Kleine Entente komt te Bied bijeen. Kinder-Pension Uw Costuum keeren? ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938 HA ARE EM'S DAGBE'AD 2 Bescherming der burgerbevolking in lijden van oorlog. Rapport op het International Law-Congrcss te Amsterdam. Op het 29ste congres van de International Law Association in 1936, is door een Neder- landsch comité voorgesteld zekere lijnen uit te stippelen ten einde in tijd van oorlog te komen tot het afbakenen van veiligheidsgebie den voor sommige categorieën non-combat tanten. waarvoor natuurlijk de noodige inter nationale overeenkomsten in tijd van vrede zouden moeten worden gesloten. Het bezwaar van sommige deelnemers aan het toen te Parijs gehouden congres was. dat dergelijke overeenkomsten implicite een goed keuring van luchtbombardementen e.d. in het algemeen zouden Inhouden. Door een daartoe ingestelde internationale commissie wordt thans een nieuw ontwerp verdrag aan het de volgende week te Amster dam te houden congres aangeboden. Het gaat thans in de eerste plaats om het vastleggen van cenige groote lijnen; het be palen van een definitieve redactie moge naar het inzicht van de stellers hoofdzakelijk aan de betreffende regeeringen worden overgela ten. Deze regelen komen ongeveer neer op het navolgende: In art. 1 wordt uitdrukkelijk bepaald, dat de burgerbevolking geen oorlogsobject mag vor men. het begrip .burger bevolking" wordt tevens nader gedefinieerd, terwijl art. 2 het bombardeeren van ,open" plaatsen verbiedt. Luchtbombardementen ter terroriseering van de bevolking worden in het bijzonder verboden, slechts op militaire objecten mag worden gericht. In het algemeen wordt even eens verboden het gebruik van chemische, brandstichtende en ziekte-verwekkende pro jectielen. Reeds tijdens vrede, doch ook in oorlogstijd kunnen door een regeering „veiligheids-zones" worden geschapen, waarin slechts onderge bracht mogen worden personen ouder dan 60 en jonger dan 15 jaar, vrouwen, en gebrekki- gen, met het te hunner verzorging benoodigde personeel. Technische aanwijzingen omtrent inrichting en kenbaarmaking dezer „zones" worden ver der nog gegeven. Constateert een der controleerende organen overtreding van de, met betrekking tot de „vei ligheids-zones" voorgeschreven regelen, dan wordt dit door den president van het voor noemde hof ter kennis van de oorlogvoerende partijen gebracht, waarna deze het recht heb ben den betrokken staat mede te deelen. dat zij de ..veiligheids-zone" niet meer erkennen, met alle gevolgen van dien. Van andere inbreuken op dit verdrag, wordt door partijen wederom kennis gegeven aan den voornoemden president, die een neutrale com missie voor onderzoekt benoemt, welke com missie aan het permanente hof van Internatio nale Justitie rapport uitbrengt. Na een zoo kort mogelijke procedure volgt een uitspraak van dit hof, waarin het zekere maatregelen, tegen den overtreder te nemen, aanbeveelt Met name kan het aan andere staten het recht verleenen de tegenpartij van den overtreder gewapenderhand ter zijde te staan, deze financieele of materieele hulp bie den. of haar het uitoefenen van belligerente rechten ontzeggen. Daarnaast kan de overtreder veroordeeld worden tot vergoeding der schade in finan cieel opzicht door zijn overtreding veroor zaakt. Aldtis de voorstellen der commissie, welke bestaat uit de navolgende leden: prof. A. de Geouffre de la Pradelle. dr. H. Bassler. prof. C. Berezow^ki. dr. Th. Boye, capt. B. H. Liddell Hart. dr. Steven Horvath. prof. dr. U. Scheu- ner, col. med. J. Voncken. mr. K. Jansma en C. G Dehn, welke beide laatsten als rappor teurs het rapport hebben onderteekend. RAADSVERGADERING De Raad der gemeente Haarlem is op Woensdag 24 Augustus a.s. in vergadering bij een geroepen des namiddags ten lVa ure. zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeel lm gen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). 