OLYMPIADE 1936 DE HERLEEFT ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 HAARDE M'S DAGBtSD 9 Meesterlijke filmjoumalistiek VAN DE OLYMPIADEFILM NEDERLANDSCHE PREMIERE De fakkel, die voor de Olympiade 1936 uit Griekenland naar Berlijn werd overgebracht, wordt aangestoken. Gisteravond herleefde de Olympiade, in '1936 te Berlijn gehouden, binnen de muren van het Citytheater in Amsterdam. De Olym- 'piadefilm beleefde haar Nederiandsche pre mière. Het Olympisch Comité was uiteraard aanwezig, en ook vele Nederiandsche deel neemsters en deelnemers aan de j.l. Olym piade waren in hun Olympisch tenue ver schenen om de filmjournalistieke schepping van de Duitsche filmoperateurs onder leiding van Leni Eiefenstahl gade te slaan. Wel het 'is eigenlijk veel meer dan „gade slaan" ge worden. Het publiek leefde, geheel mee met de sportevenementen. Een frappant bewijs hiervoor werd geleverd door het geestdriftig applaus, dat niet alleen bij Hollandsche prestaties doch evenzeer bijv. na den enervee renden strijd om het kampioenschap polstok hoogspringen opklaterde. Men is geneigd om de Olympische film een meesterlijk journaal te noemen. Volkomen te recht. Doch dan moeten we de vergelijking met hetgeen we gewoonlijk aan journaal te slikken krijgen een aantal snapshots, die ons vrij onbewogen laten hier niet trekken. De Olympiadefilm is eigenlijk het eerste vol ledige filmverslag van een belangrijk evene ment, dat we te zien krijgen. En zij bezit in tegenstelling tot de films die we journaal plegen te noemen alle goede hoedanighe den van een verslag. De evenementen worden stelselmatig opgebouwd uit het belangrijkste dat gebeurd is, en de zenuwstreng van de spanning loopt er doorheen. Het resultaat: men ziet niet onbewogen plaatjes passeeren, doch men leeft mee. Dat is de les, die de tot nog toe niet bepaald sterk ontwikkelde film- journalistiek uit de Olympiadefilm kan trekken. Het eerste deel van de film gaat over de periode van de athletiek in het groote sta dion en duurt reeds uren. (Het tweede deel, dat de zwemprestaties enz. weergeeft be leeft volgende week zijn Nederiandsche pre mière) stel u voor een urenlang journaal! Met de hand, op het hart durf ik verklaren dat 'k me geen oogenblik, geen fractie van een seconde verveeld heb. Voortdurend heb ben de aanwezigen in een gezonde sportieve spanning gezeten. Letterlijk in alle hoeken en gaten van het Berlijnsche stadion moeten filmoperateurs met hun alziende lenzen verscholen zijn ge weest. De hardloopprcstaties, korte en lange afstanden, zien we allen in de meest span nende stadia voor onze oogen, de athleten volgen we letterlijk op den voet mét de pols stokhoogspringers springen we in alle gratie over de lat mee, het lot van de discussen en speren verbindt zich als het ware voor eenige oogenblikken met het onze, we hebben neiging tot juichen tot aanmoedigen, en we bedwin gen die niet en de zaal schijnt soms vol van sportief gerucht als weleer het Berlijnsche stadion. Ook de teleurstellingen worden ons niet gespaard; zij vormen een essentieel deel van de sport. Doch hoe bewegelijk dc evenementen ook zijn. De camera's vatten hen met een voor name rust in het oog. Geen oogenblik