Maarschalk Blücher Dickie slaateen raad in den wind SCHUDT UW LEVER WAKKER krijgt zijn zin Strijd bij Tsangkoefeng duurt voort. Barcelona beschermt zijn burgerbevolking. DINSDAG 9 AUGUSTUS 1938 HAAECEM'S dagbdad 4 -AARSCHALK BLÜCHER heeft zich lang en systematisch voorbereid op een ingrijpen in het Japansch- Chineesche conflict en meende eigenlijk dat zijn voorbereiding van zoodani- gen aard was, dat hij den sabel uit de schee- de kon trekken. In Moskou echter had men zijn agressieve plannen steeds verijdeld. Stalin was er op tegen, omdat hij zijn doel- bewusten rivaal vreesde. Worosjilof en Litwi- nof waren er op tegen met het oog op den ver warden toestand in Centraal-Europa. De en tente tusschen Engeland en Frankrijk heeft het oorlogsgevaar in Centraal-Europa echter voorloopig afgewend, waardoor Rusland niet langer genoodzaakt is tot een interventie ten gunste van het bedreigde Tsjecho-Slowakije. Daarmede verviel ook het hoofdbezwaar van Worosjilof en Litwinof tegen een ingrijpen in het Verre Oosten, en in den jongsten krijgs raad in het Kremlin, waarheen Blücher zich per vliegtuig had gespoed, werden de plannen van den maarschalk met meer tegemoetko mendheid besproken en werd hem volmacht gegeven die maatregelen te nemen, welke hij ter bescherming van de Russische belangen in het Verre Oosten voor noodzakelijk houdt. In verband daarmede werd zijn titel, welke tot nu toe „Commandant van het leger in het Verre Oosten" luidde, gewijzigd in „Comman dant van het Front in het Verre Oosten". Het begin P 15 Juli, precies een maand na de vlucht van den Gpoe-chef in het Verre Oosten, generaal Loesjkof, naar Mandsjoekwo, gaf maarschalk Blücher zijn troepen het bevel de Mandsjoerijsche velden te overschrijden en de stad Tsjang-koe-feng met de daaromheen in een straal van 20 k.m. liggende hoogten te be zetten. Den dag daarop hield Blücher in Cha- borofsk de volgende scherpe rede: „Ik wijk met mijn troepen geen meter terug. Waar mijn soldaten staan is Rusland. Wanneer de Japansche imperialisten in Mandsjoerije een grenswijziging willen, goed! Wij kunnen ook nog verder oprukken. Japan heeft niet veel kracht meer over. China is een te zware kluif geweest. Daarom willen de Japanners een rustpauze in het Verre Oosten uitlokken, ten einde den oorlog in China in andere banen te leiden. Wij zijn op alles voorbereid enwij zijn niet bang! Wij zullen een eventueelen oorlog winnen". Japan's protesten werden op 20 Juli met on gehoorde scherpte door Litwinof van de hand gewezen en bovendien weigerde de Russische Volkscommissaris van buitenlandsche zaken Sjigemitsjoe, Japan's gezant in Moskou, te ontvangen. Maarschalk Blücher was met dit eerste suc ces niet tevreden. Op 21 Juli openden drie Russische kanonneerbooten op de Oessueri- rivier, de grens tusschen Rusland en Mand sjoekwo. het vuur tegen de Japansche verster kingen op den oever, verdreven de Japanners uit hun stellingen en namen eenigen hunner krijgsgevangen. Den volgenden dag bezette een Russisch detachement van 1500 man het eiland in de rivier tegenover het dorp Hsin- Hsintoeng, terwijl een ander detachement op den Mandsjoerijschen oever landde en het genoemde dorp, benevens een dorp dicht in de buurt in brand stak. Toen Japansche troe pen ter plaatse kwamen ontspon zich een ge vecht dat drie uur duurde en een aantal doo- dcn en gewonden eischte. Daarna trokken de Russen zich op het eiland terug. Nog had de Japansche regeering geen tijd gehad om tegen deze incidenten te protes teeren, toen op 23 Juli het wapenarsenaal te Moekden door brandbommen tot explosie werd gebracht. Er volgde een reeks explosies, zoodat aan Moekden onnoemelijk veel schade berok kend werd. Alleen aan munitie ging voor mil- lioenen yen verloren. Dienzelfden 23sten Juli liet maarschalk Blücher door alle Russische zenders in het Verre Oosten een legerorder van den volgen den inhoud bekend maken: 1. Den soldaten van het leger in het Verre Oosten wordt verboden brieven naar huis te schrijven, teneinde de posities van hun afdee- lingen niet te verraden. 