Aan allen! Vijor oiifcj^uotl BRIEVENBUS VRIJDAG 12 AUGUSTUS 193S HAARDE M'S DAGBDAD 9 Wie van julie is naar aanleiding van het beridhtje in Haarlem's Dagblad van Dinsdag 2 Augustus over den albatros naar het Tin- holt-museum geweest? Laat, wie er nog niet geweest is, er dan nog gauw naar toe gaan. Misschien komt de gelegenheid dezen vogel zoo van nabij te zien nooit weer. Wie den vo gel gezien heeft, zal ook begrijpen, dat onze bijgeloovige zeelui van 3 a 4 eeuwen geleden, hem den naam van stormvogel gaven, om dat ze hem niet anders zagen dan in streken, waar ze veel met stormen te kampen hadden. Latere vogelkenners hebben aan deze storm vogels den naam van albatros gegeven. Lan gen tijd heeft men niet veel meer van deze vogels geweten, dan dat ze over heel den Oceaan rondvlogen, zoowel boven de Noor delijke, als boven de Zuidelijke Oceanen. Maar waar ze hun broedplaatsen hadden, niemand wist- het. Wel hadden de schepelin gen ontdekt, dat. er twee soorten van deze stormvogels waren. Eén die vooral in de Noor delijke Oceanen voorkwamen en één in de Zuidelijke Oceanen. De laatste is veel grooter dan de eerste; terwijl deze een vlucht heeft van hoogstens 1 M. 80 c.M., heeft de andere een vlucht van 3 a 4 Meter. Onze zeevaar ders vertellen dat beide soorten zoo onge veer een paar honderd kilometer uit de kust plotseling voor hen opdoemen, alsof ze zoo uit de zee verrijzen. Ze volgen eenige dagen ach tereen het schip, voeden zich met mosselen, garnalen, visschen en vooral met de restan ten, die van de schepen overboord geworpen worden en verdwijnen dan, als het schip wel dra zijn bestemming bereiken zal. even ge heimzinnig als ze gekomen zijn. Waar blij ven ze dan? Niemand weet het. Volgen ze een ander schip in tegengestelde richting of zwalken ze rond over zee. want het zijn echte zwemvogels. Ze zijn familie van onze meeu wen. De vliegeniers die over dc wereldocea nen vliegen, zijn op hun vluchten wat meer omtrent deze stormvogels gewaar geworden. We weten nu b.v. dat een van hun broed plaatsen te vinden is op de Midway-eil, waar toe ook het eilandje Layran behoort, onge veer 1500 kilometer van de Hawai-eil., een andere broedplaats is dan het eilandje Fer nando Noronha, ongeveer 750 kilometer ten N.O. van Pernambuco in Brazilië. In de laat ste helft van October verschijnen de vogels hier. waar het wijfje in den regel met groote tusschenpoozen haar eieren legt. De jonge albatrossen zijn echte veelvraten en groeien dan ook zeer sterk. Gedurende een maand of vier zwerven de ouden wijd en zijd over den Oceaan om de jongen maar volop van voedsel te kunnen voorzien, die daardoor zoo door voed worden, dat het lichaam bedekt wordt met een vetlaag van 2.5 c.M. dikte. Dan doet zich het merkwaardige geval voor, dat de ouders hun kroost verlaten en er niet meer naar omzien, dat is zoo ongeveer eind Juni. Ze beginnen weer hun zwerftochten over den Oceaan, tot ze eind October weer hun broed plaatsen opzoeken. Waarom is dit verlaten door de ouders nu zoo merkwaardig? Omdat de kleinen zich absoluut niet zelf kunnen red den. Ze kunnen nog niet vliegen en moeten in letterlijken zin teren op hun vet. Wan neer dit reservevoedsel is opgeteerd en kun nen ze dan nog niet vliegen, dan moeten ze den hongerdood sterven. W. B.