IAAT/TIttritunN BURGERLIJKE STAND. ZAT K R D fï 10 1ULI 1038 HAARLEM'S DAGBLAD Giftmenger ter dood veroordeeld. Vonnis in het proces te Luxemburg. LUXEMBURG. 30 Juli. (A.N.P.) Het Luxem- burgsche Assizenhof heeft Adam Salzburger. verdacht van moord door vergiftiging met strychine.op zijn vrouw, en poging tot moord door vergiftiging en doodslag op den man van zijn minnares. Gertrude Tangeten-Threis, tot den doodstraf veroordeeld. Zijn mede plichtige, vrouw Tangeten, word tot 25 jaren tuchthuis veroordeeld. Mexicaansche bandieten blazen trein met dynamiet op. Drie reizigers gedood. MEXICO. 30 Juli. (Havas). Bandieten hebben den trein Tampico-San Luis Potosi met dynamiet opgeblazen. Drie personen wer den gedood en 19 gewond. Na den aanslag trachtten de bandieten den trein te bestor men, doch zij werden door de soldaten, die den trein begeleidden afgeslagen. Het hoofd van de bandieten. Lombardo Ta- pia, oud-Kamerlide dat de zijde van Decillo had gekozen tijdens den opstand, werd ge dood. Hij had zich na het einde van den op stand overgegeven aan de regeeringstroepen, doch later heeft hij zijn actie hervat. Het goud van de Karimata naar Amsterdam gebracht. De heer Schroder, agent van Lloyds te Amsterdam en lid van de firma Langeveldt Schroder, die gistermiddag te Terschelling is aangekomen, is hedenmorgen naar Am sterdam vertrokken met het opgebaggerde staafje goud. Het goud zal in Amsterdam in de brand kast ten kantore van de firma Langeveldt Schroder bewaard worden. De nachtploeg van de Karimata die he denmorgen om kwart over zeven op Ter schelling aankwam, met twee fotografen die vannacht opnamen hebben gemaakt, heeft niets bijzonders opgehaald. De buit bestond slechts uit stukken wrakhout. De heer van den Broek, directeur van de ge meenschappelijke mijnbouw maatschappij Billiton, is vanochtend met de „Stortemelk". het sleepbootje van de firma Doeksen, naar den baggermolen gevaren. Met hem gingen mede de heer van de Capelien en de be kende schilder Piet van der Hem. die een teekening van de Karimata zal maken. Tenslotte vernemen wij. dat naar alle waarschijnlijkheid het goud. dat eventueel nog zal worden opgehaald, voorloopig op den baggermolen bewaard zal worden en dus niet onmiddellijk naar Amsterdam zal wor den gebracht. HAWAII CLIPPER VERGAAN? Olievlekken op het water. MANILLA. Het transportschip Meigs heeft bericht gezonden, dat het in de omgeving van de plaats, vanwaar de laatste berichten van den Hawaii Clipper zijn gehoord, een olievlek op het water heeft .aangetroffen. (United Press.) The Harlem Hotclub Maxim's. Vrijdag werd te Haarlem opgericht „The Haarlem Hotclub ..Maxim's" onder voorzitter schap van den heer J. v. d. Pligt, oud-bestuurs lid van de Haarl. Dancing Society „Everybo dy". Gezien deze oprichting is het bestuur van „Everybody" van meening geweest, den heer v. d. Pligt te moeten schorsen als secretaris. Het bestuur van de „Maxim's" is als volgt samengesteld: J. v. d. Pligt, voorzitter, P. Nix, secretaris, mej. Thecla Franken penningmees- teresse. De vereeniging stelt zich ten