Haarlemsche Orkest-V ereeniging. Aantal gevallen van Kinderverlamming neemt toe. Garage „Americain", Spaarne 96, Tel. 21502 De uilerste :orgvuldigheid Aspirin DINSDAG 23 AUGUSTUS 1938 hxxreem'S dagbê'ad 2 MUZIEK. Veertiende Zomerconcert. Op het nogal bonte programma Men delssohn, Fr. Rosai, Liadow, Hugo Wolf en P. van Anrooy stond Mendelssohn's Jta- liaansche" Symphonie vooraan. Zij staat als no. 4 zijner symphonieën ingeschreven en draagt het opusgetal 90, maar dit getal geeft een onjuist beeld van den tijd, waarin ze ont stond, want ze is van veel ouderen datum dan op. 56, de ..Schotsche" Symphonie. Dat „veel" is relatief op te vatten: de Italiaansche werd in 1833, de Schotsche in 1842, dus 9 jaar later voor het eerst uitgevoerd, maar Men delssohn is slechts 38 jaar oud geworden en dus beteekenen die 9 jaar een heele periode in zijn leven. Men ziet in de Italiaansche de bezinking van indrukken, tijdens M.'s reis naar Italië in 1830 opgedaan. Toch komt hei Italiaansche karakter alleen in de Finale, de Saltarello uit: de zonnigheid van eerste en derde hoofddeel kunnen we ons evengoed door den toenmaligen Duitschen hemel over welfd denken en het ballade-achtige An dante voert de verbeelding licht naar Noorde lijke streken of naar de Schotsche hoog vlakte. Hoe 't ook zij' de uitvoering heeft, blijkens de langdurige bijvalsbetuigingen der talrijke hoorders, veel genot verschaft en dit is zeker ook te danken aan de virtuoziteit waarmee ons orkest de snelle deelen speelde en aan de schoone klankverhoudingen in de beide andere. Het tempo van het „con moto moderato" had m.l. nog iets rustiger, beha- gelijker genomen kunnen worden; het komt er maar op aan of men het „con moto" dan wel het „moderato" den doorslag laat geven. En een suppletoir genot heeft mij de lectuur van beoordeelingen der Italiaansche S. in vóór 1933 verschenen Duitsche werken ver schaft. Welk een liefde, welk een loftuitingen! Die bewijzen wel hoe dringend noodig de ge lijkschakeling van den menschelijken geest was: in de na 1933 verschenen Duitsche wer ken zal men ze ten aanzien van Mendelssohn niet meer vinden, indien tenminste zijn naam niet geheel uitgewischt mocht zijn. Annie Hermes, reeds meerdere jaren een goede bekende op het Haarlemsche podium droeg de aria „hA! Rendimi" uit de opera „Mitrane" (1689) van den als operacomponist vermaarden kanunnik Francesco Rossi en later drie liederen van Hugo Wolf voor. In de aria klonk haar altstem in de volle donkere pracht, die we al meermalen be wonderden; in 't bijzonder klonken de lage borsttonen buitengewooon; de enorme draag kracht en de voortreffelijke egalisatie in alle registers der stem waren even opmerkelijk als verheugend. In de begeleiding der liederen van Wolf was het orkest niet gelukkig: meer dere onzuiverheden passeerden en het kan zijn dat dit den zang beïnvloed heeft. Althans was de zuiverheid der intonaties minder on gerept dan in de aria. Het karakter der muziek werd echter even goed weergegeven als in Rossi's werk. De kleurrijke Russische Volksliederen van Liadow en de met Wagenaarschen humor ge kruide Piet Hein-Rhapsodie van Van Anroo\ completeerden het programma. In de eerste waren vele uitstekende staaltjes van be kwaamheid der blazers op te merken, in de laatste eveneens, maar hier was het toch vooral het onder Adam's bekwame leiding werkende ensemble, dat de aandacht trok en voldoening wekte. K. DE JONG. Om het woonkarakter te behouden. Bebouwingsvoorschriftcn voor verschillende straten en wegen. B. en W. van Haarlem deelen aan den Raad mede, dat het gewenscht is een veror dening met bebouwingsvoorschriften vast te stellen voor de gronden die gelegen zijn aan: I. de Baan, de Twijnderslaan, de Meester Joostenlaan, de Twijnderslaan, de Kamper laan, de Van Heythuizenweg, de Spijkermans laan en de Paviljoenslaan (met rood op een kaart aanagegeven). n. de Kamperlaan, de Kleine Houtweg, de Van Heythuizenweg, de