L BURGERLIJKE STAND. Hei nieuwe belastingplaatje V R TT D A 0 5 AUGUSTUS 1938 HAARtEM'S DAGBE'A'D 8 LAAT/TC EERICUHN ==rs^i====r~ Jubileum majoor J. Bood. Heden herdacht majoor J. Bood. brigade commandant van de Rijksveldwacht te Haar lem, den dag. dat hij 25 jaar geleden, na zijn loopbaan als agent van politie te Amsterdam begonnen te zijn bij de Rijksveldwacht in dienst trad. Vanmorgen werd hij in het Pa leis van Justitie officieel gehuldigd De rij der sprekers werd geopend door den waarnemend districtscommandant Herten uit Utrecht, majoor Bood's onmiddellijken chef. Spr. memoreerde de aangename wijze waar op hij altijd met majoor Bood heeft samen gewerkt. Toen deze in 1932 werd benoemd tot commandant van de brigade Haarlem, had hij reeds een belangrijken staat van dienst als brigadier, die zijn benoeming ten volle ver antwoordde. En hij heeft het in hem gestelde vertrouwen niet beschaamd. Het was spr. een groot genoegen dat hij aan majoor Bood, als blijk dat zijn verdiensten ook van hoogerhand wordt gewaardeerd een dienstmedaille mocht overhandigen met het opschrift „Voor trouwen dienst". Hij wensch- te den jubileerenden brigade-commandant hiermee van harte geluk en sprak de hoop uit, dat hij de medaille nog vele jaren zou mogen dragen. De Officier van Justitie Mr iL. H. Roeters van Lennep, verklaarde verheugd te zijn, dat de verdiensten van majoor Bood op deze wijze waren gehuldigd. Spr. wenschte hem nog vele jaren van arbeid toe, tot voldoening van zijn meerderen en vooral van hem zelf. De president van de Rechtbank mr. A. L. M. van Berckel. waardeerde de wijze waarop majoor Bood steeds de orde en rust in het Paleis van Justitie heeft gehandhaafd, waar door een objectieve sfeer werd geschapen, die een noodzakelijke voorwaarde is voor een juiste rechtspleging. De Rechtbank heeft zich altijd zeer wel bevonden bij de leiding van dezen brigade-commandant. Voorts spraken nog de ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht mr. J. C. Don ker: de heer G. J. P. Verschoor, inspecteur bij de Haarlemsche recherche, die namens den hoofd-inspecteur M. Woud het woord voerde en die de goede samenwerking tusschen Rijks- en gemeentepolitie te Haarlem waardeerde. Ook werd de heer Bood nog gecomplimenteerd door den commissaris van politie te Bloemen- daal, den heer A. Hiemstra; den inspecteur van politie te Heemstede, den heer A. Berent- sen, die beiden, de laatste namens burge meester J. P. W. van Doorn, eveneens getuig den van een aangename samenwerking tus schen de gemeentepolitie en de Haarlemsche brigade der rijksveldwacht; den heer K. H Kerkhoff, bureauchef ter Griffie, namens de ambtenaren der griffie; majoor Van der Berg, leider der opleidingsbrigade te Amsterdam; door den groepscommandant van de militaire politie, majoor F. H. Schadee; majoor R. C. v. d. Bosch, die indertijd door majoor Bood tot brigadier was opgeleid; brigadier Krij- kamp. die tot voor een maand nog deel uit maakte van de Haarlemsche brigade en die dankbaar zijn diensttijd onder majoor Bood herdacht; den heer J. A. Breuker, bureelchef bij het parket van de Rechtbank, die den ju bilaris namens de gezamenlijke bureel-ambte naren complimenteerde; en tenslotte brigadier Kamstra, die namens alle brigadiers aan zijn chef een fraaie leeslamp en aan mevr. Bood een bloemstuk aanbood. Van verscheidene sprekers hadden de jubi laris en zijn echtgenoote nog