CEBUTO mAk~m6rn!M V-V-V- 10 CENT MA A N D A G 22 'AUGUSTU S 1938 HAAELE M'S DAGBLAD Het Bijzonder Onderwijs. Overdracht van een schoolgebouw. Het bestuur van de R.K. Jongensschool voor M.U.L.O. te Haarlem, verzoekt de medewerking van de gemeente voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de omgeving van zijin schoei voor U-L.O. aan de Ged. Oude Gracht 120. Uit het adres blijkt, dat de te stichten school ruimte moet bieden voor 160 leerlingen, dat zij 6 klassen zal hebben, en dat per klasse ten hoogste 48 leerlingen zullen worden toegelaten. De bij de aanvrage overgelegde stukken, waar onder een lijst van méér dan 125 leerlingen, die de nieuwe school zullen bezoeken, voldoen aan de bepalingen der wet. Deze aanvraag is een gevolg van overleg tusschen adressant en het bestuur van de St. Jozefschool aan de Nieuwe Gracht 16 De school voor gewoon lager onderwijs van adressant is sedert enkele jaren tijdelijk ondergebracht in het door de gemeente beschikbaar gestelde gebouw aan het Klein Heiligland 12. Deze huisvesting is onvoldoende, zoodat het verlan gen van het bestuur naar verbetering zeer verklaarbaar is. Deze kan worden verkregen, doordat, als resultaat van het tusschen de schoolbesturen gepleegd overleg, het bestuur der St. Jozef school heeft besloten zijn school met ingang van 1 Januari 1939 op te heffen, waardoor het gebouw aan de Nieuwe Gracht 16 aan de ge meente in eigendom overgaat. Door aanbieding van dit gebouw na het aanbrengen van eenige verbeteringen Is de gemeente in de mogelijkheid het bestuur een schoolgebouw te verschaffen, dat geheel, wat ligging en inrichting betreft, voldoet. Boven dien wordt een oplossing verkregen, welke uit financieel oogpunt voor de gemeente zeer aan nemelijk is. De kosten van verbetering van het gebouw, waaronder die voor aanleg van cen trale verwarming, verbetering privaten, enz., worden geraamd op f 18.550. Het bij raadsbesluit van 27 April j.l. voor ver betering van privaten en urinoirs toegestane crediet ad f 1.847 komt hierdoor te vervallen. ZELFWERKEND WASChMiDCEL OVERAL VERKRIJGBAAR NV. HET KLAVERBLAD HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Het Julianadok behouden in zee. Maar de afstappers beleefden eenige benauwde oogenblikken. Het Julianadok is, nadat het eenige dagen in IJmuiden heeft gelegen om gunstig weer af te wachten, Zondag avond van IJmuiden vertrokken. Om streeks half acht was -het buitengaats en een uur later konden de tallooze IJmuidenaren. die het vertrek van de pieren en de havens af hadden gade geslagen, het groote gevaarte in het vallende schemerdonker zien verdwij nen. Lang, heel lang nog bleef het als een breede, donkere streep tegen den horizon geteekend, zichtbaar. Tegen vier uur Zondagmiddag begonnen de drie sleepbooten, die het dok naar de plaats van bestemming zouden brengen, het dok van zijn ligplaats in het spuikanaal weg te slee pen. De korte tocht naar de Noordersluis had een vlot verloop, maar het duurde geruimen tijd, voordat de sluis gepasseerd was. Om streeks half zeven schoof de kolossale buiten deur langzaam op zij en met de sleepbooten Seeteufel en Danzig er voor en de Möwe, die als roer fungeerde er achter, kwam er be weging in. De Stentor van Bureau Wijsmuller was door den leider van het convooi, den heer W. H. Mellema aangenomen om hem en eenige an deren, op zee van het dok te halen. Aan boord van deze sleepboot hebben we het convooi naar de brulboei begeleid. Aan boord van deze sleepboot bevond zich o.a. ook de heer P. Fe- nenga, directeur van de Amsterdamsche Droogdok Mij., die ongetwijfeld niet zonder weemoed afscheid genomen heeft van het dok, dat 25 jaar lang zijn onderneming tal van goede diensten heeft bewezen. Het gaat