2. De soldaten van het leger in het Verre Oosten krijgen twee a viermaal zooveel soldij als de soldate in andere deelen van Rusland en tweemaal daags vleesch en wit brood. 3. De vrouwen der soldaten in Wladiwostok en Chabarovsk, alsmede de vrouwen met een twijfelachtige reputatie moeten deze vesting steden verlaten: variétés, cabarets en andere lokalen zijn in de genoemde steden verboden. 4. Den soldaten mag geen alcohol verkocht worden en dronkenschap zal streng gestraft worden. In Wladiwostok en in Chabarofsk wordt een algeheel alcoholverbod afgekon digd. 5. Alle buitenlanders in de steden van het Verre Oosten moeten binnen drie dagen ver trekken. 6. De buitenlanders, die met den Transsibe- rlschen trein willen reizen, moeten daarvoor verlof vragen aan den generalen staf van het leger in het Verrfe Oosten: de treinen, waarin buitenlanders zitten, krijgen een aparte be waking. de ramen moeten afgesloten worden met gordijnen. Japan herovert Tsjangkoefeng Tenslotte volgde een tegenzet der Tapannersa In den nacht van 30-31 Tuli heroverden zij de stad Tsjang koefeng. Er werd een geregeld gevecht geleverd met artillerie, tanks en bom bardementsvliegtuigen. De Japan sche troepen ondernamen om 3 uur s nachts een stormaanval en verover- 'en de hoogten, welke het gevechts- errein beheerschten De Russen kregen versterkingen en hielden tot 6 uur stand. Volgens de Japansche berichten zouden elf Russische tanks, verschillende kanonnen en een groote Moskou heeft zijn militair program voor het Verre Oosten goedgekeurd. Het conflict van Tsjangkoefeng en de voorgeschiedenis. hoeveelheid oorlogsmateriaal buit ge maakt zijn. Russische vliegers lieten een Mandsjoe- rijsch oorlogsdepöt in de lucht vliegen en bombardeerden dien Maandag de spoorbrug te Keijo en de stad Kogi op Korea. Verder probeerden Russische troepen tot twee maal toe de door de Japanners bezette hoogten om Tsjangkoefeng te heroveren, maar zij werden beide malen teruggeslagen. Maarschalk Blücher heeft op de snelst mogelijke wijze 40.000 man infanterie en marinesoldaten uit Wladiwostok en Chabarofsk naar de Russische stellingen gezonden. Ook andere dingen duiden er op, dat Rus land zich op een grooten oorlog voorbereidt. Op de staatswerven in Moermansk, Leningrad, Nikolajef en Wladiwostok arbeidt men dag en nacht aan superdreadnoughts, kruisers, tor pedobooten, vliegtuigmoederschepen enz. In den loop van het volgend jaar moeten in to taal 250.000 ton bijgebouwd zijn. Rusland zal dan over vier vloten beschikken: één in de Noordelijke IJszee, één in de Oostzee, één in de Zwarte Zee en één in het Verre Oosten. Bovendien is men er in Moskou ijverig mee bezig een geregelde luchtlijn met Amerika over de Noordpool tot stand te brengen. De vlieger Joemasjef heeft een vliegtuig „type 20 B" voor een non-stopvlucht van Moskou naar Atlas geconstrueerd. De vlucht zal boven de wolken op een hoogte van 8000 meter ge schieden. omdat daar het gevaar van ijsvor- ming zeer gering is. Eenige dagen geleden maakte Joemasjef met zijn toestel een proef vlucht van 5000 km. (Moskou-Oeral-Moskou) zonder te landen, waarbij de gemiddelde snel heid 350 km. per uur bedragen zou hebben. Na de gelukkige landing in Moskou's lucht haven kwam Stalin het toestel bekijken en daags daarna had in het Kremlin een confe rentie plaats waarvoor ook Rusland's beste piloten Joemasjef Gromof en Danilin uitge- noodigd waren. Aan de directe luchtverbin- ding met Amerika hecht men in Moskou veel waarde, zonder de reden daarvoor op te ge ven. Eén ding is echter wel