opstellen binnen de twee meter het water uitgestuurd. Het duurt toch nog vrij lang voordat H. V G. B. haar numerieke meerderheid in een goal weet uit te drukken. Hauber weet tenslotte met een scherp schot den stand op 21 te brengen, waarmee de rust komt. A.Z. weet reeds vrij spoedig met een houd baar schot haar voorsprong te vergrooten (3—1) H.V.G.B. heeft pech met schieten. Vele malen gaat de bal juist over of tegen de lat De linksvoor maakt er met een schot in den linker bovenhoek 32 van. Wanneer een A.Z.-speler afzwemt, wordt te veel risico genomen, waardoor de Amsterdam mers gemakkelijk kunnen scoren (42). Eenige goede kansen gaan nog voor H. V G. B. verloren. Met 42 komt het einde var dezen fraaien wedstrijd. A.Z. 1870 II—II.V.B.B. II (0—2). A.Z. 1870 n—H.VG.3. H 0—2 SCHAKEN. KIJK UIT. Uitslagen der competitie 2de tiental: CoetsNieuweburg Vliet—Coets Medaillewedstrij d KraaiehageMassa BeierFiset VinkWarmerdam CoetsTempelman PersoonFiset Byry—Bogaard Persoon—Tempelman Bijrij—Vink 2—0 1—1 2-6 1—1 2—0 2—0 2—0 2-0 2-6 2—0 WIELRIJDEN. ,jEXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Woens dagavond een trainingsrit over een afstand van 50 K,M. Verschillende keeren werd er ge demarreerd door T. Handgraaf, J. Smit en B Schell Jr. De uitslag werd na een spannenden rit: 1 J. Smit: 2. K. Verbeek op 2 lengten; 3. J. Ban ken; 4. H. Jansen; 5. W. Kleef: 6. J. Jonker 7. H. v. Es; 8. H. v. Dijk; 9. G. v. Dijk. De Juniores reden een rit over een afstand van 37tó K.M. Hier werd de uitslag 1. Bé 2. Gelaudie; 3. Zekveld, pech. ACHILLES. Daar Zondag a.s. verscheidene leden deel nemen aan open wedstrijden, zal de 2de rit der recordcompetitie niet verreden worden Inplaats hiervan rijden de overige leden een sprintrit. Vertrek 9 uur van Café Bruggink aan de Koningtraat. Er mag alleen gereden worden op wegwielen. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Vrij dagavond een trainingsrit over 35 K.M. De uitslag werd: 1. J. Smit, 2. J. Banken, 3. K. Verbeek. De Juniores reden eveneens 25 K.M. met 1 eindklassement. Uitslag: 1 E. Zekveld, 2. Ge landie, 3. J. Baak. Een sprintwedstrijd over 3 ritten bracht den volgenden uitslag: 1. B. Schell Jr., 9 p., 2. B Groenveld 6 p., 3. W. Kleef 3 p. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. JAARVERGADERING. De Vrijdagavond door den Haarl. Korfbal- bond belegde vergadering mocht zich in een goede opkomst verheugen. De openingsrede van den heer R. de Boer, voorzitter, nam ruim drie kwartier in beslag. Hij gaf een zeer goed beeld van het innerlijk leven van den bond. Een jaar vol afwisseling, een onaangename door het royement van ee.i vereeniging. daar bij echter vele aangename zooals het stijgen de spelpeil en het succes der Haarlemsche KNK.B.-ploegen. OK, stond op den rand van het eerste-klasseschap. THB. promoveerde naar de 2e klasse. Nieuw Flora legde be op den Nieuws v. d. Dagbal. Ook met de H.K.B.-ploegen gaat het goed, al zakt het spelpeil wel, wat volgens spr. zijn oorzaak vindt in de sterke afvloeiing naar den KNK.B., iets wat al zeer sterk tot uitdruk king kwam in de samenstelling van het Bonds twaalftal. Tegen een kleinen teruggang in het aantal seniorenleden staat echter een schitterende stijging van 't aantal adspiranten. nl. van 216 op 338 waarin vooral de vereeniging Haar lem een groot aandeel had. Na nog"gespro ken te hebben over de groot ere hardheid in het korfbalspel vergeleken bij jaren gèleden en de opwekking, om aan een eerstvolgend ïaar te organiseeren sportweek met veel groo- ter aantal leden deel te nemen, eindigde de heer De Boer zijn goed opgebouwde rede met