Het Mauritspark, de nieuwe I De beteekenis der romantische straatnamen. Welke grensdocumenten zijn noodig? 38 65 ALBERT HEIJN Mesembrianthemums. WOENSDAG 3 'AUGUSTUS 1938 HAARDEM'S DAGBESD 5 Oudere Haarlemmers zullen zich herinne-1 ren dat de eenige verbinding tusschen Haar lem en Overveen over den Zijlweg liep. Op de plaats, waar zich thans de Verspronckweg en de Julianalaan bevinden, trof men enkel uit gestrekte weilanden aan, terwijl meer naar den Overveenschen kant detuinbouw werd beoefend. De Schotersingel, tusschen de spoorlijn en de Jan Steenstraat, liep langs weilanden, waar zich o.a. een „nederzetting" van het Hoenderpark „Ajam" bevond, terwijl ter hoogte van het begin der Van der Vinne- straat de remise van de Bloemendaalsche tram verrees. In een betrekkelijk korten tijd is dit stads gedeelte volkomen van karakter veranderd. Het Kleverpark-kwartier ontstond en breidde zich uit, en naar Overveen werd een fraaie verbindingsweg geprojecteerd. Langs dezen weg (Verspronckweg en Julianalaan) heeft nog eenigen tijd een speciaal tramlijntje ge reden. doch dit is reeds eenige jaren verdwe nen. Aan de Julianalaan verscheen als forsche voorpost een groote, grijze villa, aanvankelijk „Swastica" geheeten, en geleidelijk werden de beide zijkanten van dezen weg volgebouwd. Stoop's Bad vormde met het Kennemer Ly ceum een uitgebreid begin van deze beboou- wing waardoor meer nieuwe dwarsstraten en wegen noodig waren. Tusschen de beide deelen van de Juliana laan ontstond een nieuw kwartier (Oranje Nassaulaan, Prins Hendriklaan enz.) en daar mede werd de uitbreiding van dit gedeelte blijkbaar stopgezet. Totdat de argelooze wandelaar, die in dezen zomer bij de voormalige villa „Swastica" 'thans de Meierij geheeten) een zijweg insloeg, tot de verrassende ontdekking kwam, dat ten noorden van de Julianalaan een nieuw dorp is gebouwd. Een uitgebreid complex van plei nen, wegen en lanen is in een betrekkelijk korten tijd uit den grond verrezen. De ont werpers van deze uitbreiding hebben er naar gestreefd het landelijke karakter van deze omgeving zoo veel mogelijk te behouden, door vijvers aan te leggen en boomengroepen in het project uit te sparen. Het is echter niet alleen de snelle wijze waarop deze villawijk tot stand is gekomen, die verrast; ook de namen van de verschil lende wegen wekken door hun romantischen inslag verwondering. Het „Mauritspark" wekt vage herinneringen aan de tropische ge westen van Zuid-Amerika, doch de juiste be teekenis der namen is niet algemeen bekend. Om deze redenen volgen hier enkele verkla ringen. De wegen en lanen in het Mauritspark zijn ontleend aan de periode, waarin de Hollan ders door vestigingen der West-Indische Com pagnie veroveringen in Zuid-Amerika maak ten. Johan Maurits. Het hart van het Mauritspark wordt ge vormd door het Johan Mauritsplein (in de officieele aanduiding der gemeente Bloemen- daal is de letter „h" in den voornaam weg ge laten, doch dit lijkt ons niet juist). Er ligt een pittoresk vijvertje; er verheft zich een geweldige beuk, die in het wegenplan is uitgespaard en die thans aan dit nieuwe plein een vriendelijk aspect geeft. Het is dus geen toeval, dat op dit plein de naam van Johan Maurits werd gegeven, want ^Jeze im mers was het, die de ziel was van de Holland- sche bezetting in Zuid-Amerika. Zijn volledige naam luidt: Johan Maurits, Graaf van Nassau-Siegen, genaamd de Bra ziliaan. Hij werd geboren te Dillenburg op 17 Juni 1604 en overleed te Bergendaal bij Kleef op 20 December 1679. Hij was een zoon van Johan de Middelste (Johan van Nassau, ge naamd de Jongere). Hij studeerde eerst te Sie- gen en te Bazel, vervolgens te Genève en trad op zeventien jarigen leeftijd in dienst van Prins Maurits. Hij muntte vooral onder Frede- rik Hendrik uit als officier en wordt o.a. in de kronieken van de gevechten bij Groenlo. 