Sftaei in 'l D O X DERDA G 18 AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD De competitie-indeeling en de voetbalclubs In ons rayon Haarlem in een zware sectie Bioemendaal of Zandvoort voor den titelHongaarsch oordeel over onze zwemmers De Nederlandsche kansen bij de wereldkampioenschappen wielrennen. Hoewel het gelukkig nog een maand duurt, voor dat de zomersporten weer voor het com petitie-voetbal moeten wijken, wordt de in deeling der clubs altijd met veel belangstelling tegemoet gezien. Dat is. wat Haarlem en om streken betreft, ook geen wonder, want ons rayon telt zoovele K N.V.B.-vereenigingen, dat men gevoegelijk van een voetbal-centrum kan spreken. Natuurlijk was men in de eerste plaat; nieuwsgierig naar het lot van „Haarlem", im mers deze club heeft het vorige seizoen zulk een goed figuur geslagen, dat de kans, om thans eindelijk het begeerde afdeelingskam- pioenschap te veroveren, beter lijkt dan ooit. De roodbroeken hebben het echter met de competitie-indeeling in zooverre niet getrof fen. dat hun sectie (afdeeling II) zonder twij fel veel zwaarder moet worden geacht, dan de andere. Niet alleen Ajax. doch ook Feijenoord behoort tot de tegenstanders, terwijl voorts V.S.V. een zeer goed spelend elftal in het veld kan brengen, getuige de successen, die de Vel- senaren in de laatste maanden van het vorige seizoen hebben behaald. Bij de Europeesche kampioenschappen schoon- springen sprong de Engelsche zwemster Miss Slade het schoonst van allen. Men ziet de kampioene hier in gezelschap van een Deen- sche rivale, mej. Larsen. Uit bovengenoemd viertal clubs zal zeer waarschijnlijk de kampioen voortkomen. Als Stormvogels gedurende het verloop der competitie haar ploeg niet te vaak ingrijpend gaat wijzigen, dan kan ook deze club in de andere afdeeling met D W.S., Xerxes en Blauw wit tot de vier topclubs behooren. De vier tweede-klassers uit ons rayon zijn alle in één afdeeling samengebracht, zoodat er tusschen H.F.C., R.C.H.. E.D.O. en de Kenne- mers niet minder dan twaalf z.g. „plaatselijke" ontmoetingen op het programma staan. Dit soort wedstrijden met een bijzondere sfeer, waarbij de zenuwen altijd een woordje mee spreken, maakt de taak, om aan den kop te komen en zich daar te handhaven, niet ge makkelijk; dat heeft R.C.H. het vorige seizoen nog ondervonden. Bovendien is O.S.V. een vereeniging. waartegen het zeer moeilijk is, constructief voetbal te spelen; elke club mag zich gelukkig achten, als ze uit den wedstrijd te Oostzaan met een gelijk spel terugkeert. Toch mogen onze tweede-klassers niet kla gen, want D.W.V., Hilversum en H.V.C. zijn in de andere afdeeling ondergebracht: men had het dus slechter kunnen treffen. Thans heb ben we zoo het idee. dat het kampioenschap in ons rayon terecht komt. In de derde klasse zijn Kinhelm en Bever wijk ditmaal bij de Noordelijke sectie inge deeld en daar we de kracht van de andere ver- eenigingen niet kennen zullen we ons aan geen voorspelling wagen. De helft van het tiental clubs uit in B behoort tot het Haarlemsche district: het zijn Zandvoort. Zeemeeuwen, Bioemendaal. Schoten en Ripperda, welke laatste evenals Aalsmeer pas gepromoveerd is. Ook hier kan dus een felle en spannende on derlinge strijd worden verwacht. Bioemendaal en Zandvoort zullen misschien weer een goe den gooi naar den titel doert, terwijl Schoten op eigen