MASSALE ZWEMLES TE NAARDEN. HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. De populaire Engelsche minister van Oorlog, Hore Belisha, inspecteert een der mortieren tijdens zijn bezoek aan het militair kamp te Lympne Nederland leert zwemmen. De te Naarden gelegerde militairen, die de zwemkunst niet machtig zijn, krijgen dagelijks in het zwembassin ter plaatse onderricht. Een snapshot tijdens één der lessen Na zijn overwinning in de 100 meter borstcrawl ontvangt Kees Hoving zijn onderscheiding bij de Europeesche zwemkampioenschappen Te Sneek is Dinsdag het nieuwe Scheepvaartmuseum geopend. In verband hiermede wordt een tentoonstelling op scheepvaartgebied gehouden, waar o.m. de Lutine-kanonnen te bezichtigen zijn De 60 meter hooge toren van de Maria- kerk te Oss wordt gerestaureerd. De werkzaamheden aan den toren, die in de steigers is geplaatst Jopie Waalberg en Wjlly den Ouden, wachtend op haar Traditiegetrouw werd deze week te Valkenburg de fakkel beurt bij de Europeesche zwemkampioenschappen te Lon- optocht door de onderaardsche gangen van de gemeentegrot den gehouden. Een vroolijk groepje met lampions De eerste slachtoffers der rijwielbelasting-contröle zijn al weer gevallen. Op de bon tijdens de Dinsdag te Leiden gehouden „inspectie" FEUILLETON Naar het Amerikaansch HECTOR JENNINGS. 21) Ik kende Sam Huston heel goed. Er is zelfs een tijd geweest, toen Sam heel veel jonger was dan hij nu is en nog niet getrouwd was met Anne Endicott, dat ik hem nog veel beter kende! Dus aarzelde ik geen oogenblik om hem op te bellen. Na eenig over cn weer praten met een paar leden van zijn generalen staf, kreeg ik den machtigen man zelf aan het toestel. Hallo. Rachel, hoe gaat het met jou?, begroette hij me opgewekt; heb je wat voor me te bouwen? Vandaag niet, antwoordde ik op den zelfden schertsenden toon; ik heb je meer bepaald iets te vragen wat me eigenlijk geen sikkepit aangaat. Je bent in vijf en twintig jaar nog geen zier veranderd, Rachel, plaagde hij Be scheidenheid is nooit je zwakke zijde geweest. Vraag maar gerust wat je wilt, als je maar niet naar mijn huishoudelijke geheimen vraagt! Wat ik weten wilde is dit: heeft jouw bureau bij geval niet lang geleden een huis ontworpen voor een zekeren dokter Walker in Casanova? Ja. Waar zou dat gebouwd worden? Ik heb heusch een ernstige reden om dat te willen weten. - Als ik me niet vergis op het terrein van de Armstrong's. Paul Armstrong is zelf voor dat huis bij me geweestwacht, nu weet ik het weer precies; het huis was bestemd voor de dochter van Paul Armstrong, die met dien dr. Walker verloofd was. Nadat de archiect geïnformeerd had naar den welstand van de rest van de familie en ik er in geslaagd was van mijn praatlustigen ouden vriend af te komen, was ik van één ding zeker: Louise Armstrong hield van Hal- sey en de man, met wien ze ging trouwen, was dr. Walker. En dat plan was niet pas ge komen, maar moest al eenigen tijd bestaan hebben. Dien dag las ik Louise de copie voor van het telegram dat mr. Harton mij door de telefoon had medegedeeld. Ze scheen 't te be grijpen en een verstoorder en ongelukkiger gezicht dan het meisje zetten, heb ik nooit in mijn leven gezien. Hoofdstuk XV. LIDDY SLAAT ALARM. Den volgenden dag, Vrijdag, bracht Ger trude Louise op de hoogte van den dood van haar stiefvader. Ze had het met de grootste omzichtigheid gedaan door eerst te vertellen dat Armstrong erg ziek en ten slotte dat hij overleden was. Louise x-eageerde heel anders op deze doodstijding dan wij gedacht en eigenlijk gevreesd hadden en toen Gertrude bij me kwam om mij er van te verteleen, was zij min of meer verontwaardigd. Ze lag naar me te kijken, tante Ray, zei Gertrude. weet u ik geloof vast dat ze bhj was, blij! En ze is te eerlijk om zich anders voor te doen dan ze is. Wat was die Paul Armstrong dan toch voor een man? Van de dooden niet dan goed, Gertrude, maar hij was een grootspreker en een scha vuit, zei ik; -- van één ding ben ik intusschen overtuigd, nu ze het weet zal Louise Halsey wel bij zich Laten komen en het weer met hem in orde maken. Want Louise had standvastig geweigerd dat Halsey weer bij haar zou komen en de jongen was half dol van woede en verdriet. Halsey en ik hadden dien avond een rustig gesprek en ik bracht hem van verschillende dingen op de hoogte, van het verzoek van den advocaat om Sunnyside te verlaten, van het raadselachtige telegram aan Louise, van de geruchten dat het meisje met dr. Walker ging trouwen en ten slotte van mijn gesprek met haar den dag tevoren. Hij zat achterover geleund in een grooten stoel, zijn gezicht was in de schaduw en ik had vreeselijk met hem te doen. Hij was zoo flink en toch nog zoo jongensachtig! Wat Louise ook doet, zei hij, toen ik uit gesproken was, niets zal mij overtuigen, tante Ray, dat zij niet van mij houdt. Tot voor twee maanden, toen zij en