alles naar wensch. Langzaam trek ken de krachtige sleepbooten het dok naar den wijden havenmond. Onderwijl cirkelt de PH APO, een vliegtuig van de Nationale Lucht- vaartschool, met een fotograaf aan boord bo ven het convooi, zoo laag dat bestuurder en fotograaf duidelijk te zien zijn. Ongeveer een mijl binnen de brulboei geeft de heer Mellema van het dok af het teeken aan de zich aan boord van de Stentor bevin dende vletterliedcn. om hem en de anderen van het dok af te halen. En spoedig roeien twee geoefende en krachtige armen het zwaar slingerende notedopje naar het dok toe. Acht man In de boot. Jerome K. Jerome heeft een geestig verhaal geschreven over „Three men in a boat", maar als hij het korte reisje had moeten beschrij ven, dat de zes afstappers en de belde roeiers van het dok naar onze sleepboot maakte, zou zijn verhaal ongetwijfeld minder geestig ge worden zijn. De vlet. die nauwelijks een paar decimeters boven het water uitstak, ging ge weldig te keer en toen ze eindelijk langszij van de Stentor was gekomen, hadden de vletterlui de grootste moeite om te voorkomen, dat ze tegen de sleepboot te pletter sloeg. Maar ten slotte kwamen allen behouden bij ons aan boord, dat waren behalve de heer Mellema, diens zoon. zijn schoonzoon, onze oud-interna tionale doelvèrdediger dr. Y. G. van der Meu- Ien (Gejus), een vertegenwoordiger van de Amsterdamsche Droogdok Mij. en de beide loodsen. De heer Mellema heeft het nog even benauwd gehad. Hij deed den sprong juist toen de vlet haar kop omlaag stak Het gevolg was. dat hij op een gegeven oogenblik aan de verschansing van de sleepboot kwam te han gen, met beide beenen in het water. Gelukkig konden eenige hulpvaardige handen hem be houden aan boord hljschen. Het was niet verstandig, met zooveel men- schen tegelijk in de boot te gaan en ook had men beter gedaan, geen menschen op het dok mee te nemen, die er geen boodschap hadden. En dat waren er minstens twee van de zes. De niéuwe school in het Ramplaan-kwartier. Zal „Beatrix-school,, heeten. In de vergadering van 25 Mei j.l. besloot de raad tot stichting van een nieuwe openbare 1. school op een terrein aan de Gilles School meesterlaan (Ramplaankwartler) en tot voor- loopige huisvesting van de met September a.s. voor deze school aan te geven leerlingen in het houten hulpgebouw, te plaatsen op het aan de gemeente behoorend terrein aan de Croesenstraat. Er hebben zich thans voor deze nieuwe school pion. 60 leerlingen (voor het le, 2e en 3e leerjaar) aangemeld, welk aantal in den loop van den cursus waarschijnlijk sterk zal toenemen. Vermoedelijk zullen bij den aan vang van den cursus 19391940 vier goed be zette klassen kunnen worden gevormd. B. en W. hebben daarom aan den directeur van Openbare Werken opdracht gegeven zoodanige maatregelen te treffen, dat het nieuwe school gebouw den len September 1939 gereed zal zijn. In verband met het groot aantal ingeschre ven leerlingen komt het B. en W. gewenscht voor om de met ingang van 1 September a.s. te vormen klassexx niet als parallel-afdeelin- gen aan de O.L. School no. 25 (Leidscheplein 33) toe te voegen, doch er reeds dadelijk een zelfstandige school van te maken en hieraan thans een hoofd te benoemen. Dit hoofd kan de noodige voorbereidingen treffen ter verzekering van een goeden gang van zaken aan de nieuwe school, welke B. en W. als „Beatrix-school" zouden willen aan duiden. In overeenstemming met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem hébben B. en W. onderstaande voordracht ter benoeming van een hoofd opgemaakt, waaruit de Raad een keuze moet doen: 1. De heer W. Koutstaal, onderwijzer aan de O.L. School no. 36 (Soendastraat) .alhier, 2. de heer L. Alles, onderwijzer aan de