Men make het den bliksem niet gemakkelijk! NOODWEER Hoe gevaren van het onweer te voorkomen. BOVEN HAARLEM EN OMSTREKEN Uit de pers. Instantine WOENSDAG TO AUGUSTUS 1938 HAAEEEM'S DAGBESD 2 Opsteken van lampen heeft geen zin. Verblijf in open veld uiterst gevaarlijk. Ongetwijfeld zullen velen zich in deze onweerrijke dagen de vraag hebben gesteld welke gevaren er aan het on weer zijn verbonden. Dat deze niet gering; zijn blijkt uit verschillende ongelukken welke hebben plaats gehad en waarvan het meest tragische is geweest de blikseminslag in een kamperhuisjc in Wijk aan Zee, waarbij een dame en een meisje is gedood. Er zijn streken op deze aarde, welke veel meer van onwersbuien hebben te lijden dan ons land Java heeft bijv. 220 onweersdagen en gaat hiermee aan de spits toch is het aantal onweders en het aantal ongelukken dat zij veroorzaken groot genoeg om de aan dacht te vestigen op verschillende handelin gen, welke het gevaar van door den bliksem te worden getroffen verminderen. Men kan rechtstreeks door den bliksem worden getroffen, maar ook door z.g. terug slag. Dit laatste heeft plaats als iemand door inductie van een onweersbui een elctrische lading heeft gekregen. Wanneer dan in zijn nabijheid een ontlading plaats heeft, bijv. tusschen de aarde en de bui, dan verandert de inductie, waardoor of de geheele electrlsche lading of een deel ervan van zijn lichaam naar de aarde afvloeit. Deze ontladingsstroom kan hem dooden of schaden. Op deze wijze wordt veel vee in de weide gedood en bij de cadavers kan men geen enkele uitwendige verwonding opmerken. Bij het noodlottig ongeval te Wijk aan Zee heeft men vermoedelijk ook met terugslag te doen gehad. Het kampeerhuisje is waarschijn lijk tijdens het onweer door inductie sterk ge laden geraakt. Toen de dame door het aan raken van een lamp een den bliksem gelei denden weg vormde, was het onmiddellijk gevolg, dat een ontlading van de wolk via het huisje de lamp en de dame naar de aarde plaats had. Indien dit juist is, dan heeft het slachtoffer den treffer zelf veroorzaakt door als het ware kortsluiting tot stand t* bren gen. Als algemeene regels zijn te geven: 1. Tijdens onweer moet men zich niet in het open veld ophouden. 2. Met verblijf in kamperhuisjes en in ten ten is tijdens onweer gevaarlijk. 3 Het laten openstaan van ramen en deuren tijdens het onweer moet worden afgeraden, al wordt het gevaar van getroffen te worden bij open ramen en deuren waarschijnlijk niet. veel grooter dan bij gesloten ramen. 4. Opsteken van electrlsche lampen in huis tijdens onweer is eerder na- deelig dan voordeelig. Voor de tram is de zaak tegenovergesteld, omdat daar een verbinding tusschen de bo- vengrondsche stroomdraad en de aarde tot stand moet worden ge bracht. ZUSTERS VAN DE KATHOLIEKE KLEUTER SCHOLEN TE WEENEN ONTSLAGEN. WEENEN. 9 Augustus. Uit de Katholieke kleuterscholen in het Weensche district „Nie- derdonau" zijn de zusters ontslagen. De scho len zullen voortaan onder leiding staan van leekenzusters. Men neemt aan, dat andere Oos- tenrijksche districten binnenkort zullen vol gen. Volgens inlichtingen van United Press zal het grootste gedeelte der Katholieke zusters naar Zuid-Amerika, hoofdzakelijk naar Bra zilië, gaan. (United Press.) (Vervolg van pag. 1. In Zandvoorf. Het noodweer is over Zandvoort getrokken zonder in de plaats noemenswaardige schade aan te richten. Het dreef spoedig over naar zee in de richting van Engeland. Een haring- kar op het Stationsplein kreeg het te kwaad met den hevigen wind. Het over den wagen gespannen zeil werd opgenomen. Vele straten stonden blank, doch slechts voor korten duur. De regen was hevig doch hield hier niet lang aan. In Bloemendaal. In Bloemendaal. Te Aerdenhout in de gemeente Bloemen daal werd aan de Langelaan een houten licht paal door den bliksem getroffen, die bij den grond afknapt^. Op den Duinlustweg sloeg een zware boom stam om. Deze kwam op den rijweg terecht. De uitspanning „Kraantje Lek" en ook eenige winkelhuizen aan den Bloemendaal- scheweg tegenover het bureau