Q.E.B. Haarlem Dickieslaateen raad in den wind iiecttischt Koop eerst een andere tandpasta Ook het eerste steunpunt van „Nationaal Centrum" geopend. ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1938 HAARCEM'S DAGBKAD 2 Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur. Waarom nü een algemeene vergadering? In het Weekblad voor Bloembollencultuur wordt nog eens uitvoerig antwoord gegeven op de vraag waarom het hoofdbestuur juist in den drukken handelstijd een algemeene vergadering heeft uitgeschreven om goed keuring te vragen van zijn standpunt over de bedrijfsmaatregelen. Aan dit artikel ontleenen wij het volgende: De omstandigheden van dit handelsseizoen hebben, aldus is de redeneering. uitgewezen, dat het vak niet zonder maatregelen kan. Ten aanzien van den aard der maatregelen moet men vertrouwen blijven schenken aan hen, die men bij de verkiezing in besturen vroeger dit vertrouwen ook gegeven heeft.Als alles vrij was, zou men in een jaar als dit hoe genaamd niets krijgen voor zijn tulpen en hyacinten. Nu zijn alle maatregelen genomen om menschelijker wijs het surplus volledig te kunnen uitbetalen. Wat hiervoor noodig is. gaat helaas van den opbrengst af, maar als men daarmede rekening houdt, blijft er toch ve.l meer over dan wanneer er geen maatrege len zouden zijn dus dan, wanneer een deel onverkoopbaar en de rest vrijwel waardeloos geweest zou zijn. Dit zou ook catastrophaal kunnen worden voor de verhoudingen met het buitenland, waarheen we onze producten moeten verkoo- pen. De moeilijkheden met het buitenland zijn al zeer groot; men behoeft er niet aan te twijfelen, dat wanneer wij onze artikelen voor zeer lage prijzen op de markt zouden gooien nog veel meer tegenmaatregelen ge nomen zouden worden in belangrijke afzet gebieden waardoor onze afzet, ten nadeele van het geheele vak en in de eerste plaats van de kweekers, aanzienlijk zou terugloopen. In deze moeilijke omstandigheden heeft het hoofdbestuur onzer vereeniging een min of meer tweeslachtige positie in te nemen, om dat het gebonden is aan een uitspraak van een vorig jaar gehouden algemeene vergaderin; ook al ging die alleen over de maatregelen voor 1937-'38. Terwijl toch het hoofdbestuur moet medewerken om de moeilijkheden voor het vak zooveel mogelijk uit den weg te rui men. De grootste en meest omvattende organi satie op ons gebied zou aldus genoodzaakt zijn. om werkeloos toe te zien of anderen actier de in bepaalde omstandigheden noodzakelijke maatregelen zouden beramen om ons vak zooveel mogelijk moeilijkheden te besparen. Weliswaar kan het hoofdbestuur medewerken aan de uitvoering der maatre gelen, maar omdat het tegen de maatregelen moet zijn. kan het geen initiatief nemen. Dit is toch geen positie voor het hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur? Omdat de moeilijkheden acuut zijn en elk oogenblik overleg noodig kan zijn, heeft het hoofdbestuur gemeend om ondanks het drukke handelséizoen nü een algemeene vergadering bijeen te moeten roepen en deze te vragen te bevestigen, dat bedrijfsmaatre gelen voor het bloembollenbedrijf noodig zijn, Wordt de vraag bevestigend beantwoord dan is de positie van het hoofdbestuur weer zuiver; dan kan het medewerken en initiatief nemen om te doen, wat de omstandigheden zullen eischen. Uit de Legerorders voor het Regeérings jubileum. Door den Raad van Ministers is beslist, dat de in 's Rijks dienst werkzaam zijnde ambte naren en werklieden, die op Maandag 5 Sep tember a.s., den dag waarop het jubileum van Hare Majesteit de Koningin kerkelijk zal worden herdacht, des