s H.D.'V ertelling Géén bedorven veenntie-dag! DE OLYMPIADEFILM PALACE-FAMILIE-CINEMA VACANTIE 1938 Gt?iu j%S DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 H A A R E E M'S DAGBEA'D VOOR DEN KANTONRECHTER Makreel met. en luchtje Op 12 Juni liep door de straten van Velsen een koopman te venten met makreel Hij verkocht hier en daar van zijn voorraad gewilde vischjes, totdat een brigadier op zijn kar toekwam. Ditmaal was het geen klant! Integendeel. De brigadier trad in overeenstemming met zijn functie op als beschermer van de belangen van het publiek. Hij onderzicht de makreel en ziet, de koopman leverde aan zijn klanten veel meer beestjes dan waarvoor zij betaalden. Dat zou een zeer humaan optreden zijn, indien die beestjes niet voor het meerendeel uit maden hadden bestaan! Op elke makreel kreeg de cliëntèle (inclusief) een bezending maden gratis. Aangezien het publiek op deze toegift echter geen prijs stelde, maakte de brigadier procesverbaal op. Toen de dienaar der wet hedenmorgen als getuige voor den Kantonrechter versc'heen, vertelde hij dat hij bevond dat er aan de ma kreel een luchtje zat. En wel in den meest letterlijken zin. En hoewel hij geen deskundige op het gebied van visch was, wist hij toch dat zóó'n luchtje niet van de makreel zelf kon ko men. Hij onderzocht wat in het lieve dier zat en daar kwamen de maden te voorschijn. De brigadier probeerde nog eenige klanten van den koopman te achterhalen Maar dat mocht hem maar bij één gelukken. En dat was een dame. Die hedenochtend ook als getuige verscheen. Zij had drie makreelen gekocht voor 15 ets. „En heeft u er nog van gegeten?" vroeg de kantonrechter. „Mijn man heeft er één van verorberd. En die vond 't dier niets lekker. Ik bekeek toen de andere beestjes en bemerkte dat er maden in zaten." „Heeft uw man er nog nadeelige gevolgen van ondervonden?" „Hij is er 's avonds heelemaal beroerd van geweest." t „Van de maden zelf of van de gedachte alleen al dat die beestjes in zijn maag krioel den? Van de zenuwen dus?" zenuwen." „Nou, mijn man heeft geen last van De ambtenaar van het O. M. vond het der halve een ernstig feit en vroeg tegen den koop man een boete van 20.subs. 10 dagen hechtenis. De uitspraak van den kantonrechter was 15.of 10 dagen hechtenis. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere rooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Autoped: Oudhof van Kampen, Groote Hout straat 4. Actetasch met inhoud: Politiebureau Smedestraat. Badpak, handdoek en badjas: Dekker, Laurierstraat 13. Postduif No. G 925- 83: Abspoel, Gen. Cronjéstraat 124. Wieldop van kinderwagen: Politiebureau Smedestraat. Gewicht van 1 K.G.: Politiebureau Smedestr. Damesarmbandhorloge; Lohman, Wilgenstraat 102. Heerenarmbandhorloge: v. d. Laerschot, Voorzorgstraat 47. Hond (fox-terrier); Bodde Kamperstraat 28rood. Hond (grijze herder) Zijlstra, Gijsbr. v. Amstelstr. 149. Hond (fox) Kals, Spruitenboschstraat 4. Grijs jongens jasje; Stam, Spaarndamscheweg 534. Gebreid kinderjasje: v. Eerden, Nieuw Heiligland 6. Blauwe heerenregenjas en grijze damesregen mantel: v. Dijk, Oranjeboomstraat 97rood. Kop van rijwiellantaarn: v. Wijnen, Bantamstraat 102. 2 Bollenmanden: Noordermeer, Rijks straatweg 503. Motor kopv. d. Poll, Diepen- brockstraat 75. Groen damesmanteltje: Franken, Lange Raamstraat 27x*ood. Mondstuk van muziekinstrument: Politiebureau Smede straat. Medaillon: Sniethol, Pontianakstraat 24. Oorbel: Levers, Lorentzplein 1. Portemon- naie met inhoud: Prins, Radboutstraat 17; Co- pinie, Gen. Cronjéstraat 50 en Besseling. Sper werstraat 46. 