Koninklijke onderscheidingen DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 Bij Koninklijk besluit is bevorderd: tot grootkruis in do Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorz. van de Eerste Kamer. zijn bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw prof. mr. P. J. M. Aalberse, minister van Staat, oud-Minister van Arbeid en van Arbeid, Handel en Nijverheid, lid van den Raad van Stale jhr. mr. D. J. de Geer, minister van Staat, oud-minister van Fi nanciën en van Binnenlandsche Zaken, lid van de Tweede Kamer dr. F. E. Posthuma, oud-minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, voorz. van het Centraal Instituut tot Bevordering van het Normale Han delsverkeer tusschen Nederland en andere landen jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Star ken borgh Stachouwer, gouverneur-generaal van Ned.- Indië mr. L. J. A. Trip, pres. van De Nederlandsche Bank te Amster dam tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau C. van den Bussche, vice-president van den Raad van Ned.-Indië dr. N. M. Josephus Jitta, voorz. van den Gezondheidsraad is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden M. Boerstra, luitenanLgeneraal, commandant van het leger in Ned.-Indiq, hoofd van het departement van Oorlog is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau jhr. ïr. H. Loudon, oud-voorzitter van de Commissie voor den Ned.-Zuid-Afri- kaanschen Handel, president-commissaris van de N.V. Kon. Ned. Maat schappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned.-Indië, te Was senaar; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Pangeran Ario Sosro Boesono, regent van Ngawi. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot Staatsraad in buitengewonen dienst mr. P. A. V. baron van Harinxma tlioe Slooten, commissaris der Koningin in Friesland. Bij Koninklijk beeüluiifc zijn benoemd-: tot. ridder in <lc Orde van Oranje-NassauJ. Broumstaihil, booMconmn. bij do Algemeenc Rekenkamer; mej. E. J. Bei-infante, secre taresse ran de Haagsohe Journalisten Vereeniiging, alhierL. P. van don Broek, ondJiooFdn-edacteua- van het dagblad De Courant-IIet Nieuw® ran den Dag; II. Amtolriffe, correspondent ran Engelsche bladen; dr. F. E. O. Huebner, correspon dent ram Duitsohe bladen. Buitenlandsche Zaken zijn bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. B. Hubrecht, Hr. Ms. gezant te Rome; mr. J. E. H. baron van Nagell, Hr. Ms. gezant te Stockholm; H. W. G. M. ridder Ruyssen van Kattendijke, Hr. Ms. gezant te Kopenhagen; zijn benoemd): tot ridder m de Orde van den Nederlandschen Leeuw; mr. F. E. H. Groenman. ELr. Ms. gezant te Caracas; mr. J. G. Smllem, Hr. Ms. gezant te Lis sabon L. Droogleever Fortuym, consul- generaal dier Nederlanden te Parijs; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-NassauH. de Sola, consul- generaal der Nederlanden te San Salva dor; dr. G. Hutten, geneesheer te Parijs; zijn benoemd: tot officier in de Orde ran Oranje-Nassa-uj'hr. mr. P. D. E. Teixeima die Mnttos, gc®a.ntscha]>siraad te Londenprof., dr. I. Al. Kolhhoff, Pro fessor and Head of Department Analy tical Chemistry of the University of Min nesota"', te Minneapolis; dr. ter Mcu- lon, bibliothecaris ran de bibliotheek ran hef Vredespaleismr. J. H. Kiowiet de Jonge, seor. van het bureau, belast met do afwikkeling ran het Bureau voor Zee- oo rJogssöhade tot ridder in de Orde van. Oranje-Nas- kiu F. von Söhsten, consul der Neder landen to Recife; G. A. Menalda, con sul der Nederlanden, te Porto AlegreM. Sains Baiz, vice-consul der Nederlanden to Puerto Plata; H. L. Baroai, consul der Nederlanden te Bremen; J. M. Donker, consul dor Nederliandlen te Johannesburg; jr. J. S. L. Kaaraps, bestuurslid van de Ned. Vereemging te Brussel; mevr. L. C. A. Soinnutzer, te Utrecht; P. J. Pen- mngs, zendeling te CelioubN. vam der Vi;et., missionaris te Jerusalem; C. K .inert, kunstschilder te Parijs; S. van Loon, kansellier lste kl. aaii Hr. Ms. ge zantschap te Rome; A. van der Stal, kan- sober lste del. aan Hr. Ms. gezuwtisöhap te Riga.; L. H. Intree, boekhouder der Car- negie-Stichting; J. Scherpe n'huiyzenteoh- msch-opzichiter der Coamegie-Stichting Justitie tot coraimandieuir in de Orde viam Oranje- Nats.aujhr. mr. Rh. Feith, pres. van den lioogen Raad der Nederlanden, alhier; mr. H. H. A. Sluis, procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden; tot ridder in de orde ran den. Nederlandschen Leeuw: niT. J. E. van der Meuh-n, raads heer in den Hooien Raad der Nederlan den alhier; mr. 1'. van.Rogteren A'ltena. raadsllwor in dien Hoogcn Raad der Neder landen, alhieruur. J. A. Stoop, pa-es. van hot gerechtshof te Leeuwardenmr. H. W. B. Thomas, pres. vami do recht bank te Rotterdam; mr. S. R. Bakker, kantonrechter te Zierikzee; dr. P. Smit, president van de Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk, te Heu- nieu; mgr. J. P. Huibers, bissdhop van Haarlem, imgr. F. N. J. Hendrilkx, vicaris- generaal en kanunnik van het bisdom 's-ildertogcnbosnh, mr. J. R. M. van An- geren. «eer.