De stemming in Londen De Jubileum-tentoonstelling in de Tijdingzaal van Haarlem 's Dagblad geopend. Nieuwe Uitgaven NETTE LOOPJONGEN Dagbladreclame is niet te vervangen DINSDAG 30 'AUGUSTUS 1938 HAARLEM'S DAGBLAD 13 HeriitiiiierÏMgsbordleiti en -medailles vertellen van vervlogen tijden. Hedenmiddag om 2 uur is de tentoonstel ling, welke in de Tijdingzaal van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van Koningin Wilhelmina werd ingericht, voor publiek opengesteld. De tentoonstelling biedt den bezoekers een chronologisch overzicht-in-beeld van het leven van onze Koningin. Een teekening van de doopplechtigheid van Prinses Wilhelmina in de Willemskerk te 's-Gravenhage opent dit overzicht. Verder zien we Koning Willem III met zijn éénjarige dochter samen. Uit de jeugd van Koningin Wilhelmina. toen natuurlijk nog Prinses, ziet U zeer aardige foto's; Prinses Wilhelmina als zes- en als zevenjarige, samen met haar pony, spelend met een geitje op het Loo. Van 1890 af dateert de periode van het Regentschap van Koningin Emma. Uit deze periode zien we de bekende foto van de „Koningin met hangend haar", de jonge vorstin als Adelborst, in Marine-uniform, in Russische kleeder dracht, in Friesch costuum enz. Koningin Wilhelmina tezamen met Ko ningin Victoria vormt een merkwaardig his torisch beeld. Uit 1898 dateeren de foto's van de kroning van de Koningin in de Nieuwe Kerk te Am sterdam. Deze worden voorafgegaan door foto's van de Koningin als 16-jarige en 17- jarige vorstin. De intocht in Amsterdam en de huldiging van de Koningin op het Paleis Noordeinde te Den Haag vormen historische beelden van beteekenis, uiteraard een hoogtepunt in de expositie. Uit 1901 ziet men de huwelijksvoltrekking van de Koningin met Prins Hendrik in de Jacobskerk te. Den Haag. Deze foto wordt omringd door beelden van de Koningin en den Prins-Gemaal uit hun verlovingstijd. In 1907 bracht de Koningin bezoeken aan Artis in Amsterdam en aan Zeeland. Zij ont ving Koning Albert van België in ons land en ook den President van de Fransche republiek Fallières. En de perscamera heeft, getuige de foto's op de expositie, al deze evenementen uit het leven van Koningin Wilhelmina, in de verbondenheid met het wel en wee van het Nederlandsche volk, voor de eeuwen vastge legd. Uit de voor ons land zoo moeilijke mobili satiejaren zien we de Koningin troepen in Noord-Brabant inspecteeren. Uit 1918 dateert de foto van de ovatie op het Malieveld in de Residentie. Temidden van beelden van bezoeken, die H.M. in 1919 aan de volkstuintjes in? Amsterdam, het pittoreske plaatsje Giethoorn, 't eilandje Urk, de Jaarbeurs en het Spartaterrein bracht treft een aardig familietafereeltje ons oog; de Koningin met haar Gemaal en haar Dochter een fort bouwend aan Neerland's zeestrand. In 1923 brachten Koning Haakon van Noor wegen en Koning Gustaaf van Zweden bezoe ken aan ons land. We zien al deze gebeurte nissen aan ons oog voorbij trekken. Een ander hoogtepunt wordt gevormd door een foto van het Zilveren regeeringsjubileum van de Koningin. Een snapshot van een tocht op de schaats toont ons de liefde welke de Koningin voor de nationale sport koestert. Uit 1926 dateeren bezoeken aan het land van Maas en Waal, en aan de overstrooming in Alverna in Gelderland. In het bijzonder voor de Haarlemmers is het aardig om in deze dagen, waarin