-Z. UIT EEN VELLETJE PAPIER. Kijk toch eens, wat een leuk cadeautje we gaan maken! - A, 't is zomer, maar de zonneschijn, waar op we allemaal zoo hopen, kan niet al tijd maar duren. We hebben al heel wat koude, gure regenachtige dagen gehad dit jaar en er zullen er nog wel een paar ko men. Maar dat is heelemaal niet erg, als we onzen tijd maar goed besteden en een leuk werkje bedenken, dat we thuis kunnen doen. Zal ik jullie daarbij eens helpen? Goed, dan gaan we aan het knippen. Niet zoomaar een paar poppetjes, maar werkelijk mooie figu ren, waarmee we leuke cadeautjes kunnen maken Een eenvoudig metalen of houten doosje wordt 'n mooie zakdoekendoos voor Moeder, is dat niet eenig? De teekeningen laten je duidelijk zien, wat ik bedoel. Eerst bedek je de houten of me talen doos met een laagje lakverf (een heel klein busje is natuurlijk voldoende); zoek maar een mooi kleurtje uit. Daarna ga je een prachtig figuur knippen in stevig papier van een kleur, die goed bij die van de doos past, b.v. geel op lichtblauw, kovenblauw op rood, zwart op geel enz. Op de teekening zie je, hoe je doen moet. Je knipt eerst van het papier een zuiver vier kant. iets kleiner dan de deksel van de doos Nu breng je de vier punten van dit vierkant in het midden samen, zoodat een kleiner vier kant ontstaat. Vouw dit schuin doormidden met de puntjes naar binnen. Je krijgt dan een driehoek, die je weer schuin doormidden vouwt en daarna nogeens. Nu knip je uit dit kleine driehoekje 't figuur, dat je op de tee kening ziet. Natuurlijk moet je een scherpe schaar gebruiken. Als je 't papier hebt uit gevouwen, krijg je een prachtig patroon, pre cies een kanten kleedje. Dit plak je stevig op de doos die natuurlijk eerst heelemaal droog moet zijn. Trv slot vernis ie de doos heelemaal na met kleurloozc vernis. Wi! je 't echter nog mooier maken, dan laat je bij een glashandel een vierkant stuk glas op maat snijden en boven op de deksel bevestigen. Noodle ls dit echter niet bepaald s&J! I IK# ECHTE VRIENDEN. door W. B. Z. Zij zijn heusch echte vrienden, Bob en zijn vriendje Koen, Ze zitten hier nu samen 't Vacantïewerk te doen. Of eigenlijk is het zoo hoor Bob is een knappe vent, Die steeds zijn taal en sommen, Heel in de puntjes kent. Maar Koentje moet je weten, Was langen tijd erg ziek, Je ziet het aan zijn snuitje, Hij voelt zich nog niet kwiek. Nu was hij in 't rekenen Het laatste jaar niet sterk Daarom gaf hem de meester, Flink wat vacantiewerk. Als hij een som niet uit krijgt. Zegt Bob hoe of het moet. En straks als hij op school komt, Zijn al zijn sommen goed. Ja, 't zijn echte vrienden, Die Bob en onze Koen. Zij willen o zoo graag toch, Wat voor elkander doen. Per abuis is de vorige week de naam van EIKELDOPJE niet vermeld bij de raadselprijs- winners. AFDEELING I (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. Ingez. door de Kleine Gichelaar): Mijn geheel bestaat uit 11 letters en is een nuttig ambachtsman. 9, 10, 11, 1 is een sappige vrucht. 7, 8, 8, 1 is een rivier. 4, 4, 11 is een deel van je gezicht. 1. 2, 3, 4, 5, 5, 6 is een deel van je been. 9, 5, 11, 9 is een gebouw. 