doel het orga- niseeren van soirées en thé-dansants e.d. Op Zaterdag 6 Augustus a.s. geeft The Haar lem Hotclub Maxim's een Chineesch tuinfeest onder het motto „Come and Dance, China town in Haarlem". Deze soirée zal worden gegeven in den voor deze gelegenheid geillumineerden tuin van het Gem. Concertgebouw. Aan dezen avond zal medewerken de be kende band George Pickard, Ladycrooner miss June Parker. Verder is het bestuur er in geslaagd het radio-Jazz-quartet The Novelty Four te en- gageeren. Wij vermelden nog dat de directie van het Gem. Concertgebouw voor deze gelegenheid een dansvloer in den tuin zal leggen, terwijl bij ongunstig weer deze soirée zal worden ge geven in alle zalen van het Concertgebouw. MOTORSPORT. UITSLAGEN T.T-RACES. De uitslagen in de drie nationale races te Assen waren: 250 c.c. klasse: 1 A. Maasland Jr. Den Haag. met Matchless, tijd: 1 uur 7 min.. 37 3 5 sec., gemiddelde uursnelheid 102.8 Kilometer, 350 c.c.-klasse: 1 J. Visser, Midlum, met Lady. tijd: 1 u. 6 min. 59 sec., gemiddelde uur snelheid 118.5 K.M. 500 cc.-klasse: 1 B. Maltha, Rotterdam, met Triumph, 1 u. 5 min. 37 sec. gemiddelde uur snelheid 121 K.M. 2 J Bron. Amsterdam, met Vincen Th. R. D.. tijd 1 u. 6 min, 17 3/5 sec., gemiddelde uursnelheid 119.6 K.M. De snelste ronde in de drie klassen der na tionale races werd gemaakt door Maltha, na melijk in de derde, met een tijd van 7 min. 59 sec., d.w.z. een gemiddelde van 124.3 K.M. LAWNTENNIS. JAPAN—CANADA (2—0) Uit Montreal; Vrijdag is hier voor de eer ste ronde der Amerikaansche zone van het tournooi om den Daviscup de ontmoeting tus- schen Canada en Japan begonnen. De Japanners wonnen beide enkelspelen in drie straight sets. Nakano sloeg Wilson met 62, 63, 62 en Yamagishi klopte Murray met 6—1, 63, 63. DUITS CHLANDZUID - SLAVIë (1—1) Uit Berlijn: Vrijdagmiddag is de finale van de Europeesche zone tusschen Duitschland en Zuid-Slavië met de beide enkelspelen begon nen: Puncec, die schitterend op dreef was. won van Henkei erv Von Metaxa sloeg Pallada, zoodat de stand na den eersten dag 11 is. H. K. C ANIMO—READY. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak. Barendse- straat 29. Te spelen op 1 Augustus Animo-Ready A. combinatie•Haarlem-combinatie en op 2 Augustus Animo-Ready B-combinatie—Oos terkwartier-combinatie, beide wedstrijden be ginnen om 7.15 uur. Oefenen: Donderdag aan den Vergierdeweg. Komt allen! GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Bankbiljet a f 10. B>ruyn, Velserstraat 62rood (tusschen 6-7 uur n.m.)klantenboekje, Rij broek, 2e Zuidpolderstraat 59: ceintuur van mantel, Junge, Grebberstraat 14; étui met in houd, Habes, Rollandstraat 48; dames-arm bandhorloge, Nobels, Neptunusstraat 7rood; hond Gersche setter Siebol, Const. Huygens- laan 16 te Heemstede; groene regenjas, Ve- ringa, A. L. Dyserinckstraat 122. 3 katten, Kennel Fauna, Fr. Varkensmarkt 24. gum mimantel, Vreenegoor, Merovingenstraat 28, portemonnaie met inhoud, Boeser. Paul Kru- gerstraat 21, idem v. Rooyen, Gen. Cronjéstr. 83rood, portefeuille inh. o.a. rijbewijs t. n. v. d. Berg, Bergen (N.