Eerste en tweede klasse der Zuidelijke afdeeling worden uitgebreid. MOTORSPORT HANDBAL WIELRIJDEN. HENCELEN SCHAKEN DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 HSAEEEM'S DAGBEAD 11' Het voetbal-parlement bijeen. Amateursbepalingen worden gewijzigd. In het Kurhaus-hotel te Scheveningen werd Zondag de bondsvergadering van den K.N.V.B. gehouden, onder voorzitterschap van den bondsvoorzitter dr. D. J. van Prooije. Bij de bespreking over de wenschelijkheid van de competitieuitbreiding voerde de heer Bergfelt namens afdeeling I het woord. Spr. zeide, dat afdeeling I in principe tegen com petitie-uitbreiding is. De heer A. L. M. Schroder (afdeeling IV) verklaarde zich vóór competitieuitbreiding. De heer K. J. J. Lotsy voerde als sectie-leider der competitie het woord. Competitie-uitbrei ding achtte spr. absoluut geen voordeel voor de clubs. De groote nadeelen wegens volgens spr. niet tegen dubieuze voordeelen op. Tenslotte werd het voorstel met 41 tegen 28 stemmen, en één stem blanco, aangenomen. Het voorstel luidt: z a. Ingaande het seizoen 19391940 de eer ste klasse van afd. IV, die vorig seizoen op elf vereenigingen werd gebracht, uit te breiden tot twaalf vereenigingen. b. Ingaande het seizoen 19391940 de tweede klassen a, b en c. van afd. IV uit te breiden tot elf en ingaande het seizoen 1940 1941 tto twaalf vereenigingen elk. c. Bij den aanvang van het seizoen 1938 1939 in de gebruikelijke „promotie- en degra datieregeling-' te bepalen, op welke wijze de sub a en b bedoelde uitbreiding zal worden verkregen, met dien verstande, dat deze be palingen eveneens van toepassing zullen zijn op de voortgezette uitbreiding (in 19401941) der drie tweede-klasse afdeelingen. Het voorstel tot wijziging van de ama teursbepalingen was vervolgens aan de orde. Den heer Galavasi (Amsterdam) was het voorstel tegengevallen. De heer Valkema, voorzitter van de sub commissie, gaf in antwoord op den wensch van den vorigen spreker eenige nadere inlich tingen hierover. Het resultaat mag gering zijn, maar de zaak is zeer serieus bekeken. De heer J. J. Grootmeijer (Amsterdam) vond het onbillijk dat leeraren M.O. wél en voetballers, die contributies innen en daar voor geld ontvangen niét als amateur worden beschouwd. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel daarna aangenomen. Behalve het door den heer Grootmeijer op gemerkte, wordt bij deze wijziging aan clubs verboden vrijstelling van contributie te ver- leenen. POSTDUIVEN. P. V. DE LUCHTBODE. Wedvlucht van Marleham. A. Kramer 1, 2. H. v. Oldemark 3. Wedvlucht van Neuvilles: H. v. d. Reep 1,11 F. v. Kleef 2. 7. 15, H. Kervel. 3. 6, 18; H Groen 4, 16, J. F. Koedijk 5, 12. 13, 14, A. Kramer 8, 17„ B. v. d. Meer 9. 10. Wedvlucht van Oudenbosch: H. Lasschuitl H. Groen 2, 4, 5, 10, 18, J. F. Koedijk 3, 8, 11 12, 13. 15, 17, A. Kramer 6, 22, BI. v. d. Meer 7, 9, H. v. d. Broek, 14, 16, F. v. Kleef 19, J. J. Lassohuit 20,21. Kampioen jonge duiven: A. Kramer 69 p., BI. v. d. Meer 48 p., H. v. d. Reep 48 p. H. Groen 47 p. Hartman en Kops winnen bij de Alkmaarsche motorraces. De jaarlijksche motorraces, welke steeds ter gelegenheid van de Alkmaarsche kermis wor den gehouden, trokken minder publiek dan gewoonlijk het geval is. Slechts ruim 3000 menschen hebben de prestaties van de ren ners gade geslagen. De hoofdnummers werden gewonnen door Hartman en Kops, die beiden