2. Balans, enz. 1937 Woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff". 3. Aanvaarding schenking Dr. A. Melchior. 4. Verkoop grond-: a. Anna van Burenlaan (W. J. Peereboom), b. Gonnetstraat (G. Sark». 5. Overneming grond: a. Van Egmondstraat, b. Wagenweg en wegverbreeding c. Zijlweg. 6. Verplaatsing woonwagenkamp. 7. Vaststelling bepalingen voor den dienst der gemeente-reiniging. 8. Aanleg banken en pergola in Noorder sportpark. 9. Verleenen bijdrage, herbouw molen „De Adriaan". 10. Adres inzake sluiting winkels op Zater dagavond met prae-advies B. en W. 11. Beroepschrift M. Pos weigering vergun ning verbouwen perceel Jan Steenstraat 73 tot winkelwoning. 12. Beschikbaarstelling schoolgebouw Nieuwe Gracht 16 ten behoeve R.K. School voor ge woon l.o. 13. Vaststelling verordening bijzondere ach tergevel-rooilijnen 14. Bebouwingsvoorschriften Baan en om geving. Benoeming: a. lid commissie van bijstand onderwijszaken (vacature-Posthumus) b- tij delijk leeraar H.B.S. a met 5-j. c., c. tijdelijk leerares Middelbare School voor Meisjes met 5-j. c., d. hoofd Beatrix-school, (Ramplaan- kwartier). Annie Hermes zingt Maandag avond a.s. Op het IT. O. V.-concert. Maandagavond a.s. zal de bekende Haar- lemsche altzangeres Annie Hermes haar me dewerking verleenen aan het 14e Volkscon cert. De verschillende malen, dat zij met ons or kest optrad, waren altijd een succes voor haar. Ook in andere plaatsen zijn haar prestaties door de pers en het publiek op hoogen prijs gesteld. In het eerste programmadeel zal zij ten ge- hoorc brengen. „Ah! Rendimi" van Francesco Rossi". Het orkest opent den avond met de frissche Symphonic No. 4 in A gr. terts (Ita- liaansche) van Mendelsohn-Bartholdy. Hot tweede programmadeel begint met de Acht Russische Volksmelodiën van A. Liadow, waarna Annie Hermes drie liederen van Hugo Wolf zal zingen, nl. „Gebet Anakreon's Grab In der Frühe" alle met orkestbegelei ding. Het orkest, dat weer gedirigeerd zal wor den door Marinus Adam. sluit den avond met de bekende Rhapsodie van Peter van Anrooy „Piet Hein" Monteur van een ladderwagen gevallen. Aan de gevolgen van den val overleden. Gistermiddag had de 49-jarige monteur bij de gemeentebedrijven J. P. F. Rip het ongeluk bij het verrichten van werkzaamheden aan het electrisch net bij den overweg in de Kerk straat te Goor, van den ladderwagen te val len. Spoedig was dr. Lieneman aanwezig, die R. op een brancard per auto naar diens wo ning aan den Markeloschen weg liet overbren gen. Kort na aankomst aldaar is R., die ver moedelijk een schedelbasisfractuur had opge- loopen. aan de gevolgen van den val over leden. Het slachtoffer was gehuwd en was vader van zes kinderen. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN" LEGER DES HEILS. Schagchelstraat 26. V.m. 10: Heiligingsmeeting. Nam. 3.30: Open luchtsamenkomst op de Raaks. Nam. 8: Groote vaarwelsamenkomst van candidaat Lasschuit naar de Leger des Heils Kweekschool. Ook de jeugd zal in deze samenkomst aanwezig zijn. Allen welkom. Leider dezer samenkomsten Ad judant E. Harinck. ZANDVOORT. NED. PROT. BOND, gebouw Brugstraat. Geen dienst. Roode Kruis vraagt helpsters. Men schrijft ons: Het Nederlandsche Roode Kruis vraagt 10.000 helpsters! Dit is de kern van een gesprek, dat wij dezer dagen hadden met dr. K. H. Offerhaus, lid van het Dag. Bestuur van het Ned. Roode Kruis en hoofd van het ziekenhuiswezen. Het doet een dringend