de conclusie, dat de Haarl Korbalbond er goed voorstaat en met vertrouwen de toekomst te gemoet kan zien. Hierna volgde de uitreiking der diploma' medailles en beker De notulen werden goedgekeurd, evenals de uitvoerige verslagen van den secretaris-pen ningmeester, den heer W van Lohuizen. die hiervoor dan ook een welverdiend applaus mocht oogsten. Bij enkele candidaatstelling werden de bestuursleden de heeren H. Orends en W van Lohuizen herkozen, de kascommis- sie zal bestaan uit de heeren Vogelpoel, Blauw. J. Orends en Hooyveld (pl.v.) Na de pauze nam de rede van den heer Van Lohuizen over den algemeenen toestand en de maatregelen tot hei verbeteren er van ge- ruimen tijd in beslag. Van de rondvraag werd een bescheiden ge bruik gemaakt, waarna de voorzitter te 11.15 uur deze geanimeerde vergadering sloot. WANDELSPORT Schitterend geslaagd. De laatste dag van den Vierdaagschen N. B. L. O.-marsch werd een onverwacht groot suc ces. Vrijdag bleven er slechts zes deelnemers thuis, zoodat er 4481 ingeschrevenen hun laatsten wandeltocht gingen verrichten. Als men weet. dat in de drie vorige dagen het aantal uitvallers ternau wernood 2 pet. bedroeg, dan mag men daaruit afleiden, dat de vierdaagsche moreel en sport technisch tot een der best geslaagde sportevenementen van de laatste jaren behoort.. Van het begin tot het eind, dat beteekent voor de 55'ers van 's morgens half zes tot des avonds ongeveer zes uur, in felle zon te wan delen op dikwijls primitieve, landelijke wegen, hebben bijna allen zich uitstekende sportlie den getond, die voor geen geruchtje vervaard zijn. Het was op den laatsten dag werkelijk geen licht parcours, daar dit'voor bijna 60 pet. over schaduwlooze wegen liep. De bevolking door de geheele Maasstreek en ook op het Gel- dersche gebied toonde Vrijdag groot respect voor de prestaties van de duizenden deelne mers en deelneemsters. Er was groote geestdrift langs het parcours. Grave hield zich tamelijk rustig, ook Mill, maar het grootste enthousiasme kwam eerst los in Cuyk. waar drie muziekkorpsen, n.l. de Kon. Ned. Marinekapel, de muziek van den staf te Amersfoort en de muziek van de be reden militaire politie te Amsterdam, hun collega's met montere marschen kwamen af halen. Reeds hier begon ook de bloemenhulde en kwamen de autoriteiten de deelnemers be groeten. De minister-president, dr. H. Colijn, begeleid door kapitein J. L. Breunese, reed per auto langs vrijwel het geheele parcours en sloeg in Cuyk den tocht der duizenden over de pontonbrug gade. Ilier verschenen ook de mili taire autoriteiten. Het doortrekken door Ouyk, dat geheel met vlaggen getooid was en waar de V. V. V. den gasten limonade aanbood, duurde bijna twee uur. Na Cuyk volgden de laatste 15 K.M., welke door allen, die eenmaal de Maas waren over gekomen na de moeilijke Mooksche Steeg door worsteld te hebben, in een bewonderenswaar dig tempo en stramme houding werden afge legd. Hier deed de doorsnee-Nederlander niet voor de beste buitenlanders onder en hier werd ook wederzijdsche waardeering getoond. Van de grens der gemeente Nijmegen af tot aan de Prins Hendrik-kazerne werd het voor de honderden deelnemers ^en zegetocht, langs dubbele hagen van menschen, die bijna allen van oud tot jong. bloemen aanboden. De stem ming steeg met de minuut en zorgde voor een feestelijk slot, dat bekroond werd met de of- ficieele prijsuitreiking op het Molenveld door de militaire autoriteiten, in tegenwoordigheid van den minster-presdent. De prijsuitreiking Dr. Colijn, die zelf ook eenige kruisen uit reikte. richtte hartelijke woorden tot de bui- tenlandsche en