van politie hadden veel waterschade. In Hoofddorp heeft men van het noodweer geen noemenswaardig nadeelige gevolgen on dervonden. Uit de Haarlemmermeer zijn ook geen bij zondere berichten over den storm ontvangen. Het noodweer heeft hier wel gewoed de hagel is er ook gevallen doch blijkbaar zonder vernietigende uitwerking 5. Met een strijkijzer werken tijdens on weer en dan in de nabijheid bijv. van een gasfornuis of een andere keukeninstallatie, die een goede aardverbinding heeft, zoodat de ontladingsstroom bij inslag via de elec- trische installatie en het strijkijzer daarop zou kunnen overslaan, kan voor den persoon die strijkt soms gevaar opleveren. 6. Losse metalen voorwerpen dienen bij blikseminslag dikwijls als geleider. Men late dergelijke voorwerpen dus liever niet open en bloot liggen. 7. Men ga nooit onder een alleen staanden boom schuilen, daar deze den bliksem aantrekt. Men vermij de alles wat den bliksem den weg gemakkelijker kan maken. Men blijve goed geleidende voorwerpen, als b.v. de lei dingen voor gas, water en electriciteit, me talen bouten, ankers, gootpijpen enz. uit den weg. Nieuwe brievenbussen te Heemstede en Overveen. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem deelt mede: le. dat op 9 Augustus 1938 aan de H.W. Mes daglaan te Heemstede een brievenbus is ge plaatst. De lichtingen zullen plaats hebben op werkdagen om: 8.15, 13.15. 16, 20.30 en 23 uur; op Zon- en feestdagen 19.50 uur 2e. Op 9 Augustus aan de Recifelaan te Overveen. De lichtingen zullen plaats hebben op werkdagen om; 7.45, 12.45, 15.30, 20 en 22.30 uur. Op Zon- en feestdagen: 18.30 uur. De ergste verkeersovertreders worden dikwijls niet bekeurd. In het hoofdartikel in ons nummer van gis teren werd er op gewezen dat er over het al gemeen in ons land door zeer vele automo bilisten slecht gereden wordt. De Tel. heeft over deze kwestie een onderhoud gehad met de commissaris van de verkeerspolitie te Am sterdam, de heer C. Bakker, waaraan wij het volgende ontleenen: „Het cijfer van ongeveer duizend processen verbaal per dag acht ik niet verontrustend" zoo deelde de commissaris van de Verkeers politie de heer C. Bakker, ons mede. En hij vervolgde: „Men vergete niet, dat de ver- keersbepalingen in den loop der jaren ter wille der veiligheid zijn uitgebreid. In 1906 konden alle voorschriften in een dun boekje worden samengevat. Thans is het een lijvig deel van 300 bladzijden! Het aantal overtre dingen, dat men bewust of onbewust kan maken, is veel grooter geworden. Wat wisten wij vroeger van verlichtingseischen, van beper king van het geven van geluidssignalen, teekens geven door wielrijders? Er zijn uit sluitend ter wille van de veiligheid tal van strafbare elementen in de voorschriften ge komen, die wij vroeger niet gekend heb ben Daarbij is het aantal weggebruikers ook zeer toegenomen. Wij hebben in Nederland 3.5 millioen fietsers. 200.000 motorrijtuigen, en een groot aantal handkarren en voertuigen met paardentractie. Wanneer wij aannemen dat in Nederland iederen dag 3 millioen voertuigen op den weg komen, zoowel binnen de bebouwde kommen als op de buitenwegen, dan zijn wij nog aan den lagen kant. Laten wij den Zondag buiten beschouwing, dan kunnen wij ruw geschat, aannemen, dat zich per jaar 900 millioen voertuigen op den weg bevinden. De 257.582 processen-verbaal heb ben dus deze beteekenis, dat één weggebrui ker slechts één bekeuring krijgt in de 12 Jaar. Dat behoeft dus in geen enkel opzicht ver ontrustend te worden geacht". Het blad schrijft dan verder: De bebouwde kommen hebben in hoofdzaak de 1000 processen-verbaal per dag geprodu ceerd. Want in de bebouwde kommen is per strekkende kilometer het politietoezicht uiter aard het best Daar komt nog bij, dat in groote steden waar de motor-politie surveil leert ook in groote mate preventief werk wordt verricht. Het feit dat men steeds kans heeft door motorpolitie achterhaald te wor den, maakt de weggebruikers voorzichtiger. Maar buiten de bebouwde kommen kunnen de vrijbuiters van den weg vrij hun slag slaan. Zij