onze gedachten teruggaan naar vervlogen jaren, de foto's te zien van de ontvangsten, die onze stad de Koningin in den loop der tijden bereid heeft. Een speciaal deel van de foto serie aan den wand van de Tijdingzaal is hieraan gewijd. In 1898 bezocht de Koningin Haarlem, in 1919 kwam zij op een Bloemen tentoonstelling in onze stad, en in 1935 ver scheen HJM. op de Floratentoonstelling in Heemstede. De chronologische fotoserie wordt op den op de midden in de Tijdingzaal staande vi trine aanegbrachten opstand vervolgd. Foto's aan de Tentoonstelling in Parijs en aan Schiphol worden, zooals steeds op aardige wijze geschiedt, onderbroken door een fa milietafereeltje: de Koningin en Prinses Juliana op de schaats. De droeve gebeurte nissen in 1934, de Begrafenissen van de Ko ningin-Moeder en Prins Hendrik, nemen hun plaats in de rij der historische feiten in. De fotoserie wordt besloten met beelden uit den jongsten tijd van de Regeeringsperiode van de Koningin, den verlovingstijd van Haar Dochter en Prinses Juliana's huwelijk met Prins Bern- hard en het Huwelijksgeluk van ons Prinse lijke Paar. In de vitrines zijn herinneringsborden uit de 40-jarige regeeringsperiode van de Koningin geëxposeerd. De geboorte van Prinses Juliana, de 25-jarige echtvereeniging, het 25-jarig re geeringsjubileum, de Nederlandsche onafhan kelijkheid, al deze feiten zijn ook in borden en tegels vereeuwigd. Een copie van een schilderij uit den Franschen tijd, waarin Oranjepor tretten verborgen zijn, trekt zeer de aandacht. Rijk aan historische details is ook de collectie medailles, bekers,, doeken en albums, etc., die eveneens in een vitrine ge- exposeerd is. In het midden van één der wanden van de Tijdingzaal is een groot por tret van de Koningin gehangen, dat Gotfried de Groot van Haar vervaardigde. Het portret teekent zich tegen een achtergrond van het rood wit en blauw van onze driekleur en het Oranje, de kleur van ons Vorstenhuis. Al met al vindt ge in de Tijdingzaal van Haarlem's Dagblad een tentoonstelling, die u op interessante wijze vertelt van vervlogen tijden, van het leven van onze Koningin, die in deze dagen Haar 49-jarig regeerings jubileum gaat vieren. De tentoonstelling is dagelijks te be zichtigen van des morgens 9 uur tot des namiddags half zes. Op Zondag is de tentoonstelling gesloten. antwoordt. Men bindt zich niet graag, dat is een beginsel van de Engelsche politiek. De spanning is niet minder geworden toen bekend werd dat Duitschland diplomatieke stappen had ondernomen te Belgrado, Boeka rest en Moskou. Heeft misschien de Britsche regeering een duidelijker taal doen spreken door den Britschen gezant te Berlijn, Hender son, en is dat de reden dat deze zóó hals-over- kop uit Berlijn naar Londen is gekomen, dat men in Duitschland pas ontdekte dat hij weg was toen hij in Londen verscheen? Binnens kamers kunnen regeeringen duidelijker taal met elkaar spreken, de weerklank op straat is dan niet zoo sterk, er worden niet zoo snel regeerders gecompromiteerd. En men weet dat een waarschuwing direct van groot belang kan zijn, waar Berlijn aarzelt. Want het Duitsehe volk wil geen oorlog, daarvan is men zeker. Teveel ouderen herinneren zich nog de .aren voor '18. En al weet men dat een meer derheid van het Duitsehe volk vertrouwen heeft in de Nationaal-Socialistische regeering. hoeveel zijn er