Moskou en Tokio melden: SPANNING VERMINDERD. Ns Vacantie-cursussen voor Amerikaansche studenten. Dickieslaateen raad in deh wind ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD Het Russisch-Japansche conflict. - A de uiteenzetting door Lit- vvinof van de houding der Sovjets zoo meldt Reuter uit Moskou wacht dc Sov- jetrcgeering thans op Japan voor den volgenden stap. Voor zoover bekend heeft Japan nog niet geantwoord, doch de spanning welke eergisteren acuut was, is thans wat verminderd. Welingelichte kringen zijn van mee ning dat de Sovjetregeering oorlog wil voorkomen en bereid is ieder redelijk voorstel in overweging te nemen, mits de Japansche troepen tevoren zullen zijn teruggetrokken uit de streken, die als Sovjetgebied worden beschouwd. Politieke kringen te Tokio zijn vol gens Reuter van meening, dat de zaak van Tsjangkoefeng thans op weg is langs diplomatieken weg te worden geregeld. Het rapport van den Japanschen ambassadeur te Moskou over zijn on derhoud met Litwinof heeft een hoop voller atmosfeer ten gevolge gehad te Tokio, waar het gevoel van spanning klaarblijkelijk verminderd is. Men voegt hieraan in politieke Japansche kringen toe, dat het voor het oogeenblik waar op de besprekingen geopend worden absoluut noodzakelijk is, dat de troepen aan beide zij den het wapen aan den voet zetten. Hori- noetsji heeft geprotesteerd tegen de voortzet ting van de beschieting door Sovjet Russische artillerie van de Japansche stellingen op 5 Augustus en vestigde de aandacht der Sovjet regeering op het feit, dat de houding der Sov jetbevelhebbers voor het oogeenblik de taak der diplomaten, die een vreedzame regeling wenschen zou kunnen schaden en twijfel doet rijzen over de ware bedoelingen van Moskou. Men wil dit protest niet dramatiseeren en wijst erop, dat volgens de laatste inlichtingen om drie uur gistermiddag het vuren werd gestaakt en zij willen gelooven, dat de toestand hoop laat, dat de besprekingen te Tokio of Moskou kunnen worden voortgezet. Toch nog strijd. Over den toestand in het omstreden gebied meldt Domei Volgens niet-officieele berichten, die te Tokio ontvangen zijn, hebben vier Russische vliegtuigen de Japansche linies Vrijdagmiddag in het gebied van Tsjangkoefeng aangevallen. De Japansche batterijen openden een hevig vuur op de Russische toestellen, die na eenige bommen te hebben neergeworpen, rechts omkeert maakten. Bij het vallen van het don ker keerde de rust weer, toen de Russische artillerie, die den geheelen dag onophoudelijk de Japansche linies bestookt had, het vuur plotseling staakte. De Koreaansche dorpen Kojo en Sozan, die reeds veel schade hadden Ontploffing op Italiaanschen kruiser. Vijftien leden der bemanning omgekomen. Ongeluk geschiedde in Spaansche haven. ROME, 5 Augustus. Naar pas thans uit een officieel communiqué wordt vernomen, heeft zich enkele dagen geleden in dc Spaansche haven Pollenza een ontploffing voorgedaan aan boord van den Italiaanschen kruiser Quarto, als gevolg waarvan zeven leden der bemanning op slag gedood en acht in het ziekenhuis te Palma de Majorca overleden zijn. Twintig andere leden der bemanning zijn nog onder behandeling in het zelfde ziekenhuis. Volgens het com muniqué is het schip door de ontploffing die door het springen van een der ketels is veroorzaakt, niet ernstig beschadigd. (Havas) ITALIAANSCHE AMBTENAREN KRIJGEN UNIFORMEN. Mussolini heeft zijn goedkeuring gehecht aan het type uniformen, dat alle staats ambtenaren, te beginnen 28 October a.s., in hun diensturen zullen moeten dragen. BLIKSEM DOODT VIJF MENSCHEN IN POLEN. In het district Horochow in Wolhynie is de bliksem in een groep van tien personen ge slagen. Vijf werden op slag gedood en vijf zwaar gewond. Schaduwzijden van een Amerikaansche hulde Corrigan ligt gezwachteld te bed! Reuter meldt uit New-York Op voorschrift van een dokter werd Corrigan na een te zijner eere gehouden