Baden in open water is heerlijk, maar... denkt aan de gevaren! SNEL REPAREERT STIENS Uw BRIL Russische artillerie bij Tsjangkoefeng weer in actie. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1938 H A A RE EM'S DAGBE'AD 2 Een waarschuwend woord. Roekeloos brengt men eigen leven en mis schien dat van anderen in groot gevaar! In verband met de vele slachtoffers van het water in deze mooi-weer periode, mag een welgemeend waarschuwend woord niet ach terwege blijven. Ons land telt honderden rivieren, duizen den vaarten en kanalen, een ontelbaar aan tal slooten, dan hebben we nog groote plas sen, leemkuilen en niet te vergeten het IJsel- meer en de Noordzee. Geen wonder dat in deze zomerperiode dui zenden en nogmaals duizenden verkoeling zoeken in het lokkende, verfrisschende water. Maar.de gevaren zijn groot en velerlei. In vier dagen gingen dertig menschenlevens ver loren; wilt ge dit droeve getal niet verhoo- gen. lees dan verder. Slooten en vaarten met geringe diepte bie den niet veel gevaar. Ernstiger dreigen de diepere kanalen en leemkuilen. Leemkuilen zijn uitgravingen, die zich weer vullen met grondwater, soms tot 10 M. diepte. Is het dan won der wanneer men niet heel goed kan zwemmen en zich toch waagt in zoo'n diep watergat. dat de kans van ver drinken groot is? En dat gebeurde ook dezer dagen. De kanalen, met soms vrij steile kanten en van groote diepte, leveren natuurlijk voor baders gevaar op. Het diepe water maakt onder de niet of weinig geoefende zwemmers zeker slachtoffers. Oók dit gebeurde dezer dagen. Groot gevaar dreigt bij de rivieren. Daarin liggen veelal kribben, strek dammen om richting aan den stroom te geven en juist daar loopt een ge vaarlijke trek. Velen vinden nabij kribben, strekdammen en pieren den dood. Helaas kwamen die gevallen nu voor. Ook kunnen in rivieren (vooral bij brug- pijlers) draaikolken voorkomen, trechtervor mige kolken, waarin het water zich in draaien de richting beweegt. Voor een goed geoefend zwemmer, op de hoogte van het gevaar, is de toestand dan niet. zeer ernstig. Men laat zich. zonder te ver zetten. naar beneden trekken hetgeen moed en tegenwoordigheid van geest vereischt. De draaisnelheid van het water neemt met de diepte af. De zwemmer zwemt nu stroomaf waarts weg. Onwetenden, ongeoefenden, loo- pen groote kans. vast te haken aan prikkel draad of hout dat zich gewoonlijk bij draai kolken op den bodem bevindt. Baders', zij die de zwemkunst weinig of niet machtig zijn vormen in rivieren een groot gevaar voor zichzelf, óók voor anderen, even- tueele redders Rivieren hebben dezer dagen hun slachtoffers gegrepen. De gevaren der zee. De aevnren der zee worden wat uitvoeriger behandeld omdat duizenden en duizenden verkoeling zoeken in de wijde wateren. Bij Noordenwind (de badplaatsvlag- gen wapperen naar het zuiden) dus op onze Noord-Hollandsche kust, in hoofdrichting links ontstaan kuilen in den bodem der zee. Stapt een niet- zwemmer of een kind in een dergelijke kuil, dan kunnen de gevolgen nood lottig zijn. Bij Oostenwind (de vlag gen wijzen naar zee toe) loopt een bader en een slecht zwemmer gevaar dat hij zich te ver in zee waagt. De heerschende wind voert hem van de kust af Bij Oostenwind en vallend water (ebstroom) wordt het gevaar voor baders nog grooter. De slechte zwemmer is niet in staat tegen stroom en tij op te zwemmen naar de kust. De krachtige Westenwind (vlaggen wappe ren naar het land) doet gewoonlijk hooge golven rollers, ontstaan. Wordt een bader, die in te diep water staat door een golf omge worpen dan loopt hij kans door den onder stroom naar de diepere zee te worden ge voerd. Het vinden van een omgeworpene in 2ee, wat ver van de kust, staat gelijk aan het zoeken van een naald in een hooiberg. In