Nieuwe moeilijkheden voor het visscherijbedrijf. Ochtendbeurs Amsterdam KAMI WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 HAAREEM'S DAGBESD 2 IJMU1DEN Arbeidersreserve sterk gedund door de Duitsche werving. Reedersvereeniging licht regeering in. Maatregelen verzocht. Reeds gedurende een reeks van jaren worstelt het visscherijbedrijf, om het hoofd boven water te houden en tot nu toe hebben we nog steeds kunnen uitroepen: luctor et emergo! De crisis, die het visscherijbedrijf moést doormaken, was vrijwel dezelfde, waarmede vele andere bedrijven in ons land te kampen hadden en veelal nog hebben: gebrek aan afnemers. Voor het visscherijbedrijf kwamen in dezen crisistijd natuurlijk ook nog de pe riodieke moeilijkheden als slechte vangsten, zomerwarmte enz. een woordje meespreken, moeilijkheden die met de perioden van groote vangsten en van frisch vischweer de na tuurlijke ups en downs vormen van een be drijf, dat van ouds tal van moeilijkheden kent. Een nieuw gevaar bedreigt thans het visscherijbedrijf, een gevaar, waarop we al meermalen in ons blad gewezen hebben, n.l. een mogelijk te kort aan bevaren personeel, maar dan in een nieuwen vorm. In zijn „klassieken" vorm schuilde dit ge vaar daarin, dat sinds jaren her geen aan vulling van eenige beteekenis van onder-af plaats vond. De jeugd voelt er tegenwoordig weinig meer voor, met een trawler naar zee te gaan, vooral omdat het leven aan boord van een trawler verre van aanlokkelijk is. En sedert de IJmuidensche reeders zijn overge gaan tot het in de vaart brengen van groote trawlers, is het er niet beter op geworden. Wij hebben meermalen in ons blad de aan dacht hierop gevestigd, we hebben er op ge wezen, dat het vóór alles noodzakelijk was, dat er van de zijde der reeders iets gedaan werd, om het leven aan boord wat te veraan genamen. Het is niet alleen de veelal schrale verdiensten, die bij velen een tegenzin in het varen op eentrawler veroorzaakten. De jonge lui van thans hebben andere ideeën en an dere behoeften dan die van 20 jaren geleden. Het oude visschersmilieu verdwijnt noe lan ger hoe meer en wanneer men jongens uit een ander milieu wil trekken, dan zal er op vloot heel wat moeten veranderen. Het zou met deze moeilijkheden zoo'n vaart niet geloopen hebben en als er niets anders gebeurd was, zou de arbeidersreserve nog niet zoo gauw uitgeput zijn, want de sterkte van de vloot is sedert het begin van de crisis aan zienlijk afgenomen, zoodat er 'n ruime reserve beschikbaar bleef. En met het in de vaart brengen van groote trawlers werd de toestand zoo, dat met een veel kleiner aantal manschappen dezelfde vangcapaciteit ge handhaafd kon worden, ja de capaciteit zelfs nog vergroot werd. Zoo zou er voorloopig althans, nog veel evenwicht in vraag en aanbod zijn gebleven. En toen zonden eenige Duitsche ree ders, die hun vloot de laatste jaren aanzienlijk hebben uitgebreid en daar door met een tekort aan bevaren manschappen te kampen kregen, hunne „runners" naar IJmuiden, om daar arbeidskrachten voor hun sche pen aan te werven. De Duitsche ree ders kennen hun Pappenheimers; ze weten heel goed, dat degenen, die op een IJmuidensehen trawler hebben gevaren, het vak verstaan en het is maar al te zeer bekend, dat dc Duit sche schippers wat graag met Hol- landsche matrozen en stokers varen. De voorwaarden, die de Duitsche runners konden aanbieden, waren lang niet onguns tig. Niet alleen het loon was goed. ook de andere voorwaarden waren van dien aard, dat ze voor de niet verwende IJmuidensche, Katwijksche en Egmondsche visschers heel verleidelijk waren. En er werd grif voor Duitschland getee- kend, zoo'grif dat met.inbegrip van de derde ploeg 40 man die heden vertrekt, reeds ongeveer 160 visschers van de vloot van IJmuiden een plaats op een Duitschen trawler hebben gevonden. En er kunnen nog veel meer geplaatst worden, zoodat de ar beidersreserve spoedig uitgeput zal zijn. De reeders zien wel in, welk gevaar er voor hen in deze Duitsche werving schuilt. Want het jaar is spoedig om en dan moet er weer een nieuw contract opgemaakt worden Wan neer dan de overvoerde