kunnen snijden, den voorrang voor het van rechts komende verkeer verwaar- loozen en een werkelijk gevaar opleveren voor hun mede-weggebruikers zonder dat er een haan naar kraait. Die klacht is reeds oud. Onze verkeersbon- den hebben bij herhaling aangedrongen or> scherper toezicht op de buitenwegen. En dat kan slechts verkregen worden door energieker optreden van de politie buiten de bebouwde kommen. Wanneer men Rijks veld wacht en Marechaussee de beschikking geeft over mo toren, zoodat zij hun toezicht over grootere afstanden kunnen uitstrekken .heeft men kans ook daar op doeltreffende wijze jacht te kun nen maken op overtreders. En deze overtre ders vormen een heel wat grooter gevaar voor het verkeer, dan de slachtoffers, die hun wagen niet goed parkeerden of wier lichten niet goed functionneerden. Dan vangt' men de werkelijke overtreders, deze lieden, die opzettelijk de goede verkeersregelen met de voeten treden en door hun roekeloos op treden ieder oogenblik het leven van hun mede-weggebruikers in de waagschaal stel len. Thans kan men deze lieden alleen achter halen wanneer het te laat is als bij een on geval hun schuld komt vast te staan. Uit de 1000 bekeuringen per dag spreek! zeker een vaderlijke zorg van de overheid voor onze veiligheid. Nog dankbaarder zouden wij zijn indien men de werkelijke overtreders wist te treffen, ook al moest het aantal van 1000 bekeuringen per dag daarbij aanzienlijk overtroffen worden. Maar zooals het thans Ls gldt de regel dai de kleinen worden gevangen, maar de werke lijke zondaren door gebrek aan toezicht vrij uit gaan. Toch op tijd... ook al begint de dag met hoofdpijn en lusteloosheid. Neem dan direct stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt I Baal vodden viel van rachrivagen op tram, In het Noorden zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, meest licht bewolkt, droog warm weer behou dens geringe kans op onweer. In het Zuiden zwakken tot matigen verander lijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met nog kans op eenigen regen of onweer, vrij warm weer. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid-Scandinavië en de Randstaten handhaafde zich nog steeds. Ook in het Zuid westen op den Oceaan bleef de luchtdruk hoog. Een voor van lagen luchtdruk loopt op het Zuiden van de Britsche eilanden en ons land, België, Noord-Frankrijk en Zuid-Duitschland. In dit gebied is de lucht zeer vochtig, de be wolking laag en er viel veel regen, grooten- deels gepaard met onweer. In het hooge druk- gebied en ook in het Noorden van Duitschland en ons land is de bewolking licht, met warm weer. De wind is hier zwak tot matig uit Oostelijke richtingen. In Frankrijk is de temperatuur gedeeltelijk onder normaal, in het overige waarnemingsgebied is zij er overal boven. Voor het Noorden van ons land wordt droog warm weer verwacht, behoudens geringe kans op onweer. In het Zuiden bestaan nog i*egenkansen en ook de kans op onweer is er grooter. Ook zal het weer vrij warm zijn. De wind zal met zwakke tot matige kracht uit meest Oostelijke richtingen waaien. BAROMETERSTAND Hoogste 768.7 m.M. te Nordoyan. Laagste 757.7 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: Achteruit. 69 F. 65 F. 67 F. 765 m.M. 761 m.M. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 3.54 uur; n.m. 16.18 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.00 uur. Belangrijke telefoonnummers: Politie: 11850J Brandweer: 15333. Ongevallend lenst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141 Driemaandelijksche conferentie N. Z. H. T. M. Directie zegde eenige tegemoetkomingen toe. Dinsdagmiddag had in het hoofdkantoor van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. aan de Leidschevaart te Haarlem de driemaandelijksche conferentie tusschen de directie en de vakorganisaties plaats. In de eerste plaats kwamen aan de orde de gevolgen van de hergroepeering van de met rijdiensten belaste poetsers, welke op 13 Maart j.l. plaats had. Door het geven van een ruimere uitvoering aan dezen maatregel dan aanvan