's-Hertogenbosch en langs de Maas met eere genoemd. Op voorspraak van Frederik Hen drik werd hij door de West-Indische Com pagnie in 1636 benoemd tot kapitein-generaal in Brazilië. De nederzetting aldaar bestond n.l. uit een zestal kapiteinschappen. Johan Maurits arriveerde in 1637 in Brazi lië en nam het bewind direct krachtig ter hand. Hij stichtte een groot paleis, het Vrij burg en liet een stad aanleggen, die naar hem Mauritsstad of Mauricia werd genoemd. Aan zijn hof bevonden zich vele aanzien lijke lieden, geleerden en kunstenaars, o.a. Frans Proost, de vermaarde schilder uit Haar lem. een leerling van Van Dijck, die de schoonheden van het Braziliaansche land schap op het doek bracht en wiens schilde rijen aanvankelijk werden aangekocht door Lodewijk XIV en plaats vonden in het Louvre, terwijl zij thans in het bezit zijn van Plinio da Silva Prado. Graaf Johan Maurits van Nassau was op het gebied der kolonisatie ongetwijfeld een groot man.Door zijn opleiding was hij op en top militair, doch daarnaast was hij ook diplo maat en econooom. Hij respecteerde de- reli gieuze en nationale gevoelens van de bewoners van het veroverde land, gaf hun de noodige vrijheid en medezeggenschap en hield toch zelf streng de leiding in handen. In het algemeen kon men zich met zijn be leid wel vereenigen, al vond men, dat hij met. geld wel wat al te vrijgevig was. Om deze en nog om enkele andere redenen werd hy in 1644 teruggeroepen. Later is men tot de erkenning gekomen, dat niemand de kolonie op zulk een hooge trap van ontwikkeling heeft weten te brengen als hij. Door zijn energie heeft hij de meeste zij ner grootsche plannen voor het land kunnen verwezenlijken. Hij heeft zich als krijgsman en politicus, als ridder en als kunstenaar weten te onder scheiden. Hij was de eerste, die met zijn Raad der Schepenen de sporen eener volksvertegen woordiging naar Amerika bracht. En dat was niet het eenige. Behalve deze zijn tijd ver vooruitstrevende politieke voor deden die hij het land schonk, verfraaide hij deze gewesten op zeer bijzondere wijze. Juist in den tijd. waarin hij naar Nederland werd teruggeroepen, braken in het door de West-Indische Compagnie veroverde deel van Zuid-Amerika ernstige onlusten uit, die met een overwinning van de opstandelingen ein digden. Johan Maurits werd na zijn terugkeer ge neraal der cavalerie in dienst der Staten- Generaal. Een voorstel, om nogmaals naar Brazilië te gaan werd door hem geweigerd. In 1647 werd hij door den keurvorst van Bran denburg benoemd tot stadhouder van Mark, Kleef en Minden en vestigde hij zich te Kleef. In 1665 werd hij belast met het bevel over de Staatsche troepen tegen Munster. Bij den dreigenden oorlog met Frankrijk (1668) werd hij weer veldmaarschalk en was vervolgens in 1672 de voornaamste raadgever van Willem m. Hij was toen belast met de verdediging van Friesland en Groningen, totdat hij in 1673 zich wegens zijn ouderdom terug moest trek ken. Hij had een groote belangstelling voor kunst. Daarvan getuigen niet alleen het door hem gestichte Mauritshuis te 's-Gravenhage en zijn slot Bergendaal bij Kleef, maar ook zijn prachtige verzamelingen en zijn vele portretten. Vrijburg. De Vrijburglaan werd genoemd naar het paleis Vrijburg, dat door Johan Maurits werd gesticht. Het werd volgens aanwijzingen van den prins zelf gebouwd door Pieter Proost (volgens sommige geschiedschrijvers Pieter Post). Het was omgeven door een uitgebreid park, waarin honderden palmboomen prijk ten. De Prins had deze doen uitgraven en op groote platte schuiten door duizenden zwarte slaven doen vervoeren. In de bosschen van het paleis huisden kleine panters, terwijl groote apen en meerkatten de boomen bevolkten. In nieuwe kooien liepen miereneters en andere vreemdsoortige dieren, terwijl de tuin voorts velerlei vreemde vogels, als