enkele geschen ken en bloemstukken in ontvangst te nemen. Majoor Bood dankte daarop de vele aan wezigen met enkele woorden voor de betoon de belangstelling. Jachtgeweer te vroeg afgegaan. Arbeider door lading hagel getroffen. Gisteren is te Klazinaveen een ernstig on geluk gebeurd, waarbij de arbeider A. Koop man, is gedood. Terwijl K. met een tweeden arbeider op we? was naar zijn werk. ontmoetten zij den heer M. B., eveneens uit Klazinaveen. die met zijn geweer gewapend, ter eendenjacht toog. De arbeiders maakten een praatje met den jager Plotseling kwam uit een der wijken een vlucht eenden op. De heer B. keerde zich haastig om. om zijn geweer op de vogels te richten Door onverklaarbare oorzaak is het schot te vroeg afgegaan. De volle lading hagel trof K in de borst en zwaar gewond is hij naar het Diaconessenhuis te Emmen vervoerd, waar hij in den afgeloopen nacht is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf jeugdige kinderen. VOORBEURS TE AMSTERDAM, VOORBEURSOVERZICHT. Op de wisselmarkt was de stemming heden morgen veel kalmer geworden. De geruchten omtrent muntdevaluatie en een herziening van de pond-dollar-pariteit beginnen lang zamerhand te verstommen. De toestand is zich weer eenigszins aan het normaliseeren en de Nederlandsche gulden spreidde een stevige houding ten toon. Britsche ponden die eerst op 8.96 werden vernomen, werden later in hoofdzaak verhandeld tegen 8.95 3'48.96. De Amerikaansche dollars, die de laatste dagen sterk waren opgeloopen, volgen thans een benedenwaartsche richting en nadat aan vankelijk prijzen van 1,82 3 4—1.83 waren ge noemd werd later in hoofdzaak gehandeld tegen 1.82 3/41.82 15 16. Fransche francs la gen onbewogen en schommelden tusschen 5.02 en 5.02V2. Belga's waren 30.9230.98. Zwit- sersche francs 41 8041.86. Duitsche marken golden 30.35—30.41. Tegelijk met het terugkeeren van de rust was de rage voor het goud bekoeld. Heden morgen werden baren te Amsterdam verhan deld tegen circa f2047f2048 terwijl voor gouden tientjes f 12.75 werden betaald. De niet-officieele voorbeurs was zeer stil. De Amerikaansche fondsen waren prijshoudend en meerendeels een kleinigheid hooger. De locale waarden handhaafden zich op onge veer het peil van gisteren. HAARLEM, 5 Augustus. Bevallen 1 Augustus: C. C. Heeremans Hoenderdos, d.; 2 Augustus: A. J. M. Hageman van Braak, d.; 3 Augustus: G. M. de Groot van Groen, d.; 4 Augustus: A. M. van der Meij de BieHermsen, z.; H. C. JansenTang, d.; A. BeekelaarSpeelmans, d.; 5 Augustus: F. J. Kaspersvan Inge, z.; Overleden 4 Augustus: P. RoestHeidveldt, 57 j., Jan Gijzenkade. Men zorge Maandag niet bekeurd te worden Maandagmorgen zullen de con- troleerende instanties geen respijt meer geven aan wielrijders, wier fiets niet van een nieuw belas- tingmerk is voorzien. Men zorge derhalve tijdig een belasting plaatje te koopen, daar men anders Maandagmorgen zeer groote kans loopt in conflict te komen met de overheid, met allerlei nare gevolgen van dien. Maandag moet beslist het nieuwe plaatje duidelijk zichtbaar door de wielrijders getoond worden. Nog een slachtoffer van het water. In het zwembad Groote Wielen, nabij Leeuwarden, kwam het personeel na sluitings tijd tot de ontdekking dat in een der cabines heerenkleeding was achtergebleven. Deze kleeding behoorde aan den negentien jarigen jongeman Oenema, die, zooals later bleek, in het bad was verdronken. Het