2 Pakjes inh. scharnieren: Koster, Schoterstraat 11. Hondenpenning no. 3692; Krom, van Zeggelenstraat 46. Rijwielplaatje: Terschuur, Hoogerwoerdstraat 35. Rijwiel plaatje in étui: Zwart, Tamarindestraat 2. Rij wielplaatje; Hoevens. Minahassastraat 63. Sleutel van melkkraan: Boeré, Nijlstraat 32. Postduif, Elsinga, Romolenstraat 48; ge wicht van 1 K.G., Wernik, Zomervaart 128 rood; hond (bruin), Swart, Eendrachtstraat 6; hond (herder). Kennel Haerlem, Amster- damschevaart 320; wollen kinder jasje, Roest, Dr. Schaepmanstraat 35; 3 katten. Kennel Haerlem, Amsterdamsohevaart 320; portemon naie met inhoud, Slijkeman, Vechtstraat 103 I te Amsterdam; heerenparapluie, Cousijn, Kle verlaan 180; paspoort t.n. Boekelaar, Politie bureau, Smedestraat; portemonnaie met in houd, Postkantoor, Ged. Oude Gracht; rozen krans in étui, van Sloten, Vinkenstraat 12; rijwielplaatje, Hessen, Const. Huygensstraat 20; ring met sleutels, Fortgens, Tempeliers straat 52; rijwielplaatje, Aarts, Emmastraat 12; idem, v. Wiechen, Viersterrenstraat 21; ac-tetasch met inhoud, Disko, Donkere Spaar- ne 50 rood; vulpotlood. Rietman, Leidsche Zij straat 6; vulpenhouder, Buys, Zuid Schalk wijk. OUD-LEERLINGEN NATIONALE SCHIL DERSSCHOOL. Woensdagavond om 8 uur zal in een der za len van café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt alhier, de jaarlijksche algem. vergadering van de oud-leerlingen van de Nationale Schildersschool te Utrecht gehou den worden. Repetities van „Het Nederlandsch Tooneel" begonnen. Na drie maanden van voorbereiding is „Het Nederlandsch Tooneel", directeur Cor van der Lugt Melsert, die tezamen met de heeren Al- bert van Dalsum en A. Defresne, ook de ar tistieke leiding heeft, vandaag zijn werkzaam heden begonnen met de repetitie van „Pater Malachius' Mirakel" van Bruce Marshall en „Delila" van Fr. Molnar. De eerste staan onder leiding van Cor van der Lugt Melsert die in dit stuk ook de hoofd rol heeft, terwijl de regie van het tweede stuk in handen is van A. Defresne met Fientje de la Mar, Myra Ward en Louis de Bree in de hoofdrollen. TENT-EVANGELISATIE. Onder leiding van den Evangelist J. Sevensma uit Amsterdam, organiseert het Comité voor Evang. Samenkomsten, evenals de beide vorige jaren, een 9-daagsche tentcampagne. De Evangelisatie-tent zal van Zaterdag 20 tot en met Zondag 28 Augustus a.s. geplaatst worden op een terrein aan de Pijnboomstraat nabij het Soendaplein te Haarlem-Noord. lederen avond om 8 uur zullen er bijeenkomsten wor den gehouden, waartoe verschillende sprekers hun medewerking hebben toegezegd. De sa menkomsten zullen door muziek en zang wor den opgeluisterd. PROGRAMMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1938. Programma I: Hilversum II. Programma II: Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs Radio. 12.05 Radio P.T.T. Nord. 12.20 Ned. Brussel; 2.05 London Regional. 2.50 Keulen. 3.20 London Regional. 4.20 Keulen. 5.20 Ned. Brussel. 7.508.20 Diversen of Gramofoon- musiek. 8.20 Fransch Brussel. 8.50 Keulen. 10.20 Ned. Brussel. 10.50 Keulen. Programma IV: 8,00 Ned, Brussel. 9.20 Di versen of Gramofoonmuziea G.R.D., 10.35 London Regional, 11.50 Droitwich. 7.20 Lon don Regional. 7.40 Droitwich. 10.25 London Regional. 