-generaal bij het departement van .Iii-.mt.ie, alhier; tot officier in de Orde ran Oranje-Nas sau: mr. Jacq. Dutiih, plaatsnorvangeud voorzitter van dieai Raadl van Beroep (S. V.) te Rottendam; Th. J. M. Kmuvetlder, kanunnik, doken en pastoor te Utredhifc; J. J. J. ran dien Bieson, kanium- inifc, doken en pastoor to Ebten; mgr. W. H. Cloots, kanunnik, proost van liet Kathedraal kapittel, professor aan hot Groot Seminarium te Roermond; J- H. Swcime. re f. bij hot departement ran Justitie, alhier; N. G. van der Mcij, hoofd- ooawmiissaras van politie alhier; dr. E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, voorz. ran de U.K. Vereen, voor Kinderbescher ming te 's-HertogenibosohJ. H. J. van de Mortel, notaris te 's-Hertogenbosch tot ridder in de Orde van Orunjc-Nas- „ai;: I'. J. M.<!< n.iar, -predikant bij de Ned.-llorv*. gemeente alhierA. K. Stiaatwma, prodlikant bij de Ned. Borv. g.iiucento allmor; A. H. Sdholite, .predikant bij do Nod. ÏJenv. gemeente to Zwolle: 11. J. Meijer:ng. predikant bij do Ger. Kerk to Katwijk aan don Rijn; M. E. de Mofcz. voorganger-leeraac en secr. van de Nod.-lsniél.otmïlte gemeente ie Almelo; H. P. 31. Peters, hoofdoomm. bij het de partement van Justitie, alhierC. Oh. Walraven., commissaris van politie to Alk maar; Oh. E. G. Hogendijk, commissaris van politie te AmsterdamJAaltsz, oud- oomm.-.saris ram politie alhier, wonende te Lochem; A. Faber, drireotour van het lste gesticht der Rijkswerkinrichtingen te VeenhiiizenU. G. Danhout, R.ijksagent voor voorwaardelijk ontslag, ter stand plaats Hoorn; mej. C. M. van der Rnug- glten. directrice van het Doorgangshuis ran do Voreen. „Hot Doorgangshuis" te GroningenG. B. J. de Ba-rbanson, Md van don Xoogdyraad to Zrwoile; mr. C. Th. Krabbe, oudt-secretaris van hot Centraal College voor de Reolassec.ring alhier; pater Patriciius (F. Th. C. Gommers), alg. secr. van de R.K. Reclassceringsvereen. te Hel mond; W. J. ran Vloodorp, oud-dir. van een levensverzekeringmij. wonende te Haarlem; Binnenlandsche Zaken tot ridder in de Orde van den Neder- schen leeuw: mr. P. A. van der Drift, adm.. chef der Afd. Volkshuisvesting bij het .departement van Binncnl. Zaken, te Wassenaar; mr. D. te Winkel, lid van Ged. Staten van Ovorijsel, te Enschedé; dr. J. Wessels, insp. voor'hot Staatstoe zicht op krankzinnigen en krankzinnigen gestichten, te Ermelo; J. A. Fontein, te Haarlem; mr. G. H. Dijkmans van Gunst, administrateur bij het Hoofdbestuur der P. T. T., aangewezen als juridisch advi seur bij het Staatsbedrijf der P. T. T., alhierW. R. van Goor. inspecteur der P. T. T., in alg. dienst. (Hoofdbestuur der P. T. T.) J. J. Theling, inspecteur der P. T. T. in alg. dienst, aangewezen als directeur van het postkantoor te Rotter dam zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: N. J. Lavaleije, voor zitter van de Gewestelijke Landstormcom missie „de IJssel". te Arnhem; R. Plas- schaert, electrotechnisch hoofdambtenaar der telegrafie en telefonie, aangewezen als hoofd van het telefoondistrict, te Bre da; K. Bruining, rot', der P. T. T., aan- fewezen als directeur van het telegraaf- antoor, alhier; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. H. de Haan, oud lid van Ged. Staten van Groningen, te Helium; C. Pais, burgemeester van Me- naldumadeel; mr. M. Sichterman, bur gemeester van Almelo; D. baron Maekay, burgemeester van Meppel; W. J. B. van Liemt. wethouder van Haarlem; Walrave Boissevain, lid van den Raad van Am sterdam n*\ M. Smeling, gemeente-secre taris van Rotterdam mr. P. J. M. Kal len, gemeente-secretaris van Maastricht ir. P. Bakker Schut, directeur van den Dienst der Stadsontwikkeling en Volks huisvesting, alhier; J. Walen, directeur van Financiën, te Amsterdam: ir. A. H. LieberE inspecteur voor de Volksgezond heid (Volkshuisvesting), in Friesland en Drenthe, te Huizum; L. F. E. Wasse naar, ref. bij den Pensioenraad, te Voor burg; G. II. Honing, hoofddir. van de Vereen. ,,Hulp voor Önbehuisden" te Am sterdam; J. J. A. M. Beaumont, lid van het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Vrijwillige Burgerwachten, burgemeester van Gendringen: J. G'. Paap, notaris te Vlissingen, lid van den Gemeenteraad, oud-lid van de Provinciale Staten; Th. L. M. de Winter, inspecteur der P. P. T., aangewezen als hoofd van het te lefoondistrict te Haarlem; J. G. Pater, ref. bij het hoofdbestuur der P. T. T., aangewezen als chef van den Pers- en Pro- pagandadienst, alhier tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: D. Kodde, lid van de Provinciale Staten van Zeeland, te ZoutelandeA. E. van Arkel, burgemeester van Ruurlo G. V. W. baron van Hemert tot Dingsbof. burgemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist; A. Klerk, burgemeester van St. Maarten; jhr. P. P. de Beaufort, burge meester van