die in die regeering een blind vertrouwen stellen? Dat is iets waarop men in Londen speculeert. Men kiest hier geen partij. Men heeft be grip voor de moeilijkheden van de Sudeten - Duitschers. Men wil graag helpen. Het wordt telkens en telkens weer met nadruk gezegd. Daarom, er is optimisme merkbaar, ondïnks de spanning. In Londen stelt men alles in het werk om een conflict te voorkomen Er heerscht spanning maar men heeft hoop. Geen direct oorlogsgevaar aanwezig geacht (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 29 Augustus. Wat gaat er gebeuren in Europa? Het vas teland, da! meestal ver weg lijkt te liggen, is opeens heel dicht bij gekomen. Men voelt de spanning in de stad, de laatste dagbladedities worden haastig gekocht en ingekeken. In de restaurants, in bussen en trams spreekt het publiek over politiek: iets dat hier niet veel voorkomt. De oppervlakkige conversatie over voetbal, cricket en de vacantiedagen heeft opgehouden. Het is vreemd voor een buiten lander die regelmatig het Engelsche volk ob serveert, het is of de stad opeens meer con tinentaal is geworden, meer Europeesch. Een schaduw van de problemen, die ons wereld deel nu reeds zoo lang verontrusten, valt over de menschen. In het drukke gewemel van het verkeer ziet men overal de helle aanplakbil jetten met het laatste nieuws. In het centrum van de stad, meer naar het Westen, liggen de reusachtige gouvernements gebouwen. Om tien uur ziet men de ambte naren als gewoonlijk naar hun werk gaan. Maaf later, tegen elf uur, valt het op dat het drukker is dan gewoonlijk. Politie-agenten staan in Whitehall op de hoeken van de stra ten: een ongewoon gezicht. Er staan groepen menschen druk te praten. Auto's rijden af en aan, men wijst elkander aan: kijk: daar is Sir Neville Henderson, hij gaat naar het Fo reign Office. Daar gaat Lord Halifax. Om kwart over twaalf, juist wanneer wij ons in Downing Street bevinden, ontstaat er zoo iets als een opschudding. Men heeft een bekende figuur ontdekt, een kwieken, forschen man, die snel bij het ministerie van Buitenlandsche zaken binnen gaat. Daar! Dat moet Jan Ma- saryk zijn, de Tsjecho-Slowaaksche gezant. Ja, hij is het. Even later breekt er een hoeratje uit, Mr. en Mrs. Chamberlain komen in Downing Street terug. De premier groet vrien delijk, men kan zien dat die spontane hulde van een groep menschen hem verrast. Wan neer wij even later weer naar buiten komen, uit een'van de groote gebouwen, is de drukte nog toegenomen. Wie beroemde personen in levenden lijve wenscht. te zien kan hier van daag zijn hart ophalen. Den geheelen dag is het een druk komen en gaan van ministers, raadslieden, parlementsleden, die conferen ties komen bijwonen of informaties wenschen in te winnen Het is heden een van die zeldzamedagen dat de Brit met het continent meeleeft en nu eens niet met een gemakkelijken spot over die lastige Continentals" spreekt, die de rust In zijn land verstoren. Algemeen heeft het publiek in de gaten dat de komende dagen niet slechts voor Midden-Europa, maar voor de geheele wereld van groot belang zullen zijn, Maar als er achter de schermen opwinding heerscht, dan weet men dat naar buiten vol maakt te verbergen. Voor de Engelschen op straat is vandaag een sensatie, wat binnen een onderwerp is van de ernstigste besprekin gen die hier sedert langen tijd gehouden