De Rekenkamer let op de kleintjes en de groote. 1 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1938 HAAR'CEM'S DAGBITAD lAAT/KjBltUïïN HET ONGELUK BIJ DE HEMA. De toestand van den 21-jarigen a. Zwart, die een week geleden door het breken van een touw uit een zolderraam van de Hema aan de Kruisstraat viel, blijft nog steeds zeer ern stig. De patiënt had een rustigen nacht. Scherper controle op militaire geheimen. Nieuwe zaak voor den Amerikaanschen militairen inlichtingendienst. WASHINGTON. 3 Aug. (Reuter). Van de zijde van het departement van oorlog is ont huld, dat naar aanleiding van de onlangs ver richte arrestatie van spionnen, scherper toe zicht zal worden uitgeoefend op het bewaren van defensiegeheimen. Bescherming van mili taire geheimen is thans officieel toegevoegd aan de werkzaamheden van den militairen in lichtingendienst. Deze dienst, die officieel wordt aangeduid als „G-2". heeft tot taak het opstellen en bijhouden van codes en landkaar ten en het verzamelen van gegevens door be middeling van de attachés in het buitenland. De Marine heeft reeds buitengewone maat regelen genomen om het uitlekken van ge heimen tegen to gaan. De publicatie van nadere bijzonderheden omtrent de vorderingen van den vlootbouw is reeds in het begin van dit jaar beperkt. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 3 Augustus. Ondertrouwd 3 Augustus: K. R. Uhlig en I. E. Kempf; F. Kottman en A. S. M. van Soest; H. J. den Otter en W. K. de Looze; J. A. Boeser en J. Boogaard; C. B. J. Nieuwenhuis en W. A. van Schooten;; A. Th. van Bezu en P. J. de Vink; B. A. Chr. Terhoeven en Z. Jansen; W. Oudolf en M. M. van Niekerk; W. van Kampen tn W. Bussink; J de Vries (n M H. Selder A. Bronkhorst en A. van Kampen; C. de Haas en A. Kraaijenoord; J. C. Bouwhuiijzen en A. Kauer; W. M. Langereis en W. B. Blanken steen; B. J. Leeuwerke en C. C. Keij. Getrouwd 3 Augustus: W. J. H. Röring en J. Chr. M. Kuijs; L. van Esch en M. C. J. Meyer; J. Bok en A. Alberda; F. van der Pol en J. H. van der Voort; K. Zandstra en A. Hoekstra; D. Zwitser en G. Nagel; J. van Olst en E. Kraaijer; J. van Heerde en M. J. Govers; J. W. v. d. Bogaard en H. A. J. Pieke; J. W. Th. de Graaff en A. M. Treffers; C. E. Baljon en F. Volkersz; C. H. v. d. Veldt en M. van Bree; J. J. M Sens en C. A. E. van Warmerdam; P. J. Ravelli en S. M. Hart; G. J. Bardeloos en J. S. Groen; J. C. Kruyver en J. J. Rubeling. Bevallen 30 Juli: M. E. LanfermeijerVoor- hem, d.; 31 Juli: E. van BeekAbbink, d.; 1 Augustus: A. Wemermande Klerk, z.; M. A. B. Bosland—Benner, d.; 2 Augustus: A. A. Vogelvan Dijkman, d.; G. RozenhartDiks, d.; J. de Bruijn—Almekinders, d. Overleden: 2 Augustus: G. W. Lemmers Delissen, 30 j., v. d. Duijnstraat; 3 Augustus: J. van Ravenzwaaij, 85 j., Dr. Leijdsstraat. MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 67.000 k.g. Handel matig. Hoog ste prijs f21.50. Kleine Boeren aanvoer 8 f 22.50 matig. Vol vette aanvoer 1 f 24. Boter 1398, 1.18—1.29 per kilo. Runderen, totaal 646 stuks. Vette koeien 320 6472 per kilo, stug. Gelde Koeien 139, 140210 per stuk, matig. Melk Koeien 95, 220300 per stuk, matig. Stieren 92, 4953 per kilo, matig. Vette Kalveren 71, 3050 per kilo, matig. Nuchtere Kalveren voor de slacht 271, 512, per stuk, stug. Nuch tere Kalveren voor de Fok 1118 per stuk