arbeidsmarkt der laatste jaren plaats heeft gemaakt voor een tekort, staan de werknemers steviger in hun schoenen dan in vele jaren het geval was. Dat zal natuurlijk met nalaten, invloed uit te oefenen op de te voeren onderhandelingen en zal zijn stempel drukken op het contract voor 1939. De overheid heeft bij deze werving een min of meer passieve houding aangenomen. Op geen enkelen zeevisscher is invloed uitge oefend. Het was slechts de Gem. Arbeids beurs te Velsen, die zich daadwerkelijk met de werving bemoeide, maar verder bemoeide de overheid zich niet met het geval. Maar deed zij niets vóór de werving, zij ging die ook niet tegen, hetgeen heel begrijpelijk was, want eike werklooze, die naar Duitschland gaat, beteekent vermindering der crisiskos- ten. Honderd en meer gezinnen uit den steun :s een niet te versmaden verlichting voor de Nederlandsche schatkist. En thans hebben de reeders inge" zien dat het den verkeerden kant op gaat, althans van hun standpunt be keken. Ons is n.l. ter oore gekomen, dat een delegatie naar den Haag is geweest, die de bevoegde instantie heeft verzocht, de bemiddeling te sta ken en zoo mogelijk een tijdelijk ver bod tot werken in Duitschland uit te vaardigen. Het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat men in den Haag iets voor deze maatregelen voelt. Den Haag toch heeft door het verplichten van andere Nederlandsche werkloozen om in Duitschland te gaan werken, aan onze zee- visschers feitelijk den weg gewezen. De regee ring kan nu moeilijk terug. Dit zou alleen mogelijk zijn, wanneer de reeders van IJmui den zouden kunnen garandeeren, dat er werk is voor degenen, die dank zij de Duitsche werving in Duitschland aan den slag zouden kunnen gaan. En dat is natuurlijk een onmogelijkheid. HEEMSTEDE AGENDA Jeugdhulde 1938. Een comité benoemd. Veertien jeugdorganisaties waren Dinsdag met 23 afgevaardigden vertegenwoordigd bij ae bespreking van de plannen, zooals deze zijn uitgestippeld van de plannen, zooals deze zijn hulde 19*38 te 's Gravenhage, terwijl nog van één jeugdorganisatie bericht was binnenge komen dat men wenschte deel te nemen aan deze actie, maar verhinderd was een afgevaar digde te zenden. In totaal vertegenwoordigen deze 15 Jeugd organisaties ruim 750 leder., terwijl de ver wachting gewettigd blijkt dat zoowel het aan tal ve ree mg in gen _als. dat.,der deelnemende le den zal stijgen. Bén commissie van vijf-leden werd benoemd, die de werkzaamheden ten uit voer zal brengen, terwijl a}le aangesloten ver- eenigingen zullen bijdragen in de kosten en regelmatig door de commissie op de hoogte zullen worden gehouden van de stand van za ken. De commissie bestaat uit de dames G. H. van Geffen, secretaresse (Groenendaalkade 3' mej. P. Vester en de heeren J. A. Hoekendijk Jr., tvoorz.) H. Klaver, (penningmeester) en G. A. Straatman (voor pers en propaganda). De niet vertegenwoordigde Jeugdvereenigin- gen, die aan deze actie toch wenschen deel te nemen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij de Secretaresse, terwijl voor hen, die een steentje willen bijdragen in de kosten van deze Heemsteedsche Jeugdhulde, nog wordt medegedeeld, dat het adres van den pen ningmeester is: Raadhuisstraat 42. HET BADHUIS AAN DE POSTLAAN In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 25 tot en met 30 Juli genomen 509 douchebaden en 22 kuipbaden. Aan 30 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddags van 2 tot 4 u. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 79 volwassenen gebruik gemaakt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij: C. Verdonkschot, Camplaan 12, tortelduif; v. Looy, Binnenweg bril in étui; W. Korthals, Binnenweg 60, portemonnaie met inhoud; Kieft, Glipperweg 64, Kerkboekje; Bureau van politie: dames mantel, paar glacé handschoenen en broche; Kroeze, Abr. Kuijperstraat 18, rijwieltasch met gereedschap; Akerboom. Bleekersvaartweg 27, armband: K Korsman, Bennebroekerweg 934. door met 6 tennisballen; Ververschingshuis. Groenendaal. bos sleutels; de Graaf, Borneo- straat 22, damesmantel: IJtsma, Heerenweg 22 haldband. AANBESTEDING. Heden: WOENSDAG 3 AUGUSTUS Gebouw Odeon, Jansstraat 48: Lezing met lichtbeelden over het Nationale Park „De Hooge Vcluwe", 8.30 uur. Luxor Sound Theater: „Marine-pronkstuk ken", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" Rembrandt Theater: „I'll Take Romance" en variétéprogramma van Schaefers Lilliputter Troupe. 