Open bare School voor gewoon l.o. no. Et (Linscho- tenstraat) alhier, 3. de heer W. P. J. Ente, onderwijzer aan de Openbare Centrale School voor gewoon l.o. no. HI (Friesche Varkenmax'kt) alhier. INBREKER SPRAK SPAARPOT AAN. Zaterdagavond is ingebroken in een per ceel aan de Julianastraat. De zoon des huizes bemerkte bij zijn thuiskomst dat het ge- heele huis kennelijk doorzocht was. Schrijf- bureaux en kasten waren opgebroken. Voor zoover kon worden nagegaan is alleen uit een spaarpot f 50 a f 60 ontvreemd. Liedertafel „Haarlein's Zang- genot". Prijsuitreiking Nationalen Zangwedstrijd. Zondagmiddag had in gebouw Zang en Vriendschap prijsuitreiking plaats van den nationalen zangwedstrijd, die door de Lieder tafel „Haarlem's Zar.ggenot" ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan „eind Juni en begin Juli is gehouden. Alvorens tot het uitreiken der prijzen over te gaan-voerde de voorzitter der Liedertafel de heer R. M. van 't Hart het woord, waarbij hij de tevredenheid van het bestuur over het verloop van den wedstrijd en de resultaten uitsprak. Vooral waar op het oogenblik vele vereenigingen met groote moeilijkheden te kampen hebben is het goed eens zoovele koren te hooren die muzikaal op zoo'n hoog peil staan. Spr. bracht dank aan de vereenigingen die door hun groote medewerking den wed strijd zoo goed hebben doen slagen en ten slotte aan den secretaris, den heer W. J. Korte voor het vele werk dat hij voor het concours heeft gedaan. Vervolgens sprak de eere-voorzitter van „Haarlem's Zanggenot", de heer Ed. A. Bilder- beek. Spr. voelde zich gedrongen een woord van hartelijken dank te spreken tot den heer Van *t Hart voor de algemeene leiding die hij bij den wedstrijd heeft gehad. Nadat nog eenige leden van zangvereenigin- gen die aan den wedstrijd hadden deelgeno men het bestuur van „Haarlem's Zanggenot" voor het organiseeren van het concours had den bedankt, werden aan de vertegenwoox-di- gers der vereenigingen de behaalde prijzen uitgereikt Verbreeding van den Wagenweg. Ter hoogte van het Wees- en Oudeliedenhuis der Evang. Luth. Gemeente. In verband met den gevaarlijken verkeers- toestand op den Wagenweg, ter hoogte van het Wees- en Oudeliedenhuis der Evangelisch Lu- thersche Gemeente te Haarlem, zijn door het gemeentebestuur met Regenten van deze in richting onderhandelingen gevoerd over den afstand aan de gemeente van een strook tuin grond, ter verbreeding van dien weg, daar ter plaatse. 1-Iet resultaat van deze onderhandelingen is geweest, dat Regenten zich bereid hebben ver klaard, een strook grond, ter grootte van 55 M2. aan de gemeente om niet over te dra gen. met de bestemming van openbaren dienst. Door den weg ter plaatse 2 M. te verbree- den. kan een belangrijke verbetering tot stand komen. De kasten, verbonden aan de uitvoe ring van de gestelde voorwaarden en van de bestrating van den ter beschikking komenden grond, zijn geraamd op f 930. B. en W. stellen den Raad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. AGENDA Heden: MAANDAG 22 AUGUSTUS Concertzaal: H. O. V. Concert. Soliste Annie Hermes, 3.15 uur. Pijnboomstraat: Tentsamenkomsten 8 uur. Luxor Sound Theater: „Broadway Melody" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in ..Zwerfstertje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes" eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en „Het laatste schot". Moviac Uurfilmtheater: Dooxloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. DINSDAG 23 AUGUSTUS Pijnboomstraat: Tentsamenkomsten 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken wei-kdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Wilt U iets van de wereld zien? Ga reizen met Cebuto. Eenige reizen uit onze massa-keus: 3 o'g. Valkenburg en Elfelgebergte 19.75 4 dg Ardennen mei gr. boottocht 32.50 4 dg Burg a/d. Wupper en omg24.