het zeewater bij de kust zweven een ontelbaar aantal zanddeeltjes, die het zicht op den bo dem reeds bij ongeveer 50 cM. opheffen. Daarom: baadt en zwemt alleen op die plaatsen aan onze kust, waar goed toezicht wordt gehouden! Gaat nimmer baden of zwemmen op eenzame plekken, ook niet al denkt gij een goed zwemmer te zijn. Stelt u on der toezicht van ervaren badperso- neel; weest niet eigenwijs. Vergroot het aantal slachtoffers niet. Ook in de open- en overdekte zweminrich tingen, waar voldoende personeel aanwezig is, kunt ge veilig baden en zwemmen, dat personeel is in het algemeen zeer toegewijd AGENDA Heden: VRIJDAG 5 AUGUSTUS Palace Familie Cinema: „De man die beslag legt" en „De Oesterprinses". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: ..Ali Baba komt naar Filmstad". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vliegende zot". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ,,'n Jongen van stavast" en „Schaduw van het Oosten". Gebouw II. K. B.: De film „Acht dagen we reldgeschiedenis". 2.30. 7 en 9.15 uur. Moviac Uur filmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 18. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 6 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw: Chineesch tuinfeest met George Pickard en zijn band. 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingei 117a Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. en technisch onderlegd. Goede zweminrich tingen schrijven het personeel het bezit van het diploma van den Kon. Ned. Zwembond voor en bovendien wordt het bezit van di ploma's geëischt uitgereikt door den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen. Tot slot: Leert goed zwemmen en weest dan uiterst voorzichtig. Een bad is een genot, is heilzaam en verfris- schend maaroppassen blijft de boodschap. A. J. MEIJERINK, Hoofdconsul Centrale Pro paganda, N.B.R.D. Haarlem 4 Augustus 1938. Nederlandsch Fabrikaat te Haarlem op den voorgrond. Bij den étalagewedstrijd ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum. Onder presidium van den heer Th. S. J. Hooy kwam de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten in Hotel de Leeuwerik bijeen, teneinde onder de oogen te zien, wat gedaan moet worden door de Haarlemsche winkeliers in de komende feest- week. Op deze bijeenkomst waren o.m. ook aan wezig de heeren van Weerden en André de la Porte namens de vereeniging Ned. Fabrikaat. Unaniem was men van meening den étala gewedstrijd te moeten houden tusschen 30 Aug. en 10 September e.k. De vereeniging Ned. Fabrikaat stelt alle mogelijke pogingen in het werk de deelnemen de winkeliers van dienst te zijn door het be schikbaar stellen van materiaal, terwijl ge noemde vereeniging niet alleen een aantal prijzen beschikbaar stelt doch, indien noodig. ook financieel bijspringt De winkeliers zullen dus geen kosten hoeven te maken. Wat banketbakkers, slagers, fruit handelaren enz. betreft zal rekening gehouden worden met het spoedig bederven hunner ar tikelen. Indien mogelijk zal daarom de keu ring der étalages geschieden op Vrijdag 2 September. De centrale stelt zich voor de jury te doen aanwijzen door de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen en door de Ver. Ned. Fabrikaat. Op zeer aangename wijze werd door de ver tegenwoordigers van de straatvereenigingen over een en ander van gedachten gewisseld en allen zegden hun medewerking toe. Door enkelen werd vastgelegd, dat het meer dan ooit nu tijd is de volle aandacht te vesti gen op Ned, fabrikaat. Gedacht werd hierbij aan het nog steeds groote werkloosheidscijfer en de centrale ge looft dat het niet moeilijk is in de eerste plaats Ned. fabrikaat naar voren te brengen. Temeer nog omdat Nederland op schier elk terrein producten