voormiddags een gods dienstoefening wenschen bij te wonen, daar toe zooveel mogelijk in de gelegenheid moe ten worden gesteld. Voorts, dat 6 September a.s., de dag van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, als een nationale feestdag zal worden beschouwd; op dien dag zullen der halve alle rijksdiensten, instellingen en be drijven gesloten zijn, voor zoover dit moge lijk is. In verband hiermede zal op 6 September door alle onderdeelen van de Koninklijke landmacht dienst als op Zondag worden ver richt, terwijl van de kazerne- en overige daarvoor in aanmerking komende militaire gebouwen de nationale vlag zal worden uit gehangen. KORPS MOTORDIENST. De dienstplichtige sergeanten J. Hakens, K. Keuning, H. Mölman en R. de Vos zijn toe gelaten tot het sluiten van een verbintenis als sergeant-capitulant bij het K. Md. De twee mijnenvegers. Wie waren Willem van Ewijck en Jan van Gelder? Zooals we reeds meldden zullen op 4 September a.s. twee mijnenvegers te Haarlem een bezoek brengen en in het Spaarne ligplaats kiezen. Het zijn de „Willem van Ewijck". gemerkt met de letter „E", en de „Jan van Gelder", gemerkt met de letter „G". Deze mijnenvegers kunnen tevens dienst doen als mijnenleggers. Het zijn zeer nieuwe schepen en uitstekend uitgerust Wie v/aren nu Willem van Ewijck en Jan van Gelder, waarnaar deze schepen zijn ge noemd? Willem van Ewijck (16451686) is bekend geworden als Commandeur van het fregat „Edam", welk schip deelnam aan de expeditie naar de Theems in Mei 1673. Hij streed mede in het smaldeel van Michiel de Ruijter in de zeeslagen van Schooneveld (1673), waarbij hij was toegevoegd aan het Admiraalschip van de Ruijter, de toen be roemde „Zeven Provinciën". In 1674 zeilde hij met De Ruijter mede naar West-Indi" en sneuvelde den 7cn Mei 1686 als kapitein van een convooier, na een aanval van de Fransch oorlogsschip van 62 stukken te hebben afgeslagen. Jan van Gelder was de stiefzoon van Michiel de Ruijter (1647—1673). Tijdens den beroemden toch naar Chatham, onder bevel van Michiel de Ruijter, den tocht, waarbij de Britsche vloot door de Hollanders werd aangevallen, commandeerde Jan van Gelder het schip „Harderwijk" van 47 stukken. Met ditzelfde schip nam hij ook deel aan de expeditie naar Rochester. Als kapitein van de „Steenbergen" van 70 stukken voer hij direct achter de „Zeven Pro vinciën" in de slagen van Schooneveld ln Juni 1673. Helaas sneuvelde hij cp 26-jarigen leef tijd in den beroemden slag van Kijkduin op den 21en Augustus 1673. De Bilt voorspelt: HeUdeaatin^e huishouding Wil demonstreeren gratis en leveren op albetal.ng Directie (Adv. Ingez. Med.) SPAARNDAM 20-jarig bestaan fanfarecorps „Crescendo". Een feestweek. Het fanfarekorps „Crescendo" hoopt Za terdag 20 Aug. as. haar 20-jarig bestaan te vieren en daaraan te verbinden een receptie op Zaterdag 20 Aug. des namiddags van 45.30 uur, en een muziekfeest gedurende de volgende dagen. Zaterdag 20 Aug. concert door de jubilee- rende vereeniging. Zondag van 3—5 uur en van 810 uur con cert resp. door .Harmonie Crescendo" te Haarlem en de Harmoniekapel „De Een dracht" van de Kon. Papierfabriek te Velsen. Maandag, Dinsdag, Woensdag Donderdag, Vrijdag. Zaterdag en Zondag speelt „Cres cendo" van 810 uur. OVERVEEN ONGEVAL TE OVERVEEN. Vrijdagmiddag vier uur had op het rijwiel pad aan den Bloemendaalscheweg tegenover Bloemenheuvel een ongeval plaats. Mejuf frouw E. A. uit Bussum reed door per rijwiel op het rijwielpad. Een klein meisje, ook per rijwiel, reed tegen haar aan, waardoor mejuf frouw E, A. zoodanig kwam