Paviljoenslaan, de Dreef en het Frederikspark (met groen aan gegeven). De terreinen, bedoeld onder I, mogen slechts worden gebruikt voor gesloten bebou wing met gebouwen uitsluitend bestemd voor bewoning door één gezin. De terreinen, bedoeld onder II. mogen slechts worden gebruikt voor open bebou wing met gebouwen uitsluitend bestemd voor bewoning door één gezin, terwijl het aantal aaneengebouwde perceelen en het percentage van de bebouwing van deze terreinen niet grooter mag worden, dan het was op het tijd stip van inwerkingtreding van deze ver ordening. Onder de bebouwing, genoemd in art. 1, is begrepen het bouwen van bij de woningen behoorende dienstgebouwen, mits niet of niet tevens bedrijfsgebouwen zijnde. Het is verboden door verbouw, door geheele of gedeeltelijke vernieuwing of verandering, door uitbreiding of op eenige andere wijze een gebouw of een onderdeel daarvan, ge- AGENDA Heden: DINSDAG 23 AUGUSTUS Luxor Sound Theater: „Broadway Melody" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Een avontuur in Hotel Excelsior". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Zwerfstertje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Eenmaal „Yes" eenmaal „No", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Merijntje Gijzen's Jeugd" en „Het laatste schot". Moviac Uurfilmtheater: Doorloopende voor stellingen van 2.30 tot 11.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 24 AUGUSTUS Statenzaal. Prinsenhof: Gemeenteraadsver gadering. 1.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. sticht op de terreinen, bedoeld onder I en II, in te richten, te doen inrichten of te bezigen voor andere doeleinden, dan ingevolge de artt. 1 en 2 is toegestaan. Het is verboden de niet door bebouwing in genomen gedeelten van de terreinen, bedoeld onder I en II, voor bedrijfsdoeleinden te ge bruiken of in gebruik te geven. Voor zoover deze terreinen gelegen zijn aan den openbaren weg, mogen zij niet anders dan voor tuin gebruikt worden. Voor zoover bij het inwerkingtreden dezer verordening rechtens een toestand bestaat, die afwijkt van het bepaalde in de voorgaan de artikelen, mag deze toestand gehand haafd blijven ook bij geheele of gedeeltelijke vernieuwing of verandering, of bij uit breiding. B. en W. zijn bevoegd, onder door hen te stellen voorwaarden toe te staan: a. dat, mits het karakter der bebouwing' en der omgeving niet wordt geschaad, wordt af geweken van het voorschrift met betrekking tot het gebruik van de terreinen, bedoeld in artikel 1, ten behoeve van gebouwen bestemd voor bewoning door meer dan één gezin; b. dat van het percentage van bebouwing, bedoeld in artikel 1, wordt afgeweken ten be hoeve van serres, erkers en daarmede gelijk te stellen uitbouwen en van bij de gebouwen behoorende tuinhuizen en garages. Haarlemsche Filmindustrie levert uitstekend stuk werk. Polygoon's „40 jaren Koningin". De Haarlemsche filmfabriek Polygoon heeft, zooals wij reeds meldden, een film gemaakt ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings-ju bileum van Koningin Wilhelmina. De vervaardiging van zoo'n jubileum-film is wil men niet vervallen in het aaneen- plakken van journaalstrooken niet zoo een voudig. Doch Polygoon is er ongetwijfeld in geslaagd om een levendig geheel te maken, dat een afspiegeling geeft van de 40-jarige regeeringsperiode van onze Koningin. De film opent met een kijk op het schilderij van Ten Kate, de eedsaflegging van de Ko ningin voorstellend op 6 September 1898, thans dus 40 jaar geleden. De museumgids (Kommer Kleyn) levert een korte toelichting op het schilderij en opent daarmede als het ware een expositie van een serie filmbeelden, die zoo geordend zijn dat ze ons een treffen de kijk geven op den vooruitgang, welke de menschheid, ook in ons land, tijdens de pe riode van Koningin Wilhelmina's regeerings- beleid beleefde. De wijze, waarop de ontwikkeling der tech niek filmisch wordt gedemonstreerd