2. (Ingez. door Eureka). Neem uit eiken zin een woord, zoodat je een bekende spreuk krijgt. Wie werpt me daar de bal toe? Ik ga morgen niet naar school. De man werkt hard. Ik zal niet uitgaan. Waarom kwam je gisteren niet? Zeeleeuwen eten veel visch. 3. (Ingez. door Eureka) Wie kan deze regels ontcijferen? Iwe tine rohot anar deoge adar Ide gebalakt, hicz. kava et alat. 4. (Ingez. door de kleine Gichelaar) Zet achter een viervoetig dier wat lekkers, zoodat er een vogel ontstaat. 5. (Ingez. door Eureka): Verborgen vogelnamen: a. Daar heb je Henk al, Koen en Plet zul len nu ook wel gauw komen. b. Dank u, ik enkel melk alstublieft. c. Moeder mag ik mee. U weet, dat u 't beloofd hebt. 6. Ingez. door de kleine Gichelaar): Strikvragen: a. Wat eet men met smaak, ook al heeft een ander het in zijn mond gehad? b. Wat is kleiner dan een mensch en toch hooger? c. Ingez. door Eureka). Welke mantel wordt niet gedragen? AFDEELING II. (Leeftijd 9 jaar en jonger) 1. (Ingez. door Mosplantje). Met p aan het eind ben ik een muziek instrument. Met een s gebruik je me bij een muziek instrument. Met t aan 't eind ben ik een lichaamsdeel. Met k aan het eind gebruikt de tuinman mij heel veel. 2. (Ingez. door Eureka). Wat staat hier? r r r r r r r r in de r r rrr zwemmen tig tig tig tig tig den. 3. (Ingez. door de Ruyter): 'k Ben een stad in Zeeland, Schrijft ge mij met een G. Maar 'k word terstond een huisdier Maakt gij van G. een P. 4. (Ingez. door Tromp.): Wat heeft een mond en spreekt nooit? Een bed en slaapt nooit? 5. (Ingez. door Machteld): Met een d ben ik een lekkere vrucht. Zonder d sta ik in den paardenstal. 6. (Ingez. door de twee Zusjes): Ik ben een vogel. In mijn naam komt slechts één d voor. Neem je die d weg. dan blijft er toch nog een staan. Wie ben ik? RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I 1. Hond. mond. grond. pond. 2. Petroleum 3. De RUp. 4. Het cijfer 0. 5. Appelen. Bes. Peren. Aalbes. 6. Karaf, Bark, Kaf, Briket AFDEELING II 1. Steenbakker. Vuurtoren. Dwaalspoor, Lampeglas. 2. Augustus. 3. Kanarie. 4. Dam, ham, jam, kam, lam, ram. 5. Boomschors. 6. Leng, Schol, Bot, Karper, Tong. Goede oplossingen ontvangen van: Zondagskindje 5, Hyacint 5, Rietzangertje 6, Lollypop 6, Welp 6, Poppenmoedertje 6, Joice 6. Oplossingen ontvangen van: Boterbloempje 6, Gymnast 6, Boerinnetje 4. Juffertje Spring in 't veld 6. De kleine re- kenbaas 6. Eikeldopje 6, Zonnepit 6, Linde bloesem 6, The little gardeness 6. Kerkje 6. La petite Jardinière 5, Anjertje 6, Prinses En- gelientje 6, Madelietift.6. Moeders Huis knechtje .6,. Duizendschoon 5, De twee zusjes 6, Tromp 6. Kruidnoot 6. De kleine Bootsman 6, Vrouwtje Ulebuut 6. Zondagskindje 6. Doktershuizen in Korea. Is in Korea een zieke door zijn dokter genezen, dan hangt de dankbare patient een bordje aan 't huis van den dokter, waarop hij vermeldt, wat de dok ter voor hem gedaan heeft. Wist je dat? Brazilië is zoo groot als Rusland, Duitschland, Frankrijk, Nederland. Spanje. Italië, Engeland, Egypte en de Sahara en in dit reuzenland wonen nog geen 40 mil- lioen inwoners. POSTZECELRUBRIEK 1930 lie Spoorweg congres 5 10 25 50 IP. 4P. Vliegpost Columbus herd. 10 