10.45 Droitwich. Programma V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00 8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Holland- sche artisten. 1. Maar jou heb ik niet, Louis Davids. 2. Wanneer je alles had, W. Derby. 3. Ik heb een huis met een tuintje gehuurd, A. de Laat. 4. Kindervreugde potpourri, A. de Booy. 5. Zwarte Natascha, Bob Scholte 6. Het leven is heusch niet zoo kwaad, W. Derby. 7. Juffrouw Sanders, L. Noiret. 8. Let op het jaartal, A. de Laat. 9. Leentje uit de lange Niezel, L. Davids. 10. De zingende muis, The Ramblers. 11. Het meisje met de blauwe hoed, W. Derby. 12. Als je verliefd bent, Lou Bandy, 13. Wat doe je met kapotte schoenen, A. de Laat. 14. Kom sta eens op, W. Derby. 15. Waarom kleine vrouw, Bob Scholte. 16. Als ik groot ben, Albert de Booy. 17. De bridgeclub „Kijk voor je", L. Davids. 18. Havenmuziek. A. de Laat. 8.0012.00 Diversen. Een prettig spel. IN de zomervacantie log.eeren op Bosch- zicht bij tante Aletta en oom Jacob, dat was een van de heerlijkste geneugten die ik mij uit mijn prille kinderjaren herin ner. Mijn broertje en ik vlasten elk jaar weer op een verblijf in het vriendelijke villatje aan den boschrand, met zijn gezellige rieten dak, zijn vijvertje met goudvisschen en waterle lies en zijn grooten moestuin met kruisbessen, appelen, peren, frambozen e.n zelfs perziken, die ixi mijn kinderverbeelding de afmetingen hadden van gebalde mansvuisten. Oom en tante hadden geen kinderen en harten van goud. Ze waren een tikkeltje sen timenteel tante bewaavde in haar bureau tje nog altijd oom's brieven uit hun verlo vingstijd, keurig in de enveloppen en blauw omstrikt en zaten er warmpjes bij. Hun fabriekje hadden ze al jaren geleden voor- deelig van de hand gedaan en sindsdien wandelde oom met den hond, snoeide de vruchtboomen op, schoffelde de paden en gaf de goudvisschen te eten. Tante studderde 's morgens in haar kraakzindelijke huishou dinkje en 's middags kreeg, je er op het ter rasje geurige thee met heerlijke knapperige koekjes en als kind zalige limonade met een rietje. Als we er logeerden sliepen we op de zolderkamer met den eenen schuinen wand, het lichte behang met de roze bloemetjes en de dubbele waschtafel met de twee zware lampetkannen, wit met blauwe tierlantijnen, die we nauwelijks uit de kommen konden lichten. 's Morgens, aan het ontbijt, waren er heer lijkheden, waarvan we thuis niet durfden droomen: zachte eitjes, Engelsche marme lade, versche snijkoek met suiker bovenop. Als we onbehoorlijk veel boterhammen had den verorberd, schoven we de stoelen ach teruit en keken met oogen vol verwachting naar de welgedane appelkleurige aangezich ten van tante Aletta en oom Jacob. Wat zou er dezen dag op het programma-van-heer lijkheden staan, dat steeds van te voren werd opgemaakt en prompt werd afgewerkt? Was het een rijtoer door de Hawelsche bos- schen met oom als koetsier, culmineerend in: en wie wil nu eens zelf de teugels vasthou den? Was het een roeitocht op het meertje, met oom aan de riemen en duizend waar schuwingen van tante, die doodongerust ach terbleef en elk uur verwachtte dat we ramp zalig zouden omslaan en gruwelijk omkomen in de trage golfjes van de waterplas waarin je makkelijk kon staan, al was je nog maar een jochie van acht? Was het een middag wandeling naar de nabijgelegen stad met taartjes eten in de befaamde theesalon, waai de gebakjes tienmaal grooter en honderd maal heerlijker waren dan overal elders? Eiken