stug. Vette Varkens voor de slacht 147, 5456 per kilo, vlug. Magere Varkens 85, 26—37 per stuk, matig. Biggen 398, 17—25 per stuk. ma tig. Schapen 16—25 per stuk, stug. Bokken 52, 313 per stuk, matig. Noordholl. bl. 7100, 4552 1:2 ct. per k.g. Jonge Hanen 33J0O, 35— 42 1.2 ct. per k.g. Kipeieren 3.303.70 per 100 st. Eendeieren 2.80 per 100 st. Oude Kippen en Hanen 2900, 0.300.37 1 2 per kilo. Konij nen 0.301.50 per stuk. Duiven 0.40 per paar. Af deeling eieren: 40.000 Eendeieren 2.85—3.00, Broedeieren 2.00—2.15. 70.000 Kippeneieren: 65-66 k.g. f3.753. 63-64 k.g. f3.70—3.75, 60-62 k.g. f3.50—3.65, 58-59 k.g. f3.45—3.55, 56-57 kg. f3.40—3.50, 53-55 k.g. f3.303.40 VOORBEURS TE AMSTERDAM. De hernieuwe géruchten omtrent een alge- meene valuta-devaluatie en meer in het bij zonder van de munteenheden der landen aan gesloten bij het bekende driehoeks-accoord. riepen op de internationale wisselmarkt een stemming van onzekerheid te voorschijn, die sterk in de hand werd gewerkt door wederom opkomende geruchten, dat de pond-dollarver houding zou worden herzien. Een en ander gaf aanleiding tot een vaste houding van den Amerikaanschen dollar ten opzichte van de overige deviezen en de Ame- rikaansche munteenheid steeg ten onzent hedenmorgen tot 1.83, nadat aanvankelijk eens koers van circa 1.82 3/4 was genomen. De Britsche ponden waren ten opzichte van gisteren vrijwel onveranderd en bewogen zich tusschen 8.95 3/4 en 8.96. Fransche francs trokken een kleinigheid aan en golden 5.035.03%. Belga's waren 30.9230.94. Zwitsersche francs 41.7841.82. De officieele Duitsche marken, die zich naar den dollar richten verbeterden tot 73.27- 73.33. De Scandinavische deviezen waren zoo goed als onveranderd. De eenigszins onzekere stem ming, die nog voedsel vond in de berichten omtrent de strubbelingen in het Verre Oosten kwam tot uitdrukking in een verdere stijging van den goudprijs. Goud in baren werd heden morgen verhandeld tegen een gemiddelden prijs van ongeveer 2049, terwijl gouden tien tjes tegen circa 12.80 werden verhandeld. De affaire op de niet-officieele vroegbeurs was hedenmorgen wederom van kalmen aard. De stemming was echter goed prijshoudend. De Amerikaansche fondsen konden zich in overeenstemming met Wallstreet meerendeels 'n kleinigheid verbeteren. De locale aandeelen wei-den hierdoor op gunstige wijze beïnvloed. De koersen verschilden echter niet veel bij de vorige slotnoteeringen. De Philips-aan- deelen waren vast gestemd. Vele op- en aanmerkingen Declaraties, welke niet goed gekeurd werden. Aan het verslag der Algemeene Rekenka mer betreffende hare werkzaamheden over het jaar 1937 ontleenen wij het volgende: In 1937 zijn 104 kassen een- of meermalen gecontroleerd. Als steeds vond ook in 1937 de arbeid van de ambtenaren der Algemeene Rekenkamer voor een overwegend groot gedeelte zijn uit drukking in brieven, nota's en staten van opmerkingen, die, zelfs als zij met goeden uit slag bekroond werden, geen belangwekken de stof leverden voor uiteenzettingen in dit verslag. Een greep uit de resultaten van dezen ar beid, waarvan weinig of niets openbaar wordt en dien men daarom het stille werk zou kun nen noemen, volgt hier. Uit deze opgaaf (waar uiteraard tallooze bedragen van weinig belang en uitkomsten, die niet nauwkeurig genoeg in cijfers waren uit te drukken, bui