15 20 25 30 40 50 IP. 4P. 10P. TE DUUR? In een groote fabriek was alles opeens in rep en roer: een der belangrijkste machines, waar veel van afhangt, weigerde en niemand kon het euvel verhelpen. Na veel vruchteloos gepruts besloot men, den ingenieur, die indertijd de machine had gemonteerd, erbij te halen. Hij kwam, draaide een tijdlang aan allerlei schroefjes en handeltjes, nam eindelijk een hamer en gaf op een bepaald gedeelte van de machine een zacht klapje. Het wonder was geschied- de machine liep weer en bleek ge heel in orde te zijn. Toen nu de ingenieur zijn rekening overhan digde 100 gulden vond de directeur dit veel te duur, omdat hij alleen maar een slag met een hamer had gegeven. Wat was daar nu voor werk aan geweest? Dc ingenieur nam daarop de rekening terug en schreef een nieuwe, die aldus luidde: Een slag met een hamer.f 0.10 Het vinden van de plek, waai de slag moest worden gegev. f 99.90 Samen f 100. De rekening werd zonder verder gezeur di rect betaald! XXIV. Ter gelegenheid van het 11e Spoorwegcon gres in Madrid 1930 verscheen met afbeelding van een vliegtuig boven bergen vliegend, de 5 c. (geelbruin), 10 c. (rose). 25 c. iblauw), 50 c. (violet), 1 P. (geelgroen). 4 P. (grijs zwart) in de afmetingen 40x32 m.m Boven aan staat ..Correo Aereo" onderaan het wa llen van de tentoonstelling met aan beide zij den vleugels. Hierna verscheen een serie vliegpostzegels ter herinnering aan Columbus. Allereerst uitsluitend voor Europa. Dit zijn de 5 c. (geel bruin), 5 c. (roodbruin), 10 c. (geelgroen), 15 c. (violet), 20 c. (ultarm.) Afbeelding van een kerk (Monastere de la Rabida). Grootte 40x55 m.m. 25 c. (roodkarmijn), 30 c. lilabruin), 40 c. 'blauw), 50 c. (oranje). 1 P. (violetgrijs). Deze dragen de afbeelding van de gebroeders Pinzon. de kapiteins, der beide scheper, die me- Columbus mee naar Amerika zijn ge- weest. De waaiden i P. (groenolijf) en 10 P (briunrood) dragen de afbeelding van Colum bus, in zijn scheepshut. Grootte 45x60 m.m. Zie het schetsje. Rustenburgerlaan 23. WONDERLIJK AUTO-ONGELUK. Toen een zekere heer Parks onlangs met zijn auto een steil oploopenden weg in de na bijheid van Londen was opgereden, sprong een van zijn banden. De wagen begon te slin geren, reed in een droge sloot en sloeg over den kop. De man werd eruit geslingerd en kwam „toevallig" in een boom terecht. „Toe vallig" konden de takken hem niet houden en hij viel „toevallig" in een andere auto, die juist onder dezen boom parkeerd--. Door den schok zette deze auto zich in beweging en vloog den weg af. „Toevallig" kwam bij de bocht een derde auto aan, zoodat er een he vige botsing plaats had. Het wonderlijkste van dit alles was echter nog. dat de heer Parks bij al deze beleve nissen volkomen ongedeerd bleef! WETENSWAARDIGHEDEN. Het sterkste dier. Vólgens een Hongaarsch geleerde is dat een kever, die zelf maar 14 gram weegt en in staat is een last van 1500 gram een eind voort te sleepen. Als wij men- schen even sterk zouden zijn, dan zou iemand van 150 pond in staat moeten zijn een last te dragen van 16800 pond. Reuzenvogelnesten. In Groot Namaland in Afrika leeft een soort wevervogel, een fa milielid van onze vinken, die een