ir De Europeesche zwemkampioenschappen te Londen. Cor Kint brengt den tweeden Europeeschen titel in ons land. De 100 M. rugslag in 1 min. 15 sec. L ii ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1938 HAAREEM'S DAGBEAD ZWEMMEN Iet van Feggelen no. 2 Scheffer no. 3 bij de 100 M. rugslag heeren. Nederland wint waterpolowedstrijd tegen Italië. 1 E Rotterdamsehe zwemster Cor Kint heeft er voor ge zorgd, dat de tweede Euro peesche titel in ons land kwam. Zij won de finale 100 M. rugslag dames in 1 min. 15 sec. Iet van Feggelen hield mede den naam van ons land hoog door als No. 2 te eindigen. Scheffer werd no. 3 in de finale van hetzelfde nummer voor heeren, wat in dit sterke internationale ge zelschap eveneens een fraaie presta tie is Cor Kint. Onze landgenoot Moolenaar werd uitgeschakeld op dc 1500 M. borst- crawl voor heeren. Bij de waterpolowcdstrijden wist Nederland een fraaie 43 overwin ning tegen Italië te behalen waar door ons land weer een plaats op de ranglijst gestegen is. Nederland heeft dus Vrijdag in Londen weer een goede beurt ge maakt! Finale 100 M. rugslag Dames. Cor Kint heeft aan Nederland den tweeden Europeeschen titel bezorgd. Op de 100 Meter rugslag bewees zij momenteel de sterkste zwemster van Europa, men kan gerust zeg gen van de wereld te zijn. Tezamen met haar groote rivale Iet van Feggelen. die de tweede plaats bezette, toonde zij, een klasse boven de zwemsters uit andere landen te staan. Eindelijk hebben de Nederlandsche meisjes tijdens deze zwemkampioensehappen dus voor een eerste en tweede plaats gezorgd. Ook in dit nummer behoorden de Deen- sche zwemsters tot onze sterkste tegenstand sters. want zoowel de derde als de vierde plaats werd door een Deensche ingenomen, zij het ook met flinken achterstand op de Nederlandsche meisjes. Cor Kint nam onmiddellijk de leiding, di rect gevolgd door Iet van Feggelen. Met haar fraaien, soepelen slag door het water glij dend, kwamen de beide Nederlandsche zwem sters hoe langer hoe meer vóór. Aanvankelijk bood mej. Petersen nog tegenstand, maar tegen de gelijkmatigheid van onze landge- nooten kon zij toch niet op, zoodat zij al spoedig eenige meters achter kwam. Cor Kint keerde het eerst, onmiddellijk daarna Iet van Feggelen; het was wel duidelijk, dat deze beide dames elkaar de eer zouden be twisten. Inderdaad ontspon zich op de laatste me ters een verwoede strijd, die tenslotte door Cor Kint met duidelijk zichtbaar verschil werd gewonnen. Haar tijd, 1 min. 15 sec., mag op deze zware 50 meter baan zeer goed ge noemd worden. Ook Iet van Feggelen, die 0.9 sec. later aantikte, leverde een alleszins goede presta tie. De Deensche meisjes Petersen en Madsen werden derde en vierde in resp. 1 min. 17 sec. en 1 min. 18.4 sec. Alle vier zwemsters kwamen dus onder de 1 min. 20.3 sec., den besten tijd, tot nu toe bij de Europeesche kampioenschappen ge maakt. Finale 100 M. rugslag Heeren. Een uitstekend resultaat behaalde ook Scheffer. die op de 100 Meter rugslag bij de heeren de derde plaats bezette. De Duit- schers Schlaueh en Nueske lagen steeds voor aan. onbedreigd. Vooral Schlauch zwom schitterend; met ruim verschil bezette hij de eerste plaats in den prachtigen