ten beschouwing zijn gelaten) kan de conclu sie getrokken worden, dat naast de preven tieve werking van de controle der kamer ook de repressieve van eenige waarde is voor 's Rijks schatkist. Onjuiste berekeningen en telfouten f 1068,79; diverse gevallen van onjuiste toepassing van tarieven en contractueele bepalingen f 1524,86; teveel genoten bedragen voor trak tement, belooning of vergoeding f2715,79; herziening van diverse contracten op aan drang der Algemeene Rekenkamer f 2850; te veel betaalde bijdragen woningwet f4859.82; wachtgeldtermijnen f 3678,01; subsidies kin derwetten f 674.50; onder wijssubsidies f3161.95; besparing op een contract voor waterlevering f 1400 per jaar; besparing op verblijfkosten door overplaatsing f 1070 per jaar; navordering van griffierecht f2143; op merkingen aangaande onjuiste toepassing van de bepalingen omtrent justitiekosten naar schatting f 1500 per jaar. Controle op wcrkloozenkassen. „De officier (van justitie) wees er op, dat dikwijls menschen tot penningmeester vaoi vereenigingen werden gebombardeerd, die geen flauw idee hebben van administratie of die geen verantwoordelijkheidsgevoel bezit ten. Ook het feit, dat de rijkscontrole zoo slapjes was, werkte fraude in de hand." Aldus een dagbladverslag betreffende de berechting van een strafzaak tegen den pen ningmeester eener werkloozenkas, die ver duistering gepleegd had. Het gaf de Kamer aanleiding, den minister van sociale zaken vragen te stellen. Bij der gelijke verduisteringen is het rijk niet recht streeks betrokken, daar de gelden eigendom zijn van de betrokken arbeidsorganisatie, maar wel zijdelings, daar de gelden grooten- deels afkomstig zijn van subsidies van rijk en gemeenten. Worden zij verduisterd en kunnen zij door de organisatie niet bijgepast worden, dan draagt de overheid den last. om dat de werkloozen niet van onderstand ver stoken kunnen blijven. De Kamer wenschte dus te vernemen, of ook naar 's ministers meening de controle van 'rijkswege te slap was en of de gemeenten, die ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 in de eerste plaats met het toezicht zijn belast, wel licht, in verband met de vele bemoeiingen, welke zij met de werkloosheidszorg in het al gemeen hebben, de hierbedoelde controle on voldoende uitoefenden. Het een zoowel als het ander bleek het ge val te zijn. Te geringe getalsterkte van het personeel en, als gevolg van andere werk zaamheden, overbelasting van het beschik bare personeel, veroorzaakte, dat in verschil lende gevallen het toezicht der gemeenten onvoldoende moest worden geacht, terwijl de gemeentebesturen, die het werkloosheidsbe sluit 1917 in de eerste plaats als controleeren- de organen aanwees, op hun beurt van rijks wege niet volledig, doch slechts in zeer be perkte mate konden worden gecontroleerd. Behalve door de gemeenten werd ook recht streeks van rijkswege controle uitgeoefend op de handelingen van de besturen der werk- loozenkassen. Frauduleuze reisdeclaraties. Ambtenaren, die voor eigen rekening een spoorwegabonnement hebben gekocht en daarvan voor dienstreizen gebruik maken, kunnen aanspraak doen gelden op een ver goeding wegens reiskosten van 2 3 gedeelte der kosten van gewone spoorkaartjes. De Kamer had ontdekt, dat een ambtenaar, die vrij vaak dienstreizen deed en steeds den vollen prijs van