in hun klassen verre de sterksten bleken. Het 2 jaar oude baanrecord, staande op naam van Houtop, werd tot drie maal toe ge broken en tenslotte door Kops gebracht van 26.8 op 25.6 sec., hetgeen een gemiddelde van ruim 91.5 K.M. beteekende. De voornaamste uitslagen luiden: Juniores lot 350 c.c.: Totaal uitslag: 1. G. Thijsse 3 p., 2. A. Hegeman 8 p., 3. G. Poel 9 p. Seniores tot 350 c.c.: Finale: 1. A. Hartman 2 min. 48.2 sec., 2. O. Moeke 2 min. 52.6 sec. Seniores 500 c.c.: Finale: 1. K. Kops 2 min. 44.6 sec., 2. P. 'V. Aartsen 2 min. 48.6 sec. Langcbaanwedstrijd 350 c.c. (10 ronden) 1. A. Hartman 4 min. 50 sec., 2. J. Houtop 4 min. 55 sec. Langebaanwedstrijd 500 c.c. (8 ronden) 1. J. Westerop 3 min. 47.6 sec., 2. G. v. Dijk, 3 min. 49.8 sec. VOETBAL. GO AHEAD—HAARLEM 4—1. Met invallers voor v. d. Hulst, Kammeijer, De la Mar en Ninaber speelde Haarlem giste ren een oefenwedstrijd in Deventer. In de eerste helft gaf Haarlem het meest den toon aan en wist door goedopgezette aanvallen zich verschillende kansen te scheppen maar deze niet te benutten. Het schieten van de verzwakte voorhoede liet nogal te wenschen over. terwijl Halle zich niet makkelijk liet pas- seeren. De voorhoede van Go Ahead bracht er ook niet zooveel van terecht en toen men dacht dat de rust reeds met blanken stand zou komen kreeg in de laatste seconde Go Ahead nog een strafschop toegewezen welke door De Vries werd benut. Reeds spoedig na de hervatting trapte Ver happen in eigen doel (20). Een kleine wij ziging in de Haarlem-voorhoede bracht toen wel eenige verbetering en mooi samenspel van Van Gooi, Smit. De Winter werd door de laatste besloten met een prachtig doel punt. Hier bleef het echter bij en de Devente- naren kregen toen eenig overwicht en wisten nog tweemaal te scoren. Met 41 kwam het einde. Het Lijmleiitouriiooi. Dames: Rapiditas—Olvmpia (Zaandam) 14-0 Reeds direct na het begin bleek, dat de Rapiditas-speelsters veel te sterk voor Olympia waren. Binnen 1 minuut namen zij dan ook door mej. L. Bakker de leiding (10), terwijl de stand bij rust tot 70 werd opgevoerd, resp. door mej. Poorter (3), Daudeij (2), Maassen (1). Na rust hetzelfde spelbeeld, Rapiditas was voortdurend in den aanval en door toedoen van mej. L. Bakker (4 x) en mej. Poorter (3 x) werd de einduitslag 14—0. Verdere uitslagen: Heeren Aalsmeer II—Simson n 50 Lijnden IITurno II 15 GymkhanaZuilen n 72 Dames: Turno—Clingendaal 00 (na straf worpen 01) SimsonZuilen 11 na strafworpen 31). Heeren: ZuilenAalsmeer 34 Selectie-wedstrijd Nederl. Dameselftal. A.s. Zondag wordt er op het terrein van ED.O. een selectie-wedstrijd gehouden van twee Westelijke elftallen. Na afloop van dezen wedstrijd wordt het officieel Westelijk elftal gekozen, dat op 11 September te Groninger, tegen het Noordelijk elftal uitkomt, daarna zal dan het Nederlandsch Dameselftal samenge steld worden, dat op 2 October eveneens te Groningen tegen Duitschland zal spelen. Voor bovengenoemden selectiewedstrijd zijn de volgende Haarlemsche speelsters gekozen: Mej. R. Poorter, mej. L. Bakker (beiden Ra piditas) en mej. M. Duyff (Concordia). VRIENDSCHAPPELIJK. Rapidilas—Kracht en Vlugheid 4-5. Heeren: Het is Rapiditas niet mogen gelukken van haar Amsterdamschen tegenstander te winnen. Doordat de rechts back te veel opdrong had K. en V. na 20 minuten spelen een 20 voor sprong. Dan is het de beurt van Rapiditas