levert die er wezen mogen. Bovendien is Nederland niet duurder dan welk land ook. Gewezen werd o.a. op tapijten, lino leum. manufacturen, eau de cologne enz. De étalagewedstrijd moet en zal slagen indien olie winkeliers hun schouders'zetten onder dit werk. Haarlem zal het jubileumfeest van H.M. de Koningin vieren en zal in deze week in het bijzonder reclame maken voor Ned. fabrikaat. De Bilt voorspelt: Meest zwakken veranderlijken wind later weer uit Oostelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, kans op onweersbuien, warm tot zeer warm. BAROMETERSTAND Hoogste 770.5 m.M. te Reval. Laagste 759.6 m.M, te Isafjord, Het gebied van lagen luchtdruk breidt zich geleidelijk verder naar het Noorden uit en de vlakke onweersminima beginnen thans ook in onze omgeving het fraaie zomerweer te versto en. Behalve het stationnaire minimum ten Zuiden van Ierland, ligt hedenmorgen een secundair minimum over het Westen van ons land en de Noordzee. Hierdoor.draaide de wind in het Zuidwesten en op de Zuidelijke Noord zee tijdelijk naar West. Het minimum had zich gisteren reeds in Frankrijk gevormd en passeerde in den nacht met onweer het midden van ons land. Het maximum van den luchtdruk in het Oostelijke Oostzeegebied houdt stand, doch voor de Noorsche kust even eens. Beide namen iets af. Dit gebied van hoogen druk hangt nog steeds samen met het oceanische gebied van hoogen luchtdruk ten noorden van de Azoren. Op IJs land verandert de luchtdruk weinig. De de pressies van het Poolgebied blijven hoog in het Noorden en trekken over midden- en Noord-Groenland. In de bovenlucht blijft de circulatie zwak en de temperatuur hoog. De onweers brengen geen afkoeling. Het is te verwachten, dat het warme weer zal aanhouden echter met grootere kans op onweersstoringen dan de laat ste dagen. BAROMETERSTAND Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 763 m.M. Neiging: Achteruit, Opgave van: Fa. KEIP. Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. uur; n.m. 12.10 uur. Strand berijdbaar van 17.0022.00 uur. Belangrijke telefoonnummerss Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. De telefoon in het ziekenhuis. Enkele wenken. In „Het Ziekenhuiswezen" geeft de heer J. Steenhuis. administrateur van het St. Elisa- bethgasthuis alhier, cvanige wenken inzake het gebruik van de telefoon in het ziekenhuis. Hoewel zij hoofdzakelijk ten dienste der lei ding gegeven worden, meenen wij toch, dat zij voor verplegenden (en wellicht voor anderen) van nut kunnen zijn. Ook in de ziekenhuizen, zegt schrijver, kunnen verkeerde inlichtin gen worden gevraagd of verkeerde verbindin gen tot stand worden gebracht. In een kleine instelling of verplegingsinrichting, waar alleen de Directrice de touwtjes in handen heeft, loopt het in den regel wel los. maar in een groot ziekenhuis (dit woord in het algemeen bedoeld daar hieronder ook vallen psychiatrische in richtingen, sanatoria, stichtingen etc.) met zijn bijna gelijkluidende of bijna gelijksoor tige en toch geheel verschillende afdeelingen, komt men voor dezelfde moeilijkheden te staan, als in een groote zaak, bank of indus- trieele onderneming. Het gevolg is, dat het niet altijd gaat zooals men het wel zou wen- schen, ja er komen met de telefoon wel eens onaangenaamheden voor. Het is daarom gewenscht, zelfs noodzakelijk om het hoogst mogelijke rendement uit den telefoondienst te halen en deze dienst, die in zaken dikxyijls de entree is tot de relatie en in ziekenhuizen dikwijls de eerste kennisma king vormt, te maken tot een nuttig en prettig onderdeel, tot een voorkomenden dienaar en niet tot een lastig apparaat, een lastpost, een noodzakelijk kwaad. Schrijver wijst op het belang een systeem op te bouwen, waarbij de bediener van de