Driebergen-Rijsenburg; P. L. H. Mertens burgem. van Heijthuizen en Roggel; J. J. Ebben, wethouder van Hel mondJ. L. de Jong, wethouder van Moordrecht; P. A. M. Brand, oud-wethou der van Bussum; C. E. Wolff, wethouder van MaarssenJ. Thomas, wethouder van HoogeveenE. ter Haar J.zn., wethouder van RuinerwoldH. D. van der Meijden. oud-lid van den Gemeenteraad te Alm- kerk T. Schalekamp. lid van den Raad van Rotterdam; K. Voogd, oud-lid van den Raad van Ouddorp: E. Musschenga, lid van den Raad van Kloosterburen; J. Rooy, oud-secr. der gemeente Dirksland; mr. M. W. O. van der Veur. secr. der ge meente Middelburg; F. Bisschop, secr. der gemeente Vlissingen; G. Eggens. secr. ontvanger der gemeente Zuidlaren; J. R. Smeets. secr. der gemeente Valkenburg (L.).; J. C. Goemans, ontv. der gemeente Serooskerke (S.) H. A. F. Könings, adm. der gemeenteziekenhuizen, alhier; A. P. Tolk, hoofdambtenaar ter secretarie der gemeente Alphen aan den Rijn; A. Kok, hoofdarchitect bij den Dienst der publieke werken te Amsterdam; P. Wisse, penning meester van de Gewestelijke Landstorm- commissie ..Zeeland", te St. Laurens- jhr. V. P. A. Bcelaerts van Blokland, lid van de Gewestelijke Landstormcommissie ..Rotterdam", te HeerjansdamP. Rijs- dijk Sr., lid van do Gewestelijke Land stormcommissie „Dordrecht" te Slie- dreoht; W. H. Snijders, officier, toege voegd aan don inspecteur der burgerwach ten in de prov. Zuid-Holland, te Sehevo- ningen: .T. W. Bonekamp, voorz. van het R. K. parochiaal armbestuur van de pa rochie Onze Lieve Vrouwe ten Hemelop neming, te Apeldoorn; D. G. P. Mullaard. diaken van ac Ned. Herv. gemeente, te Arnhem: H. P. Nijman, diaken van de Geref. Kerk te Rotterdam; mej. J. A. Siekenga, te Wolvega- K. van Rijsse jr., lid van het algemeen bestuur van de ver- eeniging tot Chr. Verzorging van krank zinnigen in Nederland en van het bestuur van de Stichting „Wolfheze". wonende te Velp (G.) mej. A. Plas. ond-adjunct- directr. van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch, te Bakkurn. wonende te Cas- tricum A. Peek, voorz. van de R. K Bouwvereeniging, voorz. van de Vereen. Koninginnedag, te IJsselstein; D. van Zanten, voorz. van de Oranje-Vereeniging, te Zeist; R. H. Bocrma, artst lid van het bestuur van de Maatschappij tot verbe tering van woningtoestanden, te Gronin gen; M. van den Broek, oud-voorz. van uen R. K. Bond van P. T. T.-personeel ,,St. Petrus", te Utrecht, lid van de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg in Ambtenarenzaken; W. de Groot, comm. bii den P. T. T.-dienst, te Haar lem J. Rasker, electrotechnisch hoofd ambtenaar der T. en T., aangewezen als adjunct-hoofd van het telefoondistrict, te Zwolle; C. G. van der Boom, hoofdcomm. bij het Hoofdbestuur der P. T. T., alhier; mevr. B. Boon-van der Starp, lid van den Radioraad, alhier; Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw: dr. J. A. J. Barge, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden dr. J. Wester, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht; dr. G. F. Rochat, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen dr. ir. H. S. Hallo, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool to Delft: dr. W. P. C. Zeeman, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; dr. J. Wille, hoogleeraar aan de Vrijt Universiteit te Amsterdam; mr. W. J A. J. Duynstee, hoogleeraar aan de R. K. Katholieke Universiteit te Nijmegen; J. J. :t Hart, insp. van de onderwijzers-op leiding. te Utrecht; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. A. F. Bannier, voorz. van het Historisch Genootschap te Utrecht; J. F. Staal, architect, te Am sterdam zijn benoemd: tot officier in do Orde van Oranje-Nassau: W. M. Weber, ref. bij het departement van Ondenyijs, Kun sten en Wetenschappen, alhier; ir. H. W. L. Brückman, bedrijfsingenieur-conserva- tor bij de Technische Hoogeschool te Delft, dr. J. C'. Bruijn, rector van het Vossius Gymnasium te Amsterdam dr. L. dc Jong, directeur der Rijks H. B. S. te Bredair. D. J. Kruytbosch, oud-direct, der Rijks H. B. S., te Wageningen mej. E. M. Roozen (Mere Marie Xavcrius), directrice der R. K. Middelbare Seliool v. meisjes ..Mariënbosch" te Nijmegen; P. Barcndsén, voorz. van het bestuur der Middelbare Technische School te Dor drecht; dr. ir. J. H. Plantenga, directeur van de Academie van Beeldende Kunsten, alhier, wonende te Wassenaar; dr. D. JÏerderschee, schoolarts voor het buitengewoon lager onderwijs te Am sterdam; J W. Mols, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Maas tricht. te Maastricht; mej. M. Th. Neu- gan (Soeur Anna Maria), directrice der .K. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Nijmegen; mevr. K. Boudier-Bakker, letterkundige te Utrecht; Hildo L. Krop. beeldhouwer, te Amster dam; W. de Monchy, directeur van de Holland-Amerika Lijn te Rotterdam tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: dr. H. C. Germs, leeraar aan de Rijks II.B.S. te Groningen; A. van I/eeuwen, leeraar aan de lste Christelijke H.B.S., al'hier; P. F. van Luyk, leeraar aa.n het R.K. gyirai., alhier; A. J. Han dels, directeur van de Textielschool te Tilburg; H. Hoek, direoteur van de Vak school veer schoenmakers, alhier; J. de K.rnter. secr. van het bestuur der Vereen, „de Ambachtsschool" te Retterdam; mej. Klevisoh (zuster Reseline), directrice van de R.K. Huisheud-en Industrieschool te Roermond; J. H. J. van Deventer, te AmsterdamP. van der Zee, leeraar aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam; S. Asscher, penningmeester der Vereen. „Kennis en Godsvrucht" te Amsterdam; K. Baars, oud-hoofd eener O. L. S., alhier; L. Bot, voorz. der Ver. voor R.K. Mulo-onderwijs te Apeldoorn; mej. C. A. Klooster, oud-gemeentelijk in- sj>octrioe van het onderwijs, alhier; G. Meuleman, hoofd eener openbare u 1 o- school te Zaandijk; mevr. G'. Philippi Siewertsz van Reesema, secretaresse der Stichting voor Kinderstudie, alhier; dr. D. J. van Prooije, voorzitter van den Kon. Ned. Voetbalbond, te Rotterdam; A. J. Schreuder, hoofd van een paedagogisoh instituut te Oosterbeek; cis. A. B. te Winkel, voorz. van regenten over de scholen der Ned. Herv. Gemeente, alhier; dr. H. J. Beckers, archeoloog, te Beek (Limburg); H. Cleyndert Azn., alhier; C. E. van 't Groeniewout, te Voorburg; pater dr. C. Huigens, dir. van de Ned. R.K. Kerkmuziekschool „St. Caecilia" te Utrecht; H. C. Jones, kunstschilder, te Maastricht; A. F. J. Portielje, insp. bij het Kon. Zoölogisch Genootschap „Na- tura Artis Magistra" te Amsterdam; H. Th. J. Stips, voorzitter van de Vereen, der Orkestleden ,,Het Concertgebouw orkest" te Amsterdam, wonende te Laren. Financiën Tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: J. Bakker, adm. bij het departement van Financiën; mr. H. K. Versteeg, voorz. van de Ned. Vereen, ter bevordering van bet Levensverzeke ringswezen, te Wassenaar; A. J. van Iersel, directeur der directe belastingen, enz. te Maastricht; C. M. Moolenburgh, hoofdinsp. dor dir. belastingen te Haar lem: J. A. Petter, hoofdinsp. der directe belastingen te Utrecht; mr. A. H. Seijl- houwer, Rijksadvocaat te Amsterdam; zijn bevorderd: tot officier in de Orde am Oranje-Nassau: O. Verhogen, insp. der domeinen, alhier; J. J. A. Phaff, insp. der registratie en domeinen, te Am sterdam P. A. Kreuiter, accountant bij den Rijksaccountantsdienst, te Amster dam; A. G. J. de Vries, dir. van do Zuid- Ned. Spiritusfabriek te Bergen op Zoom; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: M. de Beer, insp. dier dir. belastingen, invoerr. en ace. bij het departement van Financiën; W. J. M. Ra-asvoMt, referendaris bij het de partement van FinanciënR. Gerritsen, secr.-penningmeester van de Vereen, van ambtenaren der registratie en domeinen, te Zierikzee; J. P. Jansen, insp. der dir. belastingen to Amersfoort; C. Roggeveen, insp. der dir. belastingen te Apeldoorn D. J. Gautzsch, insp. (Ier dir. belastingen to Zeist; J. van Koningsdal!, insp. der invoerr. en ace. te Eindhoven; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau D. Tjallingii, ontvanger der dir. belastingen te Nijmegen; E. Overbosch, ontvanger der invoerr. en acc.. alhier; 31. A. Hollestelle. bewaarder van de hypo theken, het. kadaster en de sehoepsbowij- zen te Arahem; C. van Helbergen, ont vanger der registratie no. 1 en successie te Arnhem; G. Herenius, hoofdcoman. der dir. belastingen, invoerr. en acc. ter di rectie Amsterdam: C. A. Struijck, land meter van het kadaster, te Ahnelo; A. v. d. Ende, controleur dier invoerr. en acc. te Rotterdam; A. Drukker, collecteur der Staatsloterij, te Amsterdam; A. A. Hes, districtsbouwkundige bij den Rijksgebou wendienst, te Amsterdam; J. C. W. van der Eeingewezen dist.rictsbouwkundige bij den Rijksgebouwendienst, te Utrecht; J. vam de Kieft, emplloyó van de B.P.M., alhier. Defensie Tot ridder in de Orde van den Neder- lamdschen Leeuw: de kapitein ter zee B. Kruijs. dor. van het loodswezen, de be tonning. bebakoning en verlichting, te Amsterdam; de kolonel der mariniers C. J. O. Dorren, ohef van het korps mari niers; de generaal-majoors W. Sillevis, commandant der Ilde divisie, W. F. A. Hacks trok, insp. der infanterie, jhr. J. T. Aiting von Geusau, commandant der lste divisie, en P. W. Best; zijn bevorderdtot officier in de Orde van Oramje-Naissaumet de zwaarden: de kapiteins ter zee E. A. Vreede en P. A. WiMemsen zijn benoemd: tot officier im de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee W. A. de Jong; de gep. kapitein ter zee D. J. baron van Lynden; de majoor van den generalen staf D. A. van Hitten; de kolonel der in fanterie M. Rutgers ran der Looff; de luitenant-kolonel der infanterie L. A. C. die Boek; de kclonelis der artillerie L. J. de Deoker en R. P. J. van den Berg van Saparoea; de luitenant-kolonel der artil lerie J. H. C. Bontz van den Bergde dirigeerend-officier van gezondheid 3e bl. J. Brouwer; de reserve-kolonels der infanterie mr. W. C. Oaimnnan en J. A. G. van Amdel; de resjIilitenant-kolonel der infanterie H. C. Honig en de res.