de spoorkaartjes in rekening bracht, eenige jaren in het bezit was geweest van een abonnement en belangrijk meer had gedeclareerd dan waarop hij recht had. Hoe veel, kon zij niet vaststellen, daar haar de datum van ingang van het abonnement met bekend was. Zij verzocht den betrokken minister, hiernaar een onderzoek te doen in stellen en het te veel betaalde te doen terug storten. Zoo geschiedde. Een som van f 1229,90 (over drie jaren) vloeide terug in 's rijks kas. Er waren dus valsche declaraties ingediend, immers declaraties, waarop valschelijk de verklaring was gesteld, dat voor reiskosten niet meer was berekend dan waarop aan spraak bestond. De vraag zou gewettigd zijn geweest, of een dergelijke fraude den schul dige niet met den strafrechter in aanraking moest brengen. De Kamer heeft gemeend, deze vraag niet aan den minister te moeten stellen. Het onrechtmatig gedeclareerde be drag was niet teruggestort vanwege den de clarant, maar vanwege de instelling, waar deze werkzaam was. en het college vernam onderhands, dat hij had gehandeld op aan wijzing van zijn chef. die op deze wijze gel den vrij kreeg voor uitgaven, waarvoor hem geen krediet was verleend. Het college heeft evenzoo de verzekering ontvangen, dat iets bij die instelling niet weer zal voorkomen. Kosten van electriciteit. De veelvuldige wenken van de Kamer aan verschillende departementen en rijksdiensten om te komen tot het bedingen van de guns tigste voorwaarden door levering van electri- schen stroom, wierpen in 1937 zeer goede- vruchten af. Naar een globale er. stellig niet te hooge berekening kunnen de besparingen, zoodoende verkregen, worden gesteld op f 10.000 per jaar. Acht skeletten in Australische woestijn gevonden. Afkomstig van Leichhardt-expeditie van 1846? SYDNEY, 3 Augustus (D.NJ3.) Uit Adelaide wordt gemeld, dat gisteren in het parlement van Zuid-Australië is medegedeeld, dat in de Simpsonwoestijn, ten noordwesten van Mount Dare station de skeletten van acht blanken zijn gevonden. Men veronderstelt, dat dit het stoffelijk overschot is van de leden van de expeditie Leichhardt. welke ongeveer negen tig jaar geleden is verdwenen. In Maart 1846 is de Duitsche ontdekkingsreiziger Leichhardt vertrokken voor een tocht van Queensland, dwars door Australië naar Perth, doch de ex peditie is spoorloos verdwenen. Men veronder stelde, dat de leden door inboorlingen waren vermoord. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Misleidende „grapjes" in zee. Zijn streng af te keuren. Het is dezer dagen voorgekomen dat aan het tentenkamp om den Noord de Zandvoort- sche Reddingsbrigade in werking en het ge- heele kamp in opschudding werd gebracht, doordat men meende, in zee een drenkeling te zien. Deze zwemmer stak nu eens twee handen boven water en verdween dan weer in de golven. De boot van de Zandvoortsche Reddingsbrigade ging er op uit en verschil lende zwemmers begaven zich reeds te water, toen men opeens zagdat de man kalm naar de kust zwom en volstrekt niet in ge vaar verkeerde. Een en ander wekte algemeen verontwaardiging. Naar men ons mededeelde worden derge lijke „aardigheden" wel meer uitgehaald. Nadrukkelijk moeten zwemmers gewaar schuwd worden, zulke „grapjes" toch niet in zee uit te halen. Men bedoelt het misschien zoo kwaad niet, maar behoort te bedenken dat in zulke