tijd van 1 min. 9 sec. Nueske werd tweede in 1 min. 10.8 sec. Maar spannend in deze race was wel het duel tusschen onzen landgenoot Schef fer en den Hongaar Lengyel. Vlak naast elkaar doorkliefden zij het water en het was niet te zien, wie tenslotte het eerst aantikte. Voor beiden werd dan ook dezelfde tijd ge noteerd. nl. 1 min. 12 sec. De tweede Nederlander, die meezwom, Van Schouwen, lag voortdurend in de achterhoede. Hij kon het straffe tempo niet bijhouden en eindigde op de laatste plaats. Torenspringen Dames. Het torenspringen voor dames werd ge wonnen door de Deensche springster mej. Beeken. Tweede werd de Zweedsche mej. Nirling, derde mej. Heinze (Duitschland). De uitslagen luiden; 100 meter rugslag dames: 1 en Europeesch kampioene: Cor Kint (Nederland) 1 min. 15 sec.; 2 Iet van Feggelen (Nederland) 1 min. 15.9 sec.; 3 mej. Petersen (Denemarken) 1 min. 17 sec.; 4 mej. Brunnstroem Madsen (Denemarken) 1 min. 18.4 sec.; 5 mej. Green land (Engeland) 1 min. 22.6 sec.; 6 mej. Yate (Engeland) 1 min. 22.8 sec. 100 Meter rugslag heeren; 1 en Europeesch kampioen: Schlauch (Duitschland) 1 min. 9 sec.; 2 Nueske (Duitschland) 1 min. 10.8 sec. 3 en 4 Scheffer (Nederland) en Lengyel (Hon garije) beiden l min. 12 sec.; 5 Taylor (En geland) 1 min. 12.4 sec.; 6 Van Schouwen (Nederland) 1 min. 13 sec. Torenspringen dames: 1 en Europeesch kampioene: mej. Beeken (Denemarken) 37.09 punten; 2 mej. Nirling (Zweden) 36.92 pun ten; 3 mej. Heinze (Duitschland) 36.39 pun ten. Moolenaar uitgeschakeld op de 1500 Meter. Verder werden de halve eindstrijden op de 1500 meter borstcrawl heeren verwerkt. In de eerste serie was het uitvallen van den Duitscher Freese min of meer een verras sing. Winnaar van deze serie was de Èn- gelschman Leivers in 20 min. 8.2 sec. De nieuwe Europeesche kampioen op de 400 M. borstcrawl, de Zweed Bjoern Borg, bewees ook op dezen afstand tot de sterksten te be- hooren; hij bezette met slechts 0.4 verschil de tweede plaats. In de andere serie zwom onze landgenoot Moolenaar, mee. Er werd in deze serie min der snel gezwommen dan in de voorgaande, maar toch wist de Nederlandsche kampioen zich niet te plaatsen. Winnaar werd de Duit scher Arendt, tweede de Hongaar Kuhinka, terwijl de bekende Engelsche zwemmer Deane die de laatste jaren regelmatig den Schelde- beker pleegt te winnen, de derde plaats be zette. Moolenaar, die van het begin af reeds op de vierde plaats lag, behield deze tot het einde. De uitslagen van de series luiden: Eerste serie: l Leivers (Engeland) 20 min. 8.2 sec.; 2 Bjoern Borg (Zweden) 20 min. 8.6 sec.; 3 Grof (Hongarije) geen tijd opgeno men; 4 Freese (Duitschland) 20 min. 31.2 sec.; 5 Costoli (Italië) 21 min. 18.6 sec.; 6 Neumann (Luxemburg) 22 min. 7.8 sec. Iet van Feggelen. Tweede serie: 1 Arendt (Duitschland) 20 min. 58.8 sec.; 2 Gajary Kuhinka (Honga rije) 21 min. 10.4 sec.; 3 Deane (Engeland) 22 min. 25 sec.; 4 Moolenaar (Nederland) 22 min. 53 sec.; 5 Halldorsson (IJsland), De waterpolowedslrijden. NEDERLAND—ITALIë (4—3). Het Nederlandsch zevental heeft Vrijdag middag tegen Italië gespeeld en gewonnen. Maar men zal niet kunnen beweren, dat onze landgenooten het cadeau gekregen hebben. Integendeel, tot