- hiitenant-kolonel der cavalerie A. Blussé van Oud Alblas; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de hoofding. der ma rine ir. S. Vismam, dir. der Rijkswerf te W'iDemisoord zijm benoemd": tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: do ref. bij het (lept. van Defensie R. H. Kr oef en de leeraar aan de Kon. Mil. Academie J. M. Pool; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: de luitenants ter zee le kl. F. Stam, jhr. H. A. van Foreest, W. F. van Vreeswijk en H. H. L. Pröpper; de 'kapitein der mariniers J. J. A. Keuchenius; de officier vam dien M.S.D. le kl. H. L. J. do Jong; de offi cier van den M.S.D. 2e kl. F. H. Kohier; <le officier van gezondheid le kl. der Kon marine dr. D. J. Ruining; de officier van adm. le kl. der Kon. marine J. J. van Houten; de kapiteins van den generalen staf A. G. J. M. F. van der Kroon, H. C. Reirghuijs en J. E. Ooers; de kapiteins der infanterie J. van der Pllioeg, comman dant der 2de afd. politic troepen, en J. A. A. Sitsen; de kapiteins der artillerie J. W. Vintges en W. J. A. Sohwing; de kapitein-magazij nmeester der artillerie J. C. A. Siliaous; de kapitein der genie E. C. W. A. Geuze; de kapitein intendant J. J. Vethake; de paarden-arta le kl. dr. L. Gazenbeek; (le kapitein dei- mi litaire adm. R. Middelbeek; de mili taire apotheker le kL A. M. Frenkel; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: de cartograaf bij het dept. van Defensie J. W. Bloein; de leeraar aan het Kon. Instituut voor do marine te Wil lemsoord ir. A. Slingervoet Ramiondt; ds. J. Mulder, Ger. predikant te Leeuwarden; de hoofdcomanies bij het dept. van De fensie P. J- C. M. Wijmer; de keur meester bij de Centrale Magazijnen voor Militaire Kleeding en Uitrusting te Am sterdam E. J. Nier mams. Waterstaat Tot ridder in de Orde Van den Neder landschen Leeuw: H. Oh. E. van Ede van der Pais, alhier, dir. van den Lucht vaartdienst; prof. ir. J. C. van Staveren, te Arnhem, dir. van de N.V. tot Keuring van Electro technische Materialen; tot officier in de Ordo van Oranje- Nassau ir. F. S. Lamgeineijer, te Zwolle, hoofding. van den Rijkswaterstaat; ir- C. G. Krayenhoff van de Leur, te Utrecht, hoofding. van den Rijkswater staat; dr. ir. F. J. Nellensteijn, alhier, dir. van het Rijkswegenbouwlaborato- rium; ir. J. Canters, te Velp (gem. iR.heden), Rajksinsp. van liet verkeer; C. A. Borren, te Rotterdam, insp. van het vervoer bij de Ned. Spoorwegen, met den persoonlijken titel van hoofdinspecteur ir. A. J. Boland, te Utrecht, afdeelings- chef lste kl. bij de Ned. Spoorwegen, met den persoonlijken titel van hoofd ingenieur (directeur van de N.V. Spoor wegbouwbedrijf); ir. G. van Hille. te Amersfoort, ing. der tractie bij de Ned. Spoorwegen, mot den persoonlijken titel van hoofdingenieurir. J. W. D. van Eek, te Heerlen, hoofding. bij de Staats mijnen in Limburg; Oh. Ie Poole. te Heerlen, chef van het Handelsbureau bij de Staatsmijnen in Limburg; B. J. Kerkhof, te de Bilt. president-commissa ris der Maatschappij Wegenbouw N.V. tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau H. M. Vroom, te Dordrecht, adm, ambtenaar lste kl. bij den Rijkswater staat; A. MLnderhoud, te Winschoten, hoofdopz. bij den Provincialen Water staat van Groningen; P. S. van Teecke- lenburgh. te Zwolle, oud-tecbnisch-amb- tenaar bij den Provincialen Water staat van Overijsel; C. L. de Bruijn, te Alkmaar, secr. van de directie van het Openbaar Lichaam „(le Wieringermeer" S. Woldrimgh, te Haren (GrA. oud- voorz. van het waterschap „de Westpol der", oud-voorz. van het waterschap ..Thomas von Soeratt". bestuurslid van de Vereen, van Groninger kustwater- schappen: S. Zijp J.zn., te Abbekerb. dijkgraaf vam het Ambacht van West- friesland. genaamd „De Vier Noorder Koggen"; J. Tamboer, to Heerlen, hoofd opzichter bij de Staatsmijnen in Lim burg: O. M. Nanninga. te Hilversum, hoofdbouwkundige bij de Ned. Spoorwe gen: J. H. Schuwer, te Zwolle, le chef do bureau bij de Ncd. Spoorwegen; J. J. Somers. te Amsterdam, stationschef lste kl. A* bij de Ned. Spoorwegen; T. Tim mermans. te Rotterdam, voorz. van den Alg. RijnscbippersbondD. Klok. te Heemstede oud-gezagvoerder bij de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw; C. H. Laan, wonende te Bloemendaal. oudste directeur van de N.V. Wessanen's Kon. Fabrieken te Wormerveer; G. W. Stroink. wonende to Stocnwijkorwold. voorz. van den raad van toezicht dor OoÖp. Centrale Rail'feisen Bank te Utrecht: r. A. L. H. Roebroek, directeur-generaal van don landbouw, alhier: prof. ir. W. P. Smit. lid van den Octrooiraad. alhier; G. 31. Belzer. alhier, voorz. van dè Commissie van Advies Cri- sisinvoerwet; prof ir. A. M. Sprenger. hoogleeraar aan do Landbouwhoogeseliool te Wageningen: zijn bevorderd: tot officier in do Orde van