lijk is in den nacht opgehaald. Dysenterie te Emmercompascuum? EMjYIERCOMPASCUUM5 Augustus. Naar wij vernemen is te Emmercompascuum vermoedelijk dysenterie uitgebroken. In het gezin van den arbeider D. Smit is een zeven jarig kind, na een dag ziek te zijn geweest, overleden, terwijl drie andere leden van het gezin ernstig ziek waren. Toen in de omgeving aan het Westerdiep zich vervolgens dagelijks meer soortgelijke ziektegevallen voordeden, heeft dokter Belks- ma uit Emmercompascuum de inspectie van de volksgezondheid te Groningen en den burgemeester van Emmen ingelicht, zoodat thans een nader onderzoek wordt ingesteld. Alle verschijnselen wijzen er op. dat men te doen heeft met een epidemie van dysente rie, hetgeen vooral met deze warmte zeer gevaarlijk kan worden. Er worden dan ook maatregelen genomen om uitbreiding te voor komen. Zoo is het zwembad te Emmercom pascuum gesloten. De ziekte komt in een van die deelen van de gemeente Emmen voor, waar de woningtoestand zeer veel te wenschen overlaat en een behoorlijke drinkwatervoor ziening ontbreekt. Ernstige ongelukken te Rotterdam en Hierden. Twee jongelieden om het leven gekomen. ROTTERDAM, 4 Augustus. Op den Goud- schensmgel te Rotterdam is Donderdag om streeks half zes een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 21-jarigen timmerman J. van der Vlies het leven heeft gekost. De jongeman, die uit de Goudschewagen straat kwam en wilde oversteken naar den Goudscheweg, zag van links, uit de richting Oostplein een personen- en een vrachtauto achter elkaar aankomen; hij wilde aanvanke lijk wachten en liet dan ook de personenauto passeeren, doch stak direct achter dezen wa gen toch over, waarop de bestuurder van de vrachtauto niet in het minst bedacht was. Door sterk te remmen trachtte deze bestuur der, de 47-jarige B. H. uit de Weteringstraat nog een aanrijding te voorkomen. Maar hier in slaagde hij niet. Van der Vlies werd dooi den wagen gegrepen en tegen de straat ge slingerd. Een der wielen van de auto ging hem over de borst, waardoor hij zware inwendige kneuzingen opliep. De geneeskundige dienst bracht hem per ziekenauto naar het zieken huis aan den Coolsingel. waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. Gisteravond reed een zeswielige vrachtauto op den Rijksstraatweg onder Hierden in de richting Nunspeet. Op het oogenblik dat deze auto links af wilde gaan naar de garage Half weg wilde de 22-jarige motorrijder M. R. uit Nunspeet, den wagen links passeeren. Hij vloog tegen de auto op en was op slag dood. Zijn lijk is naar het Prins-gesticht te Harderwijk vervoerd. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeluk. Technische nieuwigheden bij de K. L. M. Nieuwe motoren en carburateurs. De KL.M. heeft thans de Wright Cylone G-105 motor ontvangen. Deze nieuwe constructie biedt vooral voor deden bij het vliegen op groote hoogte. Zij berust op het z.g.n. Two Speed Charger Systeem. Waarmede het motorvermogen langer op peil gehouden kan worden. Pan American Airways, de groote Ameri kaansche maatschappij die het luchtverkeer tusschen de Vereenigde Staten en het buiten land onderhoudt, heeft dit motortype juist gekozen voor het Andes traject in Zuid- Amerika, hier immers worden de hooge toppen van dit gebergte overgevlogen. Men denkt thans bij de K. L. M. ditzelfde motor type te gebruiken voor uitrusting der vlieg tuigen dienstdiende op