is opval lend. Uiteraard beschikte men bij den aan vang van de technische ontwikkeling nog niet over filmtoestellen, want deze moesten toen ook nog ter wereld komen. En derhalve heeft Polygoon voor het weergeven van de auto- van-vroeger, de fiets, de tram, de trein, de diligence enz. haar toevlucht tot foto's moeten nemen. Na elke „foto" uit dien goeden ouden tijd, begeleid door een gemoedelijk stukje muziek, komt een snel bewegend beeld van een modern vervoermiddel, een trein, een auto, vliegtuigen enz. en de muziek wordt ook overeenkomstig haastiger. De oude tijd schijnt dan ook verge leken bij dien van thans letterlijk „stil te staan". Op die wijze wordt het contrast tus- schen vroeger en nu treffend uitgedrukt. De film bekijkt de regeeringsperiode van de Ko ningin van verschillende kanten, uiteraard steeds van den buitenkant nooit wordt in de fout vervallen iets meer te willen geven dan waartoe de camera bevoegd is. Groote gebeur tenissen uit het verleden, de spoorwegstaking en de mobilisatie trékken in eenige duidelijke beelden aan ons oog voorbij. De markante koppen van hen. die leiding gaven aan het staatkundig leven, van Nobelprijswinnaars passeeren de revue der historie. Logisch wordt de verbondenheid van het leven van ons land aan dat van onze Konin gin weergegeven. Bijv. bij de filmjournalistieke episode over de wetenschap sluit het journaal van de benoeming van de Koningin tot?Doctor Honoris Causa aan. Nederlandsche kunstenaars en kunstenares sen trekken aan de lens voorbij. Sportpresta ties worden vertoond. En op elk gebied, waarop ons kleine land groot is, zien we onze Konin gin Haar Belangstelling toonen. Onze handelsvloot, de scheepsbouw, de bruggen en sluizen, de baggermolens zij" t demonstreeren onze vreedzame macht te water. De koloniale arbeid in Nederlandsch Oost- en West-Indië wordt geschetst met kijk jes in de Tropen, die zoowel de toepassing van de Europeesche wetenschap aldaar als de rijkdom van het oorspronkelijke land toonen. De verbinding van Nederland en Indië door de lucht volgen we .op de kaart. De drooglegging van de Zuiderzee ontbreekt uiteraard niet in deze levendige „legkaart" van het leven van ons land tijdens het bewind van Koningin Wilhelmina. Menschen zien graag naar de toekomst. En dat is een goed ding. D.w.z. als zij niet alléén naar de toekomst kijken, doch ook het ver leden op de juiste waarde weten te schatten. Het één heeft zonder het ander geen waarde.' En helaas, in de tegenwoordige dagen zien velen alléén naar de toekomst. Merkwaardig genoeg juist na een periode van groote ver anderingen op elk gebied, zoo groot als de ge schiedenis der menschheid nog niet gekend heeft. Een film als deze jubileumsfilm „40 jaar Koningin" laat ons zien hoe of het was en hoe of het is, en draagt ertoe bij het verleden beter te leeren waardeeren. Dat is mede een goed ding. Gezien de beperking van de lengte, die uiteraard aan dit niet als hoofdfilm bedoelde werk opgelegd moest worden, heeft de Haar lemsche filmfabriek een. uitstekende prestatie geleverd. De gestelde opgave, een filmjourna listieke weergave van het leven van ons land in de verbondenheid met het leven van onze Koningin, is uitstekend tot oplossing gebracht. Het filmwerk wordt besloten met de projectie van beeltenissen der Koningin in verschil lende perioden van Haar Leven. In Waddinxveen is het tweede geval van kinderverlamming geconstateerd Ook in Boskoop doen zich thans een vijftal geval len voor. De patientjes zijn naar het zie kenhuis te Leiden overgebracht. In de gemeente Krimpen aan den IJsel is eveneens een geval vastgesteld. Het patien- tje is naar het Van Iterson-ziekenhuïs te Gouda overgebracht en aldaar onder behan deling genomen. Luxe verhuur zonder chauffeur. 1ste klas wagens. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oostelijken wind. helderen kouden nacht met dauw, overdag licht tot half be wolkt, droog weer, iets warmer. BAROMETERS TA ND Hoogste 766.7 m.M. te Rochefort. Laagste 747.8 m.M. te Vestmanoer. Over de Noordzee ontwikkelde zich een hoogedrukgebied dat zich ook over Scandinavië en de Oostzee zal uitbreiden en een gunstigen invloed op de weersontwikkeling zal hebben. De hooge druk belette reeds het doordringen van de Oceaandepressie, welke naar IJsland trok, waar zij eenigen regen en krachtigen Zuidoostexx wind brengt. De hooge druk over Frankrijk en de Golf van Biscaye nam een weinig in beteekenis af hetgeen eveneens een goede factor in de weersontwikkeling betee- kent. Immers het is daarmee hoogst waar schijnlijk geworden dat de wind in den Oos telijken hoek zal komen zoodat helder en ge leidelijk wat warmer weer kan worden ver wacht. Over de randstaten, Oost-Duitschland en Centraal Europa ligt ïxog een storing welke daar vrij veel regen bracht. De temperaturen zijn over uitgestrekte gedeelten van het waar nemingsgebied gestegen, doch blijven hier en daar nog ver onder noi*maal. Voor morgen wordt; droog vrij zonnig weer verwacht met 'eenige stijging van temperatuur. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr. Houtstr. 137 Tel. 11640 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 2.37 uur; n.m. 15.09 uur. Strand berijdbaar van 7.3013.00 uur. Belangrijke telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GLANZENDE BOORDEN, OVERHEMDEN, helder en keurig in model. Fijmvasseherij Soemlaplein 28, Telefoon 17709. (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE EEN SPORTVEREENIGING VAN HEEMSTEEDSCHE POLITIEMANNEN. Onder den naam Politie Schiet en Sport- vereeniging is te Heemstede onder het perso neel van de politie, een sportvereeniging op gericht, ten doel stellende het schieten en de sport in den ruimsten zin te beoefenen. Behalve dan de behendigheid van schieten met geweer, karabijn en revolver, waarvan de kennis, hopelijk nimmer als politieman in functie in toepassing zal moeten worden ge bracht. zullen de leden zich toeleggen op de lichamelijke oefeningen als athletiek, voet bal, zwemmen e. z. om zoo fit te blijveix voor de goede uitoefening van den dienst en bij eventueele ongevallen te water reddend te kunnen optreden. Van de beoefening der zwemkunst heeft het bestuur der zwemvijvers haar medewerking verleend, het voetbalspel en athletiek zullen beoefend worden op een der terreinen van het Heemsteedsche Sportpark, terwijl een der schoollokalen zal beschikbaar zijn voor athletiek en gymnastiek. Voorzitter -der vereeniging is de heer A. Berentsen, inspecteur van politie, seci-etaris de heer Ph. J. H. Steysel, Meer en Boschlaan 36 en penningmeester de heer P. van Duyn, Bleekersvaartweg no. 23. Zij die als donateur of donatrice dit mooie doel willen steunen kunnen zich opgeven bij een der bovengenoemde heeren of bij een der leden van het politiepersoneel. OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN DEN NED. R.K. DAMBOXD. In het clubgebouw van de damclub St. Bavo te Heemstede werden de le en 2e ronden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap van de Ned. R.K. Dambond. De uitslagen waren als volgt: le ronde: A. GrootemanA. de Jeu 20 Jac. BosseJ. Molhoek ii W. HeydraJ. Meester afgebr. (vei-moedelijk 0—2) 2e ronde: J. MolhoekA. Grooteman 02 W. Heydra—Jac. Bosse 20 A. de JeuJ. Meester o2 Jaarvergadering H. B. C. Maandagavond hield de R.K. Sportvereeni ging H.B.C. haar 35e jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. v. d. Horst, opende de vergadering, waarna voorlezing van de no tulen,enkele ingekomen stukken en de ver slagen van penningmester en secretaris volg de. Bij de bestuursverkizing werden herkozen de heeren A. A. Mooren, L. P. Warmerdam en J. P. Driessen. Als lid der kascommïssie wordt in de plaats van den heer Th. v. Seggelen, die niet her kiesbaar was. benoemd den heer Garritse. Vervolgens hield de voorzitter zijn gebrui kelijke ï-ede, die bedoeld was als een richt lijn voor de