de Nederlandsche deelnemers, in tegenwoordigheid van verscheidene auto riteiten, onder wie wij nog opmerkten mr. ba ron Van HeemstraCommissaris van de Ko ningin in Gelderland, baron de Marqureau militair attaché bij het Fransche gezantschap en den heer Zapp, generaal-secretaris bij het Duitsche gezantschap te 's Gravenhage, Dr. Colijn wijdde een woord van hulde aan de manschappen van de koloniale reserve, die zich bij dezen marsch op bijzondere wijze on derscheiden hadden. Bijzondere waardeering sprak de minister uit over de kranige houding van vele jongere soldaten, die hoewel nog slechts eenige maanden onder dienst, reeds op zulk een uitstekende wijze de marschen vol bracht hadden. Hij sprak zijn bijzondere sym pathie uit voor de koloniale reserve, waaraan hij zulke aangename herinneringen uit het verleden had, niet als minister-president, maar als oud-kameraad. Toen hij Vrijdagmorgen de koloniale reserve zag marcheeren, had zijn hart gepopeld. Spr. wees op het sterke plichts gevoel van dit korps, waarop steeds gebouwd kan worden. Ook huldigde minister Colijn de Duitsche deelnemers en hoopte, dat zij de beste herin neringen aan de Hoilandsche gastvrijheid zul len bewaren. Voorts richtte hij zich tot de En- gelschen. die hij complimenteerde, in het bij zonder de heer Martm, die de eerste buiten lander is, aan wien het kruis voor tienjarige deelneming kon worden uitgereikt. De heer Van der Kaay, die reeds voor de twintigste maal aan de vierdaagsche had deelgenomen, werd eveneens door den mi- nister-jpresident gehuldigd, terwijl kapitein Breunesse persoonlijk het kruis voor twintig jarige deelneming overreikte aan Jhr. van der Goes, ritmeester van de huzaren, dien hij schetste als de man met het sterke Hoiland sche karakter, die zijn manschappen weet aan te vuren tot uiterste krachtsinspanning. Het gouden kruis voor 10 maa] deelneming ontvingen: H. H. Winters, adj. Oo. 18e R. I.: C. v. d. Mark, Serg. tamb. R. Genietroepen; C. Takkebos, Rotterdam; G. H. v. d. Spek, Korps Mar.: H. G. Anemaet, Sergt. Kol. Res. A. G. de Willigen, Politie, Den Haag; L. Apon, Politie, Den Haag; A. L. v. d. Bos, Politie. Den Haag; J. van Dijk, Zeist; J. G. Mlchorius. Amersfoort; H. Schoonhage, Amsterdam: G. W. van Kooten. Den Haag; Th. A. Groothui zen, Nijmegen; A. J. F. Roeleven, Nijmegen. D. de Leeuw, Maj. Art., Den Haag; mevrouw E. HuurmanKuyper, Nijmegen: R. J. Martin (Engeland); H. J. Ennen, le luit. Veldart. Utrecht. De gouden kroon voor 11 maal deelneming ontvingen: H. K. Kronig. Kap. 15e Reg. Inf J. van Rooyen, Wachtm. Tie Reg. H.: I, Beek ---r 7>pperw Kon. Mar.: J. Willemse. rïaarlem; A. H. M. Wap. Rot- erdam; C. H. Bennink. Vrijw. lurgerw. Amsterdam: H. J. van Diepenbeek, Amsterdam; S. H Xj? - r- Schipperheyn. Nijmegen: me- .'rouw D. H. Jansende Waal. Nijmegen. Het gouden cijfer 12 voor 12 naai deelneming kregen: N. I. Spkema. Res. Kapt. Jagers; C. 3rey. Serg. Luchtv. Het gouden cijfer 13 voor 13 i Willem^» naal deelneming: W. J. Korte. J. Willemse. 5erg L s Haarlem. Het gouden cijfer 14: B. Tichelaar. Serg. 7e R. I.; mevrouw M. J. van der Kley—Vreyen- hoek, Rotterdam: K. Vis, Den Haag; W. de Haas, Den Haag; J. Vos, Amsterdam; W. I. A. van der Kley, Rotterdam. Het gouden cijfer 16: A. A. Schwing. Kap. Ja gers; O. van 't Zet, Sergt. Genietr.; J. H. Teu- nissen van Maanen. Opperw. Inst. 8 R. V. H.; O. F. J. Randwijk, Wachtm. Kon. Mar.; Jhr. H. H. van Kinschot, le luit. Huz. Het Gouden cijfer 17; A. A. M. Göbel, Op perw. 2e Half Reg. H. Het gouden cijfer 20: Jhr. A. v. d. Goes, Ritm. 2e Reg. Huz.; A. C. G. Dinkhuyzerf. Den Haag; P. J. van der Kaay, Elden (bij Arnhem). 