morgen begon het op dezelfde ma nier. En tante, zei oom, zijn ochtendpqp stop pend, wat moet er vandaag met die twee stroppen van jongens gebeuren? Tja, zei tante, haar hoofd een beetje schuin houdend en met glimpjes van pret. achter haar brilleglazen. ik weet het wer kelijk niet. In ieder geval heb ik vandaag geen oogenblik tijd voor ze. Nou, dan moeten ze zich samen maar eens amuseeren, vervolgde oom, een forsche wolk uitblazend. Zulke groote kerels hoeven toch niet altijd bezig gehouden te worden? Mits Ge zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U heeft, als Ge U minder prettig gaat voelen, hoofdpijn krijgt of kou hebt geval. (20 cent) (Adv. Ingez. Medj EXCURSIE VAN DE PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS VEREENIG ING VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN „NUT EN SPORT". Gisteren heeft de jaarlijksche excursie naar Lisse en Omstreken plaats gehad. Om 8 uur was het appel op het Plein. Een elk jaar langer wordende file trekt naar de Sportmakkers te Lisse en omstreken. Daar kan men ook fokken en menigeen heeft staan watertanden over de ruimte, waar over vele fokkers in Lisse beschikken. Liefheb bers met 30 en 40 Hoenders in diverse kleur- slagen. Konijnenfokkers met 30, 40, 50 en zelfs met 80 dieren. Daarvoor missen de liefhebbers in de stad de ruimte. Vooral de nieuwe leden hébben genoten van hetgeen ze te zien kre gen; voor de oude leden was alleen te„ con- stateeren dat wat kwaliteit betreft Lisse en omstreken dit jaar veel vooruit is gegaan. A.s. Zondag komen de Pluimfokkers van Lisse en Omstreken naar Haarlem, om te zien wat hun sportmakkers van „Nut en Sport" er van terecht gebracht hebben. Dat de Haarlemmers ook konijnen en pluimvee kunnen fokken, zal hun dan getoond worden. Het is te hopen dat zij net zoo voldaan naar Lisse terug keeren, als de Haarlemmers daar gisteren vandaan kwamen. STRAATPREDIKING Hedenavond zal op het Leidscheplein door de Gereformeerde Evangelisatie straatpredi- king worden gehouden. Spreker is Ds. A. Don- dorp van Heemstede. Medewerking van het zangkoor „Zuid-Oost". KORPS MOTORDIENST Aan het bij het korps Motordienst gehou den examen voor den rang van vaandrig heb ben voldaan de dienstplichtige sergeanten- titulair leerlingen van de officiersopleiding H. K. S. P. Begemann, A. E. van Braam-Houck- geest, G Bordewijk, H. J. S. Bijl, A. W. Ganze- voort, A. F. Graas, N. A. Groen, II. Gros. J. G. Hartevelt, H. Halbertsma, H. Hoeflake, E. Kamphuis, H. Kramer, C. P. M. Kijm, C. J. Meijerink, R. H. Mol,E. Roosegaarde-Bis- schop, A. Schras, J. E. Stolk, C. Voogd, G. J. Vos en H. F. Wesenhagen, Voorts heeft de dpi sergt.-tit. J. Sieswerda, eveneens van het Korps Motordienst bij de Gasschool voldaan aan het vaandrigsexamen. komt Vrijdag in (Adv. Ingez. Medj Wij, die het spel kenden, keken gehoorzaam teleurgesteld. Ik heb vandaag de wasch, ging tante voort. Op mij hoeven ze niet te rekenen. En ik moet zoo straks absoluut naar de Bank, vulde oom aan. Onze gezichten betrokken steeds meer. In tuïtief gingen we meedoen aan de kleine da gelij ksche comedie die oom en tante telkens weer zooveel genoegen bereidde. Jammer oom, zei mijn broertje bedrukt. Niets aan te doen, zei ik, berustend mijn schouders ophalend. En eiken keer ging de vlieger op. Het is aardig van jullie dat je zoo in schikkelijk bent, zei tante prijzend. Ik zou desnoods ook morgen naar de Bank kunnen, sprak oom aarzelend. Hè ja oom! riepen wij in koor. En dan kwam de aap van den dag uit den mouw. Als jullie nou eensbegon tante. Of Als we eens met z'n viertjes.zei oom. Zoo vlogen de dagen om, de eene nog heer lijker dan de andere. We aten onze buikjes rond, snoepten onze magen in de war, zwom men onze lichamen bruin en puurden de ge nietingen uit tot den bodem. 