papegaaien, ara- ra's, wilde hoenders, pepervreters, steltvogels en roofvogels herbergde. Er bevonden zich in het park klaterende fonteinen en sierlijke priëelen, waarin de Prins in den namiddag aan de dames koekjes en dranken liet aanbieden, zooals dit in Hol land gebruikelijk was Het paleis was gebouwd midden in het prachtige park. Het bevatte een ruim portiek, breede granieten trappen, vier rijen vensters. Boven het paleis verhieven zich hooge vler kante torens. De geheele inrichting legde getuigenis af van de breede en weelderige opvattingen van den Prins. De zalen waren rijk-betimmerd met kostbare houtsoorten en bevatten vele meubels en versieringen. Op de eereplaats in de oude wapenzaal prijkte het portret van Willem den Zwijger. In het museum bevon den zich honderden opgezette apen en prach tige collecties geprepareerde vlinders. In een der torens was een volledige sterrewacht in gericht met groote kijkers en astronomische kostbare folianten, gebonden in luxueus goud leer. De eetzaal prijkte met schitterende kaar senkronen, spiegels in vergulde lijsten, kost bare tapijten, Vlaamsche wandbekleedingen. Utrechtsch velours, zilveren kandelaars. Delftsch porcelein en vooral het beroemde zilveren servies, geschonken en met een spe ciaal gezantschap gezonden door den Koning van den Congo. Tenslotte was er een tooneelzaal, waar in 1644 een Fransch tooneelgezelschap optrad! Bij den reeds vermelden opstand ging het paleis, het kostbaarste bewijs van de aanwe zigheid der Hollanders in Brazilië, in vlam men op. Daarna duikt de naam Vrijburg ech ter weer herhaalde malen op. zoodat het pa leis vermoedelijk voor een deel is bewaard ge bleven en later weer werd opgebouwd. (Wordt vervolgd). HAN VAN DER HORST ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 4 Augustus a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. 1 Preludium en Fuga G gr, t. J. S. Bach 2 Variaties ,the harmonious blacksmith" Handel-Karg Elert.. 3 Adagio uit de 2de Sonate c! F. Hendriks Jr. 4 a Pastorale E. Bassi. b. Cantabile 5 ImprovisationlCaprice Jos. Jongen 6 Pièce héroïque C. Franck EXAMENS. Duitsch M. O. A Geëxamineerd voor de huisakte en toege laten mej. A. Schrikker, te Heemstede. Handelskennis L. O. Geslaagd de heer S. Nieuwbeesta te Aalsmeer Hoofdakte. Haarlem, 2 Aug. Geëxamineerd 3 vrL en 5 mnl. candidaten. Geslaagd: Mej. N. Klaver, Monnikendam, K. Brandenburg, Beverwijk, J. Brugman, Beverwijk, G. J. Pry kei, Lisse. Handenarbeid. Haarlem 2 Aug. Geëxamineerd 13 vrl. can didaten. Geslaagd: de dames J. J. M. Hake- wessel. Utrecht. H. de Vries, Utrecht, C. W. Wits, Utrecht, C. C. Koster. Amersfoort, R. E. C. Bleeker, Amsterdam. Mevr. A B. Brings. Amsterdam, C. W. Ensink. Veenendaal, A. D. Frankfort, Amsterdam, J. I. M. Geel. Bussum. H. C. de Haan, Heemstede. C. G. Houtman, Amersfoort, G. P. Jansen, LJmuiden. Voor wiel- en motorrijders en automobilisten. Met het oog op de vacantiereizen onzer lezers meenen wij goed te doen, het volgende, van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.WB. ontvangen overzicht te geven het hetgeen men aan papieren noodig heeft voor een bui- tenlandsche reis: Paspoort is noodig voor alle landen;; alleen Belgie en Luxemburg nemen genoegen met een geldig bewijs van Nederlanderschap of een vervallen paspoort, mits niet langer dan 5 jaren vervallen. Voor België kan ook vol staan worden met een toeristenkaart, welke onder bepaalde voorwaarden bij de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren ver krijgbaar is. Een visum wordt vereischt voor de volgende Europeesche landen: Albanië, Bulgarije, Grie kenland, Hongarije, Letland (niet noodig voor doorrreis), Lithauen, Polen, Roemenië, Spanje (onder bewind van Generaal Franco), Tur kije en Zuid-Slavië. Gebruikte rijwielen worden zonder forma liteiten toegelaten in België en