CONCOURS HIPPIQUE TE RIJS IN GAASTERLAND. HET MYSTERIE VAN SUNNY SIDE. De voorbereidingen voor de jubileum-tentoonstelling, welke in het Koloniaal Instituut te Amsterdam gehouden zal worden in verband met het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. De expositie zal een beeld geven van de ontwikkeling op handels- en industriegebied in Nederland en zijn Koloniën De 40 meter hooge schoorsteen op het terrein van de voormalige gas fabriek te Maastricht is door sloo- pershanden ten val gebracht Te Rijs in Gaasterland werd Donderdag een groot concours hippique gehouden. Bij wijze van proef wordt een Grieksche houtboot, de „Tonis Chandris in de Coenhaven te Amsterdam gelost met hijschkranen, waarmede de eigenlijke Amsterdamsche houthaven niet is uitgerust De „twee met stuurman" van de roeivereeniging „Willem III", die uitgezonden zal worden naar de te Milaan te houden Europeesche roeikampioenschappen. V.l.n.r.de heeren G. Schiller, F. Borghols en A. Kooymans Artis te Amsterdam heeft een geit zich over twee welpen ontfermd, die ze thans yoedt Een halve penny per uur zijn de kosten voor de Londensche moeders, die hun baby aan de zorgen van een „nurse" in een der parken toevertrouwen, waarbij dan tevens nog gratis melk aan de kinderen wordt verstrekt FEUILLETON Naar het Amerika,ansch HECTOR JENNINGS. 23) Aan slapen dachten we niet meer. Wij gin gen van elkander om ons te baden en te klee- den. Ik had me inmiddels vast voorgenomen, voor deze dag ten einde was, Louise van den stand van zaken op de hoogte te brengen. En ik had nog een ander besluit genomen, dat ik onmiddellijk na het ontbijt ten uitvoer bracht. In den Oostelijken vleugel was aan het eind van de kleine gang een ongebruikte slaapkamer en van nu af aan zou Alex, de tuinman, daar slapen; al was één man extra in zoo'n enorm huis niet veel bescherming. Maar het was in ieder geval meer dan Halsey alleen. Den volgenden morgen onderzochten mijn neef en ik nog eens grondig de omgeving van de wenteltrap, de kleine hall bij de Oostelijke deur en de speelkamer, die er op uitkwam. Maar we vonden niets bijzonders en als we dien nacht niet met onze eigen ooren het ge klop gehoord hadden, zou ik heboen gezegd, dat Louise zich alles verbeeld had. De kleine buitendeur was op slot en aan de wenteltrap was niets bijzonders te zien. Halsey. die mijn verhaal over de gebeur tenissen van den eersten nacht nooit ernstig openomen had, was nu toch overtuigd. Hij onderzocht de lambrizeering boven en beneden aan de trap om te zien om er ook een geheime deur te vinden was en plotseling kwam mij het stukje papier in de gedachten dat Jamie- son tusschen Arnold Armstrong's bezittingen gevonden had. Voor zover ik het mij her innerde, herhaalde ik de woorden die er op stonden en Halsey schreef ze in zijn notitie boekje op. Had u mij dat maar eerder verteld, zei hij, toen hij het boekje weer in den zak stopte. In het huis ontdekten we dus niets en van het onderzoek buiten stelde ik me evenmin veel voor. Maar toen we de buitendeur open den, viel er iets kletterends naar binnen. Het was een queue uit de biljartkamer! We staar den elkaar stom-verbaasd aan, maar konden geen van beiden verklaren hoe die daar kwam en waarvoor hij gebruikt was. Een nieuw raad sel bij de vele andere: in het veen kijkt men niet op een turfje! Dien middag gingen Getrude, Halsey en ik naar de stad voor het gerechtelijk onderzoek. Dokter Steward was er ook. Onderweg spraken we af om niet te spreken over het onderhoud dat Louise met haar stiefbroeder had gehad in den nacht van den moord. Het meisje had al moeilijkheden genoeg. Hoofdstuk XVH. WEER EEN DUISTER PUNT. Bij het gerechtelijk onderzoek kwamen Ver schillende dingen die gebeurd waren niet ter sprake en er werden enkele andere verteld, die nieuw voor mij waren. Alles bij elkaar was het een weinig opwekkende vertooning en de zes mannen die de jury vormden, dansten waarschijnlijk naar de pijpen van den coro ner. Gertrude en ik zaten achteraan, onze ge zichten verborgen achter een voile. Er waren veel menschen die ik kende: Barbara Fitz- hugh, overdreven in den rouw - zwart flat teerde haar! en meneer Jarvis. de man die den nacht van den moord van de Greenwood Club was gekomen. Mr. Harton was ér ook, ongeduldig, omdat het zoolang duurde, maar toch ontging hem niets, evenmin als aan Ja- mieson, die ergens in een hoek zat. Dr. Steward werd voorgeroepen. Den vorigen Zondag vertelde hij, vroeg in den morgen, werd hij aan de telefoon geroe pen. Meneer Jarvis had hem gevraagd om op Sunnyside te komen. Daar was een ongeluk gebeurd; meneer Arnold Armstrong was dood geschoten. Hij had zich haastig gekleed, wat instrumenten bijeengepakt en was naar het buiten gereden. Meneer