's Avonds zaten we met zijn vieren om de tafel. Oom las de krant, tante breide en wij hiel den ons bezig met boeken uit ooms biblio theek. Met ontzag bekeken we de platen uit De Schaapherder van Oltmans, maar we hielden oom goed in het oog. En zoodra hij de laatste pagina had omgeslagen, waren we naast hem. Vertelt u oom? vroegen we, aan zijn mouwen bungelend. Vertellen? zei oom met een gezicht of we hem gevraagd hadden ons les te geven in het Soendaneesch. Ja oom, van vroeger, van toen u nog jong was. Van toen u tante pas kende. Dan keken ze allebei verteederd en oom be gon. Het waren in onze ooren wonderbaarlijke Haarlem's Dagblad GR A T I S naar Uw vacantieverblijf in Nederland. Pen gerieve van onze abonnés zullen wij ..Haarlem's Dagblad" één week zon der verhooging voor portokosten naar nun vacantieadres zenden Blijft U langer dan een week dan kost elke dag meer slechts iy3 cent voor porti kosten boven den gewonen abonnementsprijs De voordeelen hiervan zijn (e. D blijft óók In Uw vacantie op de hoogte van het gebeuren in Uw woonplaats en de geheele wereld daarbuiten. ie Doordat Uw abonnement blijft door gaan, behoudt U het recht op een eventueele uitkeering uit de aan ons blad verbonden hooge Gratis Ongevallen Verzekering. Sen en ander geldt alléén voor vacantie 'dressen in Nederland. DIRECTIE ..HAARLEM'S DAGBLAD" Gouden priesterfeest van mgr. H. J. M. Taskin. Een hartelijke huldiging. Ter aanvulling van hetgeen wij reeds meld den over het gouden priesterjubileum van mgr. Taskin nog het volgende: Met grooten luister is de jubilaris Zondag avond aan het Warmonderhek binnengehaald, vergezeld van den Bisschop van Haarlem. Aan het Warmonderhek hadden zich de besturen van alle in Warmond bestaande R.K. organi saties en vereenigingen opgesteld, terwijl de muziekvereeniging St. Mattias het muzikale gedeelte voor haar rekening nam. Te ongeveer half zeven arriveerde de jubilaris in gezelschap van den Bisschop. Nadat hem door de honder den aanwezigen een welkomstlied was toege zongen nam de heer A. J. L. Ketelaar, burge meester der gemeente het woord. Zich richten de tot den hoogeerwaarden jubilaris herinner de spa*. aan eenige jaren terug, toen hij hem ook van deze plaats mocht welkom heeten aan den vooravond van den dag dat de jubilaris zijn 25-jarig jubileum als president van het Groote Seminarie vierde. Groot was toen de vreugde in Warmond, ook omdat de gemeente de eer genoot mgr. Taskin 25 jaar onder haar inwoners te mogen rekenen. Ook thans is War mond weer in uw jubileum betrokken. Het is n.l. 50 jaar geleden dat gij uit Warmond zijt gegaan. Het was toen geen droef afscheid. Als student hadt gij hier eenige jaren doorge bracht en uw grootste wensch was vervuld. Gij waart priester gewijd. Voor u was dit afscheid het begin van een nieuw leven. Gij zult op dat oogenblik niet gedacht hebben dat gij eens naar Warmond zoudt terug keeren om als pre sident van het Groot Seminarie niet alleen uw priesterroeping te volgen, maar ook om hen, die roeping tot dit verheven ambt hebben te leeren en voor te bereiden. Hiermede