2 30, 7 en 9.15 uur. Palace Fan: i nema: „Z'n groote kame raad" en „Zijn tweede moeder". 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Echo der bergen" en „Clipper Eiland". Moviac Uurfilmtheater, Groote Markt 25: Doorloopende voorstellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a Geooend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 4 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7,-9 uur. Hedenmorgen werd in de kazerne aan den Koudenhorn te Haarlem aanbesteed: het doen van voorzieningen aan militaire gebou wen en werken te Haarlem. De raming be droeg f 15 840. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij „Saturnus" te Amsterdam voor f 14.769. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur Londen 8.95 13/16. Berlijn 73.27 1/2. Parijs 5.03 1 3. Brussel 30.33. Zwitserland 41.78. New-York 1.82 7/8 12.uur Londen 8.95 7 8. Berlijn 73.30. Parijs 5.03 1 4. Brussel 30.83. Zwitserland 41.80. Kopenhagen 40. Stockholm 46.20. Oslo 45. New-York 1.83. Praag 6.3"1. Italië: Vrije lire 9.65 Rreislire 8.60 Bankpapier 8.10 De Bilt voorspelt: Meest matigen Noordoostelijken tot Oostelijken wind, helder tot licht be wolkt, droog weer, warm in het Noorden, in het Zuiden zeer warm. BAROMETERSTAND Hoogste 773.3 m.M. te Ona. Laagste 752.5 m.M. te Vardö. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich in den nacht sterk naar het Noorden en Noordoosten uitgebreid. In Noord-Scandinavië stijgt de luchtdruk en het gebied met de hoog ste barometerstanden zal spoedig boven Mid den- en Noord-Scandinavië komen te liggen. In het Noordwesten nam de luchtdruk iets af. In Noord-Scandinavië en in IJsland brachten krachtige winden uit het Noordwesten zware regens en afkoeling. In Oost-Europa herstel den zich de hooge temperaturen na een tijde lijke afkoeling, na onweders gisterenmiddag in Oost-Duitschland. (Te Dresden viel gister overdag 7 m.M. regen). Een vlakke depressie over de Golf van Biscaje beïnvloedt het weer voor den ingang van het Kanaal en brengt warmte in Bretagne en in het Zuiden van Ierland. Valentia meldde hemenmorgen 7 m.M. regen, welke in den nacht gevallen is. Op IJs land is het zomersch warm en ook op de Oost kust van Groenland werden gisteren zomer- temperaturen gemeld. De hitte in Frankrijk was gisteren iets minder groot. In de Alpen bleef de temperatuur even hoog (Jungfrau- joch 0 graden Celsius), doch de bewolking nam iets toe. Het is te verwachten, dat de wind iets meer naar het Ooosten zal omloopen en matig van kracht zal blijven en dat het zonnige en warme weer zal aanhouden, met de grootste warmte in het Zuiden. (Maximum boven 30 graden Celsius). BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 768 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KEEP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 9.43 uur; n.m. 22.14 uur. Strand berijdbaar van 14.4520.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 345 1/2 Vergde Vorstenl. 88 1/41/2 Amst. Rubber 232 Philips 250 1/4—1 AKU 46 3/447 1/8. Beth. Steel 44—1/8 U. S. Steel 44 7/8—5 1/8 Republic Steel 14 7/161/2 Anaconda 271/8 Shell 12 38. American Enka 27 North Tmerican Rayon. 183/16 Het jubileum van de H. O. V. De plannen voor dezen winter. Het bestuur van de H.O.V. heeft een folder verspreid, waarin een overzicht wordt ge- .egeven van de plannen voor dezen winter. Zooals bekend zullen drie feestconcerten ge geven worden: het eerste is een historisch concert onder leiding van Marinus Adam. De eerste programmahélft speelt in 1813, de tweede in 1836; men hoopt het orkest van 1813 in de origineele costuums van dien tijd te doen herleven. Het tweede feestconcert dirigeert Frits Schuurman, thans dirigent van het Residen tie-orkest.. Gehoopt wordt, dat op het derde feestcon cert de