in de laatste minuut voor het einde was het nog onzeker, wie er win nen zou. Italië, dat toch zeker niet tot de sterkste waterpololanden gerekend moet worden, heeft krachtig weerstand geboden aan een Nederlandsche ploeg, die heel wat minder speelde dan bijv. in den wedstrijd tegen Duitschland of in de eerste helft van de ont moeting tegen Hongarije. Het begin van den wedstrijd gaf vertrou wen in de Oranjeploeg. Na steeds weer terug- keerende. goed opgezette aanvallen met keu rig samenspel, gaf van Aelst aan zijn ploeg de leiding. Onze landgenooten bleven aanval len; zij hadden voortdurend het beste van het spel. totdat Italië plotseling op dreef kwam. De Italiaansche aanvallers braken on verhoeds door de opgedrongen Nederland sche ploeg heen en juist voor de rust kwam nog de gelijkmaker. (11). In de tweede helft volgden de doelpunten elkaar aanvankelijk snel op. Na een goeden aanval wisten de Italianen de leiding te ver overen. maar slechts voor zeer korten tijd, want bijna onmiddellijk bracht Van Aelst met een handig balletje den stand op 22. Even later had Nederland weer de leiding heroverd, dank zij een goed doelpunt van Van Aelst. maar weer maakten de Italianen gelijk, zij het op fortuinlijke wijze. Den Ha mer, die in doel lag, zag een ver schot, van zeker wel 20 meter afstand, op zich aanko men, maar hij beoordeelde den bal verkeerd; het leder suisde even onder de lat in cjoel. (3—3). Weer was de stand dus gelijk, de spanning steeg ten top; er was nog maar één minuut Heinz Schlauch. te spelen. Stam kreeg den bal, ongeveer in het midden van het veld. Met een razend- snellen spurt stevende hij op het Italiaan sche doel af, een hard en zuiver schot, waar naar de Italiaansche doelman tevergeefs greep(4—3). Door een schitterend staaltje van indivi dueel spel had Stam er voor gezorgd, dat het Nederlandsch zevental met een overwinning uit het water kon komen. Duitschland kwam tegen Frankrijk uit. De Franschen verrasten met een overdonderend offensief, dat binnen vijf minuten drie doel punten opleverde. Maar daarna herstelden de Duitschers zich, regelmatig werd de achterstand ingehaald en tenslotte omgezet in een 53 overwinning. De Duitschers zijn thans uitgespeeld en daar België van Hongarije met 41 verloor, bezetten zij de tweede plaats. Nederland steeg weer een plaats op de ranglijst en staat thans vierde. Het is bijna zeker dat de Belgen de derde plaats zullen behouden ,dank zij hun beter doelgemiddelde. Maar het is nog niet heelemaal definitief, dat Nederland op de vierde plaats eindigt. He den n.l. wordt de hiervoor beslissende wed strijd tegen Frankrijk gespeeld; slechts door een gelijk spel of een overwinning zullen onze landgenooten zich van de vierde plaats kun nen verzekeren. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: gesp.gew. gel. verl.pnt. doelp, 1 Hongarije 5 5 0 0 10 27—2 2 Duitschland 6 5 0 1 10 23—8 3 België 5 2 1 2 5 16—7 4 Nederland 5 2 1 2 5 15—20 5 Frankrijk 5 1 1 3 3 10—15 6 Italië 5 1 1 3 3 9—21 7 Engeland 5 0 0 5 0 9—26 Kon. Ned. Zwembond 50 jaar. Op 14 Augustus 1888 werd te Utrecht de Nederlandsche Zwembond opgericht. Morgen, Zondag, bestaat de thans Konink lijke Ned. Zwembond dus vijftig jaar, een mijlpaal in de zoo rijke historie van dezen sportbond. Dit jubileum zal, door verschillende om standigheden, eex-st op 17 September worden gevierd. Op dien dag recipieert de gouden jubilaris van 3 tot 5 uur in het Amstelhotel te Amsterdam; des avonds zullen de feeste lijkheden in de zalen van „Krasnapolsky" worden voortgezet. Het ligt in de bedoeling tegen dien tijd een. zij het in bescheiden vorm, jubileumboek uit te geven, samengesteld door den huidigen tweeden voorzitter, het eerelid A. W. Sabel Tz., een bestuurslid, die met de historie van den bond uitstekend op de hoogte is. CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Na een week stilstand in de eerste klas competitie vragen morgen weer eenige be langrijke wedstrijden de aandacht. Bijvoor beeld V.O.C.H.C.C. 2. Op 12 Juni wisten de Haagsche reserves de eerste ontmoeting te winnen, maar nu de Rotterdammers op hun eigen fraaie terrein te Schiebroek spelen, ge ven we ze wel een kans op revanche. Rood en Wit speelt op het terrein aan de Spanjaardslaan een prettigen historischen wedstrijd tegen Hermes-D.V.S. Lettende op den stand van de ranglijst is een overwin ning voor de Schiedammers het waarschijn lijkst, maar Rood en Wit heeft nog wat goed te maken, want op 24 Juli verloor zij in Schie dam de eerste ontmoeting. Een kans op revan che achten wij aanwezig. Haarlem gaat naar H.C.C. I. Vooral nü wenschen we onzen stadgenooten de overwin ning toe, ten eerste omdat ze zich moeten rehabiliteeren na de inningsnederlaag bij het eerste treffen tegen dit team op 26 Mei aan den Schoterweg en ten tweede omdat ze dan direct na afloop van de match in een prettige stemming naar Engeland kunnen vertrekken. Dat zal hun het noodige vertrou wen geven voor de drie wedstrijden die ze on der leiding van den heer Zeilinga in Enge land gaan spelen. (Zie voor de bijzonderheden over dit reisje elders in dit nummer). De uitslag van den wedstrijd V.R.A.V.V.V. kan voor Rood en Wit van veel beteekenis zijn vooral wanneer 'laatstgenoemde zelf wint, want dan kan ze een plaatsje op de ranglijst stij gen. We vermoeden dat V.R.A. op de punten beslag zal leggen, waarmee zij tevens wraak zou nemen voor de nederlaag bij de eerste ontmoeting op 10 Juli. Het programma luidt als volgt; Eerste klasse: V. O. C.—H. C. C. 2. V. R. A.—V. V. V. H. C. C. IHaarlem Rood en WitHermes-DVB. Overgangsklasse: H. C. C. 3—A. C. C. H.B8.Quick (N.) SpartaExcelsior. Tweede klasse A: U. V. V.Kampong. V. R. A. 2—R. I. O. Ajax (A.)—A. C. C. 2. V. V. V. 2—Rood en Wit 2. Derde klasse A: A. C. C. 3 b—Rood en Wit 3. C. V. H. 2—Olympia. Kampong 2V. R. A. 3 b. Haarlem 3—V. R. A. 3 a. Flamingo Juniorestournooi 1938. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Eerste voorronde. Maandag 22 Augustus: A: ACC—B: VW, terrein ACC; C: VRA—D: SCHC, terrein Laren; E: Rood en WitF. Haarlem, terrein Rood en Wit: G: H.B.S.H: Ajax (L.), terrein HBS; I: HCCJ: Hermes- DVS, terrein HOC; K: SpartaL: VOC. ter rein Sparta; M: Excelsior, vrij. Tweede voorronde. Dinsdag 23 Augustus N: Winnaar AB versus winnaar CD, ter rein Laren; O: Winnaar EF vrij; P: Winnaar GH versus winnaar IJ. terrein HCC; Q: Winnaar K—L versus Excelsior, terrein