— 5 dg Rijnland.Wlesb., m. boottocht 38.50 6 dg Ardennen en Luxemburg 48.- 7 dg Schw. m. Freudenst 55.- 9 dg Beierjche Alpenwereld 72.50 13 dg. Italië en Dolomieten 112. Inlichtingen en Reisgids bij JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 rxn— REIZEN ZONDER ZORGEN (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN KANTONRECHTER Fietsenstalling: f 0.50. Een kantoorbediende en zijn vrouw hadden zich op het Zuïderstrand bij Zandvoort be geven, niet vermoedend dat de menschheid, zelfs in ons landje waar het wisselvallige weer toch al niet meewerkt tot een overvloedig strandbezoek, het zich bij zijn geneugten aan de boorden van de zee nog moeilijker maakt dan het door het onberekenbare klimaat reeds is. Beide menschen zochten, waarschijnlijk moede van het zakelijke stadsleven en het week-in-week-uit maar moeten verdienen en betalen, het vrije strand op, dat de benaming „vrij" alleen nog op historische gronden dra gen mag. Wane de man en de vrouw, die de schoonheid van de natuur zochten, werden zelfs op het „vrije" strand achtervolgd door de consequen ties van onze gereglementeerde beschaving Want zij werden bekeurd omdat zij °hun fietsen op het strand neerzetten. Of eigenlijk was het niets eens op het strand, want aan den kantonrechter vertelden de beide door het gereglementeerde noodlot ach terhaalde menschen dat zij de fietsen in de duinreep geplaatst hadden, en zij hadden op een bord zien staan dat dat mocht. Maar wat op de borden staat, staat nog niet in de boeken van den kantonrechter En de ambtenaar van het O. M. vond dat menltöch wel mag weten dat op het Nederlandsche strand, niets ge- daaxx mag worden zonder dat er bestemming voor gevraagd of voor betaald wordt! De menschen aan gene zijde van het kan tongerecht-hekje waren- echter van meening dat de borden dan vex-keerd zijn. waarop staat dat fietsen wel in de dumreep mogen staan. De x-echter verwees hen daarvoor naar den burgemeester van Zandvoort. Hij kon alleen maar rechtspreken volgens het dikke wetboek, waarin staat dat fietsen op het zeestrand niet geparkeei'd mogen worden. Op het strand mag immers ook niet worden gefietst! En die rechtspraak resulteerde in een mi- niumboete van f 0.50. Overal langs het strand staan fietsenstal lingen, die men heeft moeten bouwen, en waar personeel voor is. Waar dus kosten aan verbonden zijn. En als men daar zijn fiets bi-engt kost het meestal f 0.10. Nou, en de na tuur heeft heelemaal geen kosten gemaakt die „fietsenstalling" aan het strand te maken. En toch kost die veel meer, f 0.50! Wist U dat de natuur zoo duur was? Dat zijn van die be spiegelingen, waartoe een kantoorbediende, die langs Neerlands vrije stranden dwaalt, kan komen. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind. des nachts tijde lijk toenemende bewolking met kans op eenigen regen in het Noorden, overdag meest half bewolkt, warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 769.1 m.M. te Toulouse. Laagste 751.8 m.M. te Röst. De Scandinavische diepressie is, sterk in diepte afnemende, naar het Noordnoordoosten ïetrokken. De kern ligt thans voor de kust van Toord-Noorwegen, alwaar zij nog stormachti- gen tot krachtigen wind brengt. Aan de Zuid zijde van deze depressie is thans polaire lucht over geheel West-Europa binnengedrongen. Zij veroorzaakt vrij sterke afkoeling en plaat selijk buiig weer (Hannover had 20 m.M.). Voorts viel zware regen over Oost-Duitsch- land, Tsjecho Slowakije, Beiex-en en Zwitser land (Berlijn had 20, Dantzig 15, Breslau 15 m.M.). Over Fx-ankrijk en de Golf van Biscaye ontwikkelde zich een