de lijn naar Italië. Deze leidt eveneens over bergland, waarbij men vliegt op hoogten van 4 a 7 duizend meter. Voorts is nog een nieuwigheid bij den tech- nischen dienst op Schiphol de Chandler Groves carburateur. De K. L. M. wachtte reeds geruimen tijd op deze vinding, welke echter door Amerika niet werd vrijgegeven voor den export. Thans kan de K. L. M evenwel overgaan tot het aanschaffen van een groot aantal dezer carburateurs. De Chandler Groves biedt groote voordeelen tegen mogelijke ijsvorming. De gewone car burateurs moeten verwarmd worden zoodra de mogelijkheid van ijsvorming zich voordoet De nieuwe constructie kan het echter zon der noemenswaardige verwarming stellen om een volledige bedrijfszekerheid te waarbor gen. Makelaar te Middelburg gearresteerd. De gemeente-politie van Middelburg heeft den ongeveer vijf tig jarigen makelaar in assu rantiën. K. L. J„ in arrest gesteld. J. heeft jaren lang voor Zeeland verschillende firma's vertegenwoordigd en was thans voornamelijk makelaar in assurantiën. Het schijnt, dat hij er van verdacht wordt zich te hebben schul dig gemaakt aan onregelmatigheden als ma kelaar en als vertegenwoordiger van verschil lende assurantie-maatschappijen. EXAMENS. Fransch L.O. Geslaagd mej. M. S. de Vuyst. Haarlem. Fransch M.O. a: Geslaagd de heer J. W. Fossen, Haarlem. Het vliegongeluk te Soesterberg. Vliegtuig werd alleen door leerling-vlieger bestuurd. Omtrent het vliegongeluk op Soes terberg vernemen wij nader: De sergeant-vlieger B. Anderweg is vanochtend bij het uitvoeren van een landing met het Koolhoven-vliegtuig F.K. 51, nr. 12 afgegleden, waardoor het toestel tegen den grond sloeg en vernield werd. Vrijwel onmiddellijk na het ongeval waren de dokter van het vliegveld en de hulpdienst der luchtvaartafdeeling bij het wrak van het vliegtuig aanwezig. De vlieger lag bewusteloos temidden van het verongelukte toestel, doch hij bleek er nog vrij goed te zijn afgekomen. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en een kaakfractuur opgeloopen. Er bevond zich. in tegenstelling met de eerste berichten, geen tweede inzittende in het toestel. Per ziekenauto is hij naar het militaire hos pitaal te Utrecht vervoerd. De vlieger Anderweg was bezig met het uit voeren van zoogenaamde laplandingen. Bij een daarvan verloor het toestel teveel van zijn snelheid, waardoor het afgegleden is. Toch onderhandelingen tusschen Japan en Rusland? TOKIO. 5 Augustus. Het rapport van den Japanschen gezant te Moskou Sjigemitsoe over zijn besprekingen met Litwinof laat volgens den woordvoerder van het Japansche Minis terie van Buitenlandsche Zaken de mogelijk heid tot verdere onderhandelingen open. Ook de staking der vijandelijkheden die op 't oogenblik is ingetreden zou in deze richting wijzen. Men neemt verder aan dat Japan geen schadevergoeding voor de verwoestingen in Korea zal eischen. (United Press). Het zoeken naar den „Hawaii Clipper" gestaakt. MANILLA (Philippijnen), 5 Aug. (Reuter) De Amerikaansche vloot heeft het zoeken naar den verdwenen „Hawaii Clipper" opgegeven. Meer dan honderdduizend vierkante mijl is door de schepen en vliegtuigen afgezocht, doch niets is gevonden. De schepen en vliegtuigen hebben thans be vel gekregen naar hun bases terug te keeren. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur Londen 8.96 Berlijn 73.37 Parijs 5.02 Brussel 30.96 Zwitserland 41.83 Kopenhagen 1.82 3/8 New York 1.