parade naar bed gebracht. De geneesheer heeft vastgesteld, dat het kraak been bij zijn borstbeen beschadigd is. Naar men gelooft is dit ongemak veroorzaakt, door dat Corrigan de laatste twee dagen voortdu rend heeft moeten wuiven en handen schud den. Hij ligt thans stevig gezwachteld te bed. Over dc huldiging van den Oceaanvlieger meldt Havas nog het volgende De officiëele ontvangst van Corrigan is gisteren omstreeks het middaguur begonnen. Een millioen belangstellenden verdrongen zich ondanks de geweldige hitte in de buurt van Battery Place tot het stadhuis. De stoet bestond uit vijftien open auto's, waarvan de eerste bestuurd werd door Corrigan en waarin de leden van de commissie van ontvangst hadden plaats genomen. Corrigan werd stormachtig toegejuicht. Corrigan werd op het stadhuis ontvangen door burgemeester Laguardia. Na een te zijner eere aangeboden noenmaal werd Corrigan ontvangen door het gemeente bestuur van Brooklyn, waar hem eveneens een zeer hartelijke ontvangst ten deel viel. geleden, zijn Vrijdag wederom gebombardeerd. De Japansche artillerie bleef zwijgen en vuurde slechts op de Sovjet-vliegtuigen. Chineesche verdedigingstroepen hebben succes. Felle strijd om Kioekiang. Het A. N. P. verneemt uit Hankau 5 Augus tus Ofschoon de Japansche opmarsch aan den Noordelijken oever van de Jangtse gestuit is door de overstroomingen nabij Hoeangmei, blijven de Japanners zich in Westelijke rich ting voortbewegen naar Joeitsjang, een stad op ongeveer 30 K.M. ten Westen van Kioekiang. Hun opmarsch is echter definitief geremd door de Chineesche verdedigingstroe pen ten Oosten van Joeitsjang, terwijl sterke Chineesche afdeelingen thans een tegenaanval doen op Kioekiang, rondom welke stad bloedig strijd geleverd wordt. De sterkte van de Ja pansche troepen langs de Jangtse in Kiangsi wordt geraamd op acht divisies, waarvan zich zes op den Noordelijken oever bevinden. De overstroomingen aan den Noordelijken kant van de Jangtse nabij Hoenagmei hebben ernstige afmetingen aangenomen. Hoeangmei en omgeving zijn volkomen over stroomd. Ongeveer 2.000 man Japansche troe pen. die achtergebleven waren in Hoeangmei zijn verdronken en de Japanners hebben ook groote materïeele verliezen geleden. Men ge looft. dat voorts een tweede Japansch detache ment Hsinkaitsjen, ten westen van Ksiautsji- koe op den Noordelijken Jangtse oever door de overstroomingen is vernietigd. Gebruik ma kende van de overstroomingen, hebben de Chi neesche troepen in Anhwei hun offensief her vat. Zij maken snel vorderingen. De Chineesche troepen in Sjansi behalen ook successen. Het Chineesche telegraaf agentschap meldt daaromtrent, dat Lisji, een Japansche sterkte in West Sjansi, door de Chineesche troepen heroverd is op 3 Augustus na zware gevechten, die verscheidene dagen hebben geduurd. De overgebleven Japansche troepen trekken Zuidwaarts terug in de rich ting van Tsjoengjang, op ongeveer 30 K.M. ten Zuiden van Lisji. In Soeijoean vallen de Chineesche troepen Liangstjen aan, een strategisch punt op 70 K.M. ten Zuidoosten van Kweisoei, de hoofd stad van Soeijoean. Tegelijkertijd wordt Tsing- soeijo ten Zuiden van Fengtsjen, en ten Noor den van Tatoeng, aan den spoorweg Peiping— Soeijoean. krachtig -door de Chineesche troe pen aangevallen, in verband waarmede het verkeer op dien spoorweg stil ligt, terwijl de Japansche verdedigingstroepen te Kweisoei versterkt worden. Japanners in gevecht met Chinee sche guerillatroepen. PEIPING, 5 Aug. Japansche troepen hebben, met gebruik making van zes tanks en verscheiden veldkanonnen strijd geleverd tegen Chineesche guerillatroepen. Een automobilist verklaarde op enkele K.M. afstand van Peiping midden in het slagveld te zijn terecht geko men. Hij vertelde verder, dat een groot deel van het lager gelegen gebied, waarschijnlijk door de vrijscharen onder water is gezet. Dezen zouden daartoe de dijken bij Toengtsjau