haar moeder naar de West ging, was ik de gelukkigste kerel op de wereld. Daarna kwamen er donkere wolken opzetten. Zij schreef mij, dat haar familie tegen het huwelijk was, dat haar ge voelens voor mij onveranderd waren, maar dat er iets gebeurd was dat haar toekomst heelemaal veranderde. Ik moest haar niet neer schrijven, tot ik bbericht van haar kreeg en wat er ook gebeurde, ik moest altijd goed en vriendelijk over haar blijven denken. Het was mij natuurlijk een raadsel hoe ze daar toe kwam. En toen ik haar gisteren voor het eex-st weer zag, was het hetzelfde liedje. Halsey, vroeg ik, heb je eenig idee waarover het gesprek tusschen Louise Arm strong en Arnold liep in den nacht dat hij werd vermoord? Ik weet alleen dat 't een stormachtig on derhoud was. Thomas zei, dat hij een paar maal de kamer binnenging uit vrees dat Louise iets zou overkomen. Nog iets, Halsey, vervolgde ik; heb jij Louise ooit over die Nina Carrington uit dat telegram hooren spreken' Nooit! Telkens gingen onze gedachten weer terug naar dier. fataleu Zaterdagnacht en den moord en we voelden dat Jamieson de koorden van het bewijs om John steeds nauwer aan haalde. De afwezigheid van den detective was allesbehalve geruststellend; er moest iets 'zijn dat hem in de stad vasthield, anders zou hij wel teruggekomen zijn. De kranten meldden, dat de onder-directeur van de Handelsbank op zijn kamers ziek lag, wat niet te verwon deren was na al de emoties die hij had door gemaakt. De schuld van den overleden hoofddirecteur werd door niemand meer in twijfel getrokken; er hadden advertenties in de kranten gestaan waarin den houders der vermiste effecten werd verzocht daarvan opgaaf te doen aan de justitie. En verscheidene waren al gevonden: de effecten waren allemaal gebruikt als on derpand voor groote leeningen en men nam aan dat er niet minder dan anderhalf mil- lioen dollar opgenomen was. Allen die iets met de leiding van de bank te maken hadden wa ren gearresteerd en alleen op hooge borgstel ling vrijgelaten. Was Paul Armstrong alleen schuldig of waren andern, in het bijzonder de onder directeur, medeplichtig? Waar was het geld? Dat waren de groote vragen. De bezittingen van den overledene waren vrij beperkt; een huis in de stad op goeden stand, Sunnyside, het groote buitenvei'blijf waarop een zware hypotheek bleek te rusten, een levensverzeke ring van vijftig duizend dollar en enkele privé eigendommen, juweelen, huisraad en dergelijke dat was alles. De rest was op geslokt door speculaties, zeiden de kranten. En één ding pleitte sterk ten nadeele van Jack Bailey: hij en Paul Armstrong hadden samen een spoorwegmaatschappij in New- Mexico opgericht en gefinancierd en het ge rucht ging dat zij er groote sommen in had den laten zitten. Dit compagnonschap tusschen de twee man nen gaf voedsel aan de meening dat Bailey meer van de verduistering afwist. Ook de af wezigheid bij de bank op den Maandag dat de fraude aan het licht was gekomen, werd eveneens heel verdacht gevonden. Het eigen aardige van het geval was dat hij ziQh in handen van de politie gesteld had, toen hij op het punt stond er van door te gaan. Het scheen mij voorloopig de listige berekening van een sluwen boosdoener. Ik had geen voor oordeel tegen den jongeman van wien Ger trude hield, maar ik wilde overtuigd worden van. zijn onschuld. Dien nacht ging het spook van Sunnyside weer aan den wandel. Liddy sliep in Louise's kleedkamer op een divan en toen de avond viel, sloot zij de kamers af. Ze was er een voudig niet toe te krijgen, na donker de wen teltrap af te gaan. Nu moet ik toegeven dat dat gedeelte van het huis mij ook niet bepaald aantrok, maar de Oostelijke vleugel was des avonds helder verlicht en zoolang het licht brandde, zag het er heusch gezellig uit. Dien Vrijdagavond, toen ik naar bed was gegaan, besloot ik direct te gaan slapen. Ik zette alle gedachten aan de gebeurtenissen van de laatste dagen uit mijn hoofd. Spoedi ger dan ik had durven hopen viel ik in slaap en ik droomde dat dr. Walker zijn nieuwe huis vlak voor mijn venster liet bouwen. Ik kon het kloppen vaxx de hamers duidelijk hooren en toen werd ik wakker met het besef dat er iemand op mijn deur klopte. Ik was dadelijk uit bed en toen mijn voet stappen op den vloer hoorbaar werden, hield het luide kloppen op, maar slechts om plaats te maken voor een sissend gefluister door het sleutelgat: Juffrouw Rachel! Juffrouw Rachel!, herhaalde een stem telkens. Ben jij daar, Liddy?, vroeg ik met mijn hand op den deurknop. Laat mij in 's hemelsnaam binnen, ant woordde ze met gedempte stem. Ze leunde tegen de deur, want toen ik die ODende, viel ze half naar binnen. Ze zag groenachtig-wit en haar gelaatskleur stak zonderling af bij den rood-en-zwart gestreepten flanellen onder rok, dien ze om haar schouders had geslagen. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 8