AKKERTJES HET SPORTGESPREK 13s&& Ijl éZóuïe&p UW VOORDEEL LIGT VOOR DE HAND VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1938 HAAREEM'S DAGBEAD 7 VAN DE WEEK. Het voornaamste streven van de Neder- landsche motorrenners, die aan de T. T. te Assen en andere internationale races deelne men, is het zoover te brengen, dat een spe ciale fabrieksmachine te hunner beschikking wordt gesteld met al de voordeelen daarvan. Het was voor onzen stadgenoot G. A. de Rid der dan ook wel een groote teleurstelling, dat de hem toevertrouwde F. N.-machine daags vóór de race defect raakte, waardoor hij zijn fraaie kansen niet kon verdedigen. „Is het verschil tusschen de gewone stan daard-machine en de fabrieksmachine dan zoo groot?" G. A. de Ridder. „De fabrieksmachines worden als het ware met de hand vervaardigd en daarvoor ge bruikt men zeer licht materiaal, duralumi- nium met stalen binnenvoeringen en bronzen klepzetels, zoodat zulk een motorrijwiel niet meer dan 135 K.G. weegt. De constructie ver- eischt een langdurige voorbereiding en her haalde proefnemingen benevens veel labora torium- en ingenieurswerk. Na elke race wordt de machine geheel ge demonteerd; na één wedstrijdseizoen wordt zij meestal afgedankt. Door de speicale con structie is de fabrieksmachine op topsnelheid ongeveer 40 K.M. per uur sneller dan het standaardmodel, waaruit volgt, dat men met een gewoon motorrijwiel van hetzelfde merk nimmer een internationale race kan winnen. Heeft men door eenige goede prestaties de aandacht op zich gevestigd, dan krijgt men eindelijk de beschikking over een speciale ma chine, doch men rijdt nochtans geheel voor eigen risico en als amateur zonder eenige vergoeding. De fabriek stelt zich niet aan sprakelijk, maar haar aanwezige speciale (monteurs en de ingenieur verleenen wel veel hulp vóór en tijdens de race. De in vasten dienst zijnde fabrieksrijders zijn beroepsrenners, doch de T. T.-races wor den officieel voor amateurs georganiseerd en de K. N. M. V. schenkt dan ook slechts bekers en medailles als prijzen; bovendien wordt in schrijfgeld verlangd. Het doel, dat de fabrieken met deelneming aan de groote race-s beoogen, is natuurlijk het maken van reclame, want de race-machine van vandaag is het toer-rijwiel van morgen. Zoo werd b.v. het veerenae frame pas het vorige jaar geprobeerd, dat thans in de nieu we modellen is aangebracht; de twee-cylin- der met compressor, waardoor een snellere en gunstiger verbranding wordt verkregen, wordt meer en meer toegepast." „Aan den rijder worden toch zeker even hooge eischen gesteld als aan de machine?" „Zeer zeker; om in een zware race succes te behalen, moet men snel kunnen reageeren, bedreven zijn in het bochtenwerk (dat voor elk circuit weer speciale training vergt), de vereischte snelheid kunnen beoordeelen en... men moet courage hebben. Dan is zulk T. T.- rijden het mooiste, wat er bestaat, je voelt je baas over den motor en koning van den weg." ,.U bent reeds meermalen te Assen gestart?" „Ik heb twaalf maal aan die race deelge nomen, doch heb tevens in Engeland, Duitsch- land. België en Italië gereden. Vooral aan de T. T. van 1934 bewaar ik prettige herinneringen, want door ziekte van den Engelschen berijder kreeg ik zijn speciale machine voor de 250 c.c.