— 12.— uur Londen 8.95 7/8 Berlijn 73.38 Parijs 5.02 1/4 Brussel 30.95 Zwitserland 41.83 Kopenhagen 40.— Stockholm 36.20 Oslo 45 New York 1.82 7/8 Praag 6.30 Italië: vrije lire 9.65 reislire 8.60, bankpa pier 8.15. van den weg staande auto's mogen - wanneer licht op ver plicht is géén andere ver lichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting ói èen links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeft HILLECOM EXAMENS. Voor het Staatsexamen A tot toelating op de universiteit slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Groot. De heer G. Scholten slaagde voor het examen Duitsch van Mercurius en de Vereeni- ging van Leeraren. ZANDVOORT Werkloosheid gedaald. In de maand Juli is niet alleeen het cijfer der ingeschreven werkloozen beduidend be neden de drie honderd gedaald, doch ook het aantal ondersteunde werkloojfen was zeer ge ring. Dit laatste aantal bedroeg in de derde en vierde week van Juli resp. 85 en 81. Het aantal werkzoekenden, dat ingeschreven stond bedroeg gemiddeld 255, waarvan 212 gezins hoofden, 4 kostwinners, 2 kostgangers en 37 inwonende gezinsleden. ZANDVOORT TEGEN EEN AJAX- COMBINATIE. De voetbalvereeniging „Zandvoort" speelt as. Zondag 7 Augustus een oefenwedstrijd tegen een sterke Ajax-combinatie op 't sport terrein aan de Vondelstraat. De wedstrijd zal te zes uur aanvangen. HET CIRCUS BOUGLIONE TE ZANDVOORT. Het bekende circus Bouglione heeft Donder dagavond een voorstelling gegeven in de bad plaats. In een dag was de geweldig groote tent opgezet en des avonds tegen achten stroomde de tent al spoedig vol. Het program ma werd in een behoorlijk snel tempo afge werkt en menig keertje klonk het applaus op uit de zaal. Vooral de acrobatische num mers bleken er bij het publiek in te gaan. De geblinddoekte trapez-werker kreeg een heel bijzonder open doekje. Het was een prettig en afwisselende programma, dat het circus Boug lione aan het Zandvoortsche publiek wist te geven. V. V. V.-BAL. Op Dinsdag 9 Augustus organiseert de vereeniging voor vreemdelingen in hotel Groot Badhuis een balavond. In de tweede helft van Augustus wordt een tweede avond samenge steld, in pavilion Riche. DE KELLNERSWEDSTRIJD GAAT NIET DOOR. De door ons geannonceerde wedstrijd voor kellners op 9 Augustus zal geen doorgang kunnen vinden. SANTPOORT Goede draaf sport en spanning bij kortebaandraverij. Sister Bond wint den eersten prijs. Van het zonnetje, bij een harddraverij zeker meer gewenscht dan regen, kregen we gisteren toch wel wat te veel. 't Was tenminste knapjes warm op de Hard draverslaan, waarvan en pikeurs en paarden de gevolgen ondervonden. Voor den koers hadden zich 28 paarden la ten inschrijven. Bij de loting bleek echter Our Dream door een misverstand niet in geschreven te zijn, «vat alsnog geschiedde. Doordat echter enkele paarden waren uitge vallen, kwamen tenslotte 25 paarden aan den start. De baan, die in uitstekende conditie was, mat 325 M. De grootste handicap bedroeg 20 Meter. Er werd wederom gestart „achter de lin ten" en daardoor werden vele valsche starts, die vroeger draverijen eigen waren, voor komen. De belangstelling was vrij groot, doch ze zou zeker nóg grooter geweest zijn. als het iets minder heet geweest was. Onze burge meester had zich door de warmte echter niet laten weerhouden en gaf tijdens een deel van den wedstrijd „acte de présence". De draverij