hebt gij een ontzaglijk groot werk op u genomen, waaraan gij uw geheele persoonlijkheid hebt moeten geven, maar thans ziet gij ook terug op een 50-jarig priesterleven, zoo rijk en ver dienstelijk als slechts aan weinigen is wegge legd. Van harte wenschen wij u geluk bij dit zeldzame gouden jubileum en wij danken God voor al hetgeen Hij door u voor ons heeft ge daan." De jubilaris dankte den burgemeester voor zijn vriendelijke woorden. Hierna bood het zoontje van den burgemeester bloemen aan. waarna de stoet zich in beweging zette. Be halve het met vier paarden bespannen rijtuig waarin de Bisschop en jubilaris hadden plaats genomen, waren er nog een vijftal volgrijtui- gen waarin o.m. de leden van de feestcom missie zaten, de professoren van het theologi- cum, de pastoor en de burgemeester en het R.K. Kerkbestuur. Bij het St. Liduinagesticht werd even gepauzeerd en sprak de pastoor een kort woord. Bij de R.K. school brachten de leerlingen den jubilaris een zanghulde en wer den bloemen aangeboden. Na een rondgang door het dorp arriveerde men ten slotte aan het Seminarie, waar mgr Taskin op zeer hartelijke wijze werd toege sproken door prof. De Korte. De officieele huldiging was hiermede afge- loopen. Maandagmorgen heeft mgr. H. J. M. Tas kin, zijn gouden priesterfeest herdacht met een pontificale hoogmis, in tegenwoordigheid van den Bisschop van Haarlem, mgr. J. P Huibers. De Scola Cantorum onder leiding van dr. L. Kat. voerde de gezangen uit. Aan het ontbijt, dat daarna werd gebruikt voerde de jubilaris het woord, dankend voor de hem bereide hulde en de studenten aan- histories, want oom had nog in een echte trekschuit gezeten, kende de finesses van het reizen per düigence, herinnerde zich hoe hij op een voorwereldlijke fiets had gereden, hoog boven op liet reuzenwiel. Hij verhaalde van tante, die als jong meisje een tournure had gedragen en pijpekrullen. Als hij zoo ver gekomen was, werd oom sen timenteel. Het was of wij niet meer beston den. Met tante haalde hij herinneringen op aan dien ouden tijd. waarin hij haar hand en hart had weten te winnen, dwars tegen den wil van een eigenzinnigen vader in, die elke toenadering tot zijn eenige dochter met brie- schend geweld keerde en de gelieven dik wijls tot romantische wanhoop had weten te drijven. Maar eindelijk had de reine drift van oom gezegevierd en de oude heer had beider han den ineengelegd en zijn zegen uitgesproken over hun liefde. Tante raakte eiken keer weer ontroerd bij de gedachte aan dat oogenblik en wij, kinde ren, keken met groote verbazing toe, als zij een traan uit het oog pinkte. Zoo ging de tijd voorbij tot de dies ater aan brak. de zwarte dag die in één slag een einde maakte aan alle zaligheden, de dag waarop wij uit dit aardsche paradijs verdreven wer den door eigen schuld, door onbezonnenheid, door roekeloos spelen met het heilig vuur eener edele min. Het was de dag waarop oom werkelijk naar de Bank moest, waarop tante inderdaad de wasch had, waarop wij in ernst aan onszelf werden overgelaten. Dat waren we ontwend. We keken elkaar aan en na een kwartier ver veelden we ons. Toen kwam mijn broertje op een inval. Of was ik het? Het is al zoo lang geleden.ik weet het niet meer. Misschien maakten we samen het plan. In ieder geval vermaakten we ons kostelijk, den heelen morgen. Tante vond ons voorbeeldig, ze had geen omkijken aan ons. Met schaar en lijmpot zaten we te werken op onze