zijn. Het gevaar is ernstiger dan tijdens de dagen die den val van Oostenrijk voorafgingen en direct hierop volgden. Er is geen direct oorlogsgevaar, wordt ons medegedeeld, wanneer wij informaties gaan inwinnen. De voornemens van de Duitsehe re- geering zijn onzeker, maar de Britsche waar schuwing, die in Sir John Simon's rede van Zaterdag besloten lag, moet op tijd zijn ge komen. Niet dat wat hij zeide zoo belangrijk was, maar het moment waarop die woorden werden uitgesproken, was voor Europa be langrijk. Sir John Simon kon slechts herha len wat door den minister-president reeds lang te voren gezegd was. Het is een herhaalde waarschuwing: Groot-Brittannië wenscht in vrede te leven, maar breekt er een ernsti; conflict uit, dat onmogelijk te localiseeren zal zijn, dan zal men niet alleen Frankrijk, maar ook Engeland veel beter voorbereid vin den dan dit in 1914 het geval was. Toen was er niemand in het land die op een langdurigen landoorlog rekende. Nu is men paraat en men zal Frankrijk bijstaan. De Duitsehe houding prikkelt de Londensche ministers, die niets liever willen dan met raad en daad Duitschland bijstaan om een oplossing te vinden voor het Sudeten-Duitsche vraag stuk. Men maakt het echter Lord Runciman niet gemakkelijk. De Duitsehe pers en radio zijn vol beleedigingen aan het adres van de Tsjechische regeering. onderhandelingen worden haast onmogelijk gemaakt. Duitschland heeft nu verschillende Britsche waarschuwingen ontvangen, hoffelijk gesteld niet onredelijk. Zal het noodzakelijk zijn di recter te spreken, scherpe eischen te formu leeren? Op die vraag blijft men te Londen veelbeteekenend het antwoord schuldig. Veel zal afhangen van de kabinetszitting die mor gen vroeg in Downing Street gehouden wordt. Het staat wel vast dat dit een historische zit ting gaat worden. Er gaan stemmen op die om een duidelijker taal vragen. Men herin nert zich het uitbreken van den' wereldoorlog nog te goed. Men heeft daar een les geleerd, Tot aan het uitbreken waren de opinies in de Britsche regeeringskrlngen verdeeld. Had En geland in 1914 eerder gezegd dat het stelling zou nemen in een Europeesch conflict, mis schien was het nooit tot de bloedige oorlogs jaren gekomen. „Laat men openlijk spreken", zeggen som mige parlementariërs en diplomaten, „dat zal de spanning aanzienlijk verminderen". In wel ingelichte kringen geeft men ook hierop geen Teekenen M.O. B Voor de akte teekenen M.O. B is geslaagd de heer H. Franz, te Haarlem. INSTUIF-AVOND GEREF. JEUGD. Men schrijft ons: Op 6 September a.s. zal de Gereformeerde Jeugd een instuif-avond houden in den Pro testantenbond gevestigd in de Jacobstraat te Haarlem. Behalve vele lachnummers, voordrachten, samenzang enz. zullen ds. Veenhof en ds. Wierda een toespraak houiden. De heer H. van As zal het slotwoord spreken. Natuurlijk zal de heer S. Buwalda niet ontbreken. Het doel van dezen avond is, de jeugd van de kermis te houden. Jongeren van 1530 jaar zijn hartelijk wel kom. De Etalageweek Belooft een groot succes te worden. Het bestuur van de Haarlemsche Midden stands Centrale schrijft ons: De Haarlemsche Middenstandscentrale vraagt aandacht voor de groote Etalageweek, welke in het feesttijdperk zal worden gehou den. De Centrale heeft veel voorbereidend werk moeten verrichten aangezien ongeveer een 170-tal winkeliers aan den wedstrijd