hoogedruk-gebied. Het is over Frankrijk rustig weer, echter met vrij lage temperaturen. Een nieuwe depressie nadert nabij Ierland, alwaar zij zware neerslag bracht (Valentia 22 m.M.). Ten onzent mag een flinke stijging van de tempei-atuur worden verwacht, des nachts neemt de bewolking tijdelijk toe. waarbij in het Noorden nog eenige kans op regen bestaat. Overdag zal het vrij zonnig zijn. De wind blijft zwak tot matig uit het Zuidwesten waaien. BAROMETERSTAND Vorige stand 755 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 1.36 uur; n.m. 14.14 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Zaterdagnamiddag en Zondag den gehee- len dag werd in het Sportfondsenbad en in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Houtvaart examen afgenomen voor het beha len van het diploma C van den Bond. In het geheel namen niet minder dan 26 candidaten deel, nl. uit Haarlem, Bloemen- daai, Heemstede en Amsterdam. Haaiiem kwam met 6 candidaten; geslaagd zijn de heeren: B. P. J. van Berk en Th. van Koningsbrügge Jr. Twee deelnemers werd een herexamen toegestaan, terwijl een tweetal werd afgewezen. Bloemendaal werd verte genwoordigd door één candidaat, welke werd afgewezen. Heemstede had drie candidaten. Geslaagd: de heer H. Hessels, terwijl twee werden afgewezen. Amsterdam leverde 16 candidaten, waarvan 10 slaagden, nl. de da mes: S. J. van Dam. C. Heere, C. J. Kat, j. B. Op 't Eijnde, C. J. SteenmansGoedegebuure. N. E. van Zaane en de heeren: A. C. Eckhart, E. van Geene, H. F. A. Sijbrandsen en G. M. Wassing. Twee candidaten kregen hei-examen terwijl een viertal wex-d afgewezen. De examencommissie, afkomstig uit Noord' Holland, Zuid-Holland en Utrecht, bestond uit 12 dames en heeren, leden van de Tech nische examencommissie. HET TROTTOIR VAN DEN ZIJLWEG. De eignaar van het perceel van den Zijlweg no. 301 heeft zich bereid verklaard om den voor zijn perceel gelegen tuingrond, voor zoo ver deze is bestemd voor trottoir-aanleg, om niet aan de gemeente Haarlem over te dra gen. B. en W. vragen een crediet van f 400 aan den Raad om dat trottoir in orde te laten maken. SCHENKING VOOR HET FRANS HALS MUSEUM. B. en W. deelen den Raad mede dat dr. A. Melchior te Haarlem aan de gemeente ten geschenke heeft aangeboden, ter plaatsing in het Frans Halsmuseum, een verzameling oude medische instrumenten. B. en W. stellen voor, deze verzameling on der dankzegging voor de gemeente in eigen dom te aanvaarden. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.92 3/8. Berlijn 73.321/2 Parijs 4.99.3/8. Bx-ussel 30.81. Zwitserland 41.93. New York 1.82 7 8. (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUM H. EB1NK. Zaterdag j.l. hex-dacht de heer H. Ebink den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Levensverzekering-Maatschappij „Haarlem", Wilsonsplein, alhier. Hij werd ten kantore der xnaatschappij gehuldigd en door de directie toegesproken, waarbij in het kort zijn loopbaan werd ge memoreerd. Na zijn aanstelling op 20 Augustus 1913 als agent der maatschappij volgde l December 1915 de benoeming tot hoofdagent, 1 Juli 1924 de bevordering tot inspecteur en op 1 Maart 1933" de benoeming tot hoofd-inspec- teur. De directie roemde den ijver en nauwgezet heid van den heer Ebink en bood hem een tuinameublement aan. Vervolgens werd de heer Ebink door een der oudste inspecteurs toegesproken, die hem dank bracht voor de prettige wijze waax-op hij met de inspecteurs in den buitendienst sa- xxienwerkte. Namexxs inspecteurs, Adj .