hebben doorgestoken. Gisteravond werd bekend, dat de Chineesche troepen zich hebben moeten terugtrekken. BALBO ZAL EEN BEZOEK AAN DUITSCHLAND BRENGEN. BERLIJN 5 Augustus. Maarschalk Italo Balbo zal op 9 Augustus als gast van Goering naar Berlijn komen om de faciliteiten van de Duitsche luchtvaart in oogenschouw te ne men. Balbo zal zelf zijn eigen toestel naar Berlijn vliegen en het is mogelijk, dat hij ook Hitier te Obersalzberg zal opzoeken. (United Press). SCHOTSCHE OUD-STRIJDERS BIJ HITLER. Generaal Ian Hamilton, de voorzitter, van de afdeeling Schotland van het Britsche le gioen, die met een delegatie van Britsche oud strijders een bezoek aan Duitschland brengt, is gisteravond door Hitier op diens bezitting bij Berchtesgaden ontvangen Runciman ontvangt Sudeten- Duitsche sociaal-democraten. Ook de Hongaarsche partijen hebben een memorandum opgesteld. Gistermiddag is de voorzitter van de Sude ten Duitsche sociaal democratische partij, Jaksch. vergezeld van den secretaris-generaal der partij. Taub en den economischen deskun dige Rehwald in het hotel van Runciman aan gekomen. De gedelegeerden hadden omvang rijke dossiers Ijij zich. Zij werden terstond toe gelaten in de appartementen van de Britsche delegatie. Runciman's medewerker Stopford heeft gisteren den Hongaarschen oppositioneelen afgevaardigde Esterhazy ontvangen. Hij deelde den afgevaardigde mede, dat Lord Runciman de volgende week gaarne ter be schikking van 'de Hongaren zou staan. De vereenigde Hongaarsche partijen hebben voor Lord Runciman een memorandum opge steld, waarin zij haar wenschen kenbaar maken. Ernstig auto-ongeluk bij de Franscli-Belgische grens. Vijf dooden op onbewaakten overweg. De trein uit Duinkerken heeft op een paar honderd meter van de Belgische grens bij een spoorwegovergang een auto gegrepen met zes inzittenden van wie vijf op slag werden ge dood. De zesde werd overgebracht naar het ziekenhuis te Veurne. Volgens het persbureau Belga is ook de zesde persoon overleden. Alle slachtoffers zijn Fran- schen. Het ongeluk heeft zich voorgedaan op een onbewaakten overweg tusschen Bruay les Dunes en Adinkerken. De strijd in Spanje. Republikeinsch offensief bij Tremp op komst? Volgens het communiqué van het groote hoofdkwartier van generaal Franco te Sala manca. zijn in den sector van den Ebro verscheidene pogingen der regeeringstroe- pen aan te vallen verijdeld. Er werden eenigie belangrijke nieuwe stellingen be zet. Het ministerie van landsverdediging te Barcelona meldt, dat aan het Oostelijk front alle aanvallen van den vijand met zware verliezen zijn afgeslagen. Volgens sommige nog niet bevestigde be richten, welke te La Tour de Carol zijn ontvangen, hebben de regeeringstroepen een offensief ontketend tegen Sort en een hevig artillerievuur geopend op het bosöh tus schen deze stad en Tremp. Tal van munitie opslagplaatsen der opstandelingen zouden zijn opgeblazen. Er is een brand ontstaan, welke het offensief der regeeringstroepen heeft belemmerd. De rechtsche troepen hebben met hun luchtmacht het offensief beantwoord. De stad Sort zou verwoest zijn en er zouden tal van slachtoffers zijn. Men verwacht ieder oogenblik een offensief tegen Tremp. Watervliegtuig der Nationalisten neergehaald. Jachtvliegtuigen der regeering hebben gistermiddag volgens een Havasbericht uit Barcelona een rechts watervliegtuig neerge haald buiten Las Rosas. Men meent hier te doen te hebben met het watervliegtuig, dat volgens de berich ten Britsche schepen in de haven van Va lencia heeft gebombardeerd. Het toestel was een Duitsoh watervliegtuig van groot vermo gen. ITALIAANSCHE REGEERING SCHENKT VOLLE AANDACHT AAN DE RASSENKWESTIE. Positie der Joden in het maat schappelijk, leven wordt in studie genomen „VERVOLGING NIET BEOOGD". In een artikel in het Italiaansche blad Informazione Diplomatica wordt de officieele opvatting van de fascistische regeering in het