Oranje-Nassau; mr. H. A. M. van Haastert. alhier, secr. van den Katho lieken Ned. Boeren- en Tuindersbond ir. H. G. A. Leigens Bakhoven, alhier, insn. van bet veeteelt- en zuivelwezen: zijn benoemd: tot officier in de Orde van OTanie-Nassauir. A. Knape, mede- dir, van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V.. te Rotterdam; prof. dr, J. Wisselink. dir. van het Econo misch Instituut voor (1e Textielindustrie, te Rotterdam: .J W. Nïenhuys. wonende to Bloemendaal, voorz. van de Vereen. van den Tabakshandel. te Amsterdam; mr. M. J. Wolff, te Arnhem, buitengew lid van den MiddenstandsraadJ. H Dormer, voorz. van den Ned. Boekver- koopersbond, te Rotterdam: F. N. 31. Raymakers, textien fabrikant, te Hel mond; L- Levisson, dir.van de N.V. Ned. Rotogravure 3faatsckappij, te Leiden; G. van der 3Iuelen, wonende te Almelo, dir. van do Kon. Stoomweverij te Nijvordal N.V.ir. A. Spakler, te Amsterdam; ir. J'. K. Morex. te Tilburg, nijverheids consulent voor het zuiden des lands; G. J. Blink, te Wassenaar, voorzitter van do Vereeniging voor Zuivelindustrie en 3Ielkhygiëne; dr. ir. P. N. Boekei. te Rijswijk (Z.H) Rijksziiïvelconsulent. hoofd der afd. zuivel van het Regeerings- bureau voor dc uitvoering der landbouw- Crisiswet 1933; mr. F. Florscliiitz. wo nende te Velp, gemeente Rheden, secr. van het college van curatoren der Land bouwhoogeseliool te Wageningen; tot ridder in de Orde van Oranie-Nas- rau: J. Zijlstra. wonende te Naarden. voorz. van de Vereen, van Grootwinkel bedrijven in Levensmiddelen te Amster dam; V. Gwier, secr. van den Alg. Ned. Drogistenbond, te Amsterdam; J. A- van Wijngaarden, alhier, voorz. van de Vereen, van Handelaren in Bouwmate rialen in Nederland; J. A. Koops. te Venlo. alg. voorz. van den Ned. R.K. 3nddenstandsbond; G. H. Fygi. presi dent-commissaris van de Fygi-N.V.te Zeist; L. Meyer, directeur-generaal van de N.V. Magazijn „De Bijenkorf", te Amsterd&m; J. Bink els. pres.-commis saris der N.V. Bierbrouwerij „Ravaria". te Lieshout; 3f. A. Kolser. wonende te Den Helder, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te AJkmaar; J. J. Smit, oudste firmant van de firma J. K. Smit en Zonen, te Amsterdam; H. W. Kölling, dir. der N.V. Gazelle Riiwiel- fabriek, voorheen Arentsen en Kölling. te Dieren, gemeente Rheden; ,T. C- Banz. wonende te Eefde. gemeente Gorssel. di- recteur_ der N.V. Tndustrieele 3fnnt- scliappij „Zu tinhen'' te Zintphen; P. Gaastra, lid van de firma Simon Gaastra, te Workum: .T. Ph. KorthaJs Altes. wonendie te Rlaricum, dir. van de N.V. Phoomix Brouwerij te Amersfoort; F. H, L. van der Grinten, directeur van de N.V. Chemische Industrie, te Venlo; H. P. 3Iutters. wonende te Wassenaar, dir. van de Kon. Ned. 3reube]fabriek H. P. Mutters en Zoon, alhier: S. 31. D. Majoie, te Tilburg; H. J. L. Klein Schip horst. te Haarlem, voorzitter van den Nederl. R.K. Bond van Bouwpatroons; W. P. Cnossen, te Woerden, voorz. der Ned. Vereen, van Hoofden van La gere Land- en Tuinbouwscholen; P. M. Diederen, te Graetheide, gemeente Sit- tard. ondervoorz. van (len Limburgschen Land- en TuinbouwbondE. Huijsmnn, te Piinacker, ondervoorz. der Holland- sche Maatschappij van LandbouwR. Lijsten, te Arnhem, anspec. bij de Ncd. Heide Maatschappij; 2de-secr. van de hoofdafd. fruitteelt; K. J-.G. Hinnen, dir. van de Veilingsvereeniging „Gelder- malsen en Omstreken", te Geldernial- sen; G. A. van Rossem, rozenkweeker te Naarden: B. B. C. Felix, boomkwe ker, te Boskoop; J. J. v. Dormaal, dir. van de Friesch-Groningsche Coöp. Beet wortelsuikerfabriek, te Groningen: A. van Wijnen te Gouda, oud-dir. van de Coöp. Producenten Handclsvereeniging en voorz. van de Ned. Zuivelcentrale, afd. Zuivel; A. C. de Oude, te Zierikzee, lid van het hoofd best. van de Zeeuwsehe Landbouw 3rnatschappij; .J. J. Wouters, te Berlicum, geestelijk adv. van de afd. Berlicum van den Noordbrabantsclien Clir. Boerenbond; dr. J. C. Dorst te Leeuwarden, consulent bij de Friesche .Maatschappij van Landbouw; L. A. Bom, alhier, secr. van het Stamboek voor liet Ned. Trekpaard; T. van der Vleugel, te Wanroii, bestuurslid van de Coöp. Roer- mondscne Eiermijnmr. W. Kip, al- bier. voorz. van den Bond van Chr. Jon ge Boeren- en Tuindersorganisaties in Nederland; W, Gaastra sr., te Jutrijp, gemeente Wijmbritseradeel, lid van den Raad voor de Visscherij Sociale Zaken is benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leen w iprof. mr. A. C. Josephus Jitta, Rijks- ibernaddelaar in het 3de district, alhier; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranie-Nassau: H. Snijders, te Heemstede, voorz. van het hoofdbestuur der Vereen, tot bevor dering der belangen van slechthooren- den; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. L. M. Metz, te Vorden: J. M. P. W. Geers, geneesheer-dir. van het Friesch Volks-Sanatoriuin, te Appelscha, ge meente Ooststellingwerfdr. S. Douma, veterinair-inspecteur van de Volksge zondheid, te Amersfoort; A. Grooters, wonende, alhier, inspecteur der Rijks verzekeringsbank; dr. J. F. Steenhuis, wonende te Haarlem, geologisch advi seur bij het Rijksbureau voor Drink watervoorziening tot ridder m de Orde van Oranje- Nassau: mevr. 31. J. R. Ketjenvan Bosse, wonende te Velp, gemeente Rhe den, bestuurslid van de vereen. „De Algeineene Wijkverpleging" te Dóes- burg; dr. B. Brongers. rustend arts, te VeendamJ. W. de Goeje. arts te Zaandamdr. J. J. van der Harst, te KoudekerkeS. 