,w Dickieslaateen raad in den wind Na den Russisch-Japanschen wapenstilstand. „Zich niet voorbereiden is een misdaad". Prof. LEO FROBENIUS. De man, die Afrika uit zijn Cultuur-Historisch Isolement verloste. W' VRIJDAG 12 AUGUSTUS 193S HAARDE M'S dagbcsc 4 Opluchting te Tokio. Rust bij Tsjangkoefeng ingetreden. IJ krijgen geen tweeden oorlog". Deze woorden <1® V V hoort men overal in de -7-7 straten van Tokio sedert het tot stand komen van den wa penstilstand bekend is geworden. Hieruit blijkt wel hoezeer de open bare meening is opgelucht. Het is niet overdreven aldus Havas wanneer men beweert, dat de span ning, die sinds het uitbreken van het Russisch-Japansche incident ontstaan was, voor de eerste maal in Tokio een oorlogsatmosfeer had opgewekt, waarin een jaar van vijandelijkhe den in China niet was geslaagd. On danks de groote reserve, die door de pers in acht genomen werd, bleef de „man in the street" met angstige spanning de ontwikkeling' van den toestand volgen, met een belangstel ling, die de berichten van het Chinee- sche front nooit gewekt hadden. Naar de opvatting van het Japansche publiek is het ernstigste gevaar thans voorbij. De woordvoerder van het Japansche ministe rie van buitenlandsche zaken heeft Donder dagavond medegedeeld, dat in het onderhoud dat Sjigemitsoe met Litwinof heeft gehad, overeenstemming is bereikt omtrent de vol gende punten: 1. Wederzijdsche staking van de mi litaire operaties om twaalf uur in den middag van den llen Augustus (plaats, tijd). 2. Zoowel de Japansche als de Rus sische troepen blijven in de stellin gen, die zij op 10 Augustus te midder nacht (plaats, tijd) bezetten. Wat betreft de wijze van toepassing dei- voorwaarden van de overeenkomst is, naar de woordvoerder verder zeide, besloten, dat hier over ter plaatse door de vertegenwoordigers der beide strijdmachten zal worden onder handeld. Rust heerscht nabij Tsjangkoefeng. In een om 6 uur gistermiddag door het mi nisterie van oorlog uitgegeven communiqué wordt verklaard, dat het sedert Donderdag- De rehabilitatie van generaal Von Fritsch. Commando van het 12de regiment artillerie aan hem overgedragen. Generaal Von Fritsch. De opperbevelhebber van het Duit- sche leger, generaal von Brauchitsch, heeft Donderdagmiddag in opdracht van den Führer het twaalfde regi ment artillerie overgedragen aan den nieuwen chef, generaal von Fritsch. Bij de plechtigheid zeide Von Brau chitsch, dat Von Fritsch als opperbe velhebber ln vier jaar van het Duit- sche leger een geducht wapen ge maakt heeft. Von Fritsch antwoord de. dar, het leger er verzekerd van kan zijn dat zijn geheele voelen en denken het leger toebehoort. ARGENTIJXSCHE STUDENTEN GAAN ELKAAR TE LIJF. In Cordova in Argentinië, is tusschen stu denten, die verschillende meeningen toege daan waren, een botsing ontstaan, waarbij revolverschoten zijn gelost, Een student werd gedood, twee ernstig gewond. Een twintigtal arrestaties werd verricht. GEEN BRITSCHE DéMARCHE TE LONDEN EN ROME. In diplomatieke Engelsche en Italiaansche kringen te Londen wordt categorisch tegen gesproken. dat Donderdag te Rome door den Engelschen zaakgelastigde en te Londen bij den Italiaanschen zaakgelastigde stappen zou den zijn gedaan betreffende inlichtingen ten aanzien van inbreuk van Italiaansche zijde op de niet-lnmer.gingsovereenkomst. Botsing tusschen visschers- vaartuigen aan de Schotsche kust. Vier opvarenden verdronken. LONDEN, 11 Aug. (D.N.B.) Aan de Schot sche kust ter hoogte van Dunnett Head zijn de visschersvaartuigen „Ross Keen" en ..Ar- radoul" op elkaar geloopen. De „Arradoul" is gezonken. Van de elf opvarenden