toekomst, waarbij hij aansoporde de goede geest onderling te bevorderen en een vooi-beled te zijn vanv riendschap en saamhoorigheid. Aan het einde dankte de voorzitter allen die aan H.BXJ. medegewerkt hebben en een beroep doende op allen om ook in den toe komst H.B.C. te blijven steunen BURGERLIJKE STAND. Opgave van 22 Augustus 1938. Bevallen: M. V. Biaamvan Dril z., W. J. J. M. SpoorEldering z., C. A. J. M. Veh- meyerDankelman z., M. A. van Noppen Tensen d., H. J. H. Pijpersvan Lierop d., M. M. van den BergBeelen d. OndertroxxwdG. Jansen en C. M. Paauw. Gehuwd: M. Opstal en M. A. W. Hoogen- stein; J. J. Nuyens en W. J .Stokman, P. A. Hessels en M. de Groot. W. van Schraven- dijk en H. M. Bruinenberg, J. Hofman en H. Verkade. Overleden: L. Hogenboezcm. echtgen. van C. de Quaasteniet, 70 j„ S. Stolvoort, wedr. van I. M. Wijtvliet 71 J. De uitbreiding van Heemstede. Komt de groei tot stilstand? Blijkens een bericht in Haarlem's Dagblad van j.l. Zaterdag zijn er in het eerste halfjaar van 1938 méér Heemsteedsche ingezetenen naar Haarlem verhuisd dan er Haarlemmers naar Heemstede zijn gekomen. Dit is op zich zelf reeds een merkwaardig verschijnsel, dat zich nu vnnr het. eerst sedert een lanee reeks van jaren heeft voorgedaan. Maar op zich zelf staat dit verschijnsel toch niet; veeleer is het een symptoom van het min of meer vreemde feit, dat de groei van Heemstede nagenoeg tot stilstand is gekomen. Reeds in 1937 was de toeneming van het zielental veel geringer dan in de voorafgaande jai-en. Dat was niet te wij ten aan een ongunsti ger geworden verhouding tusschen geboorte en overlijden, maar het moest geheel worden toegeschreven aan het kleiner worden van het vestigings-overschot. Het aantal vestigingen was nog vrij normaal gebleven, maar het ver trek uit de gemeente was opvallend grooter dan in voorafgaande jaren. In het inmiddels verstreken gedeelte van 1938 is het met den loop der bevolking nog erger geworden. Op 1 Januari bedroeg het zielental 19.259 en na zeven maanden, dus per 1 Augustus, is het nog niet hooger gekomen dan 19.383. een netto-vermeerdering dus van slechts 124. In het reeds zoo ongunstige jaar 1937 steeg de bevolking in de eei'ste zeven maanden toch nog met 385 en in het meer „normale" jaar 1936 met 575. Het verschil is dus wel zéér opvallend. Ook thans speelt de verhouding tusschen ge boorte en overlijden hierbij geen rol. In de verstreken zeven maanden bedroeg het aantal geboorten 187, het aantal sterfgevallen 91. Deze cijfers zijn voor Heemstede normaal. Zelfs als men rekening houdt met het beken de verschijnsel, dat het aantal geboorten in het eerste halfjaar grooter pleegt te zijn dan in het tweede, kan voor 1938 weer een geboorte cijfer verwacht worden van ruim 15 per dui zend, wat overeenstemt met dat van vooraf gaande jaren. En ook hetstei-flecijfer wijkt tot ■dusver niet van den Heemsteedschen norm af. Met dat al is de totale toeneming van 124 inwoners in zeven maanden dus nog voor een aantal van 96 aan een geboorteoverschot te danken. Het vestigingsoverschot bedraagt dientengevolge slechts 28En ook voor de ves tigingen is het eerste halfjaar, met de Mei maand, verreweg het gunstigst. Bepaalde nieuwe voorschriften, verband houdend met de instelling van het Centrale bevolkingsregis ter in Den Haag, hebben hierop wel eenigen invloed geoefend, maar van overwegende be teekenis is dit toch niet geweest. Zonder deze nieuwe voorschriften, welker uitwerking zich slechts éénmaal doet gelden, zou het aantal als verti-okken geboekten ongeveer 70 a 80 geringer zijn geweest. Voor een zuivere verge lijking met voorafgaande jaren moet dus ge- ï-ekend worden op een vestigingsoverschot van ongeveer 100 in zeven maanden, een aantal, dat minimaal is vergeleken bij de vestigings overschotten van voorheen, die bijv. in de jaren 1934 tot 1936 resp. 586, 682 en 641 be droegen. Van 1 Januaiï tot 1 Augustus bedroeg het aantal vestigingen 1312. het