terrein voor de sterkste tegenstanders een struikelblok zal blijken te zijn. Veel zal afhangen van het resultaat der beide ontmoe tingen tusschen de club van Beyk en de Zand- voorters. De zeven vierde klassers uit ons rayon zijn over twee afdeelingen verdeeld, waarbij de Vliegende Vogels het voor hun eerste seizoen niet slecht getroffen hebben. En thans wachten we maar af. hoeveel van de 24 clubs het tot een kampioenschap zullen weten te brengen. Zooals men weet, is de zwemsport en het waterpolo in Hongarije buitengewoon popu lair; het is dan ook geen wonder, dat de bla den uitvoerige beschouwingen aan de Euro peesche kampioenschappen hebben gewijd. Over de 100 M. borstcrawl-finale, door Ho ving gewonnen, wordt opgemerkt, dat Hon garije dit kampioenschap had kunnen win nen, indien Csik niet- wegens ziekte verstek had moeten laten gaan. Wat het spel van ons waterpolo-zevental betreft, heeft men veel waardeering voor de snelheid van onzo land- genooten; in dat opzicht viel er voor de Hon garen nog wel iets te leeren, hoewel zij tech nisch beter waren. Nederland aldus l et Boedapester blad „Reg- geli Ujsag". wordt een gevaarlijke concurrent voor onze reputatie op watersportgebied, wat door het zwemmen van Hoving is bewezen. Van Aelst is de gevaarlijkste man van de Hol- landsche waterpo'.o-plocg en de eenige spe ler, die op hetzelfde peil staat, als de Hon garen. Bij de wereldkampioenschappen wielrennen zal de belangstefling voor de prestaties van onze landgenooten hoofdzakelijk naar de sprint uitgaan, want zoowel de amateurs als de profs, beschikken over een vertegenwoor diger, die goed genoeg is om den titel te kun- 1 nen veroveren. Daarentegen maken onze stayers noch onze wegrenners onder normale omstandigheden een kans om tot het einde toe een rol van beteekenis te kunnen spelen. Achter de groote motoren zijn zoowel Wals als Groenewegen in verhouding tot de Duit- sche en Fransche vertegenwoordigers, alsmede den Italiaan Severgnini te onervaren om zich in een rit van honderd kilometer voor de fi nale te klasseeren, te minder, omdat slechts de winnaars van de series en herkansingsrit- ten daarvoor in aanmerking komen. In de race op den weg zijn de onzen gehan dicapt. omdat het parcours over den stellen Cauberg loopt, die door de amateurs 17 maal en door de profs 27 maal moet worden be klommen enfwat bijna evenveel moei lijkheden oplevert) afgedaald. Wellicht, dat Middelkamp zich gedurende een aantal ron den in de kopgroep zal kunnen handhaven, maar tegen de Italianen en Belgen zal hij het toch moeten afleggen. In de sprint staan de Hollandsche papieren veel beter genoteerd; bij de amateurs zijn Ooms, Van de Vijver en Derksen allen in staat de sterkste tegenstanders te overwinnen. Tac tisch is Ooms de beste van die drietal, terwijl wat snelheid betreft de ,,coming-man" Derk sen de matador is. De wereldkampioen Van der Vijver is er een tijdlang totaal uit geweest, doch zijn laatste resultaten duiden er op, dat hij weer in vorm komt. Het is alleen jammer, dat de Roosen daler zich zoo dikwijls den wil van zijn tegen stander laat opdringen en de race door ge brek aan doorzicht verliest. Favoriet voor de zen titel is ongetwijfeld de Italiaan Loatti, die zoowel Ooms als Van der Vijver enkele malen heeft verslagen, o.a. op den laatsten Olympi- schen Dag. Bij de profs, zullen het kampioenschap