die door Van Gorkum twee doelpunten maakt,. Een minuut voor half time maakt K. en V. er 32 van. Na rust komen beiden doelen beurtelings in gevaar. Kort nadat K. en V. den stand op 42 gebracht heeft doelpunt R. Seegers met een fraai schot (34). K. en V. speelt mooi open spel en de Rapiditas achterhoede moet veel werk verzetten. Zij kan niet verhinderen, dat de linksbinnen er 53 van maakt. Dan gooit Rapiditas er nog een schepje boven op. Van Gorkum scoort nog eenmaal, doch de gelijkmaker blijft uit Rapiditas had 2 invallers. SERIEWEDSTRIJDEN KRACHT EN VRIENDSCHAP Concordia II—D. O .S. II 3—7 Het Haarlemsche Concordia heeft het tegen het meer bewegelijke D.O.S. II niet kunnen bolwerken en is dus niet in de tweede ronde gekomen. Spoedig na 't begin neemt D.O.S. door haar snellen midvoor de leiding. Nadat deze zelfde speler den voorsprong vergroot heeft scoort P. Dorleyn voor Concordia het eerste tegenpunt Voor rust maakt de D.O.S. nog een mooi derden doelpunt, zoodat de rust met een 31 achterstand voor de Haarlemmers ingaat. Na de rust is bij Concordia Prins uitgeval len en vervangen door Wehnes. Ook in de tweede helft is D.O.S. iets sterker en weet door aardig samenspel, waarbij vooral de midvoor en rechtsbinnen opvallen, vier doel punten te maken, waar de Haarlemmers slechts twee goals van Dorleyn en Wehnes tegenover kunnen stellen. Het einde komt met een verdiende 7—3 overwinning voor de Amsterdammers. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag de derden rit van de competitie, namelijk een sprint 500 M. voor alle klassen. De uitslagen waren: Juniores: 1. C. de Bruin, 2. v. Es. 3. Smit, 4. Droog, C-klassers: l. Heemskerk, 2, Keizers, 3. Ger ritsen. B-klassers: l. H. Veerman, 2. P. Peters, 3. D. Veen, 4. J. Munk A-klassers: 1. G. Peters, 2. A. de Vries, 3. W. Vonk. 4. J. Roorda. Dinsdagavond om 8 uur voor alle leden ver gadering, tevens rugnummers afhalen voor de ronde van Haai-lem Noord. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een trainingwedstrijd over 'n -afstand van 45 K.M. voor a"tB kl., 35 K.M. voor de C-kl., 25 K.M. voor de Junioren. De veteranen reden 37 K.M. Uitslag A-klassers: 1. J. Smit, 2. B. Schell Jr., 3. J. Lasschuit, 4. J. Banken, 5. H. van Uitslag C-klassers: 1. B. Kleinhout, 2. K. Verbeek, 3. Fr. Jansen, 4. E. Zekveld, 5. P. Gelaudie, 6. Hagen (pech.) Uitslag Juniren: 1. Boersma, 2. Terstol, 3. Taverne, 4. Jonkhof, 5. H. Jas. Uitslag Juniren: 1. Boersma, 2. Terstol, 3. Geland ie, 3. W. Jas Sr., 4. Kroonsberg. Maandagavond inschrijven voor het kam pioenschap op de baan. Sprint en Lange af stand. De kampioenschappen worden a.s. Zon dag verreden op de Halfwegsche Wielerbaan. H. S. V. DE KAMPIOEN. Zondagmorgen hield de kampioen een kor ten trainingsrit. De uitslag was: 1 Terburg, P. Bakker, J. Bos, C. de Best. CRICKET. FLAMINGO'S—BOOTLEGGERS. Op Donderdag 1 September 1938 zal op het terrein der H.C.C. te 's-Gravenhage de wed strijd Flamingo'sBootleggers plaats hebben De wedstrijd vangt aan om 11 uur. Het team van de Flamingo's is als volgt samengesteld n.l.; Mr. H. van Manen (aan voerder). jhr. J. van den Bosch (wicketkeeper), A. M. J. de Beus. M. A. von Oven, L. W. Sille- vis, A. v. d. Togt. J. J van der Luur. W. H. Gallois, L. J. Sodderland. mr. K. Neuerburg. mr. P. B. M. ten Bosch. Op 31 Augustus 1938 (Koninginnedag) wordt op het terrein van Te Werve (Rijswijk) ge