-inspec teurs en hoofd-agenten bood hij den jubilaris een clubfauteuil aan. Ook de agenten hadden van hun belang stelling blijk gegeven door het zenden van bloemen en cadeaux. Tenslotte werd de heer Ebink nog toege sproken door den oudsten procuratiehouder ten kantore, namens den binnendienst, die zich aansloot bij de woorden van waardeering en hulde van de vorige sprekex-s en hem een schilderij aanbood. De heer Ebink sprak texislotte een hartelijk woord van dank voor de hem gebrachte hulde, cadeaux en bloemen. 's Middags recipieerde hij in Groenendaal, waar van de mogelijkheid den jubilaris geluk te wenschen, druk gebruik werd gemaakt. „Geloof en Wetenschap'' Programma voor het a.s. seizoen. Donderdag 1 September houdt de vereeni- ging „Geloof en Wetenschap" voor Haarlem en omstreken haar jaarlijksche algexneene vergadering iix café-restaurant Brinkmann. Het programma van de vereeniging voor 1938- 1939 is als volgt samengesteld; 23 September: „1813" historisch spel op te voeren door het Residentietooneel. 7 October: De strategische positie van Ne derland en haar eischexi aan de Nederland sche weermacht te stellen, voordracht door majoor jhr. J. V.. L. Alting von Geusau. 21 October: „Grompie", tooneelspel op te voeren door het gezelschap van Saalborn Par ser. 7 November: „De strijd om de persoonlijk heid", voordracht door Z.E. den minister van Staat prof. dr. Frans van Cauwelaert te Ant- warpen. 13 November: „Pinokkio de Harlekijn", tooneelspel op te voeren door het gezelschap Minny Heijermans. 18 November „Lodewijk XI" drama op te voeren door het gezelschap Jan Musch. 2 December: Lodewijk XIV en de beeldende kunst", voordracht met lichtbeelden door prof Huib Luns. December: „Nora" tooneelspel op te voe ren door Het Nederlandsch Tooneel. 16 December: „Russland, seine innex-e Lage und sein Verhalteniss 'zur Urnwelt", voor dracht door Gustav Adolf. 30 December: „Asmodée", tooneelspel op te voeren door de tooneelgroep „Het Masker". 13 Januari: ,jDe l'homme des cavernes a l'homme des palaces" voordracht door Père Hénusse S. J. 27 Januari: „Calcutta 4 Mei", historisch too neelspel uit te voeren door de Nederlandsche Tooneelgroep 10 Febx-uari „Dieren psychologie" door prof. dr. F. J. J. Buytendyk. 24 Februari: „De Apocalyps", voor te dra gen door Henk Schaer met piaxio-intermezzi van Arnold Pennock. 10 Maart: „Binnen Mongolië", een reisbe schrijving door mej. mr. A. W. Henny. 24 Maart: Hubert Cuypers' „Minnestx-elen". 14 April: „Rasmus de wonderdokter", too neelspel op te voeren door het gezelschap Saalbom-Parser. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 23 AUGUSTUS 1938. Progr. I Hilversum II. Progr. II Hilversum I. Progr IH Keulen 8.— Parijs Radio 10.20, Keulen 10.50, Parijs Radio 11.20, Radio P.T.T. Nord 12.05, Ned. Brussel 12.20, Droitwich 2.20 Keulen 2.30, Parijs Radio 3.20 Keulen 4.50, Ned. Brussel 5.20 Parijs Radio 7.05 Keulen 7.20, Diversen of gramofoomuziek 7.408.50 Keulen 8.50. Progr. IV: Ned. Brussel 8.— Diversen 9.20. London Regional 10.35 Droitwich 1.20. London Regional 1,40, Parijs Radio 5.20, Droitwich 6.20 London Regional 6.45 Droitwich 7.40 Loxi' don Regional 10.55 Droitwich 11.10. Progr. V. 8.00—7.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Orgelmuziek en vocale soli. 1. Dixonland nr. 5, Reg. Dixon. 2. Hotter than ever, Sydney Torch. 3. Nur eine Stunde, Sola Negri. 4. Petersburger Schlittenfahrt, Paul Mania. 5. Blackpool Songmixture nr. 5, Reg. Dixon. 6. Heut' und alle Tagen ist die Welt so schön, Herbert Ernst Groh. 7.Fifty years of songs, Reg. Dixon. 8. Down the trail to the girl I love, Reg. Dixon. 9. One night of love, Grace Moore. 10. Song of the Islands, Eddy Dunstedter, 11. Young and healthy, Reg. Dixon. 12. Vergiss mein nicht, Benjamino Gigli. 