beroep op alle wel gezinde, valide jonge vrouwen boven de acht tien jaar, om zich voor het volgen van een op leidingscursus tot Roode Kruishelpster op te geven. De tijd dringt. In oorlogstijd zijn er niet min der dan 14.000 helpsters noodig voor de hulp ziekenhuizen. Behalve zijn steeds groeiende vredestaak, heeft het Roode Kruis ook zijn groote oorlogstaak: de algeheele verzorging en verpleging van gewonde en zieke militairen in de evacuatiegebieden. Met de grondige organi satie van de uitvoering van deze taak, gezien ln het licht der moderne oorlogvoering, met in begrip van luchtaanvallen op de burgerbevol king, is men op het Hoofdbureau in Den Haag onlangs de voltooiing genaderd. De massa-opleiding van helpsters houdt ook direct verband met de onlangs met succes aan gevangen ledenwerfcampagne voor het Roode Kruis, waarbij men zich een ledental van voor* loopig 100.000 tot doel heeft gesteld. Het Roode Kruis is sedert eenigen tijd in dc openbaarheid getreden en richt zich nu onom wonden tot het Nederlandsche volk. om zoowel financieel als persoonlijk hulp en steun te ver leenen voor de schoone zaak van de verzorging en verpleging van zoowel gewonde en zieke mi litairen in oorlogstijd, als van de slachtoffers van luchtaanvallen onder de burgerbevolking Men wil bij het Roode Kruis geen onheilspro feet zijn, noch ons volk noodeloos verontrusten Maar het is niet verantwoord, om met vol ledige organisatie van de meest doeltreffende hulpverlecning te wachten tot de oorlogsramp ons overvalt. De militair-geneeskundige dienst werkt ln oorlogstijd in het operatiegebied, het Roode Kruis in het evacuatiegebied. In oorlogstijd moeten tienduizenden ge wonden en zieken door het Roode Kruis ver zorgd worden. Voor het kleinste deel is plaats in de bestaande ziekenhuizen in Nederland, op voorwaarde dat die met één vierde deel van het aantal plaatsen worden uitgebreid. Heeft een ziekenhuis bijvoorbeeld 150 bedden, dan worden daarvan 100 voor de militairen be stemd en 50 voor de burgerbevolking. Bij bij zondere omstandigheden kan dit gewijzigd worden. Wanneer een moderne oorlog uit breekt, met de gebruikelijk luchtbombarde menten op bevolkingscentra, zal er natuurlijk meer ruimte voor de getroffen burgers be schikbaar worden gesteld. Maar voor het groot ste gedeelte van de zieke en gewonde militai ren moeten overal hulpziekenhuizen ingericht worden. Daarvoor heeft het Roode Kruis een groot aantal gebouwen overal in den lande uitgezocht. Gewoonlijk zijn in een ziekenhuis op elke 100 patiënten 80 man personeel noodig (me disch, verplegings-, administratief en tech nisch personeel). In vredestijd heeft men l verpleegster voor 2y2 bed. in oorlogstijd 1 per soon op 2 bedden. Op elke 4 bedden dus 2 personen, n.l. één geschoolde kracht en één helpster van het Roode Kruis, die een speciale opleiding krijgt in de ziekenhuispraktijk. In de hulpziekenhuizen heeft men noodig op elke tien bedden vijf verplegende krachten, van wie één een geschoolde kracht is, met naast zich vier Roode Kruis-helpsters. In de hulpziekenhuizen komt op elke 100 verpleegden 71 man personeel, namelijk 3 burgerdoktoren, 10 geschoolde verpleegsters', 30 Roode Kruis-helpsters en 28 man admini stratief, huishoudelijk en technisch personeel Op deze wijze georganiseerd, heeft het Roode Kruis zijn veertienduizend helpsters noodig, waarvan er nog tienduizend moeten worden aangeworven en opgeleid. Over de bescherming van ziekenhuizen en? tegen luchtbombardementen is dezer dagen een rapport bij den minister ingediend door een commissie onder voorzitterschap van den heer R. N. M. Eykel, geneeskundig en pharmaccutisch hoofdinspecteur van de Volks gezondheid. Dit rapport, dat aanwijzingen en aanbevelingen met het oog op de beveiliging bevat, zal aan de ziekenhuizen worden ge zonden. Ten slotte valt nog de aandacht te vesti gen op de hulp, die de afdeelingen van het Roode Kruis, met haar transportcolonnes, kunnen verleenen bij de luchtbescherming. In alle plaatsen waar transportcolonnes zijn heeft men hulp aangeboden ten behoeve van de slachtoffers van een luchtoorlog. 