Dickieslaateen raad in den wind Sudeten-Duitschers ontevreden over de nieuwe voorstellen van Praag. DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1938 HAAREEM'S DAGBE'AD Dreigementen van afgevaardigde Kundt. Partij zal niettemin de onderhandelingen voortzetten. In de Woensdag te Praag gehouden bijeenkomst der gedelegeerden van de Sudeten-Duitsche partij met de mi nisters, leiders der politieke depar tementen, heeft de Sudeten-Duitsche afgevaardigde Ernst Kundt „namens de door Konrad Henlein met de on derhandelingen met de regeering be laste delegatie" het standpunt uiteen gezet der Sudeten Duitsche partij nopens de op 11 Augustus door den minister-president Hodza voorge legde ontwerpen. Kundt herinnerde allereerst in twaalf pun ten aan de geschiedenis der besprekingen tusschen Praag en de Sudeten Duitsche partij sedert 12 Februari. Deze historische uiteen zetting besloot ten aanzien van 't standpunt der Sudeten Duitschers aldus: „De Sudeten Duitsche partij stemt tenslotte ln met de these der regeering, zooals die op 11 Augustus bekend werd, volgens welke de besprekingen niet meer een informatorisch karakter dragen, doch werkelijke onderhan delingen beteekenen. Het doel der onder handelingen, welke feitelijk op 11 Augustus zijn begonnen, moet zijn zich te verstaan over de principes, op grond waarvan men de structuur van den staat door een overeen komst tusschen de regeering eenerzijds, als vertegenwoordigster der staatsmacht en het Tsjechische volk, en de Sudeten Duitsche partij, als vertegenwoordigster der gemeen- shchap van Sudeten Duitschers anderzijds zal transformeeren. Wanneer eenmaal in prin cipe deze overeenstemming zal zijn vastge steld. zal men in bijzonderheden kunnen tre den over de onderwerpen van wet". Na de uiteenzetting critiseerde Kundt de Donderdagf j.l. door Hodza ingediende voor stellen en ontwerpen. Hij herinnerde er aan, dat de ministerraad er in toestemde, dat het memorandum der Sudeten Duitschers zou dienen tot basis der politieke beraadslaging op den zelfden voet als de regeeringsontwer- pen. Volgens Kundt nu volgt dit uit de regee- ringsontwerpen noch uit de jongste uiteen zetting van den minister-president. De ge lijkheid der volken is niet verzekerd. Een ra dicale wijziging in den staatsvorm wordt niet beoogd. Ongelukkigerwijze, aldus Kundt, moet ik vaststellen, dat deze regeeringsontwerpen niet veel verschillen van de traditioneele Tsjechische opvattingen en dat zij in niets beantwoorden aan de werkelijke noodzaak, terwijl zij evenmin ons standpunt, nader komen. Het is volgens Kundt slechts een wij ziging van vroegere bepalingen. De regeering heeft geen administratieve hervorming op het oog. Ik beweer, dat op dit punt ons ontwerp en het ontwerp der regeering niet met elkander in overeenstemming zijn te brengen, aldus Kundt. Wij willen een gemeenschappelijk bestuur door een reglementaire samenwerking der in de republiek wonende volken. Volgens de Tsjechen moet het Tsjechisch de taal zijn. Volgens ons moet er rechtsgelijk heid zijn voor de talen van alle volken. Kundt besloot: hoewel er een kloof bestaat tusschen onze opvattingen en die der regee ring blijven wij bereid de onderhandelingen voort te zetten over de middelen, welke den staat zullen kunnen transformeeren, waarbij wij ons houden aan de acht punten van Karls bad". De uiteenzetting van afgevaardigde Kundt eindigde met nauwelijks ver holen dreigementen. „Wij maken u op merkzaam op het feit. dat het ge duld der Sudetenbevolking. die zich nog geen rekenschap heeft kunnen geven van uw goeden wil, niet zoo groot is als de uwe". Tot slot verweet Kundt de regeering niet di rect het z.g. manifest der Tsjeclio Slowaaksche officieren te hebben gedesavoueerd. Daarom moest hij, Kundt, er op opmerkzaam maken, dat de onderhandelingen slechts kpnnen wor- Duitscliland wenseht betere handelsbetrekkingen met Amerika Ideologische verschillen mogen geen belemmering vormen, aldus staatssecretaris Brinckmann. De staatssecretaris in het Duitsche