speeld de wedstrijd tusschen Te Werve en de Flamingo's aanvang 11 uur. Het Flamingo-elftal is als volgt samenge steld n.l. jhr. J. van den Bosch (aanvoerder», Mr. F. A. Davidson, C. W. V. Bakker. G. Me- nalda van Schouwenburg, jhr. H. B. van Tets, M. A. von Oven, E. J. A. Schill, D. Ingelse, mr. J. J. Koeleman, J. J. van der Luur. mr. P. B. M. ten Bosch. „De Kleine Kwak". Bovengenoemde club hield haar tweeden kas- wedstrijd in het Zuider Buitenspaarne te Schalkwijk, De prijzen werden als volgt gewon nen: 1. H. Scheffer, 2 A. Honkoop, 3. W. van Tienen, 4. A. v. d. Putten, 5. J. Moors, 6. H. v. Oijen, 7. C. Nieuwenhof, 8. K. Reemers, 9. H. Keerwolf. 10 C. v. Galen, 11. W. Passchier, 12. G. de Droog. 13. P. de Groot, 14. A. Diependaal, 15. C. Bieren. 16. W. Mathot. 17. J. Oling. 18. C. v. Poppelen, 19. N. Biere. 20. F. Essers. 21 P. v. Amsterdam, 22. Esser, 23. A. Passchier, 24. A. de Vries. Kampioen over het seizoen was A. v. d. Put ten, terwijl A. Honkoop nog een medaille ont ving voor de grootste viscb De Forel. Bovengenoemd college hield Zondag een on- derlingen wedstrijd op witzisch in de Hoofd vaart. De vangst was zeer goed. In totaal wer den 628 st. gevangen. De uitslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: le pr. F. Hogeboom, 2. N. Balk, 3. H. J. v. Os 74 st. 4. C. Koek. 5. L. J. Duits. 6. P. Huis in 't Veld. 7. F. Huis in 't Veld, 8. H. Koek. Dinsdag 30 Aug. zal de voorzitter, de heer P. Hogeboom, de prijzen des avonds 8.30 uur in gebouw St. Bavo uitreiken V.C. DE VRIJE HENGEL. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch tusschen Vijfhuizen en de Cruquius. Er werd deelgeno men door 19 leden. Er werden maar 64 stuks gevangen. De prijzen die bestonden uit huis houdelijke artikelen werden na afloop door den voorzitter den heer W. Out in het clublokaal van den heer IJ. Doves aan de diverse win naars uitgereikt: De uitslag was; le pr. J. Vlug, 2e pr. W. Out Jr., 3e pr. G. Maerten. 4e pr. W. Out Sr., 5e pr. Hildebrand, 6e pr. K. IJls-tra, 7e pr. S. Post, 8e pr. Herfst. VISCHCOLLEGE „DE BRASEM". Deze vischclub hield afgeloopen Zondag een onderlingen wedstrijd in de Ringvaart. De uitslag was: lste prijs (grootste) J. Bakker; 2de pr. (meeste) C. Burgers; 3 P. Koehorst Jr.. 4 H. Prins Sr., 5 J. Prins Jr.. 6 C. Koehorst Sr. V. C. ,,'T KARPERTJE". Zondag hield bovengenoemd college een wedstrijd voor haar leden en donateurs in de Leidschevaart om den Blomaerts-wisselbeker, De volledige uitslag was: donatrices: 1 mevr. N. v. d. Aar. 2 mevr. Nieuwhuis. 3 mevr. F. v. Steijn. Donateurs: 1 R. v. d. Aar, 2 Berghuis, 3 N. v. d. Aar. Leden: 1 A. v. d. Aar, 2 D. v. Steijn, 3 H. Nieuwhuis. KORFBAL CHRIST. KORFBALBOND. H.C.K.V. „ONDER ONS". Wedstrijdsecretaris C. van Huis. van Raephorststraat no. 35, Overveen. Gespeeld: Zaterdag 27 Augustus: Onder Ons-combinatieAnimo-Readycombi- natie 26. Dit jaar is ..Onder Ons" bij de Amstelland- competitie ingedeeld. De Zaterdag 3 September te spelen wed strijden zijn: Oranje Nassau I A'damOnder Ons I. Onder Ons HAnimo Amsterdam. Zaterdag 10 September: Onder Ons IK.Z.C. I. WatergraafsmeerOnder Ons II. OOSTERKWARTIER BIJ DE SERIE WEDSTRIJDEN. Het le 12-tal van Oosterkwartier nam deel aan de seriewedstrijden van Olympia te Bus- sum. Haar eerste wedstrijd speelde zij tegen de 2e klasser Baerne welke zij verdiend won met 13, dank zij goede doelpunten van H. Hommers, Th. Poelgeest en L. Waage. De tweede wedstrijd moest gespeeld worden tegen Sainos eveneens een 2e kl. 12-tal. Mej. D. Segerius gaf Oosterkwartier fraai de leiding 10. Met een afstandschot bracht Samos na 10 min. spelen den stand gelijk. 