is het beeld onbeheerscht. Geen moment vermoeit i het den toeschouwers op de tribunes, pardon. In de stalles, parket, fauteuils en loges. (Deze slip of the pen bewijst beter misschien dan woorden de rechtgeaarde sportieve herinne ring, die de film bij ons achterlaat. Maar nu we het toch over die tribunes heb ben, de filmoperateurs hebben ais rasfilmver slaggevers niet vergeten ook daar eenige kijk jes te nemen om zoodoende hun verslag het onmiskenbare ingredient van humor te geven. En zooals elk goed verslag is dit filmjournaal voorzien van een inleiding, die klinkt als een klok. Misschien wel als de Olympische klok zelf, die we er in zien bengelen. Die inleiding groeit uit tot een episode filmkunst zooals ik er nog nooit een op het witte doek heb gezien Uit de ruïnes van Griekenland doemen de prachtige Grieksche menschenfiguren op, die zich in den tegenwoordigen tijd transponeeren. Hetgeen daarop volgt is ongekende rhythmi- sche filmplastiek; op de maat van de muziek ontwikkelt zich in harmonieuze opeenvolging uit het primitieve spel van den individu het gemeenschapsspel Het overbrengen van de brandende fakkel uit Griekenland naar Berlijn vormt een fan tastisch gezicht. Deze inleiding van de film is niet na te vertellen. En dat is een goed ding. Want ware filmkunst kan niet in woorden worden omgezet. Die moet men als film zien' en'beleven. Het woord" is~'het woord. En de film is film. En als het woord hier te kort schiet is dat het beste compliment voor deze mees terlijke Olympiadefilm. v. H. CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. J.l. Zaterdag schreven we, dat Rood en Wit blijkbaar niet meer kon winnen, naar aan leiding van de drie achtereenvolgende door haar geleden nederlagen. Ze heeft echter toch maar kans gezien, ook den tweeden wed strijd tegen Haarlem te winnen en nog wel op een royale wijze, zoodat Haarlem defini tief voor de laatste plaats is aangewezen. V. O. C. won volgens verwachting van V. V. V. en C. V. H. heeft weer eens het genoegen mogen smaken, een wedstrijd te winnen, na melijk tegen Excelsior,, die aan de Haar lemmers in de eerste ontmoeting een innings nederlaag had toegebracht. Voor morgen is slechts een heel klein pro gramma vastgesteld. In verband met den tweedaagschen wedstrijd, die op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tus- schen het Nederlandsch elftal en de Free Foresters gespeeld wordt, staat de eerste klas zelfs heelemaal stil. Dit deert de Haarlemsche cricket-enthousiasten echter niet, want die gaan natuurlijk naar het spel van de elf Ne deriandsche uitverkorenen en van de Free Foresters kijken. Voor de Overgangsklasse staan ook slechts twee wedstrijden op het programma en daar is C. V. H. niet bij betrokken. Het programma luidt, voor wat de clubs uit Haarlem en omstreken betreft, als volgt: Aan de Spanjaardslaan: Ned. ElftalFree Foresters Overgangsklasse H. C. C. 3—S. C. H. C. Quick (N.)