mede zal doen. De belangstelling voor dezen wedstrijd is enorm. In de komende feestweek is zeker de gele genheid gunstig, reclame te maken voor Ne- derlandsch Fabrikaat en alleen die winkeliers kunnen dan ook mededingen, welke uitsluitend genoemd fabrikaat etaleeren. Zeer waarschijnlijk zullen 25 prijzen wor den uitgereikt. Het Gemeentebestuur van Haarlem, de Di recties onzer 3 plaatselijke bladen, de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Oranjever- eeniging Prins Bernhard, diverse straatveree- nigingen en particulieren zonden reeds een aantal medailles en kunstvoorwerpen in. De vereeniging Ned. Fabrikaat gaf niet minder dan 5 eerste prijzen. Haarlem zal op etalagegebied een wedstrijd te zien geven als nimmer te voren- In alle wijken zal, in afwijking van de ge woonte, nu een eerste prijs kunnen vallen. Vrijdag 2 September komt de groote dag: de keuring der etalages. Van belang is nog mede te deelen, dat geen enkele Haarlemsche winkelier deel zal uit maken van de Jury. De volgende personen zijn bereid gevonden als lid der Jury op te treden: dr. J. van Heer- de te Haarlem A. J. Torley—Du wel te Haar lem, J. v. d. Burg te Haarlem. H. H. Meyer te Velsen. mevr. HartsuykerMuller te Heem stede, mevr. M. H. de Bruinvan Schellen berg te Bloemendaal en de heer E. H. Brok- meyer Jr. te Zand voort. In het bijzonder wordt nog eens gewezen op het volgende: Bij de beoordeeling wordt er in de eerste plaats op gelet of voldaan is aan de voorwaar de, dat het Ned. Fabrikat op de meest treffen de wijze naar voren wordt gebracht. Ten tweede zal worden gelet op de verkoop kracht der etalages. Ten derde op het algemeen aanzien. Het eerste punt dient echter het zwaarst te wegen, hetgeen kan geschieden door bij het toekennen van een cijfer dit dubbel te laten tellen. Daardoor kan een kleine en met eenvoudige middelen samengestelde etalage het. door een oorspronkelijk denkbeeld winnen. Voor zoover voorradig is aan het .centraal bureau Ged. Oude Gracht 81 nog etalagemate riaal verkrijgbaar. De Haarlemsche winkeliers zullen in de ko mende feestweek bewijzen wat zij kunnen. SPORTMIDDAG KLEVERLAAN. Naar wij vernemen zal de sportmiddag op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan op Koninginnedag opgeluisterd worden met de navolgende invitatienummers. 100 M. invitatie en Athletiek Dames: B.G.V. en Gita. Korfbalwedstrijd: Adspiranten H.K.C. „Haar lem" tegen „Onder Ons". Polsstokhoog Invitatie: H. J. Verkes en Lamoree. Handbalwedstrijd: Haarlemsch elftal tegen Lijnden". ZWEMFEEST SPORTFONDSENBAD GAAT NIET DOOR. Men deelt ons mede, dat het Zwemfeest, dat op 31 Augustus in het Sportfondsenbad zou plaats hebben, wegens de geringe belang stelling niet kan doorgaan. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 31 AUGUSTUS. Programma I: Hilversum II. Programma II: Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs Radio. 12.05 Radio P.T.T.-Nord 12.20 Ned. Brussel. 1.35 Keulen. 3.20 Parijs Radio. 4.05 Droitwich. 5.20 Parijs Radio. 6.29 London Regional. 7.20 Keulen. 8.05 Parijs Radio of diversen. 8.20 Keulen. 9.20 Parijs Radio. 10.50 Keulen. Programma IV: 8.0Ó Ned. Brussel 9.20 Diversen. 10.35 London Regional. 12.05 Droitwich. 1.05 London Regional. 5.20 Droitwich. Programma V: 8.00—7.00 Diversen. 7.00- 8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. 1. Wilhelmus, Harmonieorkest. 