kelijk bedoeld was, was de bezoldiging van sommige van vorenbedoelde personeelleden hooger gesteld geworden dan die van eenige wagenvoerders, behoorende tot een hoogere loongroep. De directeur merkte op, dat dit laatste slechts een tijdelijk karakter droeg en gaf er, mede daarom, de voorkeur aan, de bezoldiging van de betrokken hergroepeerden niet terug te brengen tot een lager bedrag. Vervolgens kwam ter sprake de taak en de werkwijze van de commissie ter bespreking van werkplaats-aangelegenheden; de directeur gaf nog eens een duidelijke uiteenzetting welke onderdeelen, het tariefwerk betreffende, in de desbetreffende bijeenkomsten ter sprake kon den worden gebracht en lichtte dit toe. De indertijd ingevoerde herplaatsing van sommige conducteurs als wagenvoerder gaf op nieuw aanleiding tot een gedachtenwisseling. De directeur deelde mede, dat er bepaalde redenen waren, waarom deze herplaatsing thans niet ongedaan kon worden gemaakt en lichtte toe, dat dit vermoedelijk evenmin in de naaste toekomst zou kunnen geschieden. De directeur stond sympathiek tegenover het verzoek, aan het z.g.n. „reorganisatie-hulp personeel" eenigen vacantietoeslag te verlee- nen; hoewel hij zich bij inwilliging van het verzoek niet geheel consequent achtte, wilde hij daarover heen stappen, in aanmerking nemende, dat het hier betreft hulppersoneel leden, die vroeger in vasten dienst waren ge weest. Omtrent de practische uitvoering van deze inwilliging wilde hij zich nog beraden. De ambachtslieden 2e klasse, die met 1 Januari j.l. bevorderd werden tot le kl., derf den daardoor een gedeelte van den examen toeslag over de eerste zeven maanden van 1938 en derhalve een bepaalde inkomste; de direc teur verklaarde zich bereid, daaraan tegemoet te komen. Wegens dienstbelang kon niet ingewilligd worden het verzoek om de leden van de dag- ploeg van het onderhoudspersoneel te doen mede-rouleeren met degenen, die zijn aange wezen voor den nachtdienst. Daarna werden nog enkele andere onder werpen van minder belangrijken aard be sproken. GRAANSCHUUR AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks negen uur ls ten gevolge van blikseminslag de voorraadschuur van den landbouwer J. Wijnen te Beemd onder Sevenum tot den grond toe afgebrand. Een groote hoeveelheid pas geoogst graan ging verloren. Verzekering dekt de schade. Eigenaardig ongeluk te Amsterdam. Dinsdagavond omstreeks kwart voor zeven is in de Haarlemmerstraat te Amsterdam een ongeluk gebeurd, waarbij een trampassagiere ernstige snijwonden in het gelaat opliep, ter wijl twee andere dames licht gewond werden. Een tramwagen van lijn 5 reed in de rich ting van het Haarlemmerplein. Van de andere zijde naderde een vrachtauto, hoog beladen met balen vodden. Een der zware balen ge raakte tijdens het passeeren door onopgehel derde oorzaak los, viel van de auto en kwam tegen de half openstaande ruit van den tram wagen terecht. Door splinters van de verbrij zelde ruit liep een in de tram zittende dame ernstige snijwonden boven het oog op. Twee andere dames kregen lichte verwondingen, doch hadden het erg te pakken met hun zenuwen. De G. G. en G. D. was zeer vlug ter plaatse. De ernstig gewonde passagiere werd naar het Binnengasthuis overgebracht, terwijl de beide lichtgewonde dames naar hun woning ver voerd werden. Het tramverkeer ondervond door dit inci dent geen noemenswaardige vertraging. Asphaltcering Ged. Oude Gracht. Eerst in het voorjaar Avordt er aan begonnen. Men schrijft ons: Het is al weer enkele maanden geleden, dat besloten werd de Gedempte Oude Gracht van de Kleine Houtstraat af tot de Zijlstraat van een asphaltdek te voorzien. Men weet, dat het gedeelte van het Spaarne tot de Kleine Hout straat het vorige jaar geaspalteerd werd. Nu wordt, ook al weer sedert enkele maan den, op het gedeelte tusschen Kleine- en Groote Houtstraat een proef genomen met een „afgelijnd" middenvlak van parkeergelegen heid. En vooral op Zaterdag en Maandag wordt daar druk geparkeerd. De boomenrijen werden daar gerooid en alles wacht nu op de verdere