rijks ministerie voor economische zaken, Rudolf Brinckmann, heeft tijdens een Woensdag ge houden bijeenkomst van de Amerikaansche Kamer van Koophandel in Duitschland den wensch uitgesproken, dat de economische be trekkingen met Amerika zouden verbeteren. Spreker richtte zioh tegen de in Amerika op het plan van Schacht uitgeoefende critiek. Om «teviezenredenen moet Duitschland inkoop en verkoop Ln evenwicht brengen. Sprekende over de vijandigheid der Amerikaansche open bare meening jegens de ideologie van het natlonaal-socialisme, zei spreker ten slotte, dat Duitschland voor zich het recht moet opeisohen zioh te organiseeren naar eigen wcnsch. Ideologische verschillen moeten geen belemmering vormen voor de handelsbetrek kingen. ESKADER RICÏITHOFEN DEMONSTREERT VOOR GENERAAL VUILLEMIN. Begeleid door generaal Milch. luitenant-ge neraal Stumpff. generaal-majoor Udet heeft de chef van de Fransche luchtmacht, gene raal Vuillemin gisteren te Berlijn een bezoek gebracht aan het eskader Richthofen. dat voor den Franschen gast eenige demonstraties gaf. Vuillemin verleende voorts een onder scheiding aan de vier vliegers, die verleden week met den Condor den Oceaan in beide richtingen overgestoken hebben. Met den Con dor vertrok generaal Vuillemin vervolgens naar Leipzig, vanwaar hij naar Augsburg zal doorreizen ter bezichtiging van de Beiersche vliegtuigfabrieken. den voortgezet, indien van de zijde der Tsje chische pers, der Tsjechische organisaties en der staatsorganen, zoomede door passende maatregelen van de zijde der regeering en der Tsjechische regeeringspartijen vooral ook in het openbaar deze goede wil wordt betoond. „Aan de Sudeten-Duitsche verlangens tegemoet gekomen". PRAAG, 17 Aug. (A.N.P.) Van welingelich te Tsjechische zijde wordt medegedeeld, dat na de derde bijeenkomst der regeering met de Sudeten Duitschers de toestand als volgt is te beschouwen; Door zekere overschatte fei ten. zooals b.v. het artikel in het orgaan der officieren Dustojnicke Listy en eenige pers commentaren, waarin afkeuring werd geuit schenen de onderhandelingen bedreigd. Het scheen echter, dat deze feiten in geen enkel opzicht de positie der regeering betroffen. Ra dicale elementen hebben niet deelgenomen aan de besprekingen. Het was daardoor mo gelijk een vriendschappelijker houding aan te nemen tegenover de voorwaarden der Sude ten Duitsche partij. Dr. Milan Hodza. Ook in de administratieve kwesties kon men tegemoet komen aan de behoeften der Sude len Duitschers. De besprekingen der Sudeten Duitschers met Lord Runciman hebben dit goede resultaat ge had, dat zij een gunstige uitwerking hebben gehad op de redactie en formuleering der Su deten Duitsche eischen, zoodat de besprekin gen van vandaag kalm en objectief waren. Zelfs indien het duidelijk is, dat de opvat tingen uiteenloopen waren allen deelnemers aan de bijeenkomst het er over eens, dat het desondanks noodig is alle pogingen in het werk te stellen om tot een gemeenschappelijke opvatting te konijn. Nóg deze week, waarschijnlijk Vrijdag, zal de minister-president een onderhoud hebben met afgevaardigde Kundt. om den datum vast te stellen voor de volgende ontmoeting van regeering en delegatie. De regeering was vandaag vertegenwoordigd door den minister-president en de ministers Derer Justitie) en Franke (Onderwijs), die door de commissie van ministers der politieke departementen belast waren met de onder handelingen. Amerika's populairste radio spreker jubileert. Lowell Thomas, de man die alle problemen weet te verklaren. Lowell Thomas staat op het oogenblik op het hoogtepunt van zijn succes. Van de populariteit van dezen man kan men zich buiten de V.S. geen voorstelling maken. Hij is degeen, die iedere week een paar maal de gewichtigste gebeurtenissen van Amerika en de wereld voor de radio bespreekt en verklaart! En wanneer men veronderstelt, dat 80 millioen menschen naar hem luisteren is dat cijfer nog te gering geschat. Thomas heeft namelijk het geheim ontdekt om de moeilijkste