gevallen anderen bij het bieden van hulp misschien hun leven moeten wagen. SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER. Met ingang van de volgende week houdt de burgemeester voortaan spreekuur op Woens dag en Zaterdag des voormiddags van elf uur tot half een. DANSCONCOURS IN HET CASINO. Gisteravond werd onder auspiciën van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer een groot dansconcours gehouden in de groote zaal van het Casino. Te betreuren valt het, dat slechts een twintigtal paren had inge schreven. Te omstreeks half elf opende de Keer J. A. C. Kruit, directeur van V.V.V. den avond met een woord'van welkom, waarna onmiddellijk aan de wedstrijden werd begon nen. Allereerst werd een quickstep, vervol gens een Engelsche wals en tenslotte een tango gedanst. Over het algemeen werd er zeer fraai gedanst, zoodat dus de kwaliteit veel vergoedde. De eerste prijs bestaande uit een wisselbeker, werd gewonnen door mej. Ans Bleesing en Dragon Petrovitch, kampioen van Nederland in 1937 en 1938 en zevende in het Europeesch damkampioenschap onlangs te Wiesbaden gehouden. Voor onze beide plaatsgenooten dus wederom een groot succes. De overige prijswinnaars waren in volgorde de volgende paren: 2 H. Licher en mej. M. de Glas, 3 J. Reep en mej. J. Brinxma 4 G. Schnindler en mej. T. van Diesbergen en 5 E. Keur en mej. C. kruit. De heer Kruit reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De leiding berustte bij den heer Max Kok. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. Tijms-Zwart, d.. Vischstraat 3rd., IJmuiden. A. Lauwers-Koning, d„ Kortenaerstraat 3. IJmuiden. E. de Peuter- Groeneveld, d.. Almkerk. C. A. Hoppener- Clerk, z., Middenduinerweg 10. Santpoort. M. Warmenhoven-van Ombergen. z.. Kalver- straat 29. IJmuiden. J. Scheringa-Wage- mans, z., Lumeystraat 24. IJmuiden. C. J. Andrea-de Boer. z., Doodweg 21, Velsen. F. M. Schol-Flügel, z.. de Rijpstraat 83, IJmui den. G. W. van Heijst-Smit, d.. Kruisstraat 27. Velsen. G. Baas-Hoeven, z., Lagersstraat 5. IJmuiden. E. de Bruijn-de Jong. z.. Ca- sembrootstraat 47. IJmuiden. A Th. van Hooff-Bimmermann, z.. Tuindersstraat 38. IJmuiden. C. Gooijer-van Hooff, d.. Bever wijk. Overleden: M. Wennis. 33 jaren, ongehuwd. IJmuiderstraatweg 104. IJmuiden. G. Be- verdam, 77 jaren, echtgenoot van M. Oschner. Hagelingerweg 104. Santpoort. G. Zwart. 4 jaren, zoon van G. Zwart. Pr. Hendrikstraat 53, IJmuiden. A. Kempe. 83 jaren, weduwe van G. Griekspoor, Ratelstraat 60, IJmuiden. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem, z. v. W. Buis en H. C. J. Haspels; Filipijntje, d. v. A. H. Korshuize en L. Bouterse: Antonla Maria. d. v. A. Beeren- donk en A. M. Deijkers: Helena Cornelia Ma ria. d. v. A. van Groenigen en M. van Es: Maria Elisabeth, d. v. C. L. Bokkelkamp en C F. Spelde; Andrikus Jan. z. v. J. van Beuse- kom en J. van den Eijkel; Hillegonde en Jo hanna Lena, tweeling d. v. T. Hol en G. Eijk; Alida Maria. d. v. P. M. van der Lans en M. Glas; Mathilde Jenneke, d. v. A. van der Zwaard en T. de Groot; Hendrikus. z. v. C Robijn en E. F Hij wegen; Adriaan, z. v. A C. Karmelk en J. Faber; Henny, d. v. T. van Vuren en C. Mur; Hendrik Pieter Martinus z. v. M. J. P. Kosters en M. M A. Rutten; Jo- hannis Maria Joseph, z. v. G. Brands en J Hameeteman; Helena, d. v. G. Slinger en M Markus; Tona Pieternella. d. v. C. Spaarga ren en L. C. van der Werve; Wilhelmina, d. v A. Freeke en J. E. Café; Jan, z. v. J. Peters en T. Vaalburg. Ondertrouwd: Pieter Metzelaar, 27 j. en Jannetje van Dam, 24 j.; Louis Cornells Meijer, 28 j. en Hendrika van Andel, 23 j.; Jacob Kooij, 27 j. en Aagje Adriana Snijder. 