-H.i. portemonnaie, pakje inh. kinderrokjes, Politiebureau Smedestraat; por temonnaie met inh., Hulsebosch. Zijlstr. 12; gouden ring met 3 steentjes, Swalt, Emostraat 20; sleutels aan ring. Smit, Pijlslaan 110; sleu tel, Passchier, Byzanthiumstraat 54; taschje met inhoud, Rooyen, Beukenstraat 4; lederen tasch inh. papieren, Warmer, Kruistochtstr, 30; tasch, Grit, Wilgenstraat 46, actetasch, Ponsel, Zijlweg 24. MARKTBERICHTEN. BEVERWIJK Zaterdag Spinazie per kist 0.200.45. Postelein per kist 0.130.48. Andijvie per 100 str. 0.602.50. Wortelen per bos 0.04 Vè0.08. Bieten per bos 0.06. Komkommers per 100 24 Augurken per mandje 0.120.18. Aardappelen, klei, per KG 0.03V2—0.05. Peulen per KG 0.16—0.22. Doppers per KG 0.100.14. Capucijners per KG 0.130.18. Raspers per KG 0.140.18. Tuinboonen per KG 0.041/2—0.11. Snijboonen per KG 0.120.18. Heerenboonen per KG 0.110.14. Bloemkool per 100 716. Uien per KG 0.07. Sla, per 100 krop 0.604 Rabarber per 100 os 24.50. Pieterselie per kistje 0.06. Selderie per kistje 0.15 Appelen per KG 0.11—0.22. Aardbeien per doosje 0.070.14, Frambozen per doosje 0.150.19. Bessen per slof 0.650.90. Idem zw. per slof 1.502.25. Kruisbessen per slof 0.650.90. v HAARLEM, 30 Juli. Bevallen 26 Juli: H. A. Veenstra—de Meijere, a.; 27 Juli: F. SnellensVerhorst, d.; 28 Juli: J. A. HubertKlok, d.; T. van der Laan— Brugts, z.; 29 Juli: G. van der GrachtImker, d.: A. H. M. van KoperenRiksen, z.; A. M. SchrïjberZonderhuis, d.; E. J. van Delden Springveld, z. Overleden 28 Juli: A. M. E. Dingemans de Hoog. 60 i„ Spaame; P. V. H. van den Heu vel, 78 j„ Kolkstraat; 29 Juli: S. Meijerse, 71 j„ Nieuwe Gracht. VELSEN Bevallen: H. C. J. Schlüter—Ruijg. z.. Ter rasweg 73, Santpoort; A. M. Apeldoorn—Ro- zemeijer, d., de Lethstraat 19. Velsen (N.) J. M. M. Gill—Helder, d„ W. Daniëlslaan 39 Santpoort; M. Lolkemade Graaff, d. en z.. P. Potterstraat 2, IJmuiden; J. P. M Lager- berg—Lubbers, d„ P. Potterstraat 1, IJmui den; G. RaspoortVellema, d„ Plancius- straat 59, IJmuiden; J J. van Dalen—Calis. z., Hagelingerweg 184, Santpoort; M. K. v. d RaadBauer, d„ Kon. Wilhelminakade 9 rd. IJmuiden. Overleden: R. Udinga, 63 j„ weduwnaar van E. Brugman. Zeeweg 56 IJmuiden; E. Visser 75 j., echtgenoote van G. Post, Pr. Kruger- straat 35, IJmuiden. Gehuwd: J. Zorgman en M. van der Zee Amsterdam, Meerhuizenplein 32 I; A. O. de Boo en A. H. Rietberg, Haarlem, Vondelwee 264; W. Langbroek en L. E. Koster, Amster dam, Koninginneweg 155 B H. Ondertrouwd: A. Piersma en W. Claus. Vei- serduinweg 106, IJmuiden. Van Galenstraat 4. IJmuiden; P. Verschoor en J. C. A. Lamfer kamp, Fultonstraat 13, IJmuiden; A. Wester- wal en C. van der Sluis, Visseringstraat 15, Kastanjestraat 31, IJmuiden; H. van Strien en M. A. Oldenburg, Pr. Steijnstraat 14, IJmuiden, Kanaalstraat 112, IJmuiden; J. J Born en M. K. Pollack, Eksterlaan 37, IJmui den, Meeuwenlaan 37, IJmuiden; A. L. J. Ch Wassenaar en M. K. Veldman, Engelmundus- weg 12, IJmuiden, de Weerdstraat 12, IJmuiden. IJMUIDEN Gediplomeerden en Bevorderden