problemen zoo naief en duide lijk te vertellen, dat ook de eenvoudigste mensch begrijpt, waarom het gaat. Thomas maakt niet, zooals de beroemde gestorven Will Rogers grappige en ironische opmerkingen, die zoo te zeggen als een zoeklicht op de gebeurtenis sen schijnen, maar hij vertelt droog en zake lijk maar zeer begrijpelijk. Hij is een bereisd mensch en kent niet alleen Europa, maar ook Azië. en zijn commentaren gelijken op geo grafische verklaringen, waarin hij tegelijkertijd over volk godsdienst, enz. in korte bewoordin gen dat vertelt, wat de „doorsnee" Amerikaan weten wil. n.l. niet te veel en niet te weinig. Thomas, die op 15-jarigen leeftijd als goud zoeker begon en door borden wasschen zijn geld voor een universitaire opleiding verdien de, was reeds in 1916 een der bekendste journa listen op de hand van Wilson met wien hij naar Europa reisde. Later begeleidde hij den prins van Wales op zijn reis naar Indië en maakte toen de langste vlucht over Europa, Afrika en Azië, die een passagier ooit gemaakt heeft, n.l. een trip van meer dan 25.000 Engel- sche mijlen. Deze man is een wandelende encyclopedie voor de Amerikanen. Ze behoeven niet op te zoeken, wat de Gele Rivier is want hij vertelt het hun en over den toestand in Midden- Europa beschrijft hij hun een kaart, cfle het overbodig maakt er een atlas bij te halen. Millioenen Amerikanen zouden niets van de heerschende toestanden begrijpen als ze Tho mas niet hadden, die hun alles verklaarde. Weinig menschen zullen bij een 10-jarig jubi leum dan ook zoo gevierd worden als de radio spreker Lowell Thomas. Verdediging: van Hankau tot het laatste. TOKIO. 17 Augustus. Volgens een bericht uit Hongkong schijnen Tsjang Kai Sjek en de Russische ambassa deur het er over eens te zijn gewor den. dat Hankau en ook het gebied bij Woehan tot het laatste verdedigd zal worden. Gemeld wordt, dat de ambas sadeur nooit van Moskou volmacht heeft gekregen om te eischen, dat Tsjang Kai Sjek zijn dictatorschap zou laten varen, maar dat hij moest aandringen op nauwere samenwerking op militair en diplomatiek gebied. 3\egriii machtiger dan voor de kahinetsreorganisatie. Baskische en Catalaansche invloed verkleind. Men ziet te Parijs, aldus Havas, in de Spaan- sche regeeringscrisis en haar oplossing het be wijs, dat Negrin vastbesloten is krachtig te regeeren en dat hij onder de tegenwoordige omstandigheden de van constitutioneel stand punt zelfs gerechtvaardigde, bezwaren, die zijn optreden minder doeltreffend zouden kunnen maken, van secundair belang acht. Het con flict, dat leidde tot het aftreden van Aygade en Irujo. was een conflict over een vraagstuk van jurisdictie. Er waren besluiten genomen door de regeering, die eigenlijk tot de bevoegd heid hadden behoord van de Catalaansche generaliteit en van de Baskische regeering. Prof. Negrin heeft de afgetreden ministers vervangen door persoonlijkheden, die tot dus verre geen op den voorgrond tredende rol had den gespeeld en die, ondanks hun Catalaan sche en Baskische afkomst, deze beide landen slechts zwak vertegenwoordigen. Het schijnt dus. dat de richting van Negrin de overhand krijgt over het particularisme van de Cata laansche en Baskisohe politici. In een officieele nota van Barcelona wordt medegedeeld, dat Negrin vertrokken is naar Zürich voor het physiologisch congres. Dit wordt in Barcelona beschouwd als een bewijs, dat de premier er zeker van is. dat hij het land achterlaat in een normalen politieken toestand en in een militairen toestand die geen ongerustheid wekt. Minister Del Vayo zal Negrin tijdens diens afwezigheid vervangen. HOE SCHUURPAPIER WORDT VER VAARDIGD. Eén vierkante centimeter fijnkorrelig schuur papier is met ongeveer veertigduizend korrel tjes zand bestrooid. Om de bestrooiing vol komen regelmatig te doen geschieden en bo vendien te bereiken, dat de microscopisch kleine zanddeeltjes met de punt naar boven staan, wordt het schuurpapier in den laat- sten tijd op electrische wijze vervaardigd. Bij een dergelijk