duidelijk: dat de luchtlijn Moskou-Alaska een deel is van de oorlogsvoorbereidingen van Rusland. (Nadruk verboden). K. TIANDER. Bombardement met ontzettende uitwerking te Kanton. Fransche kathedraal getroffen. Tal van slachtoffers. Negen Japansche vliegtuigen heb ben Maandagmiddag een dertigtal bommen geworpen in de nabijheid van de regeeringsgebouwen en de elec- trische centrale te Kanton. Het bombardement eischte een groot aantal slachtoffers. O.a. werden 39 personen gedood en 50 gewond toen zij een toevlucht zochten op het terrein van de Fransche Kathedraal, die ernstig beschadigd werd. Fransche vlag woei van het gebouw.. Omtrent de gevolgen van het bom bardement op Kanton in de Fransche kathedraal meldt Havas nog, dat geen pen het schouwspel kan beschrijven van de binnen egn buiten de kathe draal liggende dooden en gewonden tusschen de puinhoopen. De zijkapel len der Kathedraal zijn vernield. In het kerkgebouw ligt de vloer bezaaid met brokstukken der kostbare ramen. Het hoofdaltaar is ongeschonden. Op het dak van de Kathedraai woei een groote Fransche vlag, die men moeilijk over het hoofd kon zien. Bovendien ligt de kerk in een volkrijke buurt, waar zich geen enkele miltalre Inrichting bevindt, De omstreeks twintig bommen, die in de nabijheid vielen hebben i-ulm 100 burgers gedood en waar schijnlijk ruim tweehonderd personen ge wond. Önder de slachtoffers in de omgeving van de kerk bevinden zich talrijke vrouwen en kinderen. Een vrouw, die in de kerk geknield lag te bidden, werd gedood. De bisschop, die in zijn werkkamer zat te schrijven, toen het bombardement begon, werd niet getroffen. Na het bombardement verklaarde mgr. Four- quette. die reeds 43 jaar in Kanton woont, tegenover een correspondent van Reuter: ..Ik vraag mij af, waarom men dat gedaan heeft. Er zijn in deze wijk geen kanonnen, geen be wapening of soldaten. Ik zal weigeren deze wijk te ontruimen. De kathedraal zal een toe vlucht blijven voor vluchtelingen". Amerikaansche handiet vertoeft in Midden-Europa. Verdacht van medeplichtigheid aan de ontvoering van Lindbergh's baby. De „Prager Mittag" bericht, dat de politie van Praag van de Weensche politie de mede- deeling heeft ontvangen, dat de Amerikaan sche bandiet Patrick O'Brien, die sedert twee jaar door de Amerikaansche politie wordt ge zocht.. verdacht van medeplichtigheid aan de ontvoering en den moord op het kind van Lindbergh in Midden Europa "ertoef' Hij is uit Wocnen vertrokken met. de Oriënt Express en moet zich thans ophouden in Joego Slavië. Hongarije of Tsjecho Slowakije. Italianen mogen boord en das blijven dragen. Campagne neemt een plotseling einde. De campagne, die in Italië gevoerd is voor de afschaffing van boord en das, is een plot- selingen dood gestorven. Zij was op touw gezet door professor Cucco van de universiteit van Palermo, die afschaf fing wenschte van boorden en dassen, alsmede van het schuine schrift, omdat deze naar zijn meening ongezond en in strijd met de fascis tische denkbeelden waren. Gedurende een paar dagen hebben vele fascisten geloofd, dat de artikelen van profes sor Cucco officieel geïnspireerd waren en Starace, de secretaris-generaal van de fascis tische partij was zelfs een der eersten, die een hemd met open hals droegen, Tot Mussolini er tijdens zijn vacantie van hoorde en, naar wij in de Daily Herald lezen, een briefje naar het ministerie van Volks cultuur zond, met de mededeeling, dat het denkbeeld, de das af te schaffen, moest wor den opgegeven. In de volgende openbare bij eenkomst, waar Starace verscheen, droeg hij weer een das. Vergeefsche speurtocht naar de „Admiraal Karpfanger". Geen spoor van het schip ontdekt. BUENOS AIRES, 8 Aug. Het schip, dat was uitgezonden naar de wateren ten Zuiden van Vuurland om er te zoeken naar het Duit- sche opleidingsschip „Admiraal Karpfanger". heeft laten weten geen enkel spoor van dit vaartuig te hebben gevonden. Heuvels nog in het bezit der Japanners Uit Tokio. 