-klasse. Ook Timmer had een fabrieks-motor; veertien ronden lang vochten we met niet meer dan vijf Me ter onderling verschil om de leiding, totdat ik tenslotte met geringen achterstand op Mellors als tweede eindigde en kampioen van Nederland werd. Eenigen tijd later werd ik op dezelfde machine derde in den Grooten Prijs van België te Spa, door welk resultaat ik in het bezit kwam van den K. N. M. V.-beker voor de beste prestatie van een Nederland- schen renner in buitenlandsche wedstrijden. Voorts heb ik zeven jaar deel uitgemaakt van het nationale team voor de Internatio nale Zesdaagsche, een rit, die een zware be proeving is van rijder en machine". „Is de belangstelling voor de T. T. nog steeds stijgende?" „Ditmaal waren er ongeveer 70.000 toe schouwers rond dit veiligste en snelste circuit van Europa, doch er zouden nog meer kijkers komen, als men de races spannender maakte, door van alle topmerken twee rijders te laten uitkomen." „Wat is de oorzaak van een tijdelijk over wicht van de eene merkmachine op de andere?" „Het kan pech zijn tengevolge van constructie-fouten of van verkeerd afstellen en in dit verband dienst er op te worden ge wezen, dat in dergelijke groote races meestal 60 procent der deelnemers uitvalt. Overigens maken alle fabrieksmachines een proefsta dium door, waarin geëxperimenteerd wordt met allerlei verbeteringen en nieuwigheden. De fabriek, die op het juiste moment alle fou ten heeft weten te ondervangen, zal in die periode de meeste successen oogsten. Dat wis selt voortdurend en daarom is het heel goed mogelijk, dat het volgende jaar weer andere bekende merken op de eerste plaatsen beslag leggen. Want de ingenieurs zitten niet stil; steeds worden er weer nieuwe uitvindingen gedaan." HENGELEN. VISCHCLUB B. A. C. A. Bovengenoemde vischclub hield Woensdag haar lOden wedstrijd, thans op brasem, in de Binnenliede te Penningsveer. De vangst was matig. J. Helmer wist er drie te verschalken en W. Snieder één. Daar beiden één brasem van de zelfde maat hadden gevaangen, na melijk, 34 centimeter, moesten beiden loten om den eersten prijs. De prijswinnaars waren; 1. W. Snieder; 2. J. Helmer; 3. H. Lenaarts; 4. H. Leuven; 5. Chr. Schouten; 6. J. Pezij. ATHLETIEK. POLITIEWEDSTRIJDEN. Rijpma en Van der Mey winnen den voetbal en athletiek-zeskamp. Bekampten de politiemannen elkaar een paar weken geleden in het water, thans waren de sportieve agenten vereenigd op het Ge meentelijk Sportterrein aan de Mr. Jan Ger- ritszlaan, waar onder leiding van den heer Hillebrand en zijn staf van medewerkers de jaarlijksche athletiek- en voetbalzeskampen werden gehouden. Voor deze wedstrijden bestond groote be langstelling. Het gesprek vanzelf dat ook de heeren E. H. Tenckinck en A. Berentsen, resp. Commissaris van Politie te Haarlem en in specteur van Politie te Heemstede, van hun belangstelling blijk gaven. De heer Tenckinck bleef niet achter om de cracks onder zijn mannen aan te moedigen en de heer Berent sen kon de verleiding niet weerstaan om ook eens met het bruine monster tusschen de paaltjes door te dribbelen. Aan spannenden strijd heeft het intusschen niet ontbroken. In