13. Blackpool Songmixture nr. 3, Reg. Dixon 8.00—H.00 Diversen. TWEE EERSTE PRIJZEN VOOR „KUNSTKRING". Op het muziekconcours dat Zondag te As sendelft gehouden wex-d, behaalde het plaat selijke Fanfarecorps „Kunstkring" in de eere-afdeeling den eersten prijs en in den marschwedstrijd een eersteix prijs met het hoogst aantal punten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. PBCraRAMMA DINSDAG 23 AUGUSTUS 1938. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.Gramoföonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10.— Morgenwijdixxg. 10.15 Gewijde muziek. (grj.pl.) 10.30 Kovacs Lajos' orkest (opn.) 11.Declamatie. 11.25 Vervolg concert. 12. Ensemble Excellos. (Om 12.15 Berichten). 1. Gramofooximuziek; 1.30 Vervolg concert. 2. Omroeporkest. 2.40 Declamatie. 3.The Ro mancers en gramofoonmuziek. 4.30 Kinder koorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Het Om roeporkest. 6.30 Biologische causerie. 7.40 Reportage. 8.Berichten A.N.P. Mededeelin- gen. 8.10 Gevarieerd programma. 9.30 Inter views. 10.Gramofoonmuziek. 10.30 Kwintet van de Nederlandsche Jazz-Liga. 11.— Be richten A.N.P Hierna tot 12.— De Twilight Serenaders (opn.) HILVERSUiM II 301.5 M. en 415 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek (Om 8.Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 2.Voor de vrouw. 3.Gramofoonmuziek. 4.KRO-Kamerorkest en gramofoonmuziek, foonmuziek. 7.Berichten. 7.15 Causerie: De 5.45 Gelukwenschen. 6.05 Orgelspel en gramo- Charlatan (Kwakzalvers in vroeger tijd). 7.35 Gramofoonmuziek. 8.Berichten A.N.P., Mededeelingen, berichten. 8.15 Het KRO-or- kest. 8.50 Zang met pianobegeleiding. 9. Declamatie. 9.15 De KRO-Melodistexr exi solist. 9.45 Vervolg zang. 9.55 De KRO-Boys en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gizzi Royko en haar Hongaarsch orkest. 11.1012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het Philharmonisch strijkkwartet. 11.50 Sportreportages. 12.05 Actueel program ma. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.50 Sport- reportage. 1.— BBC-Wels orkest en soliste. 1.40 Sportreportage. 1.55 Gramofoonmuziek. 2.35 Sportreportage. 3.20 Het Ralph Elman- sextet. 4.05 Gramofoonmuziek.. 4.20 Sport reportage. 4.55 Gramofoonmuziek.. 5.20 Sport reportage 6.20 Berichten. 6.45 Sportrepor tage. 7.— Berichten. 7.05 Cello en piano. 7.35 Ben Frankel's orkest en solisten. 8.20 Orgel spel. 8.50 Variété-programma. 9.50 Gramo foonmuziek. 10.— Berichten. 10.25 Ameri- kaansche volksliederen fgr.pl.) 10.55 Couserie „Practical probleems of animal and erop producten. 11.10 BBC-koor en -orkest en so listen. 11.5512.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.— en 10.10 Gramofoonmuziek. 12.35 Giardiiio-orkest. 2.25 en 3.05 Gramofoonmu ziek. 3.20 Kwartet en solisten. 5.20 Gramo foonmuziek. 7.20 Pianovoordracht. 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.35 Kamermuziek. 9.50—11.50 Radiotooneel* KEULEN 456 M. 6.50 Gx-amofoonmuziek. 7.30 Militair orkest. 8.509.50 Amusementssextet. 12.20 Omroep orkest en solisten. 2.30 Populair concert. 4.20 Keulsch Echupoo-orkest. 7.20 Gramofoon muziek. 7.40 Omroepox'kest, kamerkoor en solisten. 8.30 Radiotooneel. 8.50 Gevarieerd programma. 12.203.20 Gevarieerd nachtcon cert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon- orkest, 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Bonte Avoxid. 10.30—11,20 Gr an"1" Jek BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 L. Darcy's or kest. 1.502.20, 5.20 en 6.35 Gramofoonmu ziek. 6.50 Concert. 8.20 Radiotooneel. 8.35 José Schnijders' orkest. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Volksmuziek. 8.20 Berichten. 8.35 Om roeporkest en solist (9.20—9.35 Politiek dag bladoverzicht). 10.20 Berichten. 10.50 Trio concert. 11.05 Berichten. 11.20—2,20 Gramo* foonmuziek. (1.15—1.26 Tijdsein),

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2