kamer, toen zwierven we de straat op. Glorieus verschenen we aan de koffietafel. Wat is dat? zei oom met een breeden glimlach. Wat hebben jullie op je hoofden? Het waren twee oude zeilpetten van oom. We hadden er repen papier langs geplakt en daarop stond, een beetje schots en scheef, het woord: postbode. Postbodetje gespeeld, oom! zei ik vol trots. De heele buurt langs, vulde mijn broertje aan. Mogen we vanmiddag weer, tante? Net toen tante wou antwoorden, kwam het dienstmeisje binnen. Of dat hier terecht was, vraagt meneer Van Zanten van hier over. Hij had 't in zijn bus gevonden. Oom, bevreemd, haalde een brief uit de ge opende enveloppe. Mijn broertje en ik keken elkaar aan en knipoogden. Toen zei oom een allerverschrikkelijkst leelijk woord. En de gebeurtenissen volgden in zulk een razend tempo dat ik er nog dui zelig van word, als ik er aan denk. Elk oogen blik werd er gebeld, tante snikte op de di van, oom rammelde ons door elkaar, tot we luid huilend bekenden een pakje oude brie ven van tantes bureautje gebruikt te hebben voor ons postbode-spel. Het waren de verlovingsbrieven van oom Tacob en tante Aletta. Denzelfden avond kwam vader ons halen en nooit heb ik meer op Boschzicht gelogeerd. P. H. SCHRÖDER sporend de eer en de roem van het Seminarie hoog te houden. Om een uur recipieerde mgr. Taskin voor de Priesterstudenten. Op de receptie voor geestelijke en burgerlijke autoriteiten, welke van twee tot half drie werd gehouden, verschenen o.m oud-minister prof. mr. P. J. M. Aalberse en verscheidene Kamer leden en burgemeesters. Om half vier celebreerde de jubilaris een plechtig danklof. Des avonds zat men aan een feestdiner aan, waarna de studenten een revue uitvoerden, welke het leven van mgr. Taskin uitbeelde. Ik dacht zoo Edouard Bouquin railleert in de „Haagsche Post" onder het hoofd „Ik dacht zoo „Ge houdt van de powezie of ge houdt niet van de powezie. Wanneer ge géén poweetisch hart hebt, zult ge niet van Eric v. d. Steen's verzen houden. Wanneer ge wel zulk een hart hebt, zal het Julischrift van de Vrije Bladen, getiteld „KORTOM, Gedichten door Eric van der Steen" u menige ontroering doen onder gaan. Mag ik voor u, versgevoelige lezer, slechts twee strofen uit dien verzenschat overschrij ven? gisternacht riepen zachtjes de limericks van der steen maak ons wakker een stuk of six maar ik ben geen schrijver en teeken nog liever met een kruisje hoogachtend of met een X die alle geestdrift reeds laad opgegeven die reizen ging en verzen heeft geschreven wordt iets in X of reiziger te blerik het lied is uit nederland nadert ERIC Het dichten is de allerindividueelste expres sie van de allerindividueelste impres sie en tenslotte staat het u, allerindividueelste gedichtlievende, vrij, u al of niet de vaerzen van Eric aan te schaffen. En kan dus niets op tegen zijn, dat Eric zijn vaerzen uitgeeft; maar als Eric dat doet, dan mag ik dat ook doen en gelukkig stelt de hoofdredactie van Edouard Bouquin's allerindividueelsten hoek in-de-H.P. mij in staat, mijn gedichten open baar te maken. Dat mijn verskunst sterk be- invloed is door mijn bewondering voor Van der Steen's verzen, zij hier bij voorbaat ge zegd. (Wie het schoone navolgt is geen imita tor doch een leerling.) Maar hier zijn er dan een paar uit den bundel, die eerstdaagst zal verschijnen en die tot titel hebben zal: „VOORALSNOG", verzen van Edouard Bouquin. Vanmorgen schreeuwden luid de