Sparta. Eindwedstrijden, Vrijdag 26 Augustus: R: Winnaar N versus Winnaar O, terrein Rood en Wit; S: Winnaar P versus winnaar Q, ter rein Kennemer Lyceum. Zaterdag 27 Augustus Winnaar R versus winnaar S, terrein Rood en Wit; Verliezer R versus verliezer S, terrein Kennemer Lyceum. De prijsuitreiking heeft plaats Zaterdag 27 Augustus te half zes op het terrein van Rood en Wit. Alle wedstrijden worden gespeeld volgens de reglementen van den N.C.B. De wedstrijden beginnen des morgens half elf om tijdig huiswaarts keeren mogelijk te maken. Uitsluitend in aanmerking komen jongens, die op 1 Mei 1938 den 18-jarigen leeftijd nog niet hadden bereikt, terwijl ook uitgesloten zijn spelers, die regelmatig aan de 1ste klasse competitie van den N.C.B. deelnemen; zulks ter beoordeeling van het bestuur der Flamingo's. Indien geen resultaat wordt bereikt tenge volge van een draw of tie. moet onmiddellijk na afloop door de aanvoerders worden geloot, welk team in de volgende ronde wordt opge nomen. Indien tengevolge van regen minder dan 3 uur werkelijke speeltijd is verbruikt, moeten de wedstrijden van de voorronden op den vol genden dag worden overgespeeld. („Cricket") U.V.V.C.VJL Wederom wint C.V.H. den toss; zij verkiest batten. F. Gustenhoven en F. Jacobs openen voor C.C.H. Laatstgenoemde is spoedig uit. doch alvorens het tweede wicket valt, zijn een 25-tal runs aan de score toegevoegd. Dan verdwijnen achter elkaar eenige batsmen. Th. Kuenen en C. Feitz houden echter weer stand; beiden scoren o.a. een uitstekende 6 Met een 92—9 stand lijkt de C.VJL-innings spoedig te zullen eindigen, doch de beide laat ste menschen denken er anders over; pas als de telegraaf 119 runs aanwijst, komt het einde. De dubbele cijfers werden bereikt door: F. Gustenhoven 12. F. Seveke 24. Th. Kuenen 20. H. v. Zuthcm 12, Chr. Buzink 11 not out. Bowlingcijfcrs: M. Luyk 536. R. v. Noordwijk 2—39. J. v. Woersem 320. De U.V.V.-innings verloopt hierna al zeer onfortuinlijk. Reds dadelijk beginnen de wickets te vallen; op 12 zijn al 5 wickets neer Dan echter komt een onverwachte hulp voor de gastheeren opdagen in den vorm van een fiksche regenbui. Op het natte veld wordt het bowlen en fielden zeer bemoeilyijkt en mede hierdoor loopt de score nu wat op. Met het totaal op 40 wordt verder spel onmogelijk waardoor U.V.V. aan de dreigende neder laag wist te ontkomen. Totaal 40 voor 5 wickets. J. v. Woersum 12 not out en R. Noordwijk 11 not out. Voor C.V.H. bowlden: F. Seveke 119, C. Fitz f—14, Th. v. d. Pas 00. DE H. C. C. „HAARLEM" NAAR ENGELAND. Zondagavond a.s., na afloop van den wed strijd tegen H. C. C. I in den Haag, vertrekt het Zeilinga's Haarlem XI voor den tweeden toer naar Engeland. De deelnemers zullen, zooals we reeds eerder meldden, hoofdzakelijk bestaan uit Haarlem leden, met name: A. Zeilinga, leider, B. Kleef- stra, K. Rijpma. J. Voogd, H. de Ia Mar, R Kammeijer, H. D. Wessel. O. Abendanon, A. Hartog en J. de la Mar. Dit gezelschap wordt aangevuld met eenige bekende spelers van andere vereenigingen, zooals M. den Hartog van Quick N., L. Borrani van Hermes D.V.S en H. Immig van A.C.C. De tegenpartijen zijn weer dezelfde als het vorige jaar. Zoo zal dus ook thans