aantal als ver trokken afgevoerden 1284, het aantal werkelijk in deze pexiode vertrokkenen zie voren ruim 1200. Dece cijfers wijzen uit, dat de gang van zaken dit jaar nog weer anders is geweest dan in 1937, toen het aantal vestigingen nog vrij „normaal" was. maar het vertrek zooveel grooter dan voorheen. Thans is het i-eëeie ver trek niet beduidend grooter geweest dan in de „goede" jaren, maar bleef het aantal vesti gingen beneden het gewone. Het is niet eenvoudig om daarvan de juiste verklaring te vinden, maar het geval is voor Heemstede toch zeker wel belangrijk genoeg om zich op de oorzaken ervan te bezinnen. CONCERT VAN „EENSGEZINDHEID". Door B. en W. is besloten het concert dat de harmonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vlessing, Zondagmiddag a.s. in Groe- nendaal zou geven, nu te doen plaats heb ben op Woensdag 31 Augustus des avonds van 810 uur op het Raadhuisplein. BENNEBROEK PASTOOR LAUWRIER. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor van de Parochie van den H. Jozef te Bennebroek, den weleerw. heer J. J. Lauwrier. Pastoor Lauwrier, die twintig jaar geleden tot priester werd gewijd, is na dien gedurende twee jaar werkzaam geweest als kapelaan, waarna hij benoemd werd tot leeraar aan het Seminarie Hageveld, welk ambt hij tot nu toe, dus gedurende ongeveer 18 jaar, vervuld heeft. Pastoor Lauwrier had daar o.a. de leiding van de liturgische plechtigheden. De nieuw benoemde herder is voor de paro chianen geen onbekende; hij is o.a. als assi stent tijdelijk werkzaam geweest in de Paro chie te Vogelenzang en heeft zes jaar geleden in deze parochie predicaties gehouden ter ge legenheid van het veertigurengebed. Ook voor de meisjes van de Maria-Congregatie heeft pastoor Lauwrier in het afgeloopen jaar een tridium gehouden. De nieuw benoemde pastoor ai-riveert Vrij dag a.s. reeds in de parochie, dit in verband met het feit, dat de tegenwoordige pastoor, die benoemd is tot godsdienstleeraar aan een school in Den Haag, aldaar a.s. Vrijdag aaxr- wezig moet zijn. De installatie. Het ligt in de bedoeling van geestelijkheid en parochianen van Bennebroek, aan den in tocht van den nieuw benoemden pastoor in zijn parochie een eenigszins feestelijk karakter te geven. Het programma voor a.s. Vrijdag luidt als volgt: Ongeveer 8 uur 's avonds zal de pastoor af gehaald worden aan de grens van zijn paro chie, door een stoet, bestaande uit het Fan farecorps „Kunst na Arbeid", afgevaardigden van verschillende organisaties, n.l. leden van de K. J. C„ St. Jozefgezellen, van den R. K. Volksbond, de Hanze, St. Deus Dedit en „B. S. M. en meisjes van de Maria-congregatie, met feestelijk met bloemen versierde fietsen. Hierna volgen eenige auto's, waarin plaats zullen nemen: kerk- en armbestuur, collec tanten, het Hoofd der School, de geestelijkheid der Parochie, de Rector van het St. Lucia klooster en de nieuw benoemde pastoor. Bij de pastorie zal de stoet opgewacht wor den door bimidjes. Om ongeveer 8.30 uur zal een plechtig Lof gecelebreerd worden, waarbij de installatie van den nieuwen pastoor door den Deken J. Bos boom, van Noordwijk, zal plaats vinden. Na afloop hiervan wordt in de pastorie re ceptie gehouden voor genoodigden. De aandacht van de inzenders, die ons kopy ter beoordeeling doen toekomen, wordt er op ge vestigd dat wij die niet zullen beoordeelen en evenmin terug zenden indien niet postzegels voor antwoord worden ingesloten. EXAMENS. Fransch L.O. UTRECHT, 23 Augustus. Geslaagd voor het examen Fransch L.O.: de heer A. Verhoeff te Velsen. bij de vervaardiging van TABLETTEN is de waarborg voor zijn betrouwbare werking bij elke verkoudheid. (Adv. Ingez. Med.) HAC89 PRdRAMMA WOENSDAG 24 AUGUSTUS. HILVERSUM I 1875 M. YARA-Uitzcnding. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor genwijding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmu ziek. 12.15 Berichten. 12,17 VARA-orkest en gramofoonmuziek. 