11. Oosterkwartier hernam door L. Waage de leiding. (21). Spoedig gevolgd door een mooie doorbraak van denzelfden speler. 31. Met dezen stand komt rust. In de 2e helft is Oosterkwartier overwegend sterker, maar mist eenvoudige kansen. Samos weet nog eens te doelpunten, zoodat als het eindsignaal luidt, Oosterkwartier ook dezen wedstrijd heeft ge wonnen en in het bezit komt van den eersten prijs. COMBINATIES VAN O. K. 2, 3, 4 en 5. TE LEIDEN. O. K. 2 kwam in haar afd. uit tegen Haarlem 1. Phoenix 1 en Fluks 2. Hiervan waren de uitslagen: O. K. 2—Haarlem 1 2—2 Phoenix l—O. IC. 2 2—3 Fluks 2O. K. 2 0—7 Om den len prijs Vicus Oriëntus 1O.K. 2 1—2 Vicus Oriëntus 2—O. K. 3 en 4 01 O. K. 3 en 4Zuiderkwartier 1 12 Rood-Wit 1 en 2—O K 3 en 4 0—3 Oosterkwartier 3 en 4 len prijs. Oosterkwartier 5 behaalde eveneens den len prijs. Hier waren de uitslagen Die Haghe 2 en 3O. K. 5 11 Oosterkwartier 5Phoenix 2 31 Oosterkwartier 5—Zuiderkwartier 2 31 Nieuw Flora 2Oosterkwartier 5 04 Het Oosten. Op Donderdag 1 September houdt de schaakvereeniging „Het Oosten" haar derde jaarvergadering in haar clubgebouw. Aller op komst is zeer gewenscht. De Hongaarsche Rijksbestuurder. Nicolas Horthy, is tot besluit van zijn bezoek aan Duitschland op Goering's buitenverblijf Karinhall ontvangen. ATHLETIEK. Kampioenschappen Kennemer Turnkring. Zondagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de kampioens wedstrijden in athletiek van den Kennemer Turnkring gehouden. Wedstrijdleider was de heer P. J. Wageman, scheidsrechter de heer R. Verwers. De prestaties stonden op vrij hoog peil. Enkele K. T. K. records werden verbeterd, en ook een K. N. G. V. record (4 x 100 M. es tafette Dames B. G. V.). maar dit laatste kan niet worden erkend, omdat de tijd door 2 in plaats van 3 opnemers werd vastgesteld. Voorzoover de nummers 1 betreft, luiden de uitslagen. Damesklasse A: 100 M. hardloopen: F. Berendes (B. G. V.) 12,7 sec. Vèrspringen: F. Berendes (B. G. V.) 4.28 M. Hoogspringen: R. v. Asselt (B. G. V.) 1.35 M. Driesprong: B. v. Twisk (B. G. V.) 9.91 M. Discuswerpen: R. Sjouwerman (Concordia 28.56 M. Kogelstooten: R. v. Asselt iB. G. V.) ".50 M. Speerwerpen: B. v. Twisk (B. G. V.) 27.90 M. Estafette 4 x 100 M. B. G. V. 53 sec. Dames klasse B: Hardloopen 100 M.: L Lürz (Conc.) 13.8 sec. Vèrspringen: B. Zand- voort (Olympia) 4.41 M. Hoogspringen: H. Ko per (O. S. S.) 1.40 M. Driesprong: G. Bernard (B. G. V.) 9.70 M. Discuswerpen: T. Boorsma (B. G. V.) 25.51 M. Kogelstooten: D. de Vries (Bato) 6.87 M. Speerwerpen: K. v. Asselt (B. G. V.) 22.03 M. Heeren klasse A: Hardloopen 100 M. G. v. Drunen (B. G. V.) 11.9 sec. Hardloopen 3000 M.: Ph. Groen (Olympia) 10 min. 17.3 sec. Vèrspringen: P. v. d. Klinkenberg )B. G. V.) 615.M. Hoogspringen A. v. Kersen »B. G. V. l.f* M. HinkstapsprongA. v. Kersen (B.G.V.» 12.62 M. DiscuswerpenK. Groen (Olympia) 33.22 M. Kogelstoote: K. Groen (Olympia) 10.34 M. Speerwerpen: J. Duijff (Conc.» 42.40 M. Esta fette 4 x 100 M. B. G. V. 47 4 sec. Zweedsche estafette: Olympia 2 min. 15 sec. Heeren klasse B Hardloopen 100 m. H. v. Poeteren (Turnl. H.) 12.8 sec. Hardloopen 200 M. K. v. Drunen (B, G. V.) 23.7 sec. Hardloopen 400 M. Kruijff (Conc.) 55 sec. Hardloopen 3000 M.: A. v. Santen (Conc.) 10 min. 34.2 sec. Vèrsprin gen: H. de Roode (O.S.S.) 5.59 M. Hoogsprin gen: G. Tabak (Turnl. B 1.50 M.» Hinkstap sprong: A. Prent (Bato) 12.13 M. Discuswer pen: J. v. Pagée (O.S.S.) 28.72 M Kogelstooten A. v. Zadel (B. G. V.) 10,30 M. Speerwerpen F. Warlé (B. G. V.) 43 60 M. NED. ARB SPORTBOND. Zondag jJ. hebben eenige athleten van de afd. Haarlem van den Ned. Arb. Sportbond aan de kampioenschappen van den bond van dien naam te Deventer deelgenomen. Bij de heeren behaalden A. Pijl de lste en W. de Oudste de 3de plaats op de 100 M. klas se B met de resp. tijden van 12 en 12.1 sec., terwijl W. de Oudste op de 200 M kl. B lste werd met een tijd van 25 sec. T. de Nunnink werd 2de op kogelstooten kl. B met 8.95 M. D. Jordens behaalde op de 800 M. kl. A. de 2de plaats met een tijd van 2 min. 14 sec. K. Schulz werd 3de op de 1500 M. kl. A met een tijd van 4 min. 34 sec. Op de Olympische estafette werd de 3de plaats bereikt met een tijd van 4 min. 8.4 sec. Bij de dames werd G. v. Staveren lste op 100 M. kl. B met een tijd van 14 sec Nieuw wereldrecord 880 yards dames. Te Mitcham vestigde de Engelsche athlete Olive Hall een nieuw wereldrecord op de 880 vards. door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 minuten 19.7 sec. Tot nu toe was het wereldrecord in het bezit van haar land- genoote, mej. Lines, die op 30 Augustus 1922 een tijd van 2 min. 26,6 sec. had geno teerd. EEN BON VOOR GESCHENKEN IBIt o_ (Adv. Inge3. Med.) ZEILEN. Wedstrijden op de Nieuwe Meer. Ott zegeviert beide malen in de sharpïeklasse De W. S. V. „De Schinkel" organiseerde Zaterdag en Zondag weer haar jaarlijksche nationale wedstrijden op de Nieuwe Meer. Dit jaar overtrof het aantal inschrijvingen verre weg die van vorige jaren, waarbij nog steeds de sharpie-klasse de hoofdschotel vormt. Zaterdags woel er een zwakke Noord-Wes telijke bries, welke echter een geheel bezeilde baan gaf. Wat met zich meebracht dat een goede start, voor het behalen van succes noo- dig was. In de sharpieklasse waren Stap en Ott't beste weg. In 't verdere verloop van den wedstrijd waren ze voor het geheele veld dan ook onbe reikbaar. Ott wist zijn voorsprong nog steeds te vergrooten en ging als eerste over den finish, terwijl Stap de tweede plaats kon be houden. De Arendsjong van Arendse startte als eer ste in de 16 M2-klasse en wist zijn plaats tot het eind van den wedstrijd toe te behouden. Mooie prestaties leverden Jansen en de Boer. Als laatsten startten zij en ze wisten hun concurrenten successievelijk te passeeren. zoo dat zij tenslotte als tweede en derde ein digden. In de Olympia jollenklasse handhaafde Boilemeijer zijn reputatie door weer als van ouds als eerste te eindigen. Lemstra was de eenige zeiler, die het aandurfde om hoog te starten, wat hem veel voordeel verschafte, zoodat hij als leider van het veld, de eerste boei kon ronden. Boilemeijer kon hem pas in de tweede ronde door tactisch varen passee- :n. In de twaalfvoetsjollenklasse werd- Bier bij den start teruggeroepen. Door een gunstig vlaagje kwam hij weer bij het veld en wist tenslotte met 'n grooten voorsprong als eerste te eindigen. De Rotterdammer Van Veen werd een goede tweede. Het liet zich Zondag aanzien, dat meer wind de wedstrijden een levendiger karakter zou geven dan