24 j.; Cornells Kluijt, 35 j. en Marie van der Flier, 28 j.; Nicolaas Tensen, 24 j. en Beatrix J. van der Wie. 23 j. Getrouwd: Johannes Th. Stroet, 25 j. en Gerarda Lucke, 21 j.; Bastiaan Roodenburg 25 j. en Niesje Paans, 20 j.; Jacob de Jong 23 j. en Maria Cornelia Dobbelaar. 17 j.: Ja cob Dekkers. 27 j. en Cornelia Schalk. 23 j.; Gerardus J. van Straaten. 21 j. en Aartje van Doorn, 20 j.; Pieter Johannes Ouwerkerk. 22 j. en Areke Vermeer, 20 jLeendert A. Vun- derink, '2 j. en Bertha Kanzian. 31 j.; Dirk J. Splinter, 25 j. en Geertje Linthoudt. 20 j.; Cornelis van den Bosch, 28 j. en Pietje van Marsbergen, 28 j. Overleden: Anthonie A. J. Millenaar, 50 j.. geh. m. A. Eulander; Guurtje Johanna Emens, 9 mnd. d. v. G. Emens en J. Post. SANTPOORT DE FEESTWEEK. Zooals wij reeds eerder mededeelden begint heden de feestweek. Behalve de ringrijderij en harddraverij hebben er op het weiland schuin tegenover huize „Vlugthoven". kermisverma kelijkheden plaats. Dinsdagnamiddag waren de werkzaamheden nog in vollen gang. doch verwacht mag en kan worden, dat heden alle attracties gereed zijn om de bezoekers te ont vangen. Onder deze attracties zijn o.m. een zweefmolen, een draaimolen, derbyrennen. Teddy-key, een cakewalk, een f ietsmolen, een golfbaan, een vliegsporttent, het théater Op hof, een schiettent enz. DE HARDDRAVERIJ. Voor de harddraverij, welke morgen op de Harddraverslaan wordt gehouden, zijn paarden ingeschreven, nJ.: Xantippe (305 M.) eig. F. v. Wieringen, ber. R. v. Wieringen. Clara Bascom (320 M.) eig. K. Nottelman, ber. A. R. Nottelman. Nora Scott (320 M.) eig. J. Vrijland, ber. P. v. Bennekom. Glossy Silk (320 M.) idem. idem. Vitesse (315 M.) eig. Stal Gruno, ber. B. Bolwijn Jr. W. Petrosia (320 M.) eig. J. L. Torringa, ber. B. Bolwijn Jr. Ginaporta (320 M.) eig. K. Makken, ber. A. Makken. Mac Grégor (325 M.) idem idem. Rose Morgan (320 M.) eig. K. Wijk, ber A. Witteveen. Betty Worthy (320 M.) idem idem. Uilenspiegel (315 M.) eig. L. Combee, ber. L. Combee. Queen Ethel (320 M.) idem. idem. Marja Toddington (315 M.) eig. Mevr. Ar- lons, ber. J. v. Leeuwen Sr. Princess (315 M.) eig. M. P. W. v. Renswoud, ber. L. Ensing. Anna Bradfort (320 M.) eig. K. Verkijk, ber K. Verkijk. Fanfare (325 M. eig. Gebr. Konijnenburg, ber. A. Konijnenburg. Zonnestraal (305 M.) eig. idem idem. Sister Bond (315 M.) eig. F. Bosveld, ber. F. Bosveld. Y Kermel (305 M.) eig. J. Haan, ber. J. Vergay. Fatima (325 M.) idem idem. Aura V (310 M.) idem. idem. Quita (325 M.) eig. C., v. d. Oord, ber. J. v. Leeuwen Jr. Gretchen H (325 M.) eig. Silver, ber. H. Nottelman. Xuthus (320 M.) eig. J. v. d. Sande, ber W. Geersen. Zoo Doorlooper (3Ï5 M.) eig. H. v. d. Pol, ber. W. Geersen. Ylayzoon (305 M.) eig. M. Kout, ber. J. Schreuder. Welkom (310 M.) idem. idecn. Siem Claudy (310 M.) eig. C. Vergay, ber. C. Vergay. Zooals hieruit blijkt, is de lengte van de baan 325 M. De grootste handicap, welke ge geven is, bedraagt 20 M. IJMUIDEN De plannen van de Kennemerlaan