en de regenboogtrui aan Scherens of Van Vliet ten deel vallen, met Richter of Gérardin als candidaat voor de derde plaats. ,-Poeske" is na zijn val te Parijs niet erg op den voorgrond getreden en Van Vliet heeft hem sindsdien vrij geregeld verslagen. De ge routineerde Belg hecht echter zooveel waarde aan het behouden van den titel, dat hij zich elk jaar met gedeeltelijke veronachtzaming van zijn resultaten in andere matches vol komen op het wereldkampioenschap concen treert en daarvoor een speciale training volgt. Het zou ons dan ook niet verwonderen, als Scherens wederom als eerste zou eindigen. ZWEMMEN. EUROPA—VEREENIGDE STATEN. Fischer vervangt Hoving. Uit Berlijn: Hoving de Europeesche kam pioen op de 100 Meter borstcrawl. zal in de Europeesche ploeg, waarin hij was opgesteld voor der. werelddeelenzwemwedstrijd Europa- Vereenigde Staten op Zaterdag en Zondag a.s. te Berliin, vervangen worden door den Duit- scher Fischer, die dus in plaats van onze landgenoot driemaal tegen den wereldrecord houder Peter Fick zal moeten uitkomen. PETER FICK WINT TE BREMEN. Woensdagavond zijn te Bremen internatio nale zwemwedstrijden gehouden, waaraan en kele Amerikaansche zwemmers deelnamen. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl: 1 Peter Fick (V.S.) 59.3 sec.; 2 Fischer (D.) 59.7 sec. 400 meter borstcrawl: l Ralph Flanagan (VB.). 4 min. 51.7 sec.; 2 Plath (D.), 4 min. 57 sec. 100 meter rugslag: 1 Schlauch (D.), 1 min. 9 sec.; 2 Neunzig (V.S.) 1 min. 10.6 sec. 200 meter schoolslag: 1 Balke (D.) 2 min. >4 sec.; 2 Werson 'V.SJ 2 min. 53.7 sec. 3 maal 100 meter borstcrawl estafette; 1 VB. (Jaretz, Wolf, Fick) 3 min. 1.6 sec.; 2 Duitschland. SMITSHUIJZEN NAAR BERLIJN. Op 27 Augustus zal de zwemwedstrijd ..Dwars door Berlijn" over een afstand van 5Y* K.M. worden gehouden. Zwemmers uit zes landen hebben ingeschreven: Nederland zal op de zen lange-afstandswedstrijd vertegenwoordigd zijn door Sniitshuijzen. Frankrijk zendt Daze, den winnaar van „Dwars door Brussel"; Italië vaardigt vier. Denemarken en Zweden ieder drie zwemmers af. ZEILEN. WEDSTRIJDEN HAARL. JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt haar na tionale en onderlinge zeilwedstrijden op Zaterdag 3 en Zondag 4 September op het Noorder Buitenspaarne en den Mooien Hel. CRICKET. Het Flamingo Juniores-tournooi. Eindwedstrijden aan de Spanjaardslaan. De volgende clubs zullen ditmaal aan het juniores-tournooi van de Flamingo's deelne men: A.C.C.. Ajax (L.). Excelsior. Haarlem. H. B. S.. H.C.C.. Hermes-D.V.S., Rood en Wit C. H. C., Sparta, V.O.C., V.R.A.. en V.V.V. In verscheidene plaatsen van ons land heb ben op Maandag 22 en Dinsdag 23 Augustus de voorronden plaats. De eindwedstrijden wor den op 26 en 27 Augustus op het terrein aan de Spanjaardslaan gespeeld. ROOD EN WIT—A.C.C. (AMSTERDAM). A.C.C. wint den toss en gaat eerst batten Het begin is niet ontmoedigend voor Rood en Wit. want op 8 zijn reeds twee wickets neer. Doch dan zetten SeÜes en Disselkoen een grooten stand op. Vooral laatstgenoemde slaat er geducht op los. Hij heeft echter niet over pech te kla gen als hij eenige malen van 'n gemakeklijke kans gemist wordt. Op 126 moet hij eindelijk vertrekken, wanneer hij goed door Kamminga op het bowlen van mr. Davidson wordt ge vangen. Hij scoorde 79 runs, waaronder 12 'vieren en 2 zessen. Op 199 sluit A.C.C. voor het