31. Joosten, arts te En schede; P. H. E. Hupjieretz apotheker, te Weert; J. Smit, dir. van ae N.V. Re- maco, te Amsterdam. J. F. Vogel, te Rotterdam, voorz. van de Vereen. „Den nenheuvel", vereeniging tot het exploi- teeren van herstellingsoorden en sanato ria ten behoeve van handels- en kantoor bedienden, handelsreizigers en handels agenten; J. F. J. van der 3Iaden, geestelijke adviseur van den Bredaschen Diocesanen R.K. Werkljedenbond. te Bre da; dr. W. J. Smit, gemeentelijk insp. van het onderwijs te Schiedam; R. Sie- mons, te Utrecht, voorz. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond en lid van het alg. bestuur van het Chr. Nat. Vakver bond in Nederland. P. Groeneveld, adj.- accountant bij het departement van So ciale Zaken, alhier; Oost- en West-Indië tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: G. J. J. Wouters, Gou verneur van Curasao; F. A. E. Dros- saers, dir. van Binnenlandsch Bestuur in Ned.-Indië; D. J. Gerritsen, lid van de Alg. Rekenkamer in Ned.-Indië; mr. J. G. Geerlings. gewezen raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned.-Indië; mr. A. J. C. 31'. Xelissen, raadsheer in het Hoog gerechtshof van Nederl.l ndië; mr. J. JSmit, president van den Raad van Justitie te Batavia, met buitenhlndsch verlof; Ch. O. van der Plas, Gouver neur van Oost-Java; dr. B. J. Haga, gouverneur van Borneo; J. Oberman, ge wezen resident dor Westerafdeeling van Borneo, prof. A. W. Mulock Houwer, hnogleeraur aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia, met buiten- landsch verlof; prof. C. P. Wolff Schoe- maker, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng, met buiten- landsch verlof; ir. W. Holleman. hoofd van den Dienst van den Mijnbouw in Ned.-Indië; dr. J. 31. Elsbout. generaal- majoor, inspecteur van den 3Iilitair Geneeskundigen Dienst in Ned.-Indië; mgr. P. J. Willekens, apostolisch vicaris te Batavia; J. Th. Petrus Blumberger, hoofd van het Kabinet van den Minister van Koloniën; ir. H. Erevdanck Oesin- ger, dir. van het Tochn. Bureau van het departement van Koloniën; prof. mr. G. J. Nolst Trenité, oud-rechterlijk Ned.- Indisch hoofdambtenaar, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. H. Kraemer, oud-afgevaardigde voor taalarbeid in Ned.-Indië van het Ned. Bijbelgenootschap, hoojrieeraar aan de Rijksuniversiteit, te Leiden Beunink, dir. der Handelsvereeniging Amsterdam; A. A. Pauw, dir. der Ned. Handel-Maatschappij te Amsterdam; tot officier in de Orde van Ofanje- Nassau, met de zwaarden; J. Bicgel, gep. luitenant-kolonel-titulair van neb Kon. Ned.-Indïsch Leger; G. F. V. Goscnson. kolonel der infanterie van het Kon. Ned.-Indisch leger; J. H. Uhl, kolonel der infanterie van hef Kon. Ned.-Indisch leger; H. A. Soetekouw, gep. luitenant-kolonel der infanterie van het Kon. Ned.-Indisch leger; C. Th. Neys, majoor der artillerie van hot Kon. Ned.-Indisch leger; ir. H. J. W. Ver niers van der Loeff, kolonel-titulair der artillerie van het Kon Ned -Indisch leger, gedetacheerd bij het Ministerie van Koloniën zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. Lont, hoofd v. h. Kantoor voor Reiswezen in Ned.-Indië; mr. J. E. van Hoogstraten, hoofd van het Kantoor voor den Handel van het departement van. Economische Zaken in Ned.-Indië; J. A. Platte, adm. der sui kerfabriek Redjoagoeng zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranie-Nassau: mr. H. C. Hartevelt, Rogeeringsgemachtigde voor Alg. Zaken bij den Volksraad; mr. J. II. Hoogeste- ger, secr. van hot departeiaen van Fi nanciën in Ned.-Indië; L. Korthals, waarn. hoofd van den Belastingaccoun tantsdienst in Ned.-Tndië: W. H. Mu ren beeld. insp. vroor het Venduwezen in Ned.-Tndië; 31. F. Tydeman, resident van Priangan; mr. M. F. Winkler, resi dent van Soerabaia; F. J. Bruggeman, ass.-res. ter bescli. v. d. resident der Ooskust van Sumatra; J. II. Boerstra, burgemeester van 3Ialang; mr. G. H. Bak. secr. van de provincie West-Java; Raden Adipati Aria Tjakraningrat, re gent van Bangkalan; Pangeran Ario Adipati Dhanoeredjo, Rijksbestuurder van Jogjakarta; dir W. Hoven, fun- georend hoofd der afd. Bestuurszaken der Buitengewesten van het departement van Binnenlandsch Bestuur; mr. C. C. J. 3faassen, waarn. adv. voor Agrarische Zaken: mgr. H. J. van Valenberg. apos tolisch vicaris te Pontianak; J. .T. H. 3L van Rijckevorsel. R.K. geestelijke te Jogjakarta; dr. H. Jansen, predikant te Batavia; W. Schmidt, alg. insp. van het Westersch onderwijs in Ned.