2. Hollands vlag je bent mijn glorie, Henk Viskil. 3. Leve het regiment, Groot Orkest. 4. Post Horn Galop, Fodens Motor Works Band. 5. Vorwartsmarsch, Groot orkest. 6. De Zilvervloot, Mannenzangver. Apollo. 7. Alte Kameraden, Grand Massed Brass Band. 8. Marineliederenpotpourri, Orkest. 9. Blaze Away, 9. Blaze Away, Grand Massed Brass Band 10. Old Panama, Fodens Motor Works Band. 11. O schitterende kleuren, Henk Viskil, 12. Groot Rotterdam, Groot orkest. 13. Marche Lorraine, Grand Massed Brass Band. 14. 't Is plicht dat iedere jongen. A de Booy 15. Een liedje van de zee, A. de Booy. 16. The Great little army, Grand Massed Brass Band. 17. Wien Neerlands Bloed, Harmonie-orkest. 800—12.00 Diversen EXAMENS. VRIJE HAARLEMSCHE SCHILDER- EN GRAFISCHE SCHOOL. Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Vrije Haarlemsche Schilder- en Grafische School onder leiding van den kunstschilder en graficus Jan Visser zal er van Zaterdag 3 September af tot en met Dinsdag 6 Septem ber in het gebouw der school Kampersingel 42 een tentoonstelling van het werk der leer lingen in genoemde school gehouden worden. De opening zal geschieden door den heer C. M. J. Noorlander. architect te Haarlem. De heer Kees V. zal bij die gelegenheid een ge sprek voeren met zijn sprekende pop August, over kunst en kunstenaars. Margret Boveri: Opmarsch in de Middellandsche Zee. Margret Boveri's boek is een interessante biografie van een der meest omstreden zeeën der wereld. De schrijfster gaat bij haar be schouwing over het wel en wee dat zich door de eeuwen heen in en om de Middellandsche Zee afgespeeld heeft, terug tot zeer ver in het verleden, Zij beschrijft, welke volken en stam men de wateren en de oevers dezer zee be varen en bewoond hebben en hoezeer deze ge bieden sinds onheuglijke tijden het tooneel van strijd en rivaliteit geweest zijn. Het is duidelijk, dat de schrijfster een groot deel van haar boek gewijd heeft, aan de brandpunten der conflicten in de Middel landsche Zee: de' zeeengten en de eilanden. De kwesties der Dardanellen, Gibraltar, het Suezkanaal, De Balearen, Malta worden dan ook terdege door haar besproken en toege licht. Vervolgens komen de politiek en de verove ringen der groote mogendheden ter sprake, alsmede de conflicten, waarmede deze rijken daarbij te kampen hebben. Achtereenvolgens worden behandeld het fascistische Imperium Italië, Spanje voor en tijdens den burgeroor log, Frankrijk met zijn Noord-Afrikaansche gebieden, Engeland met zijn mandaatsgebie- den. Een aparte beschouwing is voorts gewijd aan de verhouding tusschen de Britsche en Italiaansche belangen ten opzichte van Li- bye, Egypte en den Soedan, alsmede aan de rol in het groote internationale politieke spel van de Noord-Arabische landen, de Balkan en Turkije. Het boek, dat van vele foto's en teekenin- gen voorzien is, is een uitgave van de Neder landsche Keurboekerij te Amsterdam. Mr. E. Straat verzorgde de vertaling. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DB ADMINISTRATIE. Instituut Mercator C. DENIJS, leeraar en beëedigd translateur; Mevr. L. DENIJS— KLIPP, leerares M.O. en beëed. translatrice, examinatrice N.H.l. H6LEVERPARKWEG 80 tel. 16107 Opleiding voor de officieel erkende praktijk-examens FRANSCH «h DUITSCH \T7 ENGELSCH ZWEEDSCH Spoedcursus voor afgewezen candidaten. Privé- en clüblessen. Aanvang cursus Duitsch L.O. 15 SEPTEMBER. EX AMEN OPLEIDING HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER. INLICHTINGEN en INSCHRIJVING van NIEUWE CURSISTEN voor de in SEPTEMBER te vormen nieuwe cursussen. M.O. BOEKHOUDEN, STAATSPRAKTIJKDIPLOMA en PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN eiken WOENSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG van 7.30—9 uur n.m., aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9. Prospectus kan vooraf worden aangevraagd (Telefoon 16 37 2). Nette winkelbediende gevr., niet boven 18 jaar. Rij wiel- en electr.zaak „De Poort", Gen. Cronjéstraat 6. Voor direct gevraagd net dagmeisje niet jonger dan 16 j., v. g. g. v. van 8—4 uur. Aanm. Wilhelmi- napark 34, na 7 uur. Per 15 Sept. of eerder gevraagd NET MEISJE v. d. en n., zelfst. kunn. werken en koken, in gezin van 2 pers. Hoog saiaris. Br. no. 9885 bur. van dit blad Nette meisjes gevr. Stoomwasscherij L. VIS SER EN Zn., Bleekersvaartweg 5, Heemstede. Zoo spoedig mogelijk een nette Winkeljuffrouw gevraagd. Br. met opg. verl. sa laris, leeft, (boven 18 j.) enz.: Wilh. Bazar, Plein 6. FLINK MEISJE gevr., netjes kunn. werken, van 8.30—5 uur. Met middagkost, 4 p. w. Br. no. 9886 bur. v.d. blad Besch. Dame, 38 j., P.G., z. z. g. gepl. als DAME-HUISHOUDSTER ook genegen in zaak behulp zaam te zijn. Br. no. 9877 bur. van dit blad EENV. DAME, m. 1., P. G., zou gaarne huish. waarn. bij ouder of gepens. Heer, waar eenige hulp aanw. is, teg. weinig of geen sal. Brieven no. 9857 bur. van dit blad Flink meisje gevr., goed kunn. werken, klein gezin te Haarlem, van 8 tot 3 uur, v. g. g. v. Br. met opg. van loon no. 9888 bur. v.d. blad Wordt gevraagd Florastraat 14, jong meisje van 8—12 uur, 2.59 p. w. Niet ouder dan 16 jaar. 36e WETTIGE HACO-TREKKING 3e KLASSE. 2e LIJST TREKKING VAN DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 HOOGE PREMIËN: f 25.000.— 7326 t 6.000.— 13665 t 2.000.— 18281 1 1.500.— 9358 13810 f 1,000.— 7987 16981 1 400.— 7584 16446 t 200.— 8234 14720 15975 f ICO.— 2718 2972 8386 11903 17038 17348 20375 PREMIËN VAN ƒ45— 105 112 190 197 220 256 294 332 333 432 433 457 468 613 537 571 594 611 659 664 722 803 840 849 857 937 965 983 1026 1002 1072 1093 1158 1176 1188 1197 1221 1235 1251 1280 1293 1311 1389 1392 1468 1493 1546 1626 1628 1640 1670 1690 1722 1743 1813 1820 1845 1808 1885 1886 1897 1899 1958 2037 2055 2067 2075 2139 2143 2149 2167 2174 2251 2298 2303 2333 2384 2522 2552 2595 2602 2607 2716 2734 2736 2828 2835 2842 2850 2918 3017 3027 3115 3164 3175 3208 3216 3268 3283 3351 3364 3442 3455 3460 3472 3502 3505 3513 3597 3618 3622 3714 3725 3740 3745 3756 3788 3822 8867 3908 3937 3941 3967 3980 4036 4073 4191 4206 4227 4250 4259 4312 4354 4395 4409 4438 4445 4451 4459 4466 4488 4547 4596 4643 4678 4685 4707 4795 4834 4849 4086 4990 5017 5051 6210 5217 5221 5267 5277 5332 5432 5444 5466 5487 5514 5620 5621 5677 5679 6753 5876 5956 5982 5998 6110 6152 6161 6243 6264 6269 6374 6398 6415 6510 6518 6571 6598 6646 6658 6716 6738 6745 6746 6753 6776 6780 6781 6807 6848 6875 6888 6971 6988 7033 7038 7067 7112 7122 7133 7162 7203 7226 7232 7275 7315 7348 7362 7377 7435 7499 7502 7609 7517 7534 7546 7015 7688 7707 7720 7809 7842 7930 7948 7967 8049 8084 8118 8143 8149 8172 8187 8203 8254 8306 8321 8361 8388 8405 8413 8422 8426 8472 8526 