Jarvis was hem tege moet gekomen en had hem dadelijk meege nomen naar den Oostelijken vleugel van het gebouw, Daar lag, juist zooals het neergeval len was, het lichaam van Arnold Armstrong. Instrumenten had hij niet meer noodig ge had, de man was dood. Het was, zei de dokter, in antwoord op een vraag van den coroner, al leen omgedraaid, 't Lag benaden aan den wen teltrap. Hij geloofde dat de dood onmiddellijk ingetreden was. Het lichaam was nog warm geweest en er was nog geen verstijving inge treden. Neen, hij geloofde niet aan de moge lijkheid van zelfmoord; de wonden konden niet door de hand van den doode zelf ver oorzaakt zijn en er was geen wapen gevonden. De dokter zweeg, maar hij bleef nog even staan en schraapte zijn keel. Meneer de coroner, zei hij tenslotte, 't spijt mij als ik nog even beslag op uw kost baren tijd moet leggen, maar ik zou u graag een incident meedeelen, dat misschien eenig licht in deze zaak zou kunnen brengen. Maar het kan ook wel zijn, dat het volkomen onbe^ langrijk is. Het publiek kwam in beweging. Gaat uw gang, dokter, zei de cononer beleefd. Ik woon in Englewood, zooals u weet, twee mijl van Casanova en door de afwezig heid van dokter Walker komen veel patiënten uit Casanova bij mij. Een maand geleden vijf weken om precies te zijn kwam er een dame bij me. die ik nooit te voren gezien had. Ze was diep in den rouw en had een dichte voile voor. Ze had een kind bij zich, een jon gen van 6 jaar, die onderzocht moest worden. De kleine baas was ernstig ziek; een stevige bronchitis en de moeder was buiten zichzelf van angst. Ze vroeg of het kind in het kin- derziekenhuih hier in de stad kon worden op genomen en dat stond ik toe. Ik zou niet meer aan de heele zaak gedacht hebben als er niet iets eigenaardigs gebeurd was. Twee dagen voordat meneer Armstrong doodgeschoten werd, werd ik op de Golfclub geroepen; iemand was door een golfbal gekwetst. Het was laat toen ik er vandaan ging, ik was te voet en ongeveer een mijl van de club, op weg naar Claysburg, ontmoette ik twee per sonen, een man en een vrouw. Ze waren in een heftig gesprek gewisseld en den man her kende ik direct als Armstrong. De vrouw was de dame die kort tevoren met het kind bij me was geweest. Het kind werd in het kinderziekenhuis opgenomen, zegt u, dokter?, vroeg de coro ner. Ja, maar het kind, dat daar als Lucien Wallace ingeschreven stond, werd er twee weken later door zijn moeder weggehaald. Ik heb nog nasporingen gedaan, maar ben er niet in geslaagd te ontdekken waar ze ge bleven zijn. Opeens moest ik denken aan het telegram, dat mr. Harton voor Louise ontvangen had en dat geteekend was F. L. W., vermoedelijk dok ter Walker. Zou die geheimzinnige, gesluierde vrouw de Nina Carrington uit dat telegram kunnen zijn? Het was niet meer dan een bloot vermoeden. Nu kwam het rapport van den politiedokter. Diens onderzoek had uitgemaakt, dat de kogel de borst was binnengedrongen, langs de vierde rib en het hart, en ae longen doorboord had. De aard van de verwonding maakte zelfmoord uiterst onwaarschijnlijk en de benedenwaart- sche loop van den kogel wees er op, dat het schot van boven was afgevuurd. Met andere woorden, het was waarschijnlijk gelost door iemand die op de trap stond. De kogel van kaliber acht en dertig, werd aan de jury toond. Het verhoor van meneer Jarvis, dat nu volgde, leverde geen enkel nieuw gezichtspunt, maar toen de coroner den naam van John Bailey afriep, toonde het dichtopeengepakte publiek teekenen van nieuwsgierige opgewon denheid. Jamieson liep naar voren en zei een paar woorden tegen den coroner, die daarop knikte en Halsey in de getuigenbank riep. Meneer Innes, begon hij, wilt u mij ver tellen onder welke omstandigheden u meneer Arnold Armstrong hebt aangetroffen in den nacht dat hij stierf? Ik zag hem eerst op de Greenwood Club, zei Halsey rustig. Hij zag heel bleek. Ik had daar gestopt om benzine in te nemen. Meneer Armstrong had kaartgespeeld. Toen ik hem zag kwam hij juist uit de speelkamer; hij was in gesprek met meneer Bailey. Hoe was de aard van het gesprek? Vrien- schappelijk? Halsey aarzelde. Ze hadden verschil van meening, zei hij. Ik vroeg meneer Bailey om met me mee te gaan en den Zondag op Sunnyside door te brengen. Is het niet een feit, meneer Innes, dat u meneer Bailey meegenomen hebt omdat u bang was dat er klappen zouden vallen? De situatie was onaangenaam, zei Hal sey ontwijkend, Had u op dat oogenblik eenig vermoe den dat de Handelsbank haar betalingen zou staken. Neen. Wat gebeurde er verder? Meneer Bailey en ik hebben tot half drie in de biljartkamer op Sunnyside zitten praten. En kwam meneer Arnold Armstrong terwijl u aan het praten was? (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 9