gezamenlijk nest bouwen. Men heeft daar onlangs een nest gevonden, dat 7 a 8 meter breed was en ongeveer twee meter hoog. Het inwendige van dit nest was verdeeld in tal van kleine af- deelingen en diende tot woonplaats van 95 weverparen. Ondergoed van hout. Papier van hout is voor ons geen nieuws, maar ondergoed van hout misschien nog wel. In Duitschland be reidt men tegenwoordig stoffen voor ondergoed die voor 16 pet. uit hout bestaan. Een zeilschip van 125 jaar. Dat is de „Ceres'' een in 1811 gebouwd zeilschip, dat nog altijd vaart tusschen verschillende plaat sen aan de Engelsche kust, inzonderheid langs het kanaal van Bristol. Hoewel de reeders met hun tijd zijn meegegaan en er een hulpmotor in hebben aangebracht, wordt het toch voornamelijk als zeilschip gebruikt Een oude leerling. Dat is de Turksche Ali Shefky Agha die op zijn 137ste jaar nog weer naar school ging om het Latijnsche alpha- beth te leeren. Een kostbare wortel. Een Amerikaansche boer oogstte bij wortels er een waarin vast gegroeid was een medaillon met gouden ket ting ter waarde van ruim f 100. Een glazen viool. Men is er in Duitsch land in geslaagd een viool te vervaardigen van onbreekbaar glas. Het instrument geeft een zachte, volle toon en heeft een prachtige zilveren klank. Men wil probeeren ook andere instrumenten van glas te vervaardigen. Eigenaarfdig kerkgebouw. Dat is zeker wel de oude windmolen in 't Engelsche graaf schap Surrey. Deze is geheel ingericht als kerk waar in den zomertijd eiken Zondag dienst wordt gehouden ten gerieve van de vacantie gangers, die hier van de rustige omgevinc komen genieten. Het kerkgebouw kan slechts 24 personen bevatten. Een houtmijn. Dat men steenkool en zout en allerlei ertsen uit den bodem haalt, weten jullie allemaal wel, maar dat men in Amerika hout uit den bodem haalt wisten Jullie zeker niet. In New Yersey zoekt men tegenwoordig den bodem af naar boomstammen van den ceder, die daar minstens 500 jaar geleden in de moerassen zijn verzonken. Merkwaardig i" dat dit verzonken hout ln die 500 jaren ai zijn eigenschappen heeft behouden en dat zelfs den geur gelijk Ls aan dien van versch cederhout. Dal men ijverig naar dit hout zoekt is te begrijpen als we weten dat zoo'n opgedolven boomstam 50 tot 150 dollar op brengt. al naar grootte en dikte. Een krachtproef. Alvorens de nieuwe Sta dionbrug te Wcenen voor 't verkeer te opener heeft m enhaar zeer zwaar belast om te kun nen nagaan hoe zwaar de last mocht zijn die ze zonder ongelukken te veroorzaken kon torsen. Men deed dit door haar vol te zetten met auto's en trams en zware vracht- en sproeiwagens tot een totaal gewicht van 390.000 kilogram. Vanwaar komt het woord banjo? Vol gens commigen is 'f een afkorting of liever stuk van 't woord Banjoemoos. waar de uit vinder van 't instrument woonde, dat we dus blijkbaar aan een Javaan te danken hebben en niet aan de negers, zooals men tot nog toe meende. Brieven aan de Redactie van de Kinder-Af- leelïng moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG—ZEEMAN. Delftlaan 75. HYACINT. De school eindigde dus wel heel vroolijk. Ik kan me voorstellen, dat Juf frouw B. met alles heel blij was. Die logeer- lartij