procédé wordt de papieren grond stof eerst tusschen twee walsen doorgevoerd, alwaar zij met een dunne laag lijm bestreken wordt. Daarna wordt het papier tusschen twee electroden van honderdduizend volt spanning gebracht. Vervolgens wordt het zand op het papier geblazen. Op deze wijze wor den de zanddeeltjes electrisch geladen, ten gevolge waarvan zij zich regelmatig op het papier rangschikken met de punt naar boven. De Paus antwoordt den Duce. „De Katholieke Actie is het Katholieke leven". Havas meldt uit Castel Gandolfo: De aan vallen, die den laatsten tijd gericht worden in Italië op de Katholieke Actie, hebben gis teren het onderwerp gevormd van verklarin gen, die de Paus heeft afgelegd in een rede, welke hij uitsprak tijdens een algemeene audiëntie, waar groepen arbeidsters, inge schreven bij de Katholieke Actie, uit Noord- Italië aanwezig- waren. In die rede zei de Paus o.a., dat de Katholieke Actie slechts het beeld vormt van het Katholieke leven, d.w.z. het leven zelf is van de Katholieke Kerk en dat hij niet aarzelde te herhalen, dat de Katholieke Actie zijn oogappel en de gevoe ligste vezel van zijn hart is. De Paus voegde hieraan toe, dat hij deze verklaring nog williger aflegde, aangezien den laatsten tijd iemand, die meent een mandaat te hebben, dat hij niet bezit, iets anders heeft willen zeggen, zoozeer zelfs, dat hij den paus voorhield, wat deze niet moest verwar ren". „Wij willen niets verwarren", aldus de Paus, „en wij zeggen, dat de Katholieke Actie het Katholieke leven is". Balbo brengt rapport uit over zijn Duitsche reis. Mussolini tevreden over het resultaat. Mussolini heeft gisteren maarschalk Balbo ontvangen, die hem verslag uitbracht over zijn bezoek aan Duitschland, in het bijzonder over den groei der Duitsche luchtstrijdkrach ten en de hartelijke ontvangst door Goering, de officieren en de bevolking, aldus meldt Ste- fani uit Rome. Mussolini betuigde zijn tevre denheid over het resultaat van de reis. Italiaanschr actie tegen Joodsche medici. De „Tevere" publiceert namen en cijfers. Het Italiaansche blad Tevere pu- blicert een tweede lijst met namen van in de laatste jaren naar Rome gekomen buitenlandsche Joodsche artsen. Het blad werpt daarbij de vraag op, of het geen tijd is, dat de Italiaansche organisatie van medici deze zaak ter hand neemt, vooral daar de ongeveer 40 Joodsche artsen, wier namen tot dusverre gepubliceerd zijn, alleen in Rome wonen en in geheel Italië rekening gehouden kan wor den met een veel grooter aantal buitenlandsche Joodsche artsen. De officieele statistiek over de immigratie van 1502 buitenlandsche Joden in vier en een halve maand in Milaan, heeft, aldus het D. N. B. zeer de aandacht getrokken in de Ita liaansche pers. De bladen melden thans, dat het aantal Joden van 1361 tot 1931 van rond 33.000 gestegen is tot rond 48.000. In Triest wonen per 1000 inwoners 18.5 Joden, daarop volgt Livorno met 13.3, Rome met 11.2, Flo rence met 8.2, Venetië met 7.2, Milaan met 6.9 en Turijn met 6.3 per duizend. In Napels en Palermo komt nog niet één Jood op de 1000 Italianen voor. „Numerus clausus" op de universiteiten, Naar Havas verneemt zal het aantal stu denten, dat op sommige Italiaansche univer siteiten ingeschreven zal kunnen worden, worden beperkt. Deze beperking wordt ge rechtvaardigd met de noodzakelijkheid, den studenten de gelegenheid te geven, gemakke lijker de colleges en de laboratoria te kun nen volgen. Er is op grond hiervan besloten dat het aantal studenten voor de universiteit te Rome niet grooter zal zijn dan vijftien duizend en voor de universiteit te Napels niet grooter dan tienduizend. De voorkeur zal wor den gegeven aan studenten uit de provincie.' Rome en Napels. In verband met de tegenwoordige Italiaansche rassenpolitiek ligt het voor de hand. dat, hoewel dit in het desbetreffende decreet niet wordt ge specificeerd, bij de keuze ook voor keur zal worden gegeven aan studen ten van „zuiver Italiaansch ras" en dat een „numerus clausus" voor Ita liaansche Joden