Zaterdag. Maar 's middags werden het eindelooze drijfpartijen. De wind zocht zoo erg dat de twaalfvoets- jollen o.a. de heele baan over dezelfde boeg konden vafren. In de sharpieklasse B leverde Lobrin de prachtprestatie om voor den leider van 't A- veld die vijf minuten eerder gestart was, 1f eindigen. In de A-klasse was het Ott weer. Nauta, die de heele eerste ronde met een mooie voor sprong op Goedegebuure twee lag, zou deze plaats niet kunnen behouden. In de tweede ronde kwam Goedegebuure sterk opzetten en .dreef" tenslotte Nauta voorbij, die op de laatste honderd meter nog tot de vierde plaats afzakte. In de Olympiajollenklasse wist J. Luder, die nog betrekkelijk een nieuweling in deze klasse is, te zegevieren Boilemeijer kon dit maal niet in de prijzen komen. De 16 M2-klasse was ongeveer de eenige klasse welke een mooi start te zien gaf. Jans sen had al gauw de leiding en kon haar gedu rende twee ronden behouden. Maar op het beslissende oogenblik werd hij door een olympiajol afgedekt. Arendse wist hiervan te profiteeren en legde zoodoende beslag op den wisselprijs. Bier won 's Zondags weer in de twaalfvoets jollenklasse, met ditmaal de andere Rotter dammer Dijkers op de tweede plaats. De organiseerende vereeniging kan, niette genstaande de windstilte op Zondagmiddag, op geslaagde wedstrijden terugzien. Ook ditmaal was de organisatie der wedstrijden weer per- fect in orde. JACHTVEREEN IN G IN G W ATERVRI ENDEN. Zondag hield de Jachtvereenlging de Wa tervrienden ter gelegenheid van haar 1-jarlg bestaan feestelijke wedstrijden en spelen op het N. B. Spaarne. De uitslag van den zeilwedstrijd luidt: 1. B. van Sabben, met de „Fanny", 2. H. Kornelis- sen met de „Herlou"; 3. H. Brandsma met de „Tear". Des middags hadden de diverse spelen plaats. Ei- werd begonnen met een steekspel in roeibooten. Als eindoverwinnaar kwam de heer H. Rijkenberg uit het strijdperk. Tweede was mejuffr. Zus Mollee. Hierna word de strijd voortgezet, maar nu op een gladden mast, die horizontaal boven het water was gelegd Hier was het natuurlijk ook weer de kunst om den tegenstander in het water te krijgen. Eerste was de heer G. Flobbe; 2. Mejuf. T. J. Brandsma. Tot slot van den middag was er „surfriding" achter de motorbootjes, waarbij menigeen nog een onverwachte duik moest nemen, Een tal rijk publiek slodfe, zoowel uit bootjes als van den wal de diverse spelen gade. Met 'n gondel vaart werd deze in alle opzichten zeer geslaag de dag besloten GYMNASTIEK G. V. „TURNLUST". J. Verkes wint wisselprijs. Onder zeer gunstige weersomstandigheden hield bovengenoemde vereeniging haar jaarl. onderl. atletiekwedstrijden om den wissel beker. J. Verkes wist voor de tweede maal be slag te leggen op den beker door zich als no. 1 te plaatsen met 2563 punten. No. 2 werd E. van Aalst met 2194 punten terwijl P. van Duin met 1834 punten op de derde plaats beslag wist te leggen. Er moesen zes onderdeelen worden verwerkt, waar Nr. 1 op alle nummers als eerste wist te eindigen. Uitslagen: 100 M. 13 sec., hoogspr. 1.53 M.. verspringen 5 65 M., speerwerpen 36.10 M. discuswerpen 30.18 M., kogelstooten 9.47 M. Voorts zullen mej J. M. Heek, op het num mer kogelstooten en discuswerpen, en J. Ver kes op het nummer polsstok hoogspringen uit komen op den KN.G.V. Kampioenschappen iê Enschedé op 4 September a.s.

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 13