weer de eerste wedstrijd tegen Wembley C.C. gespeeld worden; dan zal Haarlem revanche kunnen nemen voor de in het vorige seizoen geleden nederlaag. De beide andere wedstrijden, n.l. tegen Twickenham C.C. en tegen Brondesbury C.C.. eindigden toen in een draw. waarvan die te gen Twickenham zelfs een zeer eervolle was. daar de Engelschen er slechts na zeer veel moeite in slaagden met den laatsten man in. den tijd uit te spelen. Zoowel tegen Twicken ham als tegen Brondesbury werden toen zeer hooge totalen gescoord. Gehoopt wordt, dat de prestaties van onze stadgenooten de volgende week nog beter zullen zijn. De toer zal wegens de sterke tegenstanders, vreemde omgeving en vooral de voor Hollanders zoo vreemde gras wickets. zeer interessant worden. Behalve het spelen van de drie genoemde wedstrijden staan er nog verschillende andere punten op het programma, waarvan het bij wonen van de laatste testmatch (eerste dag) tusschen Engeland en Australië wel het be langrijkste is CRICKET IN ENGELAND. In vier van de Vrijdag geëindigde couty- matches kon nog een beslissing verkregen worden. De wedstrijd GloucesterNotts werd wegens regen opgegeven. Middlesex 2129 (gesl.) scoorde genoeg om Kent 107 en 87 met innings te slaan. Glamorgan 238 en 2819 won van Hampshire 280 en 91. Herman, de Hampshire- bowler verrichtte den hattrick, zijn 1ste in country-cricket. Hij nam in drie ballen de wickets van M. J. Turnbull. Davies (E.) en Brierlv. drie sterke batsmen. Mathews 417 en J. C. Clay 4-41 ruimde Hants onder de 100 op. Sus sex 5977 (John Langridge 170 en James Parks 146 scoorden 293 voor het 1ste wicket) wint met innings van Leicester 186 en 379 (Prentice 138). Somerset 233 en 670 wint van Lancashire 116 en 139. In een draw ein digden: Essex 2166 tegen Northants 214 en 1768. Surrev 1057 tegen Australië 297. Yorkshire 324 tegen Warwickshire 263 en 141. Yorkshire (208 pnt, 23 wedstr. gem. 9.04) behield de leiding, gevolgd door Miaaelsex (160, 19, 8.42) en Surrey (148, 20. 7.4). HONKBAL. E.D.O.R.C.H. Naar wij van officieele zijde vernemen zal bovengenoemde wedstrijd heden Zaterdagmid dag half vier gespeeid worden inplaats van Zondagmiddag. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE HEEM- STEEDSCIIE WIELERBAAN. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM DER FEDERATIE VAN WIELERCLUBS TE HAARLEM. A.s. Zondag hebben deze belangrijke wed strijden op de Heemsteedsche baan plaats, waarvoor alle Haarlemsche renners hebben ingeschreven. Verreden wordt het kampioenschap Sprint op den langen afstand, 50 K.M., 250 baan- ronden. Bij de sprint zal het zeker bijzonder span nen. Voor de finale zullen zich zeker kwali- ficeeren de renners C. de Best, R. Groot en T. Ooms. Wie de vierde man zal wezen is nog niet te zeggen. Een goede kans hebben zeker Terburg en De Lange. Een groote vraag is echter, wie van de eerstgenoemde drie renners den titel zal winnen. Meermalen ontmoetten de ren ners in diverse wedstrijden elkaar en wisten telkens om beurten van elkaar te winnen. Stellig maakt R. Groot een goede kans. daar deze meer sprinter is dan C. de Best. Of zou T. Ooms voor een verrassing zorgen? De finale zal in 6 matches a deux worden verreden. Een