zal worden ingevoerd. Steeds nieuwe terreurdaden in Palestina. Twee Britsche soldaten bij een ontploffing gedood. Woensdagmiddag heeft men in de noord westelijke omgeving van Jeruzalem het lijk gevonden van een Jood der orthodoxe ge meen te. Het slachtoffer was door steenen ge dood. Het lijk had sinds den morgen in het veld gelegen. In den afgeloopen nacht, om 12 uur. zijn dertig gewapende mannen het politiebureau te Nabloes binnengedrongen. Zij maakten vier geweren en een hoeveelheid munitie buit. Tusschen Nabloes en Jenin is een vracht auto van het leger op een verborgen „land mijn" gereden. De mijn kwam tot ontploffing Twee Britsche soldaten werden gedood, twee gewond. Met inbegrip van de slachtoffers van giste ren zijn sedert 1 Augustus ten gevolge van ontploffingen van acht landmijnen drie Brit sche militairen, acht Joden en een Arabier ge dood en vier Britsche soldaten, 17 Joden en een Arabier gewond. James Hines beschermde beruchten gangster. „Dutch Schultz" betaalde den politieken leider daarvoor 500 dollar per week! Over het proces-Hines, dat te New-York begonnen is meldt Reuter, dat de vroegere democratische leider er van beschuldigd wordt aanzienlijke bedragen in ontvangst te hebben genomen van den gangster Dutch Schultz. Door zich politieke bescherming te verzekeren heeft Schultz in 1933 45.000 dollars per dag ontvangen. Hines kreeg 500 dollars per week. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Spoedig hadden de twee vrienden het roeibootje in het water geduwd. Kom mee. Dickie, zei Snorretje, laten we gaan kijken of we dat monster kunnen vinden. Dickie zette zich achter de riemen en Snorretje ging op de punt staan, terwijl hij spiedend naar het water van het onheilspellende meer keek. Dickie iiet voor een oogenblik de riemen rusten. Ik geloof er niets van, dat wij vandaag nog iets van het monster zullen zien. Snorretje haalde de schouders op. Als dat zoo is, is er eigenlijk nog niets gebeurd. Ik geloof Daar Snorretje voortdurend over het water was blijven kijken, zag hij plotseling een kleine draaikolk voor zich. Met trillende vingers wees hij er naar. Dickie!! Kijk eens! Ik geloof Met angstige oogen keek ook Dickie naar het vreemde verschijnsel. Franco's antwoord op liet Britsche vrijwilligersplan. Algemeene toon volgens Reuter hoopgevend. De volledige tekst van het antwoord van generaal Franco op het Britsche vrijwilligersplan, waarvan een resumé reeds in het bezit der Britsche regee ring is, zal waarschijnlijk Zaterdag in de Engelsche hoofdstad arriveeren. Reuter verneemt, dat de algemeene toon van Franco's antwoord hoop gevend mag worden geacht. Het do cument bevat zekere voorstellen of voorwaarden voor de toepassing van het plan. Uitvaart van pater Hlinka vindt Zondag plaats. Directorium van vier afgevaardigden en twee senatoren zal den leider vervangen. Het stoffelijk overschot van den leider der Slowaaksche autonomisten, pater Hlinka zal Zondagmiddag ten grave gedragen worden. De stad Ruzomberok belast zich met de plech tigheid. Vijftigduizend menschen worden bij de uitvaart verwacht. Ook minister-president Hodza. alle Slowaaksche ministers en vertegen woordigers uit Polen en Roemenië, zullen, naar men verwacht, aanwezig zijn. President Benesj heeft een telegram van deelneming gezonden aan de nicht van den overledene en aan den burgemeester van Ru zomberok, benevens aan het bestuur der Slo waaksche partij. Volgens Havas wordt thans bevestigd dat de leiding van de Slowaaksche Volkspartij toe vertrouwd zal worden aan een directorium, be staande uit vier afgevaardigden en twee sena toren. De voorzittersplaats zou worden open gelaten. Deze oplossing is. naar het schijnt, in gemeenschappelijk overleg aangenomen om een scheuring te voorkomen tusschen de oudere gematigden en de radicale jongeren. Het directorium zal heden in een constituee- rende vergadering bijeenkomen, waar het politieke testament van Hlinka zal worden voorgelezen. Hoofdpijn, Kiespijn. Sprowlrtu altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, gen. „Mijnhardtjes"2 st. lOct. Doos 50ct (Adv. Ingez. Med.) PBOCRAMMA VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1938 HILVERSUM I 1875 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten) 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Het Kovacs Lajos-orkest 'om 12.15 berichten). 