verlies van 8 wickets. In de dubbele cijfers kwamen nog: Selles 30, .W v. Weelde 21, H. v. Weelde 29, J. Immig 13 not out. Extra's 8. Bowlingcijfers: de Jong 2-52, Kleyntjes 233, v. Booven 3—54, mr. Davidson 233, Hackenitz 04. Bij Rood en Wit is het een komen en gaan Alleen de veteraan Van Booven weet stand te houden. Met den laatsten man op de mat, wordt de grootste stand van de Rood en Wit innings opgezet n.l. 22 runs. Het totaal werd met inbegrip van 1 extra 53. Hiervan hadden v. Booven 21 en de Jong 12 not out. Bowlingcijfers: Nauta 116, H. v. Weelde 49, W. v. Weelde 13, Disselkoen 23, Im mig 04, Meyer 014, Bouwen 14. INGELSE'S ELFTALMILL HILL PARK. Men meldt ons uit Londen: De tweede wedstrijd, dien Ingelse's elftal op zijn Engelsche tournee Woensdag speelde is in een draw geëindigd. Het was de tijd, die een Engelsche nederlaag voorkwam. Wederom won Ingelse den toss; hij koos batten. Stolk en Bouvy speelden zeer voor zichtig. Op 37 kwam de scheiding, toen Stolk voor een rustige 15 gebowld werd. Hierna trad een collapse in. Óp 53 waren 4 wickets neer, waarna Bouvy en Barry de 100 op brachten. Bouvy werd toen voor een geduldige 49 gevangen; spoedig daarop sneuvelde Barry voor een nuttige 24. Wederom vielen de wickets snel, doch aan voerder Ingelse hield taai stand, zoodat het. totaal nog op 148 sloot, waarbij Ingelse 26 i\.o. scoorde. Bowlingcijfers Mill Hill Park: Howarth 434, Turner 535, Smith 124, Hatfield 1—26. Hatfield en Head (resp. 38 en 17) begonnen goed voor de gastheeren, zoodat het er bij den stand 72 voor 3 weinig rooskleurig voor onze landgenooten uitzag. Maar Stolk (6— en Terwie! (449^ kregen hierna de overhand De Engelschen zaten toen heel krap maar bi; den stand 13410 (er werd 12 tegen 12 ge speeld) was de tijd om. CRICKET IN ENGELAND. De Australiërs spelen te Aldershot een twee- daagschen wedstrijd tegen the Army. De offi cieren scoorden 113 «Fleetwood Smith 462) tegen Australië 2115. De stand in de county-matches is na den eersten dag: Derbyshire 287 tegen Hampshire 312 (gestaakt wegens slecht licht). Gla morgan 100 tegen Lancashire 383. Kent sloeg tegen Leicestershire 519 bijeen, waarvan B. H. Valentine een dubbele century 242; C. H. Knott was met 108 de tweede amateur, die in deze innings een honderd scoorde. Middlesex 2376 staat er goed voor tegen Essex, dat voor 108 aan den kant zat. Surrey scoorde te Birmingham 410 (Parker 1111 te gen Warwickshire 81. Worcestershire 146 tegen Somerset 1445. Yorkshire te Scarbo rough 346 tegen Gloucestershire 110. POSTDUIVEN. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht 234 K.M. De uitslag was als volgt: G. Stouten 1 5 15 16 29: Joh. Smit 2 3 7 12 20 31; J. Heerschop 4 6 9 10 13 19 22 23; C. Koning 8 24; S. Heitlager 11 18 28; A. Breeu- wer 14; J. v. d. Walle 17 21; J. Terhorst 25; C. v. d. Lee 26; C. Schuurhuizen 27; A. Aller liefst 30; H. J. Petter 32; F. Bottelier 33. Eerstgetoonde duif 3 uur 45 min. 12 sec. Twee heelden van den athletiekkamp DuitschlandAmerika, die door de Amerikanen met groot verschil gewonnen werd. Links een fragment van de 4 X 100 Af. estafette. Rechts ziet men den winnaar van de 5000 M. den Amerikaan Rice, bij wien de reactie op den strijd zich duchtig gelden deed. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLED! K. N. Z. B. Wederom is in een afdeeling van de zomer competitie van den kring Haarlem een be slissing gevallen. De ploeg van V.Z.V. 3, met aan het hoofd doelman Wevers heeft het klaar gespeeld, alle wedstrijden te spelen zonder er één te verliezen. Slechts twee wedstrijden, tegen H. P. C. 5 en H.Z.V. 1, werden gelijk gespeeld. De laatste en beslissende ontmoe ting tegen K. Z. uit Beverwijk werd ook ge wonnen, zij het met slechts klein verschil. Het doelgemiddelde van de Velsensche ploeg be wijst wel, dat er schot in de voorhoede zit en ook de acht doelpunten tegen is het vermel den waard. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. V.Z.V. 3 12 10 2 0 22 52— 8 K. Z. 1 10 6 2 2 14 25—10 -H. P. C. 5 8 5 2 1 10 26—19 (2 verliespunten) D. W. R. 4 10 5 0 5 10 26—14 Velserend 10 3 1 6 7 13—29 H.Z.V. 1 12 2 2 8 6 21—44 H.V.G.B. 5 12 1 1 10 3 11—49 3—2 3- 1—3 1—3 Uitslagen: Velserend—H.V.G.B. H.Z.V.Velserend D.W.R. 4—K. Z. 1 H.V.G.B. 5—H. P. C. K.Z. 1—V.Z.V. 3 Voor de eerste klasse werd slechts éen wed strijd gespeeld. D.W.R. 3 won van H.V.G.B. 4 met 2—0. De Vrijdagavond te spelen wed strijden D.W.R. 3Zandvoort en H.P.C. 4- Haarlem 3, zullen in deze afdeeling. waarin Zandvoort ook nog een goede kans maakt, de beslissing omtrent de eerste plaats nader bij brongen. Zandvoort moet nog tweemaal tegen H. V. G. B. 4 en nog tegen D.W.R. 3, D.W.R. 3 tegen Zandvoort, Haarlem 3 en H.P.C. 4. In de derde klasse is doordat eenige wed strijden ongeldig verklaard moesten worden, eenige stagnatie gekomen. H.Z.V. 2 is door een 21-overwinning op K.Z. 2 kampioen van de derde afdeeling geworden. gesp. gew.gel. verl. pnt. v.-t. H. Z. V. 2 10 8 1 1 17 31—9 V. Z. V. 4 8 4 0 4 8 15—22 Halfweg 2 5 4 0 1 4 16—4 (4 verliespunten.) K. Z. 2 7 1 3 3 5 10—12 D. W. R. 5 7 1 1 5 3 9—16 Velserend 8 1 0 7 2 13—31 1—1 0—7 4—1 K. Z. 1—H. P. C. 5, 7.30 uur. H.P.C. b—Velserend. 7.30 uur. D. W. R. 5—Halfweg 2, 7.00 Uitslagen: K. Z. 2—D. W. R. 5 VelserendHalfweg 2 Dames: D. W. R. 2—H. P. C. 2 Ingelaschte wedstrijden: 18 Augustus: Halfweg 2V.Z.V. 4 8 uur. 22 Augustus: Velserend 1H. P. C. 5, 7.45 uur. 23 Augustus: 24 Augustus: 24 Augustus uur. 26 Augustus: H. P. C. 4—H. V. G. B. 4, 7.30 uur. 26 Augustus: Haarlem aH. P. C. a., ?.30 uur. 30 Augustus: H.V.G.B. 4—Zandvoort, 7.15 uur. (DAMES) D. W. R.—H. P. C. (1—1). Hoewel de Waterratten-dames ook in haar laatsten competitiewedstrijd ongeslagen zijn gebleven, zullen zij in de komende promotie wedstrijden toch heel wat beter moeten spelen willen zij succes hebben. Beide partijen hadden Woensdag eenige in valsters. De strijd gaat vrij gelijk op, maar toch worden de eerste schoten op het H.P.C. doel gelost, voorloopig zonder succes. Bij een H.P.C.-aanval is het mej. Carpen- tier. die de score opent. (01). Na de rust is H.P.C. het eerst in den aan val, doch de Waterratten-doelverdedigster geeft aan de Heemsteedsche dames geen kans. Langzamerhand wordt H.P.C. geheel terug gedrongen. Wanneer mej. Pront na keurig spel van mej. Kuiper den bal toegespeeld krijgt, maakt zij geen fout. (11) Met de Waterratten in den aanval komt het einde. H. P. C. 2—HET IJ 2 (1—7). Voor de finale van den waterpolodag van U.Z.C. bonden Woensdag de H P.C.