den athletiek-zeskamp onderscheidde zich vooral de bekende „Bloe- mendaal"-speler L. van der Mey, die in 5 van de zes onderdeelen van dezen zeskamp als eerste eindigde. Alleen het nummer versprin gen deed hij minder goed, maar ook daarbij was zijn prestatie een sprong van 5.32 M. van dien aard, dat hij nog op de derde plaats beslag kon leggen. In het totaal klassement van de 9 deelne mers bezette de athleet-agent Van der Mey tenslotte met 4434 punten de eerste plaats met een voorsprong van 785 punten op zijn grootsten concurrent Braafhart, die met een totaal van 3649 punten de tweede plaats be zette. In den voetbal-zeskamp deed inspecteur Rijpma van zich spreken, door in het bal dribbelen een buitengewone bedrevenheid te toonen en niet in het minst door met zijn rechter voet den bal maar liefst over een af stand van 55.50 M. over het veld te trappen. Met een iets kleineren voorsprong dan Van der Mey in den athletiek-zeskamp zegevierde inspecteur Rijpma in den voetbal-zeskamp met een totaal van 4888 punten over zijn twaalf rivalen. Van der Mey legde met deze overwinning beslag op den Tenckinck-beker; inspecteur Rijpma mocht voor zijn buitengewone prestaties den Rembrandt-beker, beschik baar gesteld door den heer Bakker, directeur van het Rembrandt Theater, voor dit jaar in ontvangst nemen. Na afloop van de wedstrijden sprak de voorzitter van de P. S. V. „Haarlem", de heer Valkenier, de deelnemers toe, waarna de eere-voorzitter, de heer E. H. Tenckinck, op prettige wijze de prijzen uitreikte. De uitslagen zijn: A. Voetbalzeskamp: Ingooien: 1. Stuik met 18.10 M. (820 pnt.) 2. Berkelaar met 17.83 M. (766 pnt.). Baldribbelen: 1. Rijpma in 47.3 sec. (854 pnt.); 2. Zwart in 50.9 sec. (780 pnt.) Doelschieten: 1. Rijpma met 875 pnt.; 2. Zwart met 775 pnt. Verschieten rechts: 1. Rijpma met 55.50 M. (1120 pnt.); 2. Bouwens met 53.40 M. (1036 punten). Verschieten links: 1. Bouwens met 48.79 M. (1252 pnt.); 2. Rijpma met 42.80 M. (1012 pnt.) Corners nemen: 1. Bronkhorst met 600 pnt.; 2. Bouwens met 550 pnt. Totaal: 1. Rijpma met 4888 pnt.; 2. Bou wens met 4135 pnt.; 3. De Boer met 3091 pnt. B. Athletiek'zeskamp Verspringen: 1. Smit met 5.62 M. (810 pnt.); 2. Braafhart met 5.40 M. (700 pnt.) Hardloopen 100 M.: 1. Van der Mey in 12 sec. (750 pnt.); 2. Dijkman in 12.2 sec. (700 punten). Speerwerpen: 1. Van der Mey met 38.98 M. (949 pnt.); 2. Dijkman met 37.46 M. (873 punten). Hoogspringen: 1. Van der Mey met 1-56 M. (720 pnt.); 2. Dijkman men 1.56 M. (720 pnt.) Discuswerpen: 1. Van der Mey met 28.46 M. (723 pnt.); 2. Braafhart met 27.28 M. (664 punten) Hardloopen 400 M.: 1. Van der Mey in 59.2 sec. (632 pnt.); 2. Roode in 1 min. 1.8 sec. Totaal: 1. Van der Mey met 4434 pnt.; 2. Braafhart met 3649 pnt.; 3. Dijkman met 3594 pnt.; 4. Roode met 3341 pnt.; 5. Eggink met 2734 pnt. SCHAKEN. HET OOSTEN—KIJK UIT Deze week had de laatste ontmoeting plaats van dit jaar voor den nederlaag wedstrijd om den Wisselbeker, uitgeschreven door „Het Oosten" en die uitgestreden moest worden aan de vijf kopborden. De uitslagen zijn: Het Oosten Kijk Uit (Halfweg) BeinemaL. Troost 1 0 v. KampenP. Verhoog 1 —0 R. J. Bijl—B. Bax 1 0 C. KosterT. Troost VzVz A. HerfstH. Herfst 1 —0 4'/2Vz De eindstand is thans: Het OostenHoogovens 3 V21 Vz Het Oosten (1 afgebr. partij )-Bl'da al IV22Vz Het Oosten—Haarl. A. G. lVz3Vz De uitslagen der Zomercompetitie zijn: 1. FrijnHoreman 10 2. v. EisSierveid afgebr. 