1 O-jarig bestaan van (le Konnemer Vereeniging voor Jeugdherbergen Propaganda-avond in de Gemeentelijke Concertzaal. De Kennemer Vereeniging voor Jeugdher bergen bestaat binnenkort 10 jaar. Op Woens dag 12 October wordt in de Gem. Concertzaal een propaganda-avond georganiseerd. Spreker is prof. dr. G. A. van Poelje, voorzitter van de Ned. Jeugdherbergcentrale. Een nieuwe trek- film van de Ned. Jeugd Centrale zal vertoond worden. Mevr. Nel Oosthout declameert, mevr. Ruth Tobi en haar leerlingen voeren rhytmi- sche dansen uit. Onder leiding van den heer P. de Nobel wordt gezongen. Ter gelegenheid van het jubileum der ver eeniging is een hieraan gewijd nummer van haar orgaan verschenen De burgemeester van Haarlem dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk schrijft hierin een stuk ter aanbeveling. MODERNE HEERENHUIZEN TE HUUR. bij de HyacintenlaanZijl- weg 7 kamers, prachtig vrij uitzicht, centr. verwarming. Huur 50.— p. mnd. Hoekhuizen met garage en koelkast 58.p. mnd. Bevragen op het werk en bij S. VELDKAMP, v. Dortstraat 90, Telefoon 16373. (Adv. Ingez. Medj De Bilt voorspelt: Krachtigen tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, weinig of geen regen, iets kouder des nachts, over dag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND: Hoogste 763.0 ml. te Budapest. Laagste 735.1 m.M. te Nordoeyan. Het depressie-systeem is naar het noord oosten getrokken. De kern bevindt zich thans voor de kust van midden-Noorwegen. Over de Britsche eilanden heerscht bij stijgenden luchtdruk nog guur en buiig weer. Ook in onze omgeving en de zuidelijke Noordzee is het wat kouder geworden, terwijl bij krachtigen wind nog plaatselijk buien voorkomen. Over mid den- en zuid-Frankrijk en in Duitschland is de temperatuur sinds gisteren flink gestegen. Onder invloed van het hoogedrukgebied heerscht over centraal-Europa nog rustig, mooi weer. In Scandinavië is het regen achtig en koel. Voor morgen neemt de buiïgheid af, de .wind wordt matig, des nachts daalt de temperatuur, overdag treedt bij meestal zwaar bewolkte lucht weinig verandering in temperatuur op. BAROMETERSTAND Vorige stand 754 m.M. Stand van heden 755 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 9.57 uur; n.m. 22.36 uur. Strand berijdbaar van 15.00—20.30 uur. Zondag v.m. 11.26 uur; n.m. uur. Strand berijdbaar van 16.3021.00 uur. Maandag v.m. 0.10 uur; n.m. 13.01 uur. Strand berijdbaar van 60011.000 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Prinselijk Paar bezoekt het DotVen Paleis te Venetië. Van officieele zijde meldt men ons, dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard te Venetië het Dogen paleis hebben be zichtigd en op het Lido hebben gedineerd bij gravin Marchello. Zeil inca's XI in Engeland. De derde wedstrijd verloren. Vrijdag speelde Haarlem den laatsten wed strijd van den Engelschen toer tegen Brondes Burry C C. De Nederlanders batten het eerst, maar ver loren snel twee wickets voor 12 runs. Daarna zorgden Immlg (22) en Rijpma (19), dat aan H. de la Mar de noodige steun werd verleend. Vooral de la Mar batte weer prachtig. Elke korte bal verdween onherroepelijk naar de boundary voor 4 Van de latere batsmen ver leende Maas den Hartog (19) den noodigen steun zoodat Kleefstra op 185 voor 8 de in nings kon sluiten, waarmee hij aan Brondes- burry twee uur den tijd gaf om de runs te maken. De Engelschen, die den speler van Surrey, Murray, in de gelederen hadden, ac cepteerden de kans ten volle en sloegen de Nederlandsche bowlers naar alle kanten. In minder dan een uur tijd kwamen er 126 runs. waarvan Baker 47. En toen tenslotte Murray op 156 uit was. kostte het den Engelschen niet veel moeite meer om het Nederlandsche totaal te passeeren. Op 204 voor 7 werd gesloten. H. de la Mar had met 5 voor 57 verdienste lijke cijfers; Borrani nam 1 voor 58 en Maas den Hartog een goedkoop wicket: 1 voor 6. Op dezen wedstrijd komen we in ons volgend nummer nader terug. WIELRJJDEN. WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Vrijdagavond hadden op de Alkmaarsche Wielerbaan wedstrijden plaats. In den sprint wedstrijd voor nieuwelingen wist C. Bijster Peters te kloppen. De uitslag was: 1. C. Bijs ter. 2. Peters, 3. H. Veerman. 100 Ronden race amateurs en onafh..: 1. J. Pronk, 2. C. de Best, 3. Evers. 4. J. Burger. Koppelwedstrijd voor nieuwelingen: 1. Bos, Ottenbros, Alkmaar), 2. op 1 ronde, Peters- Bijster (Haarlem). De koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken had een spannend verloop, daar de koppels PronkEvers. De BestValkman en J. BurgerGroot elkaar geen duimbreed toegaven. De uitslag was: Koppelwedstrijd 40 K.M.: 1. J. Pronk-Evers (Alkmaar), 2 op 1 ronde C. de BestValkman (Haarlem) 11 u., 3. J. Groot- Burger (Alkmaar-Haarlem) 8 p., 4. Schell Kuilboer (Alkmaar). CRICKET IN ENGELAND. Middlesex 392 en 26-0 behield de kampioens kansen door met 10 wickets van Essex 108 en 309 (O'Connor 122te winnen. Compton (180x) Edrich G. O. Allen en Price scoorden voor Middlesex de runs. Kent 519 en 46-1 won met 9 wickets van Leicestershire 223 en 340. Wool- ley nam in totaal 11 wickets voor 116 runs, een bijzondere prestatie voor een speler boven de 50 jaar. Worcestershire 146 en 300 won met 45 runs van Somerset 196 en 205. Lee, het ope ningsbat van Somerset, scoorde twee centu ries: 109x en 107. Howorth en Martin bowlden te goed voor de overige batsmen. Warwickshire 335 en 108-3 tegen Surrey 410 en 121-5 (gesl.t eindigde in een draw. evenals Glamorgan 272 tegen Lan cashire 383. In den laatsten wedstrijd te Swan sea gespeeld kon Vrijdag geen bal gebowld worden wegens regen Sudetenvraagstuk en betrekkingen met Hongarije zullen worden besproken. PRAAG, 20 Augustus (Havas). Vandaag zal Krofta naar Bied vertrekken, waar hij de jaarlijksche vergadering van de kleine entente onder voorzitterschap van Stoyadino- witsj zal bijwonen. Op het programma van de vergadering staan de internationale vraagstukken. Krofta zal het Sudetenvraagstuk uiteenzetten, als mede de betrekkingen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije. Zuid-Slavië en Roe menië zullen Tsjecho-Slowakije op de hoogte brengen met de beteekenis van het verdrag van Saloniki, dat gesloten is met Bulgarije. Ook de betrekkingen met Hongarije zullen worden besproken. Minister Krofta. Zooals men zich zal herinneren, waren de onderhandelingen tusschen Hongarije en de Kleine Enthente ;n vollen gang toen de crisis van de Sudeten DuiLschers deze besprekin gen plotseling deed staken. De Kleine Entente had toegestemd in een herbewapening van Hongarije dat met elk der drie staten afzonderlijk een verdrag van nonagressie zou moeten sluiten, terwijl bo vendien een regeling van het minderheden vraagstuk was voorzien. Toen de crisis in Tsjecho-Slowakije uitbrak, meende Hongarije zonder tegenprestatie voor zijn minderheden in dit land gelijke rechten te zullen krijgen als de DuiLschers en weigerde derhalve met Tsjecho-Slowakije te onderhandelen. Aange zien evenwel Roemenië en Zuid-Slavië ook aanzienlijke Duitsche minderheden hebben, waren zij bevreesd, dat Tsjecho Slowakije te vergaande concessies zou doen. Terwijl nu Engeland poogde Hongarije weer tot de kleine entente te brengen, stijfde Duitschland Boeda pest in zijn houding. Roemenië heeft inmid dels geweigerd met Hongarije te onderhan delen zonder Tsjecho Slowakije. Republikeinsche vorderingen aan het Malaga-front. BARCELONA. 