—Excelsior Tweede klasse A: Hercules—Kampong Derde klasse A: V. V. V. 3 bKampong 2 R. I. O. 2Olympia A. C. C. 3 a—C. V. H. 2 V. R. A. 3 aRood en Wit 3 OLYMPISCHE SPELEN. TWAALF AUSTRALIëRS NAAR HELSINKI. Uit Sydney: Nog maar korten tijd is het definitief, dat de Olympische Spelen in 1940 in Finland zullen worden gehouden, of reeds melden zich deelnemers aan. Australië is er ditmaal het eerst bij. Het Australisch Olym pisch Comité heeft n.l. besloten, een ploeg van twaalf man naar Helsinki te zenden, bestaande uit drie athleten. drie zwemmers, drie wiel renners, twee boksers en een worstelaar. ZWEMMEN. ZWEMCLUB ..HAARLEM" NAAR HELLENDOORN. Ongeveer twintig dames, en heerenleden van de Zwemclub ..Haarlem" zijn gistermor gen tien uur per autocar van de Groote Mark- naar Hellendoorn (O.) vertrokken, met het doel om tot 13 Augustus te kampeeren en on derweg propaganda voor de zwemsport te maken. WIELRIJDEN. Wedstrijden te Heemstede. Voor Zondag 7 Augustus is er weer op de Heemsteedsche Wielerbaan een bijzonder in teressant programma vastgesteld. Namen als Pijnenburg, Boeijen. Van Schyndel, Van den Broek, Loncke, Van Hout. Groenewegen. Roos, Klink en Van der Voort, zijn stellig in staat, de liefhebbers van de wielrensport in drom men naar de Heemsteedsche baan te doen trekken en een uiterst sportleven strijd te verwachten. De prachtwedstrijd van 10 Juli j.l. ligt nog versch in het geheugen; daar werd sport ge geven van de ovenste plank en het ziet "er naar uit, dat er a.s. Zondag nog een schepje op gegooid zal worden, want dat Pijnenburg en Boeijen revanche willen nemen voor him nederlaag van 10 Juli dat staat vast. Doch dat van Van Schijndel en v. d. Broek zich tot het uiterste zullen verdedigen, staat ook vast. daar kan men ook op rekenen. Toch zullen die twee heel goed op moeten passen, dat no. 3 in casu GroenewegenRoos niet met de overwinning gaan strijken. Vooral Dirk Groenewegen heeft dit seizoen reeds bijzondere prestaties ver richt: hij werd door Pijnenburg vorige week met slechts enkele meters geklopt in de ach tervolging om het kampioenschap van Neder land en jJ. Dinsdagavond werd hij achter Wals met slechts gering verschil tweede in het kampioenschap achter groote motoren, dus wel iemand die momenteel in topvorm is, en waarvan wij Zondag verrassingen kun nen beleven. Wij vernemen dan ook dat de directie van de baan as. Zondag Pijnenburg en Groene wegen tegen elkaar uit zal laten komen in de achtervolging: dit zal dan ook niet minder interessant zijn. Wij gelooven dat Dirk Groe newegen er thans alles op zal zetten om te winnen en revanche zal willen nemen, om de kampioen van Nederland in de achtervolging, te verslaan. Wij zijn dan ook benieuwd, hoe dit af zal loopen. Velen zullen zich nog wel de spannende achtervolging herinneren van enkele jaren terug op de Heemsteedsche Wielerbaan tus- schen Pijnenburg en Jan van Hout welke door Pijnenburg met slechts één meter ver schil werd gewonnen. Thans de opkomende jonge ster tegen den kampioen van Nederr land. Dit zal zeer zeker een buitengewone at tractie worden. Het zal Pijnenburg zeker niet cadeau ge daan worden. Doch verrassingen kunnen ook hier niet uitblijven. Verder zijn er de koppels Loncke (kampi oen van België)—Van Hout, Klink—v. d. Voort, Van Amsterdamv. d. Ruit, Schieveen —v. d. Stel. Wij gelooven dat het met een dergelijk sterk veld van renners ten zeerste zal spannen in den koppelwedstrijd. Verder wordt het programma gecomple teerd met eenige wedstrijden voor Amateurs en nieuwelingen, waaraan de beste Haarlem sche renners zullen deelnemen. Als het nu nog maar mooi weer wil blijven, dan zullen de renners Zondag stellig voor een uitver kocht huis rijden. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een gecombineerde clubontmoeting tegen de Amsterdamsche Veteranenclub. Ge zamenlijk vertrek der Excelsior-leden te 8 uur. Bijeenkomst der beide vereeniglngen 9 uur Stoomgemaal de Lijnden. De Juniores A-lel, rijden 45 K.M. Juniores B-kl.- 30 K.M. H. S. V. DE KAMPIOEN Donderdagavond hield De Kampioen een trainingsrit over 35 KM. De uitslag was: 1. Schaper en Terburg, 2. Bakker, 3. Feyen. 4. Klanderman. A.s. Zondagmorgen start de club te 8 urn- precies bij voldoende deelneming; A en B apart. Des middags naar Heemstede, waar ver schillende leden starten. Van der Heyden, Scheidier, Th. Drost en D. Drost gaan het weer eens probeeren in Wie- ringen. ZEILEN. DE HOLLAND-WEEK. STRALENDE ZEILDAG MET WEINIG WIND. De Duitschcr leiden in de Star klasse. C. Nauta zegeviert weer in de sharpieklasse. H. Evers wint den strijd der twaalfvoets- jollen. Het tweede gedeelte van de Holland-Week, dat op de Loosdrechtsche plassen verzeild wordt, is met stralend weer begonnen. Het Westelijk briesje, dat jammer genoeg soms een beetje zwak werd, had het voordeel, dat nu een goede start mogelijk was. In de Starklasse startte de favoriet van het IJselmeer ni. Bob Maas. zeer slecht. De Duit- schers waren hier zeer goed weg vooral Hans von Reclam, die als eerste de startlijn passeer de. In het nu volgende krulsvak wist hy zijn eerste plaats te behouden. In de volgende rakken wisten de Dultschers Blankenburg en Seefeldt zich op te werken naar de tweede en derde plaats. De beste Nederlander was in dozen wedstrijd ongetwij feld Munnig Schmidt, die achter Seefeldt ein digde. De marine-officier Van Duim kan ook op een mooi succes terugzien; hij eindigde nl. als no. 5. Bob Maas kon zich. na den slech ten start, nog opwerken tot de zevende plaats. Bij de 12 M2. klasse A was het heele veld keurig op tijd weg. C. Nauta lag al direct aan den kop. Van de Duitschers lag Paul Fischer weer het best. Louwerse was weer ..de eeuwige tweede in de Holland Week" Paul Fischer viel nog net in de prijzen met zijn zesde plaats. In het Olympiajollenveld zpilde ditmaal ook Van de Stadt mee. De Gülchers waren hier weer aan den kop. maar ze moesten de tweede plaats afstaan aan Van de Stadt, die vooral op de bezeilde rakken zeer snel ging. Het twaalfvoctsjollenveld splitste zich op het eerste kruisrak in twee groepen. De eene groep met aan den kop H. Evers (H.J.C.), ging onder het walletje, terwijl de andere groep het meer op ging. H Evers rondde als eerste de volgende boei. De ..onttroonde" Tims moest zich ditmaal met de derde plaats te vreden stellen. Bij de 16 M2'ers was natuurlijk Flemming eerste. Na een heelen tijd vier gelegen te heb ben. was hij zijn concurrenten toch te slim af. Zoowel op de bezeilde als op de kruis- rakken liep hij ze voorbij. De algemeene rangschikking is nu: 1. (en reeds Europeesch kampioenErnst Bicke i Duitschland1 419 35 punten; 2 Hon garije 331.56 punten 3. Italië 321 60 punten; 4. Nederland 212,20 punten: 5. België 199,71 punten: 6. Zwitserland 187,62 punten: 7. Zuid- Slavië 183,84 punten; 8. Polen 169,02 punten en 9. Frankrijk 123,04 punten. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De voortgezette wedstrijden om het club kampioenschap 1937/1938 hadden tot resul taat: P. Mollema Sr.J. J. P. Kraaijer 11 J. Har telF. Mollema 20 G. P. RoetJ. Harte! 1—1 H. A. van Abs—C. v. d. Werff 1—1 J. HartelP. Mollema Sr. 1—1 P. Mollema Sr.H. A. van Abs 20 C. v. d. Werff—C. F. Visse 0—2 J. H. BurghoutL. P. Huges 11 PAARDENSPORT. HET INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE DUBLIN. Uit Dublin: Het internationaal concours- hippique te Dublin is Vrijdag voortgezet met den landen wedstrijd. Er stonden veertien zware hindernissen op het parcours opgesteld, onder welke eenige aarden wallen en steenen muren, veel moeilijkheden opleverden. Winnaar van den landenwedstrijd werd Ierland met slechts 16 fouten. Op de tweede plaats eindig de Duitschland met 24 fouten, derde werd Frankrijk met 29 fouten, vierde Engeland met 38 fouten. De Nederiandsche équipe bezette met 59 fou ten de vijfde plaats vóór de Canadeezen, die 85 fouten opliepen. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS. „De Luchtgids" hield een wedvlucht van Breda (8§ KM.). De eerste prijswinnende duif bereikte een snelheid van 1055.20 M. per mi nuut en de laatste een snelheid van 967,91 M. De uitslag is als volgt: Joh. v. d. Pol 1 41 44 51 en 57, P. Kruijer 2 14 en 28, J. Zwart 3 21, P. H Boeree 4 25 29 30 45 en 52, Chr. Geisler 5, 7 en 50, G. Kors 6 9 13 19 30 31 en 56. P. J. Verputten 8 22 en 36, P. Peters 10 en 11. P. M. Kok 12 24 34 35 38 43 en 47, R. N. Heiloo 15 23 32 37 40 58, J. Zomerdijk 16 en 42 G. Jimmink 17 20 26 en 55, A. J. Leurs 18, J. W. Borst 27 en 54, Ch. Reiber 33 49 en 53. E. v. Bree 46 en 48. CRICKET IN ENGELAND. Kent 329 en 205 (Wilkinson 7—103) be haalde in de Canterbury cricketweek de 2de overwinning thans op Lancashire 246 en 163 (Wright 450). In den strijd om het kam pioenschap is Lancashire nu vrijwel uitge schakeld, want Yorkhire 4406 (Barber 130) won met innings van Leicestershire 297 en 79. Bowes en Verity deelden in de 2de innings de wickets. Gloucestershire 5039 (gesl.) won met innings van Glamorgan 133 en 116 (God- dard 5-33, Sinfield 4-33) Essex 402 en 250-9 won van Notts 303 en 153 door goed bowlen van P Smith 421 en Eastman 443. Sussex 29! en 41 won van Northants 220 en 110 (Nije 547). Middlesex 395 en 1847 won van Warwickshire 206 en 211 en blijft Yorkshire op den voet volgen. Worcestershire 4133 kreeg 4 punten voor de leiding op de eerste innings tegen Hampshire 313 en 1212. De Nawab of Pataudi, die wederom in Enge land verblijf houdt, scoorde voor Worces tershire 131 not out en King met 124 had mede een groot aandeel in de hooge score. Te Weston-Super-Mare verregende de wedstrijd Somerset 4879 (gesloten) Lee 162 tegen Derbyshire 30. Te Broughty Ferry scoorden de Australiërs 213 en 320 tegen Schotland 86 en 1407. De stand is thans 1. Yorkshire (193 punten in 21 wedstrijden) 2. Middlesex (148 in 17) en 3. Lancashire (168 in 21). ZWEMMEN. Vergadering Europeesche