2.00 Causerie met gra mofoonmuziek. 3.00 Bartho Decker's ensemble en solisten. 4,00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 „Fan tasia". 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Orgel spel. 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 Causerie „De Veluwezoom, een villastreek". 8.20 Zang en piano. 8.30 Causerie „De Neder- landsche cultuur in 40 jaar", 9.00 VARA-or- kest. 9.45 Declamatie. 10.00 Esmeralda-Septet. 10.30. Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Jazzmuziek (gr.platen). 11.55-12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 en 415,5 m. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00-9.15 Gramofoonmuziek (om 8.15 be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bij- belsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-melodisten m. m. v. solist. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.20 Vervolg concert. 2.00 Orgel concert en gramofoonmuziek. 3.00 Gramo foonmuziek (om 4.00 berichten). 4.00 Piano voordracht. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Vervolg pianovoordracht 4.30 Gramofoonmu ziek. 5.10 KRO-orkest. 6.00 Land- en tuinbouw causerie. 6.20 KRO-orkest. 7.00 berichten. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP 8.15 Gevarieerd concert. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys m. m. v. solist. 11.00-12.00 gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 m. 11.20 Het BBC-Welsh-orkest met medewerk, van soliste. 12.10 Orgelconcert. 12.40 Henry Hall's Band. 1.15 Declamatie. 1.35 Het New Hippodrome Orkest. 2.35 Pianovoordracht. 3.20 Het Carlton Hotel-orkest. 3.50 Militair orkest 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5.40 Frank Walker's Octet. 6.20 Berichten. 6.50 Voor tuinliefhebbers. 7.05 Orgelspel. 7.35 Militair orkest. 7.45 Peter Yorke's Band en solisten. 8.40 BBC-symphonie orkest met medewerking van solist. 10.00 Berichten. 10.25 Causerie Profitable fishing". 10.40 Charles Brill's or kest. 11.25 Joe Loss en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (gramofoonplaten) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9.00, 10.10 en 12.35 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 2.25 en 3.05 Gramofoonmuziek 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Zang. 5.20 Cello en piano. 6.50 Pianovoordracht. 7.05 Gramo foonmuziek. 8.35 Zang. 8 50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20—12.50 Orkestconcert KEULEN 456 M. 6:50 Gramofoonmuziek. 7.30 Omroep-Amu sementsorkest. 12.20 NSDAP-Orkest. 1.35 Om roeporkest en solisten. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Omroep-Amusementsorkest. 6.20 H. Steinbock's orkest en solisten 7.30 Instrumen taal concert. 8.30 Bergisches Landesorkest en solisten. 10.35 Omroep-Amusementsorkest m. m. v. soliste. 12.20—3.20 Omroeporkest en so listen. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Om- roepsalonorkest 1.50—2.20. 5.20 en 6.5o Gramo foonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Gra mofoonmuziek. 8.25 Omroepsalonorkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Luc Darcy's orkest. 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Om roeporkest. 1.50—2.2o. 5.20 en 6.35 Gramofoon muziek. 7.10 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Het Omroeporkest en -koor 10.30 Cabaretpro gramma. 10.4511.20 Dansmuziek (gramo foonplaten) DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Otto Kerm bach en Carl Woitschach met hun orkesten. 10.20 Berichten. 10.50 Cello en piano. 11.05 Berichten. 11.20 Zie Keulen om 10.35. 12.20—2.20 Nachtconcert. (Van 1.15—l.2fi Tijdsein).

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 6