3. v. Eis—D. P. Buur 1—0 4. De HaasVeerman VzVz 5. Wolf Sr.v. d. Bogaert 01. VOETBAL. DE INDEELING DER EERSTE KLASSERS. Haarlem, V. S. V., Ajax en Feijen- oord in één af deeling. In de „Sportkr." vinden we de Indeeling der eerste-klassers in de Afdeelingen I. II. IV en V. Hieruit blijkt, dat Haarlem. V.S.V., Ajax en Feijenoord bij elkaar in Afdeeling II zijn inge deeld. Dat belooft dus veel spanning! Stormvogels is in Afdeeling I onderge bracht. De indeeling is als volgt: AFDEELING I: AFDEELING IV: D.W8. Bleijerheide Xerxes B. V. V. K.F.C. Eindhoven Blauw-Wit Juliana A. D. O. LONGA C. V. V. M.V.V. Stormvogels N. A. C. H. B. S. NOAD Sparta P. S. V. Hermes-D.V.S. Roermond AFDEELING II: Willem n Feijenoord AFDEELING V: Ajax Achilles Haarlem Be Quick, R.F.C. F. V. C. 't Gooi G. V. A. V. V. S. V. Heerenveen V. U. C. H. S. C. D. F. C. Leeuwarden D. H. C. Sneek D. O. S. Veendam Velocitas DE YTERDE-KLASSERS. De vierde klassers van Haarlem en omstre ken zijn als volgt ingedeeld: VIERDE KLASSE C: VIERDE KLASSE D: A. S. V. K. (bij toel.) Vliegende Vogels Westzaan bij toel.) Verkade D. I. O. Zilvermeeuwen Halfweg Zaanlandia Meervogels T. H. B. D. J. K. V. V. B. S. L. T. O. A. E. D. Z. R. C. Spaarnevogels Avanti-AVOG comb. E. H. S. Madjoe B. P. C. R.C.H. BEGINT HAAR OEFENPROGRAMMA. A.s. Zondagmiddag te 2.15 uur speelt R.C.H te Heemstede haar eersten oefenwedstrijd tegen de Spartaan. Het elftal van de Racing is als volgt: Verkaaik, Van Thiel, Kors, Slot, Van Dansik, Siegerist, Troost, Biesbrouck, Van der Horst, Hellingman, Van Rooden Scheidsrechter is de heer M. Seubring. R.C.H.—BLAUW WIT OP A.S. WOENSDAGAVOND. R.C.H. speelt een zeer nuttigen wedstrijd op Woensdagavond 10 Augustus tegen den sterken eerste-klasser Blauw Wit, welk elf tal geheel volledig verschijnt. AUTOMOBILISME. DE ZOMERREIS VAN DE K. N. A. C. Hartelijke ontvangsten in den vreemde. De leden van de K. N. A. C., die aan de zomerreis van deze club deelnemen zijn, op het oogenblik, na een zeer geslaagden tocht te Bied in Joego-Slavië aangekomen. Bijna overal waar voor de automobilisten een korter of langer oponthoud in het reis programma is opgenomen, vinden zij de Ne- derlandsche driekleur, wapperend op de pleis terplaats, een alleraardigste attentie, die er wel op wijst hoe welkom de Hollanders in den vreemde overal zijn. De gastvrije ontvangsten die hun te beurt vallen zijn hiermede dan ook in volle overeenstemming. Het weer heeft zich tot nu toe bijzonder goed gehouden, evenals in Nederland een tikje te warm mis schien. Dit wordt door de deelnemers echter niet als een bezwaar gevoeld, daar men hier door beter in staat is om te profiteeren van de vele, in deze streken zoo schitterend ver zorgde zwemgelegenheden. Zooals met weet zal na Joego-Slavië een be zoek aan de Hongaarsche puszta's worden ge bracht. Ook Boedapest en Praag zullen op deze K. N. A. C.