bewoners. Veel animo voor de illuminatie en de versiering. Te oordeelen naar het geringe bezoek van de vergadering, die jl. Vrijdagavond door de Buurtvereeniging .Kenrremerlaan" was be legd, om plannen te bespreken, de Kennemer laan te illumineeren en te versieren, was er onder de winkeliers en particulieren weinig belangstelling voor deze plannen Het bestuur liet zich door dit geringe be zoek niet ontmoedigen en zette door. En het bestuur deed daarmee heel verstandig, want inmiddels is al gebleken, dat het voorstel veel sympathie ontmoet en nu reeds staat vast. dat het benoodigde geld er zal komen. Eenige bestuursleden hebben inmiddels den burgemeester van de plannen in kennis ge steld en deze heeft de grootst mogelijke me dewerking toegezegd Hij stond er zeer sympa thiek tegenover. Het bestuur der buurtvereeniging zal. zoo dra de voorbereidingen achter den rug zijn, aan de uitvoering der plannen beginnen. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 3 Augustus. Tarbot 1.220.83 per KG. Tong 1.50—1.20 per KG. Heilbot 1.24 per KG. Griet 32.13 per 50 KG. Groote schol 33—23 idem. Middel schol 2524 idem. Zetschol 22.5018 idem. Kleinschol 22.506.50 idem. Poontjes 1.70 idem. Groote schelvisch f 3018 idem. Middel schelvisch 23 idem. Kleinmiddel schelvisch f 19—10.50 Idem. Kleine schelvisch 8.50—3.70 idem. Groote gul 9.504.10 idem. Kleine gul 61.50 idem. Wijting 4.40—2.10 idem. Makreel f 7—2,50 idem. /ersche haring 2.400.90 idem. Iroote heek f 4336.50 per 125 KG. liddel heek f 37—29 idem. tleinmiddel heek f 11—7.50 per 50 KG. Heine heek f 75 per 50 KG. Cabeljauw 5019 per 125 KG. fleet 2.500.30 per stuk. leng per stuk 1.500.40. Koolvisch 2010 per stuk. Rog 125.60 per koop. De omzet in den Rijksvischafslag. Ruim 14000.minder dan verleden jaar» De omzet aan den Rijksvischafslag gedu rende de maand Juli 1938 bedroeg f 440.932 tegen f 454.464 in dezelfde maand van het vorige Jaar. De omzet in de eerste 7 maanden van 1938 was f3.750.281 tegen f3.467.276. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 250 IJM 91 f I960 50 IJM 86 f 450 400 IJM 21 f 1910 480 IJM 94 f 2750 120 IJM 135 f 960 385 IJM 95 f I960 390 RO 53 f 1580 450 IJM 6 f 2110 3040 IJM 17 f 3000 Logger: KW 74 f 1260. Kotters: E 354 f 800; E 329 f890. MARKTBERICHT. (Versche visch). Scheveningen 3 Augustus. Griet 0.40—0.70 per KG. Tong 1.00—1.50 per KG. Middel schol 13.50—18.30 per 40 KG Kleinschol 6.70—12.70 idem. Schar 2.20—3.30 idem. Bot 47 idem. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt de trawl-kotter SI. 54. J. van Dam, met 44.20, wn. 25 schokkers, met tezamen f 750 besomming. HARING VISSCHERIJ. IJMUIDEN. Aangevoerd 1887 kisten ver sche haring. 40 kantjes steurharing van 5.70 —5.60 per kantje. VLAARDINGEN. van de haringvangst kwamen binnen: KW 65, P. Ruwaard, met 19% last eigen vangst; KW 36, J. van der Plas, met 33 last, van 5 schepen. Vertrokken: VI. 3, VI. 73, VI. 132, VI. 205. DE HARINGVANGSTEN Scheveningen. Van de haringvisscherij kwamen heden geen schepen binnen. De vangsten van onderstaande schepen wa ren hedenochtend aLs volgt: IJM 268:5 kantjes. KW 47:4 k.. KW 4:4 k., KW 15:6 k.. KW 3:4 k., SCH 135:4 k„ SCH 134: 50 k„ (moest nog 20 netten halen> SCH 69:2 k. (heeft 9 last aan boord) SCH 46:1 braadje, SCH 97:5 k. SCH 66:1 braadje. SCH 180:25 k.. SCH 103:1 k., SCH 15:2 k.. SCH 72:3 k.. SCH 73:25 last aan boord, SCH 225:5 k.. 20:2 k 361: 2 k., 79:1 k„ 186:5 k., 261:3 k., 141:3 k., 121:4 k. Praairapport .Scheveningen. Praairapport van H.ms. „Nautilus" van 2 Augustus, tusschen 55.3—55.11 n.b. 0.35 w.l. en 0.3 o.l. SCH 260:270 k„ 133:270 k.. 169:200 k„ 302:225 k. 243:345 k„ 106:120 k„ 47:290 k., 186:140 k., 104:20 k 16:119 k.. 223:245 k„ 225:350 k„ 181: 100 k„ 297:320 k„ 66:65 k.. 37:300 k. KW 144: 164 kantjes. 