oud-dirigent, dr. C. L. Walther Boe£ kapitein-dirigent van de Kon. Militaire Kapel, alsmede de oud-dirigent Eduard van Beinum. eerste dirigent van het Concertgebouw, voor den dirigentenlessenaar zal verschijnen. In de tweede helft van het seizoen komen eenige g astdirigenten. Als piano-solisten worden genoemd de be roemde Fransche kunstenaar Robert Casade- sus en verder zijn tal van kunstenaars en kunstenaressen uitgenoodigd, als solisten op te treden: Peter Staedlin, Willem Andriessen Theo van der Pas, Karei de Jong, Felix de Nobel (met Jos. de Clercq en Johan de Nobel in het Triple Concert). Henriette Bosmans, Piet de Waardt; verder de cellisten Piatigorski en Raphael Lanes, Hans Byvanck, Yvonne Astruc, Nap de Klijn, Lotte Leonard, Dorothy Helmrich, Ankie van Wickevoort Crommelin en Corry Bijster. Met eenige solisten wordt nog onderhandeld. Bij den folder, die prijkt met de portretten o.a. van Frits Schuurman. Ed. van Beinum. dr. Walther Boer en Marinus Adam is een in- teekenbiljet voor de verschillende concerten gevoegd. Rectificatie. In een deel onzer vorige oplage kwam door een correctiefout de volgende zinsnede in het hoofdartikel voor: We rijden door Frankrijk en kampee ren in Frankrijk en voelen ons gelukkig. Het is hier groot, mooi en vrij en de menschen zijn er vriendelijk. Zij beklagen den vreemde ling omdat hij van een ander ras en ander volk ls dan het hunne. Zij vinden hem niet eens minderwaardig". Dit moest natuurlijk zijn: „Zij beklagen den vreemdeling niet enz." Voorts werd als één der namen van Bour gondische wijnen genoemd Romantée. Dit moest zijn Romanée. MARKTBERICHT. Woerden 3 Augustus. Aanvoer 402 partijen kaas: le kw. f 23 a f 25; met rijksmerk 2e kw. f 21 a f 22.50. Zware tot f 25. Handel; matig. VEEMARKT. Amsterdam 3 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 237 vette kalveren, le kw. 6066 (enkele hooger), 2e kw. 5458, 3e kw. 4048 per K.G. levend gewicht; 77 nuchtere kalveren 712 per stuk. 155 varkens; vleeschvarkens. wegende van 90 tot 110 K.G. 6667. zware varkens 6465. vette varkens 6364 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel sleepend, dalende prijzen. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. Varkens ruimere aanvoer, handel iets beter, prijzen als Maandag jl« ZEILEN. AMERIKA—NEDERLAND IN EEN ZEILBOOT. MONTAUK POINT. 3 Aug. (A.NP.) De Nederlandsche zeiler kapt. Kuyt is vandaag uit Montauk Point vertrokken om met zijn tien meter lange zeilboot den Oceaan over te steken en Nederland te bereiken. Behalve kapt. Kuyt zijn nog twee man aan boord. Hankau heftig bstookt. Japansclie bommenwerpers richten ernstige schade aan. HANKAU, 3 Augustus. Achttien Japan- sche bommenwerpers hebben de stad aange vallen en zwaar geteisterd. Gesteund door tien jachtvliegtuigen lieten de aanvallende machi nes boven het vliegveld, den spoorweg en de fabrieken en pakhuizen in het noordelijk deel der stad bommen vallen. Ook de fortificaties langs de dijken der rivieren werden gebom bardeerd (United Press) De zee eischt zeven menschen- levens. LA ROCHELLE, 2 Augustus. Aan het strand van St. Martin op het eilandje Ré zijn zes meisjes en een opzichter van een gesticht in een diepen kuil in de zee verdronken. (Havas) Frankrijk en Duitschland sluiten een economische overeenkomst. O.a. de kwestie der Oostenrijksche schulden geregeld. De Fransch-Duitsche economische onder handelingen hebben geleid tot een overeen komst, waarvan de teksten gisteravond te Berlijn zijn onderteekend. Het accoord om vat een herziening en vernieuwing voor den tijd van een jaar van het verdrag van 10 Juli 1937, een uitbreiding tot Oostenrijk van de economische en financieele conventies tus- •chen Frankrijk en Duitschland, een regeling der Oostenrijksche schulden betreffende de waarborgen van 1933 en 1934 en verschillende andere leeningen, een herziening van den rentevoet der Dawes- en Youngleeningen, welker rente verlaagd werd, terwijl het ver schil voor aflossing zal worden besteed. Wat de Youngleening betreft krijgt Frankrijk een behandeling, die op zijn minst gelijkwaardig zal zijn aan die, welke kortgeleden