-reis nog worden bezocht. Het gezelschap wordt op 16 Augustus weer in Nederland terug verwacht. PAARDENSPORT. RITMEESTER DE KRUYFF WINT SPRING CONCOURS TE LOCHEM. Op het nationaal concours-hippique, dat Donderdagmiddag te Lochem gehouden werd in het kader van de feestweek ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke muziekvereeniging, was de uitslag van het springconcours als volgt: 1. Ritm. G. P. de Kruyff (Den Haag) op „Giovinezza", tijd 1 min. 29 sec. De tweede en derde plaats werden gedeeld door den heer Willy Scheeren (Vughtj op ,Roxy" 4 ft. 1 min. 31 sec. en den heer T. J. O. Leeuwenberg (Den Haagi op „Pascha" (eig. D. H. pasman, Den Haag. OPVOLGERS VAN MICKï MOUSE? Walt Disney, de ontwerper van tallooze teekenfilms, maakt studies van twee twaalf weken oude reeën, die een voorname rol krijgen in een nieuw geestesproduct van den Amerikaan CRICKET. Flamingo's—Free Foresters. Een draw. Donderdag is te Laren de cricketwedstrijd tusschen de Flamingo's en de Free Foresters voortgezet. Het resultaat is een draw gewor den Aan het Alg. Hbid. ontleenen we de vol gende scores: Flamingo's. Eerste innings: R B. J. de Waal l.b.w. Knapp 7 Mr. P. C. G. Labouchere c. Nevinson b. Brims 32 A. Stroink c. and b. Bromley Davenport 26 Dr. M. Jansen c. Howell 'b. Bromley Da venport 6 W. O. F. Wittebol b. Bromley Davenport 47 A. van der Togt c. Howell b. Nevinson 19 A. Loggere l.b.w. Brims 0 A. M. Nolet b. Bromley Davenport 35 Mr G. Hamburger c. Tuff b. Nevinson 28 C. W. V. Bakker c. Knapp b. Nevinson 11 H. Klink niet uit 3 Extra's 20 Totaal 234 Bowlingcijfers: overs maid, runs wick. J. H. Nevinson 26 7 86 3 T. H. Knapp 7 2 30 1 D. V. Brims 31 7 61 2 E. Bromley Davenport 16 4 37 4 Free Foresters. Tweede innings (eerste in nings 164). R. A. Boddington c. v. d. Togt b. Klink Brig. L. Green c. Nolet b. Klink R. A. Aird c. De Waal b. Labouchere T. H. Knapp b. v. d. Togt M Howell niet uit E. Bromley Davenport l.b.w. Labouchere Capt, C. R. Tuff niet uit J F. E. Short b. Labouchere D. V. Brims. Capt. K. B. Stanley en J. H. Nevinson batten niet Extra's Totaal 144 (voor 6 wickets gesloten). overs maid, runs wick. 15 6 41 2 13 3 44 1 9 3 27 0 9 4 15 3 1 0 3 0 1 0 2 0 Bowlingcijfers: H. Klink A. v. d. Togt C. W. V. Bakker Mi-. G. Hamburger W. O. F. Wittebol Flamingo's. Tweede innings (eerste innings 234). R. B. J. de Waal c. Stanley b. Knapp 14 Dr. M Jansen c. Short b. Knapp 0 A. v. d. Togt b. Nevinson 10 Mr. P. C. G. Labouchere b. Brims 26 C. W. V. Bakker c. and b. Knapp 2 A. Stroink c. Nevinson 5 A. H. Nolet niet uit 12 Mr. G. Hamburger niet uit 1 Extra's 0 Totaal 70 voor 6 wickets. overs maid, runs wick. 7 1 29 2 5 0 27 3 2 0 14 Bowlingcijfers: J H. Nevinson T. H. Knapp D. V. Brims 1 WIELRIJDEN. Zondag as. houdt bovengenoemde vereeni- ging een trainingsrit over pl.m. 20 KM. Ver trek 9 uur van de Nagtzaambrug. Vermelding verdient het rijden van de leden J. Klinkenberg en B. de Vries in de open wegcoursen, waar zij aan deelnamen. Vooral Klinkenberg heeft zich bijzonder onderschei den. In de Ronde van Apeldoorn bezette hij de 8ste plaats; een goede prestatie, als men bedenkt, dat hij vele bekende professionals achter zich liet. In de Ronde van Halfweg deed hij het nog beter.: Na de geheele course in de kopgroep te hebben gereden, wist hij