heel ander beeld zal de lange afstand, die gaat over 50 K.M. op 250 ronden, geven. Niet minder dan 24 renners, amateurs en onafhankelijken starten in een finale. Het zal er warm aan toe gaan. Hier geven we aan C. de Best de beste kans, doch Rijneveld v d. Heyden, Terburg, gebr. Drost, Siebe- ling, Gruyters. Bos. Valkman, zullen het hem niet gemakkelijk maken, wanneer zij de kans krijgen ook een gooi naar den zoozeer be geerden titel van baankampioen 1938 te doen. Verder hebben belangrijke wedstrijden voor nieuwelingen plaats over 50 ronden. We noe men o.a. Peters, Bakker, Duyns, Laan, Bijster, Eldik en Anderen. Tenslotte een wedstrijd voor juniores op wegfietsen. Ook dit zal zeer zeker een gang naar Heemstede waard zijn. De bezoekers kunnen verzekerd zijn van mooie en span nende wedstrijden. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trai- ningsrit over een afstand van 45 K.M Na een spannenden rit werd de uitslag: 1. J. Smit; 2. met klein verschil B. Schell Jr.; 3. J. Banken: 4. T. Handgraaf; 5. K. Verbeek; 6. B. Kleinhout: 7. H. v Dijk: 8. G. v. Dijk: 9. Baak; 10. H. Jansen; 11. W. Kleef (pech). Overigen gaven op. DE JONGE KAMPIOEN. Zondag rijden de volgende renners op de Heemsteedsche wielerbaan: P. van Halst. W. Vonk, J. Roorda, H. Veerman. C. Bijster. G. Peters. A. de Vries. De juniores rijden een wedstrijd op wegfiet sen op de baan. Voor leden, die niet te Heemstede rijden, Zondag een trainingswedstrijd. Start te 9 uur. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een grasbaan wedstrijd te Hillegom. Er wordt verreden: een koppelwedstrijd, ploeg-achtervolging en een sprint. Gezamenlijk vertrek half elf van het Plein. VOETBAL. HET WESTERKERK-TOURNOOI. E. D. O.-Stormvogels. E. D. O. speelt a.s. Zondagmiddag te 1.15 uur voor het Westerkerk-tournooi in Amsterdam op het Spartaanterrein tegen Stormvogels. De elftallen zijn als volgt: E. D. O.: Wille, v. d. Borne. Steffens, Koene, Zandstra. Oomen. Spek, v. Zaanen, Schijvenaar, Timmerman, Nolet. Stormvogels: Opbergen, Woudenberg. Schelvis, Schoorl, Van Pel, Gerrlts, Prins, Bravcnboer, Van Dongen, Tol, Hollenberg. ZOMERAVOND-COMPETITIE. De uitslagen van de wedstrijden voor de Zo meravondcompetitie waren als volgt: S. A. C.H.K. S. V. 7—3 H.K.S.V.De Sierkan 41 D. C. B.V.V.B.C. 1—2 De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: 17 Aug.: D.C.B.—De Sierkan H.K.S.V.—S.A.C. (Kenauterrein). SCHAKEN. HET WITTE PAARD. Uitslagen van Donderdag: Competitie 2e klasse: G. PostG. Haack H. SlotvoortG. Haack Promotie-degradatie: J. ReeuwijkJ. de Lange Th. de LoozeJ. v. d. Kamp A. HeesakkersC. Hoogewerf Zomerwedstrij den G. M. Eising—W. Koster 1—0 P. F. van Deyzen—C. Hoeben 01 C. P. EmansM. Vermeer 01 N. J. H. HooglandA. C. Hablous afgebr. 0—1 1—0 0—1 0—1 1—0 LAWNTENNIS. Om den Davis Cup. Uit Montreal: Te Montreal is de eind strijd van de Amerikaansche zóne van het Daviscup-tournooi begonnen tusschen Austra lië en Japan. Zooals wel te verwachten was, nam Australië de leiding. Quist won met 63, 46, 97, 61 van Nakano, zoodat de stand thans 10 voor Australië is. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. £>E ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13