-reserves den strijd aan tegen de U-reserves. Reeds in de eerste minuut scoorde het IJ door toedoen van Geerling, toen keeper Van der Toorn zich liet verschalken. Tegen de rust vergrootte het IJ den stand tot 0—2. waarna Kemper een kans kreeg, die hij door te laag plaatsen verknoeide, Na de hervatting verhoogde Het IJ de score tot 07. Het was door een schot van Ten Hacken, dat de eer gered werd. De eind stand werd daardoor 17. Door dezen uitslag wonnen de Het U-re serves den eersten prijs in afd. B. van het U.Z.C.-tournooi en H.P.C. 2 den tweeden prijs. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB „KIJK UIT". Uitslagen medaile-wedstrijden. PersoonKraaiehage 20 Mastenbroek—Nieuweburg 20 Rei erBogaard 20 KlaverReier 20 NieuweburgDikkeboom 02 TempelmanLeuffen 02 KraaiehageTempelman 20 Klaver—Leuffen 20 MastenbroekKraaiehage 02 HAARL. R. K. DAMGENOOTSCHAP. Voor de onderlinge cmbkampioenscnappen werden de volgende partijen gespeeld: M. Herben—W. v. Wort 2—0 G. ZeeuweT. v. Wort 20 Th. BandsmaC. Heesakkers 02 P. IJzermansG. Eising 02 J. LucasP. IJzermans 20 G. KraakG. Zeeuwe xx Wegens omstandigheden wordt de jaarver gadering welke 22 Augustus zou plaats heb ben een week uitgesteld. GYMNASTIEK. TURNLUST. Bovengenoemde vereeniging houdt haar jaarlijkschen onderlingen athletiekwedstrijd om den wisselbek^r voor dames op Vrijdag avond 19 Augustus as. te 7 uur. De volgende nummers zullen worden verwerkt: 100 M hardloopen. kogelstooten. discuswerpen, hoog- en verspringen. De wisselbekerhoudster, mej. J. M. Heek, zal weder trachten dien in het bezit te krijgen. VOETBAL. ESTLAND—FINLAND (1—3). Uit Reval: Woensdag is te Reval de voet ballandenwedstrijd tusschen Estland en Fin land gespeeld. Vóór de rust wisten beide elftallen eenmaal te scoren. In de tweede helft scoorde Finland nog tweemaal, zoodat het einde met een 3—1 overwinning voor de gasten kwam. HET WESTERKERK-TOURNOOI STORDIVOGELS—VELOX. In de ontmoeting tegen Velox komt Storm vogels uit met: Hollenberg, Tol, Haak Jr., Bravenboer, Prins, Gerrits, Van Pel, Goedhart, Schoorl, Woudenberg, Opbergen. STORMVOGELS 2—MEERVOGELS. Op de serie-wedstrijden van Zaanlandia speelt Stormvogels 2 Zondag a.s. een opluiste- ringswedstrijd tegen* Meervogels. Het elftal der Umuidenaren is als volgt: Akkerman, Van Dongen, Visser, Heilig Jr., Kuiper, Keersemaker, Verc%.m, Schipper, Schelvis, Cupido, LaroS. D. W. S.HAARLEM (34) Met invallers voor Kammeijer. De la Mar en Verhappen speelde Haarlem Woensdagavond in Amsterdam een liefdadigheidswedstrijd te gen DWS, dat ook eenige invallers telde; ze miste o.a. Caldenhove. Het was een zeer nuttige oefenpartij, waarin Haarlem het meest aanvallend was. Niettemin nam DWS uit een vrijen trap de leiding. Twee minuten yoor rust maakte Smit met een fraaien kopbal gelijk; in de volgende minuut zorgde Ninaber er voor, dat de rust met 21 voor Haarlem kwam. Dadelijk na de hervatting maakte Stiphout er na een hoekschop 1—3 van. Het spel van Haarlem zakVB toen een weinig af, waarvan DWS profiteerde door tweemaal te scoren. Blijkbaar hadden de roodbroeken dezen prik kel noodig om tot meer activiteit te komen, want het doel van DWS werd hierna weer ge weldig onder schot genomen; vooral Van der Hulst had hierin een groot aandeel. Een van zijn kogels was den DWS-keeper te machtig. Een doelpunt van De Winter werd wegens buitenspel niet toegekend; den scheidsrechter ontging daarna een doelpunt na een hard schot van Ninaber, dat via de lat in doel sprong en toen werd weggewerkt. Het einde kwam met een verdiende 43 overwinning voor Haarlem. ZEILEN. DE