met nog 2 ronden te rijden een voorsprong te nemen met nog een renner. Een felle eindspringt bracht hem op de 5e plaats. B. de Vries reed ook goed in de Ronde van Etten. Ook hij wist met eenige renners een voorsprong te nemen, die steeds grooter werd Toen er nog vier ronden te rijden waren, zag hij zijn kans op een goede plaats in rook opgaan ,daar zijn band sprong, zoodat hij van verder rijden moest afzien. In de Ronde van Halfweg bleef hij van pech verschoond; toen bezette hij de 11de plaats. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een trainingsrit over een afstand van 45 K.M. De uitslag werd: 1 B. Schell. 2. J. Banken. 3 J. Smit. 4. J. Walgien. 5. K. Verbeek. 6. H. Jansen. 7 H. v. Dijk. 8. Groenveld, 9. B. Klem- hout, 10. W. Kleef. De overige renners gaven op. De juniores reden een rit over 25 K.M. De uitslac werd: 1. Baak. 2. K. v. der Wagen. 3. Herman Taverne. 4. Boersma, 5. J. Aarts (pech). J. Smit wist de 10e plaats te bezetten bij de nieuwelingen in de jubileumronde van de Bataaf; hij werd echter door een misverstand niet genoteerd wat zeer jammer was daar hij steeds in de voorste gelederen reed. As. Zondagmorgen rijdt- Execelsior een club ontmoeting tegen Amsterdam. Start aan de Lijnden. KORFBAL Christelijke Korfhalbond Ons". „Onder Wedstrijdsecretaris: C. van Huis. Van Raephorststraat no. 35. Overveen. De vacaritie is dit jaar volkomen geslaagd, wat grootendeels te danken was aan het prachtige weer. Zaterdag's zou men te half 3 met de boot van Amsterdam naar Harderwijk vertrekken, maar door de geweldige drukte was er geen enkele plaats meer te verkrijgen, zoodat de leden den tocht naar Putten op de fiets ge maakt hebben. Zondagsavonds deden ze een wandeling naar het Solsche gat. 's Maandags fietstocht naar Loenen waar men den middag met zwemmen doorbracht. Dinsdag feest in Er- melo, wegens den intocht van den nieuwen burgemeester, 's Avonds kampvuur, voor me nigeen een aangename herinnering. Den volgenden en laatsten dag heeft men de Puttensche markt bezocht, 's Avonds ver trok het gezelschap naar huis. Het was een aangename vacantie. U heeft er één extra. En U heeft re dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies- fpijn. Migraine, Rheumatische oijnen, Kou, Griep en Koorts, £e helpen snel en reker I Lei goed op het AKKER-merkl KOMEN ALTIJD VAN PAS (Adv. Ingez. MeaJ HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma voor Zaterdag en Zondag meldt de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: Blauw Wit—V.V.G.A. Vriendsch. E.D.O.—Salt Lake City. 2e klasse: Ajax 2—D.W.S. 1. Quick 1—V.V.G.A. 2. De Amerikanen, uitkomende onder den naam „Salt Lake City" zullen dus Zaterdagmiddag weer op bezoek komen in Haarlem en nu bij E.DO., dat die ploeg voor het eerst ontvangt. Deze Amerikanen, die steeds beter team-work laten zien. zijn momenteel zeer sterk. De E.D.O.-hitters zullen het niet gemakkelijk hebben tegen Nelson, want laatstgenoemde kan een zeer snellen bal gooien, die dikwijls lastig te raken is. Ook de slagprestaties der Amerikanen is goed; vooral de stijl van slaan is uitstekend; het zou ons dan ook niet ver wonderen, indien er Zaterdagmiddag eenige home runs geslagen werden. Zal E.D.O. de eerste Haarlemsche club zijn. die aan deze Amerikanen een nederlaag zal toebrengen? Het zou een fraaie prestatie zijn. De wedstrijd wordt gespeeld in het Noorder Sportpark en begint te vier uur. Zondag: le klasse: R.C.H.