Nijverheidsschool te Velsen. Cursus 1937/'38. Afd. Motorrijtuig- en rijwielherstellen. Gediplomeerden: A. Hiigeman, H. Kort, G. Willemsen, F. Tegel, K. J. Oosterveen, H. v d. Wel, P. A. Schilder. E. Visser (prijs). H. J. Bosman. N. de Niet, K. Vlam. M Quakkelaar, J. F. v. d. Wateren. D Korf. J Tates, J. de Weers, H. ter Haar. P Krab. K Oudshoorn. P. de Beurs. K J Haan. Afd. Maehinebankwerken: J. v. d. Linde, D Groen, J. Kuypers, G. v. d. Dool, P. Joosten. E. Wijnkoop (prijs). H. Wen- ting, R. v. Aalst. A. F. v. Vianen, D. H. C. de Ruyter, N. de Koning, H. Hagedoorn, H. B. de Jong, B. Hoek, J. Bekker, W. Gisius, W. D. Huender, V. C. Straatsburg. Afd. Vuurwerken: J. Balke. Afd. Electriciens: J Schinkel. J. v. d. Akker, G. Gravemaker, Stuurman, C. Groenewoud (prijs). J. Schuyt P Mantje, K. Messink. W. Borst, H. Bosch, W v. Hiel, A. de Vroome, H. de Wit, J. Duyvels- hoff, J. Baak, P. Nieman. De heer W. Lagendijk, expert bij de Scheepvaart Inspectie te IJmuiden, nam Vrijdag na 21 dienstjaren afscheid. De heer Lagendijk ontvangt een geschenk van de ambtenaren te IJmuiden in tegenwoordigheid van diverse autoriteiten der Scheepvaart Inspectie. Afd. Timmeren: P. de Beer, L. Schoots, C. Cornelisse, Th. v. Son. A. Bodewes, C. Zwaan, K. Zonj'êe, C. Keesman, G. Smit, C. van Duyn (prijs), F. Schmidt, M. Schouten, A. Vendel, C. Kroon. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Afd. Motorrijtuig- en rijwielherstellen. J. Thomas, J. G. Gaarthuis, J. M. Boom^ D F. C. Tuin, J. Been, A. Dekker, N. van Raap horst, H. de Jong, C. Jabroer, W. Zeeuw, C. de Boer, J. Luppens, J. v. Duivenvoorde, W. v. Opzeeland, H. de Regt, L. Otte, J. van Ga meren, N. Heynis, N. Butter, D. F. Kuypers, W. M. Hoefakker, F. A. de Wildt, A. Perisutti, J. de Ruyter, M. Dekker, A. v. Riessen, J. de Pagter, G. Gaarthuis, J. den Dunnen, G. Zwart, P. Stelder. H. Langendijk, K. Wijker, B. den Bakker. J. Falentijn, F. v. d. Wint, K. A. Kruyff, J. Kramer. Afd. Maehinebankwerken. C. v. Dongen. M. Veerbeek, J. Visser, C. Voorburg, R. Hoffmanns, H. v. d. Veen, E. Tuyn. B. de Jong, J. W. Dekker, M. L. Spaans. J. A. Visser. J. Th. Tromp, H. de Bruin. A. Keuter, A. D. v. d. Boogaard. P. N. de Haan, P. W Slotemaker, M. Gerrits. F. Bosker, M. Plug, Pieters. J. Smit, P. Lustig. G. Duin. M. v. Bavinckhoven. J v. Vliet, B. Blok. W. Kok, H. Taconis. J. Pielkenrood. N. de Bruyn, J. Otto, F. Willems. J. Zuiderduin, W. Rietman, W. Overkleeft, M. Wiegant C. Nijsen, C. Dirks, A. Schelvis. R. Collard. M. Ritskes, H. Spoel- stra, J. ten Napel, W. Groen, K. de Pagter, B. Wilbrink. Afd. Electriciens: J. F. C. Dedding, H. Thomas, J. H. N. Swart, Th. G. v. d. Wiele, A. H. Smit, E. v. d. Linden, J. N. Spreeuw, D. Carati, A. Visser, J. Bennik, W. v. Driel, J. L. Langendijk. P. Kaandorp, A. Meesters, J. v. Beek. J. Zaal, J. de Witte, C. Bier, W. Rietman. J. v. Bennekom, J. H. Zwit ser, B, Hofman. L. Groen, G. Edel, S. Rum- ping. R. Beyer. J. Smit, C. Tijman. W. Hovel, H. Frantsen, E. Tuyn, L. E. Gouda, J. Langereis Afd. Timmeren: P. Giele. A. v. Eerden. M Koster. S. de