had een buitengewoon span nend verloop. Na den tweeden omloop klassi- ficeerden zich voor de 4 prijzen Glory Silk (320 M.). Xuthus(320 M.), Our Dream325 M.) Aura V (310 M.), Princess (315 M.), Maja Toddington (315 M.), en Sister Bond (315 M.). Erkend goede paarden als Nora Scot (320 M.), Gretchen H (325 M.), Fatima (325 M.), Zoo Doorlooper (315 M.), de winnaar van Zandvoort, Quita (325 M.) e.a. waren dus reeds afgevallen. Van eerstgenoemde dravers kwamen ten slotte voor de prijzen in aanmerking Glossy Silk, Aura V, Princess en Sister Bond, welke was vrijgeloot. Sister Bond klopte in 2 ritten Glossy Silk, terwijl Princess 3 ritten noodig had, om Aura V. de baas te blijven. Voor den 3den en 4en prijs werd Aura V in 2 ritten geslagen door Glossy Silk. In de beslissende ritten om den len en 2en prijs had Sister Bond betrekkelijk weinig moeite met Princess. Vooral in de 2de rit liep zij a.h.w. „alleen". Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in „De Viersprong. De voorzitter der vereeniging, de heer Tammes, bracht allereerst dank aan deelnemers en juryleden en dan aan de autoriteiten voor de ondervonden medewer king. Toen reikte de heer Tammes de prijzen als volgt uit: le prijs 300, Sister Bond, eig. mevr. Jacobs, pikeur K. Bakker. Deze ontving den beker, welken de heer Van Timen beschik baar had gesteld. 2e prijs 125. Princess, eig. M. P. W. van Renswoud, berijder L. Ensing. 3e prijs 75: Glossy Silk. eig. J. Vrijland, berijder P. van Bennekom. 4e prijs 25: Aura V, eigenaar J. Haan, be rijder J. Vergay. En hiermede behoorde de draverij, over wel ker verloop de heeren Tammes-Westerhoven c.s. zeer tevreden kunnen zijn, weer tot het verleden. „THE SURINAAM BOYS" KOMEN. Het elftal van „The Surinaam Boys", dat morgenavond om 6 uur tegen R.C.B. speelt, arriveert dien dag om 5 uur bij „De Vier sprong", waar het door den 2en voorzitter der harddraveij-vereeniging voor „Santpoort en Omstreken", den heer J. Heeremans, zal wor den toegesproken. R.C. BREDERODE—SURINAAM BOYS. Zooals wij reeds meldden wordt Zaterdag avond als onderdeel van de feestweek een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Brederode I x de Surnaam Boys. De elftallen zien er als volgt uit: Noortmans, Voogt en Schipper, Van Vliet. De Jong Jr., Pellemans, Dingerdis, P. Bunschoten, De Jonge Sr., J. Bunschoten en Van der Wijk Gemmel. Lo-a-Tat, Altenberg, Indiaan. Sweets. De Bies, Moll, Anijs, Budel, Hurrie, Vrij. Zijn onze inlichtingen juist, dan speelde Anijs indertijd voor de eerste-klasser 't Gooi De wedstrijd wordt geleid door den K.N.V B.-scheidsrechter P. Th. Koning. HEEMSTEDE De plannen voor een vergader gebouw. Er wordt nog onderhandeld. De onderhandelingen tusschen het bestuur van den Volksbond tegen Drankmisbruik te Heemstede en het gemeentebestuur zijn nog steeds aan den gang. Naar wij vernemen hecht het gemeentebe stuur, wat de plaats betreft, aan een terrein op het Wipperplein, naast het gebouw van Openbare Werken, welk terrein de gemeente in handen heeft. Ofschoon nog niet gezegd kan worden, dat de onderhandelingen op het doode punt zijn gekomen, heeft toch het bestuur van den Volksbond ernstige bezwaren tegen de plaats. Het bestuur is van meening dat een vergader gebouw in het centrum van de gemeente be hoort. Gaat men nu, zoo meent het bestuur, zulk een gebouw stichten bij de Gasfabriek, dan wordt aan de genoemde voorwaarde aller