121:216 k„ 151:286 k.. 44:238 k„ 50:187 k., 123:210 k., 122:25 k„ 34:30 k„ 16:170 k„ 70:289 k„ 79:6 k„ 110:124 k„ 68:8 k„ Gdy 126:400 k„ 49:490 k., 7:289 k„ 132:323 k. VL 86:280 k. VERWACHTE VISCH AANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Adelante IJM 19, 950 kisten versche haring, 20 kisten diversen, 17 kantjes steurharing. Gerberdina Johanna IJM 38. vangst: 4(10 manden makreel, io manden kabeljauw en gul, 30 manden schelvisch. 60 manden braadschel- visch, 30 manden platvisch. 30 manden wij ting, totaal 650 manden, benevens 80 stuks stijve kabeljauw. HEEMSTEDE GEBAKKEN VISCH VOOR DE WERKLOOZEN. Was de eerste week de animo voor gebak ken visch onder de werkloozen maar zeer ma tig, de vorige week was deze zóó groot, dat enkele afgewezen moesten worden. Thans zal het gemeentebestuur, dat deze visch verstrekt in samenwerking met den Rijksdienst voor levensmiddelenvoorziening voor een grooter hoeveelheid zorg dragen. De verstrekking zal weer plaats hebben Vrij dagmorgen tusschen 10 uur en 10.30 uur aan het lokaal achter het politiebureau. Men verzoekt ons mede te deelen. dat het gewenscht is met. het oog op de warmte de visch zoo spoedig mogelijk te gebruiken daar deze thans zeer snel aan bederf onderhevig is. CONCERT IN' „GROENENDAAL". Zondag 7 Augustus a s. des middags van 3—5 uur. zal de R.-K. Harmonie „St. Michaël", directeur de heer H. W. Hofmeester, een con cert geven in het wandelbosch „Groenendaal". Het programma luidt als volgt: 1 Sous l'Aigle Double. Marsch J. T. Wagner. 2 La Poupée de Nürnberg, Ouverture, A. Adam 3 L'Or ct l'Argent. Grande Valse Fr. Lehar 4 Les Campagnaröes, Polka voor 2 pistons J. Werkman. 5 Les Cloches de Corneville, Fantaisie R. Planquette. PAUZE. fi Washington Post. Marsch J. P. Sousa 7 Ci J'ëtais Roi. Ouverture A. Adam. 8 La Parade des ooldats de Bois Léon Jessel 9 Carmen Sylva, Valse J. Ivanovicl 10 Finale. BLOEMENDAAL CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH Heden. Woensdagavond geeft Haarlems Postaal Mannenkoor en het Dubb. Gemengd Kwartet J. S. Bach een vocaal concert in het Bloemendaalsche boseh. Het programma hiidt: 1. Die. Vesper. Ludw. v. Beethoven. 2. Der Fremdenleglonair. Jul. D. Wengert. 3. De Kuiper. W. T. Kools. Te zingen door Haarl, Post. M. koor. 4. Ich muss nun einmaal singen, Fr. Abt. 5. Ave Maria. P. Kallenbach. 6. De Kabouters. W. T. Kools. Te zingen door Dubb. Gem. Kw. J. S. Bach Pauze. 7. Israël. L. C. Keereweer. 8. In Epiphonia Domini. Math. Neuman. Te zingen door Haar!. Post. M. koor. 9. In 't Woud, Jac. Bonset. 10. Egd. Sum Pastor tonus, Jos. de Klerk. 11. „Vrede". W. T. Kools. Te zingen door het Kwartet. 12. Nimmer Nacht. N. H. Andriessen. 13. Soldaten Koor Faust. Gounod. Met de nummers 7 en 8 werd een le prijs behaald op het Zang-concours der Liedertafel Haarlems Zanggenot.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9