Boer. C. Rijkers. K. Smit. G. Blom. H. Schoone, W. Capelle. J. v. d. Mey. S. Bouma. L. v. Goethem. J. de Niet, J. Zuurbier, M. Knapen, E. Winkel A. Komen. Met de handen in heete specie gevallen. Merkwaardig ongeval in de Kennemerlaan. In de Kennemerlaan vond Vrijdagmiddag een merkwaardig ongeval plaats, dat vel -an bijzondere omstandigheden te wijten is. Mej. L., wonende -'v.ipr op de fiets naar familie in de Kennemerlaan gereden. Zij pas afgestapt toen de knecht van den electricien V.. die een emmer heete isolatie specie met. zich op de fiets meevoerde, tegen haar aan botste. Beiden vielen en kwamen met hun handen in de heete specie terecht, die over de straat was gestroomd. lierdoor bekwamen zij pijnlijke brandwonden, vooral doordat het goedje moeilijk verwijderd kon worden. Dr. van Leeuwen, die toevallig bij het ongeval aanwezig was, heeft geholpen door den heer Bakker van het Roode Kruis, die inmiddels gewaarschuwd was, beide jonge lui geholpen en verbonden. Het bleek, dat bei den brandwonden van den tweeden graad aan de handen hadden bekomen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Haarlem IJM 8. Vangst 1300 m. haring. 60 m. diversen. 71 kantjes steurharing. Hercules IJM 196. Vangst: 40 m. schelvisch. 70 m. braadschelvisch 40 m. radio, 220 m. makreel. 120 m. gul en kabeljauw. 20 m. plat- Visch. Totaal 510 manden. Witte Zee IJM 167. Vangst: 20 m. grove schol, 45 m. kleine schol. 85 m. schelvisch, 125 m. braadschelvisch. 160 m. gul. 45 m. wijting, 140 m. gestripte makreel. 60 m. dichte ma kreel, totaal 186 m. en 360 stuks ijskabeljauw en 470 st stijve kabeljauw. Flamingo IJM 25. Vangst: 1100 m. haring 60 m diversen. 40 kantjes steurharing. Knikker IJM 4. Vangst: 65 m. schelvisch. 90 m. braadschelvisch. 100 m. gul, 60 m. plat- eisch, 40 m. wijting, 15 m. radio, 20 m. makreel .iotaal 395 m„ benevens 500 stuks ijskabel jauw en 130 stuks stijve kabeljauw. Voor de Dinsdagmarkt. Amstelstroom IJM 81 (van de Westkust) Vangst: 235 m. heek, 65 m. diversen. BESOMMINGEN. Logger Adjowico R.O. 9 f 1060. MARKTBERICHT. (Versche visch) IJmuiden. 30 Juli 1938. Tarbot 96—90 ct per K G. Tong 190—114 ct. per K.G. Griet f 28.50—f 20 per 50 K.G. Kleinschol f 16f 7 per 50 K.G. Schar f 6.50—f 5.20 per 50 K.G. Kleine roode poon f 2.50 per 50 K.G Kleine gul f 8—f 4.90 per 50 K.G. Wijting f 7.80—f 4.60 per 50 K.G. Kabeljauw f 33—f 4.60 per 125 K.G. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken Aneta I.TM 82 Claesj' RO 53. De Maria R. Ommering IJM 7 gaat Maan dag naar zee. Weer IJmuidensclie visschers naar Duitschland vertrokken. Groote belangstelling op het Stationsplein. Hedenmorgen is met den trein van 10 uur opnieuw een ploeg IJmuidensche visschers naar Duitschland vertrokken, hetgeen onder groote belangstelling geschiedde. Velen waren op en om het Stationsplein aanwezig om ge tuige te zijn van dezen merkwaardigen uit tocht van visscherlieden. Het Is opvallend dat zich onder degenen, die naar Duitschland gaan, niet alleen men- schen bevonden, die reeds geruimen tijd werk loos zijn, maar ook matrozen en stokers en zelfs stuurlieden, wier schip slechts korten tijd is opgelegd en die spoedig weer naar zee zouden kunnen gaan. Uit vele dingen blijkt dat het niet lang meer zal duren of er zal een tekort aan bevaren zeelieden voor de vloot van IJmuiden ont staan OM DEN STORMVELD-BEKER. STORMVOGELS—U.V.S. Hedenavond 7 uur wordt de eerste neder laagwedstrijd om den Stormveld-beker ge speeld. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg, Haak Jr., Krab, Pol, Schoorl, Prins, Verdam, Goedhart, Van Pel, Cupido, Opbergen Het medespelen van Hollenberg is niet zeker. Afscheid W. Lagendijk. Na 21 jaar dienst als expert bij de Scheepvaart Inspectie. Vrijdagmiddag heeft de heer W. La gendijk, expert bij de Scheepvaart In spectie alhier, die den dienst met pensioen verlaat, afscheid van zijn functie genomen, in .tegenwoordigheid van zoovele belangstellenden, dat het kantoor te klein was om allen te be vatten. O.a. waren behalve de chef en de IJmui densche collega's aanwezig de heeren Ir. A. van Driel, waarnemend inspecteur-generaal der S. I., C. A. G. van der Boom, inspecteur eerste district, G. Manten, inspecteur vierde district, H. Scliuringa, expert te Rotterdam namens den inspecteur aldaar, de experts W van Duijn, Amsterdam. J. P. Craamer, Vlaar- dingen en A. L. Melineke, hoofdbu.eau den Haag, C. Oud, dij ecteur van het Staatsvis- schershavenberirijf, W. F. Fournier, inspec- r /ur van het Stoomwezen, het bestuur der oedersvereeniging en vele reeders, M. P. Jon- i- r namens Lloyds Registc-r of Shipping, Am- -terdam, Bragaar namens Bureau Veritas, P Bouwmeester namens den Germanischer Lloyd enz. Allereerst werd de heer Lagendijk, die van zijn echtgenoote en zoons vergezeld was. toe gesproken door den heer van Driel, die zeide. dat de inspecteur-generaal verhinderd was. lf te komen. Spreker wees er op, dat hij ruim 21 jaar met den heer Lagendijk heeft samengewerkt en hem in den tijd heeft lee- ren waardeeren als een man van groote vak bekwaamheid, die zijn werk met grooten ijver vervulde. De heer Lagendijk heeft blijk gegeven, veel tact en een nuchteren kijk op de zaken te bezitten. Zijn heengaan is voor de S. I. een gevoelig verlies. Spreker las daarna een brief voor van den mspecteur-generaal. waarin deze den heer Lagendijk dankte voor de wijze, waarop deze ziin werk heeft verricht en heeft meegewerkt, om den naam der S. I. hoog te houden. De heer van der Boom voerde het woord na mens de vereeniging van Ambtenaren bij de S. I.. bij verhindering van den voorzitter Spr. dankte den heer Lagendijk voor wat deze gedurende vele jaren als penningmeester voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Eerman, adj. inspecteur alhier, zei slechts korten tijd met den heer Lagendiik te hebben samengewerkt Maar deze korte tiid van samenwerking was voldoende om den heer Lagendijk te doen kennen als een trouw medewerker, waarvoor hij hem dankte. De heer Joh. Polderman, voorzitter van de Reedersvereeniging, was dankbaar voor het voorrecht, met den heer Lagendijk te hebben mogen samenwerken. Van