SNEEKWEEK. Vijfde dag mislukt. De vijfde dag van de Sneekweek de ver maarde Sneeker hardzeildag. is mislukt. Voor het grootste deel is dit te wijten aan de stormvlagen en hevige regenbuien, welke on ophoudelijk over het Sneekermeer joegen, waardoor vooral in de kleinere klassen onmo gelijk gestart kon worden. Nadat des morgens met een uur vertraging de teamwedstrijden in de regenboogklasse en twaalfvoetsjollen- klasse waren gehouden, startten nog twee 16 M2 klassen, nl. de B 1 en B 2 klasse. Van de eerste P-klasse passeerde geen enkele deel nemer de finish Daarna werd de wind nog steeds sterker en tenslotte werden de regenbuien zóó hevig, dat het bestuur moest besluiten, de wedstrij den voor onbepaalden tijd uit te stellen. La ter op den middag startten alleen nog de re genbogen, de draken en de 30 M2 klassers; de wedstrijden in de kleinere klassen werden af gelast. Voor den teamwedstrijd van de twaalfvoets jollen bleef het team van Loosdrecht weg. maar het werd vervangen door een Kaag team. Het team van de K.Z.V. Sneek ge raakte spoedig onvolledig, daar de Ree uitviel, waarna later ook de andere Sneeker opgaf. De Z.Z.V. met de „Doordrijver" van Idema en de „Beroeboe" van Bier won dezen eersten wedstrijd met 10 1/10 punt. Het Kaag team kreeg 5 punten. In den teamwedstrijd Friesland—Holland in de regenboogklasse stond het er aanvan kelijk voor de Friezen slecht voor, want spoe dig na den start viel de „Windekind" en de „Waterrot" wegens averij uit, waardoor nog slechts drie Friesche booten in den strijd waren. Ondanks deze ernstige handicap won nen de gastheeren en wedstrijd met 1/10 pnt verschil. De volgorde van aankomst was nl. Hennie, st. Hendriks (Friesland), 2, Schelm, st. Van Dijk (Friesland), 3. De Swan st. Zuiderbaan (Holland), 4. Dolfijn, st. Vro lijk (Friesland), 5. Leede III, st. Van der Mey. (Holland), 6. Saenden, st. De Wit (Hol land), 7. Jan van Gent, st. Loopult (Holland), 8. Duke, st. Van der Velde (Holland), Friesland behaalde 26 1/10 pnt. Holland 26 pnt. In de 30 M2 klasse verkreeg Van Gooi met de „Corrie" den Hibma-beker definitief in zijn bezit, daar hij dien voor de vierde maal won. WIELRIJDEN. NIEUW WERELDRECORD KILOMETER DIET VLIEGENDEN START. De bekende Italiaansche wielrenner Bat- tesini heeft Woensdagmiddag op de Vigorelli- baan te Milaan pogingen gedaan om het wereldrecord over 1 kilometer met vliegen den en met staanden start op zijn naam te brongen. Alleen het eerste wist hij te ver overen. H. reed den kilometer met vliegenden start in 1 min, 5,2 sec.; het oude wereldrecord stond sedert 1935 op naam van den Franschman Michard met 1 min. 6,2 sec., eveneens op de Vigorellibaan gevestigd. TRAININGSRIT VAN EXCELSIOR. Woensdag werd er een trainingsrit gehou den over een afstand van 25 K.M. Er vielen vele renners uit door het zeer ongunstige weer. Het lukte J. Smit. K. Verbeek en J. Westbroek een voorsprong te nemen. De twee laatstgenoemden kregen een inzinking en vielen terug in in het derde peloton. De uit slag werd; l. J. Smit. 2 J. Bonken, 3. J. Jas. 4. K. Verbeek. 5. J. Westbroek. As. Zondag wordt er een jubileum-boottocht georganiseerd naar aanleiding van h*t 3-jarig bestaan naar Alfen aan den Rijn. Vertrek van den Koudenhorn te 7.15 uur. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Oonderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10