8 Aug. Na verbitterde gevechten van man tegen man zou den de Japanners nog in het bezit zijn van de heuvels Tsjangkoefeng en Sjansauping. De gevechten van van daag waren de hevigste sinds het uit breken der vijandelijkheden. De verliezen. TOKIO, 8 Augustus: Volgens een communi qué van het Japansche departement van oor log betreffende de verliezen sinds het begin der vijandelijkheden in het Tsjangkoefeng- gebied tot en met zes Augustus hebben ide Ja panners zeventig dooden en honderdtachtig gewonden te betreuren. Naar schatting zijn de Russische verliezen aan dooden en gewonden vijftienhonderd man groot. Verder wordt ge meld dat de Japanners in het geheel honderd tanks en zes vliegtuigen hebben vernield, waar van twee vliegtuigen binnen het gebied van Korea. Volgens een ander communiqué van het departement van oorlog is het moreel der Rus sische troepen zeer slecht. De „zuivering" dei- troepen wordt zelfs op het slagveld voortge zet. Een Russisch officier, commandant van een afdeeling van twintig tanks, die een poging deed om zich over te geven, werd on middellijk door andere Russen doodgeschoten Verdere berichten melden, dat de Russische aanvallen vandaag werden hervat. De grens situatie is onveranderd. (United Press). Duitschland gaat graanreserves aanleggen. Molens moeten twee maanden voorraad hebben. De Ouitsche molens, die meer dan 750 ton graan vermalen, zijn, naar Havas uit Berlijn verneemt, voortaan gehouden voorraden te hebben van ton minste een zesde van hun jaarlijksche productie. Deze maatregel be oogt de vorming van graanreserves. Honderden vluchtkelders als schuilplaats tegen luchtaanvallen. De speciale correspondent van United Press, Wallace Carroll, geeft In het volgende artikel zijn indrukken weer bij een bezoek aan Barcelona en de verdedigingswerken, die daar thans zijn en worden aangelegd. Barcelona, Augustus. NU de hoofdstad opnieuw voortdurend bedreigd wordt door luchtaanvallen het prachtige weer brengt heldere nachten met zich mee en het voor luchtraids onontbeerlijke maanlicht is zij beter dan ooit gereed, de aanvallers te ont vangen. Een onderaardsche stad is gebouwd om de burgerbevolking tegen bommen te be schutten. meer dan vijftienhonderd onderko mens zijn voor haar ingericht en binnen kor ten tijd zullen nog vijfhonderd vluchtkelders gereed zijn. Dag en nacht werken 9000 arbei ders onder den grond, bijna ieder huizenblok wordt op deze wijze „ondermijnd" en als dit gigantische schema voltooid is. zal er voor 600.000 menschen een veilige schuilplaats zijn in de tunnels van den „ondergrondsche" en in de bomvrije kelders. In het midden van een groot blok woon huizen leidt een trap plotseling omlaag. Drie- en-vijftig treden, een bleek blauw licht be schijnt een tweede, trap en aan het einde daarvan ben ik in een schijnbaar eindelooze gang. breed genoeg om plaats te bieden aan een rij vluchtenden langs beide muren en dan nog ruimte te laten voor hen. die verderop een schuilplaats zoeken. De vluchtkelder is gebouwd in stervorm. De hoofdtunnel heeft een lengte van 300 yard, vijf tunnels komen er op uit en de uiteinden daarvan zijn ver bonden door zijtunnels. Toiletten en een E.H.B.O.