minst voldaan. Het bestuur beschouwt die plaats als een uithoek. Het gemeentebestuur daarentegen ziet er een voordeel in, dat op het Wipperplein om wonenden geen hinder van het gebouw zullen ondervinden, terwijl het bestuur van den Volksbond meent, dat er al zeer weinig „over last" zal zijn, omdat bij voorbeeld toch geen muziek zal worden gemaakt met open deuren. Tegen het nieuwe, eenvoudiger, ontwerp, dat de architect, ir. F. C. J. Dingemans, heeft ge maakt, gaan de bezwaren van den Volksbond niet. Er moet dus nu worden afgewacht, wat de resultaten zullen zijn van de voortgezette on derhandelingen. BLOEMENDAAL OM EEN WISSELBEKER. Het vorige jaar kwam de Bloemendaalsche Raddingsbrigade in 't bezit van een wissel- beker, uitgeloofd door het Rotterdamsch Dag blad. Morgen zullen andere brigades trachten, dezen beker te veroveren, waartegenover staat dat de B.R.B. zal trachten, hem te behouden De B.R.B. heeft de heeren J. Eysker, J. Troost en Ab van Donkelaar en mevr. Douzon aan gewezen om bij dezen vreedzamen strijd de kansen van Bloemendaal te verdedigen. TOT VELDWACHTER BENOEMD. Naar we vernemen is de heer J. Cuperus, agen van politie alhier, benoemd tot ge meenteveldwachter in de Friesche gemeente Wonseradeel. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. J. Ivensde Poorter, d.; E. van der Veldtvan Baekel, d.; J. C. van Etten Spigt, d.; A. J. Buijs—Vink, z.; J. Ie Feber Knibbe, d. Ondertrouwd: E. Mulder en D. Koene. Getrouwd: H. A. J. Jansen en A. M. van Opzeeland; N. A. Lemmers en J. M op den Kelder. IJMUIDEN De Nutsspaarbank in Juli. Tegoed der spaarders iets teruggeloopen. Gedurende de maand Juli 1938 werd bij de Nutsspaarbank ingelegd: a. Kantoor Juiianakade 39.885.59 b. Kantoor Willebrordstraat 16.759.61 c. Kantoor Santpoort 8.560.76 d. Kantoor Velsen-Noord 6.078.61 71.284.47 en terugbetaald: a. Kantoor Juiianakade 43.307.96 b. Kantoor Willebrordstraat 19.536.50 c. Kantoor Santpoort 1.228.51 d. Kantoor Velsen-Noord 8.239.15 72.312.12 meer terugbetaald dan ingelegd 1.027.65 Op 1 Juli 1938 was aan inleg gers verschuldigd 1.399.946.01 Op 1 Augustus 1938 aan inleg gers verschuldigd 1.398.918.36 Uitgegeven werd 31 nieuwe spaarbankboek jes en ingetrokken 14 spaarbankboekjes. BESOMMINGEN. manden. 1130 Walrus, IJm. 24 1630 MARKTBERICHTEN. (Versche visch) IJmuiden 5 Augustus. Tarbot 0.94—0.68 per KG. Tong 1.65—1.12 per KG. Groote schol 2519 per 50 KG. Middel schol 2119 idem. Zetschol 1713 idem. Kleinschol 135. Schar ƒ1.802.70 idem. Wijting /3.300.75 idem: Makreel 2.90 idem. Versche haring 2.10—1.30 idem. Koolvisch 17.2010.20 per stuk. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Protinus, IJm. 85. Vangst: 300 manden di versen. Motor van eïectrischen trein stukgeslagen. Vermoedelijk door blikseminslag. Juist toen een onweersbui zich boven IJmui den ontlastte was er een electrische trein van Velsen (IJm. O.) naar IJmuiden vertrokken. Nog voordat de trein de halte Caseinbroot- straat had bereikt weigerde de motor, maar de trein had nog voldoende vaart om deze halte te bereiken. Men vermoedt dat de motor door bliksem inslag was stukgeslagen. De trein is 20 minuten later door een rangeermachine naar IJmuiden gesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. maar het gevolg van deze storing was dat om half elf geen trein van IJmuiden kon vertrekken.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 12