4477 deelnemers volbrachten de marschen. Op den laatsten dag van de vierdaagsche bedroeg het aantal uitvallers slechts vier, zoo dat 4477 wandelaars den tocht tot een goed einde hebben gebracht. Het aantal inschrijvingen bedroeg 4760. Niet opgekomen waren 176 deelnemers, terwijl den eersten dag 14 niet waren gestart en 9 uit vielen. Het totaal aantal was hiermee terug- geloopcn tot 4561. Woensdag bleven er 16 thuis en vielen 19 uit, zoodat het gezelschap was jeslonken tot 4526 personen. Donderdag ble ven er 18 thuis en vielen 21 uit, zoodat er nog 4437 overbleven. Hiervan gingen Vrijdag 4481 op stap; er waren vier uitvallers, zoodat 4477 wandelaars de vierdaagsche hebben volbracht. De deelnemers uit Haarlem en omstreken. Aan de marschen hebben o.a. met succes deelgenomen op het parcours van 55 K.M. per J. C. van Looy, voor de 4e maal. Op het parcours van 40 K.M. per dag. M. C. Deurloo voor de 8e maal. J. Willemse nam voor de 11e maal deel op het parcours van 55 KM.; hij ontving deo ouden kroon. W. Vleghert, lid van de Bloemendaalsche Politie Sportvereeniging nam voor de derde maal deel. Mevrouw Schmidt-Miissler en G. H. Wame- link wandelden voor de tweede maal mee. van den weg staande auto's mogen - wanneer licht op ver plicht is - géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, rooogt u In zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverllchtlng ól Óen links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft. WIT^ R000 WATERPOLO. DOLFIJN—D. W. It. (2—2). (Gestaakt). Wegens de intredende duisternis zag scheids rechter Doggen zich Vrijdagavond genood zaakt dezen laatsten competitiewedstrijd in de le klas A te staken. De eerste aanvallen zijn voor De Waterrat ten, doch Kollerie wordt zwaar bewaakt, zoo dat hij niet veel uit kan richten. Over het algemeen wordt er zwaar gespeeld. Een schot van Kollerie gaat net naast. Het spel wordt herhaaldelijk wegens overtredin gen onderbroken. Wanneer keeper Kollerie een ver schot van Stender verkeerd beoordeelt, is het 10. Eenige aanvallen van de Waterratten loo- pen op niets uit, maar wanneer Kollerie een corner naar Veenstra plaatst, maakt deze ge lijk. (1—1). Als Van Amersfoort het water uit moest, is het De Vries die de numerieke meerderheid in een' doelpunt weet uit te drukken. (1—2). Na de hervatting zijn de Waterratten het eerst bij den bal; een hard schot gaat rake lings over het doel. Het wordt vrij donker; het spel ls niet zoo goed meer te volgen. Als Van Amersfoort den bal goed aangegeven krijgt, maakt hij van dichtbij gelijk. 22) Even later staakt de heer Dogger den strijd, die echter voor de ranglijs: geen enkelen in vloed meer had. POSTDUIVEN. DE REISDUIF Uitslag Oudenbosch, afstand 90 KM. Los 8 uur. Eerste pr. duif 9 uur 47 min. Laatst* 9 uur 57 min. H. J. Handgraaf 1 5 9 19 21 22 28 36 47 §1 57. P. Kroon 2 10 40. C. Th. Verdonk 3 6 17 18 24 26 27 29 30 31 32 37 41 42 48 60. P. J. Kok 4 20 38 43 44 50 59 61 63 65 66. N. We zenbeek 7 16 33 35 39 45 49. J. F. Scherf 8 53, A. In 't Veld 11, J. Th. Bakker 12 14 34 54 55 56 58, G. H. Brendel 13, J. J. Hart 15, A. Ver gers 23 25. J. H. Kneteman 46, H. Bouwens 52, H. Everts 62. J. J. de Bie 63. Uitslag Chateroux, afstand 657 KM. los 6 uur 15 min. 1ste pr. winnende duif 4 uur 26. laatste 5 uur 29 min. H. J. Handgraaf 1 16. J. J. Hart 2, H. Everts 3 10 14 19. P. Kroon 4 11. P. v. Andel 5. J. Th. Hein.sbergen 6 13 15 20 21. C. Th. Verdonk 7 8 9 12 18 24. J. Th. Bakker 17 23 25, C. v. 't Ende 22, P. J. Kok 26 27f f A A. A i A j'

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13