Luxemburg, Bulgarije, Denemarken, Duitschland, Finland (op vertoon lidmaatschapskaart van den A. N.W.B.), Griekenland, Groot-Brittannië en Ierland, Noorwegen, Portugal, Roemenië (met aanteekening in het paspoort) en Zweden. Een rijwiel-triptiek wordt vereischt door: Albanië, Frankrijk, Hongarijë, Italië, Tsjecho- Slowakije, Turkije, Zuid-Slavië, terwijl een douanekaart voldoende is voor Zwitseland. Automibilisten en Motorrijders hebben in het algemeen noodig: le. een internationaal rijbewijs voor den bestuurder en een internationaal bewijs voor het motorrijtuig; evenwel kunnen toeristen voor een bezoek aan België en Luxemburg. Frankrijk, Italië en Zwitserland volstaan met hun geldige nationale rijbewijs en nummer- bewijs, hoewel het medenemen van de (zon der veel omslag en kosten verkrijgbare) in ternationale bewijzen toch is aan te bevelen, daar er aan de grenzen herhaaldelijk om ge vraagd wordt en de douane niet algemeen op de hoogte schijnt te zijn van deze vrijstellings bepaling, terwijl men bovendien tijdens de reis het reisplan kan wijzigen en ook andere landen kan bezoeken. 2e. een carnet de passages en douanes (gel dig voor vrijwel alle landen van Europa en vele daarbuiten) of triptiek (geldig voor één land). 3e. het nationaliteitsbewijs van het motor rijtuig. 4e. de N.L.-plaat en het identiteitsplaatje. 5e. voor Denemarken. Groot-Brittannië en Ierland, Finland, Noordwegen en Zweden de speciale papieren, voorgeschreven in verband met de daar geldende verplichting tot ver zekering tegen Wettelijke Aansprakelijkheid. 6e. voor Groot-Brittannië en Ierland en voor Polen een internationaal belastingcarnet het geen recht geeft op vrijstelling van betaling van wegenbelasting gedurende 90 dagen per jaar. Speciale bepalingen bestaan ten slotte in verschillende landen op het gebied van be lasting-vrijstelling, deviezen, reductie op den benzineprijs voor buitenlanders, radiotoestel len. rookartikelen en andere bagage. De A.N.W.B. is gaarne bereid over het boven staande aan belanghebbenden Inlichtingen te verstrekken. Paleis „Het Vrijburg", naar een gravure van Barloeus. Aardbeien Q nieuwe oogst, per blik C Gemberkoek in carton, per stuk Kreeft „Princess" per blik175, ICO. Valencia Pinda's JE versch gebrand, per pond Jmmf Goudsche Kaas fijnste volvet p. pond 45. 38. Ww Italiaansche Macaroni f per pakI Mal Voorde e lig ste Kruidenier 3 bede ij in Nederland (Adv. Ingez. Medj Glazenwasscher van ladder gevallen. Toestand bevredigend. De 53-jarige glazenwasscher M. van Kordelaar is Dinsdagmiddag tij dens het verrichten van werkzaam heden aan een woning op den hoek van de Van Eedenstraat en de Tem peliersstraat van een ladder die op een balcon stond, gevallen en ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde te ongeveer kwart voor drie. Kordelaar die in dienst is bij de N.V. Cemsto, Glazenwasscher ij, aan de Nassau laan was bezig de glazen te wasschen van een hooge verdieping van een huis aan de Van Eedenstraat. Zijn ladder had hij op een balcon geplaatst zoodat hij ongeveer een kleine tien meter boven den beganen grond werkte. Teneinde beter bij een raam te kun nen komen trachtte hij een hor, dat nogal klemde, te verwijderen, doch bij deze poging verloor hij zijn evenwicht en viel naar be neden. Onmiddellijk schoten omstanders toe om het slachtoffer te helpen; ook O. D. was spoedig ter plaatse. Met inwendige kneuzingen werd de onge lukkige het huis van Dr. H. Wamsteker bin nen gedragen. Nadat hem hier geneeskun dige bijstand was verleend is hij ter observa tie naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerd Aldaar werd geconstateerd dat het slacht offer vermoedelijk een bekkenfractuur twee gekneusde ribben heeft gekregen. Hedenmorgen vernamen we, dat de toe stand van den glazenwasscher bevredigend was. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken op Dinsdag 2 Augustus: 1. Jacobus Gorter, groentenhandelaar, wo nende te Vijfhuizen, gem. Haarlemmermeer Hoofdweg 41. Curator mr. J. H. Junge, wonende te Haarlem 2. M. Lijdesdorff, winkelier in heerencon- fectie, wonende te Haarlem, Duinoordstraat no. 78. Curator mr. M. van Toulon van der Koog, Haarlem. 3. J. Commissaris, koopman in gras, wo nende te Heemstede, Cloosterweg no. 1. Rechter-commissaris in deze faillissementen mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haar lem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: 1. Auke van der Velde, kantoorbediende, wonende te Haarlem, Zijlweg 98 rood, Curatrice mej. mr. C. H. Deknatel, Haarlem. 2. F. Slot, caféhouder, wonende te Haar lem, Spaarnwouderstraat 77. Curator mr. A. Bruch te Haarlem. 3. J. van den Berg, timmerman, wonende te Haarlem, Olmenstraat 20. Curator mr. J. H. van Wijk te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van Jac. Rijnbeek, riet-- en mesthandelaar. wo nende te Haarlemmermeer, Hillegommer- dijk 330. Curator jhr. mr. L. U. Rengers Hora Sicca ma te Haarlemmermeer (Hoofddorp). Op 2 Augustus 1938 is door homologatie van het accoord geëindigd het faillissement van Ossenberg, bloembollenhandelaar, wonende Ged. Oude Gracht 32rood. Curator mr. B. E. van Tijn te Hairlem. Kinderen in vacantietijd. Automobilisten dubbel voorzichtig De KHA.C. schrijft ons: De Engelsche Automobiel Club heeft zich tot het autorijdend publiek gewend met het vol gend verzoek. .,De zomervacanties zijn weer in vollen gang en duizenden kinderen genieten van de her wonnen vrijheid. Het is niet te verwonderen dat zij op straat spelende, in een uitgelaten bui de hun ingeprente verkeersregels en daar mede de noodige voorzichtigheid over boord gooien. Al spelende zullen zij plotseling den rijweg oversteken en als de overige weggebrui kers reeds niet van te voren hierop bedacht zijn zou de vacantievreugde van de kinderen wel eens ruw kunnen worden verstoord". Evenals haar Zusterorganisatie dit in En geland deed. wil de K.N.A.C. dit goede voor beeld volgen. Zij dringt bij de Nederlandsche weggebruikers dan ook nog eens op een extra dosis voorzichtigheid aan gedurende de va- canties van de jeugd. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonch betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Een plantengroep waar voor een ieder wat bij is. Laten we nü, na al die planten die moeilijk of heelemaal niet te kweeken zijn. eens een plantengroep bekijken waar nu letterlijk ieder een zijn vreugde aan kan beleven. Ik bedoel de Mesembrianthemums of Middagbloemen. waarschijnlijk wel de bekendste van alle suc culenten of vetplanten. Dat is één groep, maar de leden verschillen onderling vaak ais dag en nacht. Sommige zijn struikvormig. met tak jes waaraan dan min of meer blad-achtige bladeren zitten; op „échte" bladeren lijken ze nooit. Het zijn langwerpige rolletjes of won derlijke, soms getande knobbeltjes, maar met een beetje goeden wil kunnen we toch nog wel van een struik met takken en bladeren spre ken. Intusschen zijn er andere Meserns die bestaan uit een opeenstapeling van vleezige, al of niet getande, soms met kalkschubben be dekte „bladeren" waaraan nu letterlijk niets bladachtigs is. Takken ontbreken en het nieuwe blad vormt zich in het hart. Alleen wie een beetje verstand van botanie heeft kan tusschen al deze soorten onderling familie trekken onderscheiden. Vreemde, grillige plan ten. waarbij er enkele zijn die zeer moeilijk in de cultuur blijken, en andere waaraan ieder een zich wagen kan. Eén ding hebben ze gemeen: den bloemvoriA. Een Mesem prijkt met straalbloemen. soms groot soms klein, in verschillende kleuren, maar straalbloemen, altijd. Soms geuren ze heerlijk. Zoo verspreiden de kleine paars-rose bloemen van Mesem. caulescens, hierbij afge beeld. een heerlijken