Zwemliga. Europeesche records van Cor Kint, let van Feggelen en Rie van Veen erkend. Uit Londen: Ter inleiding van de Europee sche zwemkampioenschappèn, welke heden in het Wembley-zwemstadion te Londen zullen beginnen. Is Vrijdag een vergadering gehouden van de Europeesche Zwemliga. Het voor Nederland belangrijkste besluit was wel. dat de organisatie van het water- polotournooi om den Horthybeker. waaraan altijd de belangrijkste waterpolo-landenploe- gen deelnemen, voor 1939 is toegewezen aan den Kon. Ned. Zwembond. die het te Amster dam zal organiseeren. In 1941 zal Duitschland dit tournooi te verzorgen krijgen De Europeesche zwemkampioenschappen zijn voor 1942 aan Denemarken toegewezen, waarbij dit land evenwel verplicht werd een nieuw zwemstadion te bouwen. De voorzitter van den K.N.Z.B. de heer J. de Vries, werd in het bestuur van de Europeesche Zwemliga gekozen. De volgende Europeesche records werden gehomologeerd: Heer en 200 Meter borstcrawl: B. Borg (Zweden) 2 min. 11,9 sec., gevestigd op 17 April 1933 te Aarhuus. 100 Meter schoolslag: J Cartonnet (Frank rijk) 1 min. 9.8 sec., 6 Augustus 1937 te Tou louse. 200 meter schoolslag: J. Balke (Duitschland) 2 min. 38,3 sec., 2 Maart 1938 te Hamburg. 400 meter schoolslag: A. Heina Duitsch land) 5 min. 43,8 sec., 10 Februari 1938 te Ko penhagen. 500 meter schoolslag: J. Balke (Duitsch land) 7 min. 26,8 sec.. 5 Maart 1938 te Bremen. 100 meter rugslag: H. Schlauch (Duitsch land) 1 min. 6,8 sec., 6 Februari 1938 te Duis burg. 200 meter rugslag: H. Schlauch (Duitsch land) 2 min. 29.8 sec., 8 Februari 1938 te Ko penhagen. 4 x 100 meter borstcrawl estafette; Honga rije. 4 min. 2 sec.. 13 Juli 1938 te Boedapest. Dames 200 meter borstcrawl: R. van Veen (Neder land) 2 min. 24,6 sec... 26 Februari 1938 te Roterdam. 400 meter borstcrawl: R. Hveger (Denemar ken) 5 min. 8,2 sec., 16 Januari 1938 te Kopen hagen. 500 meter borstcrawl: R Hveger (Denemar ken) 6 min. 39,1 sec., 1 Mei 1938 te Kopen hagen. 1500 meter borstcrawl: R. Hveger (Denemar ken) 21 min. 45,7 sec., 3 Juli 1938 te Helsingoer. 200 meter rugslag: C. Kint (Nederland) 2 min. 41 sec., 17 April 1938 te Aarhuus. 400 meter rugslag: I. van Feggelen (Neder- and) 5 min 41 4 sec. 13 Februari 1938 te Am sterdam. 4 x 100 meter borstcrawl estafette: Denemar ken 4 min. 29,7 sec., 8 Februari 1938 te Kopen hagen. Noodweer boven Velsen. Blikseminslag en vele overstroomingen, maar geen persoonlijke ongelukken. Het noodweer dat gisteravond gedurende ongeveer twee uur de gemeente verontrustte heeft gelukkig geen ernstig onheil veroor zaakt. maar op veie plaatsen deden zich de onaangename gevolgen van blikseminslag en stortbuien voor. I /CHEEP/ fT'JMNCEMjaiai HOLLANDAMERIKA LIJN Leerdam, Rott. n. New-Orleans 5 te Ant werpen. Volendam (toerlstenreis) 5 te Sta vanger. Dinteldijk. Vanc. n. Rott. 4 v. Liverpool. Nieuw Amsterdam, 6 (van.) v. Rott. n. New- York.. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein. 5 v. Belra te Rott. Boschfontein, 5 v. Rott. n. Hamburg. Randfontein (uitr.) 4 van Dar es Salaam. Meliskerk (uitr.) 4 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRrKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 4 van Lagos. Maaskerk (thuisr.) 