telefoon geheel met den gang van zaken op de hoogte is en direct weet of en waar kan worden ver bonden. Verder acht hij het gewenscht iemand met een aangename stem aan de telefoon te zetten. Een welluidende stem neemt direct in, ook voor de telefoon. Ook aan den toon. waarop iets gezegd wordt, moet de noodige aandacht worden geschonken. Zeer veel woorden krijgen hun beteekenis eerst recht door den toon, waarop ze uitgesproken worden. Voorts neme men iemand," die tevens beleefd en voorko mend is en beschaafde manieren heeft. Verder is het gewenscht om niet te vlug en niet te langzaam te spreken en vooral duide lijk (geen lettergrepen wegslikken). Ook is het aan te bevelen, wanneer men opgebeld wordt direct den naam van de inrichting te noemen, opdat- de aanvrager onmiddellijk weet, dat hij met de do.or hem aangevraagde inrichting spreekt. Wanneer men iemand doorverbinden moet, die zijn naam reeds heeft genoemd en de zaak waarvoor hij opbelt, noeme men dien naam en het onderwerp vlug en duidelijk aan de betrokken afdeeling, opdat de aanvrager niet weer hetzelfde verhaal behoeft te vertel len. Dit is een kleinigheid die door den aanvra ger zeer zeker zal worden geapprecieerd, door de betrokken afdeeling ook op prijs zal worden gesteld en een vlugge afwikkeling van het ge sprek bevordert. DE BURGEMEESTER MET VACANTIE. De burgemeester van Haarlem, dr. J. E. ba ron de Vos van Steenwijk, zal van heden tot ,en met 27 Augustus a.s. met vacantie zijn. GIERSTRAAT 27. Lever. a. Z.fondsen. (Adv. Ingez. Med.) FILMNIEUWS PEARL WHITE OVERLEDEN. PARIJS. 4 Augustus. De Amerikaansche filmster Pearl White, die ten tijde van de stomme film groote successen.oogstte, is gis termorgen overleden. j;:3, - EXAMENS. Hoofdacte. Haarlem 4 Augustus. Geëamineerd 2 vrl. en 6 mnl. candidaten. Geslaagd: mej. J. C. L. v, Eerden, Haarlem en de heeren L. Koper, Bakkum; M. E, Wentink, Alkmaar; M. Nooy, Wormer; D. Hylkema, Hoorn. Handenarbeid. Haarlem 4 Augustus. Geëxamineerd 14 vrl. candidaten. Geslaagd de dames: A. v. Hees. Veenendaal; A. Heybroek, Hilversum; J. Haffman, Amsterdam: M. G. D. Kruik. Amsterdam: A. P. S. Kopman. Haarlem; J. v. Niekerken, E. Oudshoorn. F. Tiek, W. Rietze- ma. Amsterdam; H. M. Sam, Hilversum; A. G. H. v. d. Sleen, Amsterdam. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Donderdagmiddag vijf uur ontstond op den hoek van de Lange Heerenvest en de Antho- niestraat een botsing tusschen een in de richting Amsterdam rijdenden tramtrein en een auto, die van de Heerenvest kwam en die bestuurd werd door een 55-jarigen inwoner van Amsterdam. De botsing ontstond doordat laatstgenoemde'de bocht naar rechts te groot nam. Zijn wagen kwam terecht tegen het middelste tramrijtuig, dat alleen maar een deuk en een schram kreeg. De auto werd ech ter zóó ernstig beschadigd, dat die moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het tramverkeer onder vond zeven minuten vertraging; tegen den chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. Nooit meer een lekke fietsband! Zal de panneplaag verdwijnen? Elke eeuw bezit zijn eigen plagen, die de menschheid belagen. Zoo hebben wij, twintig ste eeuwers met al onze verbluffende techni sche uitvindingen de plaag van „het lekke bandje". En we hebben deze nog niet kunnen overwinnen. Wij rijden op prachtig uit geruste stalen fietsen, met welluidende bellen, zoeklichten, gezondheidszadels, en versnellin- gen-als-van-een-auto, maar één kleine on ooglijke punaise of een venijnig spijkertje kunnen een plotseling einde maken aan de werkzaamheid van het ingenieuze technische gewrocht, waartoe de fiets tegenwoordig uit gegroeid is. Het berucht „lekke bandje" heeft reeds menigmaal een ontijdig einde gemaakt aan vele vacantie tochtjes. Om nog niet