ganscher harte wenschte hij hem vele gelukkige jaren toe ALs souvenir bood de heer Polderman den heer Lagendijk een album aan met fraaie fo to's van het terrein waarop deze lange jaren heeft gewerkt. Dat dit voor hem lange jaren een herinnering mag zijn. De heer Lagendijk ontvine als aandenken aan zün afscheid een door den jongsten ex pert. den heer D. van Dongen, gecalligra- oheerd album met de handteekeningen van de bezoekers. De heer Lagendijk heeft een mooie loopbaan achter zich. Van 1892 tot 1901 was hij werk tuigkundige ter Koopvaardij, van 1901-1907 chef-machinist bij het Aannemersbedrijf do Groot en Kalis. Den 15en Augustus 1907 trad de heer Lagendiik in overheidsdienst als eer ste machinist bi.i het G. E B te 's-Graven- hage welke functie hij vervulde tot 1 Octooer '010 (oen 1,1we-d benoemd tot hoofdmachl- •list bij het GEB te Delft Van 16 Januari 1917 tot zijn afscheid was de heer Lagendijk expert bij de Scheepvaart Inspectie te IJmui den. De Kennemerlaan gaat zich mooi maken. Illuminatie tijdens de jubileumfeesten? Op initiatief van de Buurtvereeniging „Ken nemerlaan" werd gisteravond in hotel Ken- nemerhof een vergadering gehouden ter be spreking van een voorstel van het bestuur, om in principe te besluiten de Kennemerlaan tij dens te jubileumfeesten te illumineeren en te versieren. Ondanks dat de belangstelling niet groot was waarover de voorzitter en andere aan wezigen hun groote verwondering uitspra ken werd besloten behoudens goedkeuring der autoriteiten het noodige te doen om het plan ten uitvoer te brengen. Eenige aanwe zigen stelden zich beschikbaar om de be- noodigde gelden ongeveer f 400 in te zame len. Het bestuur van de Buurtvereeniging „Ken- neberlaan" hoopt op de grootst mogelijke me dewerking, want alleen wanneer de Kenne merlaan en Kennemerpleinbewoners fliijk in hun beurs tasten zal het plan kunnen worden uitgevoerd. Maar dan zal de Kennemerlaan ook een groote attractie worden. Het is de bedoeling aan beide zijden van de straat een kleurrijke illuminatie aan te brengen en den rijweg te overkappen met een plafond van vlaggen. Een en ander natuurlijk na goedkeuring der autoriteiten. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Geboren: d. van A. Zwart—Hooiveld, Noorderwij k- weg 53. z. van A. Teusink—Post, Boogaardlaan 21. d. van E. v. d. Wegenv. Wijngaarden, Acacialaan 52. d. van C. M. W. Schweitzer—Theunisse, Heemskerkerweg 115. d. v. J. M. Raat-v. d. Brink, Wijkermeerweg57 d. van J. M. C. van Buggenum—Burger, Hoflanderweg 216. d. van J. BrouwerGriekspoor, Munniken- weg 78. d. van G. J. de Vries—v. d. Waal, Hoflander weg 82. Overleden: J. Timmer, geh. met S. Chr. A. van Luijk, eerder weduwnaar van A. Bartel, oud 58 ja ren, alhier, Narcissenweg 49. J. van der Helm, oud 76 jaren. wed. van R. Krabbendam, alhier, Scheijbeecklaan 5. E. Schmidt, oud 74 jaren, geh. met K. de Groot, alhier, Vondellaan 9. Getrouwd: G. H. van Leersum en F. J. v. HAARLEMMERMEER BENOEMING WIJKVERPLEEGSTER. In de plaats van zuster W. ten Weerde, aan wie wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd met ingang van 1 Oc tober a.s. eervol ontslag werd verleend als wijk verpleegster van „Het Witte Kruis" in den kring Vijfhuizen, werd benoemd zuster Lamerus, thans in gelijke betrekking werk zaam te Abbenes. HET OPENLUCHTSPEL. In verband met het door de oranjevereni ging „Hoofddorp" te organiseeren 4 daagsch Oranjefeest ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, vernemen we, dat het bestuur van deze ver eeniging de opvoering van het openluchtspel „40 jaar onder Oranje" nader heeft bepaald op Zaterdag 3 September tegen den avond. UITSLAG AANBESTEDING. Bij de in de Landbouw te Hoofddorp voor rekening van de afdeeling Haarlemmermeer van de N V. Vereeniging „Het Witte Kruis" gehouden openbare aanbesteding van het bouwen van een wijkgebouw te Vijfhuizen (arcihtect L. Kraak) werd ingeschreven als volgt: Perceel I Grond-, beton-, metsel-, stu- cadoor-, timmer- en ijzerwerk: P. Appelman te Nieuwvennep f 6500; G. Westerman te Hoofddorp f 6520; A. Gosselink, aldaar f6540; H. P. Bakker te Nieuwvennep f6595; C. D. Slooten te Vijfhuizen f 6890; Gebrs. van Keulen te Zwanenburg f 6965; J. F. Meegdes te Halfweg f 6990; G. Grauwelman te Vijf huizen f7150; W. N. Bakker te Badhoevedorp f 7500; H. v. d. Fange te Zwanenburg f 7667. Perceel II. Lood-, zink-, sanitair- en water- leidingwerk: J. G. Huijsing te Badhoevedorp f 550; F. Prins te Hoofddorp f 575; J. J. Corba te Zwanenburg f 585. Perceel III: Schilder-, glas- en behangwerk: G G. Du wel te Nieuwvennep f470; L. Tanis te Vijfhuizen f553; H. v. d. Fange te Zwa nenburg f 558. Gunning aangehouden. MUZIEK-, ZANG-, TOONEEL- EN SPORTVEREENIGINGEN. In de Landbouw te Hoofddorp hield de Fe deratie van muziek-, zang-, tooneel- en sport- vereenigingen in Haarlemmermeer, een ver gadering, onder leiding van den heer J. H. Pooters. Na opening van de bijeenkomst door den voorzitter, brachten de secretaris en penning meester hun verslagen uit, waaruit bleek dat de financieele toestand der vereeniging gunstig is te noemen, mede ook al doordat de verleden jaar gegeven gezamenlijke uitvoering een groot succes is geweest. Van het flink batig saldo zal een belangrijk deel voor de muziektent worden aangewend. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. J. Koopman, voorzitter, G. de Koter, secre taris en J. H. Pooters, penningmeester. Medegedeeld werd dat de vereeniging een van haar aangesloten leden heeft moeten verliezen, doordat de Chr. gem. zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria" is ontbonden. Besloten werd weder een gemeenschappe lijke uitvoering, op een nader te bepalen da tum, te organiseeren. In verband met het plan tot het bouwen van een muziektent werd als resultaat van de door de Federatie met het gemeentebestuur gevoerde onderhandeling medegedeeld, dat omtrent de plaatsing van deze tent in het wandelbosch nog geen positieve resultaten zijn verkregen, doch toezegging is gedaan dat die plaatsing in elk geval in het voorjaar van 1939 wel tot stand zal kunnen komen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 14