1.30—1.45 Gramofoon muziek. 2.00 Orgelspel en gramofoonmuziek. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kinde ren. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Esmerlda- Septet, en solist. 6.40—7.00 De Four Blue Stars, m.m.v, soliste. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.10 Causei'ie over zweefvliegen. 7.30 Causerie over het Bux-gerlijk Wetboek. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA- Varia. Gramofoonmuziek. 8.20 Sylvia-Amu- sementsoi-kest, m.m.v. solist. 8.50 Radiotoo- neel. 9.20 VARA-orkest. 10.00 Bei-ichten ANP. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.45 Viool en or gel. 11,15—12.00 Dansmuziek (Gr. pl.) HILVERSUM II, 301.5 en 4.15 M. NCRV-uitzending. 6.407.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichte^ gramofoonmuziek. 9.309.45 Gelukwen* schen.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.20 Vioolvoordracht met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Be richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Stichtsch Salonorkest, en gramofoonmuziek. 2.30 Postzegelpraatje. 3.00 Zang, piano, cell® en gramofoonmuziek. 4.30 Gramofoonmuziek 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 "Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Re portage, eventueel gramofoonmuziek. 8.00 Be richten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Christelijke Mondaccordeonvereeniging „Ad- vendo", en gramofoonmuziek. 9.00 Paedago- gische causerie. 9.30 Orgelspel. (10.0010.05 Berichten ANP). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmu ziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11,20 Gramofoonmuziek. 11.50 Sportrepor- tage. 12.05 BBC-zangers. 12,35 Gramofoon muziek. 12,50 Sportreportage. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.40 Sportreportage. 1.55 Het Norris Stanley-Sextet. 2.35 Sportreportage. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.20 Sportreportage. 6.20 Berichten. 6.45 Sportreportage. 7.00 Zang. 7.20 Juridische causerie. 7.40 Pianosoli. 7.50 Operette „Princess Charming". 8.50 Causerie „Road developmant in Britain". 9.05 BBC- symphonie-orkest en solisten. 9.50 Piano- neel. 11.05 Het Gershom Parkinton-kwintet. voordracht. 10.00 Berichten. 10.25 Radio-too- 11,35 Reg Pursglove en zijn orkest. 11.4512.20 Victor Silvester's orkest. RADIO PARIS 1648 M. 8.10, 9.00. 10.05 en 12.35 Gramofoonmu ziek. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 4.20 dito. 5.20 Bailly-orkest. 6.20 Pianovoor dracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Vocaal en in strumentaal concert. 9.5011.05 Variété programma. KEULEN 456 M. 6.503.20 Omroeporkest. 8.50 Silezisch Gouw-orkest. 12.20 N.S.K.K.-orkest. 1.35 Rob Gaden's orkest. 2.303.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 6.50 Het Male Voice Choir. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Fritz Weber's orkest. 9.20 Rijkszending: .„Stunde der jungen Nation". 9.50 Het Om roeporkest en solist. 10.35 Gramofoonmtt- zoek. 10.50 Het omroepkleinorkest en solis ten. 12.203.20 Gevarieerd nachtcoixcert BRUSSEL 322 M. 12,,20 Gramofoonmuziek. 12,50 Omroep- salonorkest. 1,502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Pianovoordracht. 6.35 Om- roepsalonoi-kest. 7.20 dito. 8.20 José Schnij- ders' orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12 20 Gramofoonmuziek. 12.50 J. Schnij- ders' orkest. 1.502.20 en 5.20 Gramofoon muziek. 6.35 Operetteselectie. 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Symphonie- concert, m.m.v. solist. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEÜTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Berichten. 8.30 Stedelijk Kurorkest. Wiesbaden en soliste (Gr. pl.)9.20 Zie Keulen. 9.50 Gramofoon muziek. 10.20 Berichten. 10.50 Cello en pia no. 11.05 J3erichten. 11,„20 Vervolg van 8.30. 12.20—2.20 Nachtconcert. (1,15—1,26 Tijd sein.)

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 2