croquetjes Bouquin, wilt ons peuz'len doch netjes maar ik ben geen eter en ik klink nog beter met een bessen, een bols en word vetjes Die alle hope reeds had laten varen die allerdroevigst dobb'ren ging al op die baren wordt iets in Sommelsdijk of deurwaarder in 't Waar de hulk stoot lek, ik blijf uw EDOUARD. Vanmorgen zei de mellukboer „goe-morgen" de melk is zuur, doch wie heeft daarom nog zorgen? er "is nog water zat en water Ls ook nat en bovendien wil ik u niet moer borgen die alle verzen reeds had opgeschreven die lunchen ging en fooien heeft gegeven wordt iets in X of wijnagent te Haar lem, mijn lied is uit, een hand van EDOUARD. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij in geen geval kan treden in aanbiedingen, hoe hoog en verleidelijk ook, van uitgevers om deze verzen op geschept Van Gelder het licht te doen zien. Het maandblad Pegasus" heeft er reeds tegen een fabelachtig honorarium beslag op gelegd". VEEMARKT. Rotterdam, 15 Aug. 1938. Aanvoer. Totaal 1472 stuks. Vette runderen 470, Vette kalveren 189, Schapen en lammeren 421, Varkens 392. Vette koeien: le kwal. 75 ct., 2e kw. 65 ct., 2e kw. 33 tot 50 ct., alles per K.G.; Vette ossen: le kwal. 68 ct., 2e kw. 61 ct., 3e kw. 45 tot 50 ct., alles per K.G.; Vette kalveren: le kw. 90 ct., 2e kw. 80 ct., 2e kw. 60 tot 70 ct., alles per K.G.; Varkens (levend gewiciht)le kw. 56 ct., 2e kw. 55 ct., 3e kw. 54 ct., alles per K.G.; Schapen: le kw. 45 ct., 2e kw. 35 ct., 3e kw. 28 ct., alles per K.G.; Lammeren: le kw. 53 ct., 2e kw. 45 ct., 3e kw. 38 ct. Schapen: le kw. tot ƒ24, 2e kw. tot ƒ20, 3e kw. tot 17, alles per stuk Lammeren: le kw. tot 16, 2e kw. tot 12, 3e kw. tot 8, alles per stuk. Vette koeien en ossen; aanvoer minder, han del willig, prijzen hooger, prima koe 79, prima os tot 72 ct.; Vette kalveren: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen hooger; Schapen en lammeren: aanvoer ruimer, handel lui, prijzen goed te handhaven; Varkens: aanvoer aan merkelijk minder, handel vlug, prijzen hooger. ROTTERDAM Maandag 15 Aug. 1938. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers ƒ2.50— 5.50 per H.L. Noord-Holl. Eigenh. 2.50— 3.50. Kleine Eigenh. 22.50. Zeèuwsche bonten 3.504.50, Geldersche schoolmees ters 2.50—3.50, Blauwpitten 3—4.—. Zandaardappelen 4—5. Kleine zandaard- appelen 3—4 per H.L. Voldoende aan voer, kalme handel. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 15 Aug. 1938 Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 331 vette koeien, waarvan de prijzen waren- Ie kw. 72—78, 2e kw. 80—70. Per k.g. slacht- gewicht. 60 Melk- en kalfkoeien 200270 per stuk. 69 Vette kalveren: 2e kw. 54—60 3e kw. 46—52. Per k.g. levend gewicht. 105 Nuchtere kalveren 7—12 p. stuk. 57 Schapen 20—27 p stuk. Lammeren 16—18.50 p. st. 423 Varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 66—67, Zware varkens 64—65, Vette varkens 63—64. Per k.g. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Vette runderen matige aanvoer, (katholieke feestdag) handel gedrukt, prijzen onveran derd, melkkoeien zeer matige aanvoer en han del, prijzen onveranderd. Vette kalveren ma tige aanvoer, zeer stugge handel, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel vlug, prijzen constant. Schapen en lammeren aanvoer gewoon, handel stug, hoo- gere prijzen. Varkens matige aanvoer, handel vrij willig, onveranderde prijzen

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 7