te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. Dr. Bos verleende de eerste hulp en consaateerde een lichte her senschudding. Per politieauto werd zij naar een pension te Zandvoort, waarz -zij tijdelijk logeerde, overgebracht. DIEFSTAL VAN FRUIT. Door de politie te Aerdenhout zijn vier Haar lemsche jongens van ongeveer 18-jarigen leeftijd aangehouden wegens diefstal van appelen uit een tuin aan de Westerlaan. Zij werden naar het bureau .van politie aldaar overgebracht, waar proces-verbaal tegen hen werd opgemaakt. PERSONALLY De heer A. A. van den Broek agent van po litie te Bloemendaal is benoemd tot gemeen teveldwachter te Terheiden bij Breda. Zwakken tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt met regen of onweersbuien, iets koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 764.1 m.M. te Scilly. Laagste 752.5 m.M. te Seydisfjord. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat ge- ruimen tijd over Scandinavië en rond de Oost zee gelegen heeft, is thans geheel verdwenen. Pe hooge drukking in het Zuidwesten op den Oceaan trok iets terug. De depressie bij IJs land verplaatste zich oostwaarts. Over Duitsch- land kwam een vlak gebied van lagen druk lot ontwikkeling. Over de Britsche eilanden, het. Westen van ons land, België en Frankrijk waait een matige Noordwestelijke wind, met vrij zware bewolking. In Noord-Frankrijk, Zuidwest-Duitschland en Zwitserland valt eenigen regen. Rond de Oostzee hield het warme zomerweer nog aan. Op de Britsche eilanden werd het koeler. Ook voor morgen wordt voor onze om geving nog zwaar bewolkt weer ver- 1 wacht, met plaatselijk eenigen regen of onweerbuien. De wind zal zwak tot matig uit het Noordwesten waaien. De temperatuur zal vermoedelijk iets dalen. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 758 m.M, Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 4.59 uur; n.m. 17.23 uur. Strand berijdbaar van 10.00—15.30 uur. Zondag v.m. 5.33 uur; n.m. 17.46 uur. Strand berijdbaar van 10.30—15.45 uur. Maandag v.m. 6.06 uur; n.m. 18.28 uur. Strand berijdbaar van 11.00—16.15 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht:- 14141. LISSE VOOR BEROEP BEDANKT. Bedankt voor Middelharnis-Herkingen- Ouddorp ds. H. Ligtenberg alhier. HILLECOM Jeugdige drenkelinge was reeds bewusteloos. Het gelukte haar levensgeesten weer op te wekken. Vrijdag tegen den avond geraakte het 3-jarig dochtertje van den heer E. spelenderwijze in de Haven. Het kindje, dat reeds twee koeren onder water verdwenen was, werd er echter door een onbekend meisje uitgehaald. Hoewel reeds bewusteloos gelukte het aan dr. Wijk- mans en leden der E.H.B.O. met behulp van het zuurstof-apparaat de levensgeesten weder op te wekken, waarna de kleine naar de ouder lijke woning werd vervoerd VERBOUWING TRANSFORMATOREN STATION. Aan de firma C. J. Janssen en Zn. is door het Eleetriciteitsbedrijf H. L. S., na onder- handsehe aanbesteding, opgedragen het ver bouwen van het transformatoren-station Zuid aan de Hofstraa.t BELASTINGPLAATJE GESTOLEN. Van een eenigen oogenblikken in de Hoofd straat onbeheerd staande fiets is het rijwiel plaatje gestolen. PERSONALIA. Door den burgemeester is tot volontair bij de politie alhier benoemd de heer P. J. C. Berkhemer, te Haarlem. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol (volgens Nieuw recept). Dan neemt U waar hoe Ivorol in reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen alle andere verre overtreft (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na een heelen tijd loopen waren Thijs, Dickie en Snorretje eindelijk weer thuis aangekomen. Thijs kreeg van oom Mopperniet een paar boodschappen te doen, want oom klaagde nog wat over hoofdpijn. Zoodoende moest Thijs wat middeltjes halen. En, jongens, lachte oom, jullie hebben zeker niets van het monster gezien, hè? Neen, oom, gezien niet, maar we weten wel zeker, dat er een monster moet zijn! antwoordde Dickie, terwijl hij schuin naar Snorretje keek. Deze zat hem al te wenken. Wat die twee toch wel in den zin hebben?! Enfin, ik ben blij, dat jullie zoo verstandig bent geweest om maar rustig terug te komen, zei oom, terwijl hij een sigaar opstak. Rooken is niet goed voor Uw hoofdpijn, oom Mopperniet. merkte Snorretje leuk op. Nou, maar een sigaar moet ik toch hebben, hoor! lachte oom. En Thijs zal aanstonds wel komen om me iets te geven. Snorretje stond langzaam op. Zeg,... eh.... Dickie??!! Op kasteelHardenbroek is tevens een interessante tentoonstelling ingericht. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, jhr. mr. L. H. N. Bosch Rid der van Rosenthal, heeft gistermiddag het eerste steunpunt van de stichting .Nationaal Centrum" kasteel Hardenbroek in Drie bergen geopend. Evenals gisterochtend bij de opening van Huize Schoonoord, den zetel de zer stichting, was Z.K.H. Prins Bernhard aan wezig. De voorzitter der stichting. R. F. C. baron Bentinck en de slotheer R. A. Baron van Hardenbroek van Hardenbroek. ontvingen den Prins, die plaats nam tusschen mevrouw Van Hardenbroek van Hardenbroek en den Commissaris der Koningin. Baron Bentinck bedankte den heer Bosch van Rosenthal voor zijn bereidwilligheid, de officieele opening van dit eerste steunpunt te verrichten. De Commissaris der Kpningin zei- de, dat hij na alles wat over het streven van Nationaal. Centrum is gezegd, niet veel meer wilde zeggen om niet in herhaling te treden. Hij verzekerde, dat de bevolking van de pro vincie Utrecht het bestuur der stichting en Baron van Hardenbroek van Hardenbroek buitengewoon dankbaar is, dat dit kasteel weer wordt geopend. Moge de opening van dit eerste steunpunt met Gods hulp een daad zijn die strekken zal tot zegen van land en vólk. Na deze woorden knipte de Commissaris der Koningin het oranje lint door, waardoor de ingang tot het kasteel vrij kwam. Baron van Hardenbroek van Hardenbroek heette allen welkom ln dit huis, dat gebouwd is in 1280 door Gijsbrecht van Hardenbroek en dat in 1772 vergroot en verbouwd is. Prins Bernhard bracht vervolgens aan de tentoonstelling, die in het kasteel is inge richt. een bezoek, waarna hij afscheid nam van zijn gastheeren. De Prins reed met zijn secretaris naar het Paleis Soestdiik terug. Bij de tentoonstelling komt in alles de na tionale gedachte naar voren, de verschillen de zalen zijn ln keurige expositiezalen om- getooverd, waar onze nationale instellingen en firma's zoo overzichtelijk mogelijk de aan dacht van de bezoekers vestigen op onze na tionale volkskracht in al haar verscheiden heid. Daarbij treft men o.a. aan inzendingen van de Nederlandsche Spoorwegen, K.L.M., Ko ninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, P.T.T.. het Departement van Waterstaat, de K.N.A.C., A.N.W.B.. Neder landsche Vereeniging voor Luchtbescher mingsdienst, Economische Voorlichtings dienst. Kon. Vereeniging Koloniaal Instituut. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker, Vliegtuigenfabriek Koolhoven, diverse scheep vaartmaatschappijen, het Nederlandsche Scheepvaartmuseum, het Departement van Defensie, de Nationale Luchtvaartschool en de.Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming. De restauratie van het kasteel werd geheel belangeloos door den heer W. Oudshoorn uitgevoerd. Het eerste steunpeunt van de stichting Nationaal Centrum, kasteel Hardenbroek. zal niet, zooals aanvankelijk was gemeld, van 15 Augustus, doch van 22 Augustus a.s. af voor het publiek toegankelijk zijn. De oprijlaan van kasteel Hardenbroek, schrijft de K.N.A.C., ligt aan den weg van Wijk bij Duurstede via Bunnik naar Utrecht en wel tusschcn Cothen en Werkhoven. Komende van Utrecht kan men dan ook het beste over Bunnik en Odijk het eerste steunpunt van het Nationaal Centrum bereiken. Indien men uit de richting Ame- rongen komt doet men het beste om in Doorn links af te slaan om via Cothen naar Harden broek te rijden. Van Zeist uit moet men vóór den spoorwegover gang (station Drieber gen) rechtsaf den weg naar Odijk volgen, om op de eenvoudigste wijze Hardenbroek te bereiken. Wijziging van de Faillissementswet en den Middenstand. Een adres van den K. N. M. B. tot de Tweede Kamer. Het Hoofdbestuur van den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, heeft zich naar aanleiding van de indiening van het wetsontwerp tot aanvulling van artikel 667 van het Burgerlijk Wetboek en wijziging van de artikelen 43 en 45 van de Faillisse mentswet (bestrijding van het euvel der z.g. schijnacten") met een adres gewend tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ver zocht werd bij de behandeling van dit ont werp nader in te gaan op de diepliggende oorzaken van het zoo veelvuldig voorkomen dezer z.g. „schijnacten". Het Hoofdbestuur van den K.N.M.B. bepleit een wijziging ir. de Faillisse mentswet, in dien zin, dat het meubi lair aan het faillissementsbeslag zal zijn onttrokken indien de aanschaffing daarvan uit het inkomen van den failliet heeft plaats gehad en een be paald maximum niet heeft over schreden. Tot het bereiken van hetzelfde doel, voor koming van het euvel der schijnacten door het wegnemen van de aanleiding daartoe en tevens ter verzachting van het leed. dat het faillissement van het éénmansbedrijf voor het gezin van den ondernemer daarvan brengt, sluit adressant zich ook aan bij het vermelde op blz. 4 in het Voorloopig Verslag op het vierde Hoofdstuk (Justitie) van de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938, waaruit blijkt, dat door verscheidene leden opnieuw gepleit werd voor een wijziging van de Faillissementswet in dier voege, dat een polis van een levensverzekering tot een be scheiden, door de wet te bepalen bedrag buiten het faillissement zal blijven. Adres sant vestigt hierbij vooral de aandacht op het bepaalde in art. 67 van de Fransche Wet op de verzekeringen van 13 Juli 1930, waar voorgeschreven wordt, dat het verzekerde kapitaal ten behoeve van een aangewezen bevoordeelde door de schuldeischers van den verzekerde niet kan worden opgeëischt, be houdens in het geval, dat de betaalde premies niet in verhouding staan tot het inkomen van den verzekerde, m.a.w. in het geval van op zettelijke benadeeling van de schuldeischers. In dit verband wordt opgemerkt, dat het natuurlijk voor de zekerheid in het handels verkeer van groot belang is, dat crediteuren precies weten, welk verhaal zij eventueel op hun debiteuren hebben. Deze overweging be hoeft echter tegemoetkoming aan vorenge noemde wenschen niet in den weg te staan, aangezien na eventueele wetswijziging met een redelijken overgangstermijn iedere cre- dietgëver rekening kan houden met den nieuw-ingetreden toestand. DAMMEN. DAMCLUB „OOSTERKWARTIER". Uitslagen van gespeelde wedstrijden. A. Wijker—W. Bel 0—2; Ch. Bottelier—A. v. Groningen 