-station zijn aan wezig en een enkele „schuilster" kan zeven duizend menschen opnemen. De stervormige schuilplaatsen hebben vijf uitgangen en ook de kleinere schuilplaatsen in het centrum der stad hebben minstens twee uitgangen om in ieder geval naar buiten te kunnen komen, ook als een ingang onbruikbaar mocht worden. In de dichtbevolkte volkswijken heeft men tunnels in de rotsen geslagen. Bankjes staan rechts en links langs den tunnelmuur, die ook van lichtjes voorzien is. Als het gemeentelijk lichtnet niet meer mocht werken kunnen de lampen in den tunnel worden overgeschakeld op batterijen. Vele der nieuwe schuilplaatsen zijn niet van de straat uit zichtbaar, zij lig gen direct onder de gebouwen. Een der schuilplaatsen in de regeeringswijk is zoo stevig gebouwd, dat het geheele ge bouw boven de schuilplaats ineen zou kunnen storten, zonder de schuilplaats te bescha digen. Een luchtaanval. ]T N dergelijke schuilplaatsen zochten on- langs vele vrouwen en kinderen bescher ming, toen wederom vijandelijke bom menwerpers boven de stad cirkelden. Als de toestellen naderen dit gëbeurt meestal des avonds dan loeien de sirenes en onmiddel lijk daarna wordt de straatverlichting uitge schakeld. In het donker namen ouders hun kinderen kalm bij de hand en begaven zich in de dichtsbijzijnde schuilplaats. Anderen waaronder ook onze correspondent blijven buiten, om naar de vijandelijke toestellen te kijken. En daar worden de schijnwerpers in geschakeld. Vijf, zes, tien twaalf flitsen over den donkeren hemel en ineens mompelt de onzichtbare menigte rondom ons: zij hebben ze te pakken. Daar komen de vijandelijke toestellen. In formatie vliegen zij over de stad heen, de vleugels fel verlicht door dë schijnwerpers. Een heeft zich plotseling uit de schijnwerperstralen gewerkt, doch de vier anderen zetten hun weg voort, thans in het vuur der luchtafweer-artillerie. Langzaam verdwijnen de toestellen in richting naar de zee. Vijftien minuten later zijn zij echter weer ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC terug, nu zijn het er nog maar drie en thans laten zij hun doodelijke lading vallen. Wij hooren de ontploffingen in het noorden der stad, maar spoedig vertelt ons een verschrik kelijke ontploffing heel dicht in de nabij heid. dat ook het centrum getroffen is. We derom verdwijnen de toestellen in het maan licht en in het duister wachten wij nog lan gen tijd.... Later hooren wij, dat deze aan val aan twee menschen het leven heeft ge kost. De nieuwe schuilplaatsen hebben hun waar de bewezen. (United Press.) Drie baders op het strand bij New-York door den bliksem getroffen. NEW YORK. 8 Aug. (Havas). Op het strand bij New York heeft de bliksem drie baders gedood en zestien ernstig gewond. Ten gevolge van de paniek, welke hierdoor onder de badgasten ontstond, zijn nog negen perso nen gekwetst. Maar eindelijk dan toch kwam het meer in zicht. Tjonge, zei Dickie, terwijl hij even bleef stilstaan. Je zoudt niet zeggen, dat er hier in dat meer zoo'n monster zit! Als je het mij vraagt, geloof ik er ook niets van, lachte Thijs. Het zal wel een sprookje zijn! Maar Dickie schudde het hoofd. —Ik heb het zelf gehoord van menschen, die het monster gezien hebben! zei hij. Maar Thijs lachte maar wat. Ik geef Ie een goeden raad, Dickie. Laten we teruggaan! Heela, maar wat hebben we daar??!! Thijs rende naar den oever. Hee. daar. kan jij niet terug komen? Wacht, we komen je wel helpen! Wat is dat. Thijs? vroeg Dickie. Be geloof, dat het Snorretje is, antwoordde Thijs. Ik geloof, dat hij geen riemen meer heeft en dat hij niet meer aan den wal kan komen. We zullen hem even op gaan halen. Is hier een boot in de buurt? Even kijken. Ja. Thijs. kijk. daaf aan den anderen kant ligt een boot, geloof ik! schreeuwde Dickie opeens - Laten we er gauw heenloopen dan kunnen we Snorretje redden! Zoo gezegd, zoo gedaan en de beide vrienden liepen zoo hard ze konden naar den anderen kant van het meer. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gai m Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever* pilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. (Adv. Ingez. Med.) PROCMMMA WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten.) 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten) 12.30 VARA-orkest. 