aan Enge land is toegekend. Tenslotte hebben de on derhandelingen geleid tot een gunstige op lossing van verschillende bijkomstige kwesties, zooals de ontdooiing van bevroren Fransche bezittingen in Duitschland en de economische betrekkingen tusschen Duitsch land en de Fransche koloniën. Het accoord is voor Duitschland ondertee kend door staatssecretaris Von Weizsacker en den leider der Duitsche delegatie Hennen en voor Frankrijk door den Franschen am bassadeur Francois Poncet en den directeur voor handelsovereenkomsten. Alphand, die leider was der Fransche delegatie. PERSONALIA. Voor het examen ter verkrijging van het manufacturenbrevet (handelskennis en vak bekwaamheid) slaagden de heeren A. J. Borst te Haarlem en J. v. d. Beek, te Overveen. Spaansclie regeeringstroepen behalen succes in de Sierra Albarracin. Aan den mond van de Ebro is het leger van Franco in het voordeel. Naar Havas uit Madrid verneemt is het of fensief van de regeerïngstroepen, dat Maan dag op vijftig Kilometer ten Westen van de Teruel in de Sierra Albarracin is begonnen, gisteren met succes voortgezet. De troepen in het centrum van het front hebben stellingen, bereikt, waar de vijand sedert maanden zijn tegenstand had voorbereid. Zij wisten de troe pen van Franco te verdrijven en achtervolg den hen naar het Oosten. De regeeringstroe- pen leden slechts geringe verliezen. Maandag maakten de regeeringstroepen zich meester van de hoogten, welke Guadalaviar beheer- schen en gisteren hebben zij het dorp zelf bezet en zijn verder opgerukt. Uit Saragossa wordt aan Havas gemeld, dat de artillerie van Franco de regeeringstroepen aan de monding van den Ebro zonder ophou den bestookt. Gisteravond werd medegedeeld, dat men er in geslaagd was een hergroepee ring van de regeeringstroepen te verijdelen. Het schijnt, dat de tegenstand voor de troe pen van Franco is verbeterd en dat zij tegen over de aanvallen van de regeeringstroepen het dubbele aantal manschappen kunnen stellen met een artillerie, welke vijf tot zes maal sterker is. Ook schijnt de rechtsche luchtmacht er in te zijn geslaagd ongeveer dertigduizend man van de regeeringstroepen op den rechteroever van den Ebro te iso- leeren. GEEN DRIE NAAST ELKAAR! Een automobilist, die 'n auto gaat in halen, welke reeds bezig te een derde automobiel voorbij te komen, pleegt een strafbaar feit. Dat is hinderlijk (en soms gevaarlijk) daarom heeft de wet het verboden: mitsdien: „geen drie rijdende auto's naast elkaar bij het inhalen". STAALTJES VAN GEDULD. De beroemde natuur- en sterrenkundige Isaac Newton was niet alleen groot in geleerd heid, maar ook in geduld. Ten bewijze hiervan wordt de volgende anecdote verteld: Eens op een avond had Newton voor kor ten tijd zijn werkkamer verlaten. Maar dit oogenblikje kwam hem duur te staan: toen hij weer binnentrad, vond hij de papieren op zijn bureau, waaraan hij had zitten werken, in vlammen staan. Newton's kleine hond Diamant was op de schrijftafel gesprongen, had blijk baar alles besnuffeld, en toen hij zijn meester hoorde naderen in 2ijn zenuwachtigheid om dat hij stout was, de kaars omgegooid. Jaren en jarenlang had Newton de ingewik kelde astronomische berekeningen gemaakt en de uitkomsten hiervan op deze bladen getee- kend. Met één oogopslag zag hij, welk een ramp er jeschied was! Maar hij werd niet kwaad of driftig, doch zei alleen tegen het hondje: „O, Diamant, wat heb je me nu een vreeselijk ver driet gedaan!" Dan begon hij zonder aarzelen den langen, moeilijken arbeid weer van voren af aan en hij had nog de voldoening, dat zijn werk in druk verscheen en door de geheele geleerde wereld bewonderd werd. Een ander staaltje van geduld leverde de groote denker Thomas Carlyle. Toen hij het eerste deel van zijn beroemd geworden werk over de Fransche revolutie af had, gaf hij het manuscript aan zijn besten vriend om het door te lezen. Door een ongelukkig toeval legde deze het pakje dadelijk bij het thuiskomen op een stoel in de hal en vergat het heelemaal. Een paar weken gingen er over heen, toen meldde zich bij Carlyle de drukker om het werk te halen. De schrijver stuurde zijn dienstmeisje naar zijn vriend, maar het pakje was weg en alle nasporingen bleven tevergeefs, Totdatmen tenslotte ontdekte, dat het dienstmeisje van Carlyle's vriend het pakje had opengemaakt en toen ze zag, dat het niets dan beschreven bladen bevatte, deze gebruikt had om er de kachel mee aan te steken. Zoo werd Carlyle's levenswerk, waaraan hij ja renlang gearbeid had, in een paar dagen ver nietigd. 