te spreken van de afspraken, en afspraakjes, die erdoor in het honderd liepen. Deze fietsband ziet er uit als een fakir, door stoken met punaises, spijkers en naalden. Toch loopt hij niet leeg. Ook niet als de ver schillende voorwerpjes, die zich op den weg plegen op te houden om het lieve leventje van de fietsrijders te verzuren, er uit worden getrokken. Maar thans ziet het ernaar uit, dat er een eind zal komen aan de panneplaag. Want onze goede stad Haarlem, die reeds een uitvinder van het formaat Laurens Jansz. Coster heeft voortgebracht, telt nu een uit vinder binnen haar veste, die van zins is „het lekke bandje" de wereld uit te helpen. Deze uitvinder heeft een vloeistof bereid welke hij met een pompinstal- latie via het ventiel in de fietsband brengt. Door het wiel rond te draaien verspreidt de vloeistof zich gelijkelijk over den binnenkant van den band. Wanneer er dan punaises of spijkers in den band komen ontsnapt geen lucht, ook niet wanneer deze veroor zakers van panne eruit worden ge trokken. Deze stof vormt dus een remedie tegen het beruchte „lekke bandje". We hebben zelf de proef op de som geno men, en den door den uitvinder geprepareer- den band doorstoken met punaises en spijkers en naalden, zoodat hij er op het laatst als een „fakir van rubber" uitzag. Zooiets komt in de practijk natuurlijk niet voor. want meestal bezwijkt de band reeds bij de eerste onooglijke punaise, die er in dringt. Maar het gold dan ook een demonstratie, en daarbij wordt altijd een beetje overdreven. Op bovenstaande foto ziet u het resultaat van den band, dien we het slachtoffer wilden maken van een kunstmatige panne. Maar hij gaf geen krimp! We staken er zelfs een speld dwars door heen. Weet U, het is bepaald een genoegen wanneer men vaak het slacht offer van lekke bandjes is geweest om nu eens punaises en al dergelijke fietsers-vijan- dige voorwerpen in een band te prikken zon der dat ze hun kwaadaardigen arbeid kunnen verrichten Neen, punaises, spijkers, en hoe ge meer moogt heeten, het ziet er naar uit dat er aan uw heerschappij op den weg een einde komt. De uitvinder heeft zijn product als „anti- pech" gepatenteerd. Na jaren van zoeken en speuren hij begon in 1918 heeft hij nu gevonden wat hij zocht: een middel om een eind te maken aan de 2oste eeuwsche plaag: „het lekke bandje"! Wielrijdsters en wielrijders; van Haarlem begint de victorie!' Maaralle goede dingen hebben een schaduwzijde; zij. die het te laat komen op school op kantoor of thuis met een „lek bandje" plegen te excuseeren zullen zich nu op een andere verontschuldiging moeten be zinnen FLATTEUS IS ANDERS! De Londensche telefonisten zien er met hun gasmaskers niet bepaald flatteus uit. Maar de abonnés merken, dank zij een kunstige, kleine microfoon, van deze metamorphose niets, zoodat hun illusie tenminste niet verstoord wordt! Moskou eischt onvoorwaardelijke terugtrekking der Japansche troepen. Anders geen nieuwe onderhandelingen. (Zie ook pag. 4.) TOKIO 5 Augustus (Reuter) De woord voerder van het Japansche Ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft medegedeeld, dat vanochtend de gevechten bij Tsjangkoe feng zijn hervat. Te half vijf begon de artil lerie van de Russen een hevig bombardement op de Japansche stellingen, hetgeen door de Japansche artillerie krachtig werd beant woord. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat de vertegenwoordigers van de Sovjet Unie, zoowel te Moskou als te Tokio hebben ge- eischt, dat de Japansche troepen uit het be twiste gebied onvoorwaardelijk teruggetrok ken worden. Indien dit niet zal geschieden, zullen de vijandelijkheden niet gestaakt worden en zullen geen onderhandelingen worden aangeknoopt tot regeling van het conflict. Door middel van den Sovjet Russischen zaakgelastigde te Tokio is een krachtig pro test naar Moskou gezonden tegen het bom bardeeren van de Japansche stellingen door de Russische artillerie en vliegtuigen. ONGEVAL TE MUIDEN DAT GOED AFLIEP. Auto uit Bloemendaal driemaal over den kop geslagen. DE INZITTENDEN ONGEDEERD. Gisteravond heeft op den Rijksweg nabij de garage-Wegman, onder de gemeente Muiden_, een verkeersongeval plaats gehad, waarbij een auto vernield werd. Twee heeren uit Bloemendaal hadden een auto gehuurd en waren daarmede uit rijden gegaan. Op het bovenbedoelde punt van den Rijksweg wrilde de bestuurder een touringcar passeeren. Ter wijl hij dit deed, stuurde de chauffeur van den touringcar meer naar links en toen moest de bestuurder van den gehuurden auto, wil de hij een botsing voorkomen, krachtig rem men. De wagen sloeg echter tengevolge van de rem-manoeuvre over den kop. Omstanders zagen tot hun verwondering, dat deze salto- mortale voor den wagen blijkbaar nog niet voldoende was, want de anto maakte nóg een tweetal buitelingen. Ieder verwachtte, dat de inzittenden er leelijk aan toe zouden zijn, maar tot aller verwondering, konden de beide inzittenden zich uit hun netelige positie bevrijden, zonder dat zij ernstig letsel hadden gekregen. Alleen had één hunner een lichte verwonding aan het hoofd. De auto was echter bijna geheel vernield en moest worden weggesleept. SYNAGOGEDIENSTEN. Nederl. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Predikatie voor het Moesafgebed. Middagdienst te 1.30 uur. Negen Ab: Avonddienst te 9.35 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Werkdagen; Ochtenddienst te 7 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen 's avonds te 7.30 uur. De ochtenddienst op de werkdagen, de dien sten op Sabbath en de diensten op 9 Ab, vin den plaats ter Synagoge, Lange Begijnestr. 11. De overige diensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. ZWEMMEN. In ruim zeventien uur over het Kattegat! De tijd van Jenny Kammersgaard met bijna elf uur verbeterd. Uit Stockholm: De Zweedsche zwemster Sally Bauer is er Donderdag in geslaagd, het Kattegat over te steken in 17 uur en 20 min. Dit is bijna elf uur minder dan het Deensche zwemstertje Jenny Kammersgaard, die 28 uur over dezen afstand had gedaan Sally Bauer was Donderdagochtend vijf uur van de Zuidwestelijke punt van het eiland Seeland naar Jutland vertrokken, waar zij te 22.20 uur bij Ramskov ten zuiden van Grenaa voet aan wal zette. CRICKET. NEDERLAND-EREE FORESTERS Zaterdag en Zondag aan de Spanjaardslaan. We herinneren er aan, dat Zaterdag en Zondag op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan een cricketwedstrijd tus schen het Nederlandsch elftal en de Free Fo resters gespeeld zal worden. Voor hen, die van deze prachtige zomersport houden, is het een buitenkansje, dat deze wedstrijd te Haar lem gespeeld wordt. Zoowel in Den Haag als in Laren hebben deze Engelschen fraai cricket laten zien en aangezien ook het Nederlandsch elftal uit geroutineerde spelers bestaat, kan een spannende strijd verwacht worden, voor al wanneer dit bij uitstek cricketweer zich handhaaft. De Engelsche ploeg is als volgt samenge steld: R A. Boddington. R. Aird. Col. L. Green, M. Howell T. H. Knapp. J. F. E. Short, C. R. Tuff. D. Brims, K. B. Stanley. E. Bromley Davenport en J. H. Nevinson. Het Nederlandsch elftal is aldus: mr. H. van Manen, aanvoerder. (H.C.C 1), A. M. J. de Beus, wicket keeper (H.C.C 2). A. Terwiel (V.O.C.), dr. M.' Jansen (P.W.i, L. W Sillevis (H.C.C. 2), L. J. Sodderland H.C.C. 2), H Stolk (Hermes-D.V.S.)H. de la Mar (Haar lem), W. H. Gallois (H.C.C. 2), P. C. G. La- bouchère (S.CH.C.) en J. J. van der Luur (H.C.C. 1).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2