1.301.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Gramofoonplaten. 3.30 Voor de kin deren. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 De Ram blers (opn.) 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Fan tasia. 7.10 Causerie over zweefvliegen. 7.30- 8.00 Religieuze, causerie. 8.05 Herhaling SOS- berichten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.00 VARA-orkest en solist. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers (opn.) 10.30 Esme- ralda-septet en soliste. 11.00—12.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. en 415.5 M. NCRV-uitzcnding, 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Gelukwen- schen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon- muzoek. 11.15 Zang, piano en gramofoonmu ziek. 12.00 Berichten. 12,15 Gramofoonmuziek. 1.00 „All Round" sextet en gramofoonplaten. 2.45 Gramofoonmuziek. 1.00 „All Round"- sextet en gramofoonplaten. 2.45 Gramofoon muziek. 3.15 Pianovoordracht. In de pauze: Gramofoonmuziek. 4.15 Gramofoonplaten. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gra mofoonmuziek. 6.30 Taallessen causerie over het Binnenaanvarinsreglement. 7.00 Berich- tena 7.15 Landen tuinbouw-causerie. 7.458.00 Reportage, eventueel gramofoonplaten. 8.05 Berichten A. N. P. Herhaling SOS-berichten. 8.15 Dubbel-mannenkwartet ..Kunst naar Kracht", een gramofoonmuziek. 9.00 Causerie over Stanley Jones. 9.30 Christ. Muziek korps „Euphonie". (10.00—10.05 Berichten ANP.) 10.30 Gramofoonmuziek c.a. 11.50 12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel. 12.05 Het BBC-Wels-orkest, en soliste. 12.50 Uit Berlijn: Het Krepelasex- tet, Berlijn's Radio-kwartet en solisten. 1,35 Gramofoonmuziek. 2.05 Jazz-viool-soli. 2.20 Aston Hippodrome-orkest. 3.05 Gramofoon muziek. 3.20 Jack Hardy's kleinorkest. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.20—5.10 Vesper. 5.20 Gra mofoonmuziek. 5.40 Larry Brennan's Band. 6.20 Berichten. 6.45 Orgelspel, zang en piano. 7.20 Juridische causerie. 7.40 Jack Jayne en zijn Band. 8.20 Het BBC-symphonie-orkest, en solisten. 10.00 Causerie „Flight over Egypt". 10.20 Berichten. 10.45 Cabaret (gr. pl.) 11.20 Lew Stone en zijn Band. 11.50—12.20 Jazz muziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 M. 8.109.00, 10.10 en 12,35 Gramofoonmuziek. I.50 Zang. 2.05, 2.25 en 3.05 Gramofoon muziek. 4.20 Pianovoordracht. 3.35 Gramo foonplaten. 4.50 dito. 5.20 Giadino-orkest. 6.20 Zang. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 dito. 8.50 Viool voordracht. 10.50—11.05 Gramo foonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Het Rheinische Landesorkest, 8.50 Or kest van het O.S.-Landestheater. 12.20 Fa- brieksconcert. 1.35 Omroepschrammelensem- ble. 2.30 Fritz Weber's orkest. 4.20 Omroep orkest, -koor, het Krepeia-sextet en solisten. 6.50 Het Bonner Collegium Musicum. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zie Deutschlandsen- der, 11.05 Omroep-Amusementsorkest. 12.20 3.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Gramofoonplaten. 5.35 Vioolvoordracht. 5.50 Zang. 6.50 Vervolg Vioolvoor dracht,. 6.20 Vervolg zang. 6.35 Gramofoon- muziea. 7.20 Jan Steurs en zijn musette-en semble. 8.20 Het Omroepkleinorkest. 10.30— II.20 Concert uit Blankenberghe. BRUSSEL, 484 RL 12,20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu- muziek. 7.20 Jan Steurs en zijn musette-en- Gramofoonmuziek. 8.50 Concert, m m v piano-solist. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 RI 7.35 Gramofoonmuziek. 3 20 Berichten. 8.35 Rijksuitzending: Jeugdkoor- en orkestconcert 10.20 Berichten. 10.40 Sportreportage, 11.05 Berichten. 11.20 Omroep-Amusementsorkest. 12.20—2.20 Nachtconcert.. (1.151.26 Tijdsein),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6