-Indië; J. OliWilderink, gep. inspecteur van het Tnlandsch onderwiis in Ned.-Indië; J. ,T. Rombach. hoofdambt, ter beschikking van den directeur van Economische Zaken in Ned.-Tndië; P Blaas, hoofdagent van de N.V. E. Tejr.s en Oo<,'is Handel maatschappij te Batavia; prof. dr. F. L. Hnber, dir. van het Veeartenijkundig In stituut te Buitenzorg, met buitenlandsch verlof; A. Fernhout, agent van de N.V. Cultuurmaatschappij der Vors tenlanden te Semarang; H. J. Adams, hoofdverte genwoordiger der 3Iaatschappii tot Ex ploitatie der Pamanoekan- on Tjiasemlan- den te Soebang; P. F. Zimmerman, agent der N.V. Int. Oediet- en Han- delsvereeniging Rotterdam te Semarane; W. H. A. Jacometti, gewezen hoofd ambt. ter beschikking van den dir. van Verkeer en Waterstaat !.n Ned.-Tndië; ir. G. F. Berg. hoofd van Tractie, 3faterieel en Werkplaatsen der Staats spoorwegen in Ned.Tndïë; F. E. Tb. ter Bruggen Hïigenholtz. hoofding. bii den P.T.T.-dffenst in Ned.-Indië; dr. J. H. Bavinck, (locent aan de theologische op leidingsschool der Ger. Zending te Jog jakarta; mr. K- J. van Erpecum, voorz. vaai de Staten van Suriname; J. J. van Dam van Polanen. oud-directeur van de Curaoaosche Handelmaatschappijte Bussum: mr. A. J. C. Frnntzen, ref. bii bet Ministerie van Koloniën; dr. ir. W. C. Klein, oud-secr. van hot Nipnw- Guinea Comité alhier; F. H. A. van der Brugh, oud-alg. secr. der Kon. vereeni ging Oost en West. alhier; ir. C. Menschaar, oud-vertogenvvoor Ned.- Indië der N.V. Bilhton Maatschappij, al hier; P. A. Regnault. dir. van verfl'a- briieken in Ned.-Indië, te Laren-, J. TI. van Hoboken, lirl der firma A van Ho boken en Co., commissaris van de Suri- naamsclie Bananen Maatschappij, te Overschie; tot Tidder in de orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: E. van Yssel- dijk, kapitein der genie van het Kon. Ned.-Indisch leger; P. Alons, kapitein der militaire adm. van het Kon. Ned.- Indisch leger; W. Zaad noord ijk, militair apotheker le kl. in Ned.-Indië; S. H. Spoor, kapitein der infanterie van het Kon. Nea.-Indisch le^er. gedetacheerd aan de Kon. 'Mil. Academie te Breda tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: mr. F. H. Keuzenkaanp. griffier bij den Raad van Justitie te Batavia; K. G. V. Mentel, voorz. der Bataviasche ArbeidscentraleJ. N. Wallast, dir. der strafgevangenis 'Aflaten t© Semarang; mr. P. J. Tromp, insp. van Financiën, te Palembaiig; A. P. J. Gramtinne, ambt. le kl. bij de in- en uitvoerr. en acc., te SoerabajaP. Tb. W. Bruininga. gew] niiddelbaar-technisch-ambtenaar bij ae Opium- en Zoutrejrie in Ned.-Indië; P. Görs, hoofd"beheerder le kl. bij den Indisch en Pandhnisd.ienstH. E. Ter- me ml en, ass.-a-esident van Salatiga; C. A. N. Boers gewestelijk secr. van Soe» rakarta; J. W. Lutter, gep. niet-gegra- duoerd referendaris, te Semarang; Tien Djin Tjiong. wethouder der gemeente Bandoeng; Tan Yam Hok, wethouder der gemeente Batavia; Th. Kersten, R.K. ordebroeder van 't Xaverius-college te Moentilan; mej. M. M. C. Klaoner, zuster Ëuphrase, R.K. ordezuster 'an de Congregatie der Zusters van Ijiefde van O. L. V. Aioeder van Barmhartigheid, te Padang; C. B. van Vooren, voorz. der Vereen. oor ziekenverpleging, te Batavia; N. Hoekstra, secr.-penning meester der centrale veneonigiing tot be strijding van tuberculose in Ned.-Indië; J. Ritsema, zendeling te Ivawata op Ce lebes J. W. van Lith, plaatsverv. direo teur aan de Koning Willem Ill-school te Batavia; ir. G. A._ de AIol, laudbouw- consulent, te Batavia, met buitonlandsch verlofir. J. W. Roeloffs, opperhout vester in Ned.-Indië, met buitonlandsch verlof; ir. Dannawan Alanroeukoesoemo, nijverheidsconsulent, te Soerabaja; N. J. Celosse, gew. voorz. der Alalangsche Landbouwvereen.J. H. Sm.it. voorz. van den Suikerbond, te SoerabajaL. Verhagen Aletman. adm. der onderne ming Rotterdam I in de Lampongsche Districten; P. iD. Lewis, agent- der Stoomvaartmaatschappij Nederland, te Semarang; J. AIGtronzeribergohef bij den boekhandel Kolff-Buuing, be Jogja karta; W. R. Huiskamp, middelbaar teohnisch-amiibtenaar lo kl. bij den P.T.T.-dienst- in Ned.-Indië: ir. P. do Gruytcr, hoofd van hot proeflnircau van den dienst van tractie, materieel en werkplaatsen der Staatsspoorwegen in Ned.-Indië; H. N. van Beuzekom, hoofd stationschef der Staatsspoorwegen in Ned.-Indië; iD. S. Gaastra, burgerambte naar-werktuigkundig ingenieur bij de Luchtvaarta.fdeclmg in Aed.-Indië: dr. A. A. Cense, taaiambtenaar te Alakas- ear; 'F. Prass, gezagvoerder bij de K.P.3I. G. van Messel. piloot bij de KtN.I.L.CM.W. H. König, exp. teir Al- gemeeno Secretarie te Buitenzorg; Guy Johnston, agent der K.P.AI. te Welling ton op Nieuw-ZeelandJ. W. Wiltin'k, gew. controleur der belastingen in Su riname; S. A. Fernandcs, districtsgenees- hooT in Suriname; L. A. Waalwijk, hoofd der Van Sypesteynschopl, voorz. vaa het

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 10