asphalteeringswerken. Op het gedeelte waar de algemeene weekmarkt wordt gehouden is nog niets aan straat of boomenrijen ver anderd. Het gaat er naar gelijken, dat er dit jaar niets meer van het asphalteeren komen zal. Er moet heel wat werk verzet worden, alvorens men aan 't storten van het wegdek toe is, b.v. de-vernieuwing wan-de rioleering, enz. Voor het gedeelte, waar de markt wordt ge houden, rezen onlangs wel moeilijkheden, maar deze werden onder het oog gezien en zullen wel tot een oplossing te brengen zijn. Maar de tijd gaat snel en weldra is het September. En het najaar leent zich niet of niet best voor het uitvoeren van de vele en moeilijke werkzaamheden van de asphaltee- ring; Tot zoover dit bericht. Wij informeerden bij Openbare'Werken en vernamen daarbij dat inderdaad, mede door de moeilijkheden bij de indeeling, .er nu geen tijd meer is, om dit jaar nog de asphalteering ter hand te nemen. Het zal wel voorjaar 1939 worden eer er aan begonnen wordt. HAARLEMMERMEER ZANDVOORT DRAAIMOLEN AAN DE HEERENSTRAAT. Het bekende attractiebedrijf van H. van Leeuwen heeft vergunning ontvangen om ge durende een week een draaimolen te plaatsen op het terrein aan de Heerenstraat. Heden middag wordt de draaimolen geopend voor het publiek. ERVAREN ZEELUI GAAN ELKAARS KRACHTEN METEN. Zaterdagmiddag 13 Augustus te vier uur zullen op de Noordzee ter hoogte van hotel Groot Badhuis zeilwedstrijden worden gehou den, georganiseerd door de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer en wel met de pleizier- bootjes, waarmede de bezoekers zeiltochtjes plegen te maken. Te vijf uur zullen deze wed strijden 'gevolgd worden door handicapwed strijden van dezelfde bootjes. De bestuurders zijn allen ervaren zeelui zoodat verwacht mag worden, dat zij, de zee op hun duimpje ken nende en ook de capaciteiten van hun vaar tuigen elkander heftig zullen bekampen, het geen voor het publiek een aantrekkelijk schouwspel zal bieden. ZEER GESLAAGD WELDADIGHEIDSFEEST In de cabaret-dancing Modern hebben Dins dag weldadigheidsfeesten plaats gehad ten bate van het Israëlietische armbestuur. Des middags was de geheele zaal vol met kinde ren, die op een prettige wijze zich hebben ge amuseerd vooral bij de goocheltoeren van prof Antoninl en de origineele Amsterdamsche pop penkast. Verder werd de middag gevuld met andere prettige attracties, die bijzonder in den smaak vielen. Des avonds was het voor de grooteren en grooten. De heer M. Spijer" open de dezen avond met een woord van welkom in het bijzonder tot den burgemeester. Ook des avonds was het huis geheel uitverkocht, zoodat deze feesten zeker geslaagd mogen heeten. Verschillende artisten van naam ga ven acte de presence, o.a. Johnny en Johnes. Daan Hooykaas, Berny. de equilibrist, Dora Schrama en niet te vergeten Henriette Davids, die eenige ovaties in ontvangst te nemen had. Het was zeer gezellig en spoedige dan men verwachtte was het einde daar. Jammer, dat tijdens het onweer vele gasten weggin gen ten einde thuis te zien hoe hun kinde ren het maakten. Velen van hen kwamen later weer terug en misten dus slechts een kort gedeelte van het gevarieerde program ma. RIJWIEL ONTVREEMD. Bij bewoners van den Ringdijk, nabij den Vijfhuizerweg alhier zijn ongewenschte gas ten 's nachts op het erf geweest om te trach ten hun slag te slaan. Uit een der achter de woningen staande schuren werd een rijwiel vermist. IN DE SLOOT GEREDEN. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer H. uit Amsterdam, wilde Dinsdag aan den Hoofdweg alhier een erf oprijden, doch nam z'n draai te kort, met het gevolg, dat hij naast den dam de wegsloot inreed. Het ont brak niet aan hulpvaardige handen om H. uit zijn benarde positie te bevrijden. Hij bleek er met een paar lichte kwetsuren te zijn af gekomen, maar kon zijn reis niet vervolgen op het beschadigd motorrijwiel en begaf zich per auto huiswaarts. PERSONALIA. Ds. B. J. Ader te Badhoevedorp, die het be roep naar Nieuw-Beerta heeft aangenomen, heeft in verband daarmede aan den Kerke- raad der Hervormde gemeente Haarlemmer meer, met Ingang van 1 October a.s. eervol ontslag aangevraagd als hulpprediker bij de Ned. Hervormde Kerk in het nieuwe Tuin- dorp. VOGELENZANG AUTOBOTSING. Dinsdagavond half negen had op den hoek Bekslaan en Vogelenzangscheweg een aan rijding plaats tusschen twee personenauto's, de eene bestuurd door den heer J. G. B. uit Heemstede, en de andere door den heer M. P. uit Haarlem, Laatstgenoemde merkte de auto van den heer B. te laat op. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Een inzittende dame werd aan haar knie gewond. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. HEEMSTEDE Uitstapje Indische Buurt- vereeniging. Een uitstekend geslaagde dag. De kinderen van de leden der Indische buurtvereeniging maakten Dinsdag hun jaar- lijksch uitstapje. In 4 groote touringcars ver trokken om 9 uur de pl.m. 170 kinderen met hun geleide van de Javalaan, gevolgd door een groote bus met ouders, die de reis mee maakten. Twee kinderen die door ziekte ver hinderd waren mee te gaan, ontvingen elk een fruitmand. De tocht ging door de Meer, langs golvende korenvelden, Schiphol en Amstelveen naar Soesterberg, waar in het theehuis Soesterdal eenigen tijd vertoefd werd, en de kinderen konden genieten van de vliegkunst, maar vooral ook van de zeer interessante Lucht vaarttentoonstelling, die veel interessants te bezichtigen gaf. - Na een tractatie werd de reis naaf Valke veen aanvaard, waar men om ruim 2 uur ar riveerde. Nadat de kinderen van het noodige voorzien waren verdwenen zij al spoedig over het groote terrein om zich te vermaken aan de allermodernste speeltuigen. Met deze warmte trokken vooral de kanovijver, het kin derbad en het strand aan het IJselmeer. Grooteren vermaakten zich in het Doolhof of met de geheel nieuwe attractie in den vijver: de motor-scooters. Veel te spoedig was de tijd verstreken, en niet gemakkelijk was het om allen weer ta verzamelen voor de terugreis. Om ruim half 10 arriveerden de auto's weer in Heemstede, waar vele ouders en belangstellenden wacht ten. Dat de kinderen genoten hebben, bleek wel uit de prettige stemming die er bij hun aankomst heerschte, en als hun wensch, dia zij zoo luide uitten n.m. dat „de Indische buurt nooit verloren gaat", in vervulling komt, zullen nog zeer vele kinderen profi- teeren van het werk van het bestuur, ook al» dit op dezelfde wijze moet tobben om de ja ren door te komen. Het is een schitterende dag geweest, DAMMEN. Voor de kwartetwedstrijden van den HaarL R.K. Dambond werd Dinsdagavond te Heem stede de finale gespeeld tusschen St. Bavo van Heemstede en Gezellig Samenzijn van IJmuiden, welke strijd eindigde in een 53 overwinning voor de IJmuidenaren. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: P. Meijer, J. v. d. Bergstraat 49, portemonnaie met inhoud; Bureau van politie, hoofddoek; mej. Hon- nebier, toilethuisje in Groenendaal. kussen tje; Leuven, Eikenlaan 40. damestasch met inhoud; Bureau van politie, wollen sjaal; Fey, Kosdiefslaan 16, verm. zilveren armband: Bureau H. V. V.. Zandvoortschelaan, wit paarlemoer; A. J. Tesselaar, Borneostraat 52; W. Hessels, Binnenweg 58, pop; Bureau van politie, huissleutel. AGENDA WOENSDAG 10 AUGUSTUS. Palace Familie Cinema: „De man die beslag legt" en „De Oesterprinses". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „All Baba komt naar Filmstad". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vliegende zot". 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: ,,'n Jongen van stavast" en „Schaduw van het Oosten". Gebouw H. K. B.: De film „Acht dagen we reldgeschiedenis". 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan- daes Toegang vrij Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Bloemendaal: Concert H.O.V. in het Bloemendaalsche Bosch. DONDERDAG 11 AUGUSTUS. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Bioscoopvoorstellingen "s middags en des avonds. Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Bloemendaal: Orgelbespeling in de Ned. Herv. Kerk.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2