in Katwijk was nog eens een mecval- ertje. Kun je nu al zwemmen? En wanneer komt je nichtje? ZONDAGSKINDJE. In Artis behoef je e nooit te vervelen, hè. Al dal jonge gedierte s zoo aardig. Zou er ook een tandarts bij Jummy zijn geweest? Heel hartelijk gefeli citeerd met je verjaardag. Wat heb je een irachtig cadeau van moeder gehad. De fiets s nu zeker alle dagen in gebruik. Knap, dat ullie nog een 2den prijs in de Sportweek be haald hebben. JOIOE. Is de koffer al gepakt? Ik wensch je heel veel genoegen in R. Je nichtje vindt het vast wel gezellig, dat jullie nu weer sa men zijn. Ik dacht wel, dat je een mooi cijfer voor je schrijven zoudt hebben. POPPENMOEDERTJE Leuk. dat vader zoo'n heerlijken verjaardag heeft gehad. Mag je dezen zomer nog zwemmen leeren? En hoe gaat 't nu met de poppen? MACHTELD. Ik vond het echt dames postpapier. Omdat je zoo mooi kunt teekenen, kun je er zelf wel een monogram op zetten. Dat kabouterboekje lijkt me alleraardigst. Kom je het eens laten kijken? DE TWEE ZUSJES. Ls de vlek nog uit het tafeltje gegaan? Anders nog maar eens pro beeren met een kurk. Natuurlijk vond Je het vervelend juist omdat je op visite was. Dat alles begrijp ik best. DUIZENDSCHOON. Jij bent de eenige niet, die nu een paar weken vacantie van Onze Jeugd heeft genomen. Heerlijk, dat je alle dagen naar het .strand bent geweest. Ik hoop ook. dat je straks, als je op de Mulo bent, toch trouw mee blijft doen. Heeft vader nog vacantie? Wat hebben jullie al veel ge zworven KRUIDNOOT. In ieder geval kun je nu fietsen hè. Wel jammer, dat 't ecne vischje is gestorven. Zijn die andere stekelbaarsjes nog in leven? Heb je nog ander gedierte in je aquarium? ZONDAGSKINDJE. Hoe gaat 't toch met. Jar. West? Ik heb zoo'n voorgevoel, 'dat ik voor 't jaar voorbij is, nog wel eens wat van hem zal hooren. Dat was Zondag weer een heerlijk dagje voor je. Ik kan me begrijpen, dat je met stijve knieën thuis kwam. Hoe ls het met den enkel? Heel hartelijk gefelicl- eerd met je verjaardag. Heb je het belas tingplaatje gekregen? Ik ben nu heel be nieuwd naar je volgenden brief. PARKIETJE. Veel genoegen in het Haag je. Wat bof jij, dat je langer vacantie krijgt. Hoe mag dat zoo? DE KLEINE BOOTSMAN. Nog wel gefe liciteerd met je verjaardag. Dat jullie die arme moeder onder 't zand hebben gestopt, 't Was zeker een heel dun laagje. Heb je al weer eens geroeid met vader? Ik wist wel, dat je niet bang zou zijn. VROUWTJE ULEBUUT. Je naamgenoot viel ook van do eene verrassing in de andere. Je hebt de mooiste plekjes van Haarlem wel bezocht. Die picnic-partij leek me 't heer lijkst. Is je nichtje er nu? TOOS S. Wil je voortaan als je je brief over de post zendt hem frankeeren met een 3 cents postzegel. Ik moest nu 7 cent straf port betalen. Omdat ik in zoo lang niets van je hoorde ls er een andere klaproos komen opdagen. Bedenk jij nu maar een nieuwen naam. Ik wil met genoegen in je poesie album schrijven. Ga je nog naar Rhenen. Is 't bruine jas klaar? Leuk. dat je nog zoo'n fijn schoolreisje hebt meegemaakt.. Natuur lijk mag je meedoen aan den opstellenwed strijd. Je mag ook een foto insturen. Na plaatsing kun je hem terugkrijgen. WILLEM VAN ORANJE. Hartelijk