rassenvraagstuk uiteengezet. Het artikel, waarin men den stijl van Mus solini zelf herkent, herinnert er aan, dat het fascisme reeeds in 1919 het vraagstuk van de verdediging van het ras aan de orde heeft ge steld. Deze kwestie is nog dringender gewor den sedert de ontwikkeling van de Italiaan sche koloniën en de regeering zal alle aan dacht schenken aan het behoud van de zui verheid van het ras. In het artikel wordt er verder aan herin nerd, dat de regeering reeds haar houding tegenover de Joden heeft uiteengezet en dat zij geen enkel plan tot vervolging op het oog heeft. Daar de Joden in Italië één promille der bevolking uitmaken, is het niet meer dan billijk zoo wordt beweerd dat deze zelfde verhouding in het geheele leven van den staat in acht wordt genomen. Het artikel be sluit met de opmerking, dat de Joden zich niet kunnen beklagen over het „rassisme", waarvan zij zelf een bewonderenswaardig vporbeeld geven. Het is daarom tijd, dat het ..rassisme" in Italië wordt toegepast en alle organen zullen hierop toezien. Tenslotte wordt een speciale telling der Joden in Italië aan gekondigd. De Giornale d'Italia schrijft: Italië zal het eigen land niet openen voor de' Askenasische Joden. De imigratie van de paria's van Israël uit Midden Europa en uit Palestina zou een aanslag zijn op de eenheid en zuiverheid van het ras en schadelijke ge volgen hebben voor Italië. Zekere verdiensten van de Italiaansche Sephardische Joden mo gen niet het feit doen vergeten, dat de sabo teurs der Italiaansche politiek en de dienaars van vreemde belangen steeds weer Joden zijn geweest en ook thans nog alle pogingen in het werk stellen om Italië te belasteren. Plannen voor een Zomerschool in Nederland. Een onderhoud mef prof. Constant van de Wall van de New York University. (Van onzen correspondent). BRUSSEL, Augustus. E buitenlander gaat voor een oordeel over een volk meestal af op de en kele vertegenwoordigers er van, die hij ontmoet. De Nederlander in den vreemde, die de Nederlandsche zaak wil die nen, zal dus goed doen zich te gedragen „als een waardig zoon van zijn volk". Gewoonlijk heeft hij daarmede al ruimschoots aan zijn plicht tegenover zijn vaderland voldaan. Hij kan echter, gedreven door een groote liefde voor de eigen natie, verder gaan. Zoo iemand ontmoetten wij dezer dagen te Brussel. Het is Constant van de Wall, hoog leeraar aan de New-York University, die voor de C. R. B. Educational Foundation tot mid den Augustus met een groep Amerikaansche studenten te Brussel vertoeft. Onze landge noot is reeds meer dan dertig jaar in New- York woonachtig en heeft een veelbewogen leven achter den rug. In Den Haag bezocht hij de teekenacademie hij teekent nog al tijd, en lang niet onverdienstelijk en ver trok daarna naar Londen en vandaar naar Amerika. Hij studeerde daar aan de Universiteit, waar hij thans doceert en wijdde weldra al zijn beschikbaren tijd aan den befaamden Zuid-Nederlandschen schilder, dichter en cri ticus, Karei van Mander. Vervolgens vertrok hij weer voor enkele maanden naar Europa om de bronnen na te gaan, waar Van Mander zich voor zijn Schilder-Boeck van had be diend. Teruggekomen in de Vereenigde Sta ten zette hij zich aan het werk voor de ver taling. die het Engelsch sprekende deel van de wereld in staat stelde kennis te maken met dit beroemde essayistische geschrift, dat men altijd nog met vrucht kan raadplege,n. De heer Van de Wall had betrekkelijk wei nig contact met de Nederlanders in New-York, maar besteedde daarentegen des te meer tijd aan het dienen van de Nederlandsche zaak door het houden van lezingen over de waarde en problemen van de Nederlandsche kunst. Onze landgenoot verblijft thans te Brussel, gelijk wij hierboven schreven, met een groep Amerikaansche studenten, die door C. R. B. Educational Foundation in staat werden ge steld naar België te komen. Deze instelling, waarvan Herbert Hoover de