20; H. BeckJ. Kroon 11; Schijvenaar Sr.R. de Jong 02; Th. Schij- venaarC. M. Beek 20: A. VosJ. Neele 02; J. PoppenH. Beek 02; J. P. v. Eyk— A. de Jong 02; W. WanrooyC. v. Vloten 02; H. v. Poeteren—W. Wanrooy 20; C. M. BeckJ. v. d. Kodde 02. Ranglijst onderlinge wedstrijd 1938 groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. W. v. Pelt 10 7 2 1 16 A. de Jong 10 7 2 1 16 J. P. v. Eyk- 10 6 2 2 14 Y. de Jong 10 5 3 2 13 H. Beek 10 5 1 4 11 J, Poppen 10 4 3 3 11 J. Neele 10 3 3 4 9 H. Wals 10 3 2 5 8 J. v. d. Kodde 10 1 4 5 6 C. Berkhout 10 1 1 8 3 H. v. Duyn 10 0 3 7 3 Eindstand kampioenschap van Haarlem eerste klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. Y. de Jong 11 8 2 1 18 J. Kroon 11 8 2 1 18 Dienske Jr. 11 7 3 1 17 J. H. Meure 11 4 5 2 13 J. Smit 11 5 2 4 12 K. Oly 11 3 5 3 11 J. Broertjes 11 4 3 4 11 G. Ottolini 11 2 5 4 9 H. J. Berk 11 3 2 6 8 L. Kisch 11 1 5 5 7 P. L. Schrijnemakers 11 0 4 7 4 J. Risseuw 11 0 4 7 4 De herkamp tusschen J. Kroon en Y. dei Jong is gewonnen door Y. de Jong. Kampioenschap van Noord-Holland Eerste klasse. Hier eindigde als No. één Y. de Jong, lid van de Damclub „Oosterkwartier". MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING 15—21 AUGUSTUS 1938. Nederlandse!) Indië, zeepost via Rotter dam m.s. Kertosono 19 Aug. gewone stukken 2.15; mail via Marseille m.s. Indrapoera 18 Aug. gew. st. 12.30; luchtpost Amsterdam Bandoeng 16, 18, 20 Aug. gew. st. 2.15. Suriname, luchtpost Duitschland—Z. Ame rika 17 Aug. gew. st. 7.luchtpost Frankrijk Z. Amerika 20 Aug. gew. st. 11.40. Aruba, Curacao, Bonaire, zeepost en mail via Amsterdam 19 Aug. gew. st. 3.25; mail via Cherbourg 16 Aug. gew. st. 19.10. Luchtpost als Suriname. Vereenigde Staten van Amerika via Cher bourg 16. 18 Aug. gew. st. 19.10; via Rotter dam 19 Aug. gew. st. 19.10. Canada, via Cherbourg 16 Aug. gew. st. 16.40; via Southampton 19 Aug. gew. st. 10. via Rotterdam 19 Aug. gew. st. 19.10. Argentinië, Brazilië, Chili en Uruguay, via Genua 16 Aug. gew. st. 15.15; bovendien Bra zilië via Lissabon 20 Aug. gew. st. 16.40. Luchtpost als Suriname. China, Hongkong, Japan via Siberië 16, 19 Aug. gew. st. 10.-; China Bandoeng: luchtp als Amsterdam—Bandoeng 18, 20 Aug. gew. st. 2.15. Philippijnen. via Siberië 19 Aug. gew. st. 10.—; luchtpost Amsterdam—Bandoeng 18 Aug. gew. st. 2.15. Irak (Mesopotamië) via Istanbul—Damas cus 16, 19 Aug. gew. st. 3.25. Luchtpost als Ned. Indië. Palestina, via Istanbul—Aleppo 15, 18 Aug. 23.—; via Marseille 17 Aug. gew. st. 12.30; via IstanbulAleppo 20 Aug. gew. st. 23. Luchtpost als Ned. Indië. Britsch Indië en Birma, via Napels 17 Aug. gew. st. 10.via Marseille 18 Aug. gew. st. Luchtpost als Ned. Indië. Ceylon, via Marseille 18 Aug. gew. st. 12.30; via Napels 19 Aug. gew st. 10. Luchtpost als Ned. Indië. Siam, Singapore en Penang, via Marseille 18 Aug. gew. st. 10. Luchtpost als Ned. Indië. Egypte, via Istanbul—Aleppo 15 Aug. gew. st. 23.—; via Marseille 18 Aug. gew .st. 12.30; via Piraeus 19 Aug. gew. st. 23.—; via Istan bul—Aleppo 20 Aug. gew. st. 23.—. Luchtpost als Ned. Indië. Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 18 Aug. gew. St. 16.40; luchtpost Londen— Durban 16, 19 Aug. gew st. 9.25. Oost Afrika (Kenia Oeganda Zanzibar Tanganjikagebied) via Marseille/Aden 18 Aug. gew. st. 10. Luchtpost als Zuid Afrika. Australië via Napels, 19 Aug. gew. st. 10.—; luchtpost Amsterdam—Sydney 16, 20 Aug. gew. st. 2.15. Nieuw Zeeland, via Southampton, Vancou ver 19 Aug. gew. st. 2.15. Luchtpost als Australië

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2