dank voor je mooie foto van den Zeeweg. Zijn va der en moeder gezond teruggekeerd? Heb je Tom L. gesproken? Het plaatsje heet Slu-yp- wijk en ligt dicht by Reewyk in Z. Holland. Wat was dat een mooie kaart uit La Roche. BOTERBLOEMPJE. Is de reis naar Put ten doorgegaan? En heb je er genoten? Ik denk niet. dat je last van zeeziekte zult heb ben gehad. Ben je al aan je opstel begonnen? Daar staat het reisje zeker in beschreven. MOEDERS HUISKNECHTJE Heel har telijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hoop, dat 't een heerlijk dagje voor je zal zyn. Ga je vandaag ook naar de vacantie school? Ik kan me best begrijpen, dat je,het er erg prettig vindt. MADELIEFJE. Verlang je al een beetje, dat je weer naar 't clubje van den Kinder- bond kan gaan? Ook hartelijk gefeliciteerd met broertjes verjaardag. Hebben jullie hem een beetje verwend vandaag? LE PETITE JARDINIèRE. 'k Vond het gezellig weer eens wat van je te hooren. Ge feliciteerd met je overgang en je mooie rap port. Dat viertje zal de volgende keer zeker verdwijnen. Wat Is dat een prettig school reisje geweest. THE LITTLE GARDENESS. Dus jU hebt al een fijne vacantie achter den rug. Moeder was zeker wel biy met het Katwijksche schip. Gelukkig, dat ze nu vooruitgaat. Dat is voor jullie een angstige tyd geweest. Wanneer zou moeder thius mgen komen? Aardig, dat jullie nu al voor den St. Nicoiaaswedstrijd willen gaan werken. Alles is welkom. Eind Septem ber of begin October geef ik altijd een uit voerige beschrijving in Onze Jeugd. Begin maar vast. LINDEBLOESEM. Jullie kunnen nog eens fietsen. Die onweersbui was minder ple zierig. En wat kwamen jullie laat thuis. Heb ben jullie nog meer plannen? Blijft 't met moeder goed gaan? ZONNEPIT. Jullie heïfben op dc fiets al heel wat plaatsen bezocht. Daar kun je vast een mooi opstel over maken. Je hebt meteen goed de Aardrijkskunde van Noord-Holland geleerd. EIKELDOPJE. Ja hoor, je had een raad- selprys. Maar je naam was er zoo maar tus schen uit gewipt. Wat knap, dat je met de zusjes mee kan fietsen. JUFFERTJE SPRING IN 'T VELD Het opstel behoeft niet zooveel tijd te kosten Wat prettig, dat je nog naar den Haag gaat. L> de patiënt al beter? 't Was maar rustig voor haar. dat ze zoo'n goede hulp had. Ls de prijs naar je zin? GYMNAST EN BOERINNETJE Hoe vond jy Je boek? Wanneer zal de fietstocht naar Alk maar en Zaandam plaats hebben? Wat "1 die pop van Boerinnetje er snoezig u!t zien met al die gehaakte toiletjes. ROOSJE. DE KLEINE STUURMAN en KIEK. Hartciyk dank voor die nvr- kaart van het Boschbad by Apeldoorn. Wat UJkt het me daar heeriyk. Hebben jullie daar ook zoo fijn rond gesparteld? TWEE ZUSJES. Natuuriyk was 't niet leuk om van oom en tante afscheid te moe ten nemen. Jullie moeten ze maar eauw schryven. Nu ae vliegpost 2 maal in de week gaat, is Indiè toch eigenlijk veel dichterbij gekomen. TROMP Dus dat wordt straks voor jou een groote verandering. Heb je al met d? nieuwe familie kennis gemaaki0 Hei zal in 't begin wel eventjes vreemd zyn. Maar 't lijkt me toch echt gezellig voor je om in zoo'n groot gezin te komen. W. BLOMBERG—ZEEMAN, DeUtlaaa J54

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7