president is, tracht de wetenschappelijke en cultureele banden tusschen België en Amerika te be vorderen. Zij doet dat o.a. door het verstrek ken van studiebeurzen, waardoor de gegadig den in het andere land speciale studies kun nen maken. Constant van de Wall is op jeugdigen leef tijd naar het buitenland vertrokken en hij kent daarom nauwkeurig de nooden van de studenten in den vreemde. Het ontbreekt hen aan toelichting, zij weten niet wat zij moeten gaan zien enzij komen nergens goedkoop terecht, terwijl jongelui met een groote weet gierigheid zelden over een welgevulde por tefeuille beschikken. Voorts interesseert de professor zich voor België, omdat hij door zijn Van Mander-onderzoekingen Zuid-Nederland door en door kent en lief heeft. Een en ander was voldoende voor hem om plannen te vor men voor het stichten van een zomerschool aldaar. De befeekenis van de Zomercursussen. inj EZE cursussen worden gegeven door de voornaamste leerkrachten in den lande en brengen de buitenlandsche studenten in nauw contact met de kunst, waarover zij al zooveel gehoord hebben. Wanneer men er in slaagt bij de leerlingen een ernstige belang- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Zoo hadden ze al een heelen tijd geloopen en nog steeds was er niets van een meer te bekennen. Maar Dickie wilde den moed niet opgeven en met zijn grappen hield hij Thijs voortdurend aangenaam bezig. Toch valt dat loopen op den langen duur niet mee, zuchtte Thijs. Je weet nu eenmaal, dat ik heelemaal niet van loopen houd! Nou ja, maar Thijs, dat zei je vroeger ook niet. Om maar eens een voorbeeld te noemen, hoeveel heb je niet geloopen bij die Eskimo's, waar je verleden jaar was. En met de Kobolden? En met Denderbus Dat is wel waar, maar dat was noodgedwongen, zei Thijs. Ik ben nu toch zeker niet gedwongen om naar dat monster te gaan kijken? Maar enfin, je hebt het me nu eenmaal gevraagd en ik heb het beloofd, daarom zal ik het doen. Maar dat het een eind weg is, vind je zeker ook wel. Maar terwijl ze steeds verder liepen, ontmoetten ze onderweg ver schillende menschen, dien ze den weg vroegen. En zoo konden ze natuurlijk ook vlugger onschiete" 1 stelling op te wekken., blijven zij in verbin ding met de professoren en zullen later al licht propaganda maken voor het land, dat hen zoo gastvrij enkele weken opnam. Het academisch doel is hier misschien do- mineerend. maar daarnaast is het duidelijk, van welk een groot belang het is menschen van verschillende nationaliteiten te vereeni gen in een ernstige studie van kunst in den meest uitgebreiden zin des woords. De jongelui moeten van hun verblijf in het studiefond proflteeren iedere Amerikaan heeft „aan de overzijde" trouwens het gevoel zooveel mogelijk te moeten doen en aldus werkt men hard. Voor ontspanning wordt ech ter ook gezorgd. Men maakt veel excursies, terwijl er emt de studentenvereenigingen ont spanningsavonden worden georganiseerd. Bo vendien worden de leerlingen afzonderlijk in pensions ondergebracht, zoodat zij zich onaf hankelijk voelen, terwijl zij, zoo goed en kwaad als het gaat de vreemde taal dienen te spre ken. Nederland en de Zomerschool. OVER zijn plannen voor Nederland heeft de heer Van de Wall ons dezer dagen een intervieuw toegestaan. Eerst wilden wij weten in welke landen de zomerscholen zijn opge richt. „Overal", aldus de professor, „waar hooger onderwijs in kunstgeschiedenis wordt gegeven, in Frankrijk dus, Duitschland. Engeland. Ita lië, Oostenrijk en België. Nederland alleen blijft schromelijk achter, terwijl 't voor zulk een doel, volgens mijn meening het meest ge zegend oord zou zijn". „Waaraan wijt u dat achter blijven?" „Misschien aan geldgbrek, maar Nederland gaat immers nog steeds door voor een der bemiddeldste landen der wereld. Natuurlijk be staat er geen buitenlandsche vereeniging voor ons land als de C. R. B. voor België. Wel is er de Netherland-America