20 Augustus. Officieel wordt thans bekend gemaakt, dat de republikeinsche troepen aan het sedert maanden rustige front tusschen Malaga en Almeria den aanval heb ben ingeleid. De nationalistische posities bij Calahonda Lajos Conjuro zijn daarbij veroverd. Volgens het communiqué zijn de republikeinen V/z km voorbij Lajos opgerukt. Aan het Ebro- front, in de Sierra Pandols en bij Villa Alba de Los Arcos hebben den geheelen dag aanvallen plaats gehad. De republikeinsche stellingen zijn daardoor echter niet gewijzigd. (United Press). Sudeten-Duilsclier door dronken Tsjechen aangevallen. PRAAG, 20 Augustus (Ceteka) In den nacht van 18 op 19 Augustus hebben een aan tal Tsjechen, die onder invloed van sterken drank waren een Sudeten-Duitscher, Fi scher genaamd, te Chomutof aangevallen. Zij sloegen hem en rukten hem het insigne van de Sudeten-Duitsche partij af. Vervolgens sloegen de dronken lieden de ruiten van den autovan een zekeren Schuster in, deze kwam uit zijn wagen en sloeg een van de aanval lers met den slinger van zijn auto, waardoor hij ernstig gewond werd. Een onderzoek is ingesteld tegen de dron ken Tsjechen en tegen Schuster, Duitschland ei? de Mexicaansclie olie-industrie. Regeering spreekt de geruchten over aankotp der geheele productie tegen. De berichten betreffende aankoop door Duitschland van de geheele pe- troleumproductie van Mexico worden te Berlijn energiek tegengesproken, zoowel door het ministerie van buiten- landsche zaken als door het ministe rie voor economische zaken. Wat de reis betreft van den Duitschen ge zant in Mexico, waarover berichten zijn ver schenen in de Amerikaansche pers, verklaart men, dat het hier eenvoudig een bezoek be treft, zooals de meeste buitenlandsche diplo maten dat aan Duitschland brengen tijdens het congres te Neurenberg, waar zij gasten zijn der N. S. D. A. P. Welingelichte Mexicaansche kringen te Ber lijn hechten evenmin geloof aan de genoemde berichten. Zij gelooven veeleer, dat het hier een campagne betreft, die tegen Mexico ge richt is. Zij zijn van meening, dat in geen geval Duitschland de geheele Mexicaansche olieproductie kan opnemen en dat zelfs wan neer Duitschland die productie zou kunnen gebruiken het haar niet zou kunnen betalen. Meer dan 60 procent van zijn petroleum kan Mexico niet aan Duitschland leveren door mid del van compensaties. De 40 overblijvende per centen zouden in deviezen betaald moeten worden en men weet, welke moeilijkheden Duitschland op dit gebied ondervindt. De com pensatie-zaken, die men onder oogen ziet tus schen Mexico en Duitschland levering van Mexicaansche olie tegen Duitsche machines, vooral voor de papierindustrie kunnen een totaal van 20 millioen mark niet te boven gaan. CURSUS DER WOODBROOKERS OVER MAATSCHAPPELIJK WERK. Te Bentveld wordt van 22 tot en met 26 Augustus door de arbeidersgemeenschap der Woodbrookers een cursus gehouden over maatschappelijk werk. De leiding van den cursus berust bij den heer Mr. M, J. A. Moltzer, directeur van de school voor Maatschappelijk Werk te Amster dam. Inleidingen zullen worden gehouden door Mr. M. J. A. Molbzer, Dr. P. Kuin en Dr. W. Banning. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: F. J. Bakker en K. M. Bersee* G. D. Bax en E. Egas; H. van der Esch en M*. A. Welling; E. J. A. van der Schoot en A P J. Roosen. Getrouwd: D. Blankevoort en M. de Boer* R. Ruitenbeek en G. van Dijk; T. D. de Geus en E. Portmann. Bevallen: M. Priesman—Schilthuis, dr J M C. Prins—Wijnands, d.; H. C. Weustink— Philips, z.; G. Duineveld—de Vos, z. pverleden: C. H. Wensing, 51 j.; W. Ph. Stienen, 61 j., wed. van J. van der Mije; W. A. Sas, 59 j., echtg. van T. Terweij. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anthonius Johannes, zoon van A. Slot en H. Ver hoeve. Pie ter, zoon van G Valkema en I. Visser. Gehuwd: Krijn Visser en Boudewina van der Ham, Binnenweg 55. Overleden: Johannes Dauvellier, oud 70 J. Johannes Cornelissen, oud 74 jaar. Roelof Majoor, oud 72 jaar. HILLECOM PERSONALIA, In den Haag slaagden voor het examen costumière onze plaatsgenooten de dames T. Gijselaar en J. van Dongen; voor lingerie mej G. Burgerhout. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het Dorus Rijkersfonds heeft alhier f 45 opgebracht. NEREUS I—H.P.C.-COMB. (4—4). Voor een vriendschappelijke ontmoeting te gen Nereus trok een H.P.C.-combinatie Vrijdag naar Zaandijk. Het resultaat was een 44-gelijk spel. De Heer en Mevrouw NIJHOFF—ROBBERS geven kennis van de geboorte van hun zoon DERK FREDERIK. Haarlem, 19 Augustus 1938 Crayenesterlaan 3 VACANTIE- SPORTKLEEDINC STOOMEN VLUGGE AFLEVERING TE HUUR Vr. bov.huis bij station 3.75 p. week. Ben.hs. m. poort omtrek Kdmperstr. 3.75 p. wk. Net vrij huisje Leidsche brt. 4.—. Keurig kl. nieuw ben.hs. cen trum, v. bej. menschen 4.50 p. w. Keurig mod. bov.huis Leidsche brt. 5.50 p. wk. Vr. bovenhs. centrum, gez. stand, geh. gerestaureerd 4.75 p. wk. Vr. ben.hs. m. gr. tuin omtr. Station 5.25 p. wk. m. water. Keurig onderh. vr. bov.huis Leidsche brt. 4.50 p. wk. Mod. bov.hs. bij station 5 k., bale., wascht. enz. 6.25 p. wk. Ruim goed onderh. bov.hs., centr., zeer dr. stand 7 p. w. Vr. ben.hs. centr. stad, 4 ka mers, keuken, tuin 26 p. mnd. Bevr. Makelaar BOEREE, Gier straat 61. Gevr. gedeeltelijk gestoff. Zit- en/of Slaapk. met vrije kookgel. Br. no. 9827 bur. van dit blad DINSDAGS naar MARKEN en MUIDEN. DONDERDAGS naar MARKEN en VOLENDAM. Vertrek 8.30 uur Koudenhorn. Prijs le klas ƒ2.en Toeristenklas ƒ1.25. Naar KAGERMEER. lederen ZONDAG, MAANDAG, WOENSDAG en VRIJDAG. Op de ZONDAGEN vertrek 1.50 uur vanaf Z. B. Spaarne. WERKDAGEN 1.30 Koudenhorn. Prijs le klas 1.25 en Toeristenklas 0.80. EXTRA-TOCHT WOENSDAG 24 AUG. naar SCHIPHOL. Vertrek 10 uur vanaf Koudenhorn. Prijzen; ƒ1.- en ƒ0.70 Kinderen beneden 10 jaar hall geld. Het afhalen per auto vanaf uw woning in Haarlem naar de boot (behalve Zondags) is bij den prijs inbegrepen. H. J. FEIJE, Dir. Kantoor: Ravelingsteeg 13, Telefoon 11292. TE HUUR mod. bov.hs. prima stand, omtr. Kleverlaan 30 p. mnd. Middenst.hs. m. tuin omtr. Mar- nixstraat 30 p. mnd. Vr. Middenst.hs. m. tuin omtrek Rijksstraatweg 31.50 p. md. Vrij huis m. tuin bij Rijkstr.weg 6.25 p.w. Vr. bov.hs. bij Marnix- str. 6 p. w Bevr. BOEREE, Ma kelaar, Stuyvesantstr. 61 en Gierstr. 61. Gevraagd een COPIEERPERS pl.m 5(i x 60 cM. of iets dergel. Adres fa. Meyboom, Zijlweg 86. Telef. 14905. Op 1 Sept. wordt gevestigd een kinderpension. Nadere inlicht. Zuster v. Geemen vanaf 29 Aug. Bleekenbergstraat 6 Hrl. Nrd. TE HUUR Middenst.huis m. tuin, omtrek Station, 2 suite, kamers, 4 slJc., wascht. enz. Huurpr. 35 p.m. Inl. J. G. Boeree, Makelaar, Gierstraat 61. Kleermaker b. z, a. Net werk en billijk. Br. no. 9826 bur. v.d. hl.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2