—Ajax. H.H.C.—Haarlem. 2e klasse: Haarlem 2—Schoten 1. E.D.O. 2—D.E.C. 3e klasse: T.H.B. 1—E.D.O. 4. In het Heemsteedsche Sportpark zal Zondag morgen tien uur de wedstrijd R.C.H.—Ajax ge speeld worden. In Amsterdam speelde R.C.H, een fraaien wedstrijd tegen Ajax (5—5). Of het R.C.H. zal gelukken, om weer dat spelpeil te bereiken, betwijfelen wij. Te 2.15 uur zullen de oudste twee honkbal clubs van Haarlem aantreden om elkaar de zege te betwisten. Voor de Zwartjes is dit een moeilijke wedstrijd. Het werpen is van Haar lem beter dan van H.H.C., wat natuurlijk een zeer belangrijke factor is. Wat de achtervan gers betreft heeft J. Baas natuurlijk meer routine dan Koning; toch is deze jeugdige Haarlem-catcher uitstekend in het spelen op de honken. Veel honken zullen dan ook niet gestolen worden in dezen wedstrijd. Veel zal in dezen wedstrijd afhangen van het veld werk. We hopen, dat de sterkste zal winnen. De wedstrijd wordt gespeeeld op het Gemeen telijk Sportterrein aan de Mr. J. Gerritszlaan. Verder vraagt Zondagmorgen de wedstrijd Haarlem 2—Schoten 1 de aandacht. Deze wed strijd is van het grootste belang voor het kampioenschap van de tweede klasse B Wint Schoten dan kan haar het kampioenschap haast niet meer ontgaan; doch verliest zij, dan staat Haarlem twee punten voor. Deze wedstrijd wordt 's morgens half tien gespeeld op het zelfde terrein- De wedstrijd E.D.O. 2D.E.C. is van geen belang meer voor de Haarlemmers. CRICKET ES ENGELAND. De stand van de county-matches na den tweeden dag luidt: Essex 402 en 40—0 tegen Notts 302 (G. F. H. Heane 101*). Gloucester shire 5039 (gesl.). Hammond 140 tegen Gla morgan 370 (regen). Kent 329 en 1693 tegen Lancashire 246. Todd 5—60. Leicester shire 298 tegen Yorkshire 4406 (Barber 129*). Somerset 4879 tegen Derbyshire 30 (regen). Sussex 291 (T. C. Bartlett 114) tegen Northants 220 en 686. Warwickshire 206 (R. W. V. Robuis 426) tegen Middlesex 395 en 1294 (regen). Worcestershire 2843 (King 124) tegen Hampshire 313 (regen) De Austra liërs 213 en 22—1 tegen Schotland 88 (Fleet wood Smith 421). Weer bloeddorstige honden aan liet werk. Nu ook kippen doodgebelen. In Haarlemmermeer zijn de bloeddorstige honden hun luguber werk weder begonnen, zij richten hun aanvallen op weerlooze scha pen. waarvan er in den loop der jaren in dezen polder reeds honderden doodgebeten of verscheurd en in de sloot gejaagd werden teruggevonden! Dat echter ook maar al te vaak andere die ren het slachtoffer worden van de rooftoch ten der honden, is Donderdag weder gebleken, toen de heer B aan den Leimuiderdijk alhier tot de onaangename ontdekking kwam dat z'n kippenvoorraad nagenoeg geheel ver dwenen was. Aanvankelijk werd aan diefstal gedacht, doch toen bij onderzoek eenige kip pen doodgebeten en verscheurd op het erf werden teruggevonden, was het niet meer aan twijfel onderhevig, dat ook hier weer bloed dorstige honden aan het werk waren geweest. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 11