Foundation van Ame rikanen, die door -hechte cultureele banden met Nederland verbonden zijn; ook vindt men in de Vereenigde Staten van Amerika een vereeniging van Amerikanen van Hollandsche afkomst en bovendien talrijke organisaties van Nederlanders. Al deze instellingen schij nen echter geen geld te hebben om een zomer school in Nederland te steunen al zou het slechts zijn voor het bekostigen van een tien tot vijftien studiebeurzen, wat voorloopig vol doende zou wezen. Ik ben er niettemin van overtuigd, dat er Hollanders in den vreemde en in het eigen land gevonden kunnen wor den, die uit werkelijke liefde voor de kunst gezamenlijk zouden willen trachten met re- geeringssteun (welke in België ook wordt ge geven) die cursussen te organiseeren". „Hoe denkt men in Nederland over uw plan nen?" vroegen we verder. „Van alle kanten ontvang ik bewijzen van sympathie. De Nederlandsche hoogleeraren voelen zeer veel voor het idee van een zomer school en zij zullen alles doen om het onder wijs op hoog peil te brengen. Er zal serieus worden gewerkt, zoodat de examens steeds op hetzelfde hooge niveau zullen blijven. Ik reken verder op de medewerking van ver schillende instanties, zooals de Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer. U weet, Neder land is niet goedkoop, zoodat men de stu denten met raad moet bijstaan om ze niet in te dure logementen terecht te laten komen. Er is ook werk voor de studentenvereenigingen. Het contact met de Amerikanen zal den jon gen Nederlanders geloof ik, aangenaam zijn. Hun kennis van Engelsch enAmerikaan sche dialecten zal er ongetwijfeld snel door vooruitgaan". „En hoe denken de hoogleeraren aan de buitenlandsche universiteiten er over?" „Zij zien zulk een school in Nederland met groot verlangen tegemoet. Zij begrijpen zeer goed dat hun onderwijs slechts in het moe derland der kunst werkelijk voltooid kan wor den". „Wat Is de meening van de studenten?" „Ik ken er velen, die jaren hebben ge spaard om zich een reis naar Nederland toe te staan. Laat men deze belangstelling dus niet verwarren met de interesse van hen, die Holland in twee of drie dagen „doen" en die voornamelijk komen om den Nachtwacht te zien, Volendam en de vliegen op de Stier van Potter. Geheel anders is het bij de menschen waar ik over spreek en die zich reeds gerui- men tijd voorbereid hebben door het maken van een ernstige studie van Nederlandsche kunst, voor zoover dat in hun eigen land mo gelijk ls". „En land als het onze", aldus besloot prof. Van de Wall. „met zijn talrijke kunstschatten, zijn gastvrijheid voor buitenlanders en zijn uitmuntende onderwijskrachten, is door het gebrek aan zomercursussen toch wel zeer ten achter. Wij 'hebben in Nederland de modern ste musea en bibliotheken. We bezitten hoog leeraren, die tot ver in den vreemde om hun werk geroemd worden. En ook de wil is er. Het gelijkt een prachtige machine, die men steeds maar niet op gang brengt. En het is niemand duidelijk waarop men wachtEr is immers geen beter middel dan de zomerschool: de ver broedering door de kunst, om tot een helder begrip van elkanders behoeften en gaven te komen" JAN GRESHOFF. Russische mijneniployés van brandstichting in mijn beschuldigd Vier doodvonnissen geveld. Naar Havas uit Moskou verneemt zijn vier technici en administrateurs van een mijn in het Don-bekken ter dood veroordeeld. Zij werden er van beschuldigd te behooren tot een Trotskistisch-Bcecharinistische organisatie in het Don-bekken en op last van den fascisti- schen spionnagedienst in de mijn brand te hebben gesticht, tengevolge waarvan een mijnwerker gedood en zestien vergiftigd wer den. INVOERING VAN ARBEIDSDIENST IN HONGARIJE. De Hongaarsche regeering is voornemens geleidelijk een verplichten arbeidsdienst in te stellen. In 1935 werd in Hongarije reeds een vrijwillige arbeidsdienst ingevoerd.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6