't Zal voor den vriend niet gemakke lijk zijn geweest, de jobstijding over te brengen en de historie vermeldt niet, oi Carlyle erg woedend was. Hoe het zij: hij begon onmiddel lijk opnieuw te schrijven en bracht het heele werk tot een goed einde! RRDERAMMA DONDERDAG 4 AUGUSTUS. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het AVRO-Aeolian-orkest. 11.15 Decla matie. 11.40 Ensemble Carel Alberts (Om 12.05 Orgelspel). 100 Gramfoonmuziek. 1.45 Het Sylvestre-trio. 2.30 Het Kovacs Lajos-orkest, „The Manley Brothers" en declamatie. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Piano voordracht. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs Lajosorkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 „Die Moserbuebe". 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Psychologische causerie. 8.00 Berichten ANP, dansorkest. 9.15 Radiotooneel. 9.40 Het Om roeporkest en solist. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Majo Marco's orkest. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gramofoonmuziek (om ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO-orkest (1.00 I.20 Gramofoonmuziek. Om ca. 1.15 Berichten) 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Zang en piano. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Quatre-mains. I.d. pauze: Gramofoonmuziek. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelconcert. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.458.00 Reportage, eventueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Zang. 9.00 Declamatie. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sonora-kwintet en gramofoonmuziek. 11.15 Gramofoonmuziek. ca. II.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Viool en piano. 11.50 Gramofoonmu ziek. 12.20 Het Vario-Trio. 12.50 Gramofoon muziek. 1.20 Voor tuinliefhebbers. 1.35 Het New English strijkkwartet en solist. 2.20 Het MacArthur-kwintetè 3.05 Leden van het BBC- Northern Ireland-orkest en solist. 3.35 Het Stedelijke orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.») Cellovoordracht. Pianoduetten. 7 20 Orgelspel. 7.50 Callender's orkest. 8.20 Herinneringen uit 1914. 9.25 Ge varieerd programma. 10.15 Causerie: I Protest. 10.20 Berichten. 10.45 Het Orchestre Ray- monde. 11.25 Maurice Winnick en zijn Band. 11.5012.20 Gramofoonmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 8.109.20: 10.10 en 12.40 Gramfoonmuziek. I.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang, 3.20 en 4.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Radio tooneel. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 8.35 Uit Vichy: Concert. 10.5011.05 Gramo foonmuziek. KEULEN 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Om roeporkest. 12.20 Omroep-Amusementsorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Kurorkest Bad Sooden-Allendorf en mi litair ork. 8.50 Radiotooneel met muziek. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.50 Nedersaksen-orkest. 12.303.20 Danziger Landesorkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.502,20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert. 6.20 Viool en piano. 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroepkleinor- kest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 en 6.00 Fud Candrix' orkest. 6.35, 7.35, 8.20 en 9.17 Gramofoonmuziek. 9.20 Symphonie- concert mmv. solist. 11.0011.20 Gramofoon muziek. DEUTSCIILANDSENDER 1571 M. 7.20 Declamatie. 7.50 Dansmuziek. 8.50 Om roeporkest en -koor en solisten. 10.20 Berich ten. 10.50 Solistenconcert. 11.05 Berichten. II.20 Het Nedersaksen-orkest. 12.202.20 Nachtconcert (1.151.26 Tijdsein),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2