meidoorngeur. Het plantje is, zooals vele struikvormige Meserns, als hangplant even mooi als opgebonden. De roode middagbloem. Mesem. blandum var. roseum, hebben we hier vroeger al eens be sproken en van alle Meserns is dit wel de be kendste en een van de gemakkelijkste. Som mige bloeien oranje, andere geel; de namen vindt u in ieder vetplantenboek. Iets merk waardigs is Mesem. variabile, waarvan de bloemen van oranjegeel via wit in rood over gaan. en dus werkelijk hun naam „verander lijke" eer aandoet. Dit zijn de struikachtigen, maar bij dc laag- bij-de-grondsche exemplaren zijn ook prach tige bloeiers, soms zóó dat de bloem voor het plantje haast te groot lijkt. Het tijgerbekje is een Mesem, die de meeste liefhebbers wel kennen. De wonderlijke „bladeren" zijn ge tand, zitten eerst als twee vuisten tegen el kaar, wijken later en uit het hart komen nieuwe bladeren. De bloei is geel; de bloemen kunnen wel 5 cm doorsnee bereiken en blijven een dag of drie. vier goed: ze sluiten zich in den namiddag, zooals alle Mesembloemen dat Mesembrlanthcmum caulescens. doen. Intusschen heeft menigeen wql al de er varing opgedaan dat Mesem tigrinum (en ook Mesem Bolusii, die er veel op lijkt, maar niet getand ls) buitengewoon gevoelig is voor vocht en bij onnauwkeurig begieten, als er water in het hart of bij de bladwortels is ge komen, direct gaat rotten en op een dag op eens uit elkaar valt. Gemakkelijk ls deze plant dus niet! We kunnen de „lage" Meserns bij de meer hoogsucculente soorten rekenen, plan ten met de echte succulenten-kenmerken als water-reservoir in het blad enz. en moei lijker cultuur. We moeten ze dan ook anders behandelen dan de struikvormen, die tot de laag-succulenten hooven en eenvoudiger in het gebruik zijn Die struikjes kunnen b v. 's zo mers. ook in ons ongestadig klimaat, gerust en zelfs bij voorkeur naar buiten, op een zon nige plaats, in 't algemeen gesproken. Enkele verdragen zon niet. en gaan na een dag of wat verkleuren, maar dat ziet u wel en u kunt ze dan verplaatsen en bij langdurig regenweer met een glasruit afdekken. Buitenlucht heb ben ze dringend noodig. De laagblijvende, tak- looze soorten houdt u beter binnen. Er zijn er zoo ontzettend veel. en zulke mooie, dat het werkelijk aanbeveling verdient, er eens goed op te letten Zelfs als iemand zich alléén tot Mesembrianthemums beperken wil, kan hij nog een collectie vormen die nanuweHjks in een gewone serre te bergen is. En voor ieder een is er wel iets bij! L. S. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 4 AUGUSTUS. Progr. 1: Hilversum II. Progr. 2: Hilversum 1. Progr. 3: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs Radio; 11.25 Droitwich. 12.20 Parys Radio. 12.50 Ned. Brussel. 2.20 Keulen. 3.20 Londen Regional; 4.20 Keulen: 5.20 Ned. Brussel; 7.55 London Regional. 7.20 Parijs Radio; 7.35 Keulen; 8.35 Parijs Radio; 10.50 Keulen (Hamburg). Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Diversen; 10.35 London Regional; 2.20 Droitwich; 8.20 Londen Regional; 9.25 Droitwich. Progr. 5 8.00—7.00 Diversen. 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Popu lair. 1. Drei Strausse, Da jos Bela. 2. When I lost my heart, L. P. Acc. Band. 3. I've got a feeling your fooling. C. Boswell. 4. Pas op Je plaatje, August de Laat. 5. Snow White and the seven dwarfs, Orch. of Merry Men. 6. The great little army, Victor Sterling. 7. Home on the range, Community singing. 8. Rose Marie selection, Patr. Rossborough. 9. Dixon request medley, Reg. Dixon. 10. I'm lonesome for you Caroline L. P Acc Band. 11. You are my lucky star, Connie Boswell. 12. Het blondje van het snelbuffet, A. de Laat 13. Colonel Bogey March, Victor Sterling. 14. A. gipsy sing-song. Zigeunerorkest. 15. Did your mother come, Community singing. 8.0012.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7