konden ze ven worden gered, de vier anderen, verdron ken. morgen in het gebied van Tsjangkoefeng rustig is gebleven. Ontmoeting van militaire bevelhebbers. De eerste ontmoeting tusschen de militaire vertegenwoordigers der beide partijen voor de vaststelling der posities van de Sovjets Rus sische en Japansche troepen heeft gister avond plaats gevonden ten zuiden van den Tsjangkoefeng-heuvel. De volgende ontmoeting is bepaald op he denmiddag. United Press verneemt uit Tokio: Volgens den spreker van het departement van buitenlandsche zaken handhaven sinds de afkondiging van den wapenstilstand zoo wel de Japansche als ook de Russische troe pen hun stellingen. De gedetailleerde wapen stilstandskwesties zullen ter plaatse door Ja pansche en Russische vertegenwoordigers worden besproken. Het is natuurlijk niet uit gesloten dat het hier en daar nog tot kleine incidenten zal komen want de heerschende spanning duurt nog even voort en de districtsofficieren hebben zeker nog' eenige dagen noodig om zich op de nieuwe positie in te stellen. Het Japansche oppercommando is er echter van overtuigd, dat de Japansche troepen niets zullen ondernemen, wat tot een verscherping van den toestand zou kunnen leiden. Mussolini tot zijn troepen: In een toespraak tot de Italiaansche troe pen, welk deel hebben genomen aan de ma noeuvre, heeft Mussolini o.a. gezegd „dat nu in zooveel deelen der wereld het kanon bul dert, het dwaasheid zou zijn zich waandenk beelden te scheppen. Zich niet voorbereiden is een misdaad. Italië maakt zich geen illu sies en bereidt zich voor. De Duce verklaarde verder, dat de koning hem opgedragen had de soldaten zijn hulde over te brengen, welke zoo wel de recruten als de reservisten ten volle hebben verdiend. Tijdens de manoeuvres heb- ■bij zijn discipline en weerstandsvermogen ge toond en een hooge mate van geoefendheid. Dit kon niet anders, want zij maken deel uit van een nieuwe jeugd. Evenals hun kameraden hebben zij één doel: de wapenen dragen om het vaderland te verdedigen". Sudeten-Duilschers nogmaals bij Runciman. Gedachtenwisseling over de nationaliteiten- kwestie. Volgens een van Sudeten-Duitsche zijde gepubliceerd communiqué hebben de Sudeten Duitsche gedelegeerden gisteren met den staf van Lord Runciman besprekingen gevoerd over bijzonderheden van de komende onder handelingen. De Sudeten Duitschers tracht ten bovendien hun standpunt duidelijk te maken ten aanzien van de nationaliteiten- kwestie. Runciman was bij de gedachtenwis- selingen aanwezig. In Sudeten Duitsche krin gen meent men te weten, dat de eerstvol gende besprekingen der Sudeten Duitsche af gevaardigden met de medewerkers van Run ciman pas de volgende week gehouden zullen worden. Vandaag ontvangt Runciman de ver tegenwoordigers van de Hongaarsche autono mistische Christelijk Sociale partij, die hem hun memorandum zullen aanbieden. Minister-president Hodza heeft gisteren de Sudeten Duitsche afgevaardigden Kundt en Rusche ontvangen, die hem een memorandum overhandigden betreffende het incident van Hoehal. Zij eischten, dat een onderzoek daar naar wordt ingesteld. Palestina, EngelancTs moeilijkste taak sinds den oorlog. Regeering voert een rechtvaardige politiek tegenover beide volksgroepen, aldus Malcolm MacDonald. De Britsche minister Malcolm Macdonald heeft gisteravond een radioredevoering ge houden, waarin hij een overzicht gaf van zijn jongste bezoek aan Palestina. Hij verklaarde, dat de Britsche Hooge Commissaris en de Britsche militaire bevelhebber in Palestina voor een taak geplaatst staan, moeilijker dan de Britsche autoriteiten in eenig land sinds den oorlog hadden. Hun