3 van Takoradi. Jaarstroom (thuisr.) 2 van Cape Coast. HALCYONUJN Maasburg, 5 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen. 4 van Vlaardingen naar Wabana. WIJK LLJN Stolwijk, Bilbao n. Rott. p. 5 Dungeness. Randwijk, Hueva n. Rott. p. 5 Finisterre. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 5 v. Dairen te Rott. Grootekerk (uitr.) 5 te Genua. KON HOLLANDSCHE LLOYD Salland (thuisr.) 4 van Bahia. Eemland, 5 v. Bremen te Amst. KON NED STOOMBOOT MIJ. Achilles, 4 v. Santander n. Oran. Ajax, Amst. n. Kopenh. p. 5 Holtenau. Amor, 5 v. N.-York n. Port au Prince. Baarn, Amst. n. Chili 4 van Ponta Delgada. Barneveld, 3 v. Paita n. Salines. Cottica. Amst. n. Paramaribo 4 v. Funchal. Hermes, 4 vè Curasao te Progreso. Nereus, 4 v. Vigo n. Amsterdam. Saturnus. 4 van Susak n. Dubrovnik. Triton, 4 v. Tel Aviv n. Haifa. Breda, 3 v. Talcahuano n. San Antonio. Simon Bolivar, 3 v. Barbados tc Kingst. Ja. Agamemnon, 4 v. Nea Playa te Candia. Berenice, Patras n. Amst. p. 5 Ouessant. Deucalion, Venetië n. Amst. p. 5 Ouessant. Fauna, 5 v. Napels te Marseille. Orpheus, 5 v. Gothenburg te Aarhuus. Stella, 4 v. Malta te Piraeus. Titus, Rott. n. Algiers p. 5 Gibraltar. Ulysses, 4 v. Amst. te Hamburg. Vesta, 5 v. Stamboul te Thessaloniki. Colombia, 5 v. Amst. n. West-Indië. Venus, Napels n. Amst. p. 5 Finisterre. Aurora, 5 v. Lssabon n. Villa Real de San Ant. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. Marken (th.) 5 van Swansea. Enggano, 4 v. Rott. te Newcastle NZW. Kota Gede (uitr.) p. 4 Dungeness. Trajanus, 5 v. Rott. n. Tanger. Ariadne, 5 v. Rott. n. Gibraltar. Colombia, 5 v. Amst. n. W.-Indlë. Pluto, 5 v. Amst. n. Gdynia. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 2 v. Balik Papan n. Calcutta, Aroe- baal v.o. Agnita, 28 v. Amst. n. Curacao. Aldegonda, 2 te Padang. Angelina, 3 te Singapore. Apollonia, 3 v. Beyrouth n. Constantza, Perama. Marisa, 28 v. Curacao n. Helsinki Riga, Klai peda. Miralda, 1 v. Trinidad n. Italië, waarsch. Genua, Civita Vecchia. Mirza, 4 te Suez n. Abadan, Bombay. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Glenshiel, Rott. n. Japan 4 tc Hongkong. Cyclops. Rott. n. Japan p. 4 Dungeness. Stentor, 4 v. Batavia te Liverpool. Antenor, Japan n. Rott. 5 te Londen. Hector, Japan n. Rott. 5 tc Penang. Laomedon, Rott. n. Japan 5 te Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TapanoelK thuisr.) p. 5 Sagres. Kota Nopan (uitr.) 5 te Genua. Kertosono, 4 v. Rott. te Hamburg. Baloeran (th.) 10 (6 v.m.) te Marseille vw. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (u.) 4 te Colombo Marnix van St. Aldcgonde (thuisr.) 5 v. Al giers. Poelau Bras (thuisr.) 5 v. Port Said. Tarakan, 5 van Batavia te Amst. Johan de Witt (uitr.) 5 v. Southampton. Poeiau Roebiah (uitr.) 4 van Belawan. J. P. Coen (toeristenr.) 5 te Teneriffe. Mapia (thuisr.) 5 v. Port Sudan. Majoor J. Hood, brigade-commandant der Rijksveldwacht tc Haarlem herdacht Vrijdag zijn zilveren dienstjubileum. De heor P. Herten, waarnemend commandant van het 6e district^ speldt den jubilaris de medaille voor 25-jari gen trouwen dienst op de borst.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13