8638 8648 8664 8674 8680 8693 8718 8738 8767 8773 8780 8789 8839 8841 8855 8864 8874 8902 8946 9001 9049 9098 9115 9119 9125 9186 9256 9261 9298 9314 9322 9348 9349 9379 9407 9431 9439 9448 9560 9676 9682 9699 9746 9i48 9873 0889 9924 9929 9947 9964 9977 9989 10016 10076 10083 10084 10088 10112 10113 10139 10170 10222 10316 10347 10380 10477 10515 10581 10722 10758 10784 10816 10826 10853 10867 10887 10976 10997 11012 11056 11143 11157 11158 11166 11190 11227 11282 11289 11325 11483 11490 11491 11557 11614 11620 11625 U690 11716 11773 11805 11913 11919 11954 11983 11986 12008 12045 12111 12163 12257 12258 12264 12306 12368 12405 12412 12461 12490 12519 12521 12522 12524 12573 12598 12603 12621 12626 12627 12628 12654 12701 12710 12790 12804 12828 12842 12848 12855 12958 12996 12999 13017 13019 13055 13056 13083 13089 13109 13124 13137 13156 13161 13233 13247 13271 13355 13389 13402 13434 13452 13492 13528 13552 13640 13655 13662 13719 13722 13866 13864 13920 13928 13959 13969 13993 14017 14054 14088 14123 14153 14160 14162 14171 14285 14303 14305 14325 14344 14427 14442 14452 14478 14489 14491 14494 14520 14525 14535 14540 14566 14575 14580 14664 14673 14701 14720 14779 14802 14835 14839 14842 14859 14906 14922 14948 15035 15075 15163 15235 15243 15264 15388 15399 15405 15419 15477 15487 15639 15651 15692 15703 15705 J5707 15864 15893 15910 15957 16031 16035 16058 16059 16079 16109 16161 16163 16207 16208 16292 16356 16362 16390 16561 16575 16596 16597 16630 16683 16695 16702 16704 16738 16754 16772 16837 16881 16882 16887 16959 17018 17088 17103 17156 17173 17205 17209 17237 17291 17295 17366 17367 17450 17465 17480 17535 17545 17546 17609 17621 17670 17697 17713 17731 17736 17740 17757 17758 17804 17896 17902 17915 17916 17925 17932 17934 17938 17989 17993 18011 18025 18042 18141 18201 18250 18255 18269 18311 18350 18354 18403 18458 18552 18557 18595 18722 18734 18745 18774 18807 18819 18837 18841 18863 18873 18884 18971 18981 19035 19092 19111 19157 19168 19194 19225 19268 19392 19412 10431 19439 19448 19454 19470 19494 19530 19639 19660 19691 19713 19743 19759 19850 19904 20015 20032 20064 20085 20104 20140 20153 20221 20257 20290 20304 20313 20354 20392 20399 20436 20446 20476 20492 20526 20528 20563 20588 20597 20639 20700 20717 20732 20750 20761 20819 20890 20893 20899 20992 1218 1479 1791 2015 2321 2603 2938 3314 3533 3808 4108 4433 4675 5023 5450 5924 6308 7113 7357 7548 7975 8273 8504 8739 9421 9857 10051 10306 10794 11105 11443 11720 12100 12420 12618 12807 13046 13186 13517 13886 14138 14414 14534 14766 14991 15409 15772 16083 16409 16733 17081 17332 17615 17785 17944 18267 18596 18872 19103 19465 19810 20158 20437 20643 20940 DAGMEISJE gevr., Aerdenh., kl. gezin, 8.45— pl.m. 4 uur. Sept. of later, Br. onder no. 9887 bur. v. d. blad Gevraagd voor direct net keuken-werkmeisje intern. Salaris 30 p. m. Hotel Royal. gevraagd, leeft. 17 jaar. Fa. J. A. BOSKAMP EN Zn., Bloemen- daalscheweg 259, Overveen. Hiermede hebben wij de eer U te berichten, dat ons Rusthuis „Coralia" 1 September a.s. belang rijk zal worden uitgebreid. Het is ons gelukt een aangrenzend perceel met Middenlaan 23 te verbin den, zoodat wij nu over meerdere comfortabele kamers kunnen beschikken. Wij hopen op Uw be langstelling te mogen rekenen. M. A. en M. KUYK

Haarlem's Dagblad | 1938 | | pagina 3