samenwerking wekt vertrouwen. De Britsche regeering bestuurt hetgeen haar is toevertrouwd op de basis van rechtvaardig heid evenzeer tegenover de Joden, die er ten langen leste hun nationaal tehuis bouwen, als tegenover de Arabieren, wier aanspraken op hun geboorteland onbetwistbaar zijn. Met Gods hulp zal de vrede in het Heilige Land worden hersteld. Macdonald voegde hieraan toe, dat de werkzaamheden der technische commissie welke thans een onderzoek instelt naar de bijzonderheden van het deelingsplan, nog eenige weken in beslag zullen nemen. Dan zullen met de minst mogelijke vertra ging besluiten moeten worden genomen. De taak der Britsche autoriteiten de orde te her stellen zou kunnen zijn, dat zij niet volledig vervuld kan worden aleer de politiek tenslotte is vastgesteld en resultaat heeft gehad. Kort na den middag heeft minister Macdo nald gistermiddag minister-president Cham berlain in Downingstreet opgezocht om ver slag uit te brengen over zijn reis naar Pales tina en Malta. Insull stierf zonder fortuin. Slechts 1000 dollar voor zijn weduwe. Naar Reuter uit Chicago meldt heeft het testament van Samuel Insull uitgewezen, dat de vroegere financier een nalatenschap van ongeveer 1000 dollar waarde heeft achterge laten voor zijn weduwe. De attorney verklaar de in dit verband, dat dit testament definitief de geruchten tegenspreekt, die spreken over een verborgen fortuin van Insull. Trekt Polen zijn delegatie bij den Volknbond terug? Regeerinjr bevreesd bij verwikkelingen in Centraal Europa betrokken te zullen worden. Semi-officieel wordt uit Warschau medege deeld dat Polen voornemens Is zijn vertegen woordiger bij den Volkenbond te Genève terug te trekken. Men gelooft, dat de reden is dat Polen vreest betrokken te zullen worden in de internationale verwikkelingen, die uit de Tsjecbo-Slowaaksche kwestie zouden kunnen voortvloeien. Havas meldt, dat men in welingelichte kringen te Warschau bevestigt, dat de Pool- sche regeering besloten heeft binnenkort de permanente delegatie bij den Volkenbond wel ke gepresideerd wordt door Komarnicki, terug te trekken. Wat betreft de candidatuur van Polen voor het lidmaatschap van den Volkenbondsraad verklaart men in dezelfde kringen, dat deze kwestie nog in studie is en dat een beslissing nog niet is genomen. Men voegt hieraan toe. dat de candidatuur pas 24 uur voor de bij eenkomst van den Raad wordt gesteld en dat deze kwestie thans derhalve nog niet geregeld behoeft te worden. Toch lid van den Volkenbond. Het besluit de permanente delegatie van Polen bij den Volkenbond terug te trekken beteekent niet, dat Polen zich uit den Volken bond zelf terugtrekt. Het officieuze telegraaf- agentschap P.A.T. geeft commentaar op het besluit en herinnert er aan. dat „sommige groote landen hun permanente vertegenwoor digers te Genève hebben, terwijl dit voor an dere niet het geval is. hoewel zij leden van den Volkenbond blijven." P.A.T. voegt hieraan toe, dat Polen vroeger vele zaken met den Volkenbond had te rege len, doch dat het aantal dier zaken thans tot een minimum teruggebracht is. „Het is moge lijk. dat een Poolsch consulaat in Genève ge opend wordt", zoo besluit P.A.T.. „maar dit zal Polen niet bij den Volkenbond vertegen woordigen". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na veel moeite was het Thijs eindelijk gelukt, om het bootje van Snorretje mee te nemen, nadat hij het eerst van den grond had losgemaakt Nou, jongens, jullie kunnen me nog veel meer vertellen, maar ik ga naar huis! bromde Thijs. Maar moeten we dan niet eerst naar dat monster gaan kijken? vroeg Dickie teleurgesteld. Ik voel er niets voor, jongen, en als je een goeden raad van me aan wilt nemen, doe het dan niet en ga rustig mee naar oom Mopper- niet. die zal erg blij zijn, als je weer heelhuids thuis bent. Wat heb je aan die grappenmakerij! Thijs legde het roeibootje weer netjes op den kant en liep het bosch ln. Tjonge, nu moest hij weer zoo'n eind loopen en eigenlijk allemaal voor niets! Hij wist wel wat leukers! Maar Snorretje maakte allerlei gekke bewegingen naar Dickie en waarschijnlijk zullen zij wel alleen naar het monster gaan kijken. Domme Dickie, om altijd goeden raad in den wind te slaan, hè?. Natuuronderzoekerethnoloogontdekkingsreiziger. Het benefit van het overlijden op 65-jarigen leeftijd van den wereld vermaarden Duitschen natuur onderzoeker en ontdekkingsreizi ger. prof. dr. Leo Frobenius heeft terecht veel opzien gebaard in internationale wetenschappelijke kringen. Frobenius' baanbrekend werk en zijn inzichten omtrent ons wereldbestel, vergaard op zijn Afrika-reizenzijn van ongemeen groote beteekenis. (Van een bijzonderen medewerker). ANNEER de wetenschappelijke we reld der onderzoekers kan terugzien op een man, die het „Zwarte We relddeel" wezenlijk naar alle kan ten doorkruist heeft, tallooze malen en daar bij zijn rijke ervaring steeds weer vergrootte, aan was het wel prof. dr. Leo Frobenius uit Frankfort a. d. Main. Twaalf Afrika-expedl- ties heeft deze rustelooze onderzoeker en eth noloog ondernomen; twaalf maal trok hij er met een kleine maar uitgelezen schare mede werkers op uit, om na een tocht vol harde en hevige ontberingen dikwijls, terug te keeren met rijke en unieke cultuur-geschiedkundige vondsten. Drie en dertig jaar van zijn rijk leven heeft prof. Frobenius in dienst der we tenschap op expedities doorgebracht. En eerst in 1935, na den terugkeer van zijn twaalfde expeditie, maakte de toen 62-jarige bekend, dat hij niet meer aan expedities wenschte deel te nemen, hetgeen geenszins beteekende dat hij voor de wetenschap verloren was, vooral daar hij zich natuurlijk zelf belastte met het uitwerken van zijn omvangrijke gegevens, tij dens dezen laatsten Afxüka-tocht opgedaan. Meer dan dertig jaren, rijk aan ontberingen en ziekten, maar tegelijkertijd aan onge ëvenaarde successen, vormden een belangrijk deel van het voor de wetenschap zoo vrucht bare leven van den overleden hooggeleerde en onderzoeker. Leo Frobenius werd op 26 Maart 1873 in Berlijn geboren. Sinds 1898 was hij assistent bij de musea van Volkenkunde te Bremen, Ba zel en Leipzig. In 1925 werd hij hoogleeraar aan de universiteit te Frankfort a. d. M. in de volkenkunde, Toen Frobenius die benoe ming aanvaardde, had hij reeds internationa le vermaardheid verworven door zijn onverge telijke Afrikaansche expedities. Van 1904 tot 1906 was hij werkzaam in de Congo, van 1907 tot 1909 in West-Soedan. Twee maal trok hij door de Atlaslanden en wel in 1910 en de jaren 1912-T4. In de daartusschen liggende jaren werkte hij in Midden-Soedan. Tot 1915 ver richtte hij zijn onderzoekingen bij de Roode Zee: de oorlog maakte het hem onmogelijk zijn werkzaamheden langer voort te zetten, zoodat hij weer naar Duitschland, zijn vader land terugkeerde. In 1926 trok hij door de Ll- bysche woestijn, van 1928 tot 1929 toefde hij in Zuid-Afrika. In 1930 reisde hij naar Azië. waar hij belangrijke onderzoekingen in Thibet verrichtte. Zijn laatste en grootste expeditie, die in verschillende étappes werd uitgevoerd, leidde hem naar Midden-Afrika. Frobenius was een temperamentvol onder zoeker en iemand die jarenlang onder zijn collega's doorging voor een onderzoeker die., niet koel. nuchter en wetenschappelijk den ken kon! Later leerde men hem en zijn me thoden beter kennen en men zag in dat veel van zijn theorieën die aanvankelijk als fan tastisch verworpen werden, inderdaad de vrucht van ernstig onderzoek vormden. Ook zijn theorie der cultuurkringen, die oorspron kelijk heftig werd bestreden, wordt heden, zij het niet unaniem, als een sleutel tot de ken nis van den oertijd beschouwd. Frobenius leer. IP ROBENIUS ging uit van de cultuur der -11- inboorlingen, die hij als eerste uit geheel nieuwe gezichtspunten beschouwde. Hierop bouwde hij zijn cultuurkringen-leer op, die la ter door Schmidt en Grabner verder werden uitgewerkt. Uit deze theorie ontwikkelde Fro benius zijn leer der cultuur-morfologie, waar in hij als zijn meening te kennen gaf, dat iedere cultuur iets organisch is, gelijk wij dit bij mensch, dier en plant vinden. Teneinde de grenzen der culturen te bepa len, bediende Frobenius zich van de zooge naamde cartografische methode. Toen hij op zijn groote expedities in Afrika de verschil lende culturen onderzocht, leken deze hem. ondanks de groote verschillen in vorm, nauw met elkander verwant te zijn. Wel bleek dat bepaalde cultuurverschijnselen slechts in een bepaalden kring pasten en dat deze, wanneer zij in andere kringen werden ingevoerd, daar in niet gedijden. De voornaamste verdienste van Frobenius is wel deze, dat hij Afrika uit zijn cultuur-histo risch isolement verloste en dat hij duidelijk het verband aantoonde met de cultuur rond om de Middellandsche Zee. Dat hij zich daar bij niet alleen baseerde op uiterlijkheden, zooals wapens, architectuur, ceramiek enz., maar ook godsdienst, sagen, sprookjes en dergelijke ln den kring van zijn studie betrok, geeft aan zijn werken een bijzonder cachet en wijst op de gedegenheid van zijn diep gaand wetenschappelijk onderzoek. In meer dan tien groote deelen heeft hij de mythen, fabels en epen der Afrikaansche volkeren ver zameld en de ziel der zwarte en bruine men- schen blootgelegd. Frobenius was ervan over tuigd. dat hij in de ..Sprookjes van Cordofan" het verloren gegane deel van de „Duizend en één nacht" heeft teruggevonden. Reeds in het jaar 1923 verklaarde Frobenius dat hij de door zijn werkzaamheden in Afri ka ontdekte theorieën ook op de geheele we- feld wilde toepassen. Zijn doel is de samen stelling van een wereldcultuur-atlas geweest. In Berlijn werd destijds een groote tentoon stelling georganiseerd waar de vondsten van Frobenius alsmedo de aanschouwelijke1 vnor stellingen van zijn theorieën, te zien waren Verschillende groote steden. Rome. Parijs, Brussel en Barcelona verzochten den geleerde I ook bij hen dergelijke tentoonstellingen te or- ganiseeren 1 Met prof. Frobenius ging een wetenschappe lijk werker heen, wiens diepgaande studiën de kennis omtrent den samenhang der wereld culturen niet weinig vergrootte, een merk waardig en geestdriftig man, wiens rustelooze arbeidskracht nog in een verre toekomst zijn vruchten zal afwerpen. Een geleerde, wiens naam onverbrekelijk verbonden zal blijven aan de geschiedenis der Duitsche wetenschap. (Nadruk verboden). G. H. W. Oude granaat diende tot speelgoed. Ontploffing kost zeven jongens het leven. Zeven jongens van acht tot veertien jaar zijn gedood toen een granaat nabij Rudkami- rynska in het district van Kowel (Polen) tot ontploffing kwam. De granaat was nog af komstig uit den wereldoorlog. De knapen hadden het gevaarlijke voorwerp gevonden terwijl zij het vee hoedden. Drie hunner wer den op slag gedood, toen zij met de granaat speelden. De vier anderen overleden later aan de bekomen verwondingen. FKCEKAMMA ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Om 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubédrijven. 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 Reportage. 3.30 VARA- orkest. 4.30 Boekbespreking. 4.50 Gramofoon muziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.00 Filmland. 7.30 8.00 Causerie „Wondergeloof en wonderverha len". 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Be richten A. N. P.. VARA-Varia. 8.20 VARA- orkest, m.m.v. solisten. 9.00 Toespraak, hierna gramofoonmuziek. 9.20 „En nuOké". 10.30 Berichten A. N. P. 10.35—12.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten m.m.v. solist. 1.001.20 Gramofoonmuziek; c.a. 1.15 Postduivenbe- richten). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 KRO-orkest. (4.455.J0 Gramofoonmuziek). 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoon muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten.- 7.15 Cau serie „Het herstel van de Katholieke Kerk in Nederland". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P.. Mededeelingen. 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gra mofoonmuziek. 8.45 KRO-orkest. 9.00 KRO- Melodisten m.m.v. solist. 9.20 Vervolg van 8.45. 9.40 KRO-Boys m.m.v. solist. 10.00 Gramo foonmuziek. 10.10 Vervolg van 9.20. 10.30 Be richten A. N. P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest. 12.05 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 New Hippodro- me-orkest. 2.20 Het Olof-Sextet. 3.00 Het Han- well-Silver-orkest m.m.v. solist. 3.45 Het Broadhurst-Septet. 4.20 Sportreportage, 4.50 Jack Hylton's Band en solisten. 6.20 Berich ten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Harold Sandler's Weensch Octet. 7.35 Ben Oakley's Band. 8.20 BBC-Symphonleorkest, m.m.v. solisten. 10.00 Declamatie. 10.20 Berichten. 10.45 BBC-Thea- terorkest. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 8.10, 9.00 en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Cantrelle-orkest. 2.35 en 3.05 Gramofoonmu ziek. 4.05 Zang. 4.50 en 6.20 Gramofoonmu ziek. 7.20 Zang. 7.35 en 8.35 Gramofoonmu ziek. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variétéprogram ma. 10.25 Symphonieconcert. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroep-Amu- sementsorkest. 12.20 Omroeporkest. 2 30 Gra mofoonmuziek. 4.20 Opera ,,Dic Walküre". 10.00 Gramofoonmuziek. 11.05 Grohock-Ferra- ri en Charlie Albrecht met hun orkesten. 12.203.20 Omroeporkest, -Amusementsor kest en solisten. BRUSSEL. 322 M. 12.20, 12,50, 1,30 en 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Muzikale causerie met gramofoonmuziek. 3.20 en 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Zang. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Dansmuziek uit Oost ende. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Antwerpsch Blaasensemble. 7.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Vervolg concert. 9.20 Cabaretprogramma. 10.30 Gramofoonmuziek. 1.20—12.20 Populair con cert. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.50 en 2.30 Gramofooomu- ziek. 3.00 Gramofoonmuziek. 5.35 Ray Ven tura en Eloward met hun orkesten. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert uit Vichy. 11.00 J. Bouillon's orkest en Lanigiro's Hot Players. 11.5012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.05 Pianovoordracht